Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15701) pumukli23 válasza SeniorTilla (#15700) üzenetére


pumukli23
senior tag

még nem talált oda.

(#15702) leyo76 válasza SeniorTilla (#15700) üzenetére


leyo76
senior tag

és a PH addikt is kiérdemelt rang... :F

(#15703) n0_gAboR válasza leyo76 (#15702) üzenetére


n0_gAboR
őstag

igen :K : [link]

(#15704) spyduck válasza leyo76 (#15702) üzenetére


spyduck
nagyúr

A hozzászólások száma és a fórumra regisztrált idő függvénye a rang, az egyéni arckép is lényegében ennek függvénye.

[ Szerkesztve ]

(#15705) Magnum_ válasza spyduck (#15704) üzenetére


Magnum_
nagyúr

meg nem illik rosszalkodni :B

I humbly and respectfully decline™

(#15706) leyo76 válasza n0_gAboR (#15703) üzenetére


leyo76
senior tag

asszem félreértettetek, csak kicsit furcsa hogy valaki ennyi idő és hsz után is téves topikban keres segítséget, remélem így érthetőbb...

(#15707) n0_gAboR válasza leyo76 (#15706) üzenetére


n0_gAboR
őstag

jah sorry, addig mar nem olvastam vissza:)

(#15708) listván válasza lakomester (#15666) üzenetére


listván
tag

Hali,

Ha felküldöd az alábbi címre, gariban cseréltem a ventilátort, a vissza posta díját én állom.
HP szervizt vezetek, szóval ezzel nem lehet gond.

Computer Outlet Szerviz Kft
H-1115 Budapest, Kelenföldi út 2.

Ha nem tudod feladni rendes futárszolgálattal, küldök érte egy GLS-t ha akarod.

Üdv,
István

HP Notebook, PC, Nyomtató szerviz. Garanciális és garancián túli javítások korrekt árak, rövid határidő. Tel: +36209996899

(#15709) listván válasza hali.papa (#15673) üzenetére


listván
tag

Hali,

dv4 nem volt forgalomban Magyarországon, ezért nem készült hozzá hivatalosan HUN billentyűzet.

Üdv,
István

HP Notebook, PC, Nyomtató szerviz. Garanciális és garancián túli javítások korrekt árak, rövid határidő. Tel: +36209996899

(#15710) lakomester válasza listván (#15708) üzenetére


lakomester
csendes tag

Köszönöm az ajánlatot, de azóta beszéltem a debreceni szervizzel. Azt mondták, hogy megnézik, és ha kell valami bele, megrendelik, majd visszaviszem a notit és belerakják.
(Remélem kifogásokat nem találnak ki, hogy ez alapból ilyen hangos meg stb.)

Úgy gondolom, jobb ha személyesen elviszem Debrecenbe. Időm lesz rá most bőven 1 hónapon keresztül.

Postán még sosem küldtem semmit, és őszintén bevallom, tartok is tőle kicsit, ez mégis csak egy 100 ezres laptop, legalább is az volt mikor megvettem. Nem kevés pénz, tudom elvileg biztonságosak a csomagküldők, de még véletlenül sem szeretnék valami gondot velük.

Majd megírom a fórumban, hogy mire jutottam, megjavították e. Végső esetben megy fel Budapestre.

(#15711) spyduck válasza lakomester (#15710) üzenetére


spyduck
nagyúr

Bízhatsz listván-ban! Én azzal a futárszolgálattal már vagy 100 gépet adtam fel, sose volt semmi probléma és baromi gyorsak (DPD).

(#15712) SeniorTilla válasza spyduck (#15711) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Akkor most GLS vagy DPD, srácok? Nem egyről beszéltek?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#15713) spyduck válasza SeniorTilla (#15712) üzenetére


spyduck
nagyúr

Tényleg :DDD , mi DPD-vel szoktunk. Akkor meg se szólaltam.....

(#15714) listván válasza spyduck (#15713) üzenetére


listván
tag

Én GLS-t használok mostanában, kötöttünk egy szerződést, ami elég előnyös a számunkra.
Full biztosítással, stb.
Semmi gond nem volt még velük, és a csomag is itt van másnapra...

