Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) Istv@n válasza Istv@n (#1937) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Sziasztok!

Megmértem megint....
Nem nagyon volt időm foglalkozni vele, ezért plusz hdd-ket nem pakoltam bele. Tehát egy teljesen gyári N40L microserver bekapcsolva, idle állapotban 39-40W
Ugyan ez a szerver kikapcsolva: 16W

(#1952) radi8tor válasza Istv@n (#1951) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az a baj, hogy egy átlagos fogyasztás mérő nem mér pontosan egy számítógépet. :N

⭐ Stella

(#1953) Istv@n válasza radi8tor (#1952) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Mért?

(#1954) slashing válasza Istv@n (#1953) üzenetére


slashing
senior tag

próbáld ki egy sima 60wattos izzóval hogy arra mit mér én még mindig kételkedek ezekben a számokban főleg a power off 16w az. De legközelebb mikor jönnek sógoromék szólok neki hozza el a mérőjét, villanyszerelő remélhetőleg van neki valami komolyabb annál mint amit a tescoban lehet venni aztán én is lemérem, mert nagyon szúrja az oldalam.

(#1955) Istv@n válasza slashing (#1954) üzenetére


Istv@n
aktív tag

40W-ossal próbáltam... 39W-ot mért.
Számítógépeknél a kapcsoló üzemű táp miatt a teljesítmény tényező lehet mérvadó. A mérőm kijelzi azt is, úgyhogy gondolom számol is vele... (persze lehet, hogy nem)

(#1956) Honkydoo válasza Istv@n (#1953) üzenetére


Honkydoo
őstag

Én úgy tudom, a tápegység elektronikája is megzavarhazja a fogyasztásmérőt, de lehet hogy tévedek..

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#1957) Sraff


Sraff
tag

Sziasztok!

Az elmúlt pár nap sikeresen átrágtam magam az összes hozzászóláson. Sok minden tisztázódott, de persze van még - néhány - homályos pont.

Az elképzeléseim szerint decemberben beruháznék egy HP MS N40L-re (innen), 2x2TB WD EZRX (innen) winchesterrel és egy szünetmentessel (még nem tudom, milyet) együtt. Főleg NAS-ként használnám, valamelyik linuxos operációs rendszerrel. Mivel itthon a PC-én és a laptopon is Ubuntu van, ezért adja magát, hogy a MS-re is az kerüljön; vagy Debian, mivel azzal már rég óta meg akarok ismerkedni.

Az eddig felmerült főbb kérdések:

1. Gond-e, ha a MS szakaszosan van használva és nem pedig 24/7-ben? Gondolom, nem. Torrentezni nem torrentezek, úgyhogy csak akkor lenne bekapcsolva, ha a számítógépeknek, vagy a médialejátszóna/TV-nek szüksége van rá. A bekapcsolási időt ki bírom várni. Alapvetően távoli asztalként szeretném elérni az MS-t, és az azon futtatott Jdownloaderrel töltenék le. Ebben nincs ugye semmi megvalósíthatatlan?

2. Az 1-esből adódik, hogy tehát szükség szerint be kell kapcsolni majd a MS-t. Gondolom ezt meg lehet tenni a nyomógombbal. De máshogy is? Esetleg hálózaton keresztül (mintha korábban olvastam volna erről)? Vagy ez csak akkor igaz, ha hibernálva van?

3. Első körben a két winchester nem lenne raidben. A fontos dolgokat inkább duplikálom, az adatok nagy része úgyis film, sorozat lesz. De ha majd később kerül bele 2db új winchester, akkor azokat már lehet raidbe kötni? Az operációs rendszer kerülhet az egyik winchester egyik partíciójára?

4. Olvastam, hogy célszerű a moddolt biost feltenni rá. Ha garanciális probléma lépne fel, akkor ez okozhat-e gondot? Vagy vissza lehet tenni a gyárit? Garanciális kérdésekben egyébként a gyártót kell megkeresni, vagy először azt a helyet, ahol vettem?

