Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16551) liksoft válasza rocket (#16550) üzenetére


liksoft
nagyúr

Sorry, megbántani Senkit nem akartam.

Ugyanakkor nem tudok napirendre térni felette (egyre kevésbé), hogy az egyre inkább számítástechnikára épülő világunkban pont ennek az eszköznek a hibáit, kezelését, értékét, stb... nem tanítják, illetve nem érdekel rengeteg embert. (Sőt, egyenesen felháborít, időnként milyen a hozzáállás a biztonsághoz ott, ahol a legtöbbet tudnák tenni. Ma CSAK a profit számít.) Sajnos szakmai ártalom, hiszen hetente több alkalommal kell elmagyaráznom, hogy archiválás nélkül vakrepülés amit sokan csinálnak. Így jártak. Elvesztették a gyerek születési képeit. A meghalt szülőkről a videót, stb... És ezt elmondani NAGYON-NAGYON rossz érzés. Azt, hogy nincs tovább. Hidd el, nem CSAK a pénz amiért csinálom.

Visszakanyarodva. Ha több esetben sem működik valami amit nem javítanak a világon sehol (15 évvel ezelőtt volt aki javította itthon is), akkor ott nincs mit tenni. Ha garanciás, érvényesíteni kell. Ha nem, akkor kuka, vagy dísz, esetleg oktatási eszköz. Szemléletváltás is kell, hiszen egy eszköznek az árát a garanciaidőn belül meg kell termelnie (fizikailag, vagy érzelmileg). Sajnos a mai keresetek mellett sokan ezt nem TUDJÁK megengedni maguknak.

:B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16552) Imco válasza kmisi99 (#16549) üzenetére


Imco
őstag

A szállítás nem feltétlen jár minőségromlással.
A 96% még akár 100 is lehet. Az okát kéne megtalálni. Pl. táp.
Ahol 1 bad sector van ott lesz több is.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#16553) Imco válasza Czimby (#16548) üzenetére


Imco
őstag

Pl acronis vagy paragon. Ha nincs meg 5' alatt akkor valami baj van.
Tápod megfelelő? Kábelek?

Szerintem...

Üdv! Imco

(#16554) kmisi99 válasza Imco (#16552) üzenetére


kmisi99
addikt

:Y akkor a táp! A gyerek egy 300w os codegennel hajtja :(
Nálam corsairról ment szóval akkor gondolom azért nem esett a kondíció!

(#16555) dim dim


dim dim
tag

üdv!

kérdésem csak annyi: mit kell vennem, ha egy (sata) asztali gépben sata laptop hdd-t akarok használni?

köszönöm

(#16556) Czimby válasza Imco (#16553) üzenetére


Czimby
addikt

Hello!

A progikat kipróbálom, táp nem lehet gond mivel külső vinyó.
Kösz az infot!

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#16557) Imco válasza dim dim (#16555) üzenetére


Imco
őstag

Semmit!

Szerintem...

Üdv! Imco

(#16558) Imco válasza kmisi99 (#16554) üzenetére


Imco
őstag

Közel sem biztos. Olvass vissza, párszor kitárgyaltuk.
Csak 3-400w codegeneket adok el átlag gépekbe.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#16559) Imco válasza Czimby (#16556) üzenetére


Imco
őstag

..és áram nélkül működik? ;) :)

Üdv! Imco

(#16560) liksoft válasza Imco (#16557) üzenetére


liksoft
nagyúr

De. 2,5" laptop winyót. ;) :P

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16561) Imco válasza liksoft (#16560) üzenetére


Imco
őstag

:C

Üdv! Imco

(#16563) zeix


zeix
senior tag

Sziasztok!

Van havernak egy 500gb-os Samsung vinyója.
Ketté van osztva 120gb-380gb-ra.
A 120-ason van a rendszer win7 (volt)
Újra akartam rakni neki erre a particióra.
win7 telepítésénél, a haladó beállításoknál letöröltem a 120-as particiót, új particiót hoztam létre (120gb), de formatálni nem engedi.
Kiírja, hogy nem lehet formatálni a hdd-t.

