Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#50129) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Vettem egy új HDD-t, nem tudom, hogyan kell hozzáadni, hogy lássa a Windows. Windows 10-ről van szó, friss Win 10-es vagyok, még sosem csináltam ilyet, kérem, segítsen valaki! HD Sentinel már látja, eszközkezelőben is ott van, csak fizikai lemezként még nem jelenik meg.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#50130) King Unique válasza Hegyirabló (#50129) üzenetére


King Unique
titán

Ha vadonatúj a HDD, akkor nyilván particionálatlan. Vagyis ez esetben először a lemezkezelőben inicializálni kellene MBR / GPT séma szerint, majd az új egyszerű kötet létrehozása opcióval egy NTFS fájlrendszerű partíciót létrehozni rajta. Az inicializálásnál a GPT 2 TB felett feltétlen szükséges, az alatt lehet MBR-re (vagy akár GPT-re) is. A formázásnál pedig elég általában a gyorsformázás, egy új és feltételezhetően hibátlan állapotú (HDS?) HDD-nél meg pláne.

[ Szerkesztve ]

(#50131) Hegyirabló válasza King Unique (#50130) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Köszönöm!

Nem találom a Windows 10-ben a Lemezkezelőt, pedig azt kerestem legelőször.

Aquila non captat muscas.

(#50132) King Unique válasza Hegyirabló (#50131) üzenetére


King Unique
titán

Pedig könnyen elérhető, több módszer is van rá, amelyeknél több ráadásul megegyezik a korábbi Windowsokban lévő megoldásokkal.

(#50133) Hegyirabló válasza King Unique (#50132) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Megtaláltam, de nem látja a lemezt. :O

Aquila non captat muscas.

(#50134) King Unique válasza Hegyirabló (#50133) üzenetére


King Unique
titán

Ha lejjebb görgetsz, akkor sem jelenik meg a fizikai lemezek között?

Ha nem (?), akkor első körben újra kellene indítani a Windowst, majd ha továbbra sem, akkor ellenőrizni a HDD-nél SATA-n a fizikai csatlakozást, meg akár másik SATA-porthoz csatlakoztatni.

(#50135) Hegyirabló válasza King Unique (#50134) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Nincs lejjebb görgetve sem a fizikai lemezek között. De a csatlakozás minden bizonnyal jó, hiszen ahogy írtam is, például a HD Sentinel és az eszközkezelő is látja. Új SATA portba meg bedugtam épp az előbb.

Aquila non captat muscas.

(#50136) Hegyirabló válasza King Unique (#50134) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Megoldva!

Külső partíciós programmal particionáltam, most már látja.

Köszönöm a segítséget! :R

Aquila non captat muscas.

(#50137) King Unique válasza Hegyirabló (#50136) üzenetére


King Unique
titán

Az nem írtad, hogy Windows restart volt-e, de akkor valami bug lehetett, ha állítólag csak a lemezkezelőben nem jelent meg, ellenben mindenhol máshol igen és külső particionáló programmal végül sikerült particionálni. Esetleg még parancssorban (DiskPart) lehetett volna megnézni, de utólag már mindegy.

Szívesen!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.