Hirdetés
- eBay-es kütyük kis pénzért
- PLEX: multimédia az egész lakásban
- Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Asszociációs játék. :)
- Egy korszak vége
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Drive! - Az utolsó gurulás idén a Quadrifoglio-val
- ATI vs. NVIDIA kezdetektől napjainkig II.
- Digitális Állampolgárság Program
- Karácsonyi pofára esés
-
LOGOUT.hu
Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.
Új hozzászólás Aktív témák
-
sirály12
őstag
Mint mondottam volt, innen nem fogsz tudni 10V-ot kinyerni, olyan kis áramerősség van itt, hogy a legkissebb terhelésre akár el is füstölhet a port. Bár már láttam olyan kapcsolást, ahol egy hőmérő ic-t erről tápláltak, de max pár mA, az ami kijön itt, egy kissebb relét sem bírna el. Szal szerintem feleljtős.
Én szárnyalnék, de nem hagyják.
-
Matthew
őstag
Uraim, köszönöm a segítséget!
-
sirály12
őstag
Hát nemnagyon.
lpt : 5V
usb : 5V
com : +-10 V körül, de ebből biztos nem fogsz kraftot kinyerni, olyan kevés itt a power.
Szal marad a molex, vagy egy külső táp. Szerintem ezzel járnál a legjobban. Optós leválasztással lehetne lpt-ről vezérelni.Én szárnyalnék, de nem hagyják.
-
didyman
őstag
''You can connect all grounds with each other if you like'' (shield helyett lehet árnyékolásnak hívni? )
Az 5V-ot jelszintként lehet kinyerni a párhuzamos portról, ha 10V logikás áramköröket szeretnél meghajtani róla, akkor egyszerű tranzisztoros buffer kell (FE alapkapcsolás), vagy direkt ilyen célra kitalált szintillesztő, visszafelé meg egy egyszerű ellenállás-zener párossal lehet megfogni a feszt (vagy direkt erre kitalált szintillesztővel)."Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"
-
LukE
veterán
LPT port elegge erzekeny, abbol ne akarj teljesitmenyt kivenni (nehany mW még elmegy, de meg is sutheted.)
''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι
-
Ja no
aktív tag
Olvtársak,
Van-e valakinek X5R, X7R ker.kondija? min16V-os kell, (4,7uF vagy annál nagyobb. 10-22uF az ideális)
Ha valaki rendelkezik ilyennel, és megválna tőle, akkor biztos meg tudunk egyezni -
kuki
tag
válasz didyman #2686 üzenetére
nekem is az idő ami soha nincs semmire talán ha befejezem a sulit és nem kell majd két meg három helyen meloznom akkor nekem is lesz időm,.
júniusban lesz az utolsó vizsgám,és addig még az erősitőmmel is alig tudok foglalkozni,de azt hiszem a pic-re a programmal kapcsolatban megkérem egy volt kollégámat mert ő nagyon profi benne,ahol együtt dolgoztunk ő volt a fejlesztőmérnők, én meg ha kellet javittotam a programban,soha nem az ő hülyesége miatt,hanem mert olyat kért a vevő......
de majd a tiédet is lerajzolom,valamikor ,de egyik éjjel bizti neki állok ha nem lesz más dolgom.
csak nekem is az idő,ami nincs,most is tanulok makrora.
köszi -
didyman
őstag
Ha arra lenne időm..
Az elődje megtalálható valamelyik HE-ben, régi ötlet már. De azért írtam, hogy egyszerű, mert ha tudsz áramgenerátort építeni (alapkapcsolás, itt van egy: http://www.mitedu.freeserve.co.uk/Circuits/Power/nicad.gif ), akkor menni fog. Az emitterellenállás határozza meg az áramot (0,6V/R), a bázsköri ellenállás pedig föld helyett az LM324 kimenetére megy. A többit leírtam, ha nem érthető valahol, szólj."Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"
-
didyman
őstag
Néhány? Egy darab, és ez két csatorna, praktikusan 4 akku egyszerre. Igaz, nem impulzus üzem, nem szupergyors, hanem minimum 3 órás, de ha jól be van pöccintve, akkor tökéletesen karban tartja az akksikat. Hogy az Atmel céleszköze mivel jobb (az egyszerű Li-ion implementáláson túl), nem tudom, ott is van külső referencia, ott is van külső, kapcsolóüzemű töltő. Az én verzióm filléres áramkör, összerakod, nem kell programozni és jól működik. Lehetne bolondítani hőmérsékletfigyeléssel, meg egyedi akkuápolással, az olyan alkalmazásoknál, ahol az akku elsőrangú, kisimpedanciás mivolta nagyon lényeges (nem a digitfényképezőgépekre gondolok), ott lehet, hogy ezek a csodák alkalmasabbak a célra. Az említett Toshiba akksik kb. 10A-es rövidzárási áramot produkáltak régen, a 6-7A ma is megvan belőlük, ez szvsz elég jó érték korukhoz képest. Jelenleg a bicajom világítását szolgálja az egyik pár, a másik meg backup , úgyhogy kb. 3 éve ilyen kímélő üzemben mennek.
