Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) kiskakas


kiskakas
senior tag

Az alaplapi ati hd4200-nak elvileg tamogatnia kene a HD cuccok dekodolasat?
esszerint igen:
http://www.amd.com/us/products/desktop/graphics/ati-radeon-hd-4000/ati-radeon-hd-4200/pages/ati-radeon-hd-4200-specificatications.aspx

nekem viszont jelenleg full procibol megy, lathato a task managerben.

(#1202) bugizozi válasza kiskakas (#1201) üzenetére


bugizozi
őstag

HD filmek lejátszása

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1203) mandriva11


mandriva11
tag

Csak egy kérdés, hogy ki milyen Ram-ot javasol a kis szerverbe?
Most egy Samsung M391B2873FH0-CH9 es 1Gb 1Rx8 PC3-10600E-09-10-00 és egy Kingmax FLFE85F-C8KL9-NAES 2Gb DDR3-1333 van benne, mert így vettem meg egy hardveres társtól.

Köszönöm a válaszokat! :R

(#1204) radi8tor válasza mandriva11 (#1203) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem értem a kérdést. :U
Mire használnád a gépet?
Bővítés miatt érdekel a RAM vagy két ugyanolyan típust szeretnél bele tenni?

Sky D.: off-okat OFF-nak jelöljük egy szakmai topicban plz. :R

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1205) Sky D.


Sky D.
tag

Sziasztok valaki rendelkezik LSI Mega Raid 9261-8i Raid kontrollerrel?
Kérem írjon rám egy PÜ-t.

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#1206) mandriva11 válasza radi8tor (#1204) üzenetére


mandriva11
tag

Most ezek vannak benne, de felszeretném tuningolni, az is jó ha ezeket kiveszem belőle és olyat teszek bele ami szerintetek jó vétel hozzá.

(#1207) Jim Tonic válasza radi8tor (#1200) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

S szerinted elől az üres port mire való?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1208) krealon válasza mandriva11 (#1206) üzenetére


krealon
veterán

Ha tervezel ZFS-t hasznalni, akkor erosen javallott az ECC memoriak hasznalata.
A Kingston KVR1333D3E9S/4G tipus hibatlanul mukodik benne. Ara mostanaban olyan 9e Ft kornyeken van

(#1209) mandriva11 válasza krealon (#1208) üzenetére


mandriva11
tag

Köszönöm, de sajnos nem tudom mi a ZFS. :F Most egy debian van rajta sambával, de lehet, h másra is kellene.

ui: ha igaz akkor megtaláltam a ZFS-t :)

[ Szerkesztve ]

(#1210) radi8tor válasza Jim Tonic (#1207) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Alaplapi USB-re gondolsz? Kicsit pontosabban fogalmazd meg :)
Van ott még pár lehetőség.

⭐ Stella

(#1211) radi8tor válasza mandriva11 (#1209) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha nem tervezel rá ZFS-t tenni vagy nem engedheted meg magadnak az ECC RAM-okat, akkor szinte bármelyik alacsony (lehetőleg hűtőborda nélküli) RAM jó a gépbe (maximum 2x4GB)

⭐ Stella

(#1212) Jim Tonic válasza radi8tor (#1210) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem. Van elől egy üres port. Nem tudom megfogalmazni, mert nem tudom, mire való. Ha kinyitod az ajtót, az a legelső.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1213) bugizozi válasza Jim Tonic (#1212) üzenetére


bugizozi
őstag

Bökj itt rá, hogy melyikre gondolsz! :DDD

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1214) Jim Tonic válasza bugizozi (#1213) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Srácok, egyetlen üres connector header van elől az alaplapon. Azt hiszem, J20 a jelölése.

Na, bej9tt a kép is: Igen, J20.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1215) bugizozi válasza Jim Tonic (#1214) üzenetére


bugizozi
őstag

Ebben a leírásban az van, hogy TPM connector.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1216) zsolt501 válasza bugizozi (#1215) üzenetére


zsolt501
nagyúr

És ez a TPM connector mire használható?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1217) Jim Tonic válasza zsolt501 (#1216) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

[link]
Ha nem tudsz angolul, röviden: egy olyan modul, amelyen egy titkosító processzor van.

Van még pár fel nem forrasztott csatlakozó az alaplapon, tippem szerint valamelyik USB3, aztán lehet, hogy tévedek. Egyszer kinyomozom, ha lesz időm.

#1215: Köszi!

