Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) Jim Tonic válasza Honkydoo (#1797) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ez nem jó szerver alap. Itt mindent (nagyon helyesen) feláldoztak a fogyasztás és az ár oltárán. Tökéletes arra, mire szánták. Nem is valódi szerver, hiszen nem redundáns, hivatalosan nem hot swap, nincs raid5, stb. Egyedül az ECC RAM dobja meg.

Ahogy én csinálom jelenleg: két lemez van benne, nemsokára jön egy harmadik. A fontos adatok több lemezen vannak (biztonsági másolat). Onlineban gondolkozom, de még vacillálok. Semmit nem csinál azon kívül, hogy itthon 3 gép éri el. Cserébe 1-2eFt, amit havonta megeszik.

Amit Te akarsz építeni, arra jobb egy mini-itx alaplap, bele erős processzor, megfelelő ház, erősebb táp, stb. A végén amúgy is oda kötsz ki, hogy ML110. :)

szerk.: de sokan írtunk egyszerre. mikor elkezdtem írni, nem volt #1799 és #1800 :)

#1800: nemrég olvastam egy cikket, aki P3-massal (talán P3 600) futtat SW RAID5-öt. Írás közben lassú az oprendszer, de működik. Szerintem elbírna vele, ha mellette nem végzel CPU-t zabáló műveleteket.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1802) bambano válasza Jim Tonic (#1801) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem azt mondtam, hogy nem bírna el vele, csak az eredmény nem közelítené meg azt, amit a diszkek vagy a hálókártya bír.

egyébként meg a p3-asok elég bika procik voltak a maguk idejében :) főleg az 1.4-es tualatinok.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1803) Honkydoo válasza bambano (#1800) üzenetére


Honkydoo
őstag

Mondjuk ezt nem értem.
Ha egy videókártyát meg tud hajtani a microserver, ami már eleve pci-e 16x-es akkor egy raid vezérlőtől ami, 8x-es miért feküdne el? :F

Jim Tonic:
Aha, tehát ha magam rakom össze, akkor már ott tartok, mintha vennék egyet készen.
Ebben az esetben már tényleg csak egy kérdésem van! A fentebb említett.

Azért kérdezem, mert tudommal a jobb RAID kártyákban van egy processzor, ami leveszi az alaplapi CPU válláról a terhet. Vagy esetleg van más CPU zabáló dolog ami fölött elsiklottam? :F

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#1804) bambano válasza Honkydoo (#1803) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

és akkor következzen annak bizonyítása, hogy egy jobb videokártyát meg tud hajtani...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1805) sellerbuyer válasza bambano (#1804) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Nekem egy LP-os 6450 van benne, Duke Nukem Forevert simán játszottam a microserveren.

(#1806) Mindreader válasza Honkydoo (#1803) üzenetére


Mindreader
tag

Nem arról beszéltek hogy egy hardveres RAID vezérlővel nem bírna el a gép egy RAID5-öt, hanem egy tisztán szoftveres megoldással nem tudná kihajtani a merevlemezek valódi sebességét. A hardveres RAID kártyákon külön van egy processzor (pl. PowerPC) ami számolgatja a paritást RAID5/6 esetében, tehát a központi CPU-nak ezzel nem kell foglalkoznia, míg ugye szoftveres megoldás esetében ez a feladat rá marad.

(#1807) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Mi számít jobb videókártyának? Régóta van már pci-e 16x-es port a videókártyákon..

Mindreader:
Nem arról beszéltek hogy egy hardveres RAID vezérlővel nem bírna el a gép egy RAID5-öt, hanem egy tisztán szoftveres megoldással nem tudná kihajtani a merevlemezek valódi sebességét. A hardveres RAID kártyákon külön van egy processzor (pl. PowerPC) ami számolgatja a paritást RAID5/6 esetében, tehát a központi CPU-nak ezzel nem kell foglalkoznia, míg ugye szoftveres megoldás esetében ez a feladat rá marad.
Egy kérdőjel lemaradt. Amúgy hardveres RAID-ről beszélünk. :)

Még egy kérdés:
Tudotommal a SATA olyan interface, ami kevés CPU-t használ. Mennyi CPU-t használ a PCI-e port?

