Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) bugizozi válasza Thusor (#1050) üzenetére


bugizozi
őstag

Gondolom gyorsan lekapsz mindent, aztán seedeled vissza...szvsz én olyan ~20-ra állítanám, hogy az a 20 menjen felfelé normálisan :K De a Beállítások/Beállítások/Sávszéletsség -> kapcsolatok száma pontban szépen eljátszogathatsz a számokkal, én is ezzel szórakozom mostanság, hogy nekem hogy a jobb, viszont nekem csak 0,5 Mbit a feltöltésem....T rulz :O

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1052) Thusor válasza bugizozi (#1051) üzenetére


Thusor
őstag

Ja gyorsan töltök le. 1,8MB letöltésre és 128KB feltöltésre állítottam a korlátot, hogy legyen sávszél netezésre is. Aktív torrentek számát pedig 60-ra állítottam, amiből max 5 lehet a letöltés a többi feltöltés. Ahogy nézegettem a microserver letöltéskor terhelődik jobban így a sok feltöltési szállal nem lesz gondja ilyen feltöltési sebesség mellett. 5 letöltés pedig bőven elég.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1053) bugizozi válasza Thusor (#1052) üzenetére


bugizozi
őstag

hát ja, az 1,8 MB/s jobban megfogja mint a 128 kb/s :)

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1054) PrinczA


PrinczA
őstag

SpeedFanhoz hasonló program van ehez a géphez? Esetleg eredeti HP?
Ebben a melegben jó lenne néha rákacsintani.
A SpeedFan is kiírja a hőfokokat, de minta nem ismerné fel az alaplapot, ...

(#1055) ZCoyote válasza PrinczA (#1054) üzenetére


ZCoyote
őstag

Nekem a HDSentinel nézi a HDD hőfokokat, a CoreTemp pedig a CPU-t.

Romani ite domum.

(#1056) radi8tor válasza PrinczA (#1054) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

CPUID Hardware Monitor (Pro)-t használok. Minden hőfokot kiír, még a hozzá csatlakoztatott szünetmentesét is.

⭐ Stella

(#1057) bugizozi válasza PrinczA (#1054) üzenetére


bugizozi
őstag

Én is a HD Sentinel-t és a CoreTemp-et tettem fel.
Jelenleg a proci 42 fokos 4-8% terheltség mellet, a HDD pedig 30.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1058) Thusor


Thusor
őstag

Dinamikus IP címet kapok a szolgáltatótól, így nem tudom ip beírásával elérni távolról a serverem. Melyik oldalt javasoljátok amivel ezt ki tudnám kerülni (dyndns fizetős)? Valamint hogyan kell beállítani, hogy távolról is el tudjam így dinamikus ipvel érni?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1059) Fex válasza Thusor (#1058) üzenetére


Fex
tag

Ingyen van az, csak figyelmesnek kell lenni.

[ Szerkesztve ]

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#1060) Thusor válasza Fex (#1059) üzenetére


Thusor
őstag

Köszönöm a választ. Megtaláltam az ingyenes részét. Beállítottam egy új hostot is az IP címemre. Beállítottam ezt a hostot a routerben is, de hiába írom be a böngészőbe a linket nem tudok kapcsoldóni: valami.dyndns-work.com:3389 (távoli asztalt szeretném). Mi lehet a probléma? A portot megnyitottam a routerben is.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1061) worxland válasza Thusor (#1058) üzenetére


worxland
addikt

logmein

10+ gépre használom, nagyon bejött.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#1062) Fex válasza Thusor (#1060) üzenetére


Fex
tag

Szia!

A valami.dyndns-work.com:3389 az a routeredre mutat ugye?
A routerben a 3389-es portot továbbítod a géped 3389-es portjára? (port forwarding)
Ja, és ebben az esetben a távoli asztalhoz kell beírni a valami.dyndns-work.com:3389-et, nem a böngészőbe

Üdv,

Fex

(telnet és nslookup a barátod :) )

[ Szerkesztve ]

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#1063) Thusor válasza Fex (#1062) üzenetére


Thusor
őstag

Óh, köszi. Ezt benéztem :P. Az volt a baj hogy nem a távoli asztalhoz írtam be. Így már tökéletesen működik. Még valami. Mennyire biztonságos így használni a gépet? Mondjuk csak felhasználónév és jelszó ismeretében lehet belépni a szerverre, de van még valami amit be lehet állítani, hogy biztonságosabban lehessen használni a távoli asztal kapcsolatot?

