Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) gyurczy válasza gyurczy (#5000) üzenetére


gyurczy
őstag

De magyarosra sikeredett. :DDD Szóval a leírt jelenség továbbra is fennáll.

(#5002) *Ropi* válasza gyurczy (#5001) üzenetére


*Ropi*
félisten

Egy másik gépben formázd meg teljes formázással és adj neki valami betűjelet! Ide visszarakva [jó esetben] nem fog megjelenni meghajtóként, amíg nem adsz neki itt is újra betűjelet, onnantól rendben lesz.

Ha úgy sem, akkor hexeditorral belenéznék az MBR-be és partíciós táblájába, hogy nem egyezik-e meg a másik ugyanilyenével.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5003) radi8tor válasza *Ropi* (#5002) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Formázás nem segít. RAID módot ki kell kapcsolni rajta (ezt formatálás nem tünteti el).

⭐ Stella

(#5004) qnadam


qnadam
veterán

rákerestem, de nem derült ki számomra, hogy swprobléma-é, vagy a hálókályha kezel valamit rosszul: n36l, rajta freenas, benne 4 jail, mindegyiknek külön belsőhálós ip-je. délután ránéztem volna a torrentekre, de nem lehetett elérni. itthonról megnéztem, se kívülről, se a hostról nem válaszoltak pingre. a crashplan (másik jail) logja alapján reggel térdelt le a hálójuk.
a freenas maga végig elérhető volt, a jailek konzolját meg lehet nyitni onnan, a jailből pingetve ez jött: ping: sendto: No buffer space available
a jailek újraindítása nem segített, erbből arra gondoltam, hogy a hostoldalon nyűglődik valami. az egész vasat újraindítva megjavult.
rákerestem, volt tipp hogy a hálókártya bénázik, volt olyan, hogy a túl nagy forgalmat nem bírja (nem hiszem hogy ez, gigás helyi háló, de a net felé csak 10 mbit feltöltés van, letöltés nem volt, a helyi kliensek aludtak), volt tipp mindenféle konfigokra, de kernelforgatásra is más paraméterekkel... viszont egy működő rendszert (oké, még nem 100%, ugyanitt freebsd/freenas szakember kerestetik!) azért nem szívesen túrnék szét úgy, hogy nem igazán értek hozzá. szóval... ötlet valakinek, hogy ez miért, és majd mitől nem?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#5005) *Ropi* válasza radi8tor (#5003) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ezért írtam a hex editort (a partíciós tábla és a RAID signature ellenőrzése miatt) , mert azzal egyszerre több mindent is ellenőrizhetünk. Bár jogos, mert ágyúval verébre... :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5006) HaZse


HaZse
őstag

Sziasztok.

Egy kis segítség kellene.

Vettem egy másik N36L szervert a másik mellé. Mikor bekapcsolom és a rack-okba beteszem a HDD-ket, azokat nem látja a BIOS, se semmilyen program.

Mik lehet a gond?

Alaplap lehet a hibás? A külső sata csatlakozóra ha rádugok egy HDD-t, akkor azt látja a bios, de a többit nem.

Mi lehet a baj?

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#5007) gyurczy válasza HaZse (#5006) üzenetére


gyurczy
őstag

A rack-ek kábele rá van dugva a lapra? Érintkezik rendesen? Én arra keresgélnék.

(#5008) nlq válasza gyurczy (#5007) üzenetére


nlq
aktív tag

a sas kabel vegek tapcsatlakozasait nezd meg illetve hogy a sas talpak be vannak e rendesen csavarozva (lattam mar lotyogoset ami nem csusszant be a winyo csatlakozojaba)

illetve az egesz sas csatikat tarto femlemezt nezd meg nem-e lötyög

(#5009) nlq válasza gyurczy (#5007) üzenetére


nlq
aktív tag

ja igen ahogy gyurczy is mondja a mini sas csatlakozo kabel az alaplapra jol van radugva???