5. A jelenlegi számítógépem elég öreg már, kb. 6-7 éves (AMD Athlon 64, 1800 MHz (9 x 200) 3000+ (Socket 754), Gigabyte GA-K8N Ultra-9, 2GB RAM, NVIDIA GeForce 210 (1024 MB) stb.) Ha vennék egy jó nvidia grafikus kártyát az MS-be, akkor a mostani gépemhez képest "jobb, erősebb" lenne?

Nagyjából ennyi jutott az eszembe, de még biztosan lesz.

Előre is köszönöm a segítséget.

Sraff

(#1958) radi8tor válasza Sraff (#1957) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ugyanolyan hatása van a ki-be kapcsolgatásnak a gépre, mint bármilyen PC-re. Nyugodtan lehet.

RAIDből a szoftvereset ajánlanám. Nem kell bajlódni a BIOS-ban létrehozható dologgal. Semmivel nem jobb. Sőt!
Szoftveres RAID esetén is lehet az egyik partición az oprendszer.

Moddolt BIOS miatt nem kell aggódni, senkit nem érdekel milyen van rajta. Garancia esetén HP-vel kell felvenni a kapcsolatot. Futár hozza a cuccot, te a kezébe adod a hibás alkatrészt. Ennyi.

Kb egy szinten van a régi gépeddel a MS. Ezen az oldalon tudod megnézni hol helyezkedik el a CPU a számítási teljesítmény listában.

⭐ Stella

(#1959) Sraff válasza radi8tor (#1958) üzenetére


Sraff
tag

Köszi ezt az oldalt, könyvjelzőztem. Ez alapján az MS még jobb is, lehet be kellene állítanom fő pc-nek. :D

A bekapcsolni akkor mindig a gombjával kell?

(#1960) DLDKox válasza Sraff (#1959) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Wake On LAN-al bekapcsolható távolról is.
Itt van egy jó leírás hozzá: [link]

(#1961) Rolly válasza DLDKox (#1960) üzenetére


Rolly
veterán

vinyó fogyasztási adatokat honnan lehet megtudni? :) valami táblázat kering a neten? Illetve a linux a nem használt vinyót le tudja kapcsolni? Mert jelenleg 2x750GB 2.5-es vinyó lenne szoftveres raidben plusz lenne egy 2 TB-os 3.5-es backup (másik szoftveres raid cuccok backupja ...

illetve, hogyan lehet monitorozni a vinyók állapotát linuxban?

(#1962) #25954560 válasza Rolly (#1961) üzenetére


#25954560
törölt tag

konkret vinyoet pl a gyarto honlapjarol, tech spec.

(#1963) DLDKox válasza Rolly (#1961) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Itt egy összehasonlítás 2.5-ös winyók fogyasztásáról:[link]
Természetesen Linux alatt is le lehet állítani a winyókat hdparm-al. Itt egy jó kis leírás hozzá: [link]
Winyók állapotát pedig smartctl-al vagy hd sentinel-el tudod megnézni, monitorozáshoz pedig munin-t használok.
Nekem egy 60-as SSD-n van a rendszer egy 2 TB-os backup-om van meg 2 db 1 TB-os Raid 0 a torrentnek.

(#1964) Rolly válasza DLDKox (#1963) üzenetére


Rolly
veterán

ha jól értelmezem, akkor a plusz vinyó (amin nem a rendszer van) esetében meg lehet csinálni, hogy az lekapcsoljon ha pl 10 percig nem használjuk?

illetve a wol érdekelne még, hogy mennyire használható? Illetve itt is szeretnék olyat, hogyha pl fél órája nem csinál semmit a szerver akkor kapcsoljon le ... Ha ez megoldható akkor lehet nem is kell a vinyó leállítás mert mikor 1-1 szinkronizálás lenne a szerverre, akkor wol-on bekopognék majd pár perccel későbbre állítanám a szinkronizálást ...

plusz még azt kéne kitalálnom, hogy a torrent és fájlszerver résznél hogy menjen ... mivel akkor ugye nem kapcsol ki magától ... de azért nem kéne nonstop mennie ... pl 1kor kikapcsolna s legközelebb akkor kapcsolódna be ha valami wol-on bekapcsolja s keresi ... a cél az lenne, hogy napi 24/7 helyett 12/7-re szorítanám le a működését ... Azaz mikor mi is használjuk akkor menne csak ... plusz amikor nem vagyok otthon akkor meg csak a szinkronizálás idejére legyen bekapcsolva ...

