Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#680) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

HEDT után szabadon.. Ott is bírja, itt is fogja.. :DDD

Véleményem szubjektív...

(#702) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#701) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Én annyira nem láttam soknak, illetve minimum 2x annyit esznek, ahhoz képest még el is menne 80-90 fok.

© asszongya'hogy

(#703) demmer123


demmer123
őstag

Vicces hogy alzan 8600K 104-Ezer.

Gondolom ha már nem lesz készlethiány belőle akkor beáll 80-85-ezres árkategóriába.

(#704) schawo válasza demmer123 (#703) üzenetére


schawo
titán

Nem hogy készlethiány van belőle, hanem egyáltalán nincs.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#705) laychi válasza demmer123 (#703) üzenetére


laychi
veterán

Nekem szerencsém volt, 280 euro(kb 87000Huf)
Azóta felment 310 eurora.

Rammal cumizok félreértések maiatt, de a héten meg kell oldódnia.

(#706) Gerzsi válasza b0rZ (#678) üzenetére


Gerzsi
tag

VGA és PS2 kimenetet miért nem tudják már elengedni ?

(#707) schawo válasza Gerzsi (#706) üzenetére


schawo
titán

Elfér, nem kér enni. A PS2 valóban nem igazán szükséges, de a VGA még előfordul sokfelé.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#711) Maelephant válasza schawo (#704) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Igen, nagyon papír lett ez a launch...nincs, nincs, nincs, majd lesz...valamikor, nincs. Esetleg: van, de combosan túlárazva.

Eléggé elkeserítő, illetve nem is az, hanem meh...nem vettem Ryzent, mert gondoltam megvárni a Coffee Laket, de egy ilyen szerencsétlen launch után most már megvárom a Zen refresht is.

(#712) leviske


leviske
veterán

Ide is bedobom, hátha több a tapasztalat/vélemény a témában. :)

(#713) hackeeeee válasza leviske (#712) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az sem kizárt, hogy már volt legyárott nyák, foglalattal.. bár ez csak tipp.

Véleményem szubjektív...

(#714) laychi


laychi
veterán

Új eredmény,hogy ne csak off legyen :)

(#715) schawo válasza laychi (#714) üzenetére


schawo
titán

1,34? Kell ez a sok Vcore? 1,28-on fagyott? Ja, látom, az 4,9 volt. Itt meg a hőleadás és a hőmérséklet nagyon sok.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#716) laychi válasza schawo (#715) üzenetére


laychi
veterán

Majd lehet leskalpolom idővel, egyenlőre jó ez így.
Most megy egy órás OCCT small fft, ha az megvan, akkor jó jel.
Ha játéktesztek alatt jó lesz, meg a hőmérsékletek is megfelelnek, akkor lehet delid sem lesz.

(#717) kicsipapucs válasza laychi (#716) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Akkor meg sem kérdezem, hogy változott-e a mag magassága Kaby-hez viszonyítva, ha nem delidelted.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#718) laychi válasza kicsipapucs (#717) üzenetére


laychi
veterán

Erre így sem- úgy sem tudnék válaszolni,mert kb 1 hétig volt kaby-m és nem delideltem.
Meg még ezt sem.

(#719) #Morcosmedve válasza kicsipapucs (#717) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Meg aztán azt ki méri le otthon? Majd lehet lesz itt is külön IHS mérés, aztán lehet foglalkoznak majd vele. Igazából mindegy, illetve nincs sok esély arra, hogy változott volna bármi is a gyártásban.

© asszongya'hogy

(#720) Shkiz0 válasza demmer123 (#703) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Aki kicsit türelmes, az fog tudni itthon is venni értelmes áron.
Nevet nem akarok mondani melyik nagyker, legyen elég annyi, hogy itt a legolcsóbb az országban az összes proci ezek az árak vannak megjelölve, 11.05-i érkezéssel:

Intel Core i5-8600K 3.6 GHz BOX 60.883 HUF
Intel Core i7-8700K 3.70 GHz BOX 87.494 HUF

Ezek nettó árak. De a nagyobb probléma inkább az, hogy lapok sem nagyon vannak még.
MSI van többnyire pár darab, illetve ASUS, de utóbbit hanyagolnám az elszállt árazásuk végett.
Én személy szerint meg tudnám venni a fenti árakon saját részre, és ennyiért nem is gondolkodnék, ha lenne hozzá értelmes alaplap. Mondjuk ez is relatív, nekem évek óta Asrock lapjaim vannak, és következő is ez lenne, de itthon nem láttam még sehol Z370-es K6 Gaminget mondjuk. Kivétel ez alól az alza.hu de őket inkább hanyagolnám.
Szóval picit ki kell várni, úgy is karácsony stb, nem hajt a tatár.
Vannak persze akik nem férnek a bőrükbe azok menjenek és vegyék meg drágán, aztán majd pislogás lesz, hogy 1-2-3 hónapon belül akár 10-15k-t is buknak.

