Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) Csarlee válasza bambano (#1549) üzenetére


Csarlee
tag

Helló!

Pontosan milyen paramétereket?

Köszi,
Csarlee

(#1552) slashing


slashing
senior tag

Hi,

Tegnap óta én is n40l tulaj vagyok de egyszerűen nem boldogulok az omv-vel. Nagy nehez sikerült felraknom, cd-rom hiányában usb-ről telepített, érdekes módon virtual box alatt soha egyszer nem volt gondom a telepítéssel most meg állandónan szarakodott a Grubbal és ott mindig megakadt de azon már nagy nehez túljutottam, most az a problémám hogy egyszerűen nem látom a zsír új vinyót. Bejelentkezek az admin felületre és ennyit látok:

Mi a fenét kéne csinálom hogy bejöjjön a többi menü?? Biosban ott a vinyó, sőt elkeseredésemben már raktam egyszer rá whs 11-et de annyira idegesített hogy nem megy az omv hogy újra elkezdetem vele szarakodni. Valaki tudna segíteni?

(#1553) balajti válasza slashing (#1552) üzenetére


balajti
tag

sztem rossz felhasználóval léptél be. az alap felhasználó/jelszó páros az admin/admin ha jól emlékszem.

(#1554) slashing válasza balajti (#1553) üzenetére


slashing
senior tag

biztos hogy nem az lesz, az elmúlt egy órában virtualbox-ban is próbáltam telepíteni ugyan ez a kép fogadott letöltöttem a 0.2.5-ös verziót(eddig a legújabb 0.3-al próbálkoztam) abban meg full jól megy a dolog úgyhogy most élesben is telepíteni fogom a 2.5-ös verziót ha ez sem lesz jó akkor hagyom az összes linux alapú nas-t és whs 11 lesz vagy sima win server...

(#1555) slashing válasza balajti (#1553) üzenetére


slashing
senior tag

bocsi a duplázásért, de mégis igazad van

admin/openmediavault a jó megoldás ami rohadt érdekes mert azt hittem azért kéri a telepítésnél a jelszót mert azzal kell majd belépni ebbe a *********

(#1556) balajti válasza slashing (#1555) üzenetére


balajti
tag

örülök hogy sikerült belépned :)

(#1557) bohacsl


bohacsl
csendes tag

Sziasztok,

Nekem is van egy ilyen szuper kis gépem és egy éve már, hogy tökéletes végzi dolgát (24/7).
Nekem win8 van rajta, mivel leginkátt házi-mozi célokat lát el (radeon 6450, xbmc).
Az ötödik sata port felülre vezetve (bios update).

Jelenleg 4+1 hdd van a gépben...
A kérdésem az, hogy közületek valaki próbálta-e már, utána járt-e, hogy a pcie x1 csatoló helyére ssd-t szereljen, egyáltalán milyen ssd jön számításba msata vagy mini pcie? Mit fogad a csatoló, hogyan lehetne megoldani, illetve fontos szempont, hogy boot menne-e?

MS N40L tulaj

(#1558) OberMotz


OberMotz
aktív tag

Sziasztok,

használ valaki közületek PCI-E SCSI kártyát? Ha igen, akkor hol/mennyiért vette a kártyát? Van egy külső LTO2-es szalagos egységem ami jelenleg egy másik géphez van kötve, de szívesen kiváltanám azt a MicroServerrel.

(#1559) radi8tor válasza bohacsl (#1557) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem nem éri meg PCIe SSD-t rakni oda. Minimális az esélye, hogy tudsz róla bootolni (kivéve a szerverekbe szánt változatokat).
Én a helyedben vennék egy eSATA-SATA kábelt és a hátsó eSATA portot visszavezetném a gépházba, ahol egy normál SSD menne róla.

⭐ Stella

(#1560) bohacsl válasza radi8tor (#1559) üzenetére


bohacsl
csendes tag

Szia,

Jelenlegi boot hdd-t szerettem volna kiváltani nagyobbra és a pcie ssd elegáns lett volna. Mivel az odd helyén is hdd van jelenleg (boot disk), partíciós variálást Én elvből nem kedvelem. De úgy látom, hogy a végső megoldás egy 2,5 -> 5,25 4 helyes bővítő lesz, csak akkor az sata kábelekkel leszek híjában, ezt is lehet még tovább osztani?

(#1561) radi8tor válasza bohacsl (#1560) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Van olyan ODD helyére rakható 4x2.5-es tartó, aminek ha jól emlékszem csak 1 (de lehet 2) SATA adatkábel igénye van.
ODD helyén levő HDD-re simán rárakható egy SSD. Még magán az ODD tetején is elfér egy SSD házon belül.