(#1965) golya87


golya87
őstag

Hello

Tervezek egy ilyen kis szervert venni. 8G ramot (non-ECC) és 2*2/3TB WD Red-et bele MS Win Serverrel. A kérdésem az lenne, hogy milyen szünetmentes tápot érdemes hozzá venni? A szünetmentes igazából csak a kis kihagyások áthidalására kellene, belvárosban lakok, így nagyon ritkák a hosszú kimaradások. A szünetmentesről menne még egy modem, router és egy nyomtató. Ezek szoktak meghülyülni áramkimaradás esetén.

Köszönöm a segítséget!

(#1966) sxboy válasza golya87 (#1965) üzenetére


sxboy
tag

Ezzel azt hiszem, hogy a szünetmentes kérdését meg is válaszoltad. :) Én is fogok venni.

[ Szerkesztve ]

(#1967) radi8tor válasza golya87 (#1965) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

APC Smart UPS széria. Mondjuk 400VA körüli.
Back UPS kerülendő!

Szünetmentes tápok topicja.

zsolt501: valóban, a nyomtató felett átsiklottam. Azt TILOS szünetmentesre kötni!
Egyébként bőven elég a 400VA. ;)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1968) zsolt501 válasza golya87 (#1965) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Minimum 1000W-os szünetmentes javasolt ennyi fogyasztó esetén, de az 1500-as lehet hogy jobb választás, és APC szünetmentes, illetve szinuszosok közt keress.
Nekem 1000-es van, lehet hogy soknak tűnik, de nem kockáztatok.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1969) zsolt501 válasza radi8tor (#1967) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ennyi fogyasztó esetén a 400-as kevés lesz oda.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1970) Rolly válasza zsolt501 (#1969) üzenetére


Rolly
veterán

azt írta, hogy a nyomtatót ne kösse re ázon kívül: 150W-os tápegysége van a microservernek + modem(20w) + router (20w) ... szerintem elég a 400-as ups ...

[ Szerkesztve ]

(#1971) zsolt501 válasza Rolly (#1970) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én is tudok számolni, de kicentizni sem szeretem az áramszüneteket. :)

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1972) nvyktor válasza radi8tor (#1967) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Csak a tájékozódásom végett...

Miért tilos a nyomtatós UPS-re tenni? :F

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#1973) radi8tor válasza nvyktor (#1972) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mert olyan nagy áramot vesz fel indításkor, hogy kifekteti a szünetmentest. Lekapcsol túláram miatt.

⭐ Stella

(#1974) golya87 válasza zsolt501 (#1971) üzenetére


golya87
őstag

Köszönöm a segítséget!

A nyomtató kérdése engem is érdekelne.
Nem akarok kötekedőnek tűnni, de ha a 400-as kicentizett lenne, akkor nem lenne elég mondjuk a 600-as?

(#1975) radi8tor válasza golya87 (#1974) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem írtad pontosan milyen nyomtatóról van szó, de ez nem is ide tartozik. Szerintem kérdezz rá a szünetmenteses topicban.
Lézer nyomtatót tilos rátenni, de a többit sem javasolják a gyártók.

⭐ Stella

(#1976) ZCoyote válasza golya87 (#1974) üzenetére


ZCoyote
őstag

Nekem egy APC Smart UPS 750VA van. N36L 5 GB ram, 1 db 640 GB-os, 1 db 2 TB-os (5400 rpm) vinyo van benne. 100%-os prociterheléssel megy a gép. Még rá van kötve egy router és egy modem. Így ~100 percet ír áthidalási időnek a szünetmentes szoftvere.

Romani ite domum.

