Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Tangerine válasza worxland (#345) üzenetére


Tangerine
senior tag

Működik a control userpasswords2. Most direkt kerestem egy win7-et, és kipróbáltam.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#352) Tangerine válasza radi8tor (#350) üzenetére


Tangerine
senior tag

Van amikor előny, de valamikor jó ha két kép van (mikor másnak segítesz), és látja mit csinálsz. Ebben is jó a TV, mert tudod állítani, hogy blank screen, vagy nem blank screen. Az rdp meg csak blank screen.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#353) radi8tor válasza Tangerine (#352) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerveren nem segítesz másnak. :DDD

⭐ Stella

(#354) Tangerine válasza ezsolti (#346) üzenetére


Tangerine
senior tag

zért kellene kiiktatni ezt a lépést vagy áthidalni automatikus bejelentkezéssel hibernálásból való ébredés után.
Ezt nem tudom hogyan kellene megoldani!

Hát akkor hajrá, most írtam le, hogy hogyan kell.
2 dolgot kell beállítani:

1. autologin-t a "control userpasswords2" parancsra előjövő ablakban
2. hibernálás után ne kérjen jelszót, ezt pedig a vezérlőpult energiaelleátás beállításban

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#355) Tangerine válasza radi8tor (#353) üzenetére


Tangerine
senior tag

Mért ne? :DDD
De a főszempont az volt, hogy csak a TV-vel érem el az otthoni gépem a melóból.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#356) teleguru válasza Tangerine (#355) üzenetére


teleguru
csendes tag

Naaa ez engem is érdekelne... Ubuntu és xbmc keverékkel. A net talán elég is lenne 20Mb felfelé :) Van olyan vnc megoldás ami a képet átdobná???

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#357) lovi27


lovi27
addikt

Sziasztok!
Vettem egy HP ProLiant Microservert (N40L) és az OMV-t (v0.2.5) szeretném telepíteni USB stickről, de a nyelv beállítása után állandóan a nem létező CD olvasót hiányolja, és nem lehet továbbmenni. Mit rontok el?

(#358) DaneeL válasza ezsolti (#346) üzenetére


DaneeL
csendes tag

Milyen progit hasznalsz TVre? Amennyire tudom a MedaiPortal peldaul tudja futtatni a tv server reszer szolgaltataskent igy nem kell belepni. [link]

(#359) ezsolti válasza DaneeL (#358) üzenetére


ezsolti
tag

Ebben az esetben a TV a teamviewer program és nem a TV mint médium.

(#360) Tangerine válasza teleguru (#356) üzenetére


Tangerine
senior tag

Passz. :U

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#361) radi8tor válasza lovi27 (#357) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Béna az installer. Szerezz egy SATA-s CD meghajtót és dugd rá addig.

⭐ Stella

(#362) lovi27 válasza radi8tor (#361) üzenetére


lovi27
addikt

Kösz, kipróbálom. És akkor hova kerül a program?

(#363) Billu válasza lovi27 (#362) üzenetére


Billu
aktív tag

Hová akarod telepíteni?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#364) lovi27 válasza Billu (#363) üzenetére


lovi27
addikt

Egy 2 Gbyte-os pendrivera. Elég neki 2 giga?

(#365) lovi27


lovi27
addikt

Sikerült feltelepíteni. :DD Nincs baj az ISO-val, én voltam a hunyó, :W Ha nincs CD drive, akkor 2 pendrive kell: az egyiken van az ISO, a másikra megy a rendszer. Persze, ha nem csak a CD-ért kiabált volna, hanem azt mondja nincs hova telepíteni a rendszert, akkor hamarább rájön az ember, hogy mi a gond. Köszönöm a segítséged. :R

Pendriveról mehet a rendszer, vagy halott dolog, mert állandóan írkál rá és akkor hamar hazavágja?

(#366) aicon válasza lovi27 (#365) üzenetére


aicon
senior tag

Nekem pendrive-ról megy már jó ideje gond nélkül az OMV. Nem olyan forró ez a dolog, még egy fórumon se írta senki, hogy emiatt szállt el a rendszere.
Viszont ssd-re már panaszkodtak, rengeteg fos van a piacon.
Elég megnézni a vásárlók visszajelzését a newegg.com - on.