⭐ Stella

(#1562) bohacsl válasza radi8tor (#1561) üzenetére


bohacsl
csendes tag

Akkor ez a 4 helyes 2,5 hdds dolog 2 sata-t igényel? Ezek szerint egy sata pcie kártya meg is oldaná a problémám?

(#1563) radi8tor válasza bohacsl (#1562) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Emlékeim nem túl élesek ezzel a cuccal kapcsolatban. Lehet a tápcsatlakozóból kell neki 2.
PCIe SATA bővítő kártyával is szerintem bootolási gondok lesznek. De lehet le vagyok maradva ilyen téren. :)

⭐ Stella

(#1564) bohacsl válasza radi8tor (#1563) üzenetére


bohacsl
csendes tag

Akkor csöcs, marad a mostani helyzet és majd idővel a 2tb -> 3 vagy ha olcsóbb 4 tb-re lesznek cserélve :(

(#1565) Jim Tonic válasza bohacsl (#1564) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szerintem kicsit túlbonyolítod.
Veszel valami hasonlót: [link]. A belső SATA portra rátolod a boot SSD-d. A többi meg akárhová mehet.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1566) radi8tor válasza Jim Tonic (#1565) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

PCI-os kártyát nehezen. ;) (jahogy hasonlót - my bad :B )
Mellesleg nem írtak valami jókat róla a vásárlók. :(

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1567) Jim Tonic válasza radi8tor (#1566) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Rossz linket adtam, közben már javítottam.

szerk.: megint sz@r a link. :D Itt a jó: [link]

Hát, ezt nehéz eldönteni. Sokaknak meg tetszik. Azért sok a user error.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1568) radi8tor válasza Jim Tonic (#1567) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem LowProfile ;)

Mi a garancia a "bootolhatóságra"?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1569) bohacsl válasza radi8tor (#1568) üzenetére


bohacsl
csendes tag

Belenyugodtam...

(#1570) Jim Tonic válasza radi8tor (#1568) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Túl gyors vagy, azóta újra javítottam. :D

A bootra írtam, hogy az a belsőre menjen...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1571) radi8tor válasza Jim Tonic (#1570) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, így már minden vili. :R

⭐ Stella

(#1572) sxboy válasza slashing (#1555) üzenetére


sxboy
tag

Mi magyarok, ugye soha nem olvassuk el a használati/telepítési útmutatót. :)) Én is mikor már egy fél napot szívtam vele, vettem elő és jöttem rá, hogy a grub azért nem megy fel, mert benne vannak a HDDk. :D

(#1573) Jim Tonic válasza sxboy (#1572) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az OMV-vel én is megszívattam magam, pont így. Utána mentem fel én is csak a weboldalra. Ez van. :D

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1574) slashing


slashing
senior tag

Én azért nem is olvastam semminek utána mert nyáron virtualboxban pöccre elsőre sikerült 5 perc alatt felrakni, bele sem gondoltam hogy bármi máshogy fog alakulni hát ilyenkor szív az ember a legnagyobbat... az egészben amúgy az volt a legnagyobb szivatás hogy a monitoron állandóan kapcsolgatni kellett a dvi és a vga között hogy utána nézzek miért nem jó / teszteljem hogy jó-e plusz a bill/egér párost ide oda dugdosni. Még szerencse hogy a microszerver elején 4 usbe van a monitorom oldalán meg kettő így nem kellett a gép hátuljára dugdosni őket...

(#1575) Brogyi válasza Jim Tonic (#1567) üzenetére


Brogyi
senior tag

Software-s fake RAID mind a kettő.Tehát lassú.Akkor már az Ubuntu mdadm sokkal jobb, és nem kell fizetni a kártyáért.Az más ha bővíteni akarsz,de túl nagy sebességre ne számolj.Nálunk a melóhelyen az operátorok mindig szétcsapják a windows-os soft RAID-et.Most látom RAID-ről nem volt szó.Bocsi, de akkor is lassú.

(#1576) Jim Tonic válasza Brogyi (#1575) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Egyrészt szó nem volt RAID-ről. Másrészt, aki szerint a szoftveres RAID lassú, az még soha nem látott RAID tömböt.

Ha nem kell kártya, hová dugod a meghajtót? Olvasni-e tudsz-e? :)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1577) csballago


csballago
csendes tag

Frankó! Ennyit a HP MS-ről. Beütött a piros fény effekt. Nincs képernyő sem!
Elvileg valami melegedésre utal a hiba, de hogy mi .... meg hol.....
Gyanítom a PCIe környékén kell keresni az okot, mert a videokari (Sapphire HD 6450) csinált olyat hogy szépen feltelepült Ubuntu alá, majd egyszer csak nem volt hangja...persze "hangkártya" résznél semmi infó. Majd egyszer csak lett hangja és meg is jelentek a megfelelő információk az audió résznél. Ment 2napot, most pedig red death.
Külföldi fórumokon írnak ilyesmiről, arra hivatkozva hogy a PCIe-nél nincs rendes hűtés, így ha ott melegedik valami..akkor pukk lehet a vége.

