Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) ncc1701 válasza radi8tor (#100) üzenetére


ncc1701
veterán

Megkérdem tőlük, rendesek. :)
Előre is thx. :)

(#102) jeffo válasza jeffo (#35) üzenetére


jeffo
tag

Ma jöttem rá, hogy az IceWarp levelezőszerver nem is a Windows Home Server része, valójában az ismerősöm tette fel, mert ki akart próbálni valami webmailes rendszert. Aztán szépen összeakadt a WHS alap távoli elérésével, mert a 80, 443 portokra tette fel magát, emiatt jelzett hibát az Irányítópult-ban, hogy az útválasztó nem működik. Ha jól veszem ki nem is ingyenes, így uninstalláltam, visszaállítottam az IIS-ben a portokat, és most már nem jelez hibát az Irányítópult.

Majd felrakom a helyére valószínűleg a DeskNow-t, külföldi fórumban és egy tutorialban is - [link] - ezt ajánlották, és úgy állítom be, hogy más portra tegye a webmail részt. A kifelé működéssel nem kell foglalkoznom, mert az ismerösöm az ügyfélkörének akar ilyen belső webmailt csinálni, hogy egyeltalán ne menjenek ki a levelek, és így bizalmas adatok, dokumentumok a netre, ill. akármilyen net szolgáltató email szerverére vagy rendszerére. Akárhonnan a világból bejelentkeznek erre a szerverre, és küldenek üzenetet neki vagy egy másik szintén a szerveren lévő usernek.

[ Szerkesztve ]

(#103) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok,
a 40NL-nek mennyi az idle és a load fogyasztása (36-ról találtam értékeket, de mintha a 40 még elég ritka lenne)?
Mennyire hangos? Másfél méterre tőle zavarja a filmnézést, vagy annál csendesebb a két ventilátor benne? A silentpcreview-n lévő hangfile alapján az előd modell elég hangosnak tűnik.

(#104) radi8tor válasza adalbert1 (#103) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

CPU alapján 2W-al fogyaszt többet (TDP). N36L vs N40L
Tápventilátor cseréje után már a HDD-k lesznek hangosabbak benne.
Simán alkalmas filmnézésre is (diszkrét GPU-val).

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#105) PrinczA válasza adalbert1 (#103) üzenetére


PrinczA
őstag

"Mennyire hangos? Másfél méterre tőle zavarja a filmnézést, vagy annál csendesebb a két ventilátor benne?" : #48 #81.

"a 40NL-nek mennyi az idle és a load fogyasztása"
Van otthon egy fogyasztásmérőm, a napokban rádugom, és megírom.

[ Szerkesztve ]

(#106) PrinczA válasza radi8tor (#104) üzenetére


PrinczA
őstag

"Tápventilátor cseréje után már a HDD-k lesznek hangosabbak benne."
Nettem kettőt (egy tartalékba) a hétvégén átszerelem, és jól lemérem.

(#107) kamiy


kamiy
csendes tag

Sziasztok!

Ajánljátok ezt a gépet HTPC-nek?
Kizárólag HTPC+torrent feladatokra szeretném használni. Milyen OP-rendszert ajánlotok hozzá?
Úgy tudom létezik egy olyan megoldás, hogy nincs OP-rendszer és pendrive-ról bootol az XBMC Live. Ebben az esetben akkor mi a helyzet a driverekkel? Az XBMC mindent megold? Viszont akkor ha torrentezni akarok, ahhoz már kell egy OP-rendszer ugye?