Azt hogy érted, hogy a telnet és nslookup a barátom?

[ Szerkesztve ]

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1064) kiskakas


kiskakas
senior tag

hi,

ha vki eladná esetleg a vasat, érdekelne egy lehetőleg N40L :R

(#1065) ZCoyote válasza Thusor (#1063) üzenetére


ZCoyote
őstag

Én például csak a munkahelyemről jelentkezek be ahol fix ip van és a belső hálómról. Csináltam egy tűzfal szabályt ahol ezt a két címet/tartományt engedélyeztem. Ha nagy ritkán máshonnan kell belépnem akkor a logmeinnel bejelentkezek a gépre és hozzáadom azt az ip-t is ahonnan akkor be szeretnék jelentkezni.

Romani ite domum.

(#1066) Enigma^


Enigma^
csendes tag

Nálam így alakult az elmúlt igen forró hét server hőmérséklete:

Az hogy nem ment 43°C fölé azért mutatja hogy igen jó kis hűtéssel rendelkezik a Microserver.

(#1067) ZCoyote válasza Enigma^ (#1066) üzenetére


ZCoyote
őstag

Mert nem hajtod 100%-on. Nekem a ~27 fokos szobában 49 fokos a proci.

Romani ite domum.

(#1068) kiskakas válasza ZCoyote (#1067) üzenetére


kiskakas
senior tag

bár egyelőre nem tűnik túl hangosnak a gép, talán a régi, már lezárt topikban volt szó ventillátorcseréről. Tudnátok adni linket, tipust esetleg?

(#1069) ZCoyote válasza kiskakas (#1068) üzenetére


ZCoyote
őstag

Ilyet szoktak belerakni.

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#1070) bugizozi válasza kiskakas (#1068) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Itt a cikk, ami a Logouton volt kint, ebben szépen taglalva van a ventilátorcsere :K

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1071) Fex válasza Thusor (#1063) üzenetére


Fex
tag

(hibakeresés, felderítés)

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#1072) kiskakas válasza ZCoyote (#1069) üzenetére


kiskakas
senior tag

koszonom!!! :)

(#1073) kiskakas


kiskakas
senior tag

még 1 kérdés..

pci-e low profile hangkártyára ötletek? ne usb-s legyen és ne vga hdmi-n keresztül adja ki a hangot, nekem mezei, jack kimenetes hangkártya kellene.

egyelore asus sonar-t találtam, lézetik,h ennyire nincs kínálat?

(#1074) yerico


yerico
senior tag

Valószínűleg linuxos kérdés, de hátha más is beleszaladt már.
Felrakták az N40L-emre az Ubuntu-t. Szép és jó, csak éppen nem adott a továbbiakban jelet LCD monitorra. Csere. Amíg átfutott a csere, kaptam egy másik N40L-t. Ebbe átraktam a vinyót. Linux bootolt, de nem látott hálózatot. Újrahúztam, van hálózat, hurrá, bódogság.
Megjött az új gép, cseredarab vissza, vinyó átrak az újba. Hálózat megint nincs. Linux bootol, de nem kap IP-t.
Az installkor szépen felismerte a hálózatot, akkor beállította, és szép minden. A beállítás alapértelmezett DHCP. A cseregépen a routerem osztott neki IP-t, itt még csak pingelni se tudom.
Mi a fészkes fenét tehetek vele, hogy ne kelljen újratelepíteni a komplett gépet?

Annyit látok, hogy nem stimmel a hálózati maszk. 255.0.0.0-t jelez az ubuntu, de a router a 255.255.255.0-n oszt.

Valakinek van erre ötlete?

