Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) carl18


carl18
addikt

Azért a Crysis 3 híres welcome the jungle pályája igen szépen meg tudja fogni a cpu-kat.
Lehet nem mindenhol jó a HT/SMT, de azért tudok pár elrettentő példát :D
Crysis 3 alatt jól látható a 8600K vs 8700K között igen nagy különbség tud elöjönni. Forrás Digital Foundry videóból csináltam a képet. Bal oldalt a jelenlegi fps van, amúgy ez a pálya a cpu gyilkos, főleg mikor az égből lőnek.

Van pár ilyen játék, watch dogs 2, mafia 3, Ac Syndicate is nagyszerűen skálázodik sok szálas cpu-ra.

5820K tunningolva 12 szálal WD2 alatt teljesen kihasználva :D
Akit érdekel itt a videó, szerintem érdekes tud lenni. [link]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#552) #95462144 válasza schawo (#546) üzenetére


#95462144
törölt tag

Melyik programra vagy programokra gondolsz? Az Ableton 9-től tökéletesen mennek a logikai szálak. Vagy említhetem a Cakewalk Sonar 3-as programot, ami szintén jól kezeli a HT-t. Fl studióban vannak gondok vele, de azt nem nevezném komoly DAW-nak.

(#553) schawo válasza carl18 (#551) üzenetére


schawo
titán

Azt is tedd hozzá, hogy nem OC teszteken mindig nagy különbség lesz a 8600k és a 8700k között, főleg, ha olyan alaplapban jártaják őket, ahol turbo-n jár az összes mag automatikus oc-vel. Szóval egy K CPU tesztnek semmi értelme, ha nem azonos órajelen járatják őket,hanem rábízzák az alaplapra.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#554) schawo válasza #95462144 (#552) üzenetére


schawo
titán

Persze, hogy mennek, én is ezt írtam, hogy mennek. Ha csinálsz egy full render tesztet (Reaperhez van teljesítmény tesztprogram), akkor kijön, hogy 20%-kal több pluginnál akad csak le a cpu. De ha közelíted a limitet, mert van közel száz sávod, és hozzá többszáz aktív plugined, akkor jóval hamarabb kotlik meg a rendszer (kiakad az ASIO, meg a Core Audio) bekapcsolt Hyperthreadinggel realtime működés közben, amikor fel kell még venned néhány sávnyi vokált, vagy egy szaksznyi újabb take-et az egész zenekarról 10-15 sávon. Aztán jöhet a játék a track freezzel, hogy egyáltalán tudj dolgozni.

Amúgy Pro Toolsról, Reaperről és Logicról beszélek. És ez nem a DAW hibája, ezek messze a legjobb DAW-ok. Ez a SMT technológia, és a realtime működés konfrontációja.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#555) lemusz válasza carl18 (#551) üzenetére


lemusz
addikt

Mondjuk én úgy tudom, hogy a crysis híresen jól skálázódik, szóval érted... :) a legtöbb játék nem ilyen. CS:GO-ban is méregette ez a srác és meglepetésemre arra jutott, hogy 4/8-as proci az utolsó aminél van értelme a HT-nak, mert 6/12-es procinál már jobb, ha offolva van. Ez azért volt meglepetés, mert évekig mindig mindenki azt mondogatta, hogy nem éri meg a játék alá i7-et (4/8) venni, de az i7-es felárának és kicsiny fps többletének összefüggésének érve valahol útközben elveszett és átköltötte a játékos közösség arra, hogy "csak az i5, mert 4 magot támogat a játék, vagyis szálat, magszálat wtf? vegyél i5-öt aztán jóvan". :DDD

(#556) -Solt- válasza lemusz (#555) üzenetére


-Solt-
veterán

Anno amikor megvettem a 4770K-t, pont ugyanez volt: felesleges a HT! Akkor valóban az volt, 1-2 éve viszont már nem az... még a nyomi DX9-s ETS alatt is hoz +10%-t a HT, onlány a Rising Storm 2: Vietnam pedig még többet... konkrét számadatom nincs, de HT nélkül jönnek a drasztikusabb FPS esések, szóval minimum FPS-t illetően tuti nagy a különbség.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy aki nem 1-2 évre vesz CPU-t, annak a 8700K jobb választás lehet a 8600K-nál.

