Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16951) HyP3b0y válasza István89 (#16950) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Sajnos az hogy más országban egy adott bank hogy jár el nem igazán mérvadó. Ukrajnában OTP GPay-jel megy például.

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#16952) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok.

Cib Eco csomagba online lehet váltani?
Vagy telefonon?

Most a Cib Classic ba vagyok.

Úgy számoltam Eco val jobban járok. :K

[ Szerkesztve ]

(#16953) kuksa90 válasza K Norbi (#16952) üzenetére


kuksa90
őstag

Szerintem abba kizárólag a bankmonitoron keresztül tudsz benevezni...

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#16954) cocka válasza kuksa90 (#16953) üzenetére


cocka
veterán

Ki mondta ezt?

Szerintem meglévő csomagokra át lehet váltani, hogy online, azt kétlem. Esetleg telefonon vagy személyesen.
Ja és CIB ECO bankmonitor nélkül is létezik. Tehát egy CIB Classicos át tud váltani a sima ECO-ra. Ez egyértelmű.

(#16955) RR-13


RR-13
őstag

CIB24-en átváltják alap ECO-ra!

(#16956) merqree


merqree
őstag

Nah, elég a feloldott telefon a RaiPay fizetsnél, most már biztos. Nem tudom eddig én vagy az applikáció volt-e a töketlen.
Az biztos, hogy a jelkód kikapcsolása sokat javított a használhatóságon.

(#16957) K Norbi válasza RR-13 (#16955) üzenetére


K Norbi
addikt

Ez most mi? [link]

Számlazárási díj
Számlanyitást követő hat hónapon belüli számlazárás esetén: 3 500
Ft
Számlanyitást követő hat hónapon túli számlazárás esetén: 0 Ft

(#16958) sifarr válasza K Norbi (#16957) üzenetére


sifarr
senior tag

Ez most mi? [link]
Számlazárási díj
Pont az, amit írsz. Számlanyitás után 6 hónapon belül ezt fizetni kell, mert "feleslegesen" dolgoztattad a bankot.
De téged ez nem érint, ha átváltasz sima CIB ECO-ra. Te díjcsomagot váltasz, ekkor megmarad az eredeti számlanyitási dátumod. Feltételezem, hogy már túl vagy a 6 hónapon.
Tehát, ha a díjcsomagváltás után pár hónappal megszüntetnéd a CIB ECO-t, neked akkor sem kellene ezt a díjat kifizetned.
Az eredeti számlanyitási dátumodat pedig le tudod ellenőrizni a régi, javas Internetbankban a számlaáttekintő menüpontban.

[ Szerkesztve ]

(#16959) merqree válasza K Norbi (#16957) üzenetére


merqree
őstag

Ezt akkor fizeted, ha 6 hónapon belül felmondod a szolgáltatást.
Én fizettem, mert rájöttem, hogy feleslegesen nyitottam CIB ECO-t.

[ Szerkesztve ]

(#16960) K Norbi válasza sifarr (#16958) üzenetére


K Norbi
addikt

Köszönöm így már világos :R
(#16959) merqree

Még egy két kérdés :D [link]

Cib Classic bankszámláira éves kártya díj mennyi?

És CIb eco nál látom hogy 20.000Ft ig ingyenes az utalás.
Erre darabszám van?

Pl havi 1 vagy 3?

[ Szerkesztve ]

(#16961) sifarr válasza K Norbi (#16960) üzenetére


sifarr
senior tag

Cib Classic bankszámláira éves kártya díj mennyi?
Itt van bankkártya (debit) kondíciós lista. A kártyadíj általában nem függ a számla díjcsomagjától. Kivéve a Kártyázó csoamagoknál és egyes kiemeltebb, lezárt számlacsomagnál. Ezeknél az éves díjra adnak különböző kedvezményt.

És CIb eco nál látom hogy 20.000Ft ig ingyenes az utalás.
Erre darabszám van?
Nincs darabszám korlát. Viszont ez csak akció év végéig. Lesz-e hosszabbítás, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#16963) RR-13 válasza K Norbi (#16957) üzenetére


RR-13
őstag

Sikerült átváltani CIB24-en? :U

[ Szerkesztve ]

(#16964) K Norbi válasza RR-13 (#16963) üzenetére


K Norbi
addikt

Bizony bizony! :K
Sikerült! :D

Az utalás sokkal olcsóbb.
Appba meg is jelent Cib Eco.