HP Notebook, PC, Nyomtató szerviz. Garanciális és garancián túli javítások korrekt árak, rövid határidő. Tel: +36209996899

(#15715) lakomester


lakomester
csendes tag

Teljesen meggyőztetek! :)

Hétfőn elküldöm a GLS-el, itt Nyíregyen szerencsére van feladó pontja.
Az eredeti dobozában fogom feladni, egy lapra, a garancia és számlalevél mellé, ráírom hogy mi a hibája.

Kérdésem: az akkut, tápot ugye nem kell elküldenem, mivel azokkal nincs semmi baj?

Ja, és B.U.É.K. minden fórumozónak!

(#15716) SeniorTilla válasza spyduck (#15713) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Tudom, csak reklám volt... bújtatva. Van ilyen.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#15717) n0_gAboR


n0_gAboR
őstag

Ha olcso futar kell utanvettel, a Vaterafutart is erdemes megnezni. Nekem eddig 100% pozitiv tapasztalaltaim vannak, es ok kb. a legolcsobbak.

(#15718) Caninus77


Caninus77
csendes tag

Sziasztok!
Kb 1 hónapja vettem egy HP Pavilion dv6-2140eg notebookot, Németországból származik, uj remarketed, 2 év garancia.
Szuper a gép, minden jól megy rajta, csak egy hiba jött ki pár napja.
Játszom rajta egy játékkal, ami nem nagy gépigényt igényel.
Kb. 15-20 perc mulva le szokott fagyni a gépem játék közben, piros-kék-fehér-sárga-csikos váltakozó a képernyő, és nem tér vissza a windowsba sem, kikpacsolom és ujrainditás.
Van amikor visszatér a windowsba, akkor kiirja hogy display driver not responding, recovered, és minden megy tovább.
eléggé melegszik amugy játék közben a gép.
Van amikor 2-3 óra mulva csinálja ezt a hibát, van amikor egyáltalán.

A kérdésem:
- hibás a gép? Vagy a videokártya hibás?, Vagy a tulzott melegedés váltja ki a problémát?

Elöre is köszönöm válaszotokat. BUÉK !

(#15719) lakomester válasza Caninus77 (#15718) üzenetére


lakomester
csendes tag

Hello!

Én nem játszok rajta, nekem az új 10.12-es ATI driver csinált ilyet, vagyis csak kiírta a win7, hogy újraindította a grafikus illesztőprogramot youtube videónézés alatt.

Azelőtt semmi probléma nem volt vele, úgyhogy biztos csak driverhiba lehetett.
Azt tanácsolom, telepítsd fel a HP weboldalán található drivert, vagy az eggyel azelőttit a 10.11-est. Nekem bevált.

(#15720) listván válasza lakomester (#15715) üzenetére


listván
tag

Nem kell semmi, csak a garlevél és a számla másolat.
Akku, táp maradjon nálad.
Ha megérkezik a készülék, azonnal rendelem az alkatrészt hozzá.
Lehet alaplapot is cserélek neked, csak hogy tuti legyen, meg hűtőbordát.
És akkor az egész hűtésed zsír új lesz.

Üdv,
István

HP Notebook, PC, Nyomtató szerviz. Garanciális és garancián túli javítások korrekt árak, rövid határidő. Tel: +36209996899

(#15721) Caninus77 válasza lakomester (#15719) üzenetére


Caninus77
csendes tag

Köszönöm , megpróbálom. Amugy neked is ez a model van?

(#15722) lakomester válasza listván (#15720) üzenetére


lakomester
csendes tag

Nagyon köszönöm!

(#15723) lakomester válasza Caninus77 (#15721) üzenetére


lakomester
csendes tag

Nekem Compaq 615 van, Mobility Radeon 3200-vel.

Az Ati vagy most már AMD mostanában kísérletezik az új Control Centerrel drivereiben, lehet hogy az kavart be.
A Notebookok szerintem még mindig nem érték el a játékgép kategóriát, nem játékra vannak ezek tervezve. Ha egy kicsit régebbi, de jól működő drivert telepítel rá, nem hinném hogy lassabb lesz.

(#15724) Caninus77 válasza lakomester (#15723) üzenetére


Caninus77
csendes tag

Megkérnélek hogy tekintsd meg a kövi linket, ez lesz a megfelelö driver? Thx

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareDownloadIndex?softwareitem=ob-75363-1&lc=hu&dlc=hu&cc=hu&product=4116026&sw_lang=&os=4063

(#15725) lakomester válasza Caninus77 (#15724) üzenetére


lakomester
csendes tag

Igen. Ez a hivatalos HP-s driver.

