Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) Mindreader válasza sellerbuyer (#1700) üzenetére


Mindreader
tag

Korábban már linkeltem, én most ez vettem meg bele: LSI Megaraid 8888-ELP, kábelekkel (2 belső, egy külső), aksival, RAM-mal, + alacsony profilú hátlappal 135 USD-ért ideadták. Letölthető hozzá Win 2003-2012 -ig driver + persze a Linux driverek. Utolsó firmware + management software frissítés: 2012 Jun 18. Egyetlen félelmem hogy esetleg nem fog rendesen beleférni a házba.

Remélhetőleg jövőhéten megjön és akkor be tudok számolni a tapasztalataimról, első körben 3 SSD megy rá RAID 5-be, de lehet hogy átdugom erre a rendszer SSD-t is.

(#1702) sellerbuyer válasza Mindreader (#1701) üzenetére


sellerbuyer
őstag

És akkor úgy tervezed, hogy lefoglalod vele az x16 portot? Elég hosszú ez a karesz, remélhetőleg azért el fog férni...

(#1703) Mindreader válasza sellerbuyer (#1702) üzenetére


Mindreader
tag

Igen, másra úgysem használnám. Én is remélem, méregettem azért előtte, elméletileg pont jó lesz. Igazából az aksinak nem tudom még pontosan hogy hol lesz a helye. Még egy távmenedzsment kártyán gondolkoztam és akkor azt hiszem itt a vége a bővíthetőségnek, legalábbis ami a házon belüli lehetőségeket illeti.

(#1704) sellerbuyer válasza Mindreader (#1703) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Hát igen. Az akkut jó lenne befelé tenni és nem a gép falához, mert fog melegedni rendesen. Belül ott a venti.

(#1705) cucuska79


cucuska79
tag

Sziasztok

Olyan kérdésem lenne, hogy létezik.e hozzá olyan HDD keret, amivel 2,5-öst bele lehet rakni?
Amúgy tényleg jó kis szerver, a fórum olvasás hatására döntöttem melette. Még a Synologyn gondolkodtam, de horror ára van egy 4 diskesnek.

(#1706) Jim Tonic válasza cucuska79 (#1705) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Keresd az SSD-s beépítőkereteket. Pl. OCZ. Azok megfelelő helyre pozicionálják a csatlakozót.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1707) Menotti válasza Thusor (#1685) üzenetére


Menotti
aktív tag

Köszi..

(#1708) csballago


csballago
csendes tag

Szerintetek mennyire lenne gyors egy Ubuntu Szerver alatt üzemelő SW raid megoldás, amire 4db 3T winyó van kötve? Elbírná a vas? Nem lenne lassú?
Persze egy teszt mindent megold tudom....de úgy előzetesen kíváncsi lennék véleményetekre..... Köszi.

(#1709) radi8tor válasza csballago (#1708) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Teljesen jól tudja kezelni. Sok RAM-ot javaslok a gépbe, szerintem 100MB/sec feletti értékek lesznek.
Ha 1-2 klienssel fogsz rá csatlakozni, akkor nem lesz gond.

⭐ Stella

(#1710) csballago válasza radi8tor (#1709) üzenetére


csballago
csendes tag

8GB memória van belepakolva! Otthoni NAS és Médiaszervernek lesz használva. Kliensként csak SSH és Transmission szerintem...esetleg még valami WEB Gallery megoldás...bár ez még nem eldöntött......

(#1711) radi8tor válasza csballago (#1710) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vannak ausztrál és angol fórumok Microserverről. Ott elég sok statisztikát lehet látni. Esetleg nézz szét ott, mielőtt belevégsz.

⭐ Stella

(#1712) Brogyi válasza csballago (#1710) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ha megcsináltad mindenképpen írj ide írás/olvasás sebességet.

