Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16201) alakesh válasza G.I.JOE (#16200) üzenetére


alakesh
tag

Általában (sok esetben) törlesztőnapon forgatják be a végtörlesztést, utána kb egy hét mire beforog a KHR-be (Banknak két napja van BISZ felé továbbítani, a BISZ-nek pedig öt napja maximum, hogy rögzítsék), de a valóságban általában pár napon belül megvan.

(#16202) G.I.JOE válasza alakesh (#16201) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Köszönöm.

(#16203) diegho válasza Gedeon31 (#16186) üzenetére


diegho
nagyúr

Az enyémről is lopták! Most vettem észre. Eddig 56900-at látok az elmúlt 6 hónapban. Azonnal bankot fogok váltani, amint be tudok menni hozzájuk.

(#16204) RR-13 válasza diegho (#16203) üzenetére


RR-13
őstag

6 hónap alatt 56.900 Ft "tűnt" el a kártyádról, számládról úgy, hogy más használta a kártya adataidat:F

(#16205) AudioTom


AudioTom
újonc

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni: nyitni akarok egy devizaszámlát, amire havi szinten érkezik majd pár ezer €. Néhány hónapon belül valószínűleg nyitok egyet Ausztriában is, mert jobban megéri, viszont most sürgősen kellene egy itthoni. Amennyire én tudom, Magyarországon eléggé lehúzósak a bankok, ha devizáról van szó, de mégis: van olyan, amelyik egy kicsit kevésbé akar velem kib..ni?:) Az elsődleges szempont, hogy készpénzfelvételkor minél kevesebb legyen az atm használati díj és minél kevésbé fájóan váltson (forintban vennék ki). Valamint, ha pénzt akarok majd utalni róla másik bankba, az se legyen egy vészes összeg. A számlavezetési díj és egyéb költségek annyira nem számítanak, ha az első két szempont rendben van. Bármilyen tipp jól jön, én teljesen zöldfülű vagyok a témában.

Köszi!

(#16206) dptrsk válasza AudioTom (#16205) üzenetére


dptrsk
addikt

Van-e valahol jelenleg (forint) folyószámlád?
Több banknál is kedvezményes díja van a deviza számlának, ha van meglevő folyószámlád is van náluk

(#16207) Gedeon31 válasza Gedeon31 (#16186) üzenetére


Gedeon31
addikt

Boldogság van :) tegnap délután már a számlámon volt mind a 12 tétel összege ,amit korábban szerettek volna tőlem megfosztani :R

(#16208) diegho válasza RR-13 (#16204) üzenetére


diegho
nagyúr

Már 71k, valószínűleg egy websho.

(#16209) KTU válasza Gedeon31 (#16207) üzenetére


KTU
addikt

és
#16208 diegho

Ha publikus, leírnátok hol vagy ki akart lehúzni?

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#16210) axioma válasza KTU (#16209) üzenetére


axioma
veterán

Engem is erdekel, foleg hogy mi a kozos a ket esetben. Webshopokban eddig biztam, magyar kartyaval is hasznaltam (kulfoldit mindig revolut-on, ott nincs penz, nem tudnak jatszani...)

(#16211) KTU válasza axioma (#16210) üzenetére


KTU
addikt

Webes vásárlás, csak és kizárólag Revolut.
Sokféle FinTech kártyám van, csak a Revolut tudott segíteni mikor illetéktelen pénzlehúzás volt.
TW. hiába van magyar nyelvű telefonos ügyfélszolgálata,
Curve reklámozta is hogy visszakapod pénzed x, y, ....
Utóbbi 2 nem segített hatásosan.

Revolut, 9 db kártya (3 db fizikai) van a fiókomban, 1db eldobható egyszer használatos, ha kis kétségem is van, csak ezt használom.
A többi pedig rendszerezve, kínai shop, magyar shop, közüzem, stb. :U
Jelszókezelő alap, már több mint 10 éve KeePass használom.
Mi is ez.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#16212) axioma válasza KTU (#16211) üzenetére


axioma
veterán

Ahol van %-os visszaterites ra ott szoktam csak itthoni webshopban a magyart megadni. Paypalra a rev virtual van bekotve nekem is.

(#16213) merqree válasza diegho (#16208) üzenetére


merqree
őstag

Nem lehet, hogy google play-en megvettél valamit, ami heti/havi díjas?
Nem lehet, hogy telepítettél egy PDf vagy kamera alkalmazást, és minden engedélyt megadtál neki?
A számlatörténetben és/vagy a tranzakciónál nem látni semmilyen adatot?