Itt van példának egy idióta haverom. Relatív jó gépe volt, 6700k (húzva nem volt ami már alapból eretnekség) z170 k4 gaming, 16gb ram, és asszem egy 8gb 580 ati (bár utóbbiba nem vagyok biztos)
Nem nagyon játszik ő se csak CSGO-t meg PUBG-t ebből is a PUBG a problémás a szar optimalizációja miatt. Mondtam neki, hogy vegyen egy 1070-et azt hello.
De neeeem, az úgy nem menő, inkább eladta a gépét, és most vett az alzáról 8700k-t, 142K-ért ( :W ) meg Z370 extreme4-et 54-ért meg 16gb lpx3000-t 55-ért :D
Plusz megfejelte azzal, hogy vett egy Acer predatort (ips gsync 27") 250-ért, meg egy 1080Ti-t 275-ért úgy hogy még hitelt is vett fel....

Komolyan mondom sok a hülye. Mondjuk ő tudja, nem keres szarul, de akkor is elég nagy faszság az, hogy ész nélkül szórja a pénzt a semmire. Azt se tudtam megértetni vele, hogy ne vegye meg a TI-t ennyiért vegyen simát és tuninggal is megy annyit mint a TI.
De ez is egy módja, hogy dobjunk ki kb 200.000-t feleslegesen az ablakon.
Mert ugye a vga csere indokolt volt, noha még nem is erre, de komplett gép csere nem, főleg ha majd szembesül vele, hogy ha levesszük a vga cseréből adódó fps növekedést, clock-to-clock kb ugyan ott lesz mint a 6700-al :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#721) ReFleXx válasza Shkiz0 (#720) üzenetére


ReFleXx
addikt

legalabb egy évig nyugton lehet, utana cserelhet majd 9gen-re , uj lap, gtx 2080 ti es a tobbi :D
gondolom haverodnak se kutyaja , se macskaja, yolo legeny elet :D

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#722) Shkiz0 válasza ReFleXx (#721) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

:K
De attól mert még mert keres 300-at havonta még nem lenne muszáj, ész nélkül szórni a pénzt...
Tudom nem az én dolgom, de rohadtul tud idegesíteni az ilyen, hogy az ember el is mondja neki, hogy butaság de nem hatja meg. Igazából ez max epenist növeli majd, és elmondhatja, hogy nekem a legújabb van :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#723) kicsipapucs válasza Shkiz0 (#722) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Még az offot is offba rakom, de mióta keres sokat, ha 300k nettó a havi fizuja? Lehet, hogy én vagyok eltévedve, de egy 300k nettótól nem ájulok is.

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#724) Shkiz0 válasza kicsipapucs (#723) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Hát azért nem vezetői poziban van. Ahhoz mérten, és ahhoz, hogy még a szülőkkel lakik együtt úgy azért nem rossz.
Most itt felénk SZ.SZ.B.M--be 110-150-t keresel már tedd össze a kezed :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#725) lemusz válasza Shkiz0 (#720) üzenetére


lemusz
addikt

500 ezres gépvásárról hallottam már a PUBG maitt, de ez a 780 ezres most viszi a pálmát. 780 ezer egy 10 ezres játékért, amiben még csak meg se fog duplázódni a jelenlegi fps-e szerintem. :D

(#726) ReFleXx válasza Shkiz0 (#722) üzenetére


ReFleXx
addikt

nem hát, én is ismerek hasonlót. summon mobal :D

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#727) Shkiz0 válasza lemusz (#725) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