Ha minden drivered innen van letöltve, és még úgy is gondok vannak, akkor szinte teljesen biztos a hardverhiba. Onnantól viszont már a szerviz az illetékes.

(#15726) spyduck válasza lakomester (#15725) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem egészen! Most így hastaütés szerűen a HP oldalán lévő HP G62 és 8540p modellek esetén rossz a VGA driver. Nem vmi gyakran frissítik :(
A legbiztosabb megoldás ha a drivereket hardverazonosító alapján a gyàrtó honlapjáról letöltjük. Segít ebben a legùjabb AIDA64 progi.

(#15727) Caninus77 válasza lakomester (#15725) üzenetére


Caninus77
csendes tag

Köszönöm a segitséget. :K
BUÉK !

(#15728) listván válasza spyduck (#15726) üzenetére


listván
tag

Egyetértek, mindig jobban jár az ember, ha nem a készülék gyártói oldaláról mazsolázgat driver témában, hanem az eszköz gyártójának honlapján.
Oda kerülnek fel elsőként a frissítések.
Bár sok esetben még így is előfordul, hogy egy VGA pl jobban megy a régi driverrel, mint az újjal...

HP Notebook, PC, Nyomtató szerviz. Garanciális és garancián túli javítások korrekt árak, rövid határidő. Tel: +36209996899

(#15729) leyo76


leyo76
senior tag

(#15731) potkem


potkem
aktív tag

Boldog Új Évet mindenkinek.

(#15732) sosandr


sosandr
csendes tag

Ajjaj, ilyen nehezet kérdeztem? Nyomtatni szeretnék, drága hozzáértő honfitársaim, csak nyomtatni, semmi baj, semmi búgás, hűtés, melegedés, semmi, csak nyomtatni. De milyen zsinórral, és hol kapom meg?
Boldog, válaszolós, tanácsadós Új Esztendőt! :O

(#15733) zorro63 válasza sosandr (#15732) üzenetére


zorro63
csendes tag

USB port minden gépen van, ha printer port-ot akarsz használni akkor átalakító kell, pl ilyen http://www.aqua.hu/delock-dl61509-adapter-usb---1-x-parallel-117021.html , de sok helyen árulnak hasonlót különböző áron, csak keress rá (usb to parallel adapter). BUÉK!

(#15734) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

BÚÉK!!! :R

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#15735) tiboca7 válasza sosandr (#15732) üzenetére


tiboca7
csendes tag

Drága amatőr honfitársam: -itt tudnak válaszolni, csak tudni kellene kérdezni is! Nem írtad a nyomtató típusát, sem azt hogy pontosan milyen kábelt szeretnél csatlakoztatni a deszkádhoz. Nem vagyunk gondolatolvasók! :D

[ Szerkesztve ]

(#15736) koshmar


koshmar
őstag

Először is B.Ú.É.K minden fórumtársnak!!! :)

Másodszor:

Valaki meg tudná mondani, hogy a videokártyáknál mit jelent a HyperMemory kifejezés?

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#15737) BluEyes válasza koshmar (#15736) üzenetére


BluEyes
őstag

valami ilyesmit: [link]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#15738) koshmar válasza BluEyes (#15737) üzenetére


koshmar
őstag

Köszönöm, most már értem.

Egyébként valaki ezt nekem egy fél mondatban megfogalmazta:

"Mert így a RAM-ból lopja a VGA magának." :DDD

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#15739) SeniorTilla válasza koshmar (#15738) üzenetére


SeniorTilla
veterán

És te csak így értetted meg? :W :W :W elég szomorú. Lopni nem nagyon tudnak szegény VGA-k, nem az a népcsoport.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#15740) leyo76 válasza SeniorTilla (#15739) üzenetére


leyo76
senior tag

nem kell mindenkinek szakértőnek lennie, lopás helyett inkább csak pótol, ha szükség van rá...

(#15741) koshmar


koshmar
őstag

Én nemhogy szakértő nem vagyok, hanem....

Na most akkor ez a HyperMemory jó dolog vagy sem?
Mert a fenti fél mondat elég negatív fényt vet rá...