(#16214) UHHH


UHHH
senior tag

Jó lenne részletesen megtudni, mi ez a CIB vs. webshop lenyúlja a pénzt ügy. Diegho és Gedeon31, kérlek, részleteket mondjatok! Köszi.

[ Szerkesztve ]

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#16215) Gedeon31 válasza UHHH (#16214) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nekem nem a Cib és nem webshop nyúlta le a pénzem, nyilván nem fogom ide leírni ,nehogy még utána nekem legyen belőle bajom.

(#16216) diegho válasza KTU (#16209) üzenetére


diegho
nagyúr

Még nem tudom.

(#16217) diegho válasza merqree (#16213) üzenetére


diegho
nagyúr

Kb 10 különböző címre ment a pénz, mindig más összeg stb. Bankkártya adatokat loptak ki, az biztos. Kártya már tiltva, ha lesz időm utánanézek hová ment.

(#16218) axioma válasza diegho (#16217) üzenetére


axioma
veterán

Nyilvan az a relevans kerdes, hogy a bankkartya-adatokat hol lophattak el, nem az hogy hol hasznaltak fel.

(#16219) diegho válasza axioma (#16218) üzenetére


diegho
nagyúr

Van egy tippem. Vettem egy online könyvesboltban egy könyvet, a könyv nem jött meg, email értesítés sem jött róla, szerintem ott történt a dolog, de mivel 2000ft alatti volt az összeg, ezért nem foglalkoztam vele. Ne kérdezd meg melyik bolt volt az. Arukereso legjobb ajánlatok között találtam, kb 200ft-al volt olcsóbb a többinél.

(#16220) AudioTom válasza dptrsk (#16206) üzenetére


AudioTom
újonc

Nincs most magyar, de nyitok akkor egy olyat is, ha ezzel jobban járok a devizával. Így melyiket ajánlanád?

(#16221) axioma válasza diegho (#16219) üzenetére


axioma
veterán

Koszonom, ez jelentosen szukiti a kort. Mondjuk rossz hir hogy magyar site, azokkal ha helyi bank van elfogadohelynek feltuntetve nem szoktam en se nagyon foglalkozni... majd jobban figyelek emiatt, koszi az infot.

(#16222) goop válasza axioma (#16221) üzenetére


goop
őstag

Ha az oldal átirányít a bank oldalára, akkor az semmilyen veszéllyel nem jár, ha meg a shop akarja az adatokat onnan nem vásárolok, vagy csak ha nagyon muszáj akkor eldobható bank kártyával.

@AudioTom: csak bank jöhet szóba? Mert egy transferwise v revoluttal jobban járnál...

[ Szerkesztve ]

(#16223) axioma válasza goop (#16222) üzenetére


axioma
veterán

Igy ertem, de az atiranyitas celjat sajna me'g en se mindig ellenorzom hogy a cimsorban is helyes-e... igaz ritkan vasarolok uj helyen orszagon belul.

(#16224) AudioTom válasza goop (#16222) üzenetére


AudioTom
újonc

Igen, van revolutom, és pont ma néztem, hogy a metal csomag egész jó, eddig valamiért abban a hitben voltam, hogy csak havi 200€ körül lehet kivenni róla, ami nagyon kevés. Viszont az alap probléma, hogy a pénzt EU-s illetőségű bankba kell kapnom először, ezért a TW, revolut valószínűleg nem opció. És nem is szeretnék rajtuk nagyobb összegeket tárolni, azt már inkább rendes bankban. Esetleg azt csinálhatom, hogy egy magyarországi bankban fogadom az eurót, aztán azt átküldhetem revolutra a jobb konverzió miatt, mindig annyit, amennyi kell az adott hónapban, és onnan veszem inkább ki, ha jól sejtem. De ekkor is bukom azért a küldözgetéssel a feet, + meg kell vennem a revolut metal csomagját. Ha ez így megéri, akkor olyan bank lenne a legjobb, ahol a legkevesebb a külföldre utalás díja?

(#16225) goop válasza AudioTom (#16224) üzenetére


goop
őstag

Mind a revo mind a tw eu s illetőségű számla számot ad, revo most már litván, tw belga, de ha kikötés az igazi bank akkor akár a bunq is lehet, mert az valódi bank valódi számlával. Ott van a pénzedre biztosítás is, és virtuális kártyával teszel revora amennyi kell, átváltod forintra és utalod ahova akarod, vagy csak költöd kártyával.