Ami hiba lehet, az a hálózati kártya, egy ilyen NAS-nál, de abból is linkeltek már be olyan verziót, amibe van CPU.

De ha mégis van valami más CPU zabáló dolog akkor mondjátok! Tényleg érdekel! :)

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#1808) Jim Tonic válasza Honkydoo (#1807) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ezt már nem lehet leírni ide, mert nagyon alapvető hiányosságok vannak az ismereteidben.
Tedd fel a megfelelő helyen a kérdéseid!
Példa: nem a PCIe port terheli a CPU-d.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1809) Honkydoo válasza Jim Tonic (#1808) üzenetére


Honkydoo
őstag

Azért ha már ennyire ki tudsz okítani az ismereteimről, annyit megtehettél volna, hogy privátban megírod a választ. :U

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#1810) bambano válasza Honkydoo (#1809) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

privátban nem lehet megírni több év/1-2 évtized munkatapasztalatait, egyetemi oktatáson tanultakat, mert nem fér bele az üzenetbe se meg az időbe se.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1811) Jim Tonic válasza Honkydoo (#1809) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem volt bennem rosszindulat. Ezért is írtam, hogy írj a megfelelő topikba, ahol bármilyen kérdésedre tudnak válaszolni. Akár én is. Privátba nem szoktam túl sokat írogatni, mert semmi időm rá. Egy-két mondattal nem lehet megválaszolni mélyenszántó kérdéseket.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1812) bencze válasza bambano (#1810) üzenetére


bencze
senior tag

Akkor én is kicsit beszállok a kötekedésbe, ha már 1-2 évtizet tapasztalat, egyetem stb, vagy profi vagy és akkor légy az vagy te is találgatsz mint mi és akkor le lehet szállni a magas lóról... (csak a raid5-re válaszolt "rosszul" jelződre, és az ezt definiáló / alátámasztó számokra, forrásokra apropó...)

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#1813) bambano válasza bencze (#1812) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

először is: hülyeséget ne kérdezzen senki. egyrészt itt segítünk másoknak, ami nem egyenlő azzal, hogy megoldjuk helyette minden problémáját. normálisan ez úgy működik, hogy mindenki megpróbálja megtenni a szükséges erőfeszítéseket, hogy célját elérje, és ha megakad, akkor segítséget kap. vagy belefut valami nehezen eldönthetőbe és akkor más, aki már végigmolyolta, irányba állítja. de az úton neki kell végigmenni.

másrészt meg időnként (most nem célzok a konkrét esetre), felbukkannak olyan kérdések, hogy valaki szeretné 5 perc alatt leszívni a másik agyából az összes infót. én a magam részéről ebben nem vagyok partner.

a konkrét esetről:

nekem microserver nem volt még a kezemben, még erősen agyalok azon, hogy lesz-e. viszont több teherautónyi rendes szervervas volt már a kezem alatt, a legkisebb netfinity 5000-estől az 570-es vagy 590-es regattáig meg az f20-as sharkig. tehát azt, hogy milyen egy rendes szerver, tudom, mert munkaköröm volt, hogy tudjam. azt is jól látom, hogy ez az n40l ez nem az. viszont az a kérdés, hogy mi az n40l, elég tág témakör, mert attól, hogy nem szerver, még sok irányban lehet nem szerver. következmény: felelősségem biztos tudatában ki tudom jelenteni, hogy egy n40l sok diszkkel, raid5-nek szar lesz. hogy abszolút nagyon elviselhetetlenül szar lesz vagy csak közepesen ótvaros híg fekália, azt nem tudom, mert ahhoz a kezem közé kellene kapni egyet pontosan ugyanolyan diszkekkel, mint amilyen a kérdezőnek van, de ez most nem valós lehetőség. másrészt azt sem tudom megjósolni, hogy amikor a kérdező meglátja az általa összebarkácsolt megoldást, az neki mennyire lesz csalódás. Amikor majd véleményt ír róla, abban mennyi lesz az objektív és mennyi az önigazolás. Ezt mind nem lehet tudni.

