Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) Rosep


Rosep
senior tag

Ez kísértetiesen hasonlít a Jmicron vezérlő nélküli kivetelre:
http://www.chieftec.com/backplane_CTM-1042SAS.html

(#1652) #25954560 válasza Rosep (#1651) üzenetére


#25954560
törölt tag

nekem a tt max-1542 kerult a haz tetejere, jo cucc (bocs a keminosegert)

(#1653) bugizozi válasza Rosep (#1645) üzenetére


bugizozi
őstag

Hát ez parádés :C adattárolásra, amikor csak néha használod az egyik vinyot pont tökéletes és nem kell plusz satás kártyákkal buherálni :K Ebay-en van is...

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1654) nvyktor válasza Rosep (#1649) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Az általad linkelt cikkben is írják a Pros / Cons szekciónál:
"Single SATA port limits performance "

Illetve ugyanebben a cikkben a RAID setup alatti képet érdemes megnézni.

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#1655) Rosep válasza bugizozi (#1653) üzenetére


Rosep
senior tag

Csak éppen hozzánk nem szállít. És kb. 37.000 Ft lenne postaköltség nélkül. Az mégegy Microserver ára. :)

(#1656) bugizozi válasza Rosep (#1655) üzenetére


bugizozi
őstag

hát igen, ez az én nagy bánatom, néztem is utána... :O bár mire betelik nekem a 4 vinyo helyem, addigra csak találnak ki valami hasonló megoldást :DDD

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1657) Rosep


Rosep
senior tag

Ez is érdekes lehet: [link]

(#1658) Mindreader válasza Rosep (#1645) üzenetére


Mindreader
tag

Nem minden SATA host controller támogatja a port multiplier-eket, de az SB820M south bridge elméletileg igen (https://ata.wiki.kernel.org/index.php/SATA_hardware_features). Természetesen oszlik a sávszélesség.

(#1659) bohacsl


bohacsl
csendes tag

Sziasztok,

Szerintetek érdemes pendrive-ról futtatni a rendszert (windows 8), ma egy átlagos 2.0-ás pendrive 35mb olvas 20 körül ír, ez elegendő egy teljesen átlagos (htpc, torrent, böngészős) felállásnak?

Microserver tulaj.

(#1660) bon válasza bohacsl (#1659) üzenetére


bon
őstag

Usb 2.0 kevés, 3.0 ajánlott, én inkább ssd-t javasolnám.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#1661) worxland válasza bohacsl (#1659) üzenetére


worxland
addikt

nem jó.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#1662) radi8tor válasza bohacsl (#1659) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pár hónap alatt ki fog nyiffanni a pendrive a sok IO művelettől, amit egy oprendszer végez.
Nem erre való konstrukció. 14000-ért már kapni normális SSD-t 40-60GB méretben.

⭐ Stella

(#1663) Rosep válasza radi8tor (#1662) üzenetére


Rosep
senior tag

Nekem is egy már elszállt. :)

De szerintem ennyi erőből egy SSD is beadhatja a kulcsot idővel. Nem ugyanaz a flash memória van azokban is? Csak kérdezem...

[ Szerkesztve ]

(#1664) radi8tor válasza Rosep (#1663) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem ugyanaz, és ami a fontos: a vezérlő chip teljesen más.
Az SSD-ben van TRIM, a pendrive-ban nincs.

⭐ Stella

(#1665) Rosep válasza radi8tor (#1664) üzenetére


Rosep
senior tag

Mondjuk a HTPC-be itt vettem a Ph!-n egy 8GB-os Kingston SSD-t 5.000 Ft-ért: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1666) mandriva11 válasza Rosep (#1665) üzenetére


mandriva11
tag

Nincs valakinek egy N36L -hez DVD takaró lemeze?
Kiszeretném venni a dvd-t, de nincs takaróm hozzá, mert így vettem.

Köszönöm előre is!

(#1667) Jim Tonic válasza radi8tor (#1664) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem kellene összekeverni a TRIM funkciót a wear levelinggel.
A legtöbb mai modern pendrive-ban már van wear leveling. A TRIM arra való, hogy ne maradjon szemetes a tároló, ne lassuljon be egy idő után.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1668) radi8tor válasza Jim Tonic (#1667) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem arra gondolsz, hogy kívülről pendrive-nak néz ki, de valójában SSD van benne.
Kizártnak tartom a wear levelinget pendrive-ban. :U

⭐ Stella

(#1669) Jim Tonic válasza radi8tor (#1668) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ha jól tudom, a Kingstonnak már majdnem mindegyik flash termékében van wear leveling.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1670) radi8tor válasza Jim Tonic (#1669) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ma is tanultam valamit. :R

⭐ Stella

(#1671) Honkydoo válasza Rosep (#1663) üzenetére


Honkydoo
őstag

Üdv,

Ahogy én tudom az SSD-ben más fajta chipek vannak.
Olyanok amik sokkal több ideig bírják, mint ami a pendrive-ban van.
Az SSD-ről úgy olvastam, hogy inkább lelassul mint tönkremegy.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#1672) Rosep válasza Jim Tonic (#1669) üzenetére


Rosep
senior tag

Na akkor aki perfekt angol, ebből hámozza ki mi az igazság.

(#1673) Rosep válasza Jim Tonic (#1669) üzenetére


Rosep
senior tag

Na akkor aki perfekt angol, ebből hámozza ki mi az igazság.

(#1674) Thusor válasza Rosep (#1672) üzenetére


Thusor
őstag

Egyértelműen írja, hogy van benne Wear-Leveling Technology.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1675) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Nem tudom, volt-e már téma, de elgondolkodtató, hogy a HDD panelen miért miniSAS csatlakozó van. Érdemes lenne utánanézni, hogy az alaplapi SATA vezérlő esetleg tudna-e megfelelő firm-el, vagy bármi ügyeskedéssel SAS vezérlést. Mert ha igen, akkor új távlatok nyílnának, főként a szerverként történő alkalmazás terén. Merthogy a panelbe simán tehető ugye SAS vinyó, csak a vezérlő a lényeg.

Volt már ilyen SAS vezérlős ügyeskedésre példa az ASUS P6 Deluxe alaplap esetében.

[ Szerkesztve ]

(#1676) Jim Tonic válasza sellerbuyer (#1675) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ööö, mesterkedés nélkül is SAS vezérlős, nem? Hivatalosan is.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1677) Jim Tonic válasza Jim Tonic (#1676) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Most nézem csak, hogy nem is biztos. Nem tudom, miért gondoltam.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1678) radi8tor válasza Jim Tonic (#1677) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Megzavart a kábel ;)

⭐ Stella

(#1679) sellerbuyer válasza Jim Tonic (#1676) üzenetére


sellerbuyer
őstag

De akkor miért nem viszi a Hp SAS vinyómat? :U

[ Szerkesztve ]

(#1680) sellerbuyer válasza Jim Tonic (#1677) üzenetére


sellerbuyer
őstag

:)

(#1681) kokix


kokix
csendes tag

Sziasztok!
Jelenleg egy Synology USB Station 2-t használok. Egy hónapja beköttettem egy 80/40-es netet, azóta nonstop megy az asztali gép, mert csak az tudja maximálisan kihasználni ezt a sebességet, a kis kütyü teljesítménye úgy tűnik már kevés ehhez. A kérdésem az lenne, hogy ha csak egy 500 gigás WD winchestert tennék bele és lényegében csak torrent (kb. 50) futna rajta távoli eléréssel (na jó, időnként esetleg 1-1 film megnézése, ide-oda másolása a hálózaton keresztül), akkor ez a HP microserver elegendő lenne-e számomra? És a fenti célokra elég-e bele a 2GB memória vagy egyből 4GB-ban gondolkozzak? Torrentezésnél mi szokott a szűk keresztmetszet lenni?
Valamit ki kell találnom, mert az asztali gép fogyaszt is jócskán és zúg is, mint egy traktor.
Köszönöm előre is a választ.
F

(#1682) Thusor válasza kokix (#1681) üzenetére


Thusor
őstag

Ha csakis torrent + adatok elérése akkor elegendő bőven a microserver. Nekem ugyanezen felhasználási területre 2 GB rammal és a proci 50%-al alulfeszelve simán viszi a torrentet.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1683) bugizozi válasza kokix (#1681) üzenetére


bugizozi
őstag

+1 :K
simán vinnie kell annyi torrentet és kihasználni teljesen a netet.
A memória pedig attól függ, hogy milyen oprendszert szeretnél rátenni.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1684) Menotti válasza Thusor (#1682) üzenetére


Menotti
aktív tag

Erről a proci alulfeszelésről irnál egy kicsit bővebben...?Konkrétabban,hol lehet ezt beállitani...a biosban nem rémlik ilyesmi....

(#1685) Thusor válasza Menotti (#1684) üzenetére


Thusor
őstag

Nagyon egyszerűen oldottam meg. Windows Server 2008 alatt az energiagazdálkodási beállításokban energiatakarékosra állítottam és a proci max teljesítményét 50%-ra állítottam. Ellenőriztem, hogy így még 100%-os terhelés esetében sem megy fel az órajel 1,5GHz-ig, mindig jóval alacsonyabb. Arra amire használom bőven elég nekem még így is ez a teljesítmény, cserébe kevesebbet fogyaszt áramot.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1686) Altbrucke válasza kokix (#1681) üzenetére


Altbrucke
tag

nálam is 2GB RAm van benne, de a logokból látszik, hogy rendesen kiterheli a torrent, emiatt fogok fizukor beletenni még 4GB-t, hálózati file mozgatásnál is belassul amikor a serverre töltök, kifelé nem. (debian fut rajta), egyenlőre egy 500 vinyó van benne, bővítés csak pénz kérdés:)

(#1687) Honkydoo válasza sellerbuyer (#1675) üzenetére


Honkydoo
őstag

Ebben azt írják, hogy csak sata vezérlő van benne.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#1688) sellerbuyer válasza Honkydoo (#1687) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Az tiszta sor, de anno volt pl. az ASUS p6t Deluxe alaplap, amiről szintén gyárilag mindenhol azt írták, hogy sata vezérlős, de ügyes emberkék kinyomozták, hogy Marvel SAS vezérlő van benne. Így egy DOS alól felnyomható firm kiegészítéssel simán SAS vezérlővé lehetett alakítani.

Ezért merült fel bennem, hogy hátha... Már csak azért is, mert hát ugye a G5-nél már pl. SAS van a Proliantokban, a "nagytestvérekben"...

Próbaképp egyébként simán rátoltam egy SAS vinyót, hátha..., de nem. Áramot kaphatott, mert melegedtek a chipek, de semmi.

[ Szerkesztve ]

(#1689) #25954560 válasza sellerbuyer (#1688) üzenetére


#25954560
törölt tag

egyelore az sb820m southbridge-re nem talaltam ilyen modot. erdekes lenne tudni h belul mi van (gondolom sajat fejlesztesu vezerlo), illetve hogy lehet-e rajta fw-t cserelni.
az h a sas visszafele kompatibilis a sata-val, adhat kicsi bizakodasra okot, hatha nem kell hozza hw support. ezt is ki kene deriteni.

mod: az amd-s doksi alapjan viszont van FC is a chipset-ben. bar az nem alternativa.

[ Szerkesztve ]

(#1690) sellerbuyer válasza #25954560 (#1689) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Nem tudom, de nekem ez nagyon szöget ütött a fejembe, hogy miért oldották meg úgy, hogy miniSAS csatira csatlakozik a HDD panel, miközben egyetlen sima SATA csati elég lett volna a bay-hez ha csak SATA vinyókról volna szó... Ez minimum gyanús.

Azért az cseppet pimasz lenne, hogy microservert szerverként SAS vinyókkal üzemeltetni, ráadásul saját alaplapi vezérlővel. :DDD Mondjuk RAID csak szoftveresen lenne, de hát mindent nem lehet ugye... :)

(#1691) #25954560 válasza sellerbuyer (#1690) üzenetére


#25954560
törölt tag

ugy latom az amd a szervereibe is kulon sas vezerlot tesz. gondolom ha lenne utokepes sb-juk sas-sal, inkabb azt hasznalnak...

(#1692) sellerbuyer válasza #25954560 (#1691) üzenetére


sellerbuyer
őstag

No de nem kell annak AMD-nek lennie, a HP Lsi chipes kártyával szokta megoldani SAS vezérlést. Nem tudhatjuk ugye, mi van ott, mivel csak kódok vannak a chipeken, lehet az bármi, nem teszik közhírré. Mi van ha egy Marvell cucc van ott?... :U

Sehol sem találok erről dokumentációt, vagy bármi támpontot. Azt látom a neten, hogy a világon mindenki automatice elfogadja, hogy ez csak SATA és külön SAS vezérlőket szerelnek be.

(#1693) Honkydoo válasza sellerbuyer (#1690) üzenetére


Honkydoo
őstag

Végülis, ha nagyon akarasz, vehetsz bele egy SAS vezérlős kártyát.
Mindenki azzal jön, hogy ez egy "30k-s szar" vagyis csak olcsó dolgokat lehet belevenni. :W

Szerintem a microserver egy nagyon jó alap, rengeteg bővítési lehetőség kis helyen. (Ha kisarkítjuk akkor 3db PCI-e port) Amibe azt raksz amit csak akarsz. :C

Miért ne lehetne belerakin egy 100.000 Ft-os kártyát, egy 30k-s gépbe, ha a hardver (és a szoftver) nem akadály, de a célodnak ez felel meg a leginkább. :F

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#1694) Jim Tonic válasza Honkydoo (#1693) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Pl. mert 100e forint körül már magasabb kategóriába eső szervert ad a HP?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1695) Soak válasza Jim Tonic (#1694) üzenetére


Soak
veterán

És abba már nem kell ugyanazt a kártyát megvenni?

(#1696) radi8tor válasza Soak (#1695) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem, mert natívan támogatja a SAS meghajtókat.

Más kérdés, hogy ahova a Microserver-t szánták nem használnak SAS meghajtókat. (10 fős cégek, stb)

⭐ Stella

(#1697) sellerbuyer válasza sellerbuyer (#1692) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Ja igen és ami még szintén gyanús: az állítólagos SATA vezérlőnek a kezelőfelülete és minden egyéb pontosan megegyezik a G5-ben használt LSI chipes HP SAS/SATA vezérlőjével!

Nyakam rá, hogy SAS vezérlő van az alaplapon... Alapból nem ismeri fel ugyan a SAS vinyót (teszteltem), de ez csak firmware kérdése.

Szólhatnánk ukrán barátainknak, hogy piszkálódjanak már utána kicsit a kérdésnek... Aki jó angolból (vagy oroszból) és még látogatja az ukrán fórumo(ka)t, megtehetné, hogy legalább rákérdez a dologra. :U

[ Szerkesztve ]

(#1698) Mindreader válasza sellerbuyer (#1697) üzenetére


Mindreader
tag

Igen ám de ezen az alaplapon nincs LSI chip, hanem az SB820 szolgáltatja a SATA portokat. Én szerintem a legegyszerűbb magyarázat az SFF-8087-es csatira hogy annak kisebb e helyigénye, én nem hinném hogy tudna SAS-t.

Jim Tonic:
De azért egy néhány éves, mai napig támogatott SAS vezérlőt az ember töredék áron megkap, nem kell feltétlen újat venni, ezen a szinten máris van létjogosultsága a SAS vezérlőnek a Microserverben szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#1699) sellerbuyer válasza Mindreader (#1698) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Az SB820 az csak a chipsetnek a része. A G5-nél is úgy van, hogy van egy alaplapi vezérlő, ami a chipsetből adódik, meg van külön egy SAS/SATA vezérlő, ami ugyan valójában nem számít alaplapinak, de hát a HP-nál hogy is mondjam ezt... Az alaplap része mégiscsak attól függetlenül, hogy egy x8-as, v. x4-es pci-e-be van dugogálva a kártya maga. És ez a vezérlő hajtja meg a bay-t magát. Tehát alapból a G5 ezzel jött ki, ergo az alaplapi vezérlő hiába van, mégsincs használatban egyáltalán gyárilag. Ilyen alapon el tudom képzelni, hogy van itt is valamilyen saját HP-s kódjelzéssel egy Lsi chip.

(#1700) sellerbuyer válasza Mindreader (#1698) üzenetére


sellerbuyer
őstag

A régi vezérlőkkel azért oda kell figyelni egy-két dologra. Pl. ha otthon akarod használni a microserverben, akkor kell, hogy Win7 támogatása legyen, illetve ha szerverként, akkor sem árt, hogy Win 2008 driver van hozzá, mivel a 2003-nak 2014-ben le fog járni a támogatottsága és hát SAS vezérlőt csak nem 1-2 évre vesz az ember.

Ennek függvényében az ilyen kártyák árai az ebay-en is változóak, az újabb oprendszereket támogató kareszok ott is kétszeres áron vannak fent általában sajna. A régi HP vezérlőknél meg általában az a rossz hír, hogy sajnos Win 7 támogatottságuk nincs, esetleg talán Win 2008 elvétve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.