(#16961) sifarr :R

[ Szerkesztve ]

(#16965) K Norbi


K Norbi
addikt

Látom a tranzakcióknál
"Megújuló hitelkeret
-2500Ft

Ezt kilehet kapcsoltatni?

(#16966) sifarr válasza K Norbi (#16965) üzenetére


sifarr
senior tag

Nekem ebből úgy tűnik, hogy a Classichoz volt folyószámlahiteled.
Ez a 2500.- pont a hitelbírálati díj megújításkori összege.
A folyószámlahitelt lemondhatod, de ezt már nem valószínű, hogy visszakapod. Tehát lemondani nem nagyon érdemes.
Ráadásul a CIB ECO-nál ennek nincs éves díja, ingyenes. Ha tudsz vigyázni, akkor átmeneti vésztartaléknak megőrizheted ezt a hitelkeretet nagy szükség esetére. De csak óvatosan, mert a kamata magas.
Ha a Classichoz nem volt folyószámlahiteled, akkor reklamáld meg. Mert ha a csomagváltáskor "rábeszéltek" erre a hitelkeretre és elfogadtad, akkor nem számolhattak volna fel 2500-as díjat. Vagy rossz sorrendben állította be az ügyintéző: először a hitelkeretet állította be (díj vonódik) és csak utána a csomagváltást.

[ Szerkesztve ]

(#16967) Kasya


Kasya
nagyúr

RaiPay

Ma kipróbáltam: 5000 ft - SumUp POS
Lezárt képernyő mellet nem működik. Feloldott készülékkel viszont azonnali a reakció, nem kell külön az appot megnyitni.
Az app azonnal felugrik és jelszót kért (a jelkód (fokozott biztonság) kikapcsolva volt).

(#16968) K Norbi válasza sifarr (#16966) üzenetére


K Norbi
addikt

Igen volt a classic hoz.
Mindig vonta, már hosszú évek óta. De sose használtuk azt a hitelkeretet.
Meg azt hittük ennek ilyennek kel legyen. :D

Ha az Eco nál ingyenes.
Akkor maradhat. :K
Köszönöm a felvilágosítást. Ismét okosabb lettem. :R

[ Szerkesztve ]

(#16969) merqree


merqree
őstag

Nekem most frissült a MyRaiffeisen Android, és már benne is van az összes partner.

(#16970) axioma válasza merqree (#16969) üzenetére


axioma
veterán

:R Nalam is latszanak vegre a sajat megnevezesek. Tudom hogy nem az enyemen mult, de ezek szerint volt ertelme jelezni!

(#16971) K Norbi válasza sifarr (#16966) üzenetére


K Norbi
addikt

"Cib eco"
ATM ből való kézpénz felvétel
mennyi ingyenes? És az összeg?
:)

(#16972) K Norbi válasza RR-13 (#16955) üzenetére


K Norbi
addikt

Köszönöm :C :R

(#16973) sifarr válasza K Norbi (#16971) üzenetére


sifarr
senior tag

ATM ből való kézpénz felvétel
mennyi ingyenes? És az összeg?
Legfeljebb kétszer és összesen maximum 150 ezer, ha nyilatkozatot adtál. Pont, ahogy a jogszabály kötelezővé teszi.
A további kp-felvét díjait megtalálod a korábban linkelt bankkártya-díjszabásban.

Úgy látom, lassan a személyes CIB-es tanácsadód leszek. :DD Pedig nem is vagyok CIB-es alkalmazott. :N

[ Szerkesztve ]

(#16974) RR-13


RR-13
őstag

Budapest Bank Karbantartása:

"Tisztelt Ügyfeleink!
Értesítjük Önöket, hogy tervezett karbantartás miatt a Budapest Internetbank és a Budapest Bank Mobil App, a tranzakciós SMS-ek, valamint az internetes vásárlások jóváhagyásához szükséges megerősítő (SMS) kód (3DS) kiküldése szünetel 2020.11.13. (péntek) 22:00 óra és 2020.11.14. (szombat) 04:00 óra között. Amennyiben bármilyen kérdésük van, kérjük, hívják telefonos ügyfélszolgálatunkat a 1440 telefonszámon! Megértésüket és türelmüket köszönjük!
Üdvözlettel: Budapest Bank"

Forrás.