A vga csere azt mondom megérte, az előrelépés. A monitort is vegyük úgy, hogy drága-drága de valamilyen szinten van értelme, noha én személy szerint ha megtehetném se vennék ennyiért monitort, és nem fizetném ki a 60K-s felárat a Gsyncért. Ezen felül a többi cseréje felesleges volt, 5-10% lesz max a különbség nem vga-t használó alkalmazásokba. Nem tudom a +2 mag dob e valamit a PUBG esetén, de gyanítom nem sokat.
Freesyncel jobban járt volna, bár igaz nem nagyon van alternatíva, még a vega is harmatos nem beszélve az áráról, meg arról hogy baromi sokat fogyaszt, és kb alig van az is mint ahogy az új procik és lapok.
Én elvagyok az R9 380-al, de azért nem mondanám, hogy millió fps-m van PUBG-be, de betudom ezt annak is, hogy egy hulladék a motor a játék alatt.
Cserélném amúgy a vga-t de egyelőre nem igazán van alternatíva. 480/580-ra nem látom értelmét váltani, annyira nagy nem lenne az erőlelépés úgy gondolom, vega meg harmatos, illetve nincs kedvem 30-40%-al többet fizetni a bányász buziság végett sem, szóval kivárok kicsit.
Hogy ne legyen full off ez a hsz, én úgy vagyok vele, hogy ha lenne annyiért proci amit fentebb írtam, akkor elgondolkodok a cserén, és nem azért mert ez kevés lenne, de mivel nettóért el tudom hozni, így igazából ha eladom a mostani konfigom nem kell 100k-s nagyságban rápotolni, főleg ha beérem egy i5-8600k-val és nem kell az i7.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#728) lemusz válasza Shkiz0 (#727) üzenetére


lemusz
addikt

Többinek is tudod a nettó árát vagy csak annak a kettőnek? Azért így elég szépen kilehet majd számolna 5.-én 6-án hogy mennyi lesz a kiskereskedelmi árrés. :)

(#729) Shkiz0 válasza lemusz (#728) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

változhat még, de nem hiszem hogy alza.hu-s ára lenne.
tudom persze.

Intel Core i3-8100 3.6 GHz BOX 27.317
Intel Core i3-8350K 4.0 GHz BOX 42.235
Intel Core i5-8400 2.8 GHz BOX 42.538
Intel Core i5-8600K 3.6 GHz BOX 60.883
Intel Core i7-8700 3.20 GHz BOX 73.483
Intel Core i7-8700K 3.70 GHz BOX 87.494

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#730) #Morcosmedve válasza Shkiz0 (#729) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Na, ezek már korrekt árak. Jó lenne ennyiért megcsípni valamelyiket.
Lapok szerintem azért vannak, az árazások nélhop már érdekesek. MSI SLI Plus még tartja magát, felette elszabadul a pokol, alatta meg kicsi különbséggel már butítanak szépen.

Lehet egy új ITX-re beneveznék, de kéne proci :D

© asszongya'hogy

(#731) Shkiz0 válasza #Morcosmedve (#730) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

En nagy remenyeket nem fuzok ehhez.
Marmint, hogy erkezik elegendo darab, plane ha ennyi lesz.
De meglatjuk.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#732) #Morcosmedve válasza Shkiz0 (#731) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Meg, max marad a várás...

© asszongya'hogy

(#733) mgabi válasza Shkiz0 (#720) üzenetére


mgabi
senior tag

Még az OC-s 2600K-t se éri meg lecserélni 8700K-ra, nemhogy egy 6700K-t, ami elég durva: [link]

1-2 játékban érződik a különbség és csakis 1080p-ben, 1440p-ben meg dettó ugyanaz az fps egy 1070-es VGA karival. 1080Ti-nál már látszik, hogy bottleneckinggel a 2600K.

(#734) Shkiz0 válasza #Morcosmedve (#732) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Azert egyikonknek sincs olyan konfigja, hogy mar azonnal rohanni kene vasarolni. Szerintem akkor se er nagy baj, ha csak januarban csereled.
Ha valakinek lesz nagykbb keszlete biztos vagyok benne, hogy felveri az arat, plane hogy jonnek az unnepek.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#735) mgabi válasza #Morcosmedve (#732) üzenetére


mgabi
senior tag

Garázsvásár van már megint???

[ Szerkesztve ]

(#736) mgabi válasza Shkiz0 (#734) üzenetére


mgabi
senior tag

Egyetértek, többet buksz a kezdeti feláron, mint amennyit fogsz a 6700K-n.

Még egy 1080p PUBG eredmény GTX1070@cpu2000Mhz@ram9000mhz
6700K@4,7 vs 8700K@4,7
92 fps vs 95 fps

csak 3 fps...

Ebben a pozícióban kezdéskor:

[ Szerkesztve ]

(#737) #Morcosmedve válasza mgabi (#735) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Néha kell.

