Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) Mindreader


Mindreader
tag

Rosep:
Pedig nem vagyok hülye angolból, jó persze perfekt sem, de eddig ezzel az eladóval kellett a legtöbbet leveleznem mert valahogy mindig volt valami amit nem úgy intézett ahogy én akartam vagy magától értetődő lett volna. Ez egy bontós cég, azt is el tudom képzelni hogy mindig más válaszol a levelekre.

Fex:
Írtam már neki hogy most akkor mi legyen, remélhetőleg estére már válaszol. Nem akarom egyből ráborítani az asztalt mert végül is a fő komponenseket megkaptam. Mini SAS kábelt tudok venni, egyedül a low profile hátlap tűnik egyelőre beszerezhetetlennek, de a gyártót még nem kérdeztem. Tulajdonképpen ha nagyon akarom akkor ideiglenesen így is össze tudom rakni hátlap nélkül, mozgatva úgysem nagyon lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1852) vasszarvas


vasszarvas
tag

Sziasztok!

Na nagy sokára végigolvastam a témát, kb 4 óra alatt. Egy dologra nem jöttem még rá a szerverrel kapcsolatban. Pontosan akkor milyen vinyókat érdemes beletenni? Egy SSD-t rendszernek, a többit pedig a letöltött cuccnak? A másik legfontosabb: mindenki eddig csakúgy ilyen meg olyan rendszert tolt fel rá. Jó jó, de hogyan? Pendrive-ról, külső dvd olvasóról, vagy hogy? Én már a dolog legelején elakadtam. Egyedül azt látom hogy talán a 2008-as r2-es oprendszer fog felmenni rá. OK de hogy? Nem nagyon találom a témát máshol sem ezzel kapcsolatban...Érdemes volna egy ssd-t és a többi 2,5"-ös, a fogyasztás miatt? Mit szóltok hozzá? Egyébként mekkora ez a 2008-as r2-es oprendszer? Ja még más: hol a lehetőség egérnek és billentyűzetnek? Ez azért nem egészen egy klasszikus pc! Na ezekre a problémákra válaszoljatok, mert ezek szerintetek túl egyszerűek ugye. :) ? (Nekem persze pedig fontosak!)

[ Szerkesztve ]

"A tapasztalat sikertelenségek sorozata"

(#1853) bambano válasza vasszarvas (#1852) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

miért van ez a kiirthatatlan betegség, hogy külön vinyó az oprendszernek, külön az adatnak?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1854) vasszarvas válasza bambano (#1853) üzenetére


vasszarvas
tag

Mert végigolvasva úgy láttam, hogy a nagy többség ehhez ragaszkodik...De nekem már így is jó, mert akkor ha megoldható, egy vinyó elég is lehet. Most már csak az a kérdés, 2,5 vagy 3,5? Talán a 2,5 pl 500 gigás és már nézném is összekötve a letöltött filmjeimet, kábellel egy médialejátszón.

[ Szerkesztve ]

"A tapasztalat sikertelenségek sorozata"

(#1855) bambano válasza vasszarvas (#1854) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"nagy többség ehhez ragaszkodik": ettől még nem lesz indokolt.

szerintem 3.5-ös vinyó, nagyobb a kapacitásuk és a megbízhatóságukban is jobban hiszek.

ha elég 500 giga, akkor viszont 2.5-ös, mert abban a méretben is van ekkora, viszont a 2.5ösök csendesebbek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1856) slashing válasza vasszarvas (#1852) üzenetére


slashing
senior tag

Pendrive-ról telepítettem már, win7-et, win home servert, és omv-t is. Mindegyiknek az elkészítéséhez kell valami kis program ami az iso-t bootolható formátumban másolja rá.

Win 7 esetén : Windows7-USB-DVD-tool, microsoftos oldalról ingyen beszerezhető
Az Omv -re meg az UNetbootin nevüt használtam

Mind a kettő magától értetődő nem kell hozzá különösebb hozzáértés. Annyi van hogy win7 esetén számít hogy hogy 64-es vagy sem a rendszer amin csináljuk. Bár így úgy amúgy nekem már sikerült sima xp alól is bootolható win7(64) bootolható pendrivot csinálni de ne kérdezzétek már hogy hogyan....