Mit lehet vele csinálni?
Rakjam be az én gépembe és formatáljam le azzal a 120-as particiót?
Amikor először akartam rakni rá neki rendszert, akkor is ilyesmi probléma volt vele (3 éve)
Ha jól emlékszem én is leformatáltam a saját gépemmel, de nem segített.
Akkor bevittük a pc boltba ott megtudták csinálni.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#16564) Csabi88888


Csabi88888
csendes tag

Sziasztok!

Van nekem egy Hitachi 60gb-s 7200rpm-es laptop winchesterem.
Mint láthatjátok a képen folyamatosan csökken a kondíció. Rövid öntesztet lefuttatva olvasó egység hibát ír. Amikor filmek akarok nézni(rajta van a winyón) gyakran újra indítja, beakad stb. Azt szeretném megkérdezni, hogy ezen még segít valami(pl: formázás)?
Vagy ennek már vége van és másikat kell vennem? Illetve milyen okai lehetnek, hogy ilyen hamar és nagymértékben elkezdett romlani?
Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#16565) Czimby válasza Imco (#16559) üzenetére


Czimby
addikt

Érted, hogy értettem. :DDD
Szerintem más baja lehetett, mert mindíg a formázás végén volt hiba.
A táp meg egy 4 órás teljes formázás alatt csak megadta volna magát többször is ha hibás.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#16566) dinka.86 válasza Imco (#16537) üzenetére


dinka.86
aktív tag

igen szorri off. úgy látom van érzéked a gépekhez nekem annyira nincs :U szóval az a helyzet h ha h ha mindkettő dvd írót rákötöm egymás fölé akkor szuperul megy látja. de amint leveszem róla a régit akkor kész vége nem is tölti be a wint kéri h cseréljem fel v nemtom mit..a régi megy egymagában is..
köszi a segítséget

(#16567) Hitman


Hitman
aktív tag

Sziasztok

Egy seagate 500GB-os vinyót nemrég szereltem be egyik ismerősöm gépébe, a dolog nehézségét az adta, hogy nem volt sata vezérlő az alaplapon (asrock k7), ezért egy pci vezérlővel kellett megoldani a kapcsolatot a két eszköz között (a pci sata vezérlő egy bestconn., sil3512). Elég nehezen, de sikerült működésre bírni a rendszert az új vinyóval, de ekkor tűnt fel, hogy a Smart értékek közül az ultra ATA CRC error count szépen felugrott 150-re.

2 új adatkábellel kipróbáltam, mire ismét emelkedett a ...crc error count, majd egy másik tápegységgel is próbát tettem, így már jónak tűnt, addig, amíg meg nem próbáltam nagyobb fájlokat másolni rá, vagy dvd-t írni, ekkor ugyanis winxp befagyott (a crc error count érték pedig ismét növekedett, most 370-körül járhat).

Nem tudom, hogy a vinyó -e ludas a dologban, vagy a vezérlő, illetve hogy az ultra ata crc error count értékét ki lehet nullázni :F vagy egy idő/érték elérése után visszaáll 0-ra...

(#16568) Imco válasza Hitman (#16567) üzenetére


Imco
őstag

Mivel nem írsz a vinyó típusról ezért feltételezem, hogy kedvenc hibámba ütköztél.
Nevezetesen a sata II HDD sata I csatin. Erre tapogatozz! /persze még lehet 1-2 tucat más oka/

Szerintem...

Üdv! Imco

(#16569) galóca18 válasza liksoft (#16514) üzenetére


galóca18
tag

Ja, ertem!

Mar oktober vegetol live Linux-szal nyuzom a gepet, es azota tokeletesen mukodik. Nem ismerem igazan a tapok termeszetrajzat. Szerinted a korabbi mondat ellenere nem zarhato ki a tap baja? Mert en tenyleg nem ertek hozza!

"A zavarral ellátott hálózat ellen meg védekezni kell, mert kinyírja az érzékeny elektronikákat."

Honnan lehet tudni, hogy van-e zavar a halozatban? (Bocs a hulye kerdesekert es koszonom a segitseget!)

Éjszakai bagoly vagyok. Világosban ritkán netezem. :)

(#16570) _Gomba_


_Gomba_
tag

Hali mindenki!