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1218) zsolt501 válasza Jim Tonic (#1217) üzenetére


zsolt501
nagyúr

ÁÁÁ már emlékszem jó rég olvastam erről.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1219) Thusor


Thusor
őstag

Sikerült megoldanom a wake on lan dolgot. Most már távolról tudom ébreszteni a gépet. Ugyanakkor hol lehetne azt kikapcsolni, hogy bekapcsolás után amikor betölt a Windows Server 2008 R2 Standard ne kelljen CTRL+ALT+DEL billentyűzetet lenyomni, valamint hogy ne csak bejelntekzés után töltse be a dolgokat, hanem már a windows indulásakor? Tehát az lenne a gondom, hogy ha indítom távolról a gépet akkor be kell jelentkeznem távoli asztalkapcsolattal, hogy betöltse a háttérben működő utorrentet. Azt szeretném, hogy ez automatikus történjen bejelentkezés nélkül...ez megoldható valahogy?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1220) Jim Tonic válasza Thusor (#1219) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

control userpasswords2 nem megy R2-n?

szerk.: de, megy.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1221) Thusor válasza Jim Tonic (#1220) üzenetére


Thusor
őstag

Köszönöm a linket. Így sikerült megcsinálnom.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1222) sxboy válasza Thusor (#1219) üzenetére


sxboy
tag

Sztem ezt is csináld meg és akkor szolgáltatásként fut az utorrent, nem kell hozzá távoli asztallal bejelentkezni, sőt maradhat az autologin helyett a biztonság.

[Link]

(#1223) Thusor válasza sxboy (#1222) üzenetére


Thusor
őstag

Ez mitől jobb? Ha szolgáltatásként fog futni az utorrent akkor bejelentkezés nélkül automatikus elérhető lesz az utorrent?

Még egy kérdésem lenne. Alvó állapotba nem lehet helyezni a gépet Windows Server 2008 esetében, csak zárolni, újraindítani és leállítani?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1224) zsolt501 válasza Thusor (#1223) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Illetve ha ügyes vagy még hibernálni is, de az alvó módot a gép nem támogatja.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1225) Thusor válasza zsolt501 (#1224) üzenetére


Thusor
őstag

Hogy lehet bekapcsolni a hibernálást?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1226) zsolt501 válasza Thusor (#1225) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha azt szeretné, hogy ne legyen elérhető a hibernálási funkció, kövesse az alábbi lépéseket:
Kattintson a Start gombra, majd írja be a Keresés megkezdése mezőbe a cmd szöveget.
A keresési eredmények listájában kattintson a jobb gombbal a Parancssor elemre, majd válassza a Futtatás rendszergazdaként parancsot
A Felhasználói fiókok felügyelete párbeszédpanel megjelenésekor kattintson a Folytatás gombra.
Írja be a parancssorba a powercfg.exe /hibernate off parancsot, majd nyomja le az ENTER billentyűt.
Írja be az exit parancsot, és nyomja le az ENTER billentyűt a parancssorablak bezárásához.
Ha elérhetővé kívánja tenni a hibernálási funkciót, kövesse az alábbi lépéseket:
Kattintson a Start gombra, majd írja be a Keresés megkezdése mezőbe a cmd szöveget.
A keresési eredmények listájában kattintson a jobb gombbal a Parancssor elemre, majd válassza a Futtatás rendszergazdaként parancsot
A Felhasználói fiókok felügyelete párbeszédpanel megjelenésekor kattintson a Folytatás gombra.
Írja be a parancssorba a powercfg.exe /hibernate on parancsot, majd nyomja le az ENTER billentyűt.
Írja be az exit parancsot, és nyomja le az ENTER billentyűt a parancssorablak bezárásához.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1227) sxboy válasza Thusor (#1223) üzenetére


sxboy
tag

Ha szolgáltatásként fog futni az utorrent akkor bejelentkezés nélkül automatikus elérhető lesz az utorrent?

Igen.

(#1228) Thusor válasza sxboy (#1227) üzenetére


Thusor
őstag

Amit kaptam tőled linket az alapján megcsináltam. De sajnos Web UI-val nem érem el. Szolgáltatásként fut az utorrent ez leellenőriztem de nem érem el. Mikor a http://szerverip:port/gui/ oldalra lépek ezt írja: The µTorrent WebUI does not seem to be installed. Click here to try to install it, or see the guide for more details. Mi lehet a gond?

zsolt501: Megcsináltam ahogy írtad, de még mindig nem látom távoli asztallal a hibernálás lehetőségét. Mi lehet a gond?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1229) Rosep


Rosep
senior tag

Sikerült vennem egy tökéletesen ugyanolyan 2 gigás memóriát, mint ami a gépben volt, még a gyártás hete is azonos. Úgyhogy immár 4 gigás a Microserverem. Nemsokára kerül bele egy ilyen:

Remélem rendesen kiírja a fordulatszámot és szabályozni is tudom majd.

Aztán később még kicserélem a tápot egy ilyenre:

Csak kérdés, hogy 60, 90 vagy 120-as kellene-e belőle. Már most 3 vinyó van benne.