(#1857) worxland válasza vasszarvas (#1852) üzenetére


worxland
addikt

Install: USB-ről, legegyszerűbb a pendrive - a fentebb említett Windows 7 USB DVD donwload tool-lal.
SSD: felesleges
2,5" a fogyasztás miatt: mekkora kapacitást szeretnél? Ha nagyot (>2TB), akkor sok 2,5"-os kell kiváltani egy 3,5-est, olyan pluszköltségen, ami soha nem térül meg a villanyszámlában.
Egér+bill: van 6 db USB 2.0-s csati
Nem egészen egy klasszikus PC: pedig pont, hogy az. Csak olyan kialakítással, ami egy SOHO szintű szerver(szerű) feladatokat ellátó gépnek kedvez.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#1858) Menotti válasza vasszarvas (#1852) üzenetére


Menotti
aktív tag

Én speciel vettem egy sata-esata kábelt és egy kölcsön dvd olvasóval feltettem a kívánt oprendszert(Freenas v.Whs...)

(#1859) radi8tor válasza bambano (#1853) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csak RAID5 (minimum) alatt tenném fel 3.5"-os vinyóra az oprendszert. Nem áldoznék fel neki egy teljes HDD-t, úgy hogy van még két üres port a gépben és az SSD nem zajol, nem foglal sok helyet. :K

⭐ Stella

(#1860) bambano válasza radi8tor (#1859) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

+költség
ehhez képest van 2-3 T vinyóból 2-4 darab a microserverben, inkább leválasztanék 10-20 gigát az oprendszernek külön partíción, mintsem vegyek egy halom pénzért egy ssd-t.

raid5-re pont nem tennék oprendszert, max hw raid kártyával, mert sw raidról nem szoktak tudni bootolni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1861) radi8tor válasza bambano (#1860) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nagyon másképp gondolkozunk, de ettől szép a világ.
SW RAID5 nélkül nincs értelme fontos adatokat tenni a gépre.

⭐ Stella

(#1862) Thusor válasza bambano (#1860) üzenetére


Thusor
őstag

Nekem úgy van, hogy egy 2TB-os winchesteren 50GB-ot leválasztottam az oprendszernek a többi pedig az aktív torrenteknek. A másik 3 db 2TB-os winchesterre pedig az archivált dolgok mennek és azok a zenék, sorozatok, filemek amiket szeretnék hosszabb távon megtartani. Így ténylegesen csak 1 db winchester megy aktívan...a többi pihen.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1863) bambano válasza radi8tor (#1861) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem feltétlenül, csak bennem még bennem van, hogy pár hsz-szel korábban azt mondta a kérdező, hogy nincs pénze raidre. tehát hogy én mit csinálnék, meg ő mit fog, az két külön tészta.

egyébként attól, hogy raid5-re nem tennék oprendszert, raid1-re még igen :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1864) Jim Tonic válasza Thusor (#1862) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én is külön vinyóra tettem a rendszert, de nekem egy noti vinyón van. Egyszerűen azért van külön, hogy ha kiveszem valamelyik HDD-t valamilyen oknál fogva (nem ritka), attól a szerver még nem áll le.
Nagy sebességű (7200-as) 320GB-os notivinyó van benne. Egyszer majd kicserélem SSD-re, bár szinte felesleges.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1865) Jim Tonic válasza Jim Tonic (#1864) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

notivinyó = notebook merevlemez. Ronda leírva. Plusz egyszer külön, egyszer egyben írtam. Nehezen indul a reggel... :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1866) vasszarvas válasza Jim Tonic (#1865) üzenetére


vasszarvas
tag

Köszönöm uraim!

