Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15151) Kácsa válasza ZewaDeluxe (#15147) üzenetére


Kácsa
aktív tag

Üdv !
Az általad linkelt hp625 adatlapon ott van a hangeszközöknél : Beépített monó hangszóró.
Tehát egy darab hangszórója van.

ZoLee

(#15152) spyduck válasza makaveli666 (#15150) üzenetére


spyduck
nagyúr

Írj ki telefonszámot is ;)

(#15153) ZewaDeluxe válasza Kácsa (#15151) üzenetére


ZewaDeluxe
tag

Megáll az eszem!!! :C

:R :R :R

Ezer hála és köszönet! Hát ez eszembe se jutott volna, hogy ilyen még van a világon... Ezek szerint van...

Köszi még egyszer!!!

:R :R :R

Esetleg ötlet a BIOS adatok pótlására? BIOS-frissítés megvolt, az nem változtatott ezen a frappáns "üdvözlőképernyőn"...

[ Szerkesztve ]

(#15154) varga911


varga911
senior tag

Sziasztok,

HP Compaq 2510p -ről milyen véleménnyel vagytok? Régebbi üzleti subnotebookot szeretnék venni. Típushibák, betegségek?

Köszi :R

(#15155) spyduck válasza varga911 (#15154) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nagyon jó, semmi típushibája nincs!

(#15156) adm válasza varga911 (#15154) üzenetére


adm
őstag

a vinyó igényel megszokást (4200rpm, 1,8") vagy egyből csere ssd-re, viszont pont ma láttam egy még 2 hónapig garanciás (még lehet bővíteni) eladót 100k-ért.

16core - 32thread - 64gb

(#15157) ro_bert17 válasza adm (#15156) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ez zif foglalatos hdd?

(#15158) varga911 válasza adm (#15156) üzenetére


varga911
senior tag

Olcsóbban adnák nekem ennél. :)
Köszönöm az infókat, majd beszámolok ha meglesz!

Üdv. :R

(#15159) adm válasza ro_bert17 (#15157) üzenetére


adm
őstag

igen, sajnos ez még zif, így az ssd képességeit messze nem használja ki (80/80). viszont itt elég jól körül járták a témát.

(#15158) varga911
egyszer nekem lesz egy ilyen kis vackom, csak még okot kell találnom rá... ;)

[ Szerkesztve ]

16core - 32thread - 64gb

(#15160) zolna888


zolna888
csendes tag

Hello! Valaki tudna nekem segíteni? Van egy garanciális HP gépem amit löntöttek, ha elküldöm szervizbe akor ott meg tudják csinálni?Kitisztítják, kicserélik amit kell? A garacia elveszik-e ilyentől! A másik amit meg akartam kérdezni,h a HP hogy szervizel? Ha tönkre ment az aksim akkor azt bekérik vagy csak szimplán küldenek egy újat? Előre is köszönöm!

(#15161) adm válasza zolna888 (#15160) üzenetére


adm
őstag

igen elveszik a garancia és mivel nem garanciális probléma, így csak pénzért fogják megcsinálni. tizenezres szervízóradíjra és felszereltségtől függően akár több százezres alkatrész számlára lehet számítani. alaplap, diszkrét vga, kijelző egyenként 100k-s, proci 50-100k-s, ramok, vinyó, billentyűzet, akksi 10-20k-s tétel lehet.

mindenképp kérj előre árajánlatot!

16core - 32thread - 64gb

(#15162) ro_bert17 válasza adm (#15159) üzenetére


ro_bert17
őstag

Köszönöm a linket!

(#15163) Tea'lc


Tea'lc
csendes tag

Sziasztok!

Erre valaki? [link]

HP 6910p-T7500, 2gb ram, radeon x2300, 80gb HDD

(#15164) adm válasza Tea'lc (#15129) üzenetére


adm
őstag

1. olyanról is lehet olvasni hogy napok alatt tönkre mennek, meg olyat hogy évekig is mennek. neked kell tudnod akarsz-e/tudsz-e kockáztatni.
itt az eredeti 55Wh-s 24k.

