Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6501) radi8tor válasza [w] (#6500) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én most a linkelt tápra reagáltam. Te meg lehet az összes fellelhető modellre. :R

⭐ Stella

(#6502) Lucif-R válasza [w] (#6497) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Aquatól fogom venni ők elég készségesek ilyen téren. Majd megkérdezem őket.

Nálam 4éve ment 7/24-ben egy rakben. Előtte azthiszem 1-2évet off volt, előtte szintén 2011 óta ment folyamatosan. Szóval sac per kb 10-12 év.

(#6503) Lucif-R


Lucif-R
senior tag

Helló Mindenki!

N40L újra duruzsol. :))

Ez az új táp: [link]

Észrevételek:
- molex csak 2db van rajta így kellett a 2db elosztó ( amúgy van rajta 3db SATA)
- nincs hálózva a kábel korbács, így utólag tekergettem be szigszalaggal meg gyorskötözőztem meg ahol kellett
- ennek nem egyben van a teljes táp hanem van egy röidebb csati és egy plusz 2x2-es csati
- rövidebb a kábel korbács, de nem túl rövid hanem pont elég

Szerencsére a táp elpukkanása nem vert szét semmit, így marad ő ameddig nincs vele valamai szal még vagy 10év :D Megkapja a 2x3TB-s WD RED-et standaloneban, a mostani 2x1TB RAID1 helyett. Lementek róla mindent gyalu, és felrakom rá a 7.x es DSM-et. Lesz egy tükre a felhőben amire majd szépen megy backupolás.

Köszi mindenkinek a közreműködést :R

(#6504) Tangerine válasza Lucif-R (#6503) üzenetére


Tangerine
senior tag

Nekem ilyen táp van: FSP GROUP FSP250-50GUB 85+ 250W Flex ATX Active PF
2020-ban cseréltem az eredetit. Addig kb. 10 évet ment majdnem non-stop. Csak nyaraláskor kapcsoltam ki 1-1 hétre.
Most már ez is megy több, mint 3 éve.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#6505) radi8tor válasza Tangerine (#6504) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Non-stop sokáig bírják. Igazából akkor makkannak meg, ha ilyen hosszú éven át tartó bekapcsolás után áramtalanítod egy időre, és próbálnád elindítani a gépet. Akkor vagy pukkan vagy csak szimplán nem áll fel a táp. :(

Nekem még eredeti táp van, csendes ventivel benne, de kb sosincs bekapcsolva csak ha adatot mentek át rá. Évente kb 1x. :D

⭐ Stella

(#6506) joydrv


joydrv
tag

Gondolkodom egy HP N40L vásárlásán. Nem volt még ilyen kis gépem.
Alkalmas lenne arra, hogy 4-6 Tb-os HDD-ken 4K filmeket tároljak és tudjak nézni róla gigabites hálózaton keresztül? Egy Plex server külön gépen fut és amlogic médiaboxok a kliensek, azok transzkódolják a filmeket, ha szükséges.

(#6507) AiRLAC válasza joydrv (#6506) üzenetére


AiRLAC
addikt

~15 éves gépek ezek. Inkább egy Gen8 vagy Gen10, de már azok is benne vannak a korban. Egy újabb NAS procija is erősebb/energiatakarékosabb már, mint az az AMD.
A célra egyébként alkalmas pl. egy OMV-vel.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#6508) DBob válasza joydrv (#6506) üzenetére


DBob
őstag

Több mint elég.
QNAP NAS-ok vannak nálam, de hiába 2011-12 körüli gépek, körberöhögi ezeket a QNAP "csodákat" ARM SoC-al.

(#6509) MuFFo


MuFFo
tag

Tudom hogy a hardverbeárazós topicba kellene de először itt próbálom meg: szerintetek milyen értéket képvisel egy N36L most? Van egy amit nem használtam csak vagy 2 hétig néhány évvel ezelőtt aztán leraktam és nem foglalkoztam vele. Aztán egyben szerettem volna eladni a vinyókkal, de úgy nem volt rá érdeklődő. Most megbontom, külön rakom fel a 4x3TB WD Redet. Azt hiszem 4 gb ram van benne.