Akkor lehet pendrive-ozás lesz a vége, van egy 8gigásom, valószínűleg elég lesz. Igaz még nincs meg a server, de már tervezgetem (komolyan nem vagyok normális). Na mindegy, belefutottam már néhány butaságba, amikor rögtön, ötletelés és topikok átolvasása nélkül ugrottam neki valaminek. (Mikor még meg sem vettem az autót, de az asszonnyal már a színén vitatkozunk). :)

"A tapasztalat sikertelenségek sorozata"

(#1867) sxboy válasza slashing (#1856) üzenetére


sxboy
tag

OMV esetében pedig, csak az a háttértár legyen csatlakoztatva telepítés alatt, amire a rendszer megy, különben a GRUB nem fog felmenni. Valamint itt a rendszernek mindenképp külön háttértár kell (pendrive, SSD vagy HDD), mivel adatot nem tartalmazhat a rendszer. (Lehet játszani telepítés utáni particionálással, de az külön macera.)

(#1868) nvyktor válasza vasszarvas (#1866) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Többen írták korábban, hogy nem feltétlenül előnyös a pendrive rendszernek, vagy legalábbis nem mindegyik.
Én ugyan nem értek hozzá, de olvass vissza, sok infó lesz erről. :)

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#1869) Jim Tonic válasza nvyktor (#1868) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Olyan jó csak, amiben van wear leveling funkció. Amelyikben nincs, az lekönyököl hetek/hónapok alatt.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1870) efem válasza vasszarvas (#1866) üzenetére


efem
tag

rendszert en se tennek nagyon pendrive-ra, doglott meg mar jopar a kezem alatt par honap/ev aktiv hasznalat utan... inkabb kerj kolcson kulso dvd olvasot, es telepitsd fel azzal :)

mellekesen nekem is a gyari 250gb-on van a rendszer, es 2x2tb -on pedig az adat

127.0.0.1 sweet 127.0.0.1

(#1871) Pero válasza radi8tor (#1847) üzenetére


Pero
senior tag

egyenlőre még nem tettem fel moddolt biost, még játszok a rendszerrel, a terv az az h 4 slotban 3*3TB raid 5 ben 4. slotban ssd és itt ha jól láttam gond nélkül megy az AHCI ill RAID opció is. és 5,25re fog menni egy aktív 2TB os disc, csak még meg kell lesnem mennyire lesz lassú ott vagy torrentezni elég.

(#1872) Menotti válasza Pero (#1871) üzenetére


Menotti
aktív tag

Nekem a dvd helyén egy 2 Tb green hdd van 160Gb whs 2012, a maradék torrent tárterület.A slotokban 4x2 Tb green hdd tárterületnek....
Teljesen jól megy,másra nem nagyon használom...

(#1873) J0shu4M1ll3r


J0shu4M1ll3r
senior tag

Szevasztok!
Úgy néz ki, hogy ismét tulaja leszek egy ilyen kis ketyerének. Egyszer már volt, de sajnos meg kellett válnom tőle.
Kérdésem az lenne, hogy első körben egy 160-as hdd-n lenne a rendszer, később jó lenne ssd-t venni, de addig amígy a hdd-n van, attól még nem lesz lassú ugye?
Illetve később tervezem bővíteni a ramot is, de első körben a gyári 2gigával menne.
Igazából amolyan torrentes gépként és médiaközpontként használnám. Aarra gondolom elég a 2 giga.

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#1874) gdarvas


gdarvas
csendes tag

Vettem egy Microserver 40L-et, és sajnos 10-ből 8-szor kritikus hibával az induláskor leáll: Fan is Missing hibaüzenettel. Ellenőriztem a csatit, az a helyén van, viszont a ventillátor egy-két próbálkozás (megmozdul kissé) után leáll. Mi lehet a probléma? Találkozott már valaki ilyennel?

Hiszem, ha látom...

(#1875) radi8tor válasza gdarvas (#1874) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gyári ventilátor, gyári BIOS?
Akkor jelezd a hibát HP-nál. 1 nap alatt küldenek másikat helyette.

⭐ Stella

(#1876) gdarvas válasza radi8tor (#1875) üzenetére


gdarvas
csendes tag

igen gyári ventillátor, és BIOS.
hol tudom jelezni a hibát?