www.smart-bus.hu

(#557) Årpi válasza -Solt- (#556) üzenetére


Årpi
őstag

Na végre :C
(nem reply akart lenni, sorry)

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#558) lemusz válasza Årpi (#557) üzenetére


lemusz
addikt

Tesztelj!!! :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y

(#559) sid.:Rc211v válasza Årpi (#557) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

Milyen lapban van ? Illetve hány Ghz-en megy mint a 6 magon ? :)

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#560) carl18 válasza Årpi (#557) üzenetére


carl18
addikt

Na grat hozzá! Ezzel már lehet csapatni :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#561) Årpi válasza sid.:Rc211v (#559) üzenetére


Årpi
őstag

MSI Z370 PC PRO (az egyik legolcsóbb, de amire kell arra nekem jó) és 3.8Ghz megy mind a 6 magon

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#562) #Morcosmedve válasza Årpi (#561) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ez a lényeg! :K Grat!

© asszongya'hogy

(#563) hackeeeee válasza Årpi (#561) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez jól hangzik. :)

Véleményem szubjektív...

(#564) laychi válasza Årpi (#557) üzenetére


laychi
veterán

Lassan jövök én is a nagyobb testvérrel.
Csak vannak komplikációk a rendelések miatt...

Addig nyomjad a 3,8Ghz-es teszteket, aztán megnézzük a 8600k turbója mennyivel többet ad, utána meg jön az OC...
remélem mindenki örülni fog, főleg én, hogy lesz benne potenciál. Hamarosan kiderül.

(#565) sid.:Rc211v válasza Årpi (#561) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

Köszi. 3,8Ghz az a lényeg. A lap is teljesen ok. :)

laychi Sztem itt mindenki kíváncsi lesz rá, legalább is én biztos :)

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#566) lemusz


lemusz
addikt

Mondjuk én még kivi lennék a 8350K-ra is, meg a 8100-asra, de gondolom ez utóbbit kész pénzügyi katasztrófa lesz Z370-el venni, lévén a lap drágább, mint maga a proci. :D

[ Szerkesztve ]

(#567) sb válasza Chaser (#544) üzenetére


sb
veterán

Ár/perf-et véve nyilván parasztvakítás. Hol megy-hol nem, és akkor még a jó esetekről beszéltünk. Ehhez kéne árazni. Nyilván 2/2 vs 2/4 azért tud hozni a konyhára, de alapvetően túl volt árazva, ez igaz.

6 magnál már engem sem érdekelne*
Az én példámra visszatérve: amire nekem kell, encode, ott hozza a plusszt kötelezően a HT, ezek direkt ilyen algoritmusok, eljárások: kis adatfüggőség, nulla relatime jelleg és késleltetés-érzékenység. Nyilán 6 mag vs 4/8 itt is előbbi a jobb, de kompromisszumos megoldásként tök jó lenne a 4/8, kvázi "ötmagos" erejű proci, mivel ahol kell ott dolgozik a HT, ahol nem oda meg elég a 4 mag nekem.

De ehhez a mai árazás sem asszisztál. Intelnél ugye most lőttek a 4/8-nak, AMD-nél meg 1500X vs 1600 olyan kicsi az árkülönbség, hogy ott értelemszerűen nem választanék HT-t +2 mag helyett -10k-ért. 1400 vs 1600 még talán meggondolnám, de ott meg azért a cache visszafog még jobban.

@schawo
Világos, de ezek elég speciális igények, lásd fentebb. A késleltetésmentes feldolgozás egy külön világ, annyira érzékeny bármilyen hw/sw anomáliára. A sakkot mondjuk nem értem, ha determinisztikus algoritmus fut akkor ilyen eltérés nem lehetne elvben sem.
Viszont átlagjózsik - én is - ilyet kb. nem is láttak még.