(#16975) RR-13 válasza K Norbi (#16972) üzenetére


RR-13
őstag

:B Az átváltás díjmentes volt ugye?

(#16976) RR-13 válasza RR-13 (#16975) üzenetére


RR-13
őstag

Elvileg van egy 1.272 Ft-os díja, de nem tudom, hogy te K Norbi milyen feltételekkel váltottál, mit mondtak díjmentes vagy van díja? :U

[ Szerkesztve ]

(#16977) K Norbi válasza sifarr (#16973) üzenetére


K Norbi
addikt

Úgy látom, lassan a személyes CIB-es tanácsadód leszek.
Benne vagyok! :DDD :C

sifarr
RR-13
Köszönöm mindkettőtöknek a sok segítséget. :R

(#16975) RR-13
Sajnos nem díjmentes volt.
-1.272Ft pontosan ennyit vontak az egyenlegből.

[ Szerkesztve ]

(#16978) K Norbi


K Norbi
addikt

Ezzel a hitelkerettel jól lehúzgáltak.
Vagy 8 évig :DDD
Szerencsére sose használtam a keretet. [link]
Vót értelme.

Rablók a Magyar Bankok!
Itt mindenért fizetni kell.

Mikor nyitottam TW-t akkor jöttem rá. [link]

[ Szerkesztve ]

(#16979) RR-13 válasza K Norbi (#16977) üzenetére


RR-13
őstag

2 "esetben" díjmentes a csomagváltás, akkor ezek szerint Te nem tartoztál bele. :U
Hosszabb távon talán így is kifizetődő a 1.272 Ft-os csomagváltási díj. :K

(#16980) .tnm válasza K Norbi (#16978) üzenetére


.tnm
addikt

Azért ebben benne van az is, hogy nem nézted meg, hogy mit írsz alá (és nem az ÁSZF-re gondolok, csak a saját szerződésedre és az abban szereplő csomagok díjainak hirdetményére). Persze ezzel nem vagy egyedül.

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#16981) freaghill


freaghill
őstag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy csütörtökön indítottam a bankmonitor oldalán egy CIB ECO Plusz bankszámlanyitást, egészén a végéig elértünk, és be kéne már csak jelentkezzek és megnézzem az belépési adatokat a CIB-hez, viszont az a probléma, hogy csütörtök este óta nem működik a 2 faktoros SMS authentikáció, ha a pénzügyeim menüpontba akarok lépni.

Írtam már nekik e-mail-t, a weblap felületén keresztül is írtam nekik, illetve facebookon is (csak leláttamozták.)

Másnak is van ez a probléma? Hogyan tudnám orvosolni?

Köszi

(#16982) scream


scream
veterán

Hali,

OTP-s topicból lettem ideirányítva a következővel kapcsolatban:

A jelenlegi OTP Jump számlámat 2021 febr-tól kinövöm. Legelső számlám is OTP-nél volt, még Junior (~2007 környékén nyitottam) számlaként, aztán onnan váltottak fel Jump-ra - most meg Net vagy Smart csomagba kérhetem magam.

Merre/hogyan érdemes tovább menni - számlacsomagok/szolgáltatók tekintetében?

Jelenleg van OTP-nél (a Jump a főszámla) egy VISA hitelkártya, egy MasterCard webkártya és egy MasterCard MultiPont Premium kártya hozzárendelve (webkártya 2021/01 lejár).
A számlát leginkább online vásárlásra (webkártya), illetve "offline" bolti vásárlásokkor használom, VISA-t USA-ban használtam (de ott is csak autóbérlés miatt, amúgy teljesen kihasználatlan és nem is tervezem használni a továbbiakban sem), van havi 2-3 rendszeres beszedésem (számlák), utalni ritkán szoktam (általában, ha kell akkor TransferWise, Revolut, PayPal), pénzt kivenni még ritkábban. A szlára munkabér érkezik.

(#16983) .tnm válasza scream (#16982) üzenetére


.tnm
addikt

az lesz a vízválasztó, hogy mennyi bér érkezik (illetve nézd meg a témaösszefoglalót, olyan sok versenyképes opció nincs)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#16984) RR-13 válasza scream (#16982) üzenetére


RR-13
őstag

Szia.
A kérdés az, hogy akarsz-e váltani, és mennyire használnád az új bankodnál a mobilappot.
Látom keveset utalsz, "sokat" vásárolsz a neten.