Ha nincs semmi gipszer, akkor minden klopfol, avagy porhab, infulzió, pénztálca, magányóvoda, pogárcsa, szandár, kaukció,anterna

(#6510) DBob válasza MuFFo (#6509) üzenetére


DBob
őstag

"Van egy amit nem használtam csak vagy 2 hétig néhány évvel ezelőtt aztán leraktam és nem foglalkoztam vele."
Egy ~12-13 éves eszköznél ez nehezen értelmezhető. Majd a hirdetésben próbáld addig faragni hogy hihető legyen.

"Azt hiszem 4 gb ram van benne"
Tehát akkor alap memória. Ez valóban nem túl vonzó. ZFS azt hiszem meg se röccen vele.

"milyen értéket képvisel egy N36L most"
Amennyiért eltudod adni. Mivel nem írtad pontosan milyen állapotú, így megelőlegezem, még az eredeti táp van benne, ami pedig a gyenge pontja volt a konstrukciónak. Pót táp (ha épp kapható) pedig majdnem a géppel egyenértékű. 4GB RAM se sok, és ma már nem találsz hozzá UDIMM ECC RAM-ot: tehát vagy nem bővíthető a memória, vagy lehúzós áron.
Én ebben a formában nem adnák érte 15 kHUF-nál többet, de én nem vagyok referencia: nincs rá szükségem.

[ Szerkesztve ]

(#6511) worxland válasza DBob (#6510) üzenetére


worxland
addikt

""Azt hiszem 4 gb ram van benne"
Tehát akkor alap memória. Ez valóban nem túl vonzó. ZFS azt hiszem meg se röccen vele."

Alapból az enyémben 1 giga volt.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#6512) DBob válasza worxland (#6511) üzenetére


DBob
őstag

"Alapból az enyémben 1 giga volt."

Hmm. Valóban. Előkapartam régi leveleket pontos partnumber után, és én is 1 GB RAM-mal vettem anno 2011-ben a part number szerint.

A végeredményen nem változtat viszont. ZFS döcögni fog vele: csak egy komplikált, kevésbé fancy-bb QNAP / Synergy NAS lehet a végén belőle, ha NAS-nak lenne használva.

(Más felhasználási területről majd nyilatkozik más, én csak NAS-nak használtam / használom ezeket a HP Microservereket).

[ Szerkesztve ]

(#6513) Csarlee válasza DBob (#6512) üzenetére


Csarlee
tag

Nálam még rtorrent és dlna van a nas funkció mellett, így a letöltött motyót egyből meg is lehet nézni... :DD

(#6514) markussandor


markussandor
senior tag

Sziasztok!
Van lehetőség alaplapot cserélni az N36L-ben?
Nagyon szeretem ezt a házat, még jó a táp is, sajnálnám kidobni.
Természetesen nem gyári alaplapra gondolok, egyrészt baromi drága, másrészt 12 éve is harmatgyenge volt a CPU.
Lemértem, a mini ITX beleférhet, de máshol vannak a lyukak.

(#6515) radi8tor válasza markussandor (#6514) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem nagyon macerás lenne nem gyárit bele rakni, mivel kevés a hely, a rögzítő pontok meg speciálisak.
Ha ITX lapban gondolkozol akkor házat is kellene cserélni hozzá.

Amire készült arra nem harmatgyenge, de ha mást is szeretnél tőle akkor már elfogy az ereje valóban.

⭐ Stella

(#6516) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

10 évig a dobozában pihenő remote access card-ot szerváltam a géphez. :C
Végre tudom monitor nélkül is használni - valljuk be egyre nehezebb VGA portos monitort találni - és nem is akarok monitort az asztalomon. :D

Itt még lehet kapni csak nem szállítanak Magyarországra: [link]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6517) Bambuszpro válasza radi8tor (#6516) üzenetére


Bambuszpro
tag

Nagyon jó kis cucc.Az enyémet direkt ennek a használatával telepítettem és állítottam be. Nekem annyit kellett trükközni, hogy a KVM nem akart működni windows 10 alatt a megfelelő java verzióval sem. De áthidaltam egy win7-es virtuális géppel. Ott gond nélkül megy. Találtam egy github projektet is ahol dockerben futtatja ugyan ezt ott viszont amikor a VNC-vel beléptem rá nem akarta átvinni egy idő után a nyílgombokat így azt elengedtem.

Manapság az okos telefonok és az ostoba emberek korát éljük.

