Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) slashing


slashing
senior tag

eddig is aggódtam emiatt, mint írtam is. De ha már még jobban rámijesztettetek akkor kicsit konkrétabban mivel is jár az amikor beadja a kulcsot?

(#4002) Rosep válasza aFoP (#3996) üzenetére


Rosep
senior tag

Nekem 2 pendrive is kihasalt fél év alatt OMV-vel. Hiába nincs nagy forgalmad, rengeteget logol. Akkor váltottam SSD-re, de át is tértem Windows-ra. Az még hozzá tartozik, hogy én beraktam egy SATA kártyát, azon van az SSD, így van AHCI-m és nem kell buherált BIOS. 4 vinyóhely már tele, van egy optikai a gyári helyen. Így még egy SSD-t be tudok rakni a SATA kártyára.

(#4003) Cickánykoma válasza aFoP (#4000) üzenetére


Cickánykoma
tag

Nálam (N40L modell) egy 90 gigás OCZ Vertex2 van az OS-nek, illetve moddolt BIOS, mivel 5 vinyót belebarkácsoltam (3 x 3 TB +2 x 2 TB) és semmi probléma nincs az SSD-vel. :) Így megy ez a rendszer nálam lassan másfél éve.

[ Szerkesztve ]

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#4004) Rosep


Rosep
senior tag

Azért félreértés ne essék, az SSD is 'használódik' OMV alatt, csak az szépen lekezeli a problémát, mint tudjuk. Magyarul később hal be. Az jópár évet ki fog bírni.

(#4005) kiskakas


kiskakas
senior tag

aFoP:

nekem egy ocz agility 3 (120g/sata3) ssd-n van a rendszer, (win7), vettem bele egy sata3-as pci-e kartyat.
A sebesseg.. hat, en abszolut nem estem hasra, bar tisztaban voltam azzal,hogy az 1x pci-e slot 500megat tud csak, de most perpill Seq - read 188MB/s, write 128MB/s, 512k 166MB/s, write 130MB/s, ami vicces.
(dettol ezzel a konfiggal és ssd-vel haveromnak a gyari sata2 porton Seq read/write 250/200 korul volt, nekem sajnos a gyari sata portok beteltek.

Roviden, sokkal tobbet vartam, sebesség terén. (ram 2x4g ddr3 1333mhz)

(#4006) slashing


slashing
senior tag

Ha már vettetek bele többen kártyát had kérdezzem meg milyet, mert nincs kedvem kompatibilitással meg egyebekkel foglalkozni. Végre valami amit nem nekem kell kibogarászni :D

(#4007) Rosep válasza slashing (#4006) üzenetére


Rosep
senior tag

Hát nekem egy valamilyen Silicon Image van, igazából az asztali gépemben alaplapot cseréltem és feleslegesség vált, ezért is kerülhetett a Microserverbe.

(#4008) jerry311


jerry311
nagyúr

Igy a modern SSD-k es mindenfele okos garbage collectorok mellett en nem aggodnek az AHCI mod hianya miatt. (Annyi idot biztosan kibir, mint a vinyok. Csak ez mashogy "kopik".)
Bar ez egyeni igenyektol fugg, engem pl egyaltalan nem erdekel, hogy a szerverem 20 masodperc vagy 5 perc alatt bootol. (Eleget dolgoztam DC-ben, hogy hozzaszokjam a lassu boothoz.) Ugyis a szolgaltatasokon van a hangsuly, azok meg mar gyorsak lesznek boot utan. Foleg, hogy 1 Gbps-nel valoszinuleg ugyse lesz gyorsabb a halozat, amit kiszolgalnak.

(#4009) radi8tor válasza aFoP (#3996) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem egy 32GB-os Intel X-25E-n fut a rendszer, ami elég fürge miatta. :)
Szerintem ajánlott az SSD egy szerverbe is.

⭐ Stella

(#4010) fogtunder válasza jerry311 (#4008) üzenetére


fogtunder
nagyúr

viszont ha elkezdesz virtuális gépeket futtatni rajta, akkor már igencsak jól tud jönni.

(#4002) Rosep: van ahol ezt megoldották úgy, hogy a logok és egyéb I/O "szemét" menet közben magára a tömbbe mennek és leállításkor írja át a pendrive-ra az utolsó állapotot. ez áramszünetnél kellemetlen, de mivel egy ilyen gépet ritkán állítasz le, ezért a stick élettartamát nagyban növeli.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#4011) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Az egyikben egy ezeréves 64 GB-os Kingston v100 SSD van Bay BIOS-sal 4x 3 TB WD RED társaságában, hozza a papírformáját. Gondolkoztam rajta, hogy az E-SATA-ra is teszek egy ötödik RED-et a tömbbe, de inkább meghagytam vésztartaléknak külső backup csatlakoztatására.

