Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) Geller72 válasza mgabi (#1591) üzenetére


Geller72
veterán

Erősen vidéken lakom, 40km-en belül nincs más csak ha helybe rendelem a futárt. Miután napi szinten HOZNAK dolgokat futárok, pontosan látom, hogy mi náluk a csomagkezelés. A kínai Ming korabeli váza egy térben utazik rögtzítetlenül a 25 kilós alufelnivel, 4db-os 17 "-os gumigarnitúrával. Ok, be lehet csomagolni atombiztosa, én is mindig így teszek. A fenti cucc nem csak egy procira jó, elég sok fajtára lehet használni. Ha lenne itt valaki, mondjuk 20km-es körzetben (legyen 40!) aki makulátlanul megcsinálja, elvinném, komolyan. ;). Persze, ha járok Pestre, betervezem. Ki az, aki ebben mondjuk úgy a "king" és nem kell egy napot várni (több helyen olvastam ennyit) arra hogy készen legyen? :U

(#1602) S.O.S.


S.O.S.
senior tag

Sziasztok !

Ti most ezeket a procikat mivel hűtitek tuning alatt? Egy ilyen hűtő elég egy átlag felhasználónak? I5 8400 vagy I5 8600k lenne vele hűtve. ( csak azért ez a hűtő mert olcsó és világít is )
Üdv,

[ Szerkesztve ]

(#1603) Geller72


Geller72
veterán

Mennyiben befolyásolhatja a mag-hőmérsékleteket az, ha a ramok mondjuk 2133Mhz helyett Xmp-vel 3000-en mennek, a bclk meg 100 helyett ugye 102.3 Mhz? Mert láthatóan melegebbek a magok. :U Szerintem ennyire nem kellene befolyásolnia. Közben megjött a futár, meghozott néhány dolgot, köztük a vízhűtést is, estefele, ha lesz időm/erőm ráapplikálom.

(#1604) laychi válasza Geller72 (#1603) üzenetére


laychi
veterán

Erősen befolyásolja,10-15 fok differencia is lehet akár ram órajeltől függően
bclk-t hagyd 100-on

(#1602) S.O.S.
8600K-m van, arctic liquid 240-el hűtöm+delidelt a proci, TGC van a magon és a kupakon is
Ha be lehet építeni a házadba,akkor inkább egy ilyet vegyél,vagy hasonlót. AIO topikban segítenek kiválasztani a megfelelőt(ventiket lehet cserélni+ lehet kapni ledes ventikeretet is [link] )

[ Szerkesztve ]

(#1605) snecy20


snecy20
veterán

Egyelőre még minden default, Aida-nak meg fingja sincs hogy milyen alaplap van a gépben. :)
Ez a max. turbo viszont nem tudom miért 4100Mhz.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1606) S.O.S. válasza laychi (#1604) üzenetére


S.O.S.
senior tag

Szia !

Akkor mindenképpen ajánlott egy 240-es hűtő ! Nekem van egy amit azért szerettem volna eladni, hogy megvehessem azt a hűtőt amit irtam . :D De azt is kizárólag a dizájn miatt ... :D A házba mindent belehet tenni ( Cougar panzer max ) de még nincs semmi benne majd csak most fogom telipakolni az új cuccokkal . Régi i7 rendszerem van amit már nagyon szeretnék leváltani egy másikra...csak idő kérdése :) Úgy gondolom a 240 radi jobb helyen lenne elől és akkor friss levegőt szívna be mint ,hogy a ház felső részéhez fogassam mert ott csak a házból tudna melegebb levegőt fújni a hűtőre.

Üdv,

[ Szerkesztve ]

(#1607) laychi válasza snecy20 (#1605) üzenetére


laychi
veterán

4100Mhz a turbo 6 magra, enchanced turbóval 4300Mhz

(#1606) S.O.S.
Kifelé fújjon,fentre rakd

[ Szerkesztve ]

(#1608) S.O.S. válasza laychi (#1607) üzenetére


S.O.S.
senior tag

Én azt hittem jobb friss levegővel a hatás . De látni mind a 2 megoldást is képeken. A házba befút meleg levegő rosszabb mintha a benti levegővel hűtöm a radit?

(#1609) laychi válasza S.O.S. (#1608) üzenetére


laychi
veterán

Az átmelegedett bordáról a meleg levegő a rendszerbe kerül és azt melegíti az alkatrészeket,ha előre ventik mennek,akkor több friss levegő áramlik a rendszerbe,hűtve a ramokat,vga-t,lapot,stb, a proci melegén kívül pedig segít a rendszert is hűteni a fent elhelyezett borda.

