Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) jake413


jake413
csendes tag

A RAID nem fontos, nem lesznek rajta olyan fontos információk.

(#902) radi8tor válasza jake413 (#901) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor Win Server 2008 RC2.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#903) ChipKng


ChipKng
aktív tag

Sziasztok! Hol lehet ilyen keszuleket a legolcsobban beszerezni?

2B OR NOT 2B that is FF

(#904) worxland válasza ChipKng (#903) üzenetére


worxland
addikt

A Hardveraprón, használtan - én is itt vettem 24 ezerért.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#905) Zoty4 válasza ChipKng (#903) üzenetére


Zoty4
őstag

én a www.plammer.hu-n vettem

(#906) ChipKng


ChipKng
aktív tag

Koszi szepen! Megnezem.

2B OR NOT 2B that is FF

(#907) sipi83


sipi83
aktív tag

Sziasztok!

Egy microserver-ből szeretnék HTPC-t csinálni. Egyelőre így álok:
1 db. HP microserver
1 db. Asus HD6450
1 db. Kingmax 2GB/1333MHz DDR-3

OS-nek Win 7 menne rá, ezen futna kb. foobar, XBMC, Chrome, stb.
Játszani már nem játszok, de blu-ray Rip-ek minden nap előfordulnak!
Ilyen felhasználásra, a fent említett komponensekből építkezve megfelelő lenne-e számomra a HP?

Szerk.: Amíg nincs HDMI képes erősítőm, addig kéne valami USB 5.1 hangkártya is.
De vajon melyiket?

[ Szerkesztve ]

(#908) sxboy válasza sipi83 (#907) üzenetére


sxboy
tag

Szia,

korábban ezt a hangkártyát ajánlotta Csorbi.

(#909) sipi83 válasza sxboy (#908) üzenetére


sipi83
aktív tag

Aham köszi, de az ára nem valami baráti, nézek használtan. Úgyis csak ideiglenesen kell!
Akkor a többi cucc jó lesz bele! :K

(#910) lovi27 válasza sipi83 (#909) üzenetére


lovi27
addikt

ECC-s RAM kell!

(#911) radi8tor válasza lovi27 (#910) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Miért kéne?

Működik sima RAM-okkal is. Akár úgy is, hogy a gyári ECC mellé veszel nem ECC-set. :K

sipi83: szerintem elég baráti ára van. Nekem 30k-s hangkártyám van az asztali gépemben. ;)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#912) sipi83 válasza radi8tor (#911) üzenetére


sipi83
aktív tag

Köszi, akkor nem keresgélek tovább, jó lesz sztem így egybe.
Az egész HTPC építés sajnos most minimal projekt számomra, sok minden viszi a lóvét!

Nekem is itt figyel egy DACMagic Plus, de az másra van. ;)

[ Szerkesztve ]

(#913) Csorbi válasza sipi83 (#909) üzenetére


Csorbi
addikt

Pont ilyet használtan nem fogsz találni, 1 hónapja jelent csak meg a piacon... :-)
Arra vigyázz, Xonar DX-et ne vegyél, mert arra kell floppy csatlakozó. Más alternatíva nem nagyon van alacsony profilú pci-e hangkártyában 15e alatt, marad az usb.

(#914) sxboy


sxboy
tag

Kipróbáltam a Windows Storage Server 2008 R2-t. Hát valami hasonló megoldás, mint a WHS, ugyanaz a .NET alapú irányítópult van rajta. Hát meg kell, hogy mondjam, csalódtam. memóriahasználata 1,5GB tartósan, és valami csiga lassan reagál a rendszer. Igazából nekem NASra és torrentre van szükségem, de nem találtam olyan megoldást torrentre, ahol olyan szabad beállítási lehetőségeket kapok, mint a utorrent esetében.

Én nem szeretek egy mappába letölteni mindent vegyesen, hanem pl a sorozatokat a végleges helyükre mappázva RSS feedből, a filmeket megint máshová stb.

Arra gondoltam, hogy OMV + virtualbox-win xp kombóval próbálkozom, így a utorrent is bejöhet a képbe. Szerintetek így elég lesz a 2GB RAM a rendszerbe, vagy kezdjek gyűjteni RAMra? :)

(#915) lovi27 válasza radi8tor (#911) üzenetére


lovi27
addikt

Miért? Mert, ha a HP mérnökei a költségek csökkentése ellenére ebbe a típusú készülékekbe ECC RAM-ot szántak és ilyet is tettek bele, nem kell nekünk okosabbnak lenni. El kell fogadnunk amit ajánlanak, ne silányítsuk a készülék minőségét. :DD

(#916) lovi27 válasza sxboy (#914) üzenetére


lovi27
addikt

Ha windowsos programban gondolkodsz, csillagos ég a határ. Próbáld ki mennyire használható, de szerintem kezdhetsz gyűjteni. Szereti a sok RAM-ot.
Az OMV-ben van virtualbox plugin.