A másikban a BIOS ugyanez, csak ott 2x Samu 103SJ meg 2x 3TB WD green van egy 96 GB-os Kingston V100+ mellett. Ha jól emlékszem 180 az írása és 230 az olvasása.

[moderálva]

[ Módosította: radi8tor ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4012) goldnarmz válasza aFoP (#3996) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Mivel félig-meddig asztali PC funkciót is betölt a kis HP nálam, így átálltam pár hónapja SSD-re. Simán bedugtam az elsődleges S-ATA portba, azóta is köszöni jól van.

(#4013) kiskakas válasza goldnarmz (#4012) üzenetére


kiskakas
senior tag

Én konkrétan wot-ozom is rajta :) de ez már szentségtörés kategória :D

(#4014) Agony


Agony
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég szert tettem egy N40L-re és home szerverként használom HTPC, FTP, fájlszerver, RDP és WAMP szerveren futtatott weboldalak tesztelésére. Találtam hozzá sok leírást (tápventillátor csere, házventillátor csere, ram bővités, etc, biosmod ahci supporthoz) amiket el is végeztem rajta.

Most tervezem a tárhelyek korszerűsítését részben kapacitás szempontjából, részben teljesítmény tekintetében.

A kérdésem igazából az lenne, hogy próbálta-e már valaki Windows Server 2012-vel és van-e valami előfeltétele a telepítésnek? Egy 60Gb-os SSD-t tervezek beletenni rendszernek és gondoltam mielőtt migrálom a jelenlegi szervert kipróbálom a 2012-t, viszont néhány oldalon láttam, hogy talán valami speciális bios kell a telepítéshez... valóban így van?

Nekem jelenleg ez a bios van fenn: http://blog.xorp.hu/hp-microserver-es-nexentastor
Azért raktam fel, hogy kezelje az SSD-t az ODD-nek fenntartott sata kábelre csatlakoztatva, de bár a windows felismeri az eszközt, valami (talán az AHCI mert RAID módban van) miatt az Samsung SSD Magican nem is tudja lekérni az adatait és kezelni az SSD.

Előre is köszönöm a választ!

Üdv,
Levi

Start with a whisper, end with a scream!

(#4015) jerry311 válasza Agony (#4014) üzenetére


jerry311
nagyúr

Windows HW kompatibilitás
A fele bírja a 2012-t.
Hekkelt BIOS már más kérdés, de fene tudja. Én még nem tettem rá 2012-t.

(#4016) jerry311


jerry311
nagyúr

Eeez nagyon csini lett. :Y

Specs

[ Szerkesztve ]

(#4017) radi8tor válasza jerry311 (#4016) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Semmi új. :)

Ellenben jó drága.

⭐ Stella

(#4018) kiskakas válasza radi8tor (#4017) üzenetére


kiskakas
senior tag

semmi uj? :) sata3 és usb3 portok, integrált ILO. Oké, árban brutál,de nekem pl tökéletes lenne az a plusz cpu kakaó:)

(#4019) worxland válasza kiskakas (#4018) üzenetére


worxland
addikt

Azt akarta mondani, hogy lemaradtál egy fél évvel, akkor jelent meg.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#4020) kiskakas válasza worxland (#4019) üzenetére


kiskakas
senior tag

ja bocs..beneztem ;)

(#4021) jerry311 válasza radi8tor (#4017) üzenetére


jerry311
nagyúr

Jó hát én nem foglalkozom ezzel minden nap.
Eleve rá sem nézek (nem is tudok mert messze van) csak használom a szolgáltatásokat.
Megvettem, oszt megy. Évente egyszer ki van takarítva belőle a por oszt tschókolom.
Majd ha nem megy akkor lesz javítás vagy csere.

(#4022) Fex válasza kiskakas (#4018) üzenetére


Fex
tag

Viszont a VGA csak matrox200, ez visszalépés az ATI-hoz képest....

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#4023) AiRLAC válasza Fex (#4022) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nem mintha a VGA only kimenet miatt bármi jelentősége volna az ATInak :)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#4024) bon válasza jerry311 (#4016) üzenetére


bon
őstag

Nekem nagyon tetszik, de drága is. De a barátom n54l-e is megfelelne itthonra.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#4025) Maximusz válasza aFoP (#3971) üzenetére


Maximusz
aktív tag

Szia!