(#5010) HaZse válasza gyurczy (#5007) üzenetére


HaZse
őstag

Én is erre gyanakszok, de ha kicserélem az alaplapot a működőre, akkor látja a HDD-ket. Tehát az alaplapnál lévő csatlakozóval lehet a hiba.

Jó lenne, ha lenne valaki Szegeden és tudna segíteni.

Remélem, hogy nem az alaplap a rossz. Bér azt kétlem, mert a SATA csatlakozóra ha rákötök egy HDD-t, akkor azt látom.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#5011) radi8tor válasza HaZse (#5010) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Arra miért nem gondolsz, hogy hibás lappal/SAS csatlakozóval rendelkező gépet adtak el neked?
Én a helyedben minél előbb felvenném a kapcsolatot az eladóval és őt kérném meg rá, hogy rakja használható állapotba a gépet. :U

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5012) HaZse válasza radi8tor (#5011) üzenetére


HaZse
őstag

Reménykedtem, hogy én nem tettem rá rendesen a sas csatlakozót. De sajnos nem így van. :(

A sas kábel jó. (Másik alaplappal leteszteltem). Így marad az alaplap vagy a rajta lévő sas csatlakozó.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#5013) HaZse válasza HaZse (#5012) üzenetére


HaZse
őstag

Még annyi jutott eszembe, hogy a sas csatlakozó az elromolhat?

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#5014) radi8tor válasza HaZse (#5013) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha feszegették sokat, akkor az érintkezők elhajolhatnak és nincs meg a kontaktus.

⭐ Stella

(#5015) HaZse


HaZse
őstag

íköszönöm mindenkinek a segítséget.

Egy tanácsot szeretnék kérni és egy kis segítséget.

A saját microserveremen az XPEnology DSM 4.3-as van fent. Viszont megpróbáltam feltenni ismerős új, nem használt N36L-esére az XPEnology DSM 5.0-t és az 5.1-et. A pendrive elkészítése és bebootolása lezajlott.

A Synology Assistant alkalmazással látom is, hogy készen áll a telepítésre, de mikor a DSM file-t betallózom és beállítom a root jelszavat, indulna a telepítés, de mindig megáll egy error 23-as kóddal.

Találkozott valaki ezzel a problémával?

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#5016) nlq válasza HaZse (#5015) üzenetére


nlq
aktív tag

ha 4.3 ad van, ugye nincs megnyitva a https az internet felé? mert barmikor letitkosithatjak a teljes meghajtodat egy synolocker-el

23as hibaval meg nem talalkoztam, igaz 5.0 4528 at nem is tettem kozvetlen 4.3 ra ami tutti updatelheto (csinaltam mar) 5.0.3.1 nanoboot es 4493 as parositas aztan arrol mar lehet tenni az 4528 at... persze ez csak tipp

az 5.1 et jo lenne mar elfelejtened!!! kb minden masodik hozzaszolasodban irod, es mi mindig irjuk neked hogy az még nem pálya

(#5017) HaZse válasza nlq (#5016) üzenetére


HaZse
őstag

Szia.

A 4.3-asomat nem bolygatom. A https nincs engedélyezve nekem.

Nem a 4.3-asra akartam rátenni. Ez egy teljesen szűz eszköz. (Ismerősé, csak jelenleg nem ér rá és elkértem tesztelésre).

Van egy 500-as HDD-m, ami szintén üres. És egy 2 GB-os pendrive is. Sajnos nem tudom, hogy melyiket lenne érdemes feltenni. A hardver egy N36L módosított BIOS van rajta. Nincs külön hálókártya benne.

Köszi a tippet kipróbálom, amit írtál.

az 5.1 et jo lenne mar elfelejtened!!! kb minden masodik hozzaszolasodban irod, es mi mindig irjuk neked hogy az még nem pálya Én nem emlékszem, hogy írtam volna, hogy az 5.1-et akarom feltenni, kivéve az előző HSZ-t. Lehet, hogy összekeversz valakivel. :D

[ Szerkesztve ]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#5018) nlq válasza HaZse (#5017) üzenetére


nlq
aktív tag

jah bocs az masik forum masik ember volt :)

a tobbi stimmel :)

(#5019) AiRLAC válasza nlq (#5018) üzenetére


AiRLAC
addikt

És akkor az 5.1-et fel lehet tenni?

