Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Pécsi gyerek válasza #Morcosmedve (#140) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Elengettem már :DDD

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#152) sb válasza schawo (#150) üzenetére


sb
veterán

Vagyis röviden: eddig is "átverés" volt marketing oldalról.
Ettől még nem szép, de ilyen szempontból semmi nem változott. Mobil fronton pl. már az 1-2 core maxok sem jöttek ki a TDP/Throttling miatt eddig sem. Most - több maggal - még nagyobb lutri mennyit bír. Már desktopon is, mobilon meg még inkább a 4 magosokkal.
Maradnak a tesztek... rá is állhatnának ezekre, ahol hosszabb időre frekit monitoroznak.

(#153) #Morcosmedve válasza sb (#152) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ez leginkább nonK prociknál és nem tuning lapokba pakolt prociknál kérdéses, de ez korábban is az volt.
Z-s lapba a k-sok mennek maxot, illetve turbo alatt valamivel a nonK-k

© asszongya'hogy

(#154) laychi


laychi
veterán

Egyik német boltban okt. 20-21-edikei kiszállítással ígérnek 1151v2 procikat.
Érdekel valakit esetleg? + ide posta+ haza posta

másik bolt,ahonnan vásároltam már és megbízhatók voltak ezidáig:

[ Szerkesztve ]

(#155) #42706048


#42706048
törölt tag

Sziasztok!

1 hónap után azért már várható, hogy lesz jó áron 8600K (70-80 ezer között) és hozzá való alaplap is? Szerintetek 40-45 ezres alaplap elég lehet a 8600K hoz és lesz ennyiért? köszi :)

(#156) #41133696 válasza #42706048 (#155) üzenetére


#41133696
törölt tag

Elég, nekem a 6600K-hoz 45-ezres Z710-A van :)

(#157) #Morcosmedve válasza #42706048 (#155) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Lapok vannak. Procira vadászni kell. Lehet, hogy lesz, lehet, hogy nem. Nyugaton nem jósolnak stabil készletet idénre.

© asszongya'hogy

(#158) Kbhont


Kbhont
senior tag

Jó reggelt Mindenkinek!
Este sokat gondolkodtam, és próbáltam a magam módján eldönteni, hogy merre tovább a mostani rendszerről...
(4930k@4.5, R.IV.E, Dominator2400 16Gb, GTX980ti)
Első gondolat a 7820x és egy R.VI.E. lap volt!
Aztán jött a kávé örület és a 8700k, és egy M.X.F. nedves lap.
Gondoltam ezt türelmesen kivárom és jöhet a csere!
Aztán tegnap egy barátom felhívta a figyelmem, hogy amit nyerek az effektív órajel emelkedéssel, azt elveszítem a dual/qvad bulinál!
Nektek mi a véleményetek?
Csak fizikai magokban szabad gondolkodnom, mert a HT nálam nem jött be!

(#159) Lauda válasza laychi (#154) üzenetére


Lauda
félisten

Nem is drágák ezek a procik.

(#160) b0rZ válasza Kbhont (#158) üzenetére


b0rZ
aktív tag

Én nem cserélném le azt a konfigot.

(#161) #45997568


#45997568
törölt tag

Hali, melyik tesztoldal az ami korrekten mutatja be ezeket a procikat? a fiuk (players es Milka) azt mondjak itt erdeklodjek korbe az uj procik utan, allitolag valami bundas tud segiteni :U :DDD

[ Szerkesztve ]

(#162) Erdei88 válasza #45997568 (#161) üzenetére


Erdei88
veterán

Techpowerup-on Today's Reviews fül alatt az elmúlt napokban rengeteg tesztet tettek fel. Onnan tudsz válogatni :R

(#163) #Morcosmedve válasza #45997568 (#161) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Amiket betettem az összefoglalóba, azok korrektnek tűnnek. Illetve még a Guru3D-n nézd meg.

© asszongya'hogy

(#164) #45997568 válasza #Morcosmedve (#163) üzenetére


#45997568
törölt tag

Koszonom, nezem :R

(#165) #35434496


#35434496
törölt tag

Roman-nál van random 8700k. ;] :C

(#166) hackeeeee válasza #35434496 (#165) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szal, nem Nálad.. Akkor nincs gond.. :DDD

Véleményem szubjektív...

(#167) #35434496 válasza hackeeeee (#166) üzenetére


#35434496
törölt tag

Szereznem kell egy randomot. :DDD [link]

(#168) hackeeeee válasza #35434496 (#167) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:)) :DDD

Véleményem szubjektív...