(#1713) bambano válasza csballago (#1708) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

sw raid hány?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1714) csballago válasza bambano (#1713) üzenetére


csballago
csendes tag

Rendben, elméletileg most hétvégén meglesz. Raid5, 4 lemezzel....
Csak azt nem látom/tudom hogy ezt parancssorból vagy a telepítéskor adódó meghajtó paraméterezés résznél kell/érdemes beállítani....

(#1715) bambano válasza csballago (#1714) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem ez a proci a 4 lemezes raid5-öt nem fogja bírni diszk-sebességen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1716) csballago válasza bambano (#1715) üzenetére


csballago
csendes tag

Majd kiderül. A SW raid 5 kialakítása folyamatban van. Egyenlőre ott akadtam meg, hogy nem tudom lefrissíteni a moddolt bios-ra, mert mindig újraindulgat a pendrive-ról való betöltés után.....
Starting caldera dr-dos

(majd reset)

A modding bios hiányában pedig csak a raid 5-ön belüli másolást tudnám megfigyelni, mivel a sata csatlakozóim elfogytak. (4db alapvetően nagy sebességű port)
Szerintetek? Miért indul folyton újra?

A sebesség tesztre egy natúr másolási folyamat során mutatott sebességet vártok? Vagy jobb lenne valami progival? Ha igen, melyiket javasoljátok?

[ Szerkesztve ]

(#1717) radi8tor válasza csballago (#1716) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Valamit rosszul csináltál. Magyar leírást itt találsz a pendrive elkészítéséről: [link]

⭐ Stella

(#1718) csballago válasza radi8tor (#1717) üzenetére


csballago
csendes tag

Valamit biztosan, csak nem jövök rá hogy mit. A linkelt oldalt már többször végigolvastam és a modding ugyanúgy bajos volt korábban is. (Mert egyszer piros led halállal gép vissza szervizbe, majd kicserél újra.)
Szóval, akkor sem sikerült egyből, csak valahogy egyszer csak lett egy prompt-om és akkor már okés. De most nem kapom meg a prompt-ot, csak újraindul és több külföldi helyről is szedtem már le verziókat......

(#1719) radi8tor válasza csballago (#1718) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt szedted le?

⭐ Stella

(#1720) csballago válasza radi8tor (#1719) üzenetére


csballago
csendes tag

ezt is próbáltam, de ez van fent alapból - így szerintem jogosan indul újra

(#1721) radi8tor válasza csballago (#1720) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor miért akarod frissíteni a BIOS-t? :F

⭐ Stella

(#1722) csballago válasza radi8tor (#1721) üzenetére


csballago
csendes tag

A többi port AHCI módja végett.
Eddig én úgy értelmeztem, hogy a gyáriban ez nincs meg és kell egy boot usb key-t készíteni a HP progival, amire majd felmásoljuk az ahci.zip tartalmát. Abban van a spec rom, amit az ahci.bat-al tudunk elindítani.... de ez nem a ...072911 végű!

A HP MS gyári bios-os és még nem láttam bios update folyamatot, mint korábban..amikor is sikeresen feltelepült az ahci módos verzió.

(#1723) radi8tor válasza csballago (#1722) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

#1720-as hozzászólásban azt írtad: "ezt is próbáltam, de ez van fent alapból"

Alapból nem a The Bay-féle moddolt BIOS van a HP Microserveren vagy valamit én értettem félre.

Pofon egyszerű az USB pendrive készítése.
Leszeded HP oldaláról a BIOS frissítést, kicsomagolod egy üres könyvtárba.
Rányomsz a HTML oldalon a pendrive formázására.
Utána lecseréled a pendrive-on a HP gyári BIOS-t a The Bay-től lementett BIOS-ra.
Természetesen ugyanolyan névvel kell felmásolni a pendrive-ra, amilyennel a gyári volt rajta.

Kész.

⭐ Stella

(#1724) csballago válasza radi8tor (#1723) üzenetére


csballago
csendes tag

Én is így gondolnám, de az a pofon valahol elakad. (A végén biztosan nagyot csattan majd.. :D )
Szóval a BIOS-om verziója most:
BIOS ID : O41
BIOS Version: 07/29/2011

DE ebben nincs chipset menu!

