Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) Televan74 válasza #72042496 (#1548) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ha lesz belőle elég a polcokon(több mint amennyi most elfogy)! :D

Én olyan 80.000 - 85.000Ft körülire lőttem be az árat.Ami barátibb lenne,és vállalhatóbb egy 6 magos processzorért. Vagy el lehet menni a konkurenciához, ahogy én is tettem. Jóval kevesebbért, kevesebb teljesítményért. :DDD

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#1552) #72042496 válasza Televan74 (#1551) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egyelőre biztos nem lesz 75 ezerért. Valószínű, én is drágábban fogom venni. :D
Vagy hagyom a fenébe és ülök a valagamon a következő generációig.

[ Szerkesztve ]

(#1553) blázió.stp


blázió.stp
csendes újonc

Ennyiért nem tűnik rossznak, ha tényleg van raktáron :))

(#1554) #Morcosmedve válasza blázió.stp (#1553) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Magyarországra nem éri meg összeségében.

© asszongya'hogy

(#1555) Årpi


Årpi
őstag

Ezeket az árakat és a határidőket látva örülök, hogy megrendeltem annak idején németországból a lapot+procit :D

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#1556) szemese válasza Årpi (#1555) üzenetére


szemese
tag

Röhej amit művelnek.
Elhiszem,hogy újdonság,de már az is csak feltételes.
Őrült árak hasukra ütnek és kész.Sőt láttam már olyat is napon belül 50 ropit változott az ára.
Várom melyik pénzéhes webshop fogja átlépni a 200000ft-ot

(#1557) p87


p87
senior tag

Apró tele lett coffee lake-el.
8700k+Lap 40k-ért valakinek? :W

(#1558) #Morcosmedve válasza p87 (#1557) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Mindenféle előítélet nélkül...de ma regisztrált, illetve már egy-egy szakmai topikban láttam trollkodni, nem ajánlanám senkinek, mindegy, hogy mit árul.

© asszongya'hogy

(#1559) #72042496 válasza #Morcosmedve (#1558) üzenetére


#72042496
törölt tag

Most már nem árul. ;]

(#1560) Shkiz0 válasza #72042496 (#1559) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

En is tudok 8700k-t, sot en meg fizetek is melle, hogy vigyetek 😂

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1561) #Morcosmedve válasza #72042496 (#1559) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Véletlenek nincsenek :D

© asszongya'hogy

(#1562) snecy20


snecy20
veterán

Help kéne!
A2 hibakódot kapok, el se jutok a BIOS-ig. Csak az M.2-ben van egy Samsung 960, semmi egyéb. Azt írja a kézikönyv hogy IDE és SATA eszközökkel van összefüggésben A0 és A7 között...ötlet?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1563) p87 válasza snecy20 (#1562) üzenetére


p87
senior tag

Vedd ki az SSD-t úgy se megy? Ha nem csinálj egy Cmos resetet.
Ha ezután se, és van videó kártya vedd ki és dugd az alaplapra a monitort.
Ha így se akkor proci és memóriát is vedd ki nézd meg az érintkezőket majd helyezz mindent vissza.

[ Szerkesztve ]

(#1564) snecy20 válasza p87 (#1563) üzenetére


snecy20
veterán

Átraktam a 2. M.2 slotba az SSD-t, ott már okés. Kicsit megijedtem.
Megyek borért...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1565) schawo válasza snecy20 (#1564) üzenetére


schawo
titán

Akkor valami gond van az 1. slottal. Az a slot összeakadós néhány sata porttal

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1566) #72042496 válasza snecy20 (#1562) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem lehet, hogy PCIe helyett SATA-ra volt állítva az M2_1 foglalat? Illetve a kézikönyv ezt írja:
"M2_1, SATA3_0 and SATA3_1 share lanes. If either one of them is in use, the others will be disabled."

Előfordulhat, hogy a SATA3_0 vagy SATA3_1 portokra is kötöttél valamit, és ütközés történt? Nem tudom, hogyan működnek ezek, csak tippelek.