(#1075) yerico válasza yerico (#1074) üzenetére


yerico
senior tag

Úgy néz ki, hogy megoldódott. A csere miatt a Linuxban nem volt eth0, csak eth1, az meg nem volt automatikusan konfigurálva. Ha átírtam az interfacesben az eth0-t eth1-re, akkor már volt hálózat.

(#1076) goldnarmz


goldnarmz
aktív tag

Kisebb helyzetjelentés passzív táppal, hátha valakit érint:
A szerver 24/7-ben megy. A tápot egy ideig fogdostam, nézegettem, meleg-e, stb. Kicsit melegnek találtam, enyhe pánik. Aztán bekapcsoltam a nagy gépem, és örömmel konstatáltam, hogy annak a tápja hasonlóan meleg, pedig van benne egy szép nagy venti. Mérni - mint mondtuk, otthoni eszközökkel - ezt nem igazán lehet, ezért a proci értékeit alapul véve:
A processzor átlag 50-52 fokon megy. Használat közben (asztaliként is használom, napi kb. fél órát) 57 fokot mutat. Egyszer kipróbáltam, hogy meghajtom. 32 fokos szobában elindítottam filmet, youtube, zene, miegymás, és akkor felment a processzor hőmérséklete 75 fokra. 10 perc terhelés után sem ment feljebb, pedig akkor igencsak terhelve volt.
CoreTemp-et használok, ott minden nap figyelem a 24 óra legmagasabb értékeit.
A nagy meleg miatt azért kivezettem a házon kívülre a hátsó venti szabályzóját. Ha nem vagyok otthon, hagy zúgjon. Félig feltekerve kb. 10 fok mínuszt jelent. Fullra tekerve nem próbáltam, de akkor már nagyobb hangja van, mint egy GTX670-nek :DDD .

(#1077) krealon válasza yerico (#1075) üzenetére


krealon
veterán

Csak a pontossag kedeveert: Azert lett eth1 a halokartya neve, mert a MAC address szerint osztja ki az elnevezeseket a disztribucio es az eth0 mar hozzarendelodott a masik gepben levo kartyahoz.

(#1078) yerico válasza krealon (#1077) üzenetére


yerico
senior tag

Most már én is tudom, hogy ezért volt, de linux newbie-ként azért nem volt triviális.

(#1079) krealon válasza yerico (#1078) üzenetére


krealon
veterán

A Windows 2000 es ujabb is hasonloan mukodik, lasd Halozati kapcsolat 1, 2, 3, stb.

(#1080) Thusor


Thusor
őstag

Windows XP alól szerettem volna távoli asztali kapcsolattal elérni a microservert, de azt írta hogy a z xp-s gép nem támogatja a Network Level Authentication. Mit lehetne tenni annak érdekében, hogy tudjon kapcsolódni?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1081) goldnarmz válasza Thusor (#1080) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Azon a gépen, amihez kapcsolódni szeretnél, be kell állítani ezt:
"A távoli asztal bármely verzióját futtató számítógépek kapcsolódásának engedélyezése".
(Rendszer - Távoli beállítások)

(#1082) kiskakas


kiskakas
senior tag

tudtok olyan hdd homerseklet monitorozo programot, ami win xp alatt is kijelzi a 4 rackes hdd adatait is ki tudja olvasni? hdd sentinel, aida32 csak az alaplapi odd es az esata diszkek adatait latja. :(

(#1083) krealon válasza kiskakas (#1082) üzenetére


krealon
veterán

Ha az alaplapi RAID-et hasznalod, akkor ez igy termeszetes.

[ Szerkesztve ]

(#1084) kiskakas válasza krealon (#1083) üzenetére


kiskakas
senior tag

raid portot, de sata ahci modban, tehat nem raidben.

(#1085) worxland válasza kiskakas (#1082) üzenetére


worxland
addikt

Speedfan?