Lehet, hogy maradi vagyok?"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"
-
-
X Sügi X
tag
válasz didyman #2681 üzenetére
THX!
De pont ez a célom, hogy ne épitsek semmit, csak meg lehessen mérni, hogy jó-e vagy nem..
Mindenesetre kössz!
Egyet sikerült kinyirnom.. letördeltem a lábait.. amugy ic-foglalatból lehetne neki slotot, de lusta vagyok..
én se egy hájfi-berendezést akartam, csak éppen kallódóban van, oszt hát biztos örülne neki néhány hozzá nem értő fül..Kisvártatva..
-
didyman
őstag
válasz X Sügi X #2671 üzenetére
Első monolit IC-m volt . Jót eleve nehéz kihozni belőle, mert nem egy kifejezetten hifi célokra szánt termék. Építs egy kapcsolást, valami egyedi foglalatféleséggel (csatlakozóból hátha lehet építeni, nincs rá jobb ötletem), amiben tudod cserélni-próbálni őket. A HE-ben anno megjelent egy kapcsolás, ami ezzel az IC-vel és a tápágaiba épített teljesítménytranzisztorokkal valósított meg nagyobb teljesítményű végfokokat vele. Mivel az IC tápja korlátozza az egész történetet, az ott írt 40W/100W (hídban) csak kicsi impedancián vehető ki, elég nagy torzítással. Hangminőségre kevésbé igényes környezetben egy átlagos megbízhatóságú végfok, az említett HE-s kapcsolást sokan utánaépítették, kevés alkatrész kellett bele és működött.
"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"
-
didyman
őstag
Ez tipikusan az az áramkör, amit dőre dolog pic-re programozni . A pic mellé szükséges analóg körítés meg fog maradni, hiszen áramgenerátort és műterhelést nem tudsz leprogramozni benne és akkor oda jutsz, hogy tkp 4 műveleti erősítőt (azaz komparátort) kell leprogramoznod, ami ismerve az LM324 árát, hát nem tudom, egy 14 lábú IC, amit be kell raknod és menni fog, veszel helyette egy pic-et, amit le kell programoznod aztán vagy lesz benne bug vagy nem, órajellel el kell látnod ésatöbbi.
Miért akarod pic-kel?"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"
-
Flashback
addikt
0.2-3Hz-ig lenne jó a tartománya.
profi gőzállomás eladó - Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)
-
And
veterán
válasz Flashback #2677 üzenetére
Aha, tehát egy hang-kapcsolót szeretnél, amely mondjuk egy relét vezérel (vagy egy kapcsolótranzisztort nyit), és ennek az egésznek az érzékenységét akarnád egy potméterrel állítani, ha jól értem. Tapskapcsoló megfelel, pl.: [link]?
Másrészt meg egy szimpla állítható frekvenciájú szinuszos oszcillátor kellene (amihez viszont nem írtál frekvenciatartományt). Pl.: [link], [link], [link], stb. -
Flashback
addikt
Igen igen nem fogalmaztam világosan.
Szóval az első esetben a nyákra bemegy 12V (egyen). A nyákon van egy kondi mikrofon. Ha a mikrofonon bejön 50-250Hz között valamilyen jel (audio jel) (ezt lehessen a potival szabályozni) akkor engedje tovább a 12V-ot.
A második esetben bejön 12V (egyen) és kimegy egy szinusz jel. Ami 1.5-3V között váltakozik. A váltakozás gyorsaságát lehessen a potival állítani.profi gőzállomás eladó - Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)
-
And
veterán
válasz Flashback #2674 üzenetére
1.) Nem világos: milyen érzékenységet? Az érzékenység valamilyen jelszintet takar, a Hz pedig a frekvencia mértékegysége. Vagy valamilyen állítható sávszűrőt szeretnél?
2.) Milyen pulzálás (audió jelszint?), milyen forrásból, és mi az az 1.5-3V, a kimenet szintje?
Így hirtelen.. -
Flashback
addikt
Kéne egy-két kapcsi rajz. Vagy vmi leírás:
1.) 12V adott. Kondenzátor mikrofon. A mikrofon érézkenységét lehessen állítani 50-250Hz között potival. Amikor ilyen jelet kap akkor nyisson. Tehát akkor adjon egy impulzust.