[ Szerkesztve ]

(#1567) snecy20 válasza #72042496 (#1566) üzenetére


snecy20
veterán

Nem kötöttem rá direkt semmilyen HDD-t vagy SATA SSD, csak pőrén a 960 Evo a rendszernek. Ezért is volt furcsa...

schawo

Ki fogom még tesztelni hogy ez miért lehetett. A második slotban tökéletes, fel is ment rá a W10.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1568) Televan74 válasza Shkiz0 (#1560) üzenetére


Televan74
nagyúr

Legközelebb nálad veszem! ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#1569) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Na most néztem rá hazaérvén melóból a hazai nagykerekre, ahogy mostanság reggel-este nap mint nap :D
Jelentem itthon már több helyen is elérhető a 8350K 43K nettóért (+/- 1K)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1570) Geller72 válasza Shkiz0 (#1569) üzenetére


Geller72
veterán

Az még mindig 54.600+posta. Akkor egyelőre a csehek jók a bruttó 51k-s árral. Viszik is tőlük, ahogy nézem szépen. :D.

(#1571) Shkiz0 válasza Geller72 (#1570) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Igen alza.hu olcsóbb még picit.
De arra értem, hogy én kivárnám a végét, mert most már több itthoni nagykerben feltűntek ezek a procik, nem tartom kizártnak, hogy a 8600k és a 8700k-ból is lesz 1-2 héten belül készlet értelmes áron.
De pl épp nézem a szarrágó IPON 176 (!) mátyást kér a 8700K-ért :D
Ezek nem tudom mit szívtak, de nekem is jöhetne belőle :P

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1572) Geller72 válasza Shkiz0 (#1571) üzenetére


Geller72
veterán

..majd megemlíti nekik valaki, hogy van azért 138k-ért is.. :D

(#1573) mgabi válasza Shkiz0 (#1571) üzenetére


mgabi
senior tag

azért sokan halásznak most a zavarosban sajnos: Már szállítás közben leesik a kamionról, és a fekete piacon keresi a gazdáját 140ért szla nélkül :(

(#1574) #72042496 válasza Shkiz0 (#1571) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azt valami elcseszett helyről kaphatják, mert az OEM 8700K meg 150 ezer. Pedig általában a dobozos szokott az olcsóbb lenni. (7700K-nál például 20 ezer forint van köztük.)

[ Szerkesztve ]

(#1575) Shkiz0 válasza #72042496 (#1574) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Vagy csak szimplán úgy gondolták, hogy ők most ezen majd akasztanak nagyot...

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1576) #72042496 válasza Shkiz0 (#1575) üzenetére


#72042496
törölt tag

Áh, nem hiszem. Szerintem teljesen automata, scriptelt az árképzés.

(#1577) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Mi a default vcore fesz 8700K-nál?

Még barátkoznunk kell úgy látom, mert a BIOS auto-n 1,35V-ot adott neki, így ment 95+ fokokat prime alatt 6x4,7 Ghz-n.

Most levetem 1.18V-ra és ugyanúgy 6x4700-on megy kb 80-90 fokot.
Ami érdekes, hogy kézzel meg lehet fogni lazán a Dark Rock 3 hőcsöveit, még csak nem is langyos, ennyire szar a kupak alatt a hőátadás?

CPUz alapján 1,2V a Core (meg Ai Suite szerint is)

Ha leveszem a szorzót 37x-re (3,7 GHz) ez legalacsonyabb, akkor 70-75 fokra esnek vissza a magok.

[ Szerkesztve ]

(#1578) schawo válasza Shkiz0 (#1575) üzenetére


schawo
titán

Inkább a nagyker, amelyik tudott szerezni belőle, illetve az értékesítési láncban valamelyik pont nagyon éhes. Nem a kiskerek szokták ezt csinálni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1579) schawo válasza Fr3eWar (#1577) üzenetére


schawo
titán

ennyire szar a kupak alatt a hőátadás?

Ennyire. Mire számítottál? :DDD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1580) Fr3eWar válasza schawo (#1579) üzenetére


Fr3eWar
őstag

a 6700K-m szintjére :D az 4,5Ghz-n gyári delid nélkül 80 fokig ment el :D

Ebből delid lesz már látom...