Ha valakinek volt ilyen gondja ossza meg velünk, hogy idejében felkészüljünk rá.

Viszont azt jó ha tudod, hogy pendrive-on minden op rendszer egy kicsit lassabb, de egy NAS-hoz nem is kell villám sebesség, ha felállt onnan teszi a dolgát rendesen.

szerk
Nálam is 2 GB-n fut.

[ Szerkesztve ]

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#367) Trava válasza nagyt0m (#338) üzenetére


Trava
tag

A broadcom oldaláról kellett volna drivert letölteni hozzá és simán menne a win2003-al.

(#368) Billu válasza aicon (#366) üzenetére


Billu
aktív tag

Ilyen megoldásokkal nem próbálkozott még senki?

Microdrive + CF Compact Flash Type I/II to Serial SATA Adapter

Microdrive + USB 2.0 CF Card Reader

Ugye mivel ez egy merevlemez, az írásra sem volna érzékeny.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#369) zsolt501 válasza Billu (#368) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az tény hogy írásra nem érzékeny, de sajna a sebessége igencsak gyenge.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#370) Billu válasza zsolt501 (#369) üzenetére


Billu
aktív tag

[link] :((

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#371) zsolt501 válasza Billu (#370) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ezt a sebességet egy közepes pendrive lazán átlépi.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#372) radi8tor válasza zsolt501 (#371) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerény véleményem szerint egy kisebb SSD sokkal jobban megéri, mint ilyen pendrive vagy microdrive cucc.
Pendrive-al az a baj, hogy oprendszer alatt viszonylag hamar tönkremegy (kivéve a read-only oprendszererek), mert nincs benne TRIM vagy wear-level algoritmus (így a gyakran használt cellák meghibásodnak).

Az én szerómba két darab Intel X-25E 32GB SSD megy majd tükrözve.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#373) zsolt501 válasza radi8tor (#372) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Szerintem is, csak hát az SSD- sem valami örök életű dolog sajnos, van egy ismerősöm ahol már 2db is meghalt.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#374) radi8tor válasza zsolt501 (#373) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az benne van a pakliban, azért van rá garancia. Az új Intel-ekre 5 év.
Ha tükrözve használod (szerverben ez alap), akkor nincs min mérgelődni. Berakod az újat és megy tovább a rendszer.

⭐ Stella

(#375) nagyt0m válasza Trava (#367) üzenetére


nagyt0m
tag

Köszi, de azzal is megpróbáltuk és nem ment.

(#376) DaneeL


DaneeL
csendes tag

Sziasztok!

Probalt mar esetleg valaki Ubuntu servert telepiteni usbrol? A 12.04 beta1-et probalom feltolni, de elakad rogton a telepites eljen azzal, hogy nem talalja a CDt.

(#377) lovi27 válasza aicon (#366) üzenetére


lovi27
addikt

Olvasgatva az OMV fórumát - itt - nem megnyugtató a pendrive használata. Van akinek már egy éve is fut hibátlanul, de többen panaszkodtak, hogy néhány hónap múlva elszállt a pendrive. Valami mást kell találni.

Az ajánlott microdrive lehet egy olcsó megoldás. Az hogy nem túl gyors a pendrive, meg ez sem, nem érdekes, csak a rendszerprogram fut onnan. A Seagate 300 ezer szoftveres és 20 ezer hardver újraindítást ad meg. Az bőven elég, ha nincs jobb.

(#378) PrinczA válasza teleguru (#300) üzenetére


PrinczA
őstag

"Valamilyen driver hibája viszont volt az oprendszernek mert azonos időnként akadt a kép. Direkt néztem h proci mennyire volt leterhelve de 50-70% nál nem volt több. Ezért kizárnám a teljesítmény hiányt!"
Rájöttél, hol van a gond?

"Az alsó sor lamellákat le kell vágni ill középen van egy távtartó rész is, azt is."
Van egy fényképed erről?