2.) Pulzálás megvalósítása. Potival szabályozható gyorsaság. 1.5V-3V közt.
Köszön szépen előre is!
[Szerkesztve]profi gőzállomás eladó - Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)
-
And
veterán
Szerintem nem túlzottan számít, ha a szinkronjelek zavart szednek össze. A szinkronjelekből (mod: természetesen önmagukban) még nem lesz kép.
[Szerkesztve] -
X Sügi X
tag
Hi!
didyman!
TDA 2030-ról mit tucc mondani? Ugyanis láto nagy szakértője vagy a témának! Van hozzá valami bevállt kapcsolásod? (Adatlapja megvan, igen..) Van egy rakás ilyen ic-m, és gondoltam összedobhatnék belőle valamit... Ja, csak nem tom hogy müxik-e mindegyik.. Azt viszont hogy lehetne beépités nélkül tesztelni? Persze úgy, hogy ne menjen tönkre tesztelés után, ha még előtte jó volt..
THX!Kisvártatva..
-
And
veterán
Szerintem mindegy, a szinkronjelek nem a nagy sávszélesség-igényükről híresek.
-
kuki
tag
válasz vakondka #2667 üzenetére
nekem egy HP gépem Van Photosmart 945
és van mikor csak félig használom ki az akkut vagy tesom és nem mindig jól jelzi ki a fényképező gép mennyi van még az akkuban picit tulbecsi azt hiszem
és volt mikor e miatt nem tudtam csinálni egy tök jó képet a pillisben
nekem is kb ott tartanak a chinai akkuk és az neves energizer akkuk is tul vannak már rajta de én szeretném még sokáig használni a következő garniturát is mert egyet nemrég le kellet selejteznem a rádiós egerembe mert picit már nemoria efektusa volt és inkább nem használom a fényképezőgépemben
én tavaly erdélyt végig fényképeztem két garnitura akkuval, -
vakondka
őstag
Egyébként nekem SBS A480 töltőm van, ahhoz adtak 4db akksit+szivargyújtós töltőcsatlakozót is és van még 2db GP 2300mAh akksim.
Én ezekkel általában 40-50 vakus képet tudok készíteni, pedig már túl vannak a 100. töltési cikluson tehát valószínűleg jó a töltő
Meg a gép sem fogyaszt túl sokat ezek szerint...az Canon A520-as.
De az is lehet, hogy azért van szerencsém, mert megvárom a ''low battery'' jelzést és akkor mégis Nektek van igazatokhttps://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség
-
kuki
tag
válasz didyman #2661 üzenetére
köszi!
nem rossz az elgondolás amit leirtál,
majd lerajzolom ha megirtam a makroökonomiát de lehet hogy megkérem az egyik volt kollégámat hogy irja meg Pic-re a programot vagy spartan-ra
de még nem döntöttem el, mert ha pic-re készül akkor sok mindent bele lehetne még tenni ami igen jó szolgálatot tenne,
azt hiszem egy 12F675-ős pic böven elég lenne két akkuhoz mindenféle plusszok nélkül -
kuki
tag
válasz vakondka #2662 üzenetére
sajna a Mi-Mh akksiknak is van nemoria effektusuk és pont e miatt szereték olyan töltöt ami meriteni is tudd ,mert eléggé nagy akkukat használok a fényképezőgépembe,mert a duracell nyuszik nem birják max 5 képig,és a 2600mAh akku-kal tudod sok képet csinálni és ha véletlenül visszarakom tölteni ugy hogy nem üres a cella akkor egy idő után megnézhetem hogy mennyit tudd egy nemoriafektusu akku a fényképezőgépemben
-
vakondka
őstag
Talán azért nem tudnak meríteni a NiMh töltők, mert csak a NiCd akksiknál van memóriaeffektus, tehát elvileg a NiMh-t és a litiumos akksikat már nem kell meríteni csak tölteni.
Nem mondom, hogy ez 100%, de én így tudom...
Egyébként a mikroprocesszor vezérlésű töltők biztosan úgy töltenek, hogy az tuti jó legyen az akksinak.
[Szerkesztve]https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség
-
didyman
őstag
Van egy évek óta működő kapcsolásom, tökeccerű. Leírom, mert nem érdemes rajzolni .
Áramgenerátort tudsz építeni? A bázisköri ellenállást, ami a földnek megy (PNP tranyóból van építve) egy LM324/A kimenetére kötöd. Az IC ''-'' bemenetét beállítod cellánként jellemző maximumhoz (1,44V-on használom kb. 3 féle NiCD és NiMh aksihoz). A referencia egy áramgenerátorral táplált LED nálam (a ''power''), de lehet zener is, az egész 7808-ról jár, nem vészes a vándorlás.
