Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) EasyR válasza LordAndrew (#1599) üzenetére


EasyR
tag

szia!

ha jót akarsz:
apc smart széria
megbízható, jó ups, bár kicsit drágább, mit a konkurencia
viszont jó a támogatottsága is!

de szóba jöhet még az mge ellipse/pulsar szériája is!
(én most egy ilyet használok) ezek is nagyon jó kis szünetmentesek...

[ Szerkesztve ]

;

(#1602) nvyktor válasza Jim Tonic (#1600) üzenetére


nvyktor
aktív tag

A smart biztosan tudja, használtam többször is, igaz, azok 2-3 kVA rackes cuccok voltak.

[nagyonoff]
Illetve az eaton/powerware magasabb kategóriás cuccok is tudják, de abból meg 15 kVA+ szekrényes kivitelt használtam...

Amúgy kb. mindegyik tudja a lekapcsolást, ha van rajta usb / rs232.
HP MS-hez az rs232 nyilván nem megfelelő, az ups-be való gyári management kártyák (amikkel hálózaton lehet kommunikálni) meg piszok drágák, egy másik micro-t lehet venni az árából... így marad az usb.

Gyors kereséssel ezeket találtam legolcsóbb alternatívaként, elvben mindkettő tudja a kért funkciókat:
APC BK350EI: 23.597 Ft
APC BR550GI: 32.738 Ft

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#1603) ZCoyote válasza LordAndrew (#1599) üzenetére


ZCoyote
őstag

Én egy APC Smart UPS Sua750-est használok a microszerverhez. Hibátlan, leállítja a gépet, nálam áthidalási időre ~102 percet ír úgy, hogy a router és a modem is rá van kötve és 100%-on teker a proci. Tudom ajánlani mno fórumtársat vásárlás ügyben.

Romani ite domum.

(#1604) kiskakas válasza nvyktor (#1602) üzenetére


kiskakas
senior tag

egy usb-soros átalakítóval simán megy a dolog, kb 1000ft :)

(#1605) bambano válasza nvyktor (#1602) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

arra figyelni kell, hogy nem minden upsen található canon db9-es csatlakozóban van rs232.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1606) nvyktor válasza kiskakas (#1604) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Erre azért ne nagyon vegyél mérget... :)

@bambano: őőő... olyan szintre emelkedett a társalgás, ahol elfogy a tudományom. :R

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#1607) radi8tor válasza LordAndrew (#1599) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csakis SmartUPS-t. A BackUPS-nek nem szinuszos kimenete van. De ugye mondanom sem kell, hogy van szünetmentesnek is saját topicja? ;] :P

⭐ Stella

(#1608) Mindreader válasza Rosep (#1579) üzenetére


Mindreader
tag

Én is egy ilyet rendeltem be, de én sem találtam olyan kártyát amihez járna low profile hátlap, hiába alacsony profilú maga a NYÁK.

Én most két RAID vezérlőt nézegetek:
Az egyik a már korábban linkelt EX8350, ez ~17cm hosszú tehát garantáltan beleférne a házba, ráadásul mivel a hátlapon nincs kivezetés ezért szerintem nem lenne lehetetlen keríteni hozzá valamilyen bontott alacsony profilú hátlapot amit rá lehetne csavarozni.

A másik az pedig egy elég brutál Megaraid SAS 8888ELP, tudom hogy ágyúval verébre kategória, de ez jobban tetszik, viszont ez ~21cm hosszú, ráadásul a miniSAS portok pont a kártya végén vannak, szóval még a miniSAS dugó kilógó része is hozzájönne, és csak reménykedem hogy pont el tudnám hajlítani annyira a kábelt hogy be is tudjam csukni az ajtót. Próbáltam méregetni és arra jutottam hogy elméletileg egy 22-22,5 cm hosszú kártyára még éppen rá lehetne csukni az ajtót, tehát lehet hogy éppen elférne benne. Szerintetek?

Ennek a kártyának is alacsony profilú a NYÁK-ja de ehhez is normál magas hátlap jár, ráadásul van rajta hátul két külső miniSAS aljzat, szóval vagy le kellene venni róla a hátlapot vagy valahonnan venni hozzá (erre nem sok esélyt látok), vagy legyártatni.