:DDD

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#5020) HaZse válasza nlq (#5018) üzenetére


HaZse
őstag

Sajna nem sikerült. Pedig előtte direkt lennuláztam a HDD tartalmát és az USB tartalmát is.

Az assistant program error 53-at ír ki.

[ Szerkesztve ]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#5021) AiRLAC válasza HaZse (#5020) üzenetére


AiRLAC
addikt

Hogy kapcsolódsz hozzá? Nekem egyszer csak úgy működött ha direkt kábelt raktam a két gép közé és statikus ip-t állítottam a gépen.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#5022) HaZse válasza AiRLAC (#5021) üzenetére


HaZse
őstag

Gigabit hálózat. DHCP kikapcsolva és manuálisan állítottam be az IP címet.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#5023) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

De van saját topicja is ennek a szoftvernek. ;)

⭐ Stella

(#5024) HaZse válasza radi8tor (#5023) üzenetére


HaZse
őstag

Gondolom, hogy nekem szólt. :D Azért írtam ide, mert gondoltam, hogy a hardver (N36L) ide tartozik. :D

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#5025) radi8tor válasza HaZse (#5024) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ide tartozik a hardver, de ez szerintem szoftveres téma és félő, hogy napokig elhúzódik a beállítása annak ellenére, hogy van saját topicja a szoftvernek. ;)

⭐ Stella

(#5026) AiRLAC válasza HaZse (#5022) üzenetére


AiRLAC
addikt

Próbáld egy direkt kábellel.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#5027) andrew-msi


andrew-msi
aktív tag

Sziasztok!

Mivel a mostani gépem sz@rakodik és megjött az új GEN8, arra gondolotam megmarad az N40L asztali gépnek. Milyen hangkártyát érdemes belerakni?
Netezésre, Excel Word és emailre lenne használva.
Egyáltalán jó lehet ez annak?

(#5028) peternac válasza andrew-msi (#5027) üzenetére


peternac
tag

boven jo
en anno egy ati 6450-es vga-val es egy usb-s hangfallal (ami egyben "hangkartya" is) diablo 3-mat is nyomattam rajta
egy ssd nem art rendszer lemeznek szvsz

(#5029) andrew-msi válasza peternac (#5028) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Köszi.

Akkor ha beáll az új cucc, megpróbálom mit tudok kihozni az N40L-ből.
Ilyesmi hangkártyára gondoltam:
http://www.edigital.hu/Hangkartya/DeLock-7.1-USB2.0-hang-adapter-p60065.html
Gondolom, nekem amire kell elég a gyári videó kártya.
Vagy kevés?
Játszani nem akarok.

(#5030) Rick4 válasza andrew-msi (#5029) üzenetére


Rick4
félisten

Az N40-es árából bepakolsz egy mini itx házat paneltáppal, egy belevaló lapot, meg egy intel g1610-es procit, és a processzorteljesítményed kb 5x-ös lesz, a flashes oldalak nem akadnak, youtube fullHD videok mennek, plusz mivel ebben van HDMI kimenetes, korrektnek mondható VGA, azt se kell venni. Egy ilyen cucc, kb 20W-ot eszik, és kevesebb helyet foglal a microservernél. 100x reszponzívebb maga az oprendszer is, mint a microserveren...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5031) andrew-msi válasza Rick4 (#5030) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Már ezen is gondolkoztam.
Egyenlőre álljon be az új gép és ha ok akkor meglátom mi legyen.

Op rendszernek Win 7 vagy Win 8.1?
Vélemények?