Az IC ''+'' bemenetét az akkukapocsra kötöd. A töltés jelzését én úgy oldottam meg, hogy a tranyó kollektora és az akku közé még bejön egy LED és egy vele párhuzamos ellenállás. Ez csak amiatt jobb az LM324/A kimenetére rakásnál, mert így a töltést végző tranyó Uce feszültségesését csökkentem vele, csak emiatt lett így, 7808 jutott a kezembe először . A kisütés kicsit bonyolultabb. Az akku sarka egy relé középső érintkezőjére megy. A relé elengedett állapotban a töltésre kapcsol, vagyis a LED-ellenállás párosra. A kisütést nyomógomb indítja, ez a relét meghúzza (a relé egy kisáramű, 5V-os, reed csöves darab, az LM324/B kimenetére van egy az egyben kötve egy LED-en keresztül, ami a kisütést jelzi). Ekkor az akksi sarkát egy pár Ohm-os ellenállásra kapcsolja, ami kisüti az akksit. Ez a pont az LM324/B ''+'' lábára is megy, a ''-'' lábon 1,6V körüli fesz van (2 cella esetén ez 0,8V/cella). Amint az akkufesz ezalá esik az ellenálláson, a relé elenged és úgy is marad, hiszen az ellenállást nem táplálja már semmi és elindul a töltés. A végén csepptöltés jelleggel maradék áram csorog, a töltést jelző LED elalszik.
Az LM324 C éd D tagja egy méásik párost formál, így két csatornás akksitöltőm van. A legrégebbi Toshiba NiMh akksikat egy Ericcson telefonból berheltem ki 98 körül, azóta is mennek vele, van még GP akksim, Varta volt sokáig, azok elhullottak, hama és még TDK 1,25V-os akksik is.
[Szerkesztve]
[Szerkesztve]"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"
-
vakondka
őstag
Megmondom őszintém, hogy olcsóbban veszel egy automata töltőt ami tölt és kisütni is tud, mint amennyibe az alkatrészek kerülnének hozzá.
Én is szeretek barkácsolni, de ha jobb és olcsóbb a gyári, akkor nem erőltetem a dolgot
Pl.: [link]https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség
-
kuki
tag
ha már ilyen jól segitettünk, szak avatott mondon
egy kollégának, nekem is segitene valaki? -
vakondka
őstag
válasz Matthew #2652 üzenetére
Minél nagyobb a felület, annál jobb a hőátadás, így rövidül a forrasztási,
illetve esetünkben a kiforrasztási idő.
Ez elősegíti, hogy garantáltan nem megy tönkre az alkatrész kiforrasztáskor, mivel a lehető legrövidebb ideig kapta a meleget.
Nekem úgy jött ki a 3mm, hogy általában ekkora egy normál panelben egy forrszem, de ha a te esetedben kisebb akkor kekenyebb hegyet vegyél.
(vagyis ideális esetben ugyanakkora kellene legyen, mint a forrszem)
Ja igen, azért linkeltem be, mort ott meg lehet venni...meg a Gömb utcai boltban is kapsz ilyen pákát, de erről is írtam már.
1139 Budapest, Gömb u. 30. Tel./fax: 350-4326, 329-6453
A csattogós-kattogós páka a Curie elven működik és a mágnes kattog benne, ez nem titok.
Egyébként le van írva ez is részletesen azon az oldalon.
Sok Sikert !https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség
-
Bubu79
addikt
Nem is csattog, kicsit kattog, de nem vészes, nekem is ilyen vigyorog már több, mint egy évtizede az asztalomon
Időnként érdemes kipucolni a kapcsolóját, de más gondom még nem volt vele"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast
-
vakondka
őstag
válasz Matthew #2648 üzenetére
Én a 230-as pákát maximum vezeték ónozására használnám...az más dolog, hogy én arra is a ''jó öreg'' WELLER-t preferálom.
Viszont minden másra kisfeszültségű pákát használj már csak érintésvédelmi szempontból is...nekem is jóbarátom az áram...többször kezet ráztunk
Szóval a viccet félretéve egy 230-as páka legkisebb meghibásodásánál is előfordulhat, hogy kinyírod a szegény alkatrészt, ráadásul azok általában semilyen hőfokszabályozással nem rendelkeznek...szóval vagy kisfeszültségű pákát vegyél, vagy semilyet...legalábbis szerintem.
Főleg, ha trafót nem is kell venned, mert ki van építve a 24V !
Mezei IC-khez olyan hegyet vegyél a pákához, ami inkább lapos és kb. 3mm széles és a 50W-ossal valószínűleg gyorsabban tudsz majd dolgozni.