Azt hiszem próbálkozhatok csere-bere eszközt intézni. (Persze moddolt bios-al és gyári memória nélkül.)

(#1578) Brogyi válasza Jim Tonic (#1576) üzenetére


Brogyi
senior tag

" hová dugod a meghajtót?" Az alaplapra. :D
Írtam, hogy " látom RAID-ről nem volt szó".
Sebaj, legyen igazad. :R

(#1579) Rosep


Rosep
senior tag

Én egy ilyet tennék be:
http://www.sharkoon.com/?q=de/content/sata-quickport-intern-6-bay

De nem találok hozzá 6 belső SATA portos PCI-e (low profile) kártyát.
Mielőtt megkérdeznétek: SSD-ket raknék bele, hő, zaj és fogyasztás csökkentés végett.
AZ SSD-kre meg külön-külön képek, mentések mennének. Tehát csupa olyan cucc aminek nem kell 24/7-ben menni és nincs sok írás-olvasás.

[ Szerkesztve ]

(#1580) Jim Tonic válasza Brogyi (#1578) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az ne zavarjon, hogy elfogyott a SATA csatlakozója. Azért kell neki a kártya. Lásd #1579. :)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1581) barbaron99


barbaron99
tag

sziasztok. 40-em van, moddolt fw + ahci patch bekapcsolva. 2008 R2 alatt feltettem a legfrissebb chipset drivert + külön az eszközkezelőben az MS AHCI vezérlő drivert felülírtam a telepítő csomagban lévővel:
C:\AMD\Support\12-8_vista_win7_win8_32-64_sb\Packages\Drivers\SBDrv\hseries\AHCI\

Rendre feltelepült, restart, eszközkezelőben driver okés, illesztő frissült. Érezhető a gyorsulás, de a sebesség még nagyon sovány így is: OCZ Agility SATA3 60GB

A rendszer meg sem közelíti a SATA2 sebességét (t'om, hogy nem 3 interfész van benne, de ez az SSD most jó áron van és más gépekben nagyon bevált nekem, ezért tettem ebbe is ilyet)

Ezeket hozza:
Minimum olvasás 74 MB/s
Maximum: 135 MB/s
Átlag: 113 MB/s

Ez valami nagyon sovány Sata1 szabványra emlékeztető adat, úgyhogy miután AHCI aktív, a TRIM tutira nem megy, annak ellenére, hogy:
"fsutil behavior query disabledeletenotify" 0 élrtéket ad vissza.

Itt megállt a tudományom..

Még valami:
A módosított BIOS-ban sem látok WakeOnTime funkciót, vagyis ilyesmi nem elérhető? Nekem állandóan kell a NAS de nem minden napszakban, így WakeOnLAN nem játszik. BIOS-al indíttatnám és Win Feladatütemezővel állíttatnám le, ez lenne a cél.

Várom szíves segítségetek!

(#1582) Jim Tonic válasza barbaron99 (#1581) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az OCZ Agility kb. erre képes valójában.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1583) punk17 válasza barbaron99 (#1581) üzenetére


punk17
aktív tag

Esetleg firmware frissítés az SSD-n? Vagy még azt nézd meg, nem e SATAI módba megy, mert nekem ezt csinálta. De van rá egy patch amivel utána SATAII módba fog menni.

[ Szerkesztve ]

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#1584) Menotti válasza barbaron99 (#1581) üzenetére


Menotti
aktív tag

A wol elvileg megy webes felületről is...Így akkor indítod el amikor akarod a gépet(bár nekem nem sikerült-androidos mobilról próbáltam)
Nekem a routerem küld parancsot az előre beállitott időkben(külön hétköznap.külön hétvégén)

(#1585) radi8tor válasza barbaron99 (#1581) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem kifejezetten SSD topic ez, de mivel nézted az SSD sebességét?
Crystal Disk Mark-al nézd All 0x00 (0 Fill) beállításon a tesztet. SandForce vezérlősök csak ilyen feltételekkel adják a gyári értéket.

⭐ Stella

(#1586) sxboy válasza barbaron99 (#1581) üzenetére


sxboy
tag

Nekem is jó lenne a WakeOnTime, sajna nincs a BIOSban. :(

(#1587) Menotti válasza sxboy (#1586) üzenetére


Menotti
aktív tag

A routeren keresztül a beállitott időben bekapcsol a gép:
(Minden nap 17.05-kor) de több időpont is beállitható...

