Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) Soak


Soak
veterán

Sziasztok !

Milyen szintű teljesítményre alkalmas egy ilyen szerver? Konkrétan az N40L . Alkalmas webszervernek? Nagyságrendileg milyen terhelésig? Statikus és dinamikus siteok vegyesen viszonylag nagy tárhely igénnyel (persze mi számít nagynak ... :) ) . Van itthon egy pár cucc elfekvőben, de nem lenne teljes egy konfig és főleg nem ilyen egységes csomag lenne. Nagyon jó árban vannak és elgondolkodtam, hogy akkor már miért ne.

(#1502) radi8tor válasza Soak (#1501) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

sellerbuyer üzemeltet weboldalakat az N36L Microserveren. Ezt a hozzászólást találtam tőle: [link]

Esetleg keresd meg privátban, biztos tud a kérdésedre válaszolni.

⭐ Stella

(#1503) Soak válasza radi8tor (#1502) üzenetére


Soak
veterán

Köszönöm szépen . Nem rossz, valami ilyesmire gondoltam én is amit sellerbuyer leírt. Bár azt nem írta, hogy milyen jellegű az oldal (statikus vagy dinamikus) , de támpontnak mindenképp megfelel.

(#1504) nvyktor válasza Soak (#1501) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Most nem találom a cikket, de a kép megvan...

Egy magyar online zenebolt teljes storage igényét ilyen microserverekkel oldották meg.
Amit a képen látsz, az 200 TB storage

Összegezve, a nem erőforrás-igényes feladatokra kiváló.
Web és adatbázis szervernek, storage-nak.

Nálunk is üzemel a cégnél ilyen, külön virtuális gépben adatbázis szerver és backup szerver.
És még marad erőforrás tesztelésre harmadik-negyedik virtuális gépnek...

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#1505) Soak válasza nvyktor (#1504) üzenetére


Soak
veterán

Ez komoly :)

És még marad erőforrás tesztelésre harmadik-negyedik virtuális gépnek...

Én eléggé el vagyok tévedve. A proci "erős" vagy a virtualizáció nem emészt fel annyi erőforrást mint gondolom?

(#1506) Jim Tonic válasza Soak (#1505) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ez számomra is meredeknek tűnik kissé. Milyen háttértár bírja ezt el?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1507) bambano válasza nvyktor (#1504) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az adatbázis szervert biztosan nem soroljuk a "a nem erőforrás-igényes feladatok" közé, de gyakran a webszervert sem, ha dinamikus lapok vannak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1508) Jim Tonic válasza bambano (#1507) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Kb. az első nem indexelt lekérdezésig bírná.
Neked még lógok egy teszttel, csak ritka szarul állok idővel. Gyerkőc + tanulás kivégez.
szerk.: persze nem bánom, de mindennel úszok most. Hétvégén megcsinálom legkésőbb. :)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1509) nvyktor válasza bambano (#1507) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Bocs.

Elfelejtettem, hogy az adatbázis nem mindenkinek ugyanazt jelenti.
Pontosítok akkor: egy alap debian + mysql adatbázis fut rajta, és napi néhány 10 kB-tal nő az adatbázis.

Nyilván ez nem ugyanaz a terhelés, mint amit pl. egy MS SQL, vagy pláne egy Oracle generálna.

Ettől még, bár fontosságát tekintve kiemelt ez a szolgáltatás, a nem erőforrás igényes feladatok közé sorolandó.

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#1510) Thusor


Thusor
őstag

Használ valaki ubuntu server 12.04.1 LTS rendszert? Mert nekem az van fent, másolsákor gigabites hálón max 19-20Mb/sec átviteli sebességet tudok csak elérni. Ugyanez másik mikroserveren windows server 2008-on 80-90 Mb/sec. Mi lehet a gond?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1511) mandriva11


mandriva11
tag

Ez a legjobb hírdetés amit a kis csodáról találtam:
"Olyan 3-10 fős vállalkozásoknak,
ahol még nincs szerver
ahol egy PC helyettesíti a szervert
ahol lecserélnék a Linux szervert" :))

Ha ha linux servert lecserélni Win-re? Na az a legnagyobb bűn. Szerintem!

[ Szerkesztve ]

(#1512) sxboy válasza mandriva11 (#1511) üzenetére


sxboy
tag

valaki zárja le a cikkhez tartó fórumot, ne szakadjunk már szét...

Köszi!

http://logout.hu/cikk/kiszolgalo_otthonra/

(#1513) radi8tor válasza sxboy (#1512) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én nem fogok ketté szakadni. :)

⭐ Stella

(#1514) Enigma^ válasza Thusor (#1510) üzenetére


Enigma^
csendes tag

Másolás alatt mit értesz? SMB, NFS, FTP?