(#6518) radi8tor válasza Bambuszpro (#6517) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hát igen nálam most telt be a pohár, és bevallom eddig alig volt használva a gép, csak akkor kapcsoltam be ha valamit le akartam menteni rá vagy kellett valami róla.

Én Win 11-en használom, 2 módosítás kellett hozzá:

- Edge-ben az Internet Explorer módú lapoknál hozzá kell adni a kártya IP címét hogy erre kapcsolódva legacy IE módban fusson Edge.
- Valamint a Java JVM-nek a biztonsági beállításait meg kell piszkálni, hogy engedje ezt a régi Java KVM alkalmazást futtatni. Ezt java.security file-ban kell megtenni a megfelelő bejegyzések ki kommentelésével. Tudom ez nem elegáns, de eddig Java se volt a gépemen, szóval másra nem is használok Java-t. :B

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6519) Bambuszpro válasza radi8tor (#6518) üzenetére


Bambuszpro
tag

Nekem se volt java a gépemen. Ez még mindig elegánsabb mint az én VM-es megoldásom. Teszek vele egy próbát. Köszi a tippet :R

Manapság az okos telefonok és az ostoba emberek korát éljük.

(#6520) tachikoma válasza radi8tor (#6516) üzenetére


tachikoma
aktív tag

én vettem bele egy alacsony profilos mini display portos videokártyát használtan, 2000 Ft-ért...

(#6521) radi8tor válasza tachikoma (#6520) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja az is megoldás lenne :C
De igazából meg akartam szabadulni a felesleges monitoromtól. 5 éve laptopon dolgozom. :B
Aztán egyszer lehet bepipulok és veszek egy normális monitort munkához.

⭐ Stella

(#6522) tachikoma válasza radi8tor (#6521) üzenetére


tachikoma
aktív tag

...és rákötöttem a tévére egy mini-dp - hdmi kábellel... :)

(#6523) Tangerine válasza tachikoma (#6522) üzenetére


Tangerine
senior tag

Én is tévére kötöttem. Low profile-os Radeon 6450 van benne VGA + HDMI kimenettel. Még 2011-ben vettem a kártyát újan 11e Ft-ért. Azóta is működik/használom. :D
A netezés már kicsit nehézkesen megy, de a nem túl nagy bitrátájú filmeket lehet nézni rajta (N40L).

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#6524) kgymac válasza Tangerine (#6523) üzenetére


kgymac
őstag

Maradtam a rac-nál, ebay, német eladó, egyesével feltett rac kártyák. Nem bántam meg, 40-45 volt a vége szállítással, míg a második g7 microserver 12 volt a ha-ról (n36l, tarcsinak az n40l mellé, éppen sikerült elsőnek elcsípni). Néha vga távolról, gyakrabban power on, csak az ie a probléma, edge-ből (w10) nem sikerült, de win7-ből megy ie-vel, max. a lejárt cert a probléma. Droid kliens már nem kezeli, csak a G8-at. Mondjuk a DL380G7 ilo-jához képest a rac elég vérszegény, bár az is csak power on-hoz van használva, ha nem indulna el valamiért.

(#6525) radi8tor válasza kgymac (#6524) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Miért a másik iLO-ja miben erősebb?

⭐ Stella

(#6526) kgymac válasza radi8tor (#6525) üzenetére


kgymac
őstag

ilo4 az ilo2 helyett. A dl380g7-ben ilo3 van, lic függő képességekkel, ahogy a microserver g8 is, már alapból több beállítási lehetőség van, nagy része lic-cel használható. A lic-eket az ebay-en vettem, működik, még a hpe letöltési galádságait is vette (fizetős ügyfelek tudnak letölteni az előfizetés időtartam alatt bios stb. állományokat. Ez szerintem sok embernél kiverte a biztit, a dell még trollkodott is rajta). Nem fizetős ügyfelek csak a tisztán biztonsági frissítéseket értek el, egy ilo-t pl. nem. Hogy most hogy van, passz, jó 5-6 éve regeltem hozzá a hpe-nél, még friss volt a használt g8 microserver.

(#6527) radi8tor válasza kgymac (#6526) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja tényleg ezt hallottam hogy ott már licenszköteles dolgok is képbe kerültek. :R

⭐ Stella

(#6528) kgymac válasza radi8tor (#6527) üzenetére


kgymac
őstag

Csak nem a hpe-nél kell megvenni :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.