[ Szerkesztve ]

(#379) PrinczA válasza teleguru (#300) üzenetére


PrinczA
őstag

(#380) teleguru válasza PrinczA (#378) üzenetére


teleguru
csendes tag

Igen. UNITY felület alatt jelentkezett... Most hogy XBMC live van felhúzva X-re egy ubuntu64bit serverre semmi probléma. Jelenleg film lejátszás közben is max 40%ig kúszik fel a proci. A többit a vkártya elintézi. Proci max40C VPU max 70C volt eddig.Lejátszásnál tudja a 60fps-t is, de láttam már egyik filmnél 90fps-t ne kérdezzétek miért. A kép javítás be van kapcsolva XBMC alatt.

Képet hamarosan dobok a kártya moddingról. Semmi kül amúgy a legalsó lamella sort kell levágni + van egy távrtartó sor középen. Azokat szépen először apró hajlításokkal kitöröd majd flex-xel óvatosan kitisztázod.Egyébként ha szeretnétek szívesen .iso -ban felteszem vhova a 8gb os pendrive tartalmát ami az eddigi szenvedésem eredményeként működik most a micro serveren. Így egy 8gb os tetszőleges pendrivera kitömörítve elvileg elindul. Konkrétan:

Ubuntu 64bit server
Xbmc live HDMI-n TV-re indulás után kiteszi a képét 5perc után elalszik, ekkor az XBMC elalszik TOP lekérdezésnél serverből 2% erőforrást és pár MB memót foglal. 03.25.-i kiadás.
Transmission 2.50 :9091en hallgat, minden ip-ről fogad. /mnt/disk2/download-ba tesz
PureFTPd
Samba

Nem tudom, hogy feszt csökkent-e a VPU-ban de az tuti hogy nagyon hűvösen működik mióta az NVIDIA drivert kernel szinten beépítettem. Ha jól emlékszem a legújabb driver van jelenleg fent 295. ...... Opciók nem nagyon voltak az install-nál de ha folyamatosan fullon menne a mag szerintem olyan 80-90C körül lenne a proci hőmérséklet, tehát van benne skálázás. Nem??? Eddig nagyon meg vagyok elégedve amit ki tudtam hozni a gépből. Ha megy a torrent letöltés akkor is 2% alatt van a terhelés. A CPU 25-30C, VPU meg 30-40C fok körül.
UNITY alatt felrakott driver 295. .... mutatta grafikusan hogy a magot alacsonyabb frekvenciára rakta mikor nem volt terhelés alatt. 250Mhz re emlékszem.

[ Szerkesztve ]

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#381) teleguru válasza teleguru (#380) üzenetére


teleguru
csendes tag

Egyébként szívem szerint én is ATI kártyát dobtam volna a gépbe, de linux alá szinte nincs driver!!! Ezért választottam ezt a GT520-at. Eddig nem bántam meg. Nem gamerre építettem arra ott van az XBOX360.

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#382) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Üdv!
Azt szeretném kérdezni, hogy belülre elfér a normál méretű pendrive? Elég, ha egy 4 GB-osat veszek? Freenas v OMV lesz rajta és amelyik jobban tetszik azt fogom használni.
Köszi a választ!

(#383) radi8tor válasza DjKoxi (#382) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez nagyon általános kérdés volt. Milyen pendrive lenne pontosan a kiszemelt?

⭐ Stella

(#384) DjKoxi válasza radi8tor (#383) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Pl egy ilyen?
Holnap megyek a boltba a szerverért, és vennék azt is. Nem tudom milyen lesz pont készleten.
Az ára nem tétel, ha elromlik veszek bele másikat. Nem kell USB3-as bele igaz?

(#385) radi8tor válasza DjKoxi (#384) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jó bele, igen.
USB 3.0 teljesen felesleges, mert USB 2.0 van az alaplapon.
Bővítőkártyával tudsz USB 3.0-t használni a gépben.

⭐ Stella

(#386) DjKoxi válasza radi8tor (#385) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Köszönöm!
Már várom a holnapot, kíváncsi vagyok meg tudom-e oldani a feladatot:)
Remélem fogtok segíteni, ha nem boldogulok!