2. igen a feszültségnek (V) kell egyeznie.

3. csak lassabban tölti fel.

4. oda szokták írni milyen terméket helyettesíti, azt sem árt ellenőrizni...

[ Szerkesztve ]

16core - 32thread - 64gb

(#15165) krobi227


krobi227
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, új notbook vásárlás előtt állok és érdeklődnék, hogy probook 4720s-el van valakinek tapasztalata?
(esetleges típus hibák, ha már van ilyen, megbízhatóság, összeszerelés minősége...érdekelne elsősorban)
Előre is köszönöm válaszotokat!

[ Szerkesztve ]

(#15166) spyduck válasza krobi227 (#15165) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ennyi pénzből jobb minőségű 17"-os notebookot nem hiszem, h találsz. Nincs szériahiba csupán fura megszokni a touchpadot és a billentyűzetet.

(#15167) Margitka


Margitka
csendes tag

Üdv!
Fél éves,alig használt Dv6 pavilion bal klikk gombja el kezdett lötyögni,valami eltörhetett....
találkozott már valaki hasonlóval?
kicsit bosszant a dolog,úgy vigyázok erre a gépre mint egy hímes tojásra.
Garancia ugye vonatkozik erre?

(#15168) rekid válasza Margitka (#15167) üzenetére


rekid
addikt

Amennyiben nem kalapáccsal estél neki, természetesen vonatkozik rá a jótállás. :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#15169) varga911 válasza adm (#15159) üzenetére


varga911
senior tag

Na, meglett a gép. :)

XP felmászott rá, minden frankó, kivéve az akku tray ikonja. Mindig azt írja hogy "On AC power", mintha be lenne dugva.

Kell valamit gépészkedni hogy ez működjön?

Üdv. :R

(#15170) SeniorTilla válasza #35962624 (#15133) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ezek az iponos fiúk tudnak ám! Mindig sokra tartottam az ún. újságírók értelmes, velős és rendkívüli utánajárással megalapozott véleményét. :DDD

Sajnos a nép sokszor hisz nekik...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#15171) SeniorTilla válasza makaveli666 (#15150) üzenetére


SeniorTilla
veterán

1 hónapos használt gép, kopott műanyag burkolattal.. nem kérsz érte sokat? Így nehéz lesz eladni ennyiért.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#15172) ro_bert17 válasza SeniorTilla (#15170) üzenetére


ro_bert17
őstag

Egy fórumtagtól idéztek, nem pedig újságírótól. :)

(#15173) spyduck válasza ro_bert17 (#15172) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az lehet de nem mondott hülyeséget. :)
Azokban a tesztekben vannak néha nem valós, érdekes dolgok. Rudi tesztjeibe viszont nem nagyon lehet belekötni.

[ Szerkesztve ]

(#15174) ro_bert17 válasza spyduck (#15173) üzenetére


ro_bert17
őstag

Nem minősíteném a szakújságírók munkáját. Én még nem vagyok akkora ember... :B

(#15175) koshmar


koshmar
őstag

Spyduck, HP Probook 4520s-ről mi a véleményed/ tapasztalatod?

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#15176) spyduck válasza koshmar (#15175) üzenetére


spyduck
nagyúr

A touchpad és bill nem tetszik, előbbi megszokás kérdése, utóbbi pedig a legjobbhoz viszonyítás miatt. A több kifejezetten jó!

(#15177) _BM_


_BM_
senior tag

Urak!

HP NX7400-ba lehet 80 GB-nál nagyobb vinyót tenni? Valahol hallottam, hogy nem, aztán alaposan meggugliztam, de ellentmondásos infókat olvastam. Volt, akinek úgy ment egy adott (régi) típus, hogy letiltotta bios-ban a satát, más meg drájvert telepített a hdd-hez, úgy sikerült. Olyat is olvastam, hogy tökre nem látja a gép a 80 GB felettieket.