Ha lehet hozni a szokásos autós hasonlatot: azt lehet tudni, hogy a 3 hengeres 1.0-ás htp skoda fóbia rossz autó. De hogy más mennyire elégedett vele, azt én nem tudhatom, az szubjektív egyéni preferencia.

ui: az 590-es regattáról annyit, hogy két procimag plusz négy giga ram aktiválásához szükséges licensz kulcsot 22 misi plusz tréfa zséért kaptam hozzá. Egy io dobozában 88 darab pci-x csatolónak volt hely, és nem egy io doboz volt hozzá, hanem vagy 4. a szűk keresztmetszet is ritkaság volt benne. Nekem ez a szerver.

fentiekkel sem fényezni nem akartam magam, sem megbántani senkit, csak lássuk már, hogy egyes kérdéseknek, bizonyos fajta kérdésfeltevésnek nincs értelme.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1814) bambano válasza bencze (#1812) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

még annyit: privátban szakmai kérdésre választ várni disznóság.
ha publicban ír választ, azt más is olvashatja, gugli kereshetővé teszi, megmarad a nagy közös tudástárban. a privát meg ment a levesbe, a következő kérdezőnek is meg kell írni a választ, és így tovább.

tehát akkor jársz el helyesen, ha nem írsz közérdeklődésre számot tartó kérdésre privátban választ.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1815) bencze válasza bambano (#1813) üzenetére


bencze
senior tag

Na ne viccelj, a környezet adott, szerintem rajtad kívül itt senki nem gondol arra, hog valami fájbercsenneles szuperszerverrel kell összehasonlítani. Nincs 4x 10gbps ethernet sem rajta. Ha a "szar" azt jlenti, hogy max 200 MB/s-re képes akkor az nem szar sőt nagyon jó mert simán megtölti az 1gbps-t.
Nekem az a bajom ha az emberek hit alapján döntenek el dolgokat míg a számokról nincs fogalmuk. a hitnek nincs helye a szakmában sőt azt mondom a hit veszélyes dolog.

A privát dolgot nem én mondtam, nyilván itt a helye a topicban az infónak, azért van, ha 1 ember olvassa el és nem kérdez emiatt már megérte.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#1816) Egon válasza bencze (#1815) üzenetére


Egon
nagyúr

Nemár, bamnano-nak jelen esetben abszolút igaza van.
Milyen környezet adott? Hol vannak pontosan megfogalmazva az elvárások? Az illető "komoly" szervert szeretne, ennyi derül ki. Ez a vas - sok tekintetben - nem nevezhető annak. Már boncolgatták mások is: pl. redundáns táp híján, a vas határait feszegető kihasználtság mellett, hol várhatod el a megfelelő rendelkezésre állást? És ez csak egyetlen, pici paraméter... A proci sem túl izmos benne. Abszolút SOHO kategóriás cucc (és ez markánsan látszik az árán is...): 4-5 felhasználónál többel semmiképpen nem terhelném. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1817) nvyktor válasza bambano (#1813) üzenetére


nvyktor
aktív tag

respect... :R
Szép cuccok vannak a felsorolásban, jó dolog lehet ilyenekkel dolgozni.
Engem legalábbis mindig ámulatba ejt, ha nagyvassal hoz össze a munka.

De azért legyél tisztában a magyar valósággal is.
Itthon nem sokan láttak ilyen méretű / teljesítményű / árú gépet, nemhogy dolgoztak volna vele...

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#1818) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Anélkül, hogy beszállnék a magasröptű és rendkívül értelmes vitátokba:

Jim Tonic és bambano, nem értelek titeket. Ti mit kerestek ti itt?

Ez egy HP microserveres topic. Az egyikőtöknek nincs ilyen microservere, a másikótok meg nem hajlandó egy microserverhez szorosan kapcsolódó kérdésre korrektül válaszolni, habár állítása szerint rendkívül magas szinten ért a témához.

Sőt! Elkülditek a levesbe a topic-ból azt az embert, aki téma-releváns hsz-t írt és kérdést tett fel, ill. kapcsolódó témát vetett fel, teljesen normálisan, szerényen, türelmesen, értelmes ember módjára. Nem utolsó sorban célozva rá, hogy ő nem ért hozzá, de érdekelné a dolog és hozzáértő válaszra vár.

Ti mégis mit csináltok itt, ebben a topic-ban? Őszintén érdekelne! :U

(#1819) sellerbuyer válasza nvyktor (#1817) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Respect? Kinek? Minek? Annak, hogy valaki segge alá pakoltak milliós vasakat? Vagy annak, hogy még van is olyan pofátlan, hogy egy microserver-es topic-ban ilyesmivel hencegjen, hátha elájulnak tőle a kis taknyok?