(#917) sxboy válasza lovi27 (#916) üzenetére


sxboy
tag

Igen, pont azért gondoltam az OMV-re, mert azzal meg tudnám oldani a win pgr futtatását. Igazából a utorrentet évek óta használom, az OMV-t kipróbálás céllal már feltettem, kezesbárány kategória, nagyon jól adminisztrálható. Szerintem ez lesz a nyerő, csak kérdés, hogy virtualboxon belül mennyi torrentet tudok egyszerre futtatni úgy, hogy ne feküdjön meg a rendszer tőle.

(#918) lovi27 válasza sxboy (#917) üzenetére


lovi27
addikt

Nem asztali PC, de azért elég erős ez a hardver. A Windows szereti az erőforrásokat zabálni. Mivel nem használom a virtualboxot, így nem tudom mennyi szuflát fog hagyni, de ha hajlandó vagy újjal ismerkedni, az Xwindow (linux) és qBittorrent párossal nem lesz gond.
A qBittorrent egy µtorrent klón, aminek van linuxos változata is. Persze lehet, hogy valamennyit engedni kell a kényelemből - a fájlok helyrerakásából.

(#919) sxboy válasza lovi27 (#918) üzenetére


sxboy
tag

Köszi a tanácsot, megnéztem, nekem ez a qB elég fapadosnak tűnik a uT-hez képest, s arra a feature-re nagy szükségem van, mert szeretem, ha a dolgok rendben vannak és ez maguktól megtörténik. Sztem egy eléggé kiherélt xp az utorrenttel egyelőre megteszi, max kap még 2GB RAMot a rendszer, aztán meglátjuk. Egyelőre nem pakolok fel minden cuccot a mentéseimből, így egy esetleges későbbi reinstall másik rendszerrel nem lesz olyan fájdalmas.

(#920) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Mi történt a cikkel, amiben le volt írva, hogy kell cserélni a tápban a ventilátort? Sehol nem találom :Y

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#921) zsolt501 válasza wiggen123 (#920) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Tessék innen tölthető.

Vagy Innen is tölthető.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#922) Brogyi válasza sxboy (#917) üzenetére


Brogyi
senior tag

Annyi jó torrent kliens van linuxra.Nem annyira jó az az utorrent.Csak néhányat ideírok:
Deluge,rtorrent+rutorrent,transmission,qbittorrent...
Mind nagyon jó,és talán jobbak is mint a wines vetélytárs.Csak azt kell eldöntened melyik tetszik.Az első három nagyon stabil, qbit pedig minden feature-t tud.Az a win emuláció utorrent-tel pedig hülyeség.Ez csak az én véleményem.Ha pedig 100 aktív torrent felett gondolkozol akkor már most kezdjél el ismerkedni a linux-szal.
Nézz ide [be].

(#923) teleguru válasza sipi83 (#907) üzenetére


teleguru
csendes tag

A videokártya nem tartalmaz beépített hangkártyát? Nálam az nv gt520 nal nem kellett semmi a hangátvitelhez.HDM 1.4 Ha meg erősítőt akarsz rákotni ami digitálisan dolgoz fel ott van az új TV-ken az optikai kimenet. Így a htpc-ről teljesen digitálisan megy át a jel az erősítőig.

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#924) teleguru válasza Brogyi (#922) üzenetére


teleguru
csendes tag

Ráadásul nem is kell egy mellett döntened... Nálam transmission és deluge fut egymás mellett. békében szépen csendben. A transmission 90db torrenttel foglal úgy 20%procit alacsony fogyasztásban (800mhz) deluge 1% 5db torrenttel.

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#926) sipi83 válasza teleguru (#923) üzenetére


sipi83
aktív tag

Értem én, de még hagyományos erősítőm sincs. Egy genius "bögreszett" van most, csak analog jelet fogad. :O

(#927) tibyke válasza Enigma^ (#801) üzenetére


tibyke
tag

boven. (tapasztalatbol mondom)

t

(#928) sxboy


sxboy
tag

Mily csend honol. :) Mindenki beállította a kicsikét? Valami hiba volt nálam, nem láttam az újabb posztokat.