[ Szerkesztve ]

(#1609) EasyR válasza Mindreader (#1608) üzenetére


EasyR
tag

nekem van egy HP P410 vezérlőm 512 mb battery-s cahe memóriával!
én ezt tervezem majd beépíteni a kis szerverbe!
ez is "ágyúval verébre", de ki fogom majd próbálni! ;]

a cégnél is ilyen kártyák vannak a szerverekben és elég szépen muzsikálnak!
ráadásul HP termékek!

a szerver házába befér, azt már megnéztem!
ráadásul minisas csatis -> jó hozzá a microserverhez kapott gyári minisas->4sata kábel!!!

nézz szét itt a hardveraprón vagy a vaterán! néha elő szokott fordulni ilyen kártya!

(battery + cache nekem is szokott hozzá lenni eladó, de most éppen nincs)

;

(#1610) EasyR


EasyR
tag

(#1611) Mindreader válasza EasyR (#1609) üzenetére


Mindreader
tag

Tényleg jónak tűnik ez a HP is, de ez azért valamivel drágább mint az LSI, legalábbis amit az ebay-en láttam, annyival több kiadás most nem férne már bele a keretbe. Az LSI Megaraid külső-belső kábelekkel 256MB cache-el és aksival elméletileg megvan 33K körül használtan + szállítási díj.

A HP kártya hány cm hosszú? Ha rádugod a miniSAS csatit még akkor is normálisan be lehet csukni az ajtót?

(#1612) EasyR válasza Mindreader (#1611) üzenetére


EasyR
tag

17cm! szóval rá lehet csukni az ajtót! :)

én anno 25k-ért vettem kábellel és 256 mb battery nélküli rammal!
de volt hozzá 512mb ramom és batterym is, így jól jártam vele!

;

(#1613) EasyR válasza Mindreader (#1611) üzenetére


EasyR
tag

de kereshetsz hp p400-as vezérlőt is, ez jóval olcsóbb és LSI chipes.
(a p410 elődje, szintén low-prof., pci-e csatis, csak másfajta 4 satás kábel kell hozzá)

vaterán van is egy 20k-ért (ebay-t nem néztem, ott biztosan van olcsóbban is)

[ Szerkesztve ]

;

(#1614) radi8tor válasza Mindreader (#1611) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

LSi egy softraid kártya. 100e körül indulnak a normálisabb RAID kártyák. Azoknak van értelme az alaplapi helyett.

⭐ Stella

(#1615) EasyR válasza radi8tor (#1614) üzenetére


EasyR
tag

Az általam említett HP kártyák hardveres raid vezérlők! a hivatalos áruk tényleg 100 fölött van! :)

egyébként a 400-ast itt is árulja valaki

;

(#1616) radi8tor válasza EasyR (#1615) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

400-ast én nem ajánlom HP Microserverbe. Ide 410-es való mert ehhez passzol a csatlakozója.

⭐ Stella

(#1617) EasyR válasza radi8tor (#1616) üzenetére


EasyR
tag

az biztos, hogy akkor játszani kell a kábelekkel!
(nem jó a microserver kábele hozzá, kell egy másik multilane kábel, de létezik ilyen, anno legalábbis láttam)

(sff8484->4 sata kábel, azt hiszem, hogy ez a neve)

meg is van

[ Szerkesztve ]

;

(#1618) radi8tor válasza EasyR (#1617) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt még mindig elég nehéz lenne a gyári backplate-re tenni. Gányolás az egész. 400-as amúgy is több éves modell. 410-est kell vennie annak, aki áldozni akar erre vagy valamilyen másik modellt ugyanilyen miniSAS csatlakozóval.

⭐ Stella

(#1619) Mindreader válasza radi8tor (#1614) üzenetére


Mindreader
tag

LSi egy softraid kártya.

Szerintem te nem nézted meg amit linkeltem. :P A manual szerint:

Features:
LSI SAS1078 RAID on Chip
– 500MHz PowerPC
– Hardware RAID 5 & 6 engines

Na mindegy tettem rá egy ajánlatot ebay-en 125$-ért, emberünk el is fogadta, szal fizetek és várok. Remélem bele fog férni, ha nem akkor lesz egy ilyen eladó kártyám. A newegg.com-on még mindig 760$-ért árulják.

Egyébként van még belőle: ebay

(#1620) EasyR válasza radi8tor (#1618) üzenetére


EasyR
tag

ez igaz. bár akinek nincs hozzá gyári háza , annak jó lehet!
(árult itt valaki csak alaplapot táppal, én is vettem egyet tartalékba.. elgondolkodtam rajta, hogy agy másik házba összeépítem és abba simán jó lehet egy 400-as vezérlő is, bár, mint írtam nekem 410-es van)

;

(#1621) radi8tor válasza Mindreader (#1619) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ügyesen kivágtad a lényeget a mondatomból.
$760-os kártyáról van szó, tehát nem arról, amit írtam a hozzászólásomban.