Nekem pl így néz ki:

[ Szerkesztve ]

(#1610) ayo válasza ayo (#1539) üzenetére


ayo
addikt

na egy kis update: szóval tegnap reggel rendeltem a procit, ma reggel már átvehető volt :)

délután még ő jön és hétvégén mehet az összerakás: 8GB 3000MHz DDR4 RAM Corsair Vengeance LPX Black CL15 (2x4GB) (CMK8GX4M2B3000C15)

http://jateknaplo.blog.hu

(#1611) S.O.S. válasza ayo (#1610) üzenetére


S.O.S.
senior tag

Lol...
Grat !

(#1609) laychi
Köszönöm az infót és a fáradozást ! :K

[ Szerkesztve ]

(#1612) Fr3eWar válasza snecy20 (#1605) üzenetére


Fr3eWar
őstag

A memóriád késleltetéséhez kellet nyúlnod a 3,2 -> 3,6 hoz? illetve + feszt adtál neki?

(#1613) S.O.S.


S.O.S.
senior tag

Ezen a helyen is van választék ! Én még innen sosem rendeltem... :D

(#1614) ayo válasza S.O.S. (#1613) üzenetére


ayo
addikt

ha nézted, én onnan rendeltem, szóval csak ajánlani tudom őket.

http://jateknaplo.blog.hu

(#1615) sb válasza Geller72 (#1581) üzenetére


sb
veterán

70W 75 fok?
Az elég gyászos.

A múltkor sz*rul mértem, alapon 50W az i5-6500, alulfeszelve már 40W körül ír ki a hwinfo. Ez itt nálam 48-53 fok(attól függ cpu-t, magokat vagy package-et nézek-e), egy vékony Evo 212 van rajta 450rpm-en.
Oké ez kevesebb jóval mint 70W, de az sem egy paks. :U

A fogyasztásról írtam, hogy alapvetően itt Intelnél is 3.5 alatt van brutál jó fogyasztás, utána ugrani fog. De az igazi ugrás magasabban van, azért mondjuk egy 3.8 @80W 6 maggal az még szerintem igencsak baráti. Egyetlen gond, hogy nem azt nyomták a proci dobozára TDP-nek, ill. ugye fordítva történt konkrétan: nem írták rá a 65W TDP mellé, hogy nem bír el 3.8-4.3 stabil órajelet. Bármelyik jó lett volna. Szvsz egy 80-90W-os majd 4GHz-es hatmagos minden, csak nem vészes.

szerk: Ja és persze a paszta+hőfok. Na az már gyakorlati hiba is. :(

[ Szerkesztve ]

(#1616) SZKEBE75 válasza Fr3eWar (#1586) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Kicsit tartok attól hogy a nyári nagy melegben hogyan is lesznek léggel hűtve i5 8400-tol felfelé delid nélkűl,ha már most 70 fok környéke játék alatt.

[ Szerkesztve ]

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#1617) laychi válasza snecy20 (#1605) üzenetére


laychi
veterán

Valami nincs rendben, memory try it-tel lazább időzítéssel lőttem be 3600-ra a ramom,és gyorsabb, mi van nálad az írással és a másolással?
A teszt kedvéért én is turboboostra raktam a procit

[ Szerkesztve ]

(#1618) schawo válasza SZKEBE75 (#1616) üzenetére


schawo
titán

Mivel gyér a hőátadás, ezért nagy különbség nem lesz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1619) snecy20 válasza laychi (#1617) üzenetére


snecy20
veterán

Egyelőre passz, pedig ugyanolyan ramjaink vannak, és még az időzítéseket is átraktam úgy mint nálad:

Ötlet?

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1620) laychi válasza snecy20 (#1619) üzenetére


laychi
veterán

Ripjaws V F4-3200C16D-16GVK Cl16-16-16-36 ?

(#1621) snecy20 válasza laychi (#1620) üzenetére


snecy20
veterán

GSkill TridentZ F4-3200C16D-16GTZ Cl16-16-16-36

Az ugyanolyat arra értettem hogy ugyanaz a frekvencia és gyári időzítés. Gondolom nem szabadna hogy lényegi különbség legyen...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1622) KaZaA válasza ayo (#1614) üzenetére


KaZaA
tag

Én tőlük várom az i7 8700K, első beszélgetésre brutál korrektnek tűnt a srác!
Onnan lesz a lap a videokari meg a proci és a ram is!