Ajánlom figyelmedbe ezt a linket: [link]
EZ bírni fogja a kiképzésthttps://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség
-
vakondka
őstag
válasz Matthew #2642 üzenetére
Ezt nézd meg: [link]
Persze nem ez a legolcsóbb üzlet, de itt minden van és értenek is hozzá.
talán éppen ezért hívják flux-nak a fluxert...
A Gömb utcában is van egy jó kis bolt a rendőrpalota árnyékában, csak most nem jut eszembe a neve.
Ha jót is akarsz meg olcsó is, akkor szerezz olcsón egy 24V/100W-os trafót és vegyél külön egy 24V-os 7-es hőfokértékű heggyel rendelkező Weller pákát.
Ez belső hőfokszabályozással rendelkezik.Normál IC-khez 50-80W teljesítményű az ideális.
A ''tip activator'' nevű cucc egy kicsit drága, de érdemes venni, mert nagyon jót tesz a pákahegynek, ha néha belenyomod (azon kívűl, hogy tisztítja is)
A folyasztószer maradványokat szépen letisztíthatod a Kontakt PCC nevű szerrel.
ui: tényleg ne azon az IC-n gyakorolj amire még szükséged lesz...
SMD vagy normál IC ???
[Szerkesztve]https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség
-
kuki
tag
válasz Matthew #2642 üzenetére
Flux=fluxer
(csak rosszul irta neked valaki,csak nem akartam akkor szolni miatta)
amugy gyanta és alkohol keveréke,te is tudsz otthon csinálni ha ügyes vagy....
én elösször csak ellenálás lábakon kisérleteznék a helyedben,mert az a legkönnyebb, bár nem tudom mennyi tapasztalatod van elektronika terén,ha jó pákát szeretnél,néz magadnak egy ''csagotos'' wellert nem tul drága és lehet hozzá sokféle hegyet kapni,melyekkel tudom a hőfokót szabályzoni,és a hegy alakja is elég sok féle van,
mig egy hőfokszabályzós weller nagyon drága föleg otthoni használtra,de biztos van más tipus is ami olcsobb de nekem a Weller a legjobb ami bejött egy pár pálka tipust már kiprobáltam... -
Matthew
őstag
válasz vakondka #2638 üzenetére
Na erről az ónszívó sodratról még nem hallottam de beszerzek. Flux a márkája ennek a folyasztónak? Gondolom Ezeket bármely elektronikai boltban meg lehet kapni. Van szerintem egész jó pákám de akkor lehet beszerzek egy hőfokszabályzóst. Milyet ajánlanátok? Nagyon ritkán használnám, szinte csak hobbi célra tehát vmi olcsó megoldás kellene.
-
kuki
tag
valaki esetleg az akku töltövel kapcsolatban?
-
didyman
őstag
LM3886 szigetelés: Pontosan amiatt van rá szükség, hogy ha az IC-k egyoldalúan terheltek, ellentétes előjelű csúcsokérkeznek rájuk, akkor a vezetékezés miatt nagyon könnyen eltérhet a hűtőtönkök feszültsége, ami nem jó, ha a hűtőtönkökön folyó áram révén egyenlítődik ki! Ezzel nem szabad kísérletezni, el kell szigetelni. Két végfok esetén nem szok baj lenni, meg a vezetékezést is nehezebb elrontani, de 5 végfokkal ne ezen a filléres dolgon spóroljatok, semmivel sem lesz rosszabb a hőleadás, nem emiatt fog megsülni az IC, ha megsül. Az a hővezető ragasztó engem is érdekel, kíváncsi vagyok a felvitel módszerére, a tényleges hővezetésre (hőellenállásra) a szigetelési távolság megtartásakor és főleg arra, hogy hogyan szeded le, ha gond van.
Matthew: A soklábú IC kikapható simán az említett, összeónozós módszerrel úgy, hogy túlélje. Egy IC sem fog belehalni, ha bírja a hullámkemencét a szabvány 10s-ig (300 fok Celsius), ezzel kell számolni és egy körben csak egy oldalt kiforrasztani. Én sokáig így szedtem ki IC-t, amíg nem szántam rá magam egy ónszippantóra . 48 láb volt a maximum, amit kibányásztam vele. SMD-re külön trükkök vannak. Fóliára vigyázni kell, az nehezebben viseli a hevítést, könnyen feladja a ragasztó. Ha nagyon félsz a manővertől, a legegyszerűbb talán az ónszippancs, a fonat és a folyasztó is jó dolog, csak ne ezen az IC-n tanuld meg használni (nekem az kicsit pepecs, meg lassú, de ez egyéni szocproblem).