Hiszem, ha látom...

(#1877) radi8tor válasza gdarvas (#1876) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Garanciajegyen ott van a telefonszám, ha jól emlékszem.

⭐ Stella

(#1878) ssarosi


ssarosi
tag

Vettem egy HP N40L mikroservert.

Ha valaki memória bővítés miatt kiszedte belőle a 2 GB-os ECC ramot - vevő lennék rá.

(#1879) Pero válasza Pero (#1871) üzenetére


Pero
senior tag

egyedül amire nem gondoltam, h 120as SSD van a gépben de arra nem megy fel a home server 2011 így marad a sima win 7, viszont így nincs raid.......

(#1880) Jim Tonic válasza Pero (#1879) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Tedd fel egy HDD-re ideiglenesen, majd ghostold át.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1881) Fex válasza Jim Tonic (#1880) üzenetére


Fex
tag

Aztaaa, micsoda trükkök :)

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#1882) nagyonnagy válasza Pero (#1879) üzenetére


nagyonnagy
csendes tag

Szia! a 120 GB SSD bőven elég lesz a WHS2011 részére.
Nekem egy 60GB SSD-én fut ez a leírás alapján.

[ Szerkesztve ]

(#1883) Pero válasza nagyonnagy (#1882) üzenetére


Pero
senior tag

tudom h bőven elég, de most már felhúztam win 7 el, max azon megcsinálom h egyszerre beengedjen 2 usert és nekem az elég is. az h nincs raid 5 meg túlélem következő körig.

(#1884) zsolt501 válasza nagyonnagy (#1882) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Hú ebből egy magyar nyelvű leírást tudnál produkálni, mert angollal hadilábon álok. Szerintem sokan megköszönnénk.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1885) radi8tor válasza zsolt501 (#1884) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nyersfordításban: [link]

⭐ Stella

(#1886) teleguru válasza csballago (#1832) üzenetére


teleguru
csendes tag

Anno engem kirohogtek, hogy fabrikaltam a nagy passiv hutot a nvGT520-on. Nekem is el kellett dontenem a vasarlas elott milyen OS fog rajta futni, hogy jo kartyat tudjak bele venni. Ha multimediazol a legolcsobb legjobb megoldas az xbmc. Ingyenes es linux alapon amit barmire tudsz kesobb hasznalni. Jelentem hibatlanul mukodik lassan fel eve :) a homerseklete nyaron ugy 50C korul volt HD filmezes kozben.XBMCbuntu 11.10 OS el. Transmission 2.60 , ftp , samba. Gigabites halon 80MB korul ir olvas ext4 hddre. Ntfs re 55-60MB de szerintem itt az ntfs3g sw lassita a mukodest linux alatt. A proci biztos a gyengeje, de tenyleg ennyi penzert mit varnak egyesek? Fogyasztas: 1db 2,5" OS HDD +2db 3,5" 7200rpm DATA HDD 55W ha csak a torrent es film megy 40-45W ami nagyon barati ilyen teljesitmeny mellett. Gondoltam leirom azoknak akik nem vettek meg ilyen gepet mik a tapasztalataim tobb, mint fel ev alatt.

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#1887) bohacsl


bohacsl
csendes tag

Sziasztok,

Vettem egy ilyet [link]
Amibe belehelyztem egy ilyet [link]
A problémám az, hogy egyáltalán nem használja a max sebességet, sőt úgy tűnik, hogy "ide" módban fut.
Hogy kell átállítanom sata módra főleg (bios update van eszerint [link]), hogy pcie x1 sloton keresztül megy a merevlemez (amúgy szuperül bootol és nagyon jól teszi a dolgát, csak hát a sebesség...)?

Köszi.
L

[ Szerkesztve ]

(#1888) nagyonnagy válasza zsolt501 (#1884) üzenetére


nagyonnagy
csendes tag

Nagyon fontos betartani a 9. pontban leírtakat! Újraindítás előtt el kell távolítani a pendrive-t és a telepítő CD-t!
Én ezzel jól megszívattam magam.

