Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) Jim Tonic válasza radi8tor (#1350) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nyilván, erre én is gondoltam. Pontosan ezért kérdeztem, mivel szerintem megbízhatóbb egy erre szakosodott cég védelme, ígérete, mint amit ekkora méretben összerakni lehet. Ugyanis Egy levelező szerver, ha titkos adatokat tárolunk rajta, akkor kapásból dedikált, azaz nincsen más feladata. Kell mellé/elé egy normális tűzfal szerver.
Ha levelező szervered van, kell mellé egy olyan internet kapcsolat, ami gyakorlatilag a nagy sebességen kívül 99,99%-os rendelkezésre állással bír.
Kell minimum RAID5-ös tömb, méretes lemezekkel.

Mire ezt megépíted egy ekkora cégnek, rájössz, hogy olcsóbb és biztonságosabb lett volna profira bízni az adataidat, esetleg kódolni az üzeneteket.

Magánvélemény.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1352) radi8tor válasza Jim Tonic (#1351) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vannak cégek, akik sosem fognak szerverterembe menni.
Oda szabad bejárása van a hatóságoknak. Lehet az bármilyen szuper node-on, ha a hatóság tök simán rá csatlakozik a routerre mivel joga van rá.

⭐ Stella

(#1353) Jim Tonic válasza radi8tor (#1352) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem szerverterem. Lelevelező szervert szolgáltató cég.
Hozzád is szabad bejárása van a hatóságoknak.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1354) radi8tor válasza Jim Tonic (#1353) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De nem a tudtodon kívül hallgat bele a közvetlen Internet adatforgalmadba.
Ha bejön hozzám, akkor tudom mikor van jelen.
Most ne ilyen titkos ügynökös lehallgatást vegyünk alapul, hanem egy hivatalos megkeresést.

⭐ Stella

(#1355) Jim Tonic válasza radi8tor (#1354) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Most akkor titkos vagy nem titkos? Ha titkos, akkor bárhol lehallgat. Ha nem titkos, akkor a szolgáltató értesíteni fog. Mivel foglalkoztok, amire a rendőrség kíváncsi? Szervkereskedelem? :D
Rég rossz, ha a jardtól akarod védeni az adataidat...

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1356) radi8tor válasza Jim Tonic (#1355) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem a mienkre mondtam. Azért írtam úgy "vannak cégek".
Nálunk is van, ami már nem fér bele a kódolatlan levélbe. De újabban az ilyen infók szóban jönnek. Nem bíznak már bennünk sem (kinyomtatjuk vagy ilyenek) :DDD

⭐ Stella

(#1357) Honkydoo válasza Jim Tonic (#1333) üzenetére


Honkydoo
őstag

Valóban, de az gondolom nem 1x-es.
Ebben meg pont az a jó, hogy megmarad a 16x-es slot bármi másnak.

Server:
Nem vagyok hivatásos rendszergazda, de nem értem, hogy egy N40-es server miért ne tudna kiszolgálni egy 20 fős céget, levelező serverként és webserverként? :F
Biztos én nem értek hozzá, de a microservert nem pont erre találták ki? :D

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#1358) Jim Tonic válasza Honkydoo (#1357) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Pont ez az, hogy bármi másnak nem kell x16.

Másik kérdésedre: ez az AMD egyik leggyengébb processzora. Alig erőssebb, mint egy Atom. Kevés ilyen feladatokra. Nem ok nélkül vannak a komolyabb feladatot ellátó szerverekben Opteron és Xeon processzorok.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1359) radi8tor válasza Honkydoo (#1357) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha jól emlékszem 15 fős cégre van méretezve a gép. Főleg fileserver feladatkörben.

⭐ Stella

(#1360) zsola32


zsola32
őstag

sziasztok
a segítségeteket szeretném kérni:
a napokban jutottam hozzá egy HP Proilant Microserver-hez, 2x250 gb hdd-vel van szerelve.

szerintetek rá lehet kötni kamerákat, ami 24 órában vesz mondjuk egy telephely körüli mozgolódást? (2-3 kameráról lenne szó)

(a szervert kaptam valakitől, kipróbálásra)

köszi

(#1361) radi8tor válasza zsola32 (#1360) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze. Ilyen feladatra tökéletesen megfelel a gép.