(#1977) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

FreeNAS (on microserver) kérdés:

Hogyan lehet megoldani, hogy ha egy felhasználó network-ön belép, akkor csak a saját mappáját tudja kezelni és egy másik felhasználóét ne?

Konkrétan:

Van egy 'tanár' mappa, egy 'igh' és egy 'publikus' mappa.
A publikus mappa teljesen publikus, mindenki hozzáférhet, tehát vendég hozzáférés van engedélyezve.
A tanár mappához hozzáférhet az igh és a tanár felhasználó, a vendég nem.
Az igh mappához csak az igh felhasználó férhet hozzá, a tanár nem és persze a vendég sem.
A tanár és az igh mappa brows-olhatósága (ill. láthatósága) network-ön kikapcsolva, a publikus mappa tallózható simán.

Na most, ha felrakok egy hálózati meghajtót bármelyik gépre a hálózaton, ami a NAS-on a tanár mappára mutat és a tanár felhasználóval azonosítom magam, akkor ezen a gépen sajnos hozzáférek az igh mappához is, amihez csakis és kizárólag az igh felhasználóval férhetnék hozzá elvileg.

Az igh és a tanár felhasználónak is a saját mappája meg van adva home directory-nak. Inherit jogokat, inherit owner-séget is kipróbáltam már, semmi változás, a tanár felhasználóval minden esetben hozzáférek az összes megosztott mappához.

Mi a megoldás?

(#1978) krealon válasza sellerbuyer (#1977) üzenetére


krealon
veterán

3 csoport letrehozasa a harom mappa hozzaferesehez es a felhasznalokat a megfelelo csoportba betenni.
A hozzaferest termeszetesen csoprt szinten kell szablyozni.

(#1979) sellerbuyer válasza krealon (#1978) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Az igh user az igh, a tanar a tanar csoportban van.

Az a baj, hogy nálam a csoport beállításainál nem szerepel semmilyen premission beállítási lehetőség, csak a csoport nevét lehet átírni, meg a tagokat kb. és ennyi. :F

(#1980) golya87 válasza radi8tor (#1975) üzenetére


golya87
őstag

Egy HP Photosmart 309a-ról van szó. Ez egy tintasugaras "csoda". Azért akarom csak szünetmentesre tenni, mert áramszünet után meghülyül és nem tud csatlakozni hozzá egyik pc sem. De így ezek után inkább maradjon áram nélkül. :DD

(#1981) radi8tor válasza golya87 (#1980) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Végül is arra 40W-os fogyasztást írnak. Ha tényleg olyan gyakran van áramszünet, akkor rá kerülhet az is a szünetmentesre. De akkor már nem elég a 400VA-es. Egyel nagyobbat nézz.

⭐ Stella

(#1982) golya87 válasza radi8tor (#1981) üzenetére


golya87
őstag

Köszönöm a segítséget!

Más: hogy összegezzem az eddigieket. A szerver alapi szinten kezeli az RAID0 és 1-et, de RAID5-öt csak a RAIDz programmal egy linuxos oprendszer alól lehet elővarázsolni? Win Serverre nincs valami megoldás RAID5-re? Egyáltalán a gépben lévő proci más feladatok ellátása mellett ki tud szolgálni még egy RAID5-öt is?

(#1983) krealon válasza sellerbuyer (#1979) üzenetére


krealon
veterán

A permissiont a konyvtaron kell beallitani.

A chown es chmod parancs a jo baratod.

(#1984) nvyktor válasza sellerbuyer (#1979) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Szia!

1. Létrehozod a csoportot, felveszed bele a usereket.

2. Létrehozod a köteteket. Ezekhez tudsz beállítani jogosultságot a "Kötetek / /mnt/KÖTETNEVE/ / Jogosultságok beállítása alatt. Itt tudod felvenni a csoportokat.

3. Létrehozod a megosztásokat.
CIFS (windowsos) megosztás esetén (de a többi is így működik) a "Megoszás / CIFS Shares / Minden CIFS Shares" menüpontra kattintva kijönnek a megosztások, ott tudod szerkeszteni az engedélyezett, vagy tiltott hostokat.