Valaki bővített már ebből a szériából?

(#15178) koshmar válasza spyduck (#15176) üzenetére


koshmar
őstag

Köszönöm, értem. :)

Valóban, a touchpad-ról sem a magyar, sem az angol oldalakon nem nyilatkoznak elismerően...
A chiclet billentyűzet pedig....ízlések és pofonok.

De azért gondolom minőségben veri az ASUS K52JR-t. Az a gép is tetszett...

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#15179) makaveli666 válasza SeniorTilla (#15171) üzenetére


makaveli666
senior tag

Van kemény 2 nagyon kicsi fekete pötty. Ha ez neked kopás... akkor az. A másik hogy a 200 az még egy alkuképes ár, de egy 3 hetes gépet amit alig használtam, nem fogok olcsóbban eladni, akkor inkább megmarad. (és megvolt a tanulópénz...)

(#15180) Kácsa válasza _BM_ (#15177) üzenetére


Kácsa
aktív tag

Üdv !
Nálam 160 GB-os ( 7200 rpm ) van,gyárilag 120-as volt benne.

ZoLee

(#15181) bAtt001 válasza koshmar (#15178) üzenetére


bAtt001
addikt

Néha szoktam használni a touchpadot is és annyit mondanék hogy van amikor nem az igazi de ha csak alkalmanként használod akkor tökéletes.
Billentyűzet meg megszokás kérdése, először én is féltem tőle de nagyon megtetszett. Találkoztam pár ASUS géppel mióta megvan a 4520s és hát elég gagyinak éreztem rajta a gépelést ehhez képest. De ez csak az én véleményem.

(#15182) SeniorTilla válasza ro_bert17 (#15174) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Illetve már nem ;]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#15183) SeniorTilla válasza makaveli666 (#15179) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha nem kopás vagy egyéb fizikai sérülés, akkor garanciában kezelhető probléma. Persze egyszerűbb eladni, ha amúgy sem tetszik. Egy új gép értékvesztése jóval több attól,
amennyivel olcsóbban kínálod. Gondolom nem akarod igazán eladni és sokat bukni rajta, ahogy írod is.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#15184) pumukli23 válasza koshmar (#15178) üzenetére


pumukli23
senior tag

Egyértelműan a Hp az asus-szal szemben. Egy ideig a 4520 kistesójával szemeztem, szimpatikus gépek :)

(#15185) makaveli666 válasza SeniorTilla (#15183) üzenetére


makaveli666
senior tag

Nem tartom kizártnak, hogy mikor kicsomagoltam a laptopot az a két fekete pötty már akkor is ott volt(csak, hogy bizonyítom a szerviznek...), csak nem nézegettem. Ezt is véletlen vettem észre. 210 az új ára átlagba ennek a laptopnak. Meg vagyok elégedve a géppel kivéve a monitor lötyögés meg a kéztámasz recsegése ami annyira zavar. Tehát ha 210 az új ára, és 3 hetes a cucc akkor ha úgy nézzük engedek 15-20 ezret... szerintem nem rossz, ha meg nem elég akkor nem török össze ha ez marad meg...

(#15186) _BM_ válasza Kácsa (#15180) üzenetére


_BM_
senior tag

Köszi, akkor veszek egy nagyobb hdd-t. :R

(#15187) ro_bert17 válasza SeniorTilla (#15182) üzenetére


ro_bert17
őstag

Valóban. A szakújságírók felül bíráláshoz szükséges szaktudással párosuló nagyságot meghagyom Neked. Nem is értem miért nem publikálsz több cikket? :)

(#15188) Kácsa válasza _BM_ (#15186) üzenetére


Kácsa
aktív tag

Érdemes ezt elolvasni hdd ,meg nem ártana a legújabb biost felrakni.Nálam Sata-II a most benne levő hdd.Az eredeti 120GB-os Sata-I volt.