⭐ Stella

(#1362) jake413 válasza radi8tor (#1361) üzenetére


jake413
csendes tag

Ez működne mondjuk 15-20 kamerával is?

(#1363) radi8tor válasza jake413 (#1362) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Milyen módon kötsz rá 15-20 kamerát?

⭐ Stella

(#1364) zsola32 válasza radi8tor (#1361) üzenetére


zsola32
őstag

köszi
és milyen szoftverkörnyezet kell hozzá?
linuxos, vagy win operációs rendszerrel is megoldható?

(#1365) radi8tor válasza zsola32 (#1364) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Amilyet a kamera megkíván. Nem tudom milyen kameráról van szó, hogy azok milyen módon kommunikálnak a géppel, stb.
Ha Windowsos program van hozzá, akkor Windows kell rá, ha más, akkor más.

⭐ Stella

(#1366) zsola32


zsola32
őstag

ezek jó hírek
igazság szerint még nincsnek meg a kamerák, olyant szeretnék, ami éjszaka is lát és természetesen kültéri megoldás

(#1367) nvyktor válasza radi8tor (#1363) üzenetére


nvyktor
aktív tag

IP-n rá tudja kötni, vagy wireless, vagy sok usb-hubbal.
Mondjuk az első kettő olyan árban van, hogy nem a szerveren kell spórolni... :)

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#1368) teleguru válasza zoltasan (#1328) üzenetére


teleguru
csendes tag

Nekem is 520as van benne. Xbmcbuntu van alapbol rajta de 2napja dobtam fel kivnancsisagbol az uj win8 at egy 60gb os ures ssdmre. 18mp alatt bootol be a kis n80l sokaig vacakol a periferiak begyujtesevel... Nem fast bootos bar egy szervert nem kapcsolnak ki naponta ugysem... Az uj op rendszer kb 40 perc alatt ment fel es nem kellett semmilyen drivert feltennem.... Van kep, hang, net. Neztem mennyire fogja a vasat folyamatosan kb 20% vt, de az is lehet h a csokkentett 800mhz en fogta ennyire.

Új gyári Apple kijelzők, érintők. HÍVJ bátran

(#1369) Jim Tonic válasza nvyktor (#1367) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

IP-n nem kell rákötni. :) Csak egy FTP-t kell konfigurálni a kameráknak.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1370) nvyktor válasza Jim Tonic (#1369) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Jóvanna! :DD
A kákán is a csomót... :)

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#1371) #95590400


#95590400
törölt tag

van itten egy MOBIL RACK SHARKOON QuickPort Combo 2,5"-3,5" IDE/SATA HDD, 5,25" IDE USB/eSATA dokkoló.
milyen csiribirit kell elkövetni vele, h lássa a win7 + N36L esatán? csak mert nem lássssa. gúglizás megvót, okosabb nem lettem.

[ Szerkesztve ]

(#1372) worxland válasza #95590400 (#1371) üzenetére


worxland
addikt

Valószínűleg másik esata-kábel kell. Másik fórumban olvastam, hogy nagyon válogatós a Microserver.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#1373) #95590400 válasza worxland (#1372) üzenetére


#95590400
törölt tag

ehh, újraindulás után látta az esatán lógó cuccot. nem húztam le, de vesztemre, mert cserébe egy sor ikonom nincs meg, truecrypt meg közölte, h nem mountol, mert izé. most bányászhatom össze, h miért.
mingyá összepisilem magam izgalmamban, és veszek valami dlink nas-t. bár összepisilésért itt 24 óra bünti jár.
egyébként tényleg murvára fogok örülni, ha végérvényesen összeszúrta magát egy nagy csomó cryptelt partició.
tipikus hp, rázsúfolt mindenre mindent, fw-t, biost, programot írni fakezűek, aztán szoptyék vele a pahaszt.

[ Szerkesztve ]

(#1374) radi8tor válasza #95590400 (#1373) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gyári BIOS-al használod a gépet?