Nekem egy WD 500as my passport studio-val van gondom. (2,5 USB & FireW)
Bedugtam a gépbe, minden ok volt vele. Tallózgattam a mappák közt, elindítottam 1 filmet.
Az megállt, kihúztam vissza be és onnantól felpörög kb 3x és ennyi.
Windows nem ismeri fel, vagy ha igen akkor inicializálni kell. :)
OSX meg 2TB-nak látja, ami elég vicces.

Én a fejnek a motorjára tippelnék, mivel nem ad semmi hangot ki csak a tálca 3 pörgését.
Vagy a vezérlője makkant meg.
Valakinek ötlet ?

(#16571) liksoft válasza galóca18 (#16569) üzenetére


liksoft
nagyúr

Beteszel egy szűrést, és a gondok megszűnnek. Szerintem ez eléggé jó mérés.

Tudom, ehhez beruházás kell. De ez még hibátlan tápellátás mellett is megtérülhet, elég hozzá egy zivatar a környéken.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16572) liksoft válasza _Gomba_ (#16570) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szinte biztos, hogy meghalt. Mehet vissza garanciába.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16573) Csabi88888 válasza Csabi88888 (#16564) üzenetére


Csabi88888
csendes tag

Plusz még egy kép a problémámhoz:
Reallocation Event Count: 276
Current Pending Sector: 112

(#16574) _Gomba_ válasza liksoft (#16572) üzenetére


_Gomba_
tag

Mehetne. De sajnos kintről van, mert ugye "kishazánkban" nem lehetett kapni 2 éve. :)
Veszek bele valami másikk hdd-t. De köszi a választ!

(#16575) Pazolini


Pazolini
senior tag

Kedves Fórumozók!

Ma reggel 2 sata vinyóm is elfüstölt. :W

Kérném a segítségét azoknak, akik
vagy voltak már hasonló helyzetben;
vagy hallottak ilyenről;
esetleg meguk is oldottak már meg ilyen “tűzeseteket”

Konfig:
UPS
500w táp
4 HDD – 2 PATA, 2 SATA
TV-, video- és hangkártya
1156-os Gigabyte lap
core i3 vrtuális 4magos CPU

Történet:
Tegnap minden oké.
Aztán Murphy: ma reggel NTLDR is missing üzenet os boot helyett
BIOS: nem látja a két satát: egyiken Win7ult rendszer (500gb), másikon videók (320gb)
le a patásokkal (hath táp nem bírja, le a dvd írót is, az is satás) – bekapcs: semmit nem lát a BIOS
satát átköt (csak a data szalagot a két GSATA2, fehér színű portra) – bekapcs, hallom lassan pörög föl csak a táp, fémes szagú füst a 2 sata felől, - szerencsére ott álltam felette, a ház nyitva volt – úgyhogy 1 mp-en belöl 1-0 kikapcs a tápon.
idegesség, rémeket látás, és indulás a melóba… :Y

Segítség:
- egyáltalán mi a f… lehetett ez?
- ki kéne szűrni, hol lehet a hiba…
- adatmentés
- mi mehetett még tönkre?
- hogy fogjak hozzá?
- mérőműszerek nuku
- gépösszeszerelési tapasztalat – VAN

KÖSZÖNÖM!

(#16576) Imco válasza Pazolini (#16575) üzenetére


Imco
őstag

Legalább 2 fele szedném a dolgot.
NTLDR miss
és a füstős rész.

"fémes szagú füst a 2 sata felől" Most akkor mi füstölt? Táp, vinyó, vagy a lap?
Ezt mindenképp fixálni kéne, csak utána mehetsz tovább.
A füstös rész az jó eséllyel kuka. Új /másik jó/ táp + lap és lassan teszegesd vissza a cuccokat.
Adatmentés nem biztos hogy kell.-egyelőre.
Táp-lap-ram-hdd vonal a legsérülékenyebb. Ha táp-fesz problémád volt akkor itt bármi vagy akár mind /extrém eset/ elszállhatott.

Műszerre nincs szükség.
Elvileg, -felszerelt helyen- 1-óra alatt kényelmesen, jó eséllyel megállapítod a hibát.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#16577) Pazolini válasza Imco (#16576) üzenetére


Pazolini
senior tag

Kösz a választ!
Mit értesz felszerelt helyen?