ZoLee

(#15189) okilay7


okilay7
csendes tag

Ti melyiket választanátok:

HP Probook 4720S
[link]

vagy

Toshiba L670 M16
[link]

Jelenleg HP nx 8220-asom van, meg voltam vele elégedve maximálisan. A Toshiba a HP-hez viszonyítva milyen? Sokkal rosszabb anyaggal dolgozik?

(#15190) _BM_ válasza Kácsa (#15188) üzenetére


_BM_
senior tag

Most raktam fel a legújabb bios-t. Ma veszek egy hdd-t, és kipróbálom. :K

(#15191) cowi83


cowi83
csendes tag

Hi !

Érdeklődnék laptop hőfok iránt.

Van egy HP 6370b laptopom fontosabb jellemzői:

CPU: Core2 duo P8700 2,53 Ghz
Memória: 2,5 gb ddr2
Hdd: 250 gb sata2
GPU: Intel hd gma 4500

Speedfannal mértem az értékeket:

Alapesetben: Ambient: 39 C, Remote: 43C, Core0:32 Core1: 31

Ráeresztettem az intel burn testet standard változatban: az értékek hirtelen megugrottak ami szokásos, viszont ez a Remote(távoli vagy mi ez ?) 74C-ig megy a magok azok 59-60C megállnak az ambient(környezet) pedig 45 C-nál.

Kérdésem nem túl magas ez a 74 C ? :((
Tervezem alá tenni egy COOLERMASTER NotePal X-Lite sztem nem lesz rossz így bízok benne.

Esetleg valami más hütő akinek van tapasztala ezen a téren ?

Válaszokat előre köszönöm !!!

Üdv, Zsigmond

--->Sikeres üzletelés után, ha meg voltál elégedve az értékelést (piros pont) szívesen fogadom<---

(#15192) SeniorTilla válasza ro_bert17 (#15187) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Szakújságírók - szaktudás - ugyan már... persze tisztelet a kivételnek, de sok idióta van, aki újságírónak mondja magát abban a témában, amihez tökhülye. Pl. amikor a Porsche 911 Turbo tesztjében azt írja negatívumnak, hogy kicsi a csomagtartó...meg drága... vagy a HP-ról azt írja, hogy kevés notebookot ad el... de gondolom neked 17 évesen sokkal nagyobb a tapasztalatod, mint az enyém ;)

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#15193) adm válasza varga911 (#15169) üzenetére


adm
őstag

nem használtam ezt a szériát xp-vel, így nem tudom mi a teendő. a pár hozzászólással korábban linkelt 2510p fórumot javaslom, hátha ott is előfordult.

16core - 32thread - 64gb

(#15194) ro_bert17 válasza SeniorTilla (#15192) üzenetére


ro_bert17
őstag

Tényleg kicsi a csomagtartója, és drága. :D Ha ezt a lökött dolgot valaki publikálta, akkor sem valótlant állított, hanem maximum rossz szemszögből megközelítve mondott véleményt. Természetesen van dilettáns minden szakmában, nem csak a szakújságírók között.
Én még eddig ilyen jellegű "baklövéssel" nem nagyon találkoztam az iponos notebook tesztekben. (Konrétabban az Ő cikkeire gondolok.) És ahogy próbáltam helyesbíteni, a HP-ről azt a butaságot egy fórumozó írta, és nem a cikk írója.
A 17 évest pl. a hsz-eim tartalma alapján tippelted? Gondolom Te sem egy vatikánból szélnek eresztett püspök vagy? :)

(#15195) adm válasza cowi83 (#15191) üzenetére


adm
őstag

azt tudni kell, hogy ezek a programok egyszerre terhelik a processzorok olyan egységeit is, amit felhasználói programok nem vagy csak nagyon ritkán.

ha a burkolat és a billentyűzet nem zavaróan meleg és a kifújt levegő éppen csak melegebb a langyosnál és max. 30-60 mp alatt visszahűl a kiindulási értékre, akkor nincs probléma vele.