(#1581) Geller72 válasza Fr3eWar (#1577) üzenetére


Geller72
veterán

Bizony melegebb, mint gondoltam. :U Nekem a "sima" 8700 van, de én is szopok jelen pillanatban vele. Korábban már írtam én is, hogy autón iszonyat feszt ad neki. Most középszinten állítgatom, eddig ami fix, hogy 0.96-1.0V-on stabilan tudja a 3.27 Ghz-et, HT-vel. Ha már csak 3680-ra megemelem a frekit, autón láthatóan 1.1 fölé megy. A TDP cefetül megugrik, 1.0V-on nem érte el a 60W-ot/3270Mhz, viszont az 1.1V/3680Mhz-n azonnal 70W felettre ugrott. Ezt tartja kb 3800Mhz/1.168V-ig, ott megint megugrik. Itt nekem is 70-75C közt van. Nem tudom, mi hűti ezt meg 4.6-4.9 Ghz.en.. :U :F :Y . Holnapra lesz itt a vizes cumó, ma nem ért ide, azzal kíváncsi leszek. De nem értem, mert ahogy korábban is írtam, nekem a központi magra 30 fokot ír, a magokra/szálakra külön meg 70 felett. Mi lehet ennyire szar a lapnál, amiért ennyire mást mér? Holnap meglesz a bios update is, ma nem volt időm, meg ugye a vizes cucc sem jött meg, hogy szétdöntsem.

CPU-Z szerint nekem is 1.168V a core fesz.

[ Szerkesztve ]

(#1582) schawo válasza Fr3eWar (#1580) üzenetére


schawo
titán

Jó, de ebben másfélszer annyi mag van, másfélszer annyi fűtés :)

Én már eleve csak delidben gondolkozom. Ahogy megjön, másnap már megy is szakihoz.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1583) Shkiz0 válasza schawo (#1582) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ettől tartok én is, pont nemrég beszéltem pm-ben a bolhással :)
Nekem relatív jónak mondható procim van, 1.25v mellett megy már hónapok óta stabilan 4.6-on, és nyáron se volt probléma a hőfokokkal, pedig csak egy TX3 cooler van rajta, aminél azért bőven van jobb.
Aztán most parázok ám, hogy ha cserélném akkor lehet még a 8350k el is lenne, de ha normalizálódnak az árak és cserélni akarom a terv szerinti 8700-ra akkor ezzel a hűtővel még a hasonló 4600 is lehet problémás lenne. :/

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1584) nejad válasza Fr3eWar (#1577) üzenetére


nejad
aktív tag

Valami játékot nem próbálnál meg olyan 4,5-ön bf1 vagy ilyesmit? :R

(#1585) Simi37 válasza Fr3eWar (#1580) üzenetére


Simi37
őstag

Már a kabynek is borzasztó volt a pasztázása itt 1,5x annyi az erő... kvázi csak rosszabb lehet...

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#1586) Fr3eWar válasza nejad (#1584) üzenetére


Fr3eWar
őstag

PUBG-t próbáltam pár kört ott kb 60-68 fok között volt az ami prime alatt 85.
De ami bosszant hogy a hűtő hőcsöve kb mint a gyerek fürdetővize 35-37 fokos lehet kézre, szóval rohadtul nem megy át a hő a szilíciumról a hűtőre. Pedig 2x pásztáztam és nem hittem a szememnek (nt-h1-et használtam) újrapasztázásnál láttam, hogy az előző is szépen terült szóval szívás.

(#1587) Geller72


Geller72
veterán

Lehet, hogy be kellene ruháznom egy ilyenre. (?) 30 euro.

(#1588) schawo válasza Geller72 (#1587) üzenetére


schawo
titán

Egy prociért? Minek? És még vehetsz folyékony fémet is. Amikor PH-n legalább öten megcsinálják neked sokkal olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1589) Geller72 válasza schawo (#1588) üzenetére


Geller72
veterán

Na most, ugye nem postáznám a procit. Nincs két hónapja, hogy lenyúltak egy procit a postán. Nekem nem vigasz, hogy 2 hónap múlva kártalanítanak. :U . Tehát Pest. Az nekem 12k alsó hangon. Csak üza. Ha minden simán megy. 4-5k-ért megcsinálják. Pályamatrica 3k. Az ugye 20k és ez csak egy proci. Mindig relatív, hogy mi az olcsó és mi a drága. ;).