Az NTLDR-t a rend kedvéért írtam, a lényeg az volt, ogy már a BIOS sem látta a két satát.
A sz@r az, h kb 9 hónapos minden, garis - kivéve tápot, ami most mindent kilőhetett...
Sztem a két vinyó alól jött a füst. Majdnem biztos. Nem a lapból.
Abban reménykedem, hogy gyors volt a lekapcs, bár az áramnál nem lehettem gyorsabb, s lehet, itt a reakcióidő annyit nem tesz.
Sajna nem rendelkezem alkalmas próbatáppal, rövidre zárni (stb) félek, mert abban semmi tapasztalatom.
A procit is kaphatott... Szal még nem akarom temetni. Túl sokba volt ez nekem, s teljesen friss a cucc. Ez van.
Jövő héten megy egy guruhoz legfeljebb, én még azóta nem nyúltam hozzá.

(#16578) Imco válasza Pazolini (#16577) üzenetére


Imco
őstag

"Mit értesz felszerelt helyen?"

Pl a magam műhelyét, ahol van még 2 köbméter gépalkatrész. :)

"Az NTLDR-t a rend kedvéért írtam, a lényeg az volt, hogy már a BIOS sem látta a két satát."

Közel sem ua.!! Eddig szó sem volt az eltünt satáról.

Procit még nem láttam sérülni emiatt.
Gyanítom, hogy a sok stabilizátor megvédi.
Vidd szakihoz! 1 óra alatt megoldhatja.

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#16579) izomhod


izomhod
senior tag

hali!

van egy sata és egy ide vinyóm, mindkettőn xp.

az sata-t akarom masternek, de az istennek nem akar az lenni, mindig az iderol bootol. pedig a setupban az ide az slave, a sata az sata1.

a sata hddre az van írva hogy nem kelll rá jumper , a másik meg slave-n van

tippetek van? köszi

(#16580) izomhod válasza izomhod (#16579) üzenetére


izomhod
senior tag

megoldottam, a biosban megtaláltam a menüpontot, amit kerestem

(#16581) dinka.86


dinka.86
aktív tag

sziasztok. off bocsi de nem volt még rá ötlet. Imco kolléga javaslatára bedobom a problémát kiegészítve. szóval van egy régebbi gépem amit most üzemeltem be. abban volt egy sima dvd olvasó. namost bele akartam tenni az újabb fajta dvd írómat és vagy nem ismerte fel, v nem is töltött be az xp..
a mindkettő dvd írót rákötöm egymás fölé akkor szuperul megy látja. de amint leveszem róla a régit akkor kész vége nem is tölti be a wint kéri h cseréljem fel v nemtom mit..a régi megy egymagában is..
a lap
http://www.asrock.com/mb/overview.asp?model=ge%20pro-ht

a régi dvd olvasó philips pbco3210g

az újabb meg pioneer 111dbk

ötlet? :F

(#16582) Imco válasza dinka.86 (#16581) üzenetére


Imco
őstag

Na most már csak a jumper kérdés marad.
Helyesen van jumperelve?
Ha igen, nem forditva van a kábel?
Pontosan hogy vannak bedugva a gépbe?
" wint kéri h cseréljem fel v nemtom mit.." Pontosan mit is kér a win?

Szerintem...

Üdv! Imco

(#16583) LBandi


LBandi
aktív tag

Üdv!