Batman2: Miért nem vezeted vissza a visszacsatolást a kiszolgált áramkör csatlakozási pontjáról, vagyis ezzel kizárva a vezetékeken és egyéb elemeken eső feszültséget? Egy közvetlen vezeték föld felől is a visszacsatoláshoz és ott értelemszerűen a visszacsatolást is adó földvezetékkel közösíted, elvágva más földhurkot (csak egy kb. párszáz, a VCS szempontjából kicsi ellenállás maradjon), a visszacsatolást ugyanígy, közvetlen oda viszed és a panelen egy párszázas ellenállással hidalsz (ezek azért kellenek, hogy a vezeték sérülése esetén ne tudjon kinyílni a hurok)."Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"
-
vakondka
őstag
válasz Matthew #2637 üzenetére
A profik nem használnak ónszippantót.
Viszont vegyél ónszívó sodratot (solder braid), meg valami jó folyasztószer, mondjuk flux-ot, vagy forrasztópasztát ami nem oxidál. (vagyis elektronikai boltban vedd, ne azt amit a bádogosok használnak az esőcsatornákhoz...)
Tehát tegyél egy kicsit a folyékony, vagy a paszta folyasztószerből a sodratra, tedd oda az IC egyik (!) lábához, tedd rá a pákát és kezdd el melegíteni.
Úgy tartsd a pákát, hogy minél nagyobb felületen érintkezzen a sodraton keresztül a forrszemmel amin az ón van. Szépen magába fogja szívni az összes ónt, ha gyakorolsz egy kicsit és ügyes vagy akkor még a furatgalvanizált helyre beforrasztott IC-ket is ki tudod majd forrasztani.
SMD IC-k hez más technika kell, de nem írtad, hogy milyen tokozású az IC.
Sok Sikert !
ui:hőfokszabályozós pákát vegyél !
[Szerkesztve]https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség
-
Batman2
őstag
Hi
Á, éppen megint azzal bajlódok, mert az áramkörömet teljes kiépítésben nem viszi rendesen, túl nagy már a feszültségesés, nem ad elég áramot.
Így most megint a tekerccsel bajlódok.
Éppen tegnap végigpróbálgattam az összes szóbajöhető kondimat. Érdekesen varál a feszültség úgyanolyan terhelés mellett, más-más kondikkal, 3.13-3.18 között.
És nem a legnagyobb kapacitásúakkal a legtöbb, sőt többesetben, ha növelem a kondik számát, elkezd egy-két századdal csökkenni a fesz.
A Te általad küldött 100mikrós kondikból néggyel megy jelenleg a legjobban. Ha felteszem az ötödiket, akkor már egy századdal kevesebb a fesz.
De hasonlóan viselkedik 2200mikró, 16V-os, szintén LO ESR kondival is.
Üdv.:Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979
-
kuki
tag
valaki esetleg tudna segiten egy picit MI-MH akku töltésében,olyat rajozott keresek ami tudd meriteni nem találok olyat ami meriteni is tudd és tölti utánna az aksit,de ezt cellánként tudja
-
kuki
tag
válasz sirály12 #2625 üzenetére
én ugy csináltam meg hogy külön külön vannak az áramkörök csak a panelt nem vágtam el darabokra
a hely miatt
én két 100000uF-os konidt raktam rá szürésnek
a hangerő szabályzáson még gondolkodom egy picit
most néztem meg a lomexnél a hütőbordát és talán lesz is náluk ekkora mértű mert a kontál nál nem volt -
Matthew
őstag
Üdv!
Lenne két kérdésem. Az elsőt már a forrasztásos topikban is feltettem de még nem jött válasz.
1. Milyen pákával tudok forraszttani soklábú IC-ket? Sima páka nem jó mert az egyszerre mondjuk csak pá lábat melegít, olyan hőlégfúvós kéne, annak mi is a neve?
Hol és mennyiért lehet olyat kapni?
2. És ehhez a multiméterhez mit szóltok? [link]
Itt a legolcsóbbra gondolok (MX–25 201), ami 4990 forintba kerül, szigorúan csak hobbi célra kellene, ez a Maxwell ugye nem rossz márka? -
sirály12
őstag
A tápon nincs stab, nem láttam értelmét.
Van egy bazinagy gréc híd, két 33000 mikrós kondi, 2 bizti és ennyi. (na jó azért nem ennyi, mivel nekem a gép kapcsolja ki/be az erőlködőt, ezér még van a tápoldalon egy relé + a hengerőt is egy digitális poti szabályozza, amit a gépről vezérlek egy mirovezérlővel, de ez külön dobozban van.)
A hűtőbordától nem szigeteltem, az is negatív fesz alatt van. A borda egy 15*10*25 cm-es (kb, nem mértem) csoda. Mivel ilyen hatalmas, valszeg a többi végfokot is kiszolgálja majd. Szépen szól a masina.