Vagyis nem a csoportnál állítod a jogot, hanem az erőforrásnál, amihez hozzáfér.

A fentiekből nekem úgy látszik, hogy kötetenként szét kell bontanod a dolgot.
Én ezt FreeNAS-8.0.3-RELEASE-p1-x64 (9591) verzión néztem, lehet azóta van más mód is.

krealon megoldása is kiváló, de ahhoz tudnod kell konzolozni alapszinten... :)

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#1985) sellerbuyer válasza nvyktor (#1984) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Na épp ez a gond, amit írtál.

Directory szinten egyszerűen hiába szabályozom a jogokat, nem műxik.

A kötet szintű szabályozás vicc. Nincs mód kötetenkénti szétbontásra, az bohóckodás, gányolás lenne.

Természetsen egyetlen raid0 kötetet csináltam két db 250-es vinyóból, amire teljesen természetesen root-nak adtam tulajdonosi jogot (ill. létrejött automatice) és teljesen természetesen a root csoportjának. Ennyi.

Aztán:

A tanár usernek, meg van adva, hogy a tanar mappa tulajdonosa, összes joggal.

Az igh usernek meg van adva, hogy az igh mappa tulajdonosa, összes joggal.

Akkor kérdem én: miért tud a tanár user full jogokkal(!) hozzáférni az igh mappához? Akármit állítok, akármit csinálok, ez a helyzet sajnos. Ez pedig tutira nem normális. Ezt kellene megoldani vhogy... :F

(#1986) slashing


slashing
senior tag

értem én a koncepciót meg valószínű az iskola kényszerít olcsó free dolgokra de biztos hogy egy alig 1-2 éve létező ingyenes rendszerrel kéne ezt megoldani amit állandóan toldoznak foltoznak, ami egy otthoni felhasználónak kvázi lényegtelen de egy kis-közép vállalatnál(iskolánál) már inkább az egyszer beállítom és működjön elv a nyerő minthogy figyelni hogy éppen mit variáltak át rajta aztán ahhoz igazodni, vagy hogy ennek elméletben mennie kéne de gyakorlatban mégsem....

(#1987) nvyktor válasza sellerbuyer (#1985) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Nos.

A FreeNAS logikája másképp működik.
Amit ő kötetnek hív, az igazából egy virtuális tárterület, maga a megosztandó mappa.
Amikor ezt már létrehoztad, akkor tudsz a kötethez ún. megosztásokat rendelni.

Ez azért két lépcsős, hogy adott esetben egy kötethez egyszerre több megosztást tudj csatolni.

Tehát ezt nem úgy kell értelmezni, hogy a "kötet" az egy lemez aztán kész.
Igenis a kötetekre való szétbontás a megoldás a graf. felületen.

De mint krealon írta, chmod és chown parancsokkal a konzolról megoldható szétbontás nélkül is.

@slashing: azárt a FreeNAS alapja BSD rendszer, azt nem mondanám 1-2 évesnek...
Mi backup szervernek használjuk a FreeNAS-t, szintén microserveren (igazából esxi alatt), és semmi gond nincs vele. Beállítottam, megy.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#1988) Egon


Egon
nagyúr

Üdv!

N40L-ben lehet vízszintesen rögzíteni a merevlemezeket valahogy, vagy csak élére állítva?

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1989) nvyktor válasza Egon (#1988) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Az optikai meghajtó helyére tudsz egy HDD-t szerelni vízszintesen.
A többinek ott a keret.

Mért nem jó állítva? :F

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#1990) Egon válasza nvyktor (#1989) üzenetére


Egon
nagyúr

Tapasztalataim szerint, az élere állított asztali merevlemezek, viszonylag rövid idő alatt "hangosodnak", ezt szeretném elkerülni. Ha ki lehetne szerelni azt a keretet, akkor akár home-made megoldással is rögzíteném inkább a vinyókat vízszintesen.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1991) radi8tor válasza Egon (#1990) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sokkal egyszerűbb, ha elforgatod 90 fokkal a gépet. Vannak, akik úgy használják.