(#5032) peternac válasza andrew-msi (#5031) üzenetére


peternac
tag

8.1

(#5033) fogtunder válasza andrew-msi (#5031) üzenetére


fogtunder
nagyúr

amelyiket olcsóbban tudod beszerezni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#5034) andrew-msi válasza fogtunder (#5033) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Köszönöm.
Azt hiszem 8.1 lesz.

(#5035) Rick4 válasza andrew-msi (#5031) üzenetére


Rick4
félisten

Nem vagyunk egyformák, a 8.1-et dícsérik, nekem a Win7-tel sincs semmi bajom...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5036) fogtunder válasza Rick4 (#5035) üzenetére


fogtunder
nagyúr

7-ről 8.1-re nincs értelme szerintem upgrade-elni, de ha újonnan kell oprendszer, akkor egyik sem rossz választás. a 8 érzékelhetően gyorsabban bootol, nekem kb. ennyi volt a lényegi különbség, a többi esztétikai/elhanyagolható.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#5037) Rick4 válasza fogtunder (#5036) üzenetére


Rick4
félisten

A 8.0 fent volt 10 percig, meguntam a hidegburkolós nézegetős mókát, még annyira se jött be, hogy eltüntessem a csempéket.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5038) golya87 válasza Rick4 (#5037) üzenetére


golya87
őstag

A 8.0 megszokást igényel, ehhez képest a 8.1 sokkal gyorsabban megszokható.
Ám szerintem ez már nagyon eltér a topictól, még a 2008R2 vs 2012/R2 téma csak-csak...

(#5039) fogtunder válasza Rick4 (#5037) üzenetére


fogtunder
nagyúr

két szó: classic shell. utána ugyanaz, mint a 7 aero nélkül.

de egyébként tényleg nagyon off, szóval részemről ennyi.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#5041) HaZse


HaZse
őstag

Aki emlékezne írtam, hogy a vásárolt N36L-es cuccom nem látta a HDD-ket.

A probléma megoldódott. A mini SAS csatlakozó volt a bűnös. Az alaplapon található aljzatban a sas csatlakozó nyelve volt ferde és ezért nem jól csatlakozótt a kábelre.

Egy ismerős megcsinálta ezt a hibát és most minden tökéletesen működik rajta.

Viszont lenne egy kérdésem.

Ki tudna valami intel mini ITX-es konfigot hasonló árból, mint, amennyiért egy ilyen microservert lehet kapni?

Tudom, hogy off, ezért ha gond, akkor privátba is jöhet.

Köszönöm.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#5042) Rick4 válasza HaZse (#5041) üzenetére


Rick4
félisten

Ugyanerre a kérdésre csak én legalább 3x válaszoltam már. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5043) HaZse válasza Rick4 (#5042) üzenetére


HaZse
őstag

Köszi. Majd akkor végigolvasom ezt a cirka 5000hsz-t.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#5044) radi8tor válasza HaZse (#5043) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kereső könnyen kidobja.

⭐ Stella

(#5048) qnadam


qnadam
veterán

ha valakit érdekel, a Samsung M391B5273DH0 is megy N36L-ben 2x4 gigás felállásban.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#5049) Boldy_Jarre


Boldy_Jarre
csendes tag

Sziasztok!

Na végre majd egy hét alatt szépen végig olvastam az összes hozzászólást, mivel már én is boldog N54L tulajdonos lettem egy kedves fórumtárs jóvoltából, bár még el nem indítottam, mert nem volt rá időm foglalkozni vele. Ventiket, vga-t megvettem, majd megy bele (okosan, ügyesen), viszont arról még nem írt senki, hogy az alaplapi hűtőbordákat célszerű-e pasztázni, vagy hogy lehet-e egyáltalán.

Ebben kérném a segítségeteket.

(#5050) radi8tor válasza Boldy_Jarre (#5049) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mivel már nincs rá garancia (gondolom) ezért újra pasztázhatod anélkül, hogy félned kéne a garancia vesztéstől.
2-3 évente nem árt.

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.