A végfokok nekem külön vannak. Mind a kettő egy 5*5-ös panelon foglal helyet. (ezt azért csináltam így, hogyha valamiért cserélni kellene valamelyiket, ne az egészet kelljen cserélni, hanem csak azt az egyet.Én szárnyalnék, de nem hagyják.
-
kuki
tag
válasz didyman #2622 üzenetére
''A ''hővezető ragasztó'' nem fog szigetelni!''
szigel csak tudni kell használni a munkahelyemen bevált,és nekem is itthon,csak ha valaki nem tudja használni az jár ugy hogy össze zárja a két ic-t.
nekem nem ezért ment tönkre
azért tudom mert megnéztem ezt is tegnap hátha de még nem volt olyan hogy rossz lett volna a ragaszoval a szigetelés -
kuki
tag
válasz kovacstibor79 #2621 üzenetére
bocs de ilyet használunk a melohelyemen is és soha nem volt vele gond és itt kicsit érzékenyebbek a dolgok mint itthon
a szigető gyürü természetes ezt mindenki tudja ezért nem irtam -
didyman
őstag
ESD-padló nekem sincs itthon, a csuklópántot sem vettem fel már évek óta, mégsem vágok tönkre áramkört, pedig nap nap után javítok mindenfélét. Ilyenkor nem műszálas ruha van rajtam, javítás közben nem teszek hirtelen, nagy mozdulatot és mielőtt hozzányúlok a cucchoz, fémesen zárom magam .
A ''hővezető ragasztó'' nem fog szigetelni! Az kitolul a hűtőtönk alól. Ha a két IC látja egymást, az is élből lehet halálos, ha az egyik terhelve van és emiatt a hűtőtönk potenciálja a nagy áramok miatt megemelkedik, a másik felé fog áram folyni, na ez azonnal büntet."Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"
-
kovacstibor79
aktív tag
''és ezért el van szigetelve a egymástól a két ic hövezető ragasztoval.......''
Ezt úgy értetted hogy csak hővezető paszta van az IC alatt?
Mert ha igen akkor szerintem ezért halt meg. Tenned kellene még csillám lapot is, mert maga a hővezető paszta nem szigeteli el az IC-t, ja és persze a csavaros leszorításnál a csavarhoz is kell szigetelő gyűrű. -
kuki
tag
válasz didyman #2619 üzenetére
ezt én is tudod,pár DSp-t már ki kellet cserélni ESD miatt
bár ez az ic nem a texas által gyártot dsp-ék
nem tudom pontosan mitől hasalt el,de valoszinűsitem mert itthon nincs esd padló, mint a melohelyemen,
a másik teljesen jól szol, majd be fogok dobozolni valamikor ha lesz rá dőm de most nincs,és még kell ugyis néznem pár ic hozzá,
a hütötönkje -tápon van ezt én is tudom az adatlapjából,és ezért el van szigetelve a egymástól a két ic hövezető ragasztoval....... -
didyman
őstag
Az LM3886, mint a többi monolit csúfság, csak arra hiperérzékeny, ha a hűtőtönkjéhez (szubsztráthoz helyesebben) képest más lábán negatívabb fesz áll be. Ettől szinte azonnal elhasal. Ilyen könnyen elő tud fordulni, ha a hűtőtönkjén keresztül a plusz táphoz zárod.
Más módon nagyon nem lehet tönkre tenni, az ESD persze fontos, de ennek az IC-nek elég sokat el kell viselnie."Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"
-
kuki
tag
válasz sirály12 #2616 üzenetére
neked van a tápokon stabilizátor?
nekem is sikerült ma egyet szora birni,és nagyon szépen szol de véletlenül egyet tönkre is tettem,de még nem tudom hogyan lehet hogy ESD miatt ment tönkre
mekkora hütöborbát tettél rá?
én ugy csináltam meg a nyákot hogy 240mm-hosszú lett három panel, és ilyen hosszú hütőbordát is tervezzek hozzá venni
a két panelt egy egymásfölé fogom tenni igy lesz meg a hat darab végfok. -
kuki
tag
egy olyan kérdésem lenne még hozzátok hogy olyan kapcsolást keresek Mi-Mh-akku töltéséhez ami meriteni is tuddja az akkut(de nem szeptont ha nincs más akkor jó az ha csak tölti cellát),és cellánként tudd feszültséget figyelni.
köszi -
imi1984
csendes tag
Szervusztok!
Egy elektonikai kütyüt akarok építeni, szép sorjában mondom mit gondoltam, aztán ha nincs igazam akkor világosítsatok fel
Szóval egy geiger müller számlálós gépet akarok csinálni, ami egy (a tervek szerint 512MB-os) mmc kártyán tárolná a beütések időpontját, mikrokontroller vezérléssel. mmc azért jó, mert kevés láb is elég hozzá. az adat leolvasása nem az mmc eltávolításával, hanem com porton keresztül történne.