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#1086) radi8tor válasza kiskakas (#1082) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

CPUID Hardware Monitor Pro

⭐ Stella

(#1087) kiskakas válasza radi8tor (#1086) üzenetére


kiskakas
senior tag

koszonom, probalom, speedfan csak a proci, alaplap es az odd / esatat jelzi

(#1088) kiskakas válasza kiskakas (#1087) üzenetére


kiskakas
senior tag

megvan a problema oka es a megoldas. tul regi amd sata/raid driver volt fent, felraktam innen az amd raid csomagot es minden hdd adat latszik :K

http://www.hdsentinel.hu/driverzone.php

(#1089) mcroberto válasza kiskakas (#1088) üzenetére


mcroberto
aktív tag

Tudnál adni egy linket ehhez a packoz? Feltenném én is. Köszi

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#1090) kiskakas válasza mcroberto (#1089) üzenetére


kiskakas
senior tag

ott volt a postomban :)

AMD RAID controller RAID mód

direkt linket azert nem raktam ki, mert oprendszer fuggo, melyik csomagot kell leszedned

(#1091) Thusor


Thusor
őstag

Van olyan program amivel lehetne szinkronizálni mappákat a laptopom és a microserver között, mondjuk amikor csatlakoztatom a hálózathoz?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1092) aicon válasza Thusor (#1091) üzenetére


aicon
senior tag

Én a GoodSync-et használom erre a célra.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#1093) ozveo válasza Thusor (#1091) üzenetére


ozveo
tag

en meg ezt[link]

(#1094) Thusor válasza ozveo (#1093) üzenetére


Thusor
őstag

Mindkettőtöknek köszönöm szépen a válaszát. Kipróbálom mindkettőt aztán majd eldől melyik válik be jobban.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1095) goldnarmz válasza Thusor (#1080) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Most nézem csak, hogy hülyeséget írtam múltkor.
Windows Serveren a következőt kell tenni:
Start -> Administrative tools -> Remote Desktop Services -> Remote Desktop Session Host Configuration
A panel bal felső sarkában "RD Session Host Configuration" -re klikk
Középen "Connections" alatt található "RDP-Tcp"-n jobb gomb -> Properties
Itt vedd ki a pipát az
"Allow connections only computers running Remote Desktop with Network Level Authentication" mezőnél.
Így már minden gép fog tudni csatlakozni távoli asztallal. :K

(#1096) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Helló!

Én vagy egy éve már NAS-t akartam venni. A TP-Link most érkező megoldását vártam, mikor a mostani Netgear teszthez tartozó topikban valaki felhívta a figyelmem ezekre a szerverekre. Tegnap meg is rendeltem egyet.
A kérdéseim:
Én csak fájlszerverként fogom használni. Mit tegyek fel? FreeNAS-t ajánlották.
Mire tegyem? Ha jól láttam van egy belső USB rajta. Elég lesz egy pendrive? Elég gyors az USB2?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1097) sxboy válasza Jim Tonic (#1096) üzenetére


sxboy
tag

Szia,

üdv a csapatban, én OMV-t ajánlanék, a linux alapú open source megoldások között a legjobb szerintem, mindet kipróbáltam és ez lett a tuti. Elég a belső USB-be egy gyors pendrive, arra mehet a rendszer, viszont azt adattárolásra így nem fogod tudni használni. Elég gyors lesz, csak ne régi pendriveot használj. ;)

Ha Windowst tennél fel, akkor az nem mehet pendrivera, mindenképp HDDre kell telepítened.

(#1098) Jim Tonic válasza sxboy (#1097) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Windowst semmiképp, mivel csak NAS-ként fog működni. Se torrent, se semmi egyéb nem lesz rajta. Amit esetleg még el tudok képzelni, az egy webszerver, de ez sem valószínű.
USB3-as kártyát érdemes belerámolni? Esetleg sata kártyát?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1099) longwild


longwild
aktív tag

Sziasztok!

Nagy átlagban kinek milyen fogyasztással üzemel a vas? Milyen eszközök vannak benne az adott fogyasztásban?

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#1100) kiskakas válasza longwild (#1099) üzenetére


kiskakas
senior tag

nekem most 5 hdd-vel (2db 2twd ears, 1t hitachi 7200, 320g hitachi 7200, 2t samsung/seagate) 32wattot eszik alapban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.