Bocs a béna kérdésekért, most először merészkedek a PC felhasználó világán túlra. :))

(#108) adalbert1 válasza radi8tor (#104) üzenetére


adalbert1
veterán

Köszi neked és PrinczA-nak is.
NAS-nak használnám, a filmnézést külön médialejátszóval oldanám meg, viszont valahol a TV közelében lenne ez is elhelyezve, ezért a zaj központi kérdés.
Jelenleg egy DGSEJT alapú konfigom van ilyen célra, egy 5400 RPM-es HDD-vel az kb. 20 W-ot fogyaszt (igaz nem ilyen tápegységgel) idle-ben, és két ~500 RPM-en üzemelő 12 cm-es Noctua ventivel hűtve szinte teljesen hangtalan.
Igazából azért akartam volna lecserélni mert annak még mindig nincs egy normális miniITX háza, amiből egy igényesebb árban már közelítené a komplett MicroServer megoldást. De így lehet hogy várok egy következő generációra.

(#109) radi8tor válasza kamiy (#107) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, kifejezetten ajánlott a gép HTPC-nek. Ha csak XMBC kell, az megy pendrive-ról is, de szerintem pár év alatt kinyírja a pendrive-ot.
Ha torrentezni is akarsz, akkor Win7 lehet a befutó. Linuxos cuccokról nem tudok nyilatkozni. :B

adalbert1: lehet várni következő generációra. N50L vagy mi lesz a neve, de egyáltalán nem biztos, hogy ilyen kedvezményesen jutsz hozzá. A fogyasztása pedig még több lesz pár Wattal.
Jelenleg a HP Microservereken gyártói kedvezmény van, ami nem lehet tudni pontosan meddig tart még. Ez a kedvezmény nélkül 100k körül van az ára a cuccnak. :K
Én is hasonló Atom alapú gépről váltottam erre. Szinte nem került semmibe, olyan jó áron adtam el.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#110) Honkydoo válasza kamiy (#107) üzenetére


Honkydoo
őstag

Szia,

Szerintem kezdésnek jó lesz a windows7 ahogy a kolléga is írta.
Szerintem azon fut minden: xbmc, torrent, bármi más.

Linuxra is vannak driverek tudtommal, ha linux mellett döntesz ajánlom az nvidia videó kártyákat.
Linuxon is lehet torrentezni, van hozzá több különböző program: rtorrent, transmission

Mindegy melyik mellett döntesz, ha szigorúan erre a két területre kell (esetleg még netezni), azt mindkét rendszer tudja. Ha többet is akarsz akkor már lehet gondolkodni, hogy melyiket válaszd. :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#111) kamiy válasza Honkydoo (#110) üzenetére


kamiy
csendes tag

Köszönöm!

Igen, kizárólag médiaszerver/lejátszó, torrentező gép szerepét töltené be.

(#112) adalbert1 válasza radi8tor (#109) üzenetére


adalbert1
veterán

Igen, az ára nagyon baráti, ez az egyik legfőbb érv mellette, 100k körül már nem lenne ennyire érdekes. Viszont 40k-ért erősen gondolkozom a cserén, még párat alszom rá (kérdés mennyiért tudnám a használt cuccaim elpasszolni ha ez ilyen olcsó).
Nagyobb teljesítmény nekem nem feltétlen kellene, inkább a fogyasztást vigyék minél lentebb.

(#113) radi8tor válasza adalbert1 (#112) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Voltak, akik próbálkoztak alulfeszeléssel. Van rá lehetőség. :K
20-25W olyan sok lenne?

⭐ Stella

(#114) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Na az én gépemben tápját is már Sharkon ventilátor hűti, és tökéletesen csentben teszi, illetve még hűvösebb is lett.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#115) PrinczA válasza zsolt501 (#114) üzenetére


PrinczA
őstag

Én hétvégén szerelem be.