Tudod, a tiszteletet ki kell érdemelni! Munkával, tehetséggel, szorgalommal, sok-sok mindennel, de mindenek előtt azzal, hogy minél nagyobb a tudása, tapasztalata valakinek, annál nagyobb a szerénysége és a szakma iránti alázata! A nagy arc nem érdemel semmiféle respect-et, majd ha kicsit idősebb leszel, megtanulod.

(#1820) sellerbuyer válasza Egon (#1816) üzenetére


sellerbuyer
őstag

4-5 felhasználónál többel semmiképpen nem terhelném. Ennyi.

Remek! És neked mennyi tapasztalatod is van a témában, amiről a topic szól? Hm? Áruld már el kedves Egon! Vagy csak találgatsz?

Na akkor most azt kérem, bárkitől, aki olvassa a topic-ot, "tegye fel a kezét" az, aki (rajtam kívül) használja a microservert akár közép-nagyvállalati, akár irodai (nagyobb), akár intézményi környezetben, min. közepes méretű hálózaton, akár átjáróként is!

Na ők írjanak véleményt pro, vagy kontra, a saját gyakorlati tapasztalataik alapján, mert az hiteles lesz!...

...A többieknek meg kb. k....ss van! Menjenek máshová, ha okoskodni akarnak, vagy szépen olvasgassanak, figyeljenek, vagy kérdezzenek max.! Hátha tanulnak vmit!

Most, hogy ezt leírtam, szerintem most lesz a második alkalom, hogy elhúzok a microserveres topic-ból, mert látom, semmi nem változott... "az" óta... :((

Na most "Ennyi."! ;] :W

[ Szerkesztve ]

(#1821) krealon válasza bambano (#1800) üzenetére


krealon
veterán

"Egyedül raid5-el nem tudom, hogy boldogulna a microserver, mondjuk 5-6 disk esetén (cpu miatt) - ki kell próbálni.": rosszul.
egyrészt kell hozzá a cpu, másrészt egyszerre kell hajtani az összes sata vezérlőt. pesszimista vagyok a végeredményt illetően.

FreeNAS v0.7 SoftRAID 5 (4x2TB HDD, 8GB ECC RAM) meresi eredmnyek.

Megfelelo kliens segitsegevel konnyeden teletoltheto a gigabit kapcsolat a Microserveren SoftRAID 5 eseten.

(#1822) bencze válasza krealon (#1821) üzenetére


bencze
senior tag

Ez nem rossz, de azért írás és olvasás közt elég nagy különbségek szoktak lenni. A neten vannak példák de nagyon vegyesek - volt olyan, ahol olvasás volt lassabb, pedig azt furcsállnám. Senki nem tette a cpu kihasználtságot a tesztjei mellé.
De pl itt van ez:
https://docs.google.com/document/d/1GvjlKT4aAgwVsFzZDGBK8rwc5KHyH5T5-uHCIVsJ_ps/edit?hl=en_US&pli=1

4x 5400 rpm disk, nl36-ban. Nem látszik hol volt a bottleneck de ez azért elég korrekt, még ha nem is tölti ki az 1gbitet rendesen (az average). De talán a diszkek sebessége is számít. Hasonló eredményről még olvastam máshol is. Ellenben a windowsosok panaszkodnak ilyen 5-10 mb/sec miatt. Szóval az infó elég vegyes :)

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#1823) Honkydoo válasza bambano (#1810) üzenetére


Honkydoo
őstag

:W

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#1824) Egon válasza sellerbuyer (#1820) üzenetére