(#1590) schawo válasza Geller72 (#1589) üzenetére


schawo
titán

Nálad csak posta létezik? [link] Naponta tízes nagyságrendben adok fel csomagokat sokszor sokszázezres, milliós tételeket. Általában kisebb méretben, mint egy proci. És a több ezer csomagból még egy se veszett el. Mezei postával már volt sokszázezres veszteségem elveszett csomag miatt.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1591) mgabi válasza Geller72 (#1589) üzenetére


mgabi
senior tag

Királyi postának vannak alternatívái, foxpost és társai..

Vagy nyomsz egy házi barkács delidet, ha van egy kis műszaki vénád:

1. Borotva pengével, szikével (350 huf) leszeded a kupakot, nem kell drága "spécicucc" hozzá.
2. Nem muszáj folyékony fémet rakni a kupak alá, jó az MX4 vagy más jófajta paszta, ami otthon van (0 HUF)
3. Nem muszáj visszaragasztani (0 HUF)

Pár videó:
[link] [link] [link]

(#1592) SECTORnooB válasza mgabi (#1591) üzenetére


SECTORnooB
addikt

4. jótanács 1500FT
Minden másra pedig ott a MasterCard. :D

(#1593) laychi válasza mgabi (#1591) üzenetére


laychi
veterán

De kell alá a "folyékony fém"

(#1594) janos666 válasza laychi (#1593) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, én sem adnám a T-1000 alá, az MX4 "elavult és buta". :D
Mondjuk azt én sem értem, hogy miért 0Ft az az MX4, amit az otthon talált adagból használsz el, ha borotvapengéből kötelező frisset venni és kidobni utána.

Más: Kaptam egy levelet az EK-tól, hogy ha akarom, nyugodtan lemondhatom/módosíthatom a rendelésem, és ismét későbbi dátum szerepel rajta, mint amire korábban várható volt az érkezés (már 24.-e a raktárra érkezés, de ez folyton tolódik, már itt kéne lennie a korábbi előrejelzés szerint).

Most picit elgondolkoztam, hogy emiatt esetleg vissza kéne pofátlankodnom a boltba a Prime A deszkát és kérni helyette egy MSI Pro Carbon-t, amihez van raktáron hűtő, mert kezdek félni, hogy ebben a tempóban belefut ez a blokk rendelés az ünnepekbe, és januárig nem lesz normális hűtőm a 8600K-ra -> amire már kifizettem a felárat, pont azért, mert nem akartam már januárig várni. :U

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1595) laychi válasza janos666 (#1594) üzenetére


laychi
veterán

Laphoz raktáron hűtő???

Nem buta az mx4, jó hőátadó,csak nem oda való.
Ugyan pár napig jobb,mint a gyári,de az se bírja azt a hőt, amit direkt a DIE-tól kap, és elgyengül, majd száradásnak indul az is.

[ Szerkesztve ]

(#1596) janos666 válasza laychi (#1595) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Laphoz ... Raktáron ... HüTTő ! IGEEN !! :C

Egy ilyen ASUS Z270E Strix blokkot rendeltem még a Z370 Prime A + i5-8600K vásárláskor (a legtöbb lap copy-paste desing, ne akadj fel a Z270/Z370 dolgon, és hogy felmegy ~10 féle lapra a hűtő :DDD), de egyre többet tologatták kifelé a várható raktárra érkezési időpontot: korábban még 17-re mondták a várható kiszállítást, de most már 24-re ígérik, hogy kap a webshop.
Ilyenjük viszont még van: MSI Z270 GAMING

Az lehet, bár nem vagyok benne biztos, hogy mondjuk vízhűtéssel is melegebb a chip és kupak közti paszta, mint léghűtéssel a kupak és hűtő talp közti.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1597) laychi válasza janos666 (#1596) üzenetére


laychi
veterán

Ja hogy blokk...azt hittem lap mellé adnak proci hűtőt :D

Direktbe a die-ra akarod a blokkot rakni?
Kupak nélkül?