*Azért ez megint addig oké, amíg elég a 6 mag. Lásd 4/4 vs 4/8 az utóbbi 1-2 évben. Hiába volt túlárazott a HT, mikor elkezdtek 4-nél több szálon skálázódni a játékok is, egyből masszív különbség lett pl. épp min fps-ben a több szál javára. Amíg nem volt kihasználva addig viszont ugyanúgy dobta a 0%-ot mint most a 6+HT.

Szerintem túlragoztuk, egyről beszélünk:
- Akinek és ahol kijön a különbség vegye.
- Ahol nem jön ki vagy épp szarabb ott felesleges vele foglalkozni. Főleg olyan árarányok mellett mint itt pl. egy 8400 vs 8700 65k vs 100k.

(#568) sb válasza Årpi (#561) üzenetére


sb
veterán

Egy prime95 + hwinfo-t tudsz lőni vele?
Sajnos Z lapban kevés, hogy 3.8-on megy, lehet, hogy cserébe bekajál 90W-ot. :D
A package TDP lenne érdekes.
:R

[ Szerkesztve ]

(#569) janos666 válasza sb (#567) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Tudom, hogy az igazi real-time az egy másik nagyságrend, de játékoknál nem jöhet esetleg elő hasonló probléma a késleltetésből, hogy az fps számok jobbak, de mondjuk a frametime értékekben megjelennek magasabb kiugró értékek (HT)?

Az a baj, hogy ezekkel a "játék simaság" dolgokkal annyiféle eredményt látok, ahány tesztet találok, főleg ha még a Ryzen-eket is bevonjuk a képbe, hát még ha a memóriatuningot is variáljuk a Ryzen-ek mellett... komolyan annyi eredmény, ahány tesz, akár egy tesztelőnél is ahányszor újramér mindent kis tweak után... :U

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#570) Årpi válasza sb (#568) üzenetére


Årpi
őstag

Tolok majd mindenképp... :R

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#571) kNG


kNG
senior tag

Sziasztok!

Hozzám is megérkezett a cumó! MSI Z370 Gaming PLUS, i5 8400, 2x8 GB G.SKILL RipjawsV.

Nyerő kombináció, Battlefield 1 most már 140-200 FPS között hasít (full HD low), és GPU limites vagyok, szóval lenne ez több is.

i5 2300-zat váltott, ha valaki sandyről szeretne váltani, szerintem megéri! :R

Alza-ról rendeltem, 1 db bontott dobozos i5 8400-ra sikerült lecsapni kb. 65k-s áron, hibátlan a proci!

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#572) carl18


carl18
addikt

Amúgy később jelenek meg még coffee lake cpu-k?. Mert most 2 db I5 jelent meg a 8400 és a 8600K ami nem túl nagy választék.

Januárba jönnek még cpu-k és biztos akkor jön a coffee lake pentium. Esetleg Jöhet az I5-8500 is vagy csak a kapkodás végett nem nagy a választék?
Csak mert I5-ből szokott jönni volt a 6400-6500-6600 és 6600K ugyan ez meg volt a 7xxx széria esetén.
Később van esély I5-8500-ra?
Vagy csak a pentium, esetleg celeron jelenik meg januárba?

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#573) Årpi válasza sb (#568) üzenetére


Årpi
őstag

Futattam egy ideig az általad említett programot többször is és 76W körül volt a max package TDP :R

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#574) Dendytv


Dendytv
senior tag

Milyen lapot ajánlanátok egy I5 8600K-hoz. Tervezem húzni is a cpu-t, játékra venném előző topikban mikor voltam ezt a cpu-t ajánlották azóta minden időmet itt töltöm a topic-ban próbálok "okosodni" :D

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#575) #Morcosmedve válasza Dendytv (#574) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ugye van ajánlós topik, de mennyi pénz lenne rá?

© asszongya'hogy

(#576) Dendytv válasza #Morcosmedve (#575) üzenetére


Dendytv
senior tag

Tudok a topikról! Ha gáz, hogy itt kérdem át megyek! Amúgy 30-40e!