⭐ Stella

(#1992) Egon válasza radi8tor (#1991) üzenetére


Egon
nagyúr

:)
Gondolkodtam azon is, de ritka hülyén nézne ki, meg szerintem a hűtéstől kezdve minden úgy van optimalizálva, hogy áll a szerkentyű (persze lehet hogy nincs igazam)...
Mindegy, ez már csk az én hülyeségem, majd megoldom valahogy. Köszönöm a tippeket.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1993) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Köszi mindenkinek, aki megpróbált segíteni freeNAS ügyben, megoldódott a probléma!

Az kezdetektől tudatosult bennem, hogy valami nem kóser a proggival, mert ennek úgy, ahogy beállítottam, működnie kellett volna. Mégis adtam egy esélyt annak, hogy én csesztem el vmit és hozzáértők talán tudnak valami újat mondani.

Hát nem ez volt. Minden jól volt beállítva, csak épp a proggi volt bugos. Mégpedig azért, mert figyelmetlen voltam és beta verziót szedtem a 8.2-ből.

Természetesen egy normális 8.3 letöltése gyönyörűen orvosolta a problémát, ebben már úgy műxik a dolog, ahogy kell. :B

Még egyszer köszi mindenkinek! :R

(#1994) teleguru válasza Istv@n (#1955) üzenetére


teleguru
csendes tag

Nekem 1w-ot mer. Szerintem szerviz... Lehet zarlatos a tap.

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#1995) kordasb


kordasb
tag

olyan kerdesem lenne ar tekintetben erdemes varni? Esetleg megvarni meg elmulik karacsony, januarban alacsonyabb lesz az ar ? vagy ebben a kategoriaban ertelmetlenseg ? koszonom

(#1996) radi8tor válasza kordasb (#1995) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Alacsonyabb nem lesz, max drágább. Jelenleg azért ilyen alacsony az ár, mert HP nagy árengedményt ad a MicroServerre.

⭐ Stella

(#1997) worxland válasza kordasb (#1995) üzenetére


worxland
addikt

Most 38 ezer, ennél olcsóbb tuti nem lesz. Vedd meg, amíg lehet.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#1998) HummeRC válasza kordasb (#1995) üzenetére


HummeRC
senior tag

Ha ár miatt várnál, ne tedd. Vedd meg ahol még tudod 40k alatt.
Ha újabb típus miatt várnál, akkor megéri várni, lévén pár hét és itt az N54L 2,2ghz procis új microserver. Egyedül az új ára a kérdéses, azt még nem tudni.

(#1999) Drone86 válasza kiskakas (#1908) üzenetére


Drone86
tag

Köszi a tippet, ezen a vonalon elindulva találtam egy oldalt, ahol leírták a lényeget magyarul, és hogy megadható hogy az adott gép lehessen-e master browser. Windows alatt a szolgáltatások között van egy opció: számítógép tallózó. Kiválasztottam a tiltást, de pár nap múlva ismét elérhetetlen volt a microserver, a lejátszók számára.. :F
Ezután próbálkoztam ubuntuval(desktop). Bár nem vagyok igazán linux-párti, tekintve, hogy leginkább fájlszervernek meg torrentre kell, gondoltam megpróbálom. Agyvérzés kerülgetett, nem sikerült még a samba servert sem belőnöm, a vnc-ről nem is szólva, ugyanis monitor nélkül nem indul az ablakkezelő..
Közben megtudtam, hogy egyfajta szavazás alapján válik el, hogy melyik gép a master, különböző paraméterek figyelembe vételével: magasabb verziószám, service packok, uptime idő stb..
Ez alapján, lehet megpróbálkozok a windows home serverrel, az 2011es verzió, így elvileg előnnyel indul.
Másik megoldásként, (bár ez inkább kényszermegoldás) az egyik gép (nem a microserver) megosztásait megszüntettem. Most várok... :)

(#2000) radi8tor válasza HummeRC (#1998) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Erről olvastál valahol? Érdekelne a cucc.

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.