[ Szerkesztve ]

(#16226) diegho


diegho
nagyúr

295,09€ lett a vége. Végignéztem a teljes számlatörténetemet idén. :(

(#16227) AudioTom válasza goop (#16225) üzenetére


AudioTom
újonc

Igazából meg kell kérdeznem a supportot, mert egy szegregált piacon lévő pókerteremből jön a pénz, ezek pedig általában odafigyelnek rá (az adózás/adott országbeli szabályozás miatt), hogy "valódi" bankról legyen szó, de nem tudom biztosan, hogy mit fogadnak el. Erről a bunq-ról már szedem is össze az infókat, köszi!:) Ha csak a konzervatív megoldást fogadják el, akkor végülis van értékelhető devizás magyar bank?

(#16228) ElektrikusDE válasza goop (#16225) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

bunq

Megpróbáltam.

Rögtön bukta.

Érvénytelen a telefonszámom (szerintük)

Miért vagyok ilyen szerencsétlen...

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#16229) goop válasza AudioTom (#16227) üzenetére


goop
őstag

Kb 15 éve az otp nél volt deviza számlám, szóval friss infóm nincs. :D

@ElektrikusDE: passz, nekem simán ment a regisztráció, van saját topicja kérj ott segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#16230) Gedeon31 válasza Gedeon31 (#16207) üzenetére


Gedeon31
addikt

Közben megkaptam hivatalosan is emailben.

Nyilatkozatát 2020.10.05-á(é)n kézhez vettük és ------- számon került nyilvántartásunkba.
Az elsődleges vizsgálati eredmények azt mutatják, hogy a panaszban szereplő bankkártyás tranzakció
vélhetően visszaélés következtében keletkezett, így az idevonatkozó hatályos a pénzforgalom nyújtásáról
szóló 2009. évi LXXXV. törvény alapján Bankunk előzetesen megtérítette Önnek a keletkezett veszteséget
és az esetlegesen mai napig terhelődött, a reklamációhoz kapcsolódó díjat. A terhelődött tétel és díj
összegei a tranzakció eredeti értéknapjával kerültek jóváírásra az Ön számláján, így kamatveszteség nem
keletkezett.
Az Ön által benyújtott nyilatkozatban foglaltak alapján a kártyaterhelés jogosságának kivizsgálását a
nemzetközi kártyatársaság bevonásával megkezdtük.
Kártyareklamációs kivizsgálási eljárásunk a nemzetközi kártyatársasági szabályokhoz igazított. Ennek
megfelelően a kivizsgálás időtartama a bankunktól független külső szabály alapján egyes esetekben 120 nap.
Abban az esetben, ha a vizsgálat jogos terhelést állapít meg, úgy a reklamált tranzakció összegével és a
kapcsolódó díjakkal az eredeti terhelés napjával, ismételten megterheljük az Ön bankszámláját. A
vizsgálat eredményéről írásban fogjuk tájékoztatni.

(#16231) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

CIB-nél hitelkártyához nem lehet létrehozni virtuális kártyát? Csak a betéti kártyákhoz lehet?

(#16232) RR-13 válasza Jim74 (#16231) üzenetére


RR-13
őstag

Nem tudom tesztelni, de szerintem nem lehet.
Amennyiben az alkalmazásban próbáltad és nem ajánlja fel, akkor nem lehet. :N

(#16233) Jim74 válasza RR-13 (#16232) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R
Ott próbáltam. Nincs elérhető összeg a kiírás szerint.

(#16234) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Megkaptam az új bankkártyámat. Pin kódot még várom. A bank szerint nem biztonságos SMS-ben küldeni a pin kódot. Elég vicces azok után ,hogy két napja mikor küldték emalben a nyilatkozatot ,hogy vizsgálják a pénz lopási kísérletet ,előtte SMS-ben jött egy kód, amivel megtudom ezt a nyilatkozatot nyitni.
Ilyenkor biztonságos az SMS kód :D

(#16235) RR-13 válasza Gedeon31 (#16234) üzenetére


RR-13
őstag

Igen mondjuk érdekes, viszont a PIN kód biztonsági szintje (kategóriája) nem azonos egy dokumentum biztonsági szintjével. :N

(#16236) ElektrikusDE válasza RR-13 (#16235) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Én meg SMS-ben kaptam a PIN-kódot az OTP-töl. (Románia)

Szerintem biztonságos.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#16237) .tnm


.tnm
addikt

Másnak se megy a gránit app-os fizetés? Vagy csak nálam állítódott el valami?