(#1889) radi8tor válasza bohacsl (#1887) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mindent linkeltél és elmondtál, csak a sebességét nem.
Mennyit mértél?

⭐ Stella

(#1890) bohacsl válasza radi8tor (#1889) üzenetére


bohacsl
csendes tag

40mb írás és 80-90mb olvasás... Holott a termék 255mb írás és 280mb olvasás.

[ Szerkesztve ]

(#1891) Jim Tonic válasza bohacsl (#1890) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az, hogy mit írnak a papírra, és mi a valóság...
A méréseket nagyon sok módon el lehet végezni. Nézz meg egy SSD tesztet.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1892) bohacsl válasza Jim Tonic (#1891) üzenetére


bohacsl
csendes tag

Avval néztem, és ez alapján gondoltam, hogy problémám van.

(#1893) bohacsl


bohacsl
csendes tag

Egyébként itt is volt róla egy teszt:
[link]

Ez alapján is gyorsabb...

(#1894) bohacsl válasza bohacsl (#1893) üzenetére


bohacsl
csendes tag

Az gyanús, hogy a biosban a harddrive résznél ide: ocz... ként jelöli :(

(#1895) radi8tor válasza bohacsl (#1894) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem látok abban gyanúsat. Ez az adapter nem fog látszódni a BIOS-ban, teljesen jó, hogy OCZ-t ír.
Egy képet csinálj a mentésről. Milyen programmal milyen beállítással készült, stb.

5 percen belül hozzászólásnál használd a szerkesztés opciót plz. :R

⭐ Stella

(#1896) Jim Tonic válasza bohacsl (#1894) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ugye tudod, hogy így tilos hozzászólásokat generálni? Ott a szerkesztés gomb.

Ezt a képet nézted a tesztben? Te mivel teszteltél? Másolással?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1897) bohacsl válasza Jim Tonic (#1896) üzenetére


bohacsl
csendes tag

Vele: [link]

(#1898) bohacsl válasza bohacsl (#1897) üzenetére


bohacsl
csendes tag

Gyanús, hogy ennyit tud :( mindenesetre a célt elértem, mert az odd helyére is mehet a 3,5 hdd.
Mindenesetre köszönöm a segítséget.

(#1899) Jim Tonic válasza bohacsl (#1897) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az AS SSD teszt képét raktam be ide. Az alapján ennyi. Ezzel azonban a legkevésbé se foglalkozz. Nem mond el semmit.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1900) Drone86


Drone86
tag

Sziasztok!
Házi fájlszervernek egy N40L Microservert használok, W7 Prof 32bit fut rajta. Két médialejátszó is van a hálózaton, egy Popcorn A210 és egy HDI Dune HD TV-101. A problémám az, hogy 1-2 nap után a két lejátszó már nem látja a megosztásokat, viszont az itthoni másik két pc-ről(W7 Ultimate 64bit) ezután is bármikor el lehet érni a Microserver tartalmát. Ha a újraindítom, már a lejátszók is használhatóak, de a hiba 1-2 nap után újra előjön. A routerem kezdetben egy D-link DI-524 volt, azóta lecseréltem egy TP-Link TL-WR1043ND-re, de a hiba ugyanúgy fennáll.
Emellett a két lejátszó tallózáskor sem látta soha a megosztott tartalmakat, (hálózati parancsikonokként, előre beírt és mentett cím alapján tudom elérni meghajtókat.) Egész meghajtókat osztok meg, speciális megosztással. Jogoknál „mindenki”-nek teljes hozzáférést adtam. A speciális hálózati beállításoknál nincs jelszavas védelem, 40 és 56 bites titkosítást használok, próbáltam „otthoni” és „nyilvános” hálózatként is. Próbáltam a registry-t is módosítani ez alapján. Agnitum Outpost Firewall tűzfalat használok, ip-cím alapján engedélyezett minden kommunikáció a lejátszók felé.
Találkozott esetleg vki már iylen problémával?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.