Úgy gondoltam, hogy a könnyebbség kedvéért egy áramforrás legyen (vagy egy 9Vos, vagy néhány 1.5v-os), és ne több, azaz a következő részáramkörök egy áramforrásból táplálkozzanak. És ilyen részáramkörökben gondolkodom:
lenne egy, ami állna a Geiger Müller csőből, és a hozzá tartozó trafó meg ilyesmikből, kimenetként pedig minden beütéskor egy TTL jelet adna le. Akkor a következő részáramkör meg állna a mikrokontrollerből, az mmc kártyából, és a com port kábelből (rx+tx+sg szerintem elég is). a ttl jelet egy interrupt lábra kötöm, és az időpontokat először belső memóriában tárolom, majd ha összegyűlt 512byte adat, akkor kiírom a flash-re. az mmc-n semmi filerendszer nem lenne, egy sima fifo-t gondoltam hogy implementálok rá, a mikrokontrollerben tárolom a sor elejét, a sor végét, és kiolvasáskor (com port) az üres sor úgy alakulna ki, hogy a sor elejét a sor végével teszem egyenlővé, így pl azt is elkerülöm, hogy a flash amiatt váljon használhatatlanná, hogy a memóriakártya elejét többször írom mint a végét. Az időpont reprezentálása is sarkalatos pontja a projectnek, ezredmásodperces pontossággal (vagy mégpontosabban) kellene megoldani, és mivel fontos szempont, hogy egy időpont adat minél kevesebb helyet foglaljon, szerintem órán belüli vagy percen belüli időpont tárolása bőven elég. jelenleg kettő vagy négy byte-on tervezem ábrázolni az időadatot (2 byte percen belüli ezredmásodperces tároláshoz jó is lenne). és fontos lenne, hogy minél kevesebb beütés vesszen el (a célérték nulla azaz nulla elveszett jel/év (nem vagyok benne biztos, hogy megvalósítható)) a körülményektől (épp számítógéphez van kötve a cucc vagy nem, stb) függetlenül).
És esetleg valami kijelző: legegyszerűbb esetben 1-2 led, ha meg bírja az elektronika jelvesztés nélkül, akkor akár egy lcd pontmátrixtól sem zárkózom el
A tervek szerint se ''reset'' gomb, sem pedig üzemszerű használatra tervezett ki/bekapcsoló gomb nem lenne a gépen, a mikrokontrollert pedig megmaradó (non-volatile) belső memóriával képzelem el, gondolva az elemek lemerülésére
A firmware-t (referencia segítségével) talán én magam is meg tudom írni, és ha jól sikerül, akkor az sem fog aggasztani, ha a com portról közvetlenül firmware upgrade nem lehetséges.
Ja azt majdnem elfelejtettem, hogy 440V-os gyakorló GM csövem van, és nem kár érte, ha egyet-kettőt tönkreteszek az első sikeres kisérlet előtt (7000ft volt egy pár, szerintem nem pénz érte. igaz ez nem egy profi cső, nem véletlen neveztem ''gyakorló''-nak). A végleges eszközbe meg majd ha olyanom lesz, teszek egy profi csövet.
Na kb. ennyi lenne elsőre, előre is köszönöm segítségeteket.
[Szerkesztve] -
kuki
tag
sziasztok
nem tud valaki lágyinditót transzformátorhoz?
400Va-ra kellne,mert nem tudom ugy bekapcsolni hogy ne verje le a 10A-es bizit
köszi -
SEK3
tag
A győrieket szeretném, megkérdezni, hogy: ti hol szoktatok vásárolni?
-
ikovi
csendes tag
Sziasztok! Lenne egy kapcsolási rajzom, amihez egy gyakorlottabb nyáklap tervező (rajzoló) egyén segítségét szeretném kérni.
Ha elkészítené valaki a nyák rajzát megköszönném.
A rajz egyébként itt található (csak éppen a japán illetőségű tulajdonossal nem szeretném a kommunikációs nehézségek leküzdésével tölteni időmet)
[link]
Előre is köszönöm a segítséget!
ikovi
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- NOTHING Ear B171 TWS fehér Új!
- Eladó Asus Tuf FA507NV - RTX 4060 - AMD Ryzen 5 7535HS - 32GB
- Új Bontatlan Apple Studio Display 27 5K Retina Thunderbolt Azonnal Átvehető Deák Térnél.
- Openswim pro fejhallgatót keresek
- Modolt, prémium vezeték nélküli billentyűzet, választható switch - Keychron Q2 MAX ISO
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest