Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) KTTech válasza Fex (#750) üzenetére


KTTech
veterán

Ránéztem most Cactiban a szerverre, íme a mai nap, 5 perces bontásban, a mai napon kb. 11-13-ig és 23-tól volt használva, a többi időtartamban csak a transmission nyomult, csak upload irányban (max. 25Mbit) és esetleg FTP kapcsolat lehetett (ezt nem ellenőriztem) + a Cacti folyamatosan monitorozza az egész szervert. Az 5GB memória használtsága a következőképpen alakult:

Fizikai memória:

Ebből cache:

A ZFS-t manuálisan állítottam be annak idején max. 4GB cache használatára, de a HDD-k hőmérői szerint nem nagyon ment a RAIDZ tömb:

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#752) KTTech válasza balajti (#749) üzenetére


KTTech
veterán

Hopsz, azt elfelejtettem mondani, hogy nem Windows esetén... hanem pl. egy Debiannál.

(Ennél kisebb konfigot használtam céges szervernek - tudásbázisnak -, 50 felhasználóval, masszív Postgress adatbázissal, Apache ill. FTP-vel, és SMB-vel, napi több 10 GB forgalommal, belső hálózat felé, és elég volt a PIV 2.4-es proci - a jó öreg 2.4C - és a 2 GB RAM, nem okozott gondot, mindig volt szabadon is)

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#753) radi8tor válasza KTTech (#751) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az komoly, RAM cache-ből torrentezik a géped? :DD

⭐ Stella

(#754) KTTech válasza radi8tor (#753) üzenetére


KTTech
veterán

Legalább használatban van :) (3GB-t engedtem neki, ha jól emlékszem, de nem néztem meg a settings.json-t...) Tévedtem: 4MB a cache, a többit a Debian tartja memóban... így 299MB valós memót eszik most a Transmission (2.42, saját fordítás...)

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#755) ozveo válasza LordAndrew (#723) üzenetére


ozveo
tag

Deluge[link]
van webes interfesz is.

[ Szerkesztve ]

(#756) ozveo válasza DaneeL (#716) üzenetére


ozveo
tag

Broadcom BCM5775[link]

[ Szerkesztve ]

(#757) radi8tor válasza DaneeL (#716) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Intel Gigabit CT Desktop Adapter (EXPI9301CT). Nekem ilyen van benne és nem korlátoz. :N
Igaz ESXi-vel nem próbáltam, gondolom viszi azt is.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#758) ozveo válasza radi8tor (#757) üzenetére


ozveo
tag

Nem lesz vele gondod. ESxi-vel is mennie kell.

(#759) Rosep


Rosep
senior tag

Létezik, hogy nincs újabb gyári BIOS (041) 2011.07.29-nél N40L-hez?

[ Szerkesztve ]

(#760) radi8tor válasza Rosep (#759) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Létezik. Van valami bajod a géppel, hogy újabb BIOS-t keresel? :U

⭐ Stella

(#761) Rosep válasza radi8tor (#760) üzenetére


Rosep
senior tag

Mikor összerakok/beüzemelek egy új gépet, mindig rárakom a legújabb BIOS-t. Pláne ha magamnak csinálom. :)

(#762) Rosep


Rosep
senior tag

Viszont épp az openfiler telepítésével kűzdök. Nem hajlandó felmászni a 8 gigás pendrivera.

(#763) Rosep


Rosep
senior tag

Felment végül, de valami nem okés. Újraindult rendesen, de a következő bootnál az mondja "Missing Operating System".
Most mi van? :F

[ Szerkesztve ]

(#764) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ha egy mód van rá ne itt beszéld meg az Openfiler-es dolgokat. Van annak is saját topicja.
Esetleg még Ubuntu Linux topic.

Microserver hardver kérdésekben biztos tudunk segíteni.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#765) Rosep válasza radi8tor (#764) üzenetére


Rosep
senior tag

Én topicnak nem nevezném az 1 év / 1 hozzászólást. :)

(#766) aicon válasza Rosep (#763) üzenetére


aicon
senior tag

Vagy nem látja az adathordozót, vagy a boot résszel van valami gond.
Egy újratelepítés esetleg megoldhatja.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#767) Rosep válasza aicon (#766) üzenetére


Rosep
senior tag

Megvolt a gond, nem raktam bootloadert - vagy mit. De valahogy nem is jön be nekem, meg lassú is. Magyarul nem tud (ez a kisebbik gond), de nem látom hogy lehetne rá heggeszteni torrent klienst. Mindegy, ma rárakom a FreeNAS-t és kipróbálom azt.

[ Módosította: radi8tor ]

(#768) DjKoxi válasza Rosep (#767) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Tedd fel az OMV-t, egy próbát megér. ( még többet is :) )

(#769) aicon válasza Rosep (#767) üzenetére


aicon
senior tag

FreeNAS-t én is próbáltam, de az OMV jobban bejött. Benne van minden ami kell.
Főleg, hogy volker már az új verziót publikálja...

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#770) Rosep válasza aicon (#769) üzenetére


Rosep
senior tag

Akkor OMV-ről tudsz pár dolgot mondani:
- torrent kliens gondolom van
- belső másolás (HDD-HDD között, háló és PC nélkül) plug-in van?

(#771) Billu válasza Rosep (#770) üzenetére


Billu
aktív tag

-Transmission
-én SSH alól feltett Midnight Commander használtam.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#772) Rosep válasza Billu (#771) üzenetére


Rosep
senior tag

Na azt biztos nem fogom tudni felrakni, hacsak nem mondod majd el privátban hogy kell. :)

(#773) wierra válasza Rosep (#772) üzenetére


wierra
senior tag

Én sem vagyok linux expert, de simán sikerült, a "gyári" leírást követve. ;)

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#774) Rosep válasza wierra (#773) üzenetére


Rosep
senior tag

OMV fenn, már most szimpibb, bár ahogy látom a fordítás még gyerekcipőben jár.

Az uTorrent oldalán levő Linuxos remote felmegy rá?

[ Szerkesztve ]

(#775) aicon válasza Billu (#771) üzenetére


aicon
senior tag

dettó

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#776) Zoty4


Zoty4
őstag

Megvettem a gépet, most szenvedtem bele a memóriát. :C
Valaki tud nekem segíteni privátban egy picit ami az oprendszert illeti?

[ Szerkesztve ]

(#777) Rosep


Rosep
senior tag

Én meg közbe kipróbáltam a 3 rendszert:
- OpenFiler
- OpenMediaVault
- FreeNAS
Hát mit mondjak, egyik se nyerte el nagyon a tetszésemet.
OMV-be egyszerűen nem tudtam felrakni semmilyen plugint.
FreeNAS-al szintén így jártam. Holnap még megpróbálom a 8.2 betat. Meg ebbe egyszerűen nem lehet állítani hálózati beállításokat. Tök üres az a rész.

(#778) wierra válasza Rosep (#777) üzenetére


wierra
senior tag

OMV topic, én itt kérdezek bőszen ;) :K

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#779) aicon válasza Rosep (#777) üzenetére


aicon
senior tag

"OMV-be egyszerűen nem tudtam felrakni semmilyen plugint"
A hibát ne az OMV-ben keresd, a pluginek felmennek gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#780) Rosep válasza aicon (#779) üzenetére


Rosep
senior tag

Azt sejtettem én is...

Most felrakom a FreeNAS 8.2 betat, mert ha jól olvastam azt írják attól kezdve van plugin.

(#781) Creexie válasza Rosep (#780) üzenetére


Creexie
csendes tag

Hali!
Javaslom a legujabb verziót, mert nekem 8.02-vel gondok voltak a hálózati sebességgel nem is kicsi.
8,03 már rendben van, fullon kihajtotta a gigabitet.
Tapasztalat nálam: a 64 bites verzióban nem minden menüpont jön be, pl: reporting....stb
http://www.freenas.org/

Üdv

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga szintjén nyomorog....

(#782) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Szépen kérlek titeket ne ebben a hardveres topicban beszéljétek meg a szoftveres témákat. :R

⭐ Stella

(#783) Rosep


Rosep
senior tag

Szerintem az is ennek a topicnak lehet a témája, milyen szoftver fusson a vason. De ha téged ennyire zavar, én egy szót sem ejtek többet erről...

(#784) aicon


aicon
senior tag

A régi, törölt topikban is megbeszéltük a szoftvereket, rajta futtatható operációs rendszereket. Meg még sokminden más a géppel kapcsolatos dolgot. Senkit nem zavart, sőt...

Gondolom, majd jelzed a HTPC-s topikban is, hogy mellőzzük az xbmc-t...

[ Szerkesztve ]

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#785) radi8tor válasza aicon (#784) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem akartam reagálni erre, de már ketten is írtatok. :W
A régi topic egy Logoutos írás volt és ahhoz tartozott.
Ez egy szakmai topic, ahol szabályok vonatkoznak minden hozzászólásra.
Ha nem lennének szabályok mindenhol lehetne mindenről írogatni és akkor nem kellene csak 1 topic.
Nem véletlenül szabadultak el ott az indulatok (nincs moderálás).
Úgy gondolom az alapszabályok betartása mindenkire vonatkozik. :R

Valamiért úgy érzem lustaságból nem akartok átmenni az OMV topicba. :U
Két napja is szépen kértelek titeket legutóbb erre. Még linkeket is adtam, ahol lehet kérdezni.

⭐ Stella

(#786) aicon válasza radi8tor (#785) üzenetére


aicon
senior tag

Nem neked címeztem, de nekem válaszoltál, így:
Ha moderátor vagy tedd a dolgodat amit ilyenkor kell, ha nem akkor a beírásoddal csak offolod a topikot.
Mennyire is tartozik ez ide?

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#787) radi8tor válasza aicon (#786) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kérlek kerüld a személyeskedést. :R
Kinek címezted volna, ha nem nekem? Nem most jöttem le a falvédőről.

Nincs szükségem kioktatásra sem. Tudom hogy mi a "dolgom" (ha már ezt a szót használtad), de nem fogok az első OFF-nál modkerbe rohangálni. Úgy gondoltam vagyunk annyira értelmesek, hogy a topic témájánál maradunk (főleg akkor, ha azokra a kérdésekre van másik topic).