Na jó, futok ismét egy kört.

(#1725) csballago válasza csballago (#1724) üzenetére


csballago
csendes tag

Kardomba dőlök!
Szerintem itt valami boot usb key proléma lesz. Az nem lehet, hogy folyton mindig ugyanott indul újra. Nem jut el a promptig sem. :(

(#1726) csballago válasza csballago (#1725) üzenetére


csballago
csendes tag

Megoldódott! Válogatós pendrive részről!
Nem ment egy 250MB és egy 2GB verzióval sem. Fogtam egy harmadikat (4GB) és ment a dolog, ahogy kell!
Lehet csak egyedi probléma, de érdemes tudni róla!

Köszi a segítséget!

(#1727) Honkydoo válasza Jim Tonic (#1694) üzenetére


Honkydoo
őstag

Tudnál nekem erre egy példát mutatni? :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#1728) Pgabor79


Pgabor79
aktív tag

Sziasztok!
Tervezem egy ilyen MicroServer vásárlását. Milyen op.rendszert használjak az alábbi célokra?: (LINUX-ot annyira nem vágom...:( )

-NAS-ként használható legyen
-családi videó, fotó archiválás
-mozi film gyűjtemény tárolása, elérése médialejátszóról
-torrent
-távoli elérés biztosítása bárhonnan (erre milyen lehetőség kínálkozik?)

[ Szerkesztve ]

(#1729) radi8tor válasza Pgabor79 (#1728) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Valamilyen FreeNAS vagy NexentaStor-t ajánlanám neked.
Két rokonomnál is az utóbbi van cca 1 éve (ki se kapcsolták a gépet).
Távolról FTP-n tudsz rá fel/letölteni.
Torrent kliensnek Transmission-t lehet telepíteni rá. Bár ehhez Linux/Unix ismerete szükséges.

Amúgy meg bármelyik Windows (az újak közül).

⭐ Stella

(#1730) bencze válasza csballago (#1716) üzenetére


bencze
senior tag

Én is kíváncsi lennék a raid5 teljesítményre. Igaz most nincs "kedvem" 2 disket venni de jó lenne és akkor a raid5-öt meg kell fontolnom.
Raid1 igaz, hogy sokkal kevésbé cpu igényes de 2 számjegyre nem megy fel a cpu kihasználtság írásnál, pedig fut pár cucc és ott a samba is dolgozik.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#1731) efem


efem
tag

sokkolodtam minap a villanyszamlan. :C
N40L + egy optoma hd projektor erkezett az elmult 3 honapban, a villanyszamla osszesen 7 fonttal novekedett az elmult 3 honapra (amit inkabb a projektornak tudnek be).
N40L bekapcsolva 24 oraban, es porog is rendesen ( 80/20megas net alatta, dlna server, ezt hasznalom main pc-nek, torrent, ftp, AD, hyper-v 2 guest-el, 250gb+2x2TB disk ).
Elotte csak egy ml110 g6 ment - de csak ha hasznaltam (kb 20-25 ora/het).
imadom!!! :R

127.0.0.1 sweet 127.0.0.1

(#1732) Pgabor79 válasza efem (#1731) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

:C És milyen OS fut rajta?

(#1733) efem válasza Pgabor79 (#1732) üzenetére


efem
tag

2008 r2, meg alatta egy masik 2008 r2 meg egy win 2012 :)

127.0.0.1 sweet 127.0.0.1

(#1734) csballago válasza bencze (#1730) üzenetére


csballago
csendes tag

Biztosan láma a kérdés: de milyen progival érdemes készíteni az írási-olvasási tesztet?

(#1735) Mindreader válasza csballago (#1734) üzenetére


Mindreader
tag

A legegyszerűbb a CrystalDiskMark-al.

(#1736) csballago válasza Mindreader (#1735) üzenetére


csballago
csendes tag

Ubuntu van fent :) Talán a Bonnie++ ?