(#116) zsolt501 válasza PrinczA (#115) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Meg fogsz lepődni úgy el fog csendesedni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#117) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Van egy ilyen ventilátorom [link], most találtam meg vadonatúj sosem volt használva, lehet hogy kicserélem a nagy ventilátort, elméletben ez csendesebb.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#118) radi8tor válasza zsolt501 (#117) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bármilyen ventilátor nem jó hozzá. A minimális fordulatszámnak meg kell lennie, különben lekapcsol a szerver. :K

Ügyelj a kábelkiosztásra is, mert HP-ék megvariálták a szabvány kiosztást:
http://www.silentpcreview.com/article1193-page7.html

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#119) zsolt501 válasza radi8tor (#118) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen ismerem hogy variáltak (variálhattak volna otthon az asszonya :DDD ) szóval egy próbát megér és ha jó akkor marad, ha nem akkor marad a régi.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#120) PrinczA válasza PrinczA (#81) üzenetére


PrinczA
őstag

Sharkoon 4cm Lownoise - 4044951005468 tápba való beszerelés után:
Változás a hangban:

- a géptől egy méterre: ~36dB (~36dB-ről, nem csökkent)
- a géptől három méterre: ~35dB
- a gép hátánál: ~49dB (~46dB-ről nőtt (többször lemértem, szvsz a telefonom pontatlansága lehet a háttérben))
- a gép elejénél: ~45dB (~51dB-ről csökkent)
- a szoba alap "hangereje" ~33dB

A szoba bármelyik részén (igaz nem nagy szoba) hallani lehet a gép hangját. Igaz egy működő Tv készülék elnyomja.
Hát, nem estem hasra tőle.

(#121) PrinczA


PrinczA
őstag

Az alaplapi (belső) USB csatiba belekerült a Nexus Silent Mouse SM-9000 egerem adóvevője.
Tökéletesen működik.

(#122) radi8tor válasza PrinczA (#120) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Félreértés ne essék, a gép arra tökéletes, amire kitalálták. (kevés felhasználós szerver, NAS, HTPC)
Milyen HDD-k vannak benne?

⭐ Stella

(#123) zsolt501 válasza PrinczA (#120) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ez tuti hogy pontatlan a mérése a telónak, mert nálam ugyanezzel a típussal legalább a felére csökkent a hangja.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#124) Csorbi válasza PrinczA (#120) üzenetére


Csorbi
addikt

Nekem a gyári tápventi sem hallható semennyire...a vinyók sokkal hangosabbak. :)
Lehetséges, hogy nem mindegyik tápban ugyanaz a venti forog gyárilag?

(#125) radi8tor válasza Csorbi (#124) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez így van. Bátyám panaszkodott a HP-nál, hogy zajos a táp (venti). Azt mondták neki, hogy küldenek egy csere darabot postán, ő meg küldje vissza az övét.
A csere darab halkabb volt sokkal.
Ha nem is más a venti, de minőségbeli különbségek előfordulnak.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#126) zsolt501 válasza Csorbi (#124) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Elképzelhető

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#127) zsolt501 válasza PrinczA (#121) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Mennyiért vetted az egeret?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#128) radi8tor válasza zsolt501 (#127) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kedves Zsolt!

Régi motoros vagy, hogy tudd 5 percen belül lehetőség van a HSZ szerkesztésére.
Valamint az egér ára nem erre a topicra tartozik. Legalább tedd OFF-ra. :R

⭐ Stella

(#129) PrinczA válasza zsolt501 (#127) üzenetére


PrinczA
őstag

~4500eHUF

(#130) PrinczA válasza radi8tor (#122) üzenetére


PrinczA
őstag

"Félreértés ne essék, a gép arra tökéletes, amire kitalálták. (kevés felhasználós szerver, NAS, HTPC)"
Én sem állítom az ellenkezőjét.

"Milyen HDD-k vannak benne?"
Samsung SP2504C
Samsung HD161HJ
Samsung HD154UI

(#131) radi8tor válasza PrinczA (#130) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az első két HDD nem a csendesebbek közül való. Szerintem amiatt zajos a géped.

⭐ Stella

(#132) PrinczA válasza radi8tor (#131) üzenetére


PrinczA
őstag

Azok idővel kikerülnek (a két kicsi), a rendszernek egy SDD lesz beállítva, és marad a nagy HDD.