⭐ Stella

(#788) aicon válasza radi8tor (#787) üzenetére


aicon
senior tag

Nem én kezdtem és nem is díjazom az önjelölt moderátorokat.
Sajnos nincs túl jó hírem számodra.
A topik szétoffolását egyedül kell folytatnod, nem tudok segítő kezet nyújtani benne...

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#789) KTTech


KTTech
veterán

Probléma megoldva, lásd topic címe.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#790) radi8tor válasza KTTech (#789) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Már írtam modkerben erről.
Nem ismerem a folyamatokat, de a topic nyitójának nincs beleszólási joga a topic címébe? :U
Szerintem nem jó összekeverni a SW-t a hardverrel mivel egy x64 PC-ről van szó, amire bármit telepíthetsz.
Célhardver esetén egyetértenék vele, de így nem...

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#791) KTTech válasza radi8tor (#790) üzenetére


KTTech
veterán

Nem igazán van...

De ennyi erővel már rég zárható lenne a topic, mivel a hardverről nincs sok írni való, az adott. létezik összesen 2 verzió belőle... 1 hsz-el ki is van végezve. Ha jobban megnézed, akkor az itteni hsz-ek nagy része nem a hardverről szól. Plusz ez egy célhardver, amit a HP kifejezetten egy célra épített, sőt gyárilag csak WHS-el került forgalomba, ha a szoftver részt nézzük. Megoldás az is, ha zárom a topicot, mivel a hardverről már mindent tudunk, lásd ugya ez 1. hsz-t.

De vegyük példának a TP-Link 1043ND topicot. Az is ugyebár egy router... de a hsz-ek java része nem arról szól, hogy a hardvert módosítani kellene (bár lehetséges), hanem a rá tehető custom firmware-kről.

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#792) radi8tor válasza KTTech (#791) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért ez picit meredek volt szerintem.
Igenis lehet beszélni a hardverről. Van aki vesz bele RAID bővítőkártyát, VGA kártyát, LAN kártyát, esetleg SATA racket, stb. Az ECC RAM-okról nem is beszélve.
Ezekben segítünk.

Viszont a Linuxos GRUB reszelés nem ide tartozik.

Topicot zárni szerintem ilyen indokkal nem lehet. De szíved joga, ha ezt szeretnéd, akkor úgysem állíthat meg benne egy fórumozó.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#793) KTTech válasza radi8tor (#792) üzenetére


KTTech
veterán

Nem kívánom zárni, viszont véleményem szerint egy RAID kártya már magában is szoftver támogatással kell, hogy bírjon, mivel bármilyen RAID kártya bele megy, bármilyen DDR3-as ECC/nem ECC RAM-ot kezel... és így tovább.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#794) radi8tor válasza KTTech (#793) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ok, feladom. Szélmalom harcot vívok itt úgy látom.

⭐ Stella

(#795) KTTech válasza radi8tor (#794) üzenetére


KTTech
veterán

Megcsinálhatjuk azt is, hogy ezzel párhuzamosan nyitok egy ugyanilyen című topicot, a majd ezt visszanevezem és azt fogják használni az emberek, ez pedig szépen elsüllyed - mivel ott lesznek az információk. De gondolom ezt Te sem akarod...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#796) Rosep


Rosep
senior tag

Na akkor visszatérve a NAS szoftverekre... :)

Visszaraktam az OMV-t, majd annak a topicjában megpróbálom szóra bírni a Transmissiont.

(#797) Rosep válasza radi8tor (#794) üzenetére


Rosep
senior tag

Tényleg nem b*sztatni akarlak és beszólni. De amíg senki nem reklamál, hogy amiről beszélgetünk kötetlenül az nem ide tartozik, szerintem mehetne minden a maga folyásában.

(#798) Zoty4


Zoty4
őstag

Feltettem win server 2008 r2-t, többetek javaslatára.
Mit tegyek fel rá, miylen programokat beállításokat javasolnátok rá?
eddig utorrent van rajta meg egy total commander.
Asztali gépemről távoli asztalként használom már. Meg vagyok elégedve vele egyelőre.

2 kérdésem lenne: hogyan tudom weben keresztül elinditani torrentet, ill telefonommal tudok e kommunikáni a ms-sel?

(#799) Menotti válasza Zoty4 (#798) üzenetére


Menotti
aktív tag

Az uTorrentet bárhonnan eléred webben keresztül, ha a beállitások részben mindent jól csinálsz...

(#800) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Ma csináltam ma egy tesztet WHS 2011-es verzióval 6GB-RAM társaságában az utorrent 25Mb-es feltöltés estén 128 bejövő kapcsolattal 8 aktív anyaggal max 5%-os processzor terhelést okozott.
Szerintem ez nem rossz eredmény ettől a géptől.
Valamit most nagyon eltaláltak a legújabb stabil utorrentnél, mert ennél általában jóval magasabb volt a terhelés, vagy most a WHS skálázta jól az erőforrást, de az biztos hogy ha ez így marad, akkor ez a szoftver marad egy darabig.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.