[ Szerkesztve ]

(#1588) sxboy válasza Menotti (#1587) üzenetére


sxboy
tag

Örülök, nekem sem az OpenWRT, sem a DD-WRT nem tudja használni a WAN portot, így nálam ez nem játszik a 1043ND-n... Szóval ezzel még nem vagyok bentebb, hogy neked működik.

(#1589) zsolt501 válasza sxboy (#1588) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ezt kifejtenéd, mert ez így hülyeség. Jöhet privát is, megjegyzem én is TP-link 1043ND-t használok OpenWRT-vel és bizony ez így nem igaz amit írtál.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1590) sxboy válasza zsolt501 (#1589) üzenetére


sxboy
tag

Szia, akár a routert is odaadhatom, hogy láthasd, hogy nem működik, eddig nem sikerült működésre bírni. :/ Szóval ez így igaz. :(

(#1591) Menotti válasza sxboy (#1590) üzenetére


Menotti
aktív tag

A régi routerem 1043nd volt, tökéletesen müködött...nem hiszem ,hogy neked valami extra:-) változatot sikerült venned.Valószínü csak beállitás kérdése.Ha átnézel ide egész biztosan kapsz segítséget.(Nekem vargalex segített, táveléréssel pikk-pakk beállitotta a routeremet)

[ Szerkesztve ]

(#1592) LordAndrew


LordAndrew
tag

Sziasztok,

Milyen szunetmentes tapot javasolnatok a HP Microserverhez? A jelenlegi konfig:
-2*2 TB green disk
-8 GB RAM
-windows Home Server 2011 operacios rendszer

Amit szeretnek:
-A szunetmentesnek tudnia kell lekapcsolnia a szervert az athidalasi ido vegenek kozeledtevel, automatikusan (usb vagy halozaton jovo ertesitesi szignal)
-Legyen olcso (nem szamit mekkora az athidalasi ido, 10 perc is eleg). Egy 35 ezerert vasarolt vashoz nem szerenek netto 20 ezer folott szunetmentesre kolteni.
-tudja kezelni a Home Server-t (Gyakorlatilag egy Win 2008 serverrol van szo)

Elore is koszonom a valaszokat,
Andrew

(#1593) Jim Tonic válasza LordAndrew (#1592) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ha normális szünetmentest akarsz, akkor APC-nek hívják. Inkább keress egy használtat, és vegyél bele akksit, mint valami olcsó szünetmentest. APC-ből nincs 20 alatt, ami lekapcsolja a géped.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1594) kiskakas válasza LordAndrew (#1592) üzenetére


kiskakas
senior tag

hasonlo cipoben jarok, 3 ups-t teszteltem eddig. (mindegyik upsnél VA-t írok, nem Wattot!)

- Mustek Powermust 400 plus (400VA 12v 4.5Ah akku), új akkuval max fél percig bírja, kb 20wattot fogyaszt
- Powercom BNT-600A (600VA 12v 7.5Ah akku), kb 1 éves akkuval 2-3 perc - 9-10wattot fogyaszt
- Trust PW-4100T (1000VA 12v ?Ah akku), kb 2 éves, 10-15 perc - kb 20-30wattot fogyaszt

utóbbin sajnos nincs se soros, se usb management.

Egyelőre a powercom a nyerő, minimális a fogyasztása, leállításra elég a 2-3 perc.

(#1595) bambano válasza Jim Tonic (#1593) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az apc-hez az eredeti forrásból származó akksi annyi vagy több, mint egy új apc.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1596) Jim Tonic válasza bambano (#1595) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

10 körül vettük darabját (RBC2). Annyira nem volt vészes.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1597) Jim Tonic válasza kiskakas (#1594) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Na, ezért vegyél APC-t. :) Mennyi fogyaszt a szervered? Egy 420VA-s szünetmentesről kb. 1-2 órát el kellene mennie, gyors fejszámolással.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1598) sxboy válasza Menotti (#1591) üzenetére


sxboy
tag

Néztem már ezt a fórumot, de 31ezer hozzászólást nem tudok átnyálazni sajna, illetve az is elég gáz, hogy mindegyik custom fwről beszélnek vegyesen. Majd lesz vmi, ha más nem, akkor gyári fw vissza aztán lesz ami lesz. :S

(#1599) LordAndrew


LordAndrew
tag

Melyik APC-t javasoljatok?

Olyat ajanljatok, amivel van tapasztalat, megbizhato, es le tudja kapcsolni a Windows Home Server 2011-et.

En tobbet is lattam netto 20k alatt, de az USB kikapcsolast nem minden kicsi ups tudja...

(#1600) Jim Tonic válasza LordAndrew (#1599) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Hülyeséget nem akarok mondani, de ha jól rémlik, a smart sorozat tudja a lekapcsolást.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.