⭐ Stella

(#1622) Mindreader válasza radi8tor (#1621) üzenetére


Mindreader
tag

OK, de ezt nekem írtad én meg nem beszéltem szoftraid-es kártyáról, ezért magyaráztam meg.

(#1623) mg105


mg105
senior tag

sziasztok! régóta gondolkodok egy ilyen kis "szerver" beszerzésén, amolyan otthoni mindenesnek. az lenne a kérdésem, hogy merevlemez szinten mennyire válogatós? raidbe tud rendezni különböző márkájú lemezeket?

(#1624) radi8tor válasza mg105 (#1623) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tudtommal nem válogatós. Valamelyik külföldi fórumban összegyűjtötték az összes variációt.
De lehet, hogy nem fórum volt, hanem WIKI bejegyzés.

⭐ Stella

(#1625) Altbrucke


Altbrucke
tag

csatlakoztam a csapathoz én is, bár még a beállítások hátra vannak:)

(#1626) bencze


bencze
senior tag

Hali,

Használja valaki ezt a kütyüt virtualizálásra? Kíváncsi lennék mi lenne a max guest szám amit valaki kipróbált, és hogy ment...

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#1627) Honkydoo válasza bencze (#1626) üzenetére


Honkydoo
őstag

Szia!

HUP-on mintha olvastam volna tapasztalatokat róla.
De biztos itt is vannak tapasztalatok.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#1628) bambano válasza bencze (#1626) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ez így nem túl jól meghatározott kérdés.
mit fognak csinálni a guestek? mert ha lesz rajta 200 guest, mindegyiken egy webszerver, ami napi 3 oldalletöltést produkál, akkor lehet, hogy bírni fogja. Egy ph! szintű szájtból meg egyet se.

Ez a gép szerintem nem virtualizálásra való, ahhoz kevés benne a lóerő.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1629) bencze válasza bambano (#1628) üzenetére


bencze
senior tag

Épp ezért nem az volt a kérdés, hogy az én VMjeimből mennyit vinne el, nem akartam hosszan mesélni.

Szeretnék egy játékgépet amin minimum 4 ideális esetben akár 10 gép elfut. Hogy épp mi az attól függ, jelenleg pl összeraknék egy AD-t mondjuk 2 szerverrel, 2 windows, 2 unix klienssel és nézegetném milyen cryptot tudok használni a kerberosra.

Szép lenne egy 16 coreos opteron gép otthonra de teljességgel ki van zárva, majd ha 3x ennyit keresek meggondolom. :) Esetleg egy - valamiféle minél kisebb dobozos, minél több core-os egyéb gép amit olcsón össze lehet dobni, a fogyasztás is szempont, max tudjon valamiféle távoli felébresztést, hogy netről is el tudjam indítani.. :)

Ezen a hp-n (a régebbi kiadás) megy néha 2 windows kliensem és habár a cpu-val vannak gondjaim, azokban jelenleg futtatok is valami ahhoz képest elég cpu igényeset.
Ideális lenne egy pont ilyen gép mondjuk minimum 8 ilyen core-al. :)

Szóval csak morfondírozom, hogy mi lenne a legjobb megoldás egylőre mert sajnos a pénz fontos szempont de azért jó lenne néha valami ilyesmi tesztkörnyezet.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#1630) EasyR válasza bencze (#1629) üzenetére


EasyR
tag

ennyi pénzért (microserver ára) biztosan nem kapsz olyan masinát, amilyet leírtál....

ezt olvasva én egy i7-2600s procit néznék a hozzá való körítéssel! ezt a procit megkapod itt a ph-n microserver áron...

;

(#1631) bencze válasza EasyR (#1630) üzenetére


bencze
senior tag

Egy i7 kicsit overkill, nem 8x 3dmarkot fogok futtatni amint említettem.
Ha más gépben gondolkodom akkor persze árfüggő, akkor sztem egy phenom-athlon vonalat néznék meg, abból is az olcsóbbat. Ha a 36nl elvitt eddig 2 gépet (nem méricskéltem semmit csak ennyi ment eddig) akkor egy athlon ii 6-8 ilyet el tud vinni...

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#1632) PrinczA válasza bencze (#1631) üzenetére


PrinczA
őstag

"36nl elvitt eddig 2 gépet " akkor 3db 36nl mennyit vinne el?