(#169) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

ITT egy elég részletes nyomozás arról, hogy sokaknak miért fő sokkal erősebbre a kávéja. Ha ez mind igaz, akkor nem sok jót várhatunk a jövőben. Összefoglalva kb:

- az Intel válogatott példányokat küld
- a turbo frekvencia egyáltalán nem garantált, sok a befolyásoló tényező, tehát van szórás azonos típusú procik között (főleg TDP)
- az XMP bekapcsolásától a single-core turbo lesz az all-core turbo (azaz OC)
- az i5-8400 2.8 alapórajeléből és 3.8 all-core turbójából arra lehet következtetni, hogy utóbbit nem sok példány fogja elérni, mivel ez az órajelkülönbség igen nagy szórást enged meg chip minőségben, azaz teljesítményben is
- az alaplap vezérli a turbót, tehát ettől is függ a működése
- a drágább lappal elért teljesítményt közel sem biztos, hogy hozni fogja egy olcsóbb

Jó lenne ezeknek utánajárni gyakorlatban is, mert ha ez így van, akkor az Intel alaposan átvert mindenkit a marketingjével. :(

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#170) sb válasza lezso6 (#169) üzenetére


sb
veterán

Köszi, ez érdekes.

Sajnos a 2.8-3.8 erre engedett következtetni... nomeg a sima fizika. :D
Látszott 1-2 teszt alapján is, hogy nincs olyan előrelépés mondjuk egy 4/4 4/8-hoz képest relatíve amit a +50% mag 3.8-on adna. (És a core-Ryzen 8-10 magosok perf/W arányából sem ez nézett ki)
A nonK i7 ilyen szempontból még érdekesebb, mert azért a HT is rádobhat még legalább 20W-ot a tapasztalat alapján a TDP-re.

Magyarul bármit vesz az ember nonK-val, az órajel vagy a TDP elég lutri.
Ettől még nem rossz az összteljesítmény, de elég kaotikus kiigazodni rajta és akinek számít annak kb specből lehetetlen feladat előre kiszámolnia mit is kaphat.

Az XMP = OC az wtf? :)

szerk: A mobil 15W U procikra is hatványozottan igaz, a megadott órajelhez közük nincs.
Mondjuk ettől, főleg mobilban, alacsony TDP mellett tök jók mennek a gyakorlatban, mert:
1. Kevés maggal jó az órajel.
2. Sok maggal meg jó az energiahatékonyság egy 2/4-es, de magas órajelű procihoz képest.
Szóval ott kifejezetten előnyös is a nagy órajel gap. Csak a papírra vetett számokból ez nem látszik.

[ Szerkesztve ]

(#171) Dency01 válasza #Morcosmedve (#157) üzenetére


Dency01
aktív tag

Nyugaton jobb a fizetés, jobban kelendő lesz. Szerény országunkban nem fogják elkapkodni.

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#172) Fred23


Fred23
nagyúr

Wow, nem is láttam eddig ezt a topikot, gyorsan beköszönök! :Y

i5-8400 ahogy nézem, eléggé melegszik, bár talán csak a hűtő volt más, mikor az i5-7500-zal összevetették. :F Szóval a tájékozódást nagyjából csak most kezdem...

(#173) lemusz


lemusz
addikt

lezso6 & sb:

Elkezdtem aggódni. Nekem meg se fordult a fejemben eddig, hogy a 8400 ne futna majd fixen 3,8-on terhelt állapotban. Gondolom ezen a TDP-ből kifutás dolgon az semmit se segít, ha jó minőségű pasztát használok az IHS-en és normális hűtőt. Ez így elég gáz nem csak a 8400-asra, de a sima 8700-asra nézve is. K-s verzióknál nincs nagy gond, mert magas a base freki. Ugyanakkor 8600K-ra nemhiszem hogy lesz zsé, így nagyon elgondolkodtam mi legyen. 8350K brutál lenne csgo-hoz, de 4 magosról 4 magosra nemigazán érzem értelmét váltani. R5 1600-ban az nem tetszett, hogy egymagos teljesítménye csupán olyan szinten van, mint a 2012-es Ivy-mnak. Ugyanakkor forrasztott a cucc, jó pasztám is van meg hűtőm, valóban érdemesebb lenne nem alapórajelen vizsgálni a dolgot, hanem 3,8, 4Ghz-en, úgy már lenne előrelépés egyszálas teljesítményben is. Áhhh most tök tanácstalan lettem. Már hónapok óta kiszemeltem a 8400-ast, de most kezd meginogni benne a hitem.