én is sokat töprengtem, hogy mit meg hogyan kellene, és letettem a + videókártya belehelyezéséről. - most épp egy ASROCK E350M1-es integrált procis lappal szeretnék HTPC-t csinálni + Windows 7 + XBMC. Ez sem fogyaszt sokat és egyenlőre a netezés-es tulajdonságait is ki tudnám majd használni.... - egyenlőre ezt találtam megoldásnak, de lehet ahogy múlik az idő ( hisz ez egy majd 3 éves alaplap ) lesz jobb :)

maximusz

(#4026) Rick4 válasza Maximusz (#4025) üzenetére


Rick4
félisten

Jobb már most is van, Mini itx lapból akármelyik 1150 foglalatos 12K-ért, bele egy G1610-es proci 9K-ért, 2-3 ezressel drágább, egy ssd-vel, paneltáppal 15-20w-ot fogyaszt a komplett rendszer, és a processzor kb 5x erősebb, egy X64 Win7 is pattogós, gyors ahogy kell..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4027) fogtunder válasza Maximusz (#4025) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ja, és ha csak HTPC-t akarsz, akkor fölösleges a windows. ott az openelec, ami direkt erre van optimalizálva, én az atom+ion gépemen már sok minden volt xbmc alatt, de eddig ez a legjobb. kicsi, sallangmentes, gyors.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#4028) kammler válasza Agony (#4014) üzenetére


kammler
senior tag

Hello. Tökéletesen megy vele, telepíthető. A driverek: [link]

Előfeltétel nincs, telepíted azt kész. Próbáltam. Megy rendesen. A képernyőfelbontást nem tudtad állitani, ez gond volt, de az atitól már tudsz letölteni vga drivert, azzal már az is jó. Nem gyári BIOS van nekem se. Ráraktam azt ami anno keringett a neten, Igy lett AHCI stb. De a gyárival is megy, tuti.

[ Szerkesztve ]

(#4029) kammler válasza Agony (#4014) üzenetére


kammler
senior tag

Illetve annyit helyesbítek, hogy 2012 R2-höz van egy BIOS frissítés. Gyári is de mod is van már.

[link]

(#4030) Gregman


Gregman
tag

Sziasztok!

Lassan fel kellene "töltenem" az N54L-t HDD-kkel.
WD RED-ek a kiszemeltek.
Használ valaki 4TB WD RED-e(ke)t benne?
A moddolt BIOS-al kezeli, vagy maradjak a 3TB-osaknál?

(#4031) jerry311 válasza Gregman (#4030) üzenetére


jerry311
nagyúr

Van aki sikeresen rakott bele 20 TB-ot, szoval nem lehetetlen.

(#4032) andrew-msi


andrew-msi
aktív tag

Ide is beírom, hátha:

Sziasztok!
Először is leszögezem hogy nem vagyok egy hálózati guru, de próbálkozom. :)
Az alábbi gondom van.
Van egy HP microserver (Win7), amin filmek vannak.
Van 3 gép (1 Wni7, 2 XP) amiről másolni szoktunk a HP-ra. + 2 médialejátszó amivel filmeket nézünk.
Sajnos kapott egy jó kis villámot a HP és azóta nem megy az alaplapi LAN csatlakozó, mivel speckó, így vettem egy ilyet kb. fél éve:
[link]
100 Mbit-es verzió USB 2.0, azóta minden ok, csak ugye lassú a másolás (Total Commander-ben átlag 8500 kbyte/mp)
Tegnap megjött az új ami már Gigabitesés USB 3.0-s (sajnos a HP-n nincs csak 2.0 de úgy voltam vele ha később váltok akkor ez jobb vétel).

Tegnap csere, telepít (Win 7 nem ismerte, ez kicsit fura).
Majd jött a hidegzuhany, TC-s másolásban 4500 kbyte/mp az átlag.
Ez hogy lehet?
A router egy T-home-s cucc, a közbeiktatott switch Gigabites minden gépben Gigabites hálókártya van. Kábelek Cat5e-k.
És itt megállt a tudomány. :(

(#4033) bugizozi válasza andrew-msi (#4032) üzenetére


bugizozi
őstag

Miért nem vettél bele inkább egy hálókártyát?! :U

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#4034) radi8tor válasza Gregman (#4030) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kezeli bármelyikkel. Moddolt BIOS azért kell, hogy AHCI üzemmódban működjön a vezérlő.