[ Szerkesztve ]

(#929) sxboy válasza Brogyi (#922) üzenetére


sxboy
tag

Alapvetően nincs bajom a Linux-szal. Nincs olyan hónap, hogy ne gondolkoznék azon, hogy lecserélem a wint valamely disztróra. Ubuntuból rengeteg verziót használtam már, de mindig volt olyan probléma, amiatt ment vissza a win. Az a helyzet, hogy annyira meg nem vagyok jó, hogy fejből menjen minden, de az sem megoldás, hogy állandóan telepítési segédleteket nézegessek, akármilyen kicsi problémát kell is lin alatt megoldani. Tényleg csak SMB/Torrent megoldásra lenne szükségem egyelőre. Uh nem tudom. :D

(#930) bugizozi válasza sxboy (#929) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Én ezen leírások alapján nézegettem a linuxot: Ubuntu server telepítés, itt van egy rövid,lényegtörő rész a samba-ról, itt pedig egy parancssoros torrent kliens, amint másik gépről, akár windows-osról is tudsz kezelni.
Ezek nekem beváltak, sikerült beüzemelnem amit akartam, viszont pontosan azért, amit te is mondtál, "hogy állandóan telepítési segédleteket nézegessek, akármilyen kicsi problémát kell is lin alatt megoldani", inkább a Windows mellett döntöttem.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#931) sxboy válasza bugizozi (#930) üzenetére


sxboy
tag

Sajnos a transmission nem tudja azt, amit szeretnék. :/

(#932) lovi27 válasza sxboy (#931) üzenetére


lovi27
addikt

Nem vagyok nagy letöltögető, ezért áruld már el, mi az plusz amit a µtorrent tud és a többi nem. Eddig az RRS feed-et említetted, de az Advanced RSS support with download filters (inc. regex) funkciót a qBittorrent is tudja. És ugyanúgy grafikus felületen lehet állítgatni, mint a µtorrent-tet, ezért is ajánlottam.

Mert most alapvetően nem Windosw vagy Linux problémáról van szó, hanem arról, ha egy elkényelmesedett, windowshoz szokott felhasználó nem kattogtathat grafikus felületen, felteszi a kezét és megadja magát. Nincs is ezzel semmi gond, csak nem szabad elfelejteni, hogy ez a HP mikroszerver - a nevéből adódóan - nem full grafikus kezelői felülethez lett tervezve, mert ahhoz erősebb, gyorsabb processzor és videokártya kell.

(#933) bugizozi válasza lovi27 (#932) üzenetére


bugizozi
őstag

egy elkényelmesedett, windowshoz szokott felhasználó nem kattogtathat grafikus felületen, felteszi a kezét és megadja magát.

Ezt aláírom, én is ezért választottam Win-t :B Mentségemre legyen mondva felkonfiguráltam egy parancssoros Debian-t Samba-val és Transmissionnal, de ha valami gubanc lenne vele a későbbiek során akkor nem biztos, hogy lenne kedvem/időm bogarászni, hogy mi a baja...

a HP mikroszerver - a nevéből adódóan - nem full grafikus kezelői felülethez lett tervezve, mert ahhoz erősebb, gyorsabb processzor és videokártya kell.

Ez viszont nem teljesen igaz, többünknél is a Server 2008 R2 vígan elfut, minden megerőltetés nélkül. Nálam speciel ~500 MB memóriát eszik a 2 GB-ból és a prociterhelés is minimum :K

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#934) sxboy válasza lovi27 (#932) üzenetére


sxboy
tag

(#935) sxboy válasza bugizozi (#933) üzenetére


sxboy
tag

egy elkényelmesedett, windowshoz szokott felhasználó nem kattogtathat grafikus felületen, felteszi a kezét és megadja magát.

Pontosan ez a helyzet. Továbbá az, hogy ott van pl az OMV, benne van a transmission kliens, de mit érek vele, ha pont azt nem lehet úgy felkonfigurálni, ha én akarok? Akkor neki kell állni és feltenni mellé egy másik torrentklienst. Onnantól kezdve pedig az egységes felületen történő adminisztráció bukott.

Ez a probléma a Linuxokkal.

(#936) Honkydoo válasza sxboy (#935) üzenetére


Honkydoo
őstag

TorrentFlux?

Nem próbáltam, de pár éve jókat hallottam felőle.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#937) Brogyi válasza Honkydoo (#936) üzenetére


Brogyi
senior tag

Régi, de kimondottan seedbox szolgáltatásra készült. Az-az erős vas kell alá.
ITX fronton nem ajánlott a lóerő hiány miatt.

(#938) Honkydoo válasza Brogyi (#937) üzenetére


Honkydoo
őstag

Aha, és nincs valami hasonló? (Mondjuk újabb?)