© asszongya'hogy

(#738) Shkiz0 válasza mgabi (#736) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Akkor ennyit arrol, hogy dijazza a plusz 2 magot 😂
Ott rohadjon meg akkor ahol van, inkabb vga-t nezek akkor.
Vagyis neznek, de freesync miatt nem olyan egyszeru.
r9 380 utan nem igazan van nagyin alternativa piros oldalon amire azt mondhatnam, hogy megerte.
Egy vega 56 jo lenne, feldobni ra a 64-es biost aztan had menjen de a banyasz laz miatt szerintem jo ideig nem lesznek ertelmes arak, na meg amennyire fenyeztek, meg mondtak, hogy igy-ugy nagyot fog szolni, szamomra annyira nagy csalodas (mondhatnank, hogy csak a szokasos aki hisz meg a pirosaknak)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#739) mgabi válasza mgabi (#733) üzenetére


mgabi
senior tag

ja és még az árak: 2600K 35e vs 8700K 135e

(#740) salytmasztor válasza mgabi (#733) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Azért én sajnos erősen érzem, hogy a sima i7-2600-ot (kb @4Ghz turbo + 1080 vga) le kell cserélni, (nagy)részben pubg miatt...
(A teszteket veled már privátban elég jól kiveséztük.)
Ilyesmi különbséget érzek amikor látom, hogy mennyire simán megy sok youtube-osnak újabb konfigokkal (6700k/7700k/8700k).
Az adott képnél nálam kb 50 fps van, viszont hiába megy a játék 70-80 fps átlaggal, sokszor 20 fps-nek érzem, annyira nem smooth az egérmozgás... :(((
Meg lehet túlzottan meg is szoktam, hogy másnál (BF1, CSGO, stb), vajsimán, 100 fps körül megy minden nagyobb harcokban is. :U
Persze a PUBG szarul van megírva / optimalizálva, de hiába, ha haverokkal mostanában szinte csak ezt toljuk. :P

(Mgabi, nem jó amúgy linked a hsz-ben.)

[ Szerkesztve ]

(#741) mgabi válasza Shkiz0 (#738) üzenetére


mgabi
senior tag

1070-nek ára most esett, 110ért nem rossz ebben a környezetben, 1060 relatív drága még mindig. Szerintem.

Javított 2600K vs 8700K link: [link]

[ Szerkesztve ]

(#742) mgabi válasza salytmasztor (#740) üzenetére


mgabi
senior tag

Igazad van. Minimum fps is sokat szamit, meg az erzes, hogy mennyire responsive a rendszer, azaz mekkora az input lag eger mozgasra. De ezt magyon nehez elmondani, amíg nem látja az ember. Kb. mint monitornál 144 vs 240hz.

Summa summárum: ha normalizálódik a helyzet, akkor egy i5-8400 egy jóárasított ASUS lappal, ami tudja az MCE-t, best buy lesz.

(#743) Kartács válasza Shkiz0 (#720) üzenetére


Kartács
aktív tag

Kérdés hol nézed, bár én már hó eleje óta várok a 8700K-ra a lap megjött pár napra rá, az összes ASUS lap is én abból Z370-F-et néztem ki, de most kaptam az infót, hogy 1-2 hét és itt a CPU is.
Hasonló áron veszem én is csak én komplett gépet, de a CPU ahogy számolom 100 alatt lesz itt is.
Lap nettó 52k.

Várok én is türelemmel más nincs.

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#744) Rasiel válasza salytmasztor (#740) üzenetére


Rasiel
senior tag

Szerintem a videóban látható PUBG grafikont (csak azt néztem meg) érdemes erős fenntartásokkal kezelni. :)

[ Szerkesztve ]

(#745) Årpi válasza Shkiz0 (#738) üzenetére


Årpi
őstag

Én megéreztem PUBG alatt a 4590->8400 váltást is...min fps értékben főleg, de az avg is nőtt rendesen :K

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#746) salytmasztor válasza Rasiel (#744) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Persze. Én sem egy benchmark és teszt alapján váltok új hadverre.
Ha pubg-ben leveszem a resolution scale-t 100-ról 70-80-ra, akkor máris sokkal jobban fut, közelharcban nagyjából megszűnnek az addigi gondok, szaggatások, csak ugye így full homályos lesz a 100-on éles kép.
Ezek alapján elég lenne a 20-30%-os gyorsulás is, de ennél több is lesz simán több teszt alapján.

[ Szerkesztve ]

(#747) Ribi válasza salytmasztor (#740) üzenetére


Ribi
nagyúr

Érdekes teszt.
Rendszerint 4k felbontáson proci szinte mindegy, itt meg minden procival pontosan ugyan úgy skálázódik.
Mintha excellel generálták volna az értékeket. Nagyon kamunak néz ki. :W

(#748) ReFleXx válasza mgabi (#736) üzenetére


ReFleXx
addikt

grafikai reszletesseg? felbontas?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#749) Jack@l


Jack@l
veterán

https://www.techspot.com/review/1514-core-i5-8400-vs-overclocked-ryzen-5-1600/

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#750) ReFleXx válasza Shkiz0 (#729) üzenetére


ReFleXx
addikt

ugyanitt mennyiert mennek nettoba a ryzenek csak osszehasonlitaskepp

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.