[ Szerkesztve ]

(#1230) zsolt501 válasza Thusor (#1228) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Távoli asztal esetén nem jelenik meg a hibernálás lehetőség, ezért én az asztalra csináltam egy parancsikont :) amire kattintva végrehajtja a hibernálást.

A parancsikonba ezt az útvonalat kell megadni: %SystemRoot%\System32\shutdown.exe /h

Cél helye: system32

Cél típusa: alkalmazás

Ha így van a parancsikonod beállítva akkor távoli asztal esetén is gond nélkül és egyszerűen tudod hibernálni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1231) Thusor válasza zsolt501 (#1230) üzenetére


Thusor
őstag

Köszönöm, így már működik. Akkor már csak az utorrent webui maradt megoldásra várva :).

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1232) zsolt501 válasza Thusor (#1231) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Arra is van megoldás
De azzal ne offoljuk szét a témát, ha érdekel privátban írj.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1233) Thusor válasza zsolt501 (#1232) üzenetére


Thusor
őstag

Írtam neked pm-et.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1234) radi8tor válasza Rosep (#1229) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mit szeretnél vele szabályozni?
Az alaplapra kötött PWM vezérlésű ventilátort?
Szerintem felejtős lenne ez, mivel 600 RPM alatt lekapcsolja a gépet a beépített védelem. Ha még tudnál is vezérelni PWM-es ventilátort egy ilyen controllerrel, akkor sem jut el az infó az alaplapra, hogy mennyivel pörög a ventilátor.

Tápból a 120W-osat ajánlom mindenképpen. Nem melegszik annyira és jobban bírja a HDD-k induló áramlökését.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1235) Rosep válasza radi8tor (#1234) üzenetére


Rosep
senior tag

Igen, most megnéztem mérővel, 68 W volt induláskor 3 HDD-vel.

És az alaplapra mindenképp vissza kell vezetni a jelet?
Abban a bizonyos .pdf fájlban leírt módszert nem teljesen értem:

1. Vágjuk el a PWM csatin lévő zöld és fekete kábeleket pár cm-re a csatlakozótól (vagy akár távolabb is vághatjuk, végtére is jó hosszú a kábel), legyen elég kábelünk arra, hogyha nem sikerülne rendesen megpucolni a kábelvégeket és vissza kell vágni. Vágjuk le a csatit a potméterünkről. Minden szabad kábelvéget pucoljunk meg.

2. Kössük össze (csavarjuk egymáshoz a csupasz végeket) a ventinkről jövő fekete vezetéket mind a potméterünk fekete vezetékével, mind pedig a PWM csati fekete vezetékével. Így a negatív pólust el is intéztük.

3. A potinkon lévő piros vezetéket összekötjük a ventiről jövő zöld vezetékkel. A PWM-ből kilógó zöld vezetéket akár teljesen visszavághatjuk, vagy egyszerűen leszigetelhetjük, mert erre nem lesz szükség.

Most tehát úgy állunk, hogy a ventibe közvetlenül bemegy (ahogy eddig is) a + feszültség vezeték, a - feszültség vezeték, a sárga fordulatszám érzékelő vezetéke. A potméter pedig rá van kötve a - feszre, plusz a zöld színű fordulatszám szabályzóra. Ezzel elvileg végeztünk is. Nem tettünk mást, mint kiiktattuk a PWM automatikus megoldását és áttettük manuális szabályzásra a ventit. Most már a potival tudjuk szabályozni a ventink fordulatszámát.

Kísérletező kedvűek azt is kipróbálhatják, mi a helyzet akkor, ha a PWM csatiról érkező zöld vezetéket is bekötik, a ventivel együtt. Ebben az esetben ugye, mivel a poti változtatható ellenállásként funkcionál, az várható, hogyha teljesen felcsavarjuk, akkor a PWM automatikus beállítása tisztán érvényesül, ha azonban lejjebb csavarjuk, akkor leszabályozza azt, de még mindig marad automatikus.

Vágni nem akarok semmit. :)

Vagy ehhez a hackelt BIOS kéne? Netán ki van benne iktatva ez a védelem?
Nemsokára fel kell raknom, mert lehet az optikai meghajtó helyére beraknék egy noti vinyót.

[ Szerkesztve ]

(#1236) sxboy válasza Thusor (#1228) üzenetére


sxboy
tag

Normál esetben látod WebUI alól, illetve próbáltad a remote-ot is? Szerintem a remote jobb, mint a WebUI.

A hibernálást szerintem távoli asztallal nem lehet választani. - Szerk. most látom, hogy zsolt501 már megírta ezt.