⭐ Stella

(#4035) Rick4 válasza andrew-msi (#4032) üzenetére


Rick4
félisten

Nem lett volna egyszerűbb pár ezresért egy pci-express-es lankártyát venni? :U pl: [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4036) andrew-msi válasza bugizozi (#4033) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Volt benne egy ideig, de nem volt stabil, folyton ledobálta a netet.
Bizonyára megsérült a foglalat is.
Utána lett a 100-as USB-s cucc azzal nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#4037) fogtunder válasza andrew-msi (#4036) üzenetére


fogtunder
nagyúr

és mi van olyankor, ha nem TC-vel másolsz? Samba helyett FTP-t (ezt pláne ne Total Commanderben teszteld, hanem FileZillával), vagy NFS-t is érdemes lenne kipróbálni. ha ezekkel is lassú, akkor vagy a driver, vagy az eszköz a hulladék.

esetleg meg lehet próbálni egy típusidegen mini-ITX lapot beleműteni valahogy, mivel a kártya nem megoldás.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#4038) krealon válasza andrew-msi (#4036) üzenetére


krealon
veterán

Nekem a Delock 89357 valt be Nas4Free alatt (realtek 8111F chipset).

A Delock 89156 (realtek 8111E chipset) csak 100 Mbites uzemmodban volt hajlando mukodni. :((

(#4039) kiskakas válasza andrew-msi (#4032) üzenetére


kiskakas
senior tag

ha kb pont a fele sebességet hozza a cucc, akkor 99%,hogy half duplexbe állt be a port. probáld meg fixen belőni full duplexben az usb-s motyót, az oprendszer alatt.

(#4040) andrew-msi válasza fogtunder (#4037) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Felraktam a Ceberit nevű FTP progit.
Sajnos FTP-n se jobb. Se TC-ben se FileZilla-val. :(
Egy 16GB-s file kb 50 perc.

Próbálok másik drivert.

kiskakas: Be van állítva a Full Duplex: 1Gigabit-re.

krealon: Ilyen az új cucc:
http://www.delock.de/produkte/G_62121/merkmale.html

[ Módosította: radi8tor ]

(#4043) andrew-msi


andrew-msi
aktív tag

Nos. Egyszer sikerült TC alatt simán samba-n másolni úgy hogy ment 18000 kbyte/mp körül.
Azt csináltam, hogy felraktam a gyári CD-n lévő 2 éves drivert, és működött.
Majd a gépet újraindítottam és megint nem megy. :(
Mára abbahagyom, mert készen vagyok :W , de akkor ezek szerint a cucc jó és valami driver gond lesz.
Vélemények?

(#4044) andrew-msi válasza fogtunder (#4037) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Köszönöm, itt lett meg a megoldás.
A driver volt a hibás. :((
Amikor meglett a cucc a netröl szedtem le a legfrisebb drivert.
Kiderült a több mint 1 éves driverrel megy mint a szél, ez ugye a hozzájáró CD-n volt. :W
Köszönöm még 1x a tippet!! :R :R

(#4045) zsolt501 válasza andrew-msi (#4044) üzenetére


zsolt501
nagyúr

És így mennyivel megy?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4046) andrew-msi válasza zsolt501 (#4045) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

kb 18000 kbyte/mp

[ Szerkesztve ]

(#4047) zsolt501 válasza andrew-msi (#4046) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ez kb az USB2 hasznos sávszélességéből adódik, picit lehet még ezen javítani 20-25-ig ez felmehet, de ez már a TCP-IP miatt nem biztos hogy összejön.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4048) andrew-msi válasza zsolt501 (#4047) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Elkiabáltam. :O
Sajnos nem stabil, keresnem kell egy másik drivert. :(
Bár lehet hogy inkább megy vissza (élek a 8 napos elállással).
És marad minden ahogy volt. Az legalább stabil. :(

(#4049) slashing


slashing
senior tag

Nem igazán értem miért keveslitek a dolgot 100 megabit = 12.5 megabyte ha azt veszem hogy ez még valami usb cucc is ami még önmagában is ront a dolgon a stabil 10 MB is a csoda kategória, a 8 MB egy teljesen reális normál érték. Egy régebbi usb 2.0 pendrive sem igen megy gyorsabban hiába lenne képes a többszörösére a szabvány szerint....

(#4050) Agony válasza kammler (#4028) üzenetére


Agony
aktív tag

Elnézést a kissé megkésett válaszért, a héten erős "havazás" volt. :)

Feltettem rá a legutóbbi HP biost, az első merevlemez fiókba egy 60Gb-os SSD-t és pikk-pakk felszaladt rá a WS2012. Letöltöttem a drivereket de mindent felismert instant, úgyhogy nem is volt rájuk szükség.

Most rendeltem hozzá Ebayről egy HP 2,5"->3,5" átalakítót elég alacsony 8$ -os áron ingyen szállítással.
Kíváncsian várom, elvileg kifejezetten a microserver szériához van és külsőre is bizalomgerjesztő....

Ha esetleg másnak is szüksége lenne rá innen tud rendelni:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=251331314397&ssPageName=ADME:L:OC:GB:3160

Start with a whisper, end with a scream!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.