(#1598) janos666 válasza laychi (#1597) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, az két külön téma.

Már átkupakolta nekem Pioneer. :B
Ilyen monoblock-al lesarkazástól nem igazán kellett volna tartani, de a távolságtól már annál inkább: egy vastag réteg paszta szerintem nem is lett volna jó, hanem valami szilárdabbal kellett volna próbálkozni ... mondjuk egy fémlappal, ami olyan vastag, mint a gyári kupak, de akkor már ott volt az is... :))
(Ez ugye felfekszik a VRM-re is, nem feszül neki annyira a CPU-nak, főleg nem olyan rugalmasan, mint egy hagyományosabb CPU blokk.)

Ezt a pasztaszáradást arra értettem, hogy ha alacsonyabban van a maghő (jobb hűtéssel), akkor talán nem szárad ki a jobb féle "hagyományos" paszta sem túl gyorsan a kupak alatt.

---

Van itt valami apróság, amit egyelőre nem értek. Ez lehet alaplapi firmware hülyeség, vagy monitorozási hiba:

Jelenleg kb. ugyan annyit mér a kis konnektoros fogyasztásmérő (~85W a komplett gépre) ~idle állapotban akkor is, ha letiltok mindenféle C állapotot a Setup-ban és 100%-ra állítom a Windows-ban is a minimum megigényelt órajelet, és akkor is, ha engedélyezek a Setup-ban mindent egészen C8-ig, és 0%-ra rakom a Windows minimumot.

A HWInfo szerint sohasem aktív a SpeedShift (HWP), és érdekes mód a Setup-ban sem találok erre kapcsolót (SpeedStep az van, de az nem ugyan az, és a Step-et engedélyeztem).

Közben a HWInfo "szenzorok" azt jelzi, hogy működik az energiagazdálkodás (ha engedem, akkor mászkál fel-le az órajel, ha fix 100%-ot kérdek, akkor nem, illetve random izgő-mozgó számokat ír ki hogy mennyi időt tölt a CPU a különböző C-állapotokban, ha azok engedélyezve vannak).

Lehet, hogy a gagyi konnektoros mérő is félremér, és a HWInfo is hülyeségeket olvas még ki erre, de szerintem még az ASUS EUFI is ludas itt pár dologban, pl. nem engedi bekapcsolni a HWP-t, és szerintem a C1E-t sem engedélyezi, ha csak azt akarom használni, de a mélyebb C állapotokat nem (a Sandy-t így használtam, a C1E-t még engedtem neki, mert az még jelentős fogyasztáskülönbség volt, de a többi C állapotot már nem, mert azok alig csináltak már valamit, max akkus üzemnél lehet érdekes amit még spórolnak, viszont pl. SSD benchmarkokban is látszik néha, hogy itt-ott picit már okozhatnak lassulást).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1599) mgabi válasza laychi (#1593) üzenetére


mgabi
senior tag

Persze, hogy kell és ajánlott a CLU, de egy jobb paszta is fényévekkel jobb, mint egy rosszul terült gyári ragacs. Azért van ingyen, mert simán lehet használni az ihs és a hűtő közöttit. Nekem is medve csinálta, mert kétbalkezes vagyok illetve 3 kilométerre lakok tőle, meg nem éri meg a pepecselést, ha CLU-t használsz és visszaragasztod.

(#1600) mgabi válasza janos666 (#1598) üzenetére


mgabi
senior tag

[link]

Terhelés alatt nincs különbség, idlében fogyaszt kevesebbet ha Cx cuccok be vannak kapcsolva. Alaplapi mérők általaban szarok, talán firmware frissites majd segit. Jobb lapokon ezert vannak meropontok. Proci hőmérsékléteből latszik hogy tobbet v kevesebbet eszik a proci. Ez akkor is jó ha a pontos ertek szar, mert a sznzorok altalaban az iranyt eltalaljak :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.