(#133) kamiy


kamiy
csendes tag

Ati kártyát, látom többet is írtatok, ami jó bele, tudnátok Nvidia kártyából is ajánlani valami konkétabbat, 10ezer HUF körül?
Köszi! :)

(#134) radi8tor válasza kamiy (#133) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bármelyik jó bele, aminek nincs tápcsatlakozója, LP méretű.

⭐ Stella

(#135) PrinczA


PrinczA
őstag

Hétvégén nem volt időm fogyasztást mérni.
De a héten igyexem nem elfelejteni.

(#136) radi8tor válasza PrinczA (#90) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na, megérkezett a porszűrő. Sajnos nem jó hozzá, mert túl vastag.
Marad a szúnyogháló 2-3 rétegben. :K

⭐ Stella

(#137) PrinczA válasza radi8tor (#136) üzenetére


PrinczA
őstag

Milyen vastag?
Én egy régi alaplapom dobozának az alján lévő szivacsot vágtam bele.
Az vastagnak bizonyult ~5mm.
Nőtt a proci hőfoka ~50C-re.

Ha az amit linkeltem vastag, akkor lemondom.

[ Szerkesztve ]

(#138) radi8tor válasza PrinczA (#137) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez is 5mm-es.

⭐ Stella

(#139) PrinczA válasza radi8tor (#138) üzenetére


PrinczA
őstag

Lemondtam a rendelést :(

(#140) Honkydoo válasza kamiy (#111) üzenetére


Honkydoo
őstag

Ok.

Amit még nem írtam, hogy a kísérletezés sok szívással jár, persze lehet hogy könnyű menet lesz.
Isten tudja! :K

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#141) adalbert1 válasza radi8tor (#113) üzenetére


adalbert1
veterán

Igazából nem, viszont mivel itthon max. 3 usert kiszolgáló NAS lenne, így a teljesítmény jó részét elcserélném alacsonyabb fogyasztásra, és halkabb hűtésre. :)

(#142) radi8tor válasza adalbert1 (#141) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Halk hűtést már kitárgyaltuk korábban (Sharkoon tápventi csere), szerintem a fogyasztás nem olyan vészes dolog. Rezonancia lehet a HDD-k miatt, de arra is van többféle megoldás (olcsóbb/drágább).

⭐ Stella

(#143) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Egy kérdés, ebbe csak ezt a műanyag sata HDD keretet lehet berakni, hagy létezik fémből is, mert ha igen én lecserélném egy fém változatra, no persze emberi áron...

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#144) radi8tor válasza zsolt501 (#143) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én még sosem láttam fém keretet, de lehet én vagyok tudatlan. :)
Fém a fémmel még jobban rezonálna.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#145) zsolt501 válasza radi8tor (#144) üzenetére


zsolt501
nagyúr

itt nem a rezgés csillapításon van a lényeg, hanem a jobb hőelvezetésen, illetve a tartósságon, mert pl. ma majdnem eltört a műanyag kertet mikor vissza akartam tenni, mert megszorult és se előre se hátra nem mozdult.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#146) radi8tor válasza zsolt501 (#145) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

200 ki-be rakást bírnak asszem. Nem arra vannak tervezve, hogy naponta kiszedd. :)

⭐ Stella

(#147) zsolt501 válasza radi8tor (#146) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az biztos hogy nem arra van tervezve, de ha törik akkor pótolni kell majd és azért egy fém keret hőelvezetése még mindig jobb és kevésbé törékeny.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#148) zsozso1


zsozso1
tag

A napokban lettem tulajdonosa egy ilyen szervernek. Win7-et dobnék rá ás azt szeretném kérdezni hogy milyen driverek szükségesek és honnan tudom lekapni őket. A gyártó honlapján nem nagyon találtam win7 drivereket. Előre is köszönöm.

(#149) radi8tor válasza zsozso1 (#148) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Milyen drivert hiányolsz? :U

⭐ Stella

(#150) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Alaplaphoz és a videokártyájához.[link]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.