én előző nyáron rendereltem faterom 6730b-jén (p8600+4gb ram) annak nem okozott problémát. szerintem hűtőpad csak akkor kell, ha tartósan magas beltéri hőmérséklet mellett (30°C+) járatod teljes teljesítménnyel sokszor órákon vagy napokon át. 1-1 alkalomra bőven elég ha a két hátsó lába alá beteszel valamit, vagy a dokkoló is emel annyit rajta. emelett 2-3 havonta nem árt kifújni a bordát és a ventilátort.

16core - 32thread - 64gb

(#15196) cowi83 válasza adm (#15195) üzenetére


cowi83
csendes tag

Persze tudom azért is engedtem rá, mert amit a burntest csinál az a max.

Kiváncsi voltam a hőfokokra.

Akkor remélem nem lesz gondom vele, de biztos ami biztos a hütőt azért néha aláteszem hamár beszereztem.

Köszönöm válaszod.

--->Sikeres üzletelés után, ha meg voltál elégedve az értékelést (piros pont) szívesen fogadom<---

(#15197) varga911 válasza varga911 (#15169) üzenetére


varga911
senior tag

Akinek ilyen gondja lenne telepítse a BatteryBar nevű ingyenes programot, tökéletes. :C

(#15198) artgg7303


artgg7303
csendes tag

Sziasztok!

Ha emlékeztek van egy HP Pavilion Dv7 2090eh-ám és azt volt a problémám, hogy a gép DVB-T Tv tunere nem fog semmilyen adást Tokaj mellett. Nos Németországban a gép minden zökkenő nélkül 12 darab digitális adást vesz! Tehát Magyarországon valószínűleg más digitális átvivőrendszert alkalmaznak, vagy csak dekodoló egységgel lehet földfelszíni digitális adás fogni.

Ígyhát a gép jó. Hiba az "országunkban" van!

Sziasztok.

(#15199) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

Van valakinek HP - 6710b notija?

Ha igen milyen akksival használja?

Az enyémben most halt meg a gyári, egyik cella kuka.

És vennék bele akksit, csak nem tudom, hogy gyárit, vagy jó-e az utángyártott?

Van valakinek tapasztalata utángyártottal? Érdemes azt venni vagy áldozzak rá többet és maradjak a gyárinál? (majdnem dupla annyi az ára)

Valamint tudja-e valaki órában kifejezve kb mennyi a különbség a 4400 mAh és az 5200 mAh-s akksik között? Mindkettő 6 cellás.

Köszi :R

üdv

(#15200) GU-81M


GU-81M
tag

Sziasztok!

Nemrégen megvettem egy dv6-3050eh laptopot és nagyon meg vagyok vele elégedve. szerintem jó vétel. A következő problémákra viszont még választ keresek:

1. A bios elég szegényes beállítások terén, létezik hozzá olyan is, ahol több dolgot lehet beállítani?

2. Funkciógombok közül az oldalt lévőeket át lehe állítani olyanra, hogy csak akkor működjenek, ha lenyomom az fn billentyűt? (mint az f1-f12 gombok esetében)

3. A laptop a kezdetek kezdetén a cpu 45 fokos volt, játék közben a gpu 65, míg a cpu 60 fokos volt. Mostanában viszont már volt olyan alkalom is, hogy a gpu 78 fokosra melegedet játék közben (cod2).... Ez kicsit sokkalom. Alaphelyzetben általában 55 fokos a cpu a gpu meg 55-58 fokos.... Ennyire porosodna a laptop belseje? Van valami mód rá, hogy kipucoljam és a gari megmaradjon? (gondoltam rá, hogy óvatosan kiporszívózom, nem tudom, hogy jó ötlet-e) Az egész hátulját le kellene szednem ahhoz, hogy kipucolhassam, gondolom ez egyenlő lenne a gari vesztéssel....

Minden esetre egy nagyon jó laptopnak tartom és ajánlom mindenkinek a hp-t.

Üdv, Pisti

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.