(Kártyával tudok fizetni, de nfc-s fizetés nem sikerül és azt mondja, hogy internet kell hozzá biztonsági okokból. Természetesen végig van internetelérésem, ennek ellenére nem működik.)

Szerk.: Lehet csak újra kellett rakni az app-ot, de majd csak a következő pár fizetési próbálkozásnál fogom tudni biztosan.

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#16238) RR-13 válasza ElektrikusDE (#16236) üzenetére


RR-13
őstag

Nem is írtam, hogy ne lenne biztonságos az sms-ben küldött PIN kód. Sőt szerintem biztonságosabb is, mint levélben, hiszen sms-ben nem "tud" elveszni sem.
Csak azt írtam, hogy a PIN kód, és egy dokumentum biztonsági szintje nem egyenlő. :U

(#16239) merqree válasza .tnm (#16237) üzenetére


merqree
őstag

A kártyát digitalizálni kell újra, lehet az lesz a megoldás.

(#16240) .tnm válasza merqree (#16239) üzenetére


.tnm
addikt

Először azt próbáltam, de "dedigitalizálás" után már nem lehetett újra digitalizálni (többször próbáltam, mindig az lett a vége több perc várakozás után, hogy sikertelen, próbáljam meg 10 perc múlva). Töröltem az app data-t, újra kellett regisztrálni mindent (netbank-ba belépve, stb.), most jónak tűnik, de fizetni azóta nem próbáltam vele.

Az az érdekes, hogy tegnap már egyszer nem sikerült így fizetni, de utána megint ment. Ezért azt gondoltam, hogy egyedi eset volt, de aztán ma mikor egymás után két nagy áruházlánc üzletében sem tudtam fizetni, újra kellett gondolnom.

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#16241) István89 válasza .tnm (#16240) üzenetére


István89
tag

A frissítés óta ez a funkció nálam se működik megbízhatóan, pedig eddig nem volt vele sok gondom. Nálam is volt, hogy elfelejtette az applikáció, hogy digitalizálva van a kártya. Még szerencse, hogy egy automatánál szarakodtam vele, de a sikertelen műveletek is egyre gyakoribbak, pl átvezetés egyik számláról a másikra múltkor este 11 órakor se netbankon, se ebankon nem ment, mindig azt írta sikertelen, a netbankon még ennyit se, viszont reggel hétkor átkerült az összeg. :)

(#16242) Gedeon31 válasza RR-13 (#16235) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nem lenne biztonságos az SMS kód gondolom nem így küldenék. Szóval nevetséges ez a bank felől ,hogy nem biztonságos úgy a pin kód küldése.

(#16243) RR-13 válasza Gedeon31 (#16242) üzenetére


RR-13
őstag

Ez nem a CIB Bank "felől" érkező saját "döntés".
Tudtommal egy Mo-i bank sem küldi ki sms-ben a PIN kódot.
Lehet egyébként még nem is gondoltak rá, hogy úgy is lehetne..., vagy egyszerűen csak nem lehet.

(#16244) Gedeon31 válasza RR-13 (#16243) üzenetére


Gedeon31
addikt

Lehetne haladni a korral :)
Posta miatt egy napon jön a bankkártya és a pin kód az tuti biztonságos.

(#16245) kuksa90


kuksa90
őstag

Sziasztok!
Ha már CIB... Van valakinek tapasztalata, hogy a bankmonitoros eco lejárta után mik a kondíciók? Lassan nekem is aktuális...

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#16246) INGJOKE válasza kuksa90 (#16245) üzenetére


INGJOKE
veterán

beírtam én is emlékeztetőbe, de nekem 2021 novemberbe lesz aktuális... :D

(#16247) alakesh válasza Gedeon31 (#16244) üzenetére


alakesh
tag

Persze, csak ha a fiókos rosszul rögzíti a telefonszámot (ami lássuk be nem egyedi eset, én és hónapokig kaptam valaki hitelkártya sms-eit, a bank meg lepattintott azzal, hogy nem én vagyok az ügyfél...), akkor ugyanott vagy...

(#16248) Gedeon31 válasza alakesh (#16247) üzenetére


Gedeon31
addikt

Azért a postát ismerve ,inkább az fordul elő többször ,hogy együtt jön a két levél.

(#16249) RR-13 válasza Gedeon31 (#16248) üzenetére


RR-13
őstag

Lehet, hogy együtt megy, de legalább az oda megy, ahova kell. :K

(#16250) RR-13


RR-13
őstag

Budapest Bank Alkalmazás Hiba 2020.10.09.:

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.