(#1623) laychi


laychi
veterán

futtas egy tesztet kisebb órajelen.
proci magok járjanak 4300-on(mind)
ram beállítás: 3466Mhz cl 16-16-16-36-350-2T

(#1624) ayo válasza KaZaA (#1622) üzenetére


ayo
addikt

velem is azok voltak, mail-telefon is. Na meg nem nagyon hittem hogy ebben az évben nekem lesz ilyen procin, azt meg főleg nem, hogy ma reggel már kihozták :)

http://jateknaplo.blog.hu

(#1625) snecy20 válasza laychi (#1623) üzenetére


snecy20
veterán

Nagyon nem az igazi így sem... All-Core 4400 megvolt.
Tegyem át őket másik slotba? RAM feszültség nálad 1.35?

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1626) laychi válasza snecy20 (#1625) üzenetére


laychi
veterán

Elvileg mindegy hol van, ha dualban van, de megpróbálhatod

(#1627) snecy20 válasza laychi (#1626) üzenetére


snecy20
veterán

Teszek egy próbát bár a manual szerint 2. és 4-es slot a Dual Channel mód, és abba vannak most is, egyébként ötletem nincs mi fogja vissza ennyire az írás/olvasás eredményt.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1628) #35434496 válasza snecy20 (#1627) üzenetére


#35434496
törölt tag

Cseréld meg őket úgy mit mutat?

(#1629) janos666 válasza mgabi (#1600) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Tudom mi az a P és C state. Azt hiszem az a baj, hogy megfogadtam az ASUS tuning-javaslatát, és letiltottam azt az SVID opciót, hogy a CPU kérhet feszültségszintet a külső vezérlőtől, ezért nem veszi vissza C1E-ben a feszt. Majd egyszer kipróbálom anélkül, csak lehet hogy úgy az OC lesz instabil...

A SpeedShift viszont nem tudom hol bújkál. Mondjuk szerintem nem akarom használni, csak fura, ha nincs (hogy miért rejti el az ASUS a Setup-ban). De lehet, hogy a Setup-ban engedélyezve van rejtve, és a Win10 vagy HWInfo ismeri fel rosszul.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1630) snecy20 válasza #35434496 (#1628) üzenetére


snecy20
veterán

Végülis nagyobb trükk nélkül megoldódott, de az is látszik hogy bármit állítok pluszban a ram-on, az csak rontja az eredményeket, így végülis a gyári alap 3200 / 16-16-16-36 ami marad... ezzel se lesz gond a továbbiakban. :-/

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1631) janos666 válasza laychi (#1617) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hmm... Ebben a tesztben a Coffee jobban szereti a RAM órajelet, mint a frekvencia/CAS hányadost.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1632) laychi válasza janos666 (#1631) üzenetére


laychi
veterán

Ha megnézed nálam 3600Mhz-ig jól skálázódik a ram
Talán a memória chiped határon van beállítva XMP profilra.

A ram,amit írsz, nincs a listában

[ Szerkesztve ]

(#1633) janos666 válasza laychi (#1632) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem próbáltam még komolyabban tuningolni (szerintem ez is mennie 3600-at CL18-on), csak azt vettem össze, hogy ebben az AIDA tesztben látszólag csak a frekvencián múlik a mért sebesség (akkor is többet kapsz, ha az időzítéseid sokkal rosszabbak arányaiban).

Ez nálam F4-3200C14D-32GVR amúgy.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1634) laychi válasza janos666 (#1633) üzenetére


laychi
veterán

Szóval az a ram,amit írsz nincs a listában,a fenti táblázat sem neked szólt sorry,hanem snecy20 -nak

Egyébként ezt hozza a ramom xmp alatt:

[ Szerkesztve ]

(#1635) snecy20 válasza laychi (#1634) üzenetére


snecy20
veterán

Na, az jött még ki hogy 3333Mhz-ig javul a teljesítmény, efelett már romlik, bármit is állítok az időzítésen. Illetve úgy értem hogy a Read az tud javulni tovább, de a write/copy már nagyon bezuhan 3400 felett. Úgyhogy marad így:

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1636) laychi válasza snecy20 (#1635) üzenetére


laychi
veterán

Alapon is hagyhatod,133Mhz nem hoz többet sehol.
Én sem fogom túlhajtani a ramot felesleges.XMP profil gyárilag kitesztelt.

(#1637) snecy20 válasza laychi (#1636) üzenetére


snecy20
veterán

Persze, tudom. Csak jó volt letisztázni ezt a szituációt. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1638) #Morcosmedve válasza janos666 (#1629) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen, azért nem megy, mert kikapcsoltad a SVID-et.
Manual Core fesz esetén kell csak így tegyél.