[ Szerkesztve ]

(#174) lezso6 válasza lemusz (#173) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Elvileg csak bekapcsolod az XMP-t és rögtön 4.0 GHz-en fog futni. Csak ugye le kell tudni hűteni. Bár ez lehet csak a K-s procik feature-e meg kell hozzá megfelelő lap is, szóval annyira nem vagyok biztos benne.

Ez a fő probléma, hogy az all-core turbót legtöbben úgy veszik, hogy ez mindig garantált. Nem, nem az, különben felesleges lenne a garantált alapórajel. Régen amikor még nem volt akkora különbség, akkor talán ez valamennyire igaz volt.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#175) hackeeeee válasza lezso6 (#169) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez így azért gáz..

Ennyit arról, hogy akkor minden ugyan úgy van, mint eddig..

Véleményem szubjektív...

(#176) Ueda válasza lezso6 (#174) üzenetére


Ueda
senior tag

Csak a Power Limitet kell nagyobbra állítani és semmi gond nem lehet. Nálam auto beállítás 60/70 W viszont saját magam 150 W -ra lőttem be, hogy véletelenül se kavarjon be. (Részletesen nem foglalkoztam vele, mert magas lenne a vizsgálandó kombinációk száma.)

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#177) #Morcosmedve válasza lezso6 (#169) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Pontosan így volt eddig is.

8400-nél én is jeleztem korábban, hogy nem véletlen a 2,8-as Base, szóval kell mögé a jó lap és hűtés, ha valaki szeretné értelmes órajelen hajtani.

Én sokkal jobbnak találom, ezt, minthogy megadnak valamit, aztán szarabb a proci vagy gyengébb lapban teljesen mást kap az ember, miközben nem az lett ígérve. Itt nincs ilyen, szépen megy, ahogyan tudod hajtani.

© asszongya'hogy

(#178) #35434496


#35434496
törölt tag

Most jó lesz a 8700k vagy mi van?

(#179) lezso6 válasza #35434496 (#178) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Lesz? Ez nem az AMD és a Wunderdriver című színházi tragédia. ;]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#180) #45997568 válasza lezso6 (#179) üzenetére


#45997568
törölt tag

Nem, mert ugy nez ki mar a start elott elbotlott :DDD players, tobbet nem hallgatok rad hardver fronton :N bocsi :DDD

Nagyon tetszikk amugy az IGP megoldas az intelnel, van egy alap hardver ami a megjelenitesert felel, nem kell kulon dedikalt VGA hogy hasznald, remelem masok is megoldjak ezt idovel.

A trukkozes nem tetszik most, de meglatjuk kesobb hogy alakul a sorozat.

[ Szerkesztve ]

(#181) hackeeeee válasza #45997568 (#180) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

És egész jól teljesít az IGP amúgy..Én még a 6700K igp-jét nyüstöltem pár hétig.. Kellemes csalódás volt.

Véleményem szubjektív...

(#182) #45997568 válasza hackeeeee (#181) üzenetére


#45997568
törölt tag

A 4790K-m egy csoda proci volt, delid nelkul 5GHz szepen, az IGP-je meg nagyon hasznos volt, raadasul a vesszoparipam is rendben van, Intel eleg szepen tamogatja az open source projekteket :K

(#183) hackeeeee válasza #45997568 (#182) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

1440p-ben lowon overwatch-oztam vele 30 fps-sel.. Igaz, 3600-as ramokkal.. :Y

Véleményem szubjektív...

(#184) #45997568 válasza hackeeeee (#183) üzenetére


#45997568
törölt tag

Ezt a sorozatot kicsit elkapkodtak a Ryzenre reagalva, a kovetkezo mar jobban atgondolt es kiforottabb lesz. Ha ez igy van, akkor nagyon letolt gatyaval kaptak el oket, nem volt sehol egy kesz valasz. Most beindulnak a fejlesztesek szepen, ar verseny sem rossz, ez csak nekunk jo. :K

(#185) #42706048


#42706048
törölt tag

Érdemes várni 8600K ra és be fog állni az ára is november közepéig? Vagy nem érdemes? Erre vártam nem vettem 7. gent mondom ennyit lehet várni,de még januárig nem tudom....

(#186) hackeeeee válasza #45997568 (#184) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sajna Én is így gondolom.. És ugyan ezt gondolom a HEDT-ről is most.

