Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#55568) PiszokAlfréd


PiszokAlfréd
tag

Boldog Karácsonyt kívánok mindenkinek!
Ma mikor bekapcsoltam a gépem, olyan probléma fogadott, hogy a D meghajtóm nem elérhető, annyit látok belőle hogy D, meg hogy NTFS-re van formázva.
Próbáltam másik helyre, másik kábellel csatlakoztatni, de semmi nem változott.
A lemezkezelőben viszont látom, azt írja, hogy kifogástalan állapotban van. Azt is látom itt, hogy mennyi szabad hely van rajta.
Itt elindítottam egy hibakeresést, de még nem ért a végére, szerintetek mi lehet ez?
Win 10-et használok.

(#55569) King Unique válasza PiszokAlfréd (#55568) üzenetére


King Unique
titán

Ha a HDD rendben elindul (felpörög), megjelenik a Windows fájlkezelőjében, akkor vélhetően nem a SATA fizikai csatlakozás (adat- és tápkábel) lehet a gond. Valamint ha pl. a HDS szerint az állapota is oké, akkor valójában nem HDD probléma, nem az hibásodott meg, hanem csak a fájlrendszerrel lehet gond.
Ha RAW lett a HDD-n lévő D partíció, akkor pl. ebben a válaszban le vannak írva a lehetőségek, ahol alapesetben ilyenkor adatot mentünk arra való célprogrammal (példák), ami eleve az " Adatmentés - HDD - SSD - Flash" topik témája, szükség esetén ott tessék folytatni ezt.
Ha kizárólag saját felelősségre a törölt / formázott partíció közvetlen visszaállítása a cél a biztonságosabb adatmentés helyett, akkor az ugye megoldható Windowson pl. a TestDisk programmal is, vagy RAW kötet esetén nem is feltétlen kell, mivel a fájlrendszer javítása is megoldhatja jó esetben.

[ Szerkesztve ]

(#55570) King Unique válasza King Unique (#55569) üzenetére


King Unique
titán

Az előbb lemaradt, de akkor a leírtak szerint meghajtóbetűjele van a kötetnek és nem annak hiánya a gond, mert az ugye könnyen megoldható. Na ezért lett volna jó egy screenshot a lemezkezelőről, amin látszik hogy pontosan mi a helyzet...

[ Szerkesztve ]

(#55571) PiszokAlfréd válasza King Unique (#55570) üzenetére


PiszokAlfréd
tag

Ez van a lemezkezelőnél

[ Szerkesztve ]

(#55572) King Unique válasza PiszokAlfréd (#55571) üzenetére


King Unique
titán

Ez alapján elvileg minden oké, van meghajtóbetűjel és a fájlrendszer is NTFS, nem RAW.
Bár az nem feltétlen, hogy ha csak adattárolásra használt másodlagos lemez, akkor miért aktív a partíció és miért van ott is lapozófájl, utóbbi alapesetben elég ha csak a C-n van, másik meghajtóra akkor szokás helyezni, ha a C-n nem fér el.

Akkor a fájlkezelő lenne még lényeges, hogy az mit mutat, meg hogy az NTFS hozzáférési engedélyek rendben vannak-e ha nem lehet megnyitni a partíciót.
Ha meg lehet nyitni a partíciót, ellenben a frissen rámásolt fájlok nem látszanak, akkor meg pl. ez is lehet a probléma.

(#55573) PiszokAlfréd válasza King Unique (#55572) üzenetére


PiszokAlfréd
tag

Itt ez látszik, csökkentett módban pedig minden elérhető A C-t ma raktam így tele, amúgy a fele általában üres.

(#55574) PiszokAlfréd válasza PiszokAlfréd (#55573) üzenetére


PiszokAlfréd
tag

Van még egy ilyen is: Annyira nem értek hozzá, de nekem jónak tűnik, de mégsem férek hozzá.
Meg ami érdekes, hogy tegnap még minden rendben volt, mára pedig nem férek hozzá? Érdekes.

(#55575) Pikari válasza PiszokAlfréd (#55574) üzenetére


Pikari
őstag

bootolj be egy linuxot, aztán másolgasd le róla a dolgokat az alól.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#55576) PiszokAlfréd válasza Pikari (#55575) üzenetére


PiszokAlfréd
tag

Ez egy jó ötlet adatmentéshez, talán meg is kellene tennem mielőtt megbánom, de mivel elvileg nincs semmi baja a lemeznek, én szeretném továbbra is használni.

(#55577) Pikari válasza PiszokAlfréd (#55576) üzenetére


Pikari
őstag

Nem is azt mondtam, hogy verd szét kalapáccsal... hanem, hogy ments le róla mindent.

Aztán jöhet rá a törlés, és újra létrehozod a partíciót.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#55578) PiszokAlfréd válasza Pikari (#55577) üzenetére


PiszokAlfréd
tag

Ahhoz is vennem kellene egy Hdd-t. Nem minden adat fontos róla, de annyi helyem sincs jelenleg hogy azt lementsem ami nagyon kell.

(#55579) Doky586 válasza PiszokAlfréd (#55571) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Arra gondoltál már hogy a csurig teleírt rendszermeghajtó is okozhat problémákat..?

(#55580) King Unique válasza PiszokAlfréd (#55573) üzenetére


King Unique
titán

A "hozzáférés megtagadva" hibaüzenet pont az imént említett NTFS hozzáférési engedélyek problémára utal, ahol ilyenkor csak azt kellene megfelelően beállítani, hozzáadni a saját felhasználó fiók csoportját amivel bejelentkezel, azt beállítani a "Rendszergazdák" helyett a meghajtó tulajdonosának, stb.
Tehát elvileg csak az előbbi lenne a teendő és nem feltétlen kell csak emiatt újraformázni a HDD-t, live rendszert - ami amúgy lehet WinPE alapon pl. HBCD PE is, nem kizárólag csak egy L betűs - bootolni és egyebek.

[ Szerkesztve ]

(#55581) PiszokAlfréd válasza King Unique (#55580) üzenetére


PiszokAlfréd
tag

Köszönöm! Meg a többi hozzászólást is! Ezt lezongorázom, remélem megoldódik a probléma!

Doky586: Nem, mert az nem az ok, hanem az okozat!
Úgy volt hogy ma végre lesz egy kis időm és játszok egyet, erre jött ez a megoldandó feladat. Volt rajta ~50 GB hely, hát felraktam oda a programot és hát így adta ki. :B

(#55582) PiszokAlfréd válasza King Unique (#55580) üzenetére


PiszokAlfréd
tag

Jó lett, köszönöm mégegyszer! :R

Egy hibaüzit dobott, "Hiba történt a következő biztonsági beállításainak érvényesítésekor:
D:\pagefile.sys
A folyamat nem fér hozzá a fájlhoz, mert azt egy másik folyamat használja"

Ennek lehet jelentősége?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.