(#1737) Mindreader válasza csballago (#1736) üzenetére


Mindreader
tag

Jah, azt már el is felejtettem. Én Linux alatt még csak a dd-vel teszteltem lemez sebességet, fapados megoldás de szerintem ez is megfelelhet a célnak.

(#1738) mandriva11


mandriva11
tag

1 max 2db SSD-t szeretnék beépíteni az N36L-be, mit javasoltok, ami jó de nem horror áron kapható? Gondolom az ODD helyére kell tenni, mert a vinyók helyére nem igazán találtam olyan keretet, ami jó lenne hozzá.
Előre is megköszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#1739) radi8tor válasza mandriva11 (#1738) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Milyen SSD-t vegyek topic

eSATA portot is lehet használni a második SSD-hez (én is ezt fogom csinálni).

⭐ Stella

(#1740) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

(#1741) sellerbuyer válasza sellerbuyer (#1740) üzenetére


sellerbuyer
őstag

És az io nem is drága: [link] :Y :C

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1742) sellerbuyer válasza mandriva11 (#1738) üzenetére


sellerbuyer
őstag

(#1743) mandriva11 válasza radi8tor (#1739) üzenetére


mandriva11
tag

Bocsánat nem SSD érdekel, mert az van, csak a beépítő keret, amivel ODD helyére tehetem.

(#1744) Csarlee válasza mandriva11 (#1743) üzenetére


Csarlee
tag

Hmmm. Az nem lesz olyan egyszerű mert ugye az SSD 2,5 hüvelykes de a legtöbb beépítőkeret 3,5->5,25 -re való...
Nekem is az ODD helyére van betéve SSD, rácsavaroztam egy fél keretet és kábelkötözővel van odafogatva a sínhez... Tudom, igénytelen, de nem tud mozogni, a gépet meg nem nagyon kell mozgatni...
Amúgy ne felejts el a BIOS-t upgradelni ha az ODD helyére akarsz SSD-t tenni...

(#1745) Csarlee válasza csballago (#1736) üzenetére


Csarlee
tag

hdparm esetleg?

(#1746) Jim Tonic válasza Honkydoo (#1727) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

[link]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1747) efem válasza Jim Tonic (#1746) üzenetére


efem
tag

nekem van a 110-esbol egy g6-osom, csak sokat eszik, meg hangos(abb) mint a microserver :) viszont van benne gyarilag ILO is ... :)

127.0.0.1 sweet 127.0.0.1

(#1748) Jim Tonic válasza efem (#1747) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Persze. Nem is ez volt a kérdés. Vissza tudod követni, hogyan jött elő a téma.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1749) efem válasza Jim Tonic (#1748) üzenetére


efem
tag

visszakovettem elozoleg is, en a microservert a ML110 utan vettem mert feleslegesen hangos/eros volt, es az esetek 95% -ban nincs ra szuksegem ( labor+filmnezes ). Szimpla elmenybeszamolo akart lenni ;]

kerdeznek is egyet, kinek milyen tapasztalatai vannak video kartyakkal kapcsolatban a kis szeretett microserverunkhoz?

ezen a linken korulneztem, es megneztem a legtobb kartyat, de nem tudok donteni. Inkabb szemelyes tapasztalatokra alapoznek.
Ami fontos:
- passziv hutes, vagy olyan ami 20dba alatti zajt general kihajtva
- legalabb 720p videok hw-es tamogatasara rabirjam
- 1 hdmi vagy dvi + 1 vga kimenet (vagy masodik hdmi/dvi kimenet, projektor is ra lenne , jelenleg a projektorra az ml110 van rakotve)

+1, usb-s webcamot keresek windows 2008 r2 tamogatassal, szinten inkabb szemelyes tapasztalatokra volnek kivancsi

127.0.0.1 sweet 127.0.0.1

(#1750) Jim Tonic válasza efem (#1749) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ő a barátod.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.