© asszongya'hogy

(#1639) snecy20 válasza laychi (#1636) üzenetére


snecy20
veterán

laychi, annyit nézz már meg nekem hogy nálad a PCH hőmérséklet mennyit mutat. Kicsit sokkallom.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1640) laychi válasza snecy20 (#1639) üzenetére


laychi
veterán


Nem voltam itthon,ez most rendszerindítás után,de amúgy se szokott sokkal több lenni,most 34 már.
de a teszteknl látszik asszem az is hwinfoban,igaz ott az oldallap le volt véve,viszont csak 1db 14cm-es noctua ment elől,mint légkavaró

[ Szerkesztve ]

(#1641) snecy20 válasza laychi (#1640) üzenetére


snecy20
veterán

Kösz. Még megnézem van-e alapja a dolognak vagy valamit félremér az érzékelő.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1642) #Morcosmedve válasza snecy20 (#1641) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nagyon házhűtés függő :K

© asszongya'hogy

(#1643) janos666 válasza #Morcosmedve (#1638) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mikor visszakapcsoltam az SVID-t, de változatlanul hagytam minden mást, akkor fellőtte a feszt az egekbe. Visszavettem az Offset-et +0.13V-ről +0.05V-re, és az SVID Behaviour-t átraktam Auto-ról (amire azt mondja lényegében mindig "Worst Case") "Best Case"-re, és még így is egész magas fesz adódik, de már nem kapom fel a szemöldököm, hogy mindjárt pukkanni fog. :DDD Ilyenkor ~10W-al csökken az ~idle áramfelvétel. Így ezt egyelőre hanyagolom is, mert nem igazán számottevő a fogyasztás, viszont újra be kéne lőni az offset-et (így némileg mínuszba), hogy stabil legyen ez a szorzó ezzel a hűtéssel

Sőt, ki kéne mérni/következtetni, hogy csak a szoftveres kijelzés mászkál fel-alá, vagy a tényleges fesz is "dinamaikus" ilyenkor. Ha a SpeedStep OFF, csak min/max közt kéne ugrálnia a fesznek a C0/C1 közt, de nem ezt látom kiírva. Talán az LLC is másképp viselkedik.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1644) #Morcosmedve válasza janos666 (#1643) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Na igen, ezért sose javaslom... ha a nélkül is elvagy. Egyébként nincs számmottevő eredménye a “nagy” teljesítmény csökknek.

© asszongya'hogy

(#1645) janos666 válasza #Morcosmedve (#1644) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem ha jobb hűtéssel felrántom ameddig lehet (~5GHz lenne a cél), és magasabb feszt kap C0-ban, akkor nő majd a difi százalékosan és abszolút értékben is. Télen nem baj, ha fűti a szobát.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1646) snecy20 válasza #Morcosmedve (#1642) üzenetére


snecy20
veterán

Thermaltake View 31 TG-ben van a cucc, azaz két beépített + 240mm folyadékhűtéshez tartozó két venti fölül, amik ha így a ház fölé rakom a kezem, csinálnak huzatot eléggé. A gépház már zárva van, és a lakásban sincs hőség, mégis azt látom hogy 53C ez a PCH, miközben az alaplap csak 29C. Valami itt megint nem kerek. :D

Csak úgy vagyok vele hogy ameddig ezeket a sallangokat nem tisztázom le, addig még messze nem fogom azt sem megnézni hogy mi a proci határa.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1647) laragirl83


laragirl83
őstag

Ez mennyire lehet általános ilyen fesszel?
Tervezem 8700k-t, és ennyit terveztem én is all-core OCre, 4.5GHzet.
Szóval ez az 1.15V körüli téma modható áltnak vagy kimondottan szerencsés darab?
(nem én képem)

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#1648) laychi válasza laragirl83 (#1647) üzenetére


laychi
veterán

Nekem (8600k)1,1V-on 4,6ghz ibt stabil, szerintem ilyenek meg jobbak fognak jönni.(vagy kitudja, 1.széria jó reklám, lehet mind válogatott chip :) )

[ Szerkesztve ]

(#1649) Chaser


Chaser
titán

37k meg egy kicsi iponon a 8100 ha valaki venne, 8350k 57k, nagy testverek viszont bun dragak

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1650) DeckardCain válasza Chaser (#1649) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Bestmarkt
I5 8600k 96e.
I7 8700 109e.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.