⭐ Stella

(#1375) worxland válasza #95590400 (#1373) üzenetére


worxland
addikt

"mingyá összepisilem magam izgalmamban, és veszek valami dlink nas-t." - na ezt írd be a D-Link DNS-320L topikba, oszt többen rekeszizom-túlfeszülésben fognak meghalni... :DD

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#1376) #95590400 válasza worxland (#1375) üzenetére


#95590400
törölt tag

ne kísértsük az istent.

truecryptet valami parancssörrel helyreraktam. egy másik sharkoon eszköznél, az usb to utp usb lannál meg az usb eszközös program telepítésekor szúrta össze magát.
látom, ez a márka se lesz a kedvencem.
komolyan, mint a régi szép időkben, nézem a kis pilácsot, meg hallgatom a vinyókat, most bebutul, nem butul?
ehh, ez egy ilyen nap lett. mindegy, jóféle jéghideg alma ciderek bekészítve, az az egy biztos, h ha megunom, nekiállok meginni mindent. legfeljebb összehányom a szervert. szó szerint.

[ Szerkesztve ]

(#1377) #95590400 válasza radi8tor (#1374) üzenetére


#95590400
törölt tag

igen. amúgy ha újraindítom, akkor a hdd sentinelben lemez0 jelöléssel látszik a dolog.
laptopon rádugtam esata, látta, de szerencsétlen vinyóra a hdds egyből kiírta h olyan felpörgési hibái vannak, h 0% a kondíció. aztán meg nem is, de elég volt egy sportszelethez a gatyámban.
hp ha kirakom hibernálásba, majd vissza, akkor látja, besorolja legutolsó diszknek. de ha lehúzom, se választja le, vagy ha másikat nyomok rá, akkor se látja.
nincs valami parancssor, amivel esetleg meg tudnám oldani, amolyan hotplug módjára a vinyó eltávolítást, mountolást?
marhajó dokkolás ez, kéremszépen.

[ Szerkesztve ]

(#1378) #95590400 válasza #95590400 (#1377) üzenetére


#95590400
törölt tag

floodolok tovább.
az egészet megoldotta a hotswap! nevű egyszerű kis progi:
http://mt-naka.com/hotswap/index_enu.htm
leválasztható vele biztonságosan bármilyen sata merevlemez, ami nem rendszer, valamint az eszközváltozás keresése opcióval bemountolja a rádugott újabb merevlemezt esatán. azt nem tudom, h előfeltétele az egyszeri hibernáció, gyanítom nem.
mission accomplished well done john mullins.

(#1379) goldnarmz válasza #95590400 (#1378) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Örülök, hogy sikerült! :C
Szét röhögtem magam a hsz-eiden. Nagy figura vagy! :DDD

(#1380) zhagyma


zhagyma
őstag

Mivel hivatalos specifikációban nem találtam leírva hogy a HP Microserver támogat 16 GByte DDR3-as ramot (vagy nem voltam elég alapos hamarjában: AMD RS785E, datasheet) ezért kérdezném, valaki próbálta már? Fórumokon sikeres probákról nyilatkoznak: [link], [link]

[ Szerkesztve ]

(#1381) Fex válasza zhagyma (#1380) üzenetére


Fex
tag

Na, ez érdekes lehet!

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#1382) radi8tor válasza zhagyma (#1380) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért nem találtad, mert hivatalosan nem támogat annyit. 8GB a max.
Én is olvastam pár helyen, hogy 16GB-al is működik, de ez nem izgat annyira. :)

Virtuális gépeket akarsz futtatni rajta, hogy kevés a 8GB RAM?

⭐ Stella

(#1383) zhagyma válasza radi8tor (#1382) üzenetére


zhagyma
őstag

Tudom hogy hivatalosan nem támogatott: quickspec. Amúgy semmi különös célom sincs vele - elvagyok a 8 GByte-al - csak kicsit meglepődtem. :)

[ Szerkesztve ]

(#1385) radi8tor válasza sxboy (#1384) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sajnálattal vettem észre, hogy nem adtál fel hirdetést.

⭐ Stella

(#1386) sxboy válasza radi8tor (#1385) üzenetére


sxboy
tag

Mert nincs értelme. Ilyen gyári ramot, csak itt találhatok.

(#1387) radi8tor válasza sxboy (#1386) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sok mindennek nincs értelme, de azért az alapszabályokat próbáljuk meg betartani. :R
Mellesleg többen is hirdettek már ilyen RAM-okat ott. Gondolom azért nincs már fent, mert eladták. Így neked is lenne értelme, ha feladnál egy kereső hirdetést.

⭐ Stella

(#1388) sxboy válasza radi8tor (#1387) üzenetére


sxboy
tag

Rendben, értelek, bocsánat.