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#577) #Morcosmedve válasza Dendytv (#576) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ami ár/értékben jónak tűnik az MSI Z370 SLI PLUS. Alatta pár ezerrel van csak olcsóbban lap, de gyengébb is már, felette sokat kell fizetni, hogy jobb legyen 20-30k pluszban.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#578) Dendytv válasza #Morcosmedve (#577) üzenetére


Dendytv
senior tag

De ez megteszi majd húzásra is gondolom :F

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#579) schawo válasza carl18 (#572) üzenetére


schawo
titán

Jelenleg 8600k sehol sincs elérhető, még alzánál sem, csak 8400 és 8700k. Én is a 8600k-mra várakozok, amit már ki is fizettem. A német cég, akitől rendeltem (mercateo), november végét ígérte. Úgyhogy akinek nem jó a 8400 vagy a 8700k, az várjon türelemmel. Intel nem kapkod a szállítással.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#580) schawo válasza Dendytv (#578) üzenetére


schawo
titán

Igen

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#581) #Morcosmedve válasza Dendytv (#578) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Bőven! :K

© asszongya'hogy

(#582) Dendytv válasza #Morcosmedve (#581) üzenetére


Dendytv
senior tag

(#580) schawo

Hálás köszönet :)

[ Szerkesztve ]

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#583) sb válasza janos666 (#569) üzenetére


sb
veterán

Ezt a zeneszerkesztésre értettem, a játék frametime azért egy más kategória.
Ott is számít nyilván, de közel sem ennyire problémás. Vagy ha az akkor azt a játékot már kidobnám. :)

Jellemzően ebben a kategóriában, magas órajelű 4/8 - 6/6 - 6/12 kategóriában ha felmerül gond, az is már a HC gamer igényekhez igazodva jön elő és sokszor még itt is megfelelő teljesítményt nyújtanak. Nem véletlenül akar mindenki (extra)igényes felhasználáshoz ilyen procikat. De ez már a 0.01% min fps is legyen mindig 60, de inkább 120-144 felett kategória.
Még ezt is hozzák ezek a procik elég jó eséllyel, az meg fel sem merül, hogy mondjuk egy átlaggamer igényszintet (mondjuk kb. avg: 60-70, min 40 fps) szintet ne ütnének meg minimális, elviselhető frametime tüskével.

Nem tudom, biztos öregszem, mert régen a 10ms ping feletti lagot is utáltam, ahogy a vsync off is azonnal "kézben" érezhető volt, hogy nem vagyok pl. 85Hz-re lekorlátozva hanem 120+ szalad a game, de ezek valahogy kikoptak nálam a musthave szintről. Ha játszanék is, valahogy már nem ér annyit az egész.
Pedig annyira mégsem öregszem, mert pl. egy nem is horror, 30-40ms input lagos kijelzőn már egy word kezelésétől is agyf*szt kapok, nemhogy fps játéktól. :) De valahogy ez a mostani tükörsima frematime graf + 144 min fps igény problémát viszont már nem tudom teljesen átérezni. Szerintem az átlag, sőt extra igényességi szintet is átvittük már átlag hw-kkel szerencsére.

[ Szerkesztve ]

(#584) carl18 válasza schawo (#579) üzenetére


carl18
addikt

Igen gondoltam, mert elsőnek a jelenlegi szériát akarják kiszorni hogy ne maradjunk rajtuk. 7700K-t 7600K-t akarják kiszórni. De lehet mire rendesen forgalomba lesz a Coffee Lake addigra megjelenik a Ryzen refresh is. Mert amit most látok hogy van forgalomba, de nagyon nehéz beszerezni.
Például magyarországon szinte nincs is, és nem is tudja meg mondani senki se mikor lesz.
Annak ellenére hogy megjelent egyik nevesebb webáruház se árulja magyarországon.

Mondjuk én úgy is jövő nyárra gondolok lehet kis felújításra. Addigra biztos beállnak az árak, majd ha lesz valami bestbuy kategória arra váltanék. :D De ha 2018-ban nem is akkor 2019-ben biztos cserélek:
Egyenlőre el vagyok az I5-3470-el is elég jól.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#585) sb válasza Årpi (#573) üzenetére


sb
veterán

Köszi, ez jól hangzik. Még annyi kérdés, hogy ilyenkor mennyi feszt kap a proci a hwinfo szerint?