[ Szerkesztve ]

(#387) RI/OS


RI/OS
őstag

valahogy ki lehet kapcsolni(kikötni?) a kék világító hp logót? feleslegesen világít, elég zavaró, és az is eszik vagy 0,5wattot :D (24/7 megy a gép)

40wattra le tudtam vinni a fogyasztást 4db 2 terrás green+16gb ssd-vel..

[ Szerkesztve ]

(#388) zsolt501 válasza RI/OS (#387) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én egy fekete szigetelő szalaggal ragasztottam le ami pont a ház színével harmonizált és így teljesen észrevehetetlen lett a világító HP logó. :)

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#389) radi8tor válasza RI/OS (#387) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha minden igaz van benne egy piros LED is, ami hiba esetén világít (pl túlmelegedés).
Nem célszerű kikötni. :)

Mostanában vetted a HDD-ket? Szerk: ment PÜ!

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#390) RI/OS válasza radi8tor (#389) üzenetére


RI/OS
őstag

jah, ez a piros led szintén irreleváns.

Ha baj van kikapcsol. ha meg nem kapcsol be azt piros logó nélkül is észreveszem.

Nah, majd holnap szhétszedem, mire összerakom ki lesz kötve az tuti. :D

igen, mostanában :D

31k/db :) wd20earx, de még legalább 3 év garis volt mind.

[ Szerkesztve ]

(#391) ZCoyote válasza RI/OS (#390) üzenetére


ZCoyote
őstag

Úgy tudom BIOS-ban ki lehet kapcsolni.

Romani ite domum.

(#392) RI/OS


RI/OS
őstag

egyébként a lan led is tök felesleges, nem is értem az is minek van.
de mondjuk az nem világít annyira.

(#393) worxland válasza zsolt501 (#388) üzenetére


worxland
addikt

fekete szigszalag+1, tényleg csak akkor lehet észrevenni, ha direkt keresed.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#394) szapeboy válasza worxland (#393) üzenetére


szapeboy
tag

Ház leszed, fehér bizbasz leragaszt, ház visszatesz, örül. :)

Csak az a nő foglalt, akin fekszenek!

(#395) nagyonnagy


nagyonnagy
csendes tag

A MicroServerbe milyen merevlemezt ajánlotok adattárolásra (van egy külön az op. rendszer részérére):
- WD ... EARX
- WD ... EARS
- esetleg valami más ajánlat.

Az ár/érték arány számít... inkább az ár. Nem számítok Blue Caviar-t, vagy Raid Edition-t vásárolni :)

(#396) RI/OS válasza nagyonnagy (#395) üzenetére


RI/OS
őstag

Most amellett, hogy nagyon drága az összes vinyó, sztem a 2TB WD20EARX éri meg legjobban, ha még találsz belőle 3 év garisat.
Nekem ebből van 4db a gépbe :D

[ Szerkesztve ]

(#397) nagyonnagy válasza RI/OS (#396) üzenetére


nagyonnagy
csendes tag

Kösz a választ.
Most csak 2 darabot tervezek beszerezni, de előtte az otthoni lomtalanítanom kell. így talán nem tűnik olyan soknak az a 2 HDD ára :)

(#398) teleguru válasza ZCoyote (#391) üzenetére


teleguru
csendes tag

Ki lehet őket kötni. Ha szemből nézzük jobb oldalon valamelyik köteg... Van egy oylan érzéesem hogy a bekapcs gomb is abban a kötegben van, szóval ki kell próbálgatni melyik mi.

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#399) DaneeL válasza nagyonnagy (#395) üzenetére


DaneeL
csendes tag

Nekem Samsung HD204UI van benne. Arban nem sokkal a WD felett volt, de 3 ev garit adtak ra. Ahogy nezem WD20EARX-be 2x anny cache van, ha esetleg ez szamit Neked...

[ Szerkesztve ]

(#400) RI/OS válasza DaneeL (#399) üzenetére


RI/OS
őstag

illetve a wd sata 3. oké, semmit nem számít szinte, de

-Sata3
-Dupla Cache
-Olcsóbb

Sztem a WD20EARX a nyerő mostanság :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.