(#1515) Fex válasza mandriva11 (#1511) üzenetére


Fex
tag

Az attól függ mire van szüksége és pénze.

De ez most nem az a fórum, szóval hagyjuk.

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#1516) mandriva11 válasza Fex (#1515) üzenetére


mandriva11
tag

OK igazad van hagyjuk, csak érdekes volt.

[ Szerkesztve ]

(#1517) Thusor válasza Enigma^ (#1514) üzenetére


Thusor
őstag

Samba-t értem. Nautilison keresztül másolok át nagyobb fileokat és max 20 Mb/sec amit ki tudok belőle hozni. Mind a serveren mind pedig a kliens gépen ubuntu 12.04.01 LTS van.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1518) Jim Tonic válasza Thusor (#1517) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Sambaval másnak is akad gondja. Persze nem ennyire. Ubuntu sem a legjobb, szvsz. Debiant nem akarsz megpróbálni?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1519) Thusor válasza Jim Tonic (#1518) üzenetére


Thusor
őstag

De kipróbálhatok debiant is a microserverre. Ott gyorsabb lesz a másolás sebessége?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1520) Jim Tonic válasza Thusor (#1519) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Csak tipp. Az Ubuntu teljesítményével köztudottan gondok vannak manapság.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1521) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Valaki próbálta már a Windows Server 2012-es verziót ezen a gépen?

A Windows Server 2012 gépigénye:
- Single processor with 1.4 GHz (x64 processor) or 1.3GHz (Dual Core)
- 512 Megabájt (MB) RAM
- 32 GB szabad lemezterület
- VGA (800 × 600) or higher resolution monitor
- DVD-R/W meghajtó.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1522) punk17 válasza zsolt501 (#1521) üzenetére


punk17
aktív tag

Csak szerintem gusztustalan a metro felület egy serveren?

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#1523) ZCoyote válasza punk17 (#1522) üzenetére


ZCoyote
őstag

Nem csak szerinted.

Romani ite domum.

(#1524) Enigma^ válasza Thusor (#1517) üzenetére


Enigma^
csendes tag

Ha Samba-val van a probléma akkor próbáld meg a következő sort a [global] részbe beírni:
socket options = SO_KEEPALIVE TCP_NODELAY IPTOS_LOWDELAY IPTOS_THROUGHPUT SO_SNDBUF=65536 SO_RCVBUF=65536

Sajnos a Samba legendásan szar gigabites sebesség terén, itt nem az Ubuntu-val van a gáz, én már szívtam vele Debianon is bőven.

(#1525) nvyktor válasza punk17 (#1522) üzenetére


nvyktor
aktív tag

A Server verzióban is a Modern (aka Metro) GUI van?
Ugye lehet Core-t telepíteni!?? :Y

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#1526) Thusor válasza Enigma^ (#1524) üzenetére


Thusor
őstag

Ezeket beállítottam. Valamicskét gyorsult 30 Mb/sec-re...de ez még mindig nem az igazi sajna :S. Nincs más megoldás a megosztásra ami jobb mint a samba?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1527) bambano válasza Thusor (#1526) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

unixok között: nfs

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1528) lovi27


lovi27
addikt

A 65536 az hexa 10000. Ez 17 bit, ami ha bekerül a 16 bites helyre, akkor az 0000, azaz nulla lesz. Gondolom 1-gyesekkel akartátok feltölteni a tárolót, az hexa FFFF, ami decimálisan: 65535.

(#1529) bambano válasza lovi27 (#1528) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ezzel pontosan mire is akartál reagálni?
mert ha az (#1524)-ben szereplő 65536-ra, ami a fogadási és a küldési buffer méretét adja meg, akkor teljesen jól van az memória kezelési szempontból, hogy kerek 64k-s bufferméretet választott és nem +- 1-2 byte-s kavarást, hogy fejreálljon a memóriamenedzser.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1530) lovi27 válasza bambano (#1529) üzenetére


lovi27
addikt

Valóban, a mérethez a 65536 kell.

(#1531) bambano válasza bambano (#1527) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

944 Mbps-t (118 MBps-t) mértem most nfs-en, ennyi volt a hasznos tempó.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1532) Thusor válasza bambano (#1531) üzenetére


Thusor
őstag

Hogyan tudnám parancssorban feltelepíteni és beállítani az nfs-t? Kipróbálnám, hogy nálam hogyan szuperál.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1533) radi8tor válasza Thusor (#1532) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem ez már nagyon offtopic itt. Vannak szuper Linux topicok, ahol nem off lesz. :K

⭐ Stella

(#1534) cucuska79


cucuska79
tag

Sziasztok.