Egon
nagyúr

Sértődőművészkém, úgy látom még mindig itt vagy, pedig már órák óta beígértél egy elhúzást... ;] Látom, nem tudod elviselni, ha a "szívedcsücske" mikroszerverecskédet - vélt vagy valós - támadás éri... ;]
Pár apróság, ha már megszólítottál. Egyrészt nem ártana megtanulni különbséget tenni a "pofátlan hencegés", és a tényközlés között. Másrészt jó lenne különbséget tenni egy off-ba tett és egy normál hsz között (nem véletlen van lehetőség "szürkítésre"). Harmadrészt pedig igen kicsi vagy ahhoz, hogy engem küldözgess akárhova - ahhoz meg pláne, hogy kussoltass... :U
Pá, örültünk hogy benéztél... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1825) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Kérlek szépen titeket, hogy több OFF hozzászólás ne szülessen a témában.
Írjatok logout bejegyzést és ott harcoljátok le (vagy privátban - de tudom ez nem olyan izgi, mert akkor nem látják mások milyen jól vissza tudtok szólni).
Következő OFF-nál megyek a modkerbe. Ez egy szakmai topic, tartsátok tiszteletben. Thx! :R

⭐ Stella

(#1826) Jim Tonic válasza sellerbuyer (#1818) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Na, frankó. Eddig minden kérdésére feleltem. Már párszáz hozzászólás óta erőlteti, hogy egy 30e alapot akar egy summa 200e rendszer alá betenni. Párszor leírtuk, hogy nem. Amikor a végén már abszolút nem ide illő kérdéssel jön, miért baj, hogy kértem, ne ide offoljunk, menjen át egy megfelelő topikba?
Amúgy ha ötször leírod, hogy nem jó, még hányszor kell?

Témát befejeztem.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1827) csballago válasza csballago (#1795) üzenetére


csballago
csendes tag

Szerintem kicseréltetem valahogyan ezt a Sapphire videokarit egy másik modellre, mert hogy folyton elmegy a hang chip része....nagyon nem pálya. S ha már csere, ezt néztem ki:
http://www.msi.com/product/vga/R6450-MD1GD3-LP.html

Szerintetek? Méretileg még kisebb is, mint a Sapphire, szóval be kell hogy férjen és legalább aktív hűtéses..

(#1828) nvyktor válasza csballago (#1827) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Hát két kérdés merül fel.

1: adnak-e hozzá low-profile hátlapot?
2: az aktív hűtés hangja nem fog-e téged zavarni? (nem tudom hogyan van elhelyezve a gép.)

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#1829) csballago válasza nvyktor (#1828) üzenetére


csballago
csendes tag

Jó kérdések, én is gondoltam rájuk...DE! Low profile dolgot megoldom, bár mintha láttam volna hozzá a szettben. A hangról fogalmam sincsen, maximum más helyiségbe teszem majd a szervert.. :))
Jobban félek ettől a melegedés problémától vagy nálam jelentkezett gondtól....bár szerintem egyedi, eszköz probléma..de az ördög nem alszik.

(#1830) nvyktor válasza csballago (#1829) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Az biztos, hogy magának az MS-nek ha melege van, akkor leállít / újraindít.
Mindezt egy olyan képernyő kíséretében teszi, hogy ne legyen kétséged a fagyás okáról, szóval tudnál róla.
Ezt már sikerült produkálni nyáron.

Nálad tényleg a VGA lehet a ludas szerintem.

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#1831) csballago válasza nvyktor (#1830) üzenetére


csballago
csendes tag

Én is arra gyanakszom. De kissé visszaolvasva, lehet átváltok GT520 verzióra.. mivel linux környezetben futna. Aztán kiderül....ami kiderül. :)

(#1832) csballago válasza csballago (#1831) üzenetére


csballago
csendes tag

Azt olvasom itt-ott amott hogy a GT 520 jó választás MS-hez, de mit szólnátok a GT 610 verzióhoz? Az ipon-nál csak abból látok aktív hűtéses verziót, márpedig én nem szeretnék barkácsolni a nagy passzív hűtőborda végett.

(#1833) Egon válasza csballago (#1832) üzenetére


Egon
nagyúr

Az ugyanaz

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1834) nvyktor válasza csballago (#1831) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Kicsit elmaradott vagyok e téren.

Azért váltanál 520-ra, mert az nVidiának jobb a linux driver-e?

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#1835) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

(#1836) mandriva11


mandriva11
tag

Mivel garis a microserverem, így a bios-t nem változtatnám, ezért az a kérdésem, hogy tudtok-e olyan kártyát, ami támogatja az AHCI-t.

(#1837) Menotti válasza mandriva11 (#1836) üzenetére


Menotti
aktív tag

Az eredeti bios bármikor visszarakható....ha viszont annyira beszarik a technika,hogy nem,akkor meg senki se fogja tudni ,hogy mi van(volt) rajta...