(#1389) Altbrucke válasza radi8tor (#1354) üzenetére


Altbrucke
tag

figyelj minden szolgáltatónál van a "szervnek" egy gépe amin átmegy minden adat és a szolgáltató emberei még csak hozzá se nyúlhatnak, nem hogy belenézzenek:) ennyit arról, hogy milyen adatokhoz férnek hozzá :W

(#1390) nvyktor válasza Altbrucke (#1389) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Ez azért így kategorikusan nem feltétlen igaz...

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#1391) Altbrucke válasza nvyktor (#1390) üzenetére


Altbrucke
tag

hát te gondolsz, amit gondolsz, én meg nem mondok többet erről....... :B

[ Szerkesztve ]

(#1392) csballago


csballago
csendes tag

Sziasztok,
Nyaralás letelt így újra nyúzom a HP MS-t. :-) Feltettem rá az OMV-t, ami elég jól fut rajta, egyszerű, átlátható. Nincs semmi csicsa, de egy NAS-ra/Server-re nem is kell szerintem.
Eddig ennél maradnék, de a korábbi Ubuntu verziónál szintén felpakolt XBMC nagyon megtetszett. Nem tudjátok megfér együtt valahogy az OMV és XBMC?
Ha igen, letesztelhetném a korábbi Ubuntunál tapasztalt 1080p videók kicsi szaggatását is. :)

(#1393) sxboy válasza csballago (#1392) üzenetére


sxboy
tag

Ennek az eredményére én is kíváncsi lennék. :) Sztem megoldható deb csomagok feltelepítésével, de ahhoz kellene egy grafikus felület is, hogy fusson. Ennyire én még nem vagyok benne a linuxban. :)

(#1394) csballago válasza sxboy (#1393) üzenetére


csballago
csendes tag

Valahogy nem lelek konkrét eredményre a neten. :(

(#1395) csballago válasza sxboy (#1393) üzenetére


csballago
csendes tag

Találtam itt-ott különböző leírásokat a neten, de egyik sem pontosan ad infót.
Pl: itt is van valami elérhetőség XBMC-re.

(#1396) sxboy válasza csballago (#1394) üzenetére


sxboy
tag

Tényleg nem értek hozzá, de szerintem úgy lehetne megcsinálni, hogy felraksz egy full debiant, arra rá az omvt, az xbmct, stb. Ilyet már láttam a neten, de ugye nem támogatják hivatalosan, de megoldható.

(#1397) csballago válasza sxboy (#1396) üzenetére


csballago
csendes tag

Sajnos én sem vagyok egy linux guru, de tegnap azért próbálkoztam pár dologgal. Sajnos sikertelenül, mert ha ment valami, akkor a másik nem indult el, vagy épp lépett hibára.
Most a WHS2011-eg gondolkodom..... lehet le is tesztelem.

Szeretnék valami WEB Photo Gallery-t is üzemeltetni a tárolt fotókkal. Tudnátok erre javasolni valami jó megoldást?

(#1398) punk17


punk17
aktív tag

3-4 napja érdekes dolgot vettem észre a kis HP-n. Elindítva a CPU-Z-t elég érdekes eredmény fogadott. A proci 4x szorzó melett 1,5GHz járt elég magas "FSB"-vel. És így minden órajel elcsúszott elég szépen, amitől eléggé instabil lett. Viszont ha Teljesítménycentrikus állítom az energia gazdálkodást akkor helyre áll minden csak a C'n'Q nem működik. Ha Energiatakarékosra, vagy Kiegyensúlyozott állítom akkor megint borul az egész. Valaki talákozott már ilyennel? A gépen Win Server 2008R2 van, rendszeresen frissítve. Természetesen hivatalos minden rajta(MSDNAA).

Képek:
Energiatakarékos
Teljesítménycentrikus

Ha valakinek van valami ötlete az szívesen fogadom, de nincs sok kedvem újratenni a szervert mert elég sok minden megy rajta(OpenVPN, Hyper-V, MS SQL,...)

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#1399) radi8tor válasza punk17 (#1398) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Miben nyilvánul meg az instabilitás?

⭐ Stella

(#1400) punk17 válasza radi8tor (#1399) üzenetére


punk17
aktív tag

Fagyott már csontra és a naplóba is van pár kritikus hiba. Főleg akkor vannak gondok mikor elkezdem terhelni a virtuális gépet.

Oneplus 3T | Apple iPad Air

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.