A júniusban vett Samsung HD502HJ típusú 500GB vinyóm tegnap úgy döntött elkezd önpusztító tevékenységet folytatni. A merevlemezt két particióként használtam (100, a másik a maradék), mindig csak gyorsformázva volt. A HD Sentinel mindig fel van rakva a gépre (amióta behalt egy WD vinyóm vihar miatt) az még a tegnapi nap reggeléig 100% kondiciót és 1000 napot jelzett.
Úgy kezdődőtt, hogy ki szerettem volna próbálni a Lords of the ring online-t aminek letöltöttem a szép termetes ~11GB telepítőjét, de amikor futtatni akartam kiírta hogy the files are corrupted, na akkor fogtam töröltem és leszedtem újra, de akkor is ugyanez volt, na akkor berágtam mondom futtatok egy scandisket hátha okosabb leszek (őszintén valami fileindexelési hibára gyanakodtam). Scandisk fut szépen aztán a végefelé (~95%) megáll és újraindul a gép minden jel nélkül. Újraindulás után látom a sentinel már csak 80% ír ki közben megjelent 39 gyenge szektor. Na mondom hurrá gyorsan lementettem a gépről az adatokat. Ezután úgy gondoltam hátha egy újra particionálás és egy fullos formázás (nem gyors) helyreteszi, tévedtem. A vinyó letakarít, win telepítőn keresztül újraparticionáltam és csak rendszerparticiót formáztam (ami gond nélkül megvolt). A másik particiót a friss winen keresztül a lemezkezelőn keresztül akartam újraformázni, de az is megált ~95%- nál, ahol a scandisk is és újraindult a gép újraindulásnáál már kezdett lassan viselkedni a gép, éreztem baj lesz ebből. Igazam lett a Sentinel szerint kondició 17%, mivel lett 183 bad secctorom és még ott volt a 39 gyenge szektor, élettartamra meg már csak ~száz nap volt. Ma viszem vissza gariba a merevlemezt. (Még jó hogy lementettem mindent az első gyanús jelnél.)

Kérdés: Mi okozhatta ezt? Nem volt áramszünet, nem volt mozgatva a gép az ég világon semmi nem lett csinálva vele a használat és a fent leírt dolgokon kívül. Létezik hogy a win scandisk, vagy a formázás hazavágta volna? Jó lenne tudni mitől lehetett, nehogy legközelebb is megtörténjen.

Köszönöm a segítséget! :R

UI: A win: win7 Ultimate 64-bit, a táp: Hyper-Power 580W modular, alaplap MSI K8N Diamond, ha ezek az adatok segítenek.

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#16584) liksoft válasza LBandi (#16583) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az újraindulás a legtöbb esetben tápellátás, ram, video probléma szokott lenni. Utána jön csak a drive.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16585) LBandi válasza liksoft (#16584) üzenetére


LBandi
aktív tag

Hát nem tudom mivel csak ott azon a ponton csinálta a gép, se játéknál, se más gépterhelő alkalmazásoknál nem restartolt még (3dmark, Linx). Utoljára ilyen típusú újraindulásom már több mint egy éve hogy volt, akkor win xp alatt akkor is valami vírus okozta. Mit ajánlasz mivel derítsem ki a probléma forrását? Vagy szerinted 90% hogy táp? Mondjuk érdekes hogy a többi alkatrész még nem adta meg magát.
A rendszer nincs tuningolva, mind a proci mind a ramok, vidkari a gyári alapértékekkel mennek a kezdetek óta (lassan 5 éve).

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#16586) Csabi88888 válasza Csabi88888 (#16564) üzenetére


Csabi88888
csendes tag

Az én kérdésemre is válaszoljon valaki, fontos lenne. Köszönöm

(#16587) liksoft válasza Csabi88888 (#16586) üzenetére


liksoft
nagyúr

A 7200-as fordulatú drive-ok meg szokták főzni magukat. Célszerű lenne legalább tesztelni másik drive-al, és ezt teljes terjedelmében felületi analízisnek alávetni. Csak ennek eredménye tudná megmondani, van-e még esélye a további biztonságos működésre.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16588) Csabi88888 válasza liksoft (#16587) üzenetére


Csabi88888
csendes tag

Az a baj, hogy azóta folyamatosan romlik, internetezés közben is többször beakad, elkezd vadul tölteni. Igazából engem az érdekelne, hogy ha veszek egy másik winchestert, nem-e fog az is kinyiffanni. Ezért kérdeztem, hogy mi lehet az oka mert, ha a géppel van valami gond és attól ment tönkre, akkor az új is tönkre fog menni. Sajnos tesztelésre nincs lehetőségem. Köszönöm

(#16589) hekkerman


hekkerman
tag

Csáó

Mitől lehet az, hogy folyamatosan teker a vinya?
Xp volt a gépen, azóta linux hasít rajta, de itt is gáz van. Meg van nyitva egy videó, meg egy oldal, és már szürkébe megy a böngésző át, és csak krrrrrr ezt hallom. Windowsnál dettó ez volt, Egy videó, msn, és mellette ne böngésszek, mert idegbajt kapok a hdd kerregéstől.