Más:
Pl, amit én kipróbálnék a microtorrentben, az a "megosztós torrent".
Én megosztom mondjuk a tábori fotókat, elküldöm e-mailben a torrent filet az osztálytársaknak, és már szedheti is tőlem az egész osztály.

Ez csak egy péda, de hallottam hírét, hogy ilyen opció van a microtorrentben.

Esetleg létezik linuxos alternatíva is erre?

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#939) Brogyi válasza Honkydoo (#938) üzenetére


Brogyi
senior tag

Mint fent említették már te is olvass bele a qbittorrent features-ben. Mindent tud amit az utorrent, legalább is az egyik összehasonlítás alapján.Linux desktopon verhetetlen.Viszont gagyi a webszerveres elérése.A qbit nagyon dinamikusan fejlődik.Szerintem a legjobb webszerveres képe a rutorrent+rtorrent párosnak van.Amire vágysz az a torrent make opció.Qbit biztos tudja.Nézd meg magad.Gyenge gépre torrrent szerver sok felhaszálóval a rutorrent a jó.A Deluge még zsír, csak az több lóerő.Ez az utolsó kettő seedbox használat alkalmával is bizonyított.

(#940) lovi27 válasza Brogyi (#939) üzenetére


lovi27
addikt

"...gagyi a webszerveres elérése..."

A böngészőben én ezt látom. Ez egyáltalán nem gagyi. De döntse el mindenki maga.

(#941) sxboy válasza lovi27 (#940) üzenetére


sxboy
tag

fapad kategória :/

(#942) yerico


yerico
senior tag

Van egy "kis" bajom egy új HP N40L-es Microserverrel.

Felköltözött rá egy Ubuntu server, akkor működött, azóta meg bekapcsoláskor csak fekete képernyő van, nem látok bootképernyőt sem, bios kiírásokat sem. Kivettem a vinyókat, úgy bootoltam volna, de semmi. Tapasztalt már valaki ilyet? A monitor jó, másik gép ad rá képet, install előtt a server is adott rá képet.

(#943) Enigma^ válasza yerico (#942) üzenetére


Enigma^
csendes tag

Valószínűleg "elszállt" a grub-od mbr-ből. Próbálj meg bootolni egy livecdről Aztán telepítsd újra grubot /dev/sda -ra.
Vicc az, hogy 2 nappal ezelőtt pontosan ugyanígy jártam Ubuntu 12.04-el telepítés után nem volt hajlandó bootolni...

(#944) Brogyi válasza Enigma^ (#943) üzenetére


Brogyi
senior tag

Engem érdekelne ez a grub újra rakás.
"Aztán telepítsd újra grubot /dev/sda -ra." Ezt a részt részleteznéd?Köszi

(#945) Enigma^ válasza Brogyi (#944) üzenetére


Enigma^
csendes tag

[link]

Egy szép részletes leírás róla.

(#946) Brogyi válasza Enigma^ (#945) üzenetére


Brogyi
senior tag

:R

(#947) yerico válasza Enigma^ (#943) üzenetére


yerico
senior tag

Ezt nem értem, vagy csak nekem nem világos. Az MBR elméletileg a vinyókon van. Tehát ha kiveszem őket, akkor mininum odáig el kell jutni, hogy kapok egy bootképernyőt, és utána hal meg, hogy nincs oprendszer. De nekem semmilyen képernyőm sem volt, se kép, se hang. Indulásnál a HP jel pirosan felvillan, aztán átvált kékre, és kész.

Ja, és próbáltam bootolni CD-ről (az az elsődleges boot eszköze), de fel se pörgette a CD-t.

[ Szerkesztve ]

(#948) sxboy válasza yerico (#947) üzenetére


sxboy
tag

Ha az alaplap nem indul, akkor először egy CMOS resettel kellene indítani.

(#949) EasyR válasza yerico (#947) üzenetére


EasyR
tag

szia!

nekem egy n36-os így halt meg! alaplapot kellett benne cserélni...
remélem, hogy te nem így jártál!

;

(#950) yerico válasza EasyR (#949) üzenetére


yerico
senior tag

Remek hír lenne, ha nekem is alaplapcsere kellene, merthogy kell egy határidős teljesítéshez a megléte a hét végére :) A szervíz szerint ma hirtelen bebootolt rajta a linux, de tegnap már a cserét emlegettük, mert nekik se reagált semmire. Úgyhogy ha baja van, az tutitra hardveres.

Amúgy nincs valakinek eladó használt N36L vagy N40L-re? Kellene nekem is privátban egy fejlesztésre, amin Linuxot tudnék futtatni, rajta meg Apache/Tomcatet? A Hardverapro nem működik most.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.