Szerintem az OTP drága bank, és csak "nyeli" a pénzt, ezért érdemes legalább 2 évre kipróbálnod a CIB BM ECO számlát, és mellette az összefoglalóban leírtakat is megnézni.

2 évre díjmentes VISA kártya, korlátlan díjmentes utalási lehetőség, havonta 1x ATM kp. felvételi lehetőség 400.000 Ft összegig egyben, vagy a 2db max.150.000 Ft-os törvényi. :K

[ Szerkesztve ]

(#16985) scream válasza .tnm (#16983) üzenetére


scream
veterán

És itt hogy vannak a sávok, vagy mi szerint vannak? Konkrét összeget azért nem írnék be. :B

(#16986) scream válasza RR-13 (#16984) üzenetére


scream
veterán

Nem feltétlen akarok váltani, de a pénztárcám ellensége sem vagyok. Még sosem váltottam bankot, nem tudom, hogy mi a pontos menete, illetve azt sem tudom, hogy mit tudnak a meglévő dolgaimból megszüntetni biztosan.

Alapvetően most havi ~800 Ft-os költségem (havi zárlati díj, egyéb költségek, SMS díj) van OTP-vel jelenleg, plusz az éves kártyadíj, ami ebben nincsen benne - ~250Ft, ha havi lebontásban nézem.

Mobilappot szeretném továbbra is használni - jelenleg is aktívan használom, így az fontos, hogy megbízható legyen, lehessen normálisan használni - mivel a WebKártyát, PayPal-t és Revolutot is aktívan használom.

Ismerősi körben hallok mindenfélét, van aki ezt/azt ajánlja, van aki pont ezt/azt kifejezetten nem ajálnlja, mert így rohadék, úgy tolvaj (persze egyikőjükkel sem ültem le átszámolni, hogy kinek milyen havi költsége van az adott bankkal) - szóval nehéz kérdés. Kifejezetten problémám még nem volt OTP-vel (szerencsére, sokakkal ellentétben).

[ Szerkesztve ]

(#16987) Brandynew válasza scream (#16986) üzenetére


Brandynew
őstag

Szerintem először meg kell találnod akármelyik banknál azt a számlacsomagot, ami számodra olcsóbb, mint az OTP. Utána mehet a körbejárás (abban itt is biztos segítenek), hogy az adott bank miben jobb/rosszabb az OTP-nél.

Én az OTP-ről egyébként az ERSTE-re váltottam, egy számomra sokkal olcsóbb számalcsomagra és elégedett vagyok a bank online/offline szolgáltatásaival.

(#16988) merqree


merqree
őstag

Még egy kis RaiPay...
Ma az automatához érintettem a feloldott telefont, és minden más kód nélkül felvettem 19ezer forintot.
Fantörpikus :R :R :R

(#16989) .tnm válasza scream (#16985) üzenetére


.tnm
addikt

Minimálbértól CIB BM Eco (2 évig), havi 280ezertől pl. Gránit Bajnok, Rafi feltételeit nem tudom, de az is játszhat (összefoglalóban linkelve). Ha a minimálbért sem éri el, akkor esetleg Gránit digitális. De egyébként a havi ~1000 Ft-nál csak jobb ajánlatok vannak...

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#16990) RR-13 válasza scream (#16986) üzenetére


RR-13
őstag

Akkor a 9.600 Ft éves csomagdíj + a kb. 3.000 Ft -os kártya díj, ami összesen minimum évi 12.400 Ft, helyett kapnál 2 évre díjmentes számlát a CIB-nél, a fentebb .tnm által is írtak szerint.
Ez elég konkrét szerintem. :U

[ Szerkesztve ]

(#16991) Kasya válasza merqree (#16988) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nekem eddig 2 alkalomból kétszer kért kódot (5000, 18000 ft vásárlásnál).