Már más is kérdezte előttem, de nem kapott konkrét választ, így én is megkérdezném: Win7 /64bit-es drivert hol lehet találni? Csak külön-külön letöltve működik, mert a Hp oldalán nincs?! Többen írtátok, hogy WHS11-et használtok, ahhoz sincs a Hp oldalon driver, a 2008-as jó hozzá? Esetleg valaki feldobhatna valahova egy driver pakkot hozzá.

Köszi
Gábor

(#1535) sxboy válasza cucuska79 (#1534) üzenetére


sxboy
tag

Szia, mikor nekem a WHS volt fenn, minden hw-t felismert, nem kellett driver hozzá külön.

(#1536) cucuska79 válasza sxboy (#1535) üzenetére


cucuska79
tag

Köszi a választ. Esetleg Win7 alatti próbálkozás?

(#1539) HummeRC válasza cucuska79 (#1536) üzenetére


HummeRC
senior tag

A win7 is felismer mindent, ha van internet elérése. Nekem legális win7 hp x64 van rajta és telepítés után elindult kompatibilis módban, majd miután netet kapott, szépen leszedte frissítésbe a drivereket. :K

(#1540) Creexie válasza cucuska79 (#1536) üzenetére


Creexie
csendes tag

Hali!
Nekem N36L- van itthon és anno sok keresés után találtam meg ezt az oldalt:
http://support.amd.com/us/gpudownload/embedded/Pages/embedded_windows_all.aspx
Gondolom N40L-hez is jó lehet.
Üdv
Creexie

Mindenki a maga szintjén nyomorog....

(#1541) Jim Tonic válasza radi8tor (#1533) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A topik címe: HP ProLiant MicroServer és rá való operációs rendszerek
A téma engem is érdekel, mert nem akarok WHS-en maradni. Viszont ha ennyire gyér a samba, akkor érdekes lesz.

bambano: elsődleges tesztek alapján jó sebességet értem el html átvitelnél is, kb. a HDD írási sebessége lehet. Mondjuk volt köztük egy rosszabb is, így meg fogom ismételni holnap.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1542) bambano válasza Jim Tonic (#1541) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ismételt teszttel be lehet tárazni a cache-be a fájlt és akkor kijön a tiszta ethernet sebesség.

azt hogy samba esetén mi a gond, két módon lehet ellenőrizni:
- sambát futtatni izompacsirta szerveren
- más protokollt futtatni n40l-en.

a más protokoll lehet nfs, azzal nekem sikerült kisámfázni a gigás drótot két workstation alaplappal.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1543) Thusor válasza bambano (#1542) üzenetére


Thusor
őstag

Biztos, hogy a samba a ludas, hiszen ugyanezen microserver windows server 2008 r2-vel hozza a gigabit sebességét.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1544) sxboy válasza Jim Tonic (#1541) üzenetére


sxboy
tag

Ha felteszitek a webmint OMV-re, akkor további SMB beállításokat lehet elérni.

(#1545) bambano válasza Thusor (#1543) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha nem írtad volna, hogy ubuntu a kliens, akkor ez nem lenne magától értetődő.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1546) Thusor válasza bambano (#1545) üzenetére


Thusor
őstag

Ubuntu kiliens és windows server 2008 között is lassú az adatátvitel samban keresztül. Csak akkor hozza nálam a gigabitet, ha windows kliens és windows server között mértem.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1547) bambano válasza Thusor (#1546) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ez igaz, de windows kliens esetén, kiemelten xp, linux szerverrel lassú szokott lenni, winnel meg gyors, és ez egy ismert bug az xp-ben, tehát nem linux hiba.
szóval mindenféle mágiák előfordulhatnak :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1548) Thusor válasza bambano (#1547) üzenetére


Thusor
őstag

Persze, megértem hogy két különböző operációs rendszerről van szó, sőt két külön filerendszerről is így azért van lassulási esély. De az hogy sokkal lassabb legyen az azért már biztos, hogy linux probléma. Ubuntun 30 mb/sec-nél jobbat ext3 filerendszerrel samban keresztül nem tudtam kihozni, bárhogy is konfiguráltam a samba beállításait. Ezzel szemben windows között változó de a leglassabb 50 mb/sec volt eddig és elérte a 80 mb/sec-et is akár.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1549) bambano válasza Thusor (#1548) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tcp paramétertek korrekt beállításával 400-600x gyorsulást tudtam elérni linux szerver-xp kliens között. egyes windowsokon a tcp window scaling implementációja rossz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1550) Thusor válasza bambano (#1549) üzenetére


Thusor
őstag

Értem. És ezt, hogy lehet elvégezni? Nekem van egy ubuntu server 12.04.1-em, amit webminből vagy puttyn keresztül érek el. Hogy tudnám én is úgy beállítani, hogy gyorsulást tudjak elérni a windows 7 kliens felé?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.