Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) PrinczA válasza zsolt501 (#49) üzenetére


PrinczA
őstag

Sharkoon 4cm Lownoise - 4044951005468: Nettó ár: 767 HUF Bruttó ár: 974 HUF
Én egyet veszek. Ha nem tudod megoldnai megveszem neked és elpostázom.

[ Szerkesztve ]

(#52) PrinczA válasza zsolt501 (#50) üzenetére


PrinczA
őstag

"illetve hálózatból a WOL paranccsal." hálózat nincs billentyün :D

(#53) PrinczA


PrinczA
őstag

Van egy ilyen itthon: COOLINK SWiF2-1201 . Ezt bepattintom a gyári helyére.
De lehet, hogy keresek egy 4 kábeléest, mert ez csak 3 kábeles.

(#54) radi8tor válasza PrinczA (#51) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, ez az a venti, ami a tápegységhez jó.

A rendszerhűtőt nem ajánlott lecserélni. :N

Rezonancia ellen ezt ajánlom a ház aljára ragasztani: [link]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#55) PrinczA válasza radi8tor (#54) üzenetére


PrinczA
őstag

Nekem ez bevált: "3. csőszigetelő csőszivacs a ház alá"
Barkácsáruházban ~150HUF/m áron van.

"A rendszerhűtőt nem ajánlott lecserélni. :N"
Miért?

[ Szerkesztve ]

(#56) zsolt501 válasza PrinczA (#51) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Végül is találtam [link] itt és így még szállítást sem kell fizetnem, ha a terméket a boltba kérem, az meg itt van nem messze.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#57) radi8tor válasza zsolt501 (#56) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Arra készüljetek fel, hogy a gari ugrik amint szétkapod a tápot. :U

⭐ Stella

(#58) PrinczA válasza radi8tor (#57) üzenetére


PrinczA
őstag

Valamit valamiért!

(#59) PrinczA válasza zsolt501 (#56) üzenetére


PrinczA
őstag

Ez még közelebb van a munkahelyemhez. Én is itt veszem meg.
Esetleg egy ellenállással még lejeb veszem a fordulatszámát, csak a fülem miatt.

[ Szerkesztve ]

(#60) radi8tor válasza PrinczA (#59) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem fogod hallani, teljesen zajtalan a venti (HDD-k mellett)

⭐ Stella

(#61) zsolt501 válasza PrinczA (#51) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Rendes vagy, nem tudom te hol laksz vagy, én szeged, szóval kár lenne drágítani a csomag küldés miatt.
Még egyszer köszi.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#62) zsolt501 válasza radi8tor (#57) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Gari ide vagy oda, az a baj hogy egy rossz venti miatt ha ledöglik a táp, és ha pont olyanja van akkor akár a HDD-t és az alaplapot is haza vághatja, szóval én inkább cserélem a ventit mielőtt lehal.
Egyébként egy táp halál esetén a benne lévő HDD halál esetén azt nem fogják gariztatni a HP-s szervizben, szóval érdemes a problémát megelőzni, mint belefutni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#63) Csorbi válasza zsolt501 (#62) üzenetére


Csorbi
addikt

Mitől halna le a gyári venti? :U Ha kicseréled, az nem halhat le?

(#64) zsolt501 válasza Csorbi (#63) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Miért nem halhat le??? én még nem láttam örök életű ventilátort. :U

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#65) PrinczA


PrinczA
őstag

BIOS-t frissített már vki?
Az enyémen BIOS - 041 (04/02/2011) van, ami már bő egy éves.

(#66) Csorbi válasza zsolt501 (#64) üzenetére


Csorbi
addikt

Na de mennyi idő után?

7 éve vagyok egy 350 gépből meg 8 db Dell szerverből álló park egyik "gazdája". A szerverek éjjel-nappal mennek, 3 évesek, egyikőjükben sem romlott el soha egy ventilátor sem, de még a gépekben sem a 7 év alatt. Az más kérdés, hogy a gépekben a tápok döglenek, de nem ezen okok miatt. (A szerverek tápjai viszont nagyonis bírják a strapát!)
Elvégre ez a kicsi is szervernek készült, tehát bírnia kéne. Én biztos nem cserélnék benne ventilátort olyan aggodalmak miatt, hogy "be fog dögleni" (ezt még Nostradamus is megirigyelné), főleg mert akkor bukom a garanciát. De szíved joga kicserélni, ha úgy érzed :))

(#67) radi8tor válasza PrinczA (#65) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze, illik BIOSt frissíteni. Főleg, ha AHCI is kell neked 5, 6 portra.

⭐ Stella

(#68) zsolt501 válasza Csorbi (#66) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én évente cserélek p4-es vagy amd-s gépeken ventilátort, vagy megáll a por miatt vagy elkezd egyre hangosabb lenni.
Van olyan hely ahol a gép tulajdonosának hosszú a haja, és nem egyszer volt rá példa, hogy az elhullajtott hajszálak pár hónap alatt a ventilátort eltömítették és megállt.
Legtöbb baj a táp ventikkel szokott lenni mert az ottani hő igen szépen képes a ventilátort kiszárítani és 1-2 év után gyönyörűen zúgni fog a ventilátor.