[ Szerkesztve ]

(#1237) radi8tor válasza Rosep (#1235) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mindenképp vissza kell vezetni a jelet, különben úgy érzékeli az alaplap, hogy nincs rajta semmi vagy elromlott a ventilátor.

Moddolt BIOS nem hiszem, hogy bármit javítana a helyzeteden. Nem ez a modding tárgya benne, hanem az AHCI rész.

⭐ Stella

(#1238) Thusor válasza sxboy (#1236) üzenetére


Thusor
őstag

Webui-t semmi képpen sem tudom elérni, még normál esetben sem. Remotet használtam eddig az működött de távoli asztallal be kellett lépnem hogy induljon az utorrent. Ezt szerettem volna kikerülni.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1239) Thusor válasza Thusor (#1238) üzenetére


Thusor
őstag

Közben megoldódott ez a probléma.

Van egy másik ilyen HP szerverem is a munkahelyemen. Ezen ubuntu server 12.04-et futtatunk. Szerettem volna feltenni rá a további illesztőprogramok menün keresztül a grafikus illesztőt, ezt letelepíti de nem képes feltelepíteni. Azt írja ki, hogy az illesztőprogram telepítése meghíusult.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1240) sxboy válasza Thusor (#1238) üzenetére


sxboy
tag

Ezért kellene service-ként futtatnod az utorrentet.

(#1241) Thusor válasza sxboy (#1240) üzenetére


Thusor
őstag

Dehát úgy fut. Leellenőriztem. Amit adtál linket az alapján csináltam mindent. Odáig jó is, hogy service-ként futtassam. De Web ui nem elérhető, se bejelentkezve és elindítva az utorrentet, se pedig kijelentkezve.

Közben egyébként megoldódott. Valamiért a 8080 alap portot nem szerette.

[ Szerkesztve ]

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1242) zsolt501 válasza Thusor (#1241) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nálam nem szolgáltatásként fut, és mégis tökéletesen autómatikusan betöltődik ha a gépet indítom, soha semmi gond nem volt még idáig vele.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1243) Thusor válasza zsolt501 (#1242) üzenetére


Thusor
őstag

Gondolom akkor nálad úgy működik, hogy nem kelle jelszó ahhoz hogy belépjen újraindítás után a felhasználó. Én úgy szerettem volna, hogy ne kelljen ahhoz belépnem, hogy betöltse az utorrentet hanem automatikusan szolgáltatásként üzemelve kijelentkezett állapotban is működjön.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1244) zsolt501 válasza Thusor (#1243) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Valahogy úgy, mivel csak én használom a gépet és senki más rajtam kívül ezért nem volt értelme jelszavazni a gépet az indításhoz.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1245) csballago válasza zsolt501 (#34) üzenetére


csballago
csendes tag

VGA kártyát keresek a HPms-be. Ha jól látom a fórum elején még ezt javasoltad. Ez működik Ubuntu alatt is? A driver page-n csak Windows-os verziókat találok.

(#1246) zsolt501 válasza csballago (#1245) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Működni működik alatta, csak utólag azon gondolkodtunk itt, hogy bele fér e, mivel ez a kártya picit magasabb mint a többi LP-s kártya, de ezt nem árt vásárlás előtt lemérni, a másik hogy ez a kártya utólag kiderült, hogy kicsit többet is képes fogyasztani, mint az alaplap által biztosított 25W, szóval ezt a dolgot érdemes jobban megvizsgálni mielőtt vásárolsz.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1247) csballago válasza zsolt501 (#1246) üzenetére


csballago
csendes tag

Nem egyszerű egy fizikai paraméter ellenőrzés sem vásárlás előtt, max. ha bele tudom próbálni. Nem tudom mennyire engedékenyek ilyen téren a boltosok. :)

A fogyasztás más téma, hiszen arra nem igazán tudok hatással lenni. Beteszem, működik a rendszer, és felveszi annyit, amennyit csak tud. Ha nem tud többet mint kéne, akkor gebasz van..... szóval ez nem éppen nyerő.
Milyen alternatíva jöhetne még számításba? Nekem HTPC funkcionalitást töltene be és emiatt kellene a HDMI. A standard alaplapi VGA kimenetről levett videó jel, film esetén nem éppen mondhatóak szépnek. :(

(#1248) zsolt501 válasza csballago (#1247) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ez biztos 100% biztos hogy bele megy és ha filmeket akarsz nézni és kisebb játékokat akkor bőven elég, és még a 3D-s filmek sem fogják meg.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1249) kiskakas válasza zsolt501 (#1248) üzenetére


kiskakas
senior tag

zsolt501, sztem nem jo linket szurtal be :)

(#1250) zsolt501 válasza kiskakas (#1249) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Már javítva volt, frissítsd az oldalt és jó lesz :)

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.