Ha 3.8 megvan 75-80W-ból akkor jó eséllyel egy kis feszcsökkentéssel akár TDP átlépés nélkül is meglehet ha mégsem engednék a B/H lapok a TDP kitolást. De biztos fogják azt is engedni... :)

Még az a kérdés mennyire szórhatnak a procik feszültségre/fogyasztásra, de ezt nem fogjuk megtudni jó ideig. :)

(#586) Dency01


Dency01
aktív tag

Végre nekem is megjött a konfig. Jó lett volna ha hamarabb hozza a futár, mindjárt indulok dolgozni, de gyorsan összedobtam.
Ipontól a lap memória, alza-tól a proci.

Lap: ASUS TUF Z370-PLUS GAMING
Mem: CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 CL16 3200MHz
Proci: i7 8700k

XMP beállítva.

Gyors teszt C15-el:

[ Szerkesztve ]

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#587) nubreed


nubreed
veterán

Ez nem tudom volt e már: Intel i7-8700K vs i7-2600K - FINALLY Time to Upgrade Sandy Bridge?

Ha volt akkor, bocs.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#588) kicsipapucs válasza Dency01 (#586) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Léééégyszi-légyszi!

Futtass egy 3DMark Vantage-et rajta, offline! :R

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#589) p87 válasza kicsipapucs (#588) üzenetére


p87
senior tag

Kérted tőlem is pm.-ben, megcsináltam (proci az összes mag terhelésekor 4300MHz-en megy):

[ Szerkesztve ]

(#590) hackeeeee válasza p87 (#589) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

5GHz-s 6700K, még a kezdetekkor.

2016 december.

A link alapján esetleg tudsz összehasonlítást csinálni, ha validáltad az eredményt.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#591) kicsipapucs válasza p87 (#589) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Hálásan köszi!
hwboton is megkértem egy srácot, letolta nekem, ezt kapta:

Nemsokára pedig, ha minden igaz egy nitrós eredménnyel is fogok tudni szolgálni, na az lesz a nagyon kemény! Haverokkal 85000 köré tippeljük az elérhető cpu pontot Vantage-ben. :Y

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#592) p87 válasza p87 (#589) üzenetére


p87
senior tag

Ugyan ez 5GHz-en:

Plusz pár teszt szintén összes mag 5GHz-en:


(#593) hackeeeee válasza p87 (#592) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Na ez bizony nem rossz. :)

Az 1 szálas R15-ben jól látszik, hogy ott lényegében semmi fejlődés.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#594) laragirl83 válasza p87 (#592) üzenetére


laragirl83
őstag

Hőmérséklet 5ghz 1.3Von terhelés alatt?
(Én noctua nh-d15öt tervezek majd 8700kra)

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#595) p87 válasza laragirl83 (#594) üzenetére


p87
senior tag

Vízhűtés alatt is 88-91 fok prime95 alatt.

(#593) hackeeeee: Viszont 1,3V-al viszi az 5GHz-et 6/12 szálon nem >1,4V-al.
Igaz, ez csak gyártástechnológia fejlődésnek tudható be valószínű.

[ Szerkesztve ]

(#596) #Morcosmedve válasza p87 (#592) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

:C az oszt igen! grat!

© asszongya'hogy

(#597) hackeeeee válasza p87 (#595) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nagyjából a KabyLake szintje. Ebből a szempontból sincs sok extra.

Véleményem szubjektív...

(#598) laychi


laychi
veterán

1. random 1,24V 5ghz cb15 teszt :)

ram 2133 mhz-en még,de ott akadt félreértés,cserélve lesz

(#599) hackeeeee na jah, de itt 6 szál(igaz rendes mag),alacsony fesz, alacsony ramfreki, ringhez nincs nyúlva :)

[ Szerkesztve ]

(#599) hackeeeee válasza laychi (#598) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Viszonyításképp:

Véleményem szubjektív...

(#600) -Solt- válasza hackeeeee (#593) üzenetére


-Solt-
veterán

Érdekes még egyáltalán az egyszálas teljesítmény?

www.smart-bus.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.