Szóval vagy te a te tapasztalatoddal és vagyok én a saját tapasztalatommal, ne is haragudj de döntsem már én el hogy mikor is akarom kicserélni a ventilátort.

Egyébiránt a fólia kondenzátorok amik ezekben a tápokban vannak baromira nem szeretik a nagy hőmérsékletet, ha ezek kiszáradnak akkor szépen elvesztik a kapacitásukat és egyre bizonytalanabbá váll a kapcsolási küszöbük, majd egy idő után szépen megsülnek, ami ezek után következik az meg már elég kellemetlen.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#69) PrinczA válasza radi8tor (#67) üzenetére


PrinczA
őstag

N36L és N40L-re ugyanaz a BIOS kell?
Vagyis ez felmegy az N40L-re?

(#70) radi8tor válasza PrinczA (#69) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ugyanaz jó mindkettőre.
Ennél van újabb is.

⭐ Stella

(#71) PrinczA válasza radi8tor (#70) üzenetére


PrinczA
őstag

Link, leírás, bármi?

(#72) radi8tor válasza PrinczA (#71) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

http://www.avforums.com/forums/networking-nas/1521657-hp-n36l-microserver-updated-ahci-bios-support.html

Bocs, most nem tudok linkelni.

⭐ Stella

(#73) bon válasza Csorbi (#66) üzenetére


bon
őstag

Egyetértek veled, nálunk 6db hp server van és jó sok dell gép, van olyan server ami már 10 éves volt és még semmi baja sincs napi pedig 24-órában mennek. Többek közt ezt is meg kel fizetni ha egy gép server. A gép minden egyes része úgy van megtervezve, hogy bírja a folyamatos üzemet.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#74) PrinczA válasza radi8tor (#72) üzenetére


PrinczA
őstag

Majd ha gép elé kerülsz kérnék egy szájbarágós leírást. Nem nyírnám ki a 2 napos gépemet :)

(#75) zsolt501 válasza radi8tor (#72) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Erröl az új bios felrakásról írhatnál kicsit bővebben szerintem is, mert az én gépemen is 1999-es bios van, és valószínű hogy érdemes lenne lecserélni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#76) zsolt501 válasza bon (#73) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Megjegyzem nálam is 7/24-ben megy a szerver és mellé még egy másik gép, de egy ventilátor miatt történő elhalálozás engem érzékenyebben érintene mint egy céget, aki akár mellényzsebből ki tud fizetni egy másik gépet.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#77) bon válasza zsolt501 (#76) üzenetére


bon
őstag

Én esetemben egy pestmegyei iskoláról volt szó, ahol a közüzemi számlák kifizetése se megy minden hónapban,nem még hogy egy server alkatrészt cseréljünk meghibásodás esetén. Már rég lecseréltem volna a 10 éves szerverünket ha lenne pénzünk. Az átlag életkorük is már 5 év. Eléggé zokon venném ha valami meghibásodna, mert kevés alkatrészünk redudáns. De szerencsére ez szervereknél nem szokás a meghibásodás, még ventilátor se, de ha annyira fontos dolgok vannak a servereden én garibővítés vásárlásán is elgondolkodnék.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#78) PrinczA


PrinczA
őstag

Hang:
- betettem egy ODD-t.
Ezzel kicsit merevebb lett

- pertlit tettem a HDD keretek köré

Így:

Ezzel is javult a hangja, a keretek nem lötyögnek, szorosan állnak a helyükön.

[ Szerkesztve ]

(#79) radi8tor válasza PrinczA (#74) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezen az oldalon van magyar leírás: [link] Bios Hackelés rész alatt.
Ami különbség, hogy az AHCI.zip-el nem kell törődni.

A moddolt BIOS-t pedig innen lehet letölteni: [link] Erre csak annak van szüksége, aki szeretné a belső SATA portot és a hátsó eSATA portot is AHCI üzemmódban járatni. (gyári BIOS csak IDE módban járatja)

A kicsomagolt és USB pendrive-ra telepített cuccokra másoljuk fel ezt a ROM-ot, lehetőleg ugyanolyan néven mint már ott található a ROM.

Ha minden jól ment lett egy bootolható Pendrive-unk néhány DOS állománnyal és a moddolt BIOS-al.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#80) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Aki a gyári BIOS-t szeretné felrakni, semmi mod:

USB Key - HPQUSB.exe is a Windows-based utility to locally partition, format and copy necessary files to a USB flash media device (e.g. HP Drive Key) through the Windows environment. The created USB flash media device is made bootable and ready to locally restore and/or update the firmware on the system.