(#1838) radi8tor válasza mandriva11 (#1836) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Emiatt butaság lenne bővítőkártyát venni.
Nekem cseréltek már lapot garanciában, futár hozta az újat, én kezébe adtam a rosszat.
Semmit nem néznek rajta. Ez nem egy kisker, hanem szerver alkatrész.

⭐ Stella

(#1840) kammler


kammler
senior tag

Hello!

Kézbe vettem egy ilyen Windows home server2011-et. Proliant microserverre fogok rakni vmi op rendszert, még csak probálgatok. Szabályosan hogy gondolták ez a Microsoftnál Ha ugy megosztogatom a mappákat ahogy ők gondolták, és mondjuk két merevlemez van, akkor látszik majd egy nagy hálózati mappakupac, vagy a két meghajtó elkülünül azért? DNS-323-nál volt volume_1 volume_2 azt jóvan, De ott legalább egyértelmüen elkülönült. Itt is meg tudom csinálni, de akkor ha a dashboardot használom nyivákol, hogy akkor oda én nem csinálhatok megosztáson belülre mappát. Szóval úgy tünik, hogy azzal a logikával, ahogy ők gondolták a kliens gépeken látszik a sok mappa, aztá hogy melyik meghajtó melyik az má nekik mindegy volt?

(#1841) Pero


Pero
senior tag

sziasztok

Sok helyen olvastam h n36L es microserver kezeli a 3TB-s diskeket, ezen felbuzdulva vettem is bele, de sajnos csak 2TB lát belőle a rendszer.

Van erre már valami hivatalos megoldás?
041 es bios van a gépen ami hp oldala szerint a legfrissebb. Vagy csak én néztem el vmit?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#1842) krealon válasza Pero (#1841) üzenetére


krealon
veterán

Oprendszer?
Egyben csak GPT particiokent kezelheto.

(#1843) Pero válasza krealon (#1842) üzenetére


Pero
senior tag

mezei win 7et húztam rá.

(#1844) Pero válasza krealon (#1842) üzenetére


Pero
senior tag

kifutottam a szerkesztési időből

h ez nekem nem jutott eszembe. na akkor meglesem raid 5ben

(#1845) radi8tor válasza Pero (#1844) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

GPT particiótáblával fogja csak 3TB-nak látni.
Ha már inicializáltad MBR-el akkor nem elég formatálni GPT-hez.
Ja, és ezzel a géppel GPT nem bootolható. Arra másik disc kell. :K

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1846) Pero válasza radi8tor (#1845) üzenetére


Pero
senior tag

az nem baj, hogy nem bootolható, arra van ssd kérdés h raid 5 höz mit fog szólni, csak azt kéne kitalálnom h a 4 disket (1*2, 3*3 TB)h kössem, félek ha a 2eset odd helyére teszek iszonyat lassú lesz.

(#1847) radi8tor válasza Pero (#1846) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

SSD-t hova kötötted? Moddolt BIOS-t felraktad már? SSD-nek fontos, hogy AHCI vezérlőn legyen.

⭐ Stella

(#1848) Mindreader


Mindreader
tag

Ma végre megjött a SAS RAID kártyám, amiről már korábban beszéltem. Az egy dolog hogy direkt priority mail-el rendeltem az USA-ból,és 5 nap alatt ért Magyarországra, a vám meg több mint két hetet ült rajta. De mint kiderült az amerikai sem fogta fel hogy low profile backplate-et akarok pluszba hozzá, mert küldött helyette két PCI express risert. Így össze sem bírom rakni. Ráadásul a beígért két mini SAS kábelből is csak egyet küldött ami nekem kevés. Basszsus. Most mérges vagyok.

(#1849) Rosep válasza Mindreader (#1848) üzenetére


Rosep
senior tag

Nem értik ezek a magyart. :)

(#1850) Fex válasza Mindreader (#1848) üzenetére


Fex
tag

Ha nem megy a további megbeszélés az amerikai eladóval, és paypallal fizettél, akkor elvileg indíthatsz incidenst, és akkor egyből készségesebb lesz! (Nálam legalább is az volt, én nem kaptam meg egy hétig a terméket, amit rendeltem, aztán utána egyből megküldte.)

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.