(#16992) tonyrulez válasza .tnm (#16989) üzenetére


tonyrulez
őstag

Az összefoglalóban ajánlott Raiffeisen Bank Premium Gold 2.0 csomag feltételei VAGY kapcsolattal:
- havonta egyösszegben összesen minimum 400 ezer Ft vagy annak megfelelő összegű deviza jóváírás
- hó végi záráskor megtakarításainak összesített egyenlege minimum 8 millió Ft

Elég meredek feltételek egy átlagember számára, szerintem ezzel az emberek 90%-ának kiesett ez az opció, így a 2 ajánlásból marad a CIB BM ECO, amivel 2 évig jó világ van, utána meg lehet könyörögni náluk vagy újrakötni. Illetve ott van még a Gránit Bajnok, ami kikerült az ajánlásból a hétvégi kikommunikálatlan leállás miatt, de ott legalább egy észszerűbb 280ezres limit van, cserébe 0,1% tranzakciós díjjal. Lekopogom a kérdéses leállás óta semmi gondom nem volt Gránittal.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#16993) freaghill válasza freaghill (#16981) üzenetére


freaghill
őstag

Kipróbálná más is légyszi? :R

(#16994) hargitomi válasza freaghill (#16993) üzenetére


hargitomi
tag

Nálam minden probléma nélkül működik, pár másodperc és meg is jön az SMS.

Xiaomi Redmi Note 5 - Whyred 4/64

(#16995) freaghill válasza hargitomi (#16994) üzenetére


freaghill
őstag

Köszönöm :R

(#16996) sifarr válasza scream (#16986) üzenetére


sifarr
senior tag

Azért nehéz úgy tanácsot adni, hogy a kedvezmények kereséséhez, a bankköltségek számításához az információkat még közelítőleg sem adod meg. :)
Pl. havi számlaforgalom, a pár utalás és csopbeszedés összesített összege.

Alapvetően most havi ~800 Ft-os költségem ...
Nem az számít, hogy eddig mennyit fizettél, hanem az OTP bekényszerít 2 felajánlott csomag valamelyikébe és hogy azokban mennyi lenne a költséged. Feltehetőleg növekedne, de ezt ki tudod számolni. Ez az összeg az igazán releváns a tanácshoz.

Nem feltétlen akarok váltani, ... Kifejezetten problémám még nem volt OTP-vel
Ha a havi jövedelmed 1 %-ánál kevesebb lesz az újraszámolt havi költséged az OTP-nél, akkor maradj ott. Nem volt velük problémád, megszoktad, ennyi költség pedig kibírható. Amit megtakaríthatnál nem biztos, hogy megéri a macerát.

Ha több az 1 %-nál, akkor válts. Keress minél olcsóbb csomagot. Felvállalva azt is, hogy egyes szolgáltatásokról le kell mondanod. Pl. külön web-kártya, mert az nem minden banknál van vagy csak külön díjért.
Ami tanácsot eddig kaptál, azokból egyedül a BM-es CIB ECO a garantáltan olcsóbb, 2 évig nullás.
A többihez (Gránit, Erste) tudni kellene vagy az utalások, csopbeszedések összegét, vagy a jövedelmed nagyságrendjét. Egyes bankok a kedvezményhez vizsgálják a beérkező összeg jogcímét is, tehát ez is fontos info lehet.
Nullás a Rafi prémium számlája is, de ott magas az elvárt havi jóváírás szintje. Ez némi forgótőkével áthidalható alacsonyabb jövedelem esetében is. Többen csinálják. De ehhez is konkrét infó kell.
Nagyjából ennyi ...

[ Szerkesztve ]

(#16997) Jim74 válasza freaghill (#16993) üzenetére


Jim74
nagyúr

Véletlenül nem hordozott telefonszámod van?

(#16998) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

QR kód nélküli csekk online befizetésére van megoldás? Icsekk féle befizetésre gondolok, nem az átutalós variánsokra.

Egyáltalán miért nincs minden csekken QR kód?

(#16999) freaghill válasza Jim74 (#16997) üzenetére


freaghill
őstag

Pfuha, hát ez egy régi (talán 2012-es) flottás telefonszám. Többször sikerült csütörtökön az SMS küldés, aztán estétől nem megy.

Több helyen írtam nekik, semmi választ nem kaptam (pedig facebookon elolvasták) telefonszámot nem találtam, csak most a hétvégén a Panaszkezelés menüpont alatt. Holnap felhívom őket.

(#17000) K Norbi válasza albiosz (#16998) üzenetére


K Norbi
addikt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.