(#1633) nvyktor válasza bencze (#1626) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Nálam 3 db VM simán megy, de nem erőforrás igényesek.
Van egy BSD, és két linux.

Win-nel nem próbáltam.
Ha több virtuális gépet akarsz beletenni, akkor RAM-ra lesz szükséged.
És szerintem a processzor is kevés lehet több Win-hez.

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#1634) bencze válasza nvyktor (#1633) üzenetére


bencze
senior tag

Ige, azt hiszem egyszerűen kell kis helyet csinálnom és kell méregetni. Ram az van 8gb.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#1635) Fex válasza bencze (#1626) üzenetére


Fex
tag

Szia!

4 gép, bár nem produktív környezet

Ad
ad (core)
exch2010
win7

Mindez 8 Gb rammal.

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#1636) kiskakas


kiskakas
senior tag

korabban irta vki,hogy elvesztette a kulcsot a ház elejére..asszem nekem meg a gyerek tüntette el.. Otlet? rendelheto valahol? ebayen nem talaltam :(

(#1637) radi8tor válasza kiskakas (#1636) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem W-23 van ráírva. Másoknak is ez a száma?

⭐ Stella

(#1638) kiskakas válasza radi8tor (#1637) üzenetére


kiskakas
senior tag

igen, elvileg szabvany hp kulcs, ennyit talaltam rola
SouthCo W-23

de hogy hol rendelheto,szerezheto be ..:(

(#1639) Thusor válasza radi8tor (#1637) üzenetére


Thusor
őstag

Nekem is W-23 van ráírva a kulcsra.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1640) Thusor válasza kiskakas (#1638) üzenetére


Thusor
őstag

Próbáld meg felhívni a HP ügyfélszolgálatot.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1641) kiskakas


kiskakas
senior tag

jelentem elokerult.. egy olyan helyrol,amit utoljara neztem volna meg..ezert is kezdtem itt :)) a gyerek keze volt a dologban, egyik kulcsot most szepen le is szedem a karikarol es elrakom. ;]

(#1642) radi8tor válasza kiskakas (#1641) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én azt ott hagytam a gép hátulján. :K

⭐ Stella

(#1643) bugizozi válasza radi8tor (#1642) üzenetére


bugizozi
őstag

+1 :K az a kis kiálló csavar tökéletes hely a kulcsnak :DDD

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1644) Altbrucke válasza bugizozi (#1643) üzenetére


Altbrucke
tag

nekem is, de gyerek nálam is van :DD

(#1645) Rosep


Rosep
senior tag

Ehhez mit szóltok? Egy SATA és egy táp kell neki:
http://www.storagereview.com/patriot_convoy_425xl_4drive_backplane_review
Ez valami SATA port Multiplier, JMicron JMB393 vezérlővel. Én speciel még sosem hallottam erről a Multiplier-ről. A való életben ez mit tud produkálni?

(#1646) radi8tor válasza Rosep (#1645) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pont ezt említettem bohacsl fórumtársnak, de nem emlékeztem a pontos nevére.

Gyakorlatilag egy SATA port sávszélességét el tudja osztani 4 vinyónak különböző softraid rendszerekben.

Prohardveres hír is volt róla.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1647) Rosep válasza radi8tor (#1646) üzenetére


Rosep
senior tag

Akkor logikusan gondolkodva, ha egy időben a 4 vinyóhoz akarunk nyúlni, az akár igen lassú is lehet?
SATA port elósztóról (Multiplier) egyenlőre még nem találtam semmi magyar nyelvű gyakorlati leírást.
Meg ahogy nézem, már lehet nem is árusítják? Se eBay-en se Newegg-en nincs.

(#1648) radi8tor válasza Rosep (#1647) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, ez csak amolyan kényszer megoldás rendes RAID vezérlőt helyettesíteni.

2 éves cucc, nem kizárt, hogy már sehol nem kapni. :(

⭐ Stella

(#1649) Rosep válasza radi8tor (#1648) üzenetére


Rosep
senior tag

Én speciel a RAID-ként nem használnám, illetve nem nagyon lenne csesztetve egyszerre több vinyó. Vagy ez csak RAID-ként működne, amit beleteszek 4 vinyó, azt csak egyben mutatná?

(#1650) radi8tor válasza Rosep (#1649) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Van egy "Normal" üzemmódja is, amiben mind a négy vinyót külön látni.

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.