Nekem szerintem ez a kategória még kimarad, szerintem még kihúzza a Skylake, és hátha jön majd a Ryzen Refresh. Ugye valszeg addigra ezzel a szériával is fognak csinálni valamit, mert muszáj lesz.

Véleményem szubjektív...

(#187) hackeeeee válasza #42706048 (#185) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Háát.

Ha megjelenik még most, szerintem nem lesz túl nagy ármozgás, főként karácsony előtt. Valamennyit biztosan fog mozogni az ára, de nem túl sokat.

Véleményem szubjektív...

(#188) sb válasza #Morcosmedve (#177) üzenetére


sb
veterán

Elméletben így volt csak ritkán fordult elő a gyakorlatban. Desktop T-s procik és mobil procik.
Egyébként amint fentebb írtam, nem rossz ez. Ilyen "sok" magnál nyilván nagyon nagy a különbség egy 6-8 core és egy 1-2 core közötti fogyasztás között. Így normális, hogy az elérhető órajelek is sokkal nagyobb szórással működnek.

Adott TDP keretből így feladathoz igazítva vagy 1-2 mag megy magas órejelen, vagy 6(-8-10) mag jóval alacsonyabb órajelen. Így mindig a hatékonyabb setup áll be.

A gond csak az, hogy a specben valami tipikus órajelet illene megadni ehhez, hogy az egyszeri user is tudja kb. mire számíthat.

@lemusz:
Szerintem nem annyira gáz a helyzet. Skylake-ből 4 mag 3.5 körül tudott 50-55W körül alulfeszelve. Valahol 2.8 és 3.8 között lehet az igazság és pl. alulfeszeléssel biztos lehet még rajta javítani.
Ha pedig állítható a TDP felfelé is - elvileg igen - akkor 65W-on kívül 80-90W-ban is ki lehet egyezni cserébe a magasabb órajelért. :)

(#189) DarkByte válasza lezso6 (#169) üzenetére


DarkByte
addikt

Uhh, na ez a chip minőség szórás azért az Intel-től meredek ha igaz. :Y

Én amúgy végül rendeltem egy Ryzen-t :B Remélem nem fogom megbánni.

(#190) laychi


laychi
veterán

nem sz*rral gurigázikk a srác :D[link]

Valakit érdekel ennyiért ? ;]

(#191) #Morcosmedve válasza sb (#188) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen, az korrektebb lenne, de sajnos base-tc nel vannak leragadva, aztan hozd ki a legjobbat.

© asszongya'hogy

(#192) lezso6 válasza DarkByte (#189) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mindig is volt szórás, de most úgy tűnik rosszabb a helyzet. De egyelőre még várjuk vele, hogy ki mire jut. És ha tényleg ilyen, akkor se rossz a Coffee Lake, csak körültekintően kell nézni a teszteket, mert közel sem minden példány olyan, mint amit az Intel küld tesztre.

Hát, ma én is Ryzent vennék, messze jobb a perf / price ratio. Intel azoknak való, akik tuningolnak és megéri nekik az aránytalanul magasabb ár azért a 15-25%-kal több teljesítményért. Pl 144 Hz hardcore gaming.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#193) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!

Szerintetek érdemes lecserélni a mostani i7 6700k-t a kávéra ?(nyilván nem most,pl a Z390-et megvárnám)
4k lenne a cél majd a távoli 2080ti-al.

Köszi!

(#194) hackeeeee válasza Shaza (#193) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, arra elég lesz a 6700K is.. Persze érdemes lehet, csak lehet, hogy nem fogsz érzékelni túl sokat.

Korábban volt egy teszt arról, hogy 1080 Ti 4K-ra, és elég mellé egy 4560.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#195) lezso6 válasza Shaza (#193) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem a nem létező lap és VGA mellé egy nem létező proci dukál. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#196) Shaza válasza lezso6 (#195) üzenetére


Shaza
senior tag

Igaz :))

[ Szerkesztve ]

(#197) hackeeeee válasza lezso6 (#195) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A random működik... Főként ha szereti a Kubut.. :DDD

Véleményem szubjektív...

(#198) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Maximus X Apex és a 8700K találkozása.

Véleményem szubjektív...

(#199) #35434496 válasza hackeeeee (#198) üzenetére


#35434496
törölt tag

Shamino :R :C Ott kb mindenki tőle tanult. A régi szép idők. Dream team: Kingpin, Shamino, Hipro5
[link]

(#200) Erdei88 válasza hackeeeee (#198) üzenetére


Erdei88
veterán

Players is így választ randomot :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.