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#15742) SeniorTilla válasza koshmar (#15741) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Elég marketingszagú az a cikk, amit a kolléga fentebb linkelt.

A népcsoportot most hagyjuk, látom azóta szerkesztetted a hozzászólást te is :)

Szóval. A rendszermemóriát használó GPU-k sajnos nem a gyorsaságukról híresek. A linkelt cikket sokminden megcáfolja. Ha a hypermemory olyan jó lenne ahogy írják, nem kellene külön ramot tenni a komolyabb vga-k mellé. A sebesség nem csak a busz elméleti sávszélesség-maximumán múlik, mert az tényleg szép nagy szám, hanem pl. - a teljesség igénye nélkül - a megosztottságon is, azaz mennyi időnek kell eltelnie a műveletek elvégzéséhez várakozással vagy anélkül.

"Az ATI szerint a HyperMemory véget vethet a 256 vagy 512 Mbyte memóriával szerelt videokártyák korszakának. "Az eredmény alacsonyabb költségek mellett ugyanaz a grafikai élmény" -- áll a vállalat közleményében. Az ATI szerint a HyperMemory technológiát használó kártyák már az idén megjelennek az üzletekben." - áll a 2004-ben írt cikkben. Hát nem egészen így alakult az azóta eltelt több, mint 6 év.

Lényeg az, hogy ha erős 3D-s gépet szeretnél, akkor minél gyorsabb saját memóriás GPU-val vedd, a hypermemory-t pedig felejtsd el.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#15743) koshmar válasza SeniorTilla (#15742) üzenetére


koshmar
őstag

Nagyon jól tudjuk, hogy kikről van szó...az a baj, hogy még így is sokat árultam el. STOP.

Értelek egyébként.
Azt viszont már nem értem, hogy miért nem említik a 4520s negatívumai közé a HyperMemory-t...már ha ez egyáltalán negatívumnak vehető.

Akkor már csak annyi érdekelne, hogy jelenthet-e ez hátrányt az átlagfelhasználás során?
Gondolom az átlagfelhasználást nem kell ecsetelni... MSN, Youtube, e.mail-ek stb.
meg tán néhány régebbi játék.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#15744) leyo76 válasza koshmar (#15743) üzenetére


leyo76
senior tag

HyperMemory-s noti teszt by SpyDuck - annyira nem rossz, én legalábbis meg vagyok vele elégedve...

(#15745) koshmar válasza leyo76 (#15744) üzenetére


koshmar
őstag

Köszi a linket.

Jó gép a G62 is, csak hát ugye keine num. bill. és fényes kijelző...

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#15746) solyom76


solyom76
senior tag

Sziasztok BUÉK!!!
Kérdezném tőletek,hogy hp dv7 amd procis,az everest szerint a gpu venti 30%-on megy. Ezt valahogy lehetne növelni,mert soknak tartom az 52 fokot alapjáraton,pedig ki van takaritva!

KÖSZI!!!

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#15747) leyo76 válasza koshmar (#15745) üzenetére


leyo76
senior tag

nem a notit reklámoztam, csak a hypermemory-t szemléltettem...

(#15748) Caninus77 válasza lakomester (#15719) üzenetére


Caninus77
csendes tag

Üdv és BUÉK !
Sajnos az ujabb driver telepitéssel nem oldódott meg a problémám, teszteltem is a notebookom videokártyáját 3dmark-al, és ott is ugyanugy megfagyott kb 2-3 perc mulva, mint játék közben :(
1 hónapos a gépem, meglehet hogy gyári hibás benne a videokártya? directx10 van fent, gondoltam h rakjam e fel a 11et, vajon az segit e?
Vagy akkor nem marad más hátra mint a garanciás javitás? :F

(#15749) SeniorTilla válasza koshmar (#15743) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Átlagfelhasználásra teljesen megfelelő, csak nagyobb grafikus igényeknél kell a komolyabb VGA

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#15750) SeniorTilla válasza Caninus77 (#15748) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha a régebbi, HP oldalon lévő driverrel is lefagy (mondjuk a telepítése előtt el kell távolítani a fent lévő drivert), akkor szerviz lesz a dolog. Frissített driverrel az én GeForce 8800GTS-em is lefagyogatott, de az eggyel korábbi verzióval tökéletesen működik.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.