A gép:
Msi 865GM3-LS alaplap
P4 3ghz HT proci
Samsung SP2504C hdd
512 ram

Arra gondoltam, hogy Sata 150 chip miatt lehet-e ilyen? Például nem kiforrott még a technika, vagy passzolok. Régen windows vista, illetve 7 ment róla, raid kártyával, illetve sata2-s lappal, és nem voltak ilyen gondok. HD sentinelben 100%-on van mindkét érték, illetve nincs bad sector, se más hiba.

Segítsetek, mert megőrülök a kerregéstől :DDD

Ui: linuxon azért nyugodtabb, böngészős gép lévén inkább feldobtam ezt rá, viszont ha itt is valami komplikáltabb dolgot csinálok, egyből teker,mint a vadállat.

(#16590) liksoft válasza Csabi88888 (#16588) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tápellátás, hűtés, mechanikai behatások, öregedés.

Az laptop típusa, kora? Drive kora? Volt tisztítva (por kifújva legalább) a laptopból?

Szerk: Fontos adatok mentendőek!

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16591) liksoft válasza hekkerman (#16589) üzenetére


liksoft
nagyúr

Talán a RAM kevés?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16592) kabanka


kabanka
aktív tag

Üdv!

Nem találtam megfelelő aktív topikot hát talán itt kapok egyszerű kérdésemre választ.:)

Számít hogy egy Win 7et ACHI bekapcsolt módban telepítek? Lesz különbség mintha simán kikapcsolt állapotban lenne? Mindig úgy tettem fel, hogy ki volt kapcsolva. Érdemes újrarakni a rendszert emiatt?

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#16593) Csabi88888 válasza liksoft (#16590) üzenetére


Csabi88888
csendes tag

A táppal remélem minden rendben van. A winchester hőmérséklete átlagba 46 fok, 50fokot soha nem éri el. A hűtés rendben van, nem rég volt teljesen kitisztítva. Mechanikai behatás nem érte főleg, hogy laptop fix helyen van. Újonnan vettem és már több mint 4éve van benne a laptopban, akkor jól gondolom, hogy az öregedés lesz a problémája? A fontos adatokat lementem és szerintem veszek egy újat.
Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#16594) kabanka


kabanka
aktív tag

Törölve. Közben rájöttem. Bocs

[ Szerkesztve ]

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#16595) Imco válasza kabanka (#16592) üzenetére


Imco
őstag

No akkor értelmét vesztette a válasz! :)

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#16596) erikke17


erikke17
őstag

Valaki segitsen mert én nem tudom mi lehet van egy 80Gb-os Seagate vinyó töredezettség mentesiteni akartam de megcsinálja és még mindig egy csomó piros marad a grafikonba. Mi tegyek hogy rendesen el végezze? Nem egy mai darab 6 éves. Ha megint el inditom akkor egy kettő lefut rajta.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#16597) liksoft válasza erikke17 (#16596) üzenetére


liksoft
nagyúr

Túl töredezett, az OS programja már nem tud többet igazítani rajta.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16598) erikke17 válasza liksoft (#16597) üzenetére


erikke17
őstag

Igen időközben rá jöttem hogy már a Windowsos nem tud vele mit kezdeni (XP). Valami defrag progit tudnál ajánlani ami helyrehozza mert nagyon lassú lett a gép bekapcsoláskor iszonyat lassú fej ugrál mint a vad ökör, nem én használom a szüleimé csak minap elé ültem mondom "te szent atya úr isten hogy ez milyen lassú" Mert 1.5 éve azt még én használtam.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#16599) liksoft válasza erikke17 (#16598) üzenetére


liksoft
nagyúr

Temp ürít, stb... Utána újra defrag. Ha valami más programot is kipróbálnál, akkor azt átadnám másnak. Én folyamatosan karbantartom, így soha nem kellett más.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16600) erikke17 válasza liksoft (#16599) üzenetére


erikke17
őstag

Kipróbálom én csak melyiket próbáljam???Mert van egy tucat féle fajta. :F

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.