1. Obtain a formatted USB Key media.

2. Download the SoftPaq to a directory on a system running Microsoft Windows 2000, Microsoft Windows XP, Microsoft Windows Vista, Microsoft Windows 7, Microsoft Windows Server 2003, Microsoft Windows Server 2008, or Microsoft Windows Server 2008 R2 and change to that directory.

3. From that drive and directory, execute the downloaded SoftPaq file: Simply double click on the SPxxxxx.exe file and follow the installation wizard to complete the SoftPaq installation process. At the end of a successful installation of the SoftPaq a web page will automatically appear to provide you with the different methods for restoring and/or upgrading the firmware on the system.

4. After the USB Key is created, you may delete the downloaded file if you wish.

5. Insert this USB Key into the USB Key port of the system to be updated and power the system on to boot to the USB Key.

⭐ Stella

(#81) PrinczA válasza PrinczA (#78) üzenetére


PrinczA
őstag

Hang:

Változások a hardverben:
- Kicseréltem a gép alá tett csőhőszigetelő csövet egy puhábbra (255HUF)
- Bekerült a gépbe egy ODD (PIO DVD-RW)
- Bekerült még egy kalódó HDD (most 3 van benne)
- pertlisítettem a HDD kereteket

Változás a hangban:
- a géptől egy méterre: ~36dB (~40dB-ről csökkent)
- a nyitott ODD elé téve: már nem mérhető
- a nyitott ODD nyíláson bedugva a gépbe: már nem mérhető
- a gép hátánál: ~46dB (~62dB-ről csökkent)
- a gép elejénél: ~51dB

Javul ez, javul.

(#82) PrinczA


PrinczA
őstag

Került a gépbe Corsair XMS3 2x4GB DDR3 RAM.
A gyárit meg jó eladom.

(#83) PrinczA válasza radi8tor (#79) üzenetére


PrinczA
őstag

Köszi!
Már frissítettem is!

(#84) radi8tor válasza PrinczA (#83) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

BIOS-ban is kapcsold majd át a SATA üzemmódot.

⭐ Stella

(#85) PrinczA válasza radi8tor (#84) üzenetére


PrinczA
őstag

Az is megtörtént.

(#86) ncc1701


ncc1701
veterán

Nálam 1db 64-es ssd-vel olyan kevés hangja volt, hogy 1 méterről már nem is hallottam, h be van kapcsolva...

(#87) radi8tor válasza ncc1701 (#86) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És mi értelme 1db SSD-vel használni a szervert? :U

⭐ Stella

(#88) ncc1701 válasza radi8tor (#87) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem fileszerver. Nem ez a funkciója.

(#89) radi8tor válasza ncc1701 (#88) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kíváncsian hallgatom mi a funkciója. :K

⭐ Stella

(#90) PrinczA


PrinczA
őstag

Innen rendelek az előlapba egy porszűrőt.

(#91) radi8tor válasza PrinczA (#90) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szúnyogháló 2-3 rétegben nem jó?

⭐ Stella

(#92) PrinczA válasza radi8tor (#91) üzenetére


PrinczA
őstag

Az ablakból nem venném le :)

(#93) bencze


bencze
senior tag

Kár, hogy eltűnt a régi topic, azért magtagelem ezt egy hsz-el...

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#94) ncc1701


ncc1701
veterán

Kéne egy n40l-be beledugnom egy hálókarit. Pci-x, azt vágom, de az alacsony profilos megy bele, jól emléxem?

(#95) radi8tor válasza ncc1701 (#94) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen LP kártya jó csak bele.
Én ezt ajánlom: Intel EXPI9301CT Gigabit CT PCIE Legjobb kártyák egyike. Saját processzorral, így nem a CPU-t terheli az adatforgalom.
Nekem is ilyen van benne. :B

ncc1701: Már írtam, nem látod? :U

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#96) ncc1701


ncc1701
veterán

Szerkerszteni már nem tudom. Szóval az kell, félmagas, félhosszú. Vmi márkásat tudtok bele ajánlani? Intelt preferálom. :)

(#97) ncc1701 válasza radi8tor (#95) üzenetére


ncc1701
veterán

Gondolatolvasó vagy. :) De ennek a magassága nem jó, a hátlapot meg nem szeretném üffélnek faragni.

(#98) radi8tor válasza ncc1701 (#97) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jó a magassága, mivel adnak hozzá LP hátlapot is. ;)
Szerinted én barkácsolok? :D

⭐ Stella

(#99) ncc1701 válasza radi8tor (#98) üzenetére


ncc1701
veterán

Láttam én már sok mindent. :)

Ez az a cucc?

(#100) radi8tor válasza ncc1701 (#99) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kép alapján igen, de pontos típusszám sem ártana hozzá.
Ha nem kapnál hozzá hátlapot (valszeg adnak), akkor van egy felesleges darabom. Egyik gépbe nem kellett a LP hátlap.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.