Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16701) Imco válasza donbos12 (#16697) üzenetére


Imco
őstag

Az én vinyóm.
A zárlat mást nem bánt. Persze erre nincs gari, csak személyes tapasztalat.
A táp sérülhet még, de mivel az túlélte, így annak jó a védelme. -mint vártam is.
Persze ne erőltesd mert egyszer elpukkan minden.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#16702) donbos12 válasza liksoft (#16700) üzenetére


donbos12
tag

Most akkor ez mit is jelent?

Tuti ,hogy megdöglött?

PSN ID : bosco111

(#16703) donbos12


donbos12
tag

Ja és ,hogy bedobjak még egy csavart a történetbe (most jutott eszembe) ,hogy egy (táp)ágon volt a vinyó egy másik 320GB-os WD vinyóval és annak semmi baja....

PSN ID : bosco111

(#16704) Jester01


Jester01
veterán

Az történt az egyik 320-as WD lemezemmel, hogy olvasási hibát kezdett produkálni. SMART adatok szerint a Current_Pending_Sector volt 14. Végigteszteltem a lemezt és azt a 14 szektort amit nem tudott olvasni felülírtam csupa 0-val ... ettől elvileg el kellett volna kerülnie a tartalék zónába, de a Reallocated_Sector_Count továbbra is nulla. Ebből arra következtetek, hogy a drive úgy gondolta mégiscsak jók azok a szektorok. Ismét végigteszteltem a lemezt, valóban nem volt olvasási hiba. Futtattam teljes SMART offline tesztet, ami szintén végigolvassa a lemezt és az is boldog.
Csak én nem vagyok az, mivel bár most hiba nincs, de az írási műveletek szédítő 1.5MB/s tempóval zajlanak (az olvasás hozza a szokásos 60MB/s körüli értéket). Átdugtam másik portra és kábelt is cseréltem, és persze közben többször ki-be volt kapcsolva a gép. Most kb elegem lett a dologból és mindjárt bekattintom a webshopban az új vinyó rendelést, de azért érdekelne van-e valami ötletetek erre. Amúgy még gyári garis lenne mert 5 év van rá, de ha jól látom Németországba kellene küldeni ... az meg többe lenne mint új vásárlása (kisker számla nincs, mert úgy kaptam, sőt, azóta a bolt is megszűnt).

Itt az aktuális SMART kimenet:

=== START OF INFORMATION SECTION ===
Model Family: Western Digital Caviar RE Serial ATA family
Device Model: WDC WD3200YS-01PGB0
Serial Number: WD-WCAPD2673322
Firmware Version: 21.00M21
User Capacity: 320,072,933,376 bytes
Device is: In smartctl database [for details use: -P show]
ATA Version is: 7
ATA Standard is: Exact ATA specification draft version not indicated
Local Time is: Wed Nov 24 02:51:32 2010 CET
SMART support is: Available - device has SMART capability.
SMART support is: Enabled

=== START OF READ SMART DATA SECTION ===
SMART overall-health self-assessment test result: PASSED

General SMART Values:
Offline data collection status: (0x82) Offline data collection activity
was completed without error.
Auto Offline Data Collection: Enabled.

SMART Attributes Data Structure revision number: 16
Vendor Specific SMART Attributes with Thresholds:
ID# ATTRIBUTE_NAME FLAG VALUE WORST THRESH TYPE UPDATED WHEN_FAILED RAW_VALUE
1 Raw_Read_Error_Rate 0x000f 200 200 051 Pre-fail Always - 0
3 Spin_Up_Time 0x0003 194 175 021 Pre-fail Always - 5291
4 Start_Stop_Count 0x0032 100 100 000 Old_age Always - 545
5 Reallocated_Sector_Ct 0x0033 200 200 140 Pre-fail Always - 0
7 Seek_Error_Rate 0x000f 200 200 051 Pre-fail Always - 0
9 Power_On_Hours 0x0032 091 091 000 Old_age Always - 7292
10 Spin_Retry_Count 0x0013 100 100 051 Pre-fail Always - 0
11 Calibration_Retry_Count 0x0013 100 100 051 Pre-fail Always - 0
12 Power_Cycle_Count 0x0032 100 100 000 Old_age Always - 540
194 Temperature_Celsius 0x0022 115 001 000 Old_age Always - 35
196 Reallocated_Event_Count 0x0032 200 200 000 Old_age Always - 0
197 Current_Pending_Sector 0x0012 200 200 000 Old_age Always - 0
198 Offline_Uncorrectable 0x0010 200 200 000 Old_age Offline - 0
199 UDMA_CRC_Error_Count 0x003e 200 200 000 Old_age Always - 0
200 Multi_Zone_Error_Rate 0x0009 200 200 051 Pre-fail Offline - 0

Jester

(#16705) liksoft válasza donbos12 (#16703) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha a 3,3V 3,3V-ot kap vagy nem kap, akkor ott nem lesz gond. Ugyanez a 12V ágon. Sőt, ha a 12V kap 3,3V-ot, akkor sem történik semmi. De a 3,3V nem fogja elviselni a 12V-ot. Ott valami várhatóan zárlatos lesz! Ezért nem indult a gép, hiszen a 3,3V-os ág a zárlat miatt "összeér" a földdel (fekete). Ez a zárlat nem fog megjavulni magától. A gond még az is, hogy a 3,3V-os ágra kerül a mechanikán belüli elektronika is. Mivel a legnagyobb sebességet (felület írása/olvasása) itt kell biztosítani a legkisebb jel mellett, várható, hogy ez (is) "elpukkan". A WD meg egyedi mechanikás. Vagyis ha ez is "repült", akkor az adatok mentése horror.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16706) liksoft válasza Jester01 (#16704) üzenetére


liksoft
nagyúr

Másik gépben mit művel? (Másik port nem hoz sokszor korrekt eredményt, mert ha az OS megjegyezte a gyári száma alapján, lassabban hajthatja meg.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16707) hreblay


hreblay
csendes tag

A képen látható 160Gb-os Maxtor HDD-m elromlott. Egy Win 7 telepítés után miközben az update-eket tölötte le a rendszer, időszakosan fura hangokat kezdett kiadni, először azt hittem a VGA ventijébe lóg bele a SATA kábel, de nem.

Unva a frissítés 'izgalmait' eljöttem a számítógéptől, amikor legközelebb visszamentem az 'Insert boot drive..' réme fogadott. Már a BIOS sem látta a HDD-t. A haláltusáról pedig pont lemaradtam ezek szerint

Lehoztam a lenti gépembe, de itt a BIOS-t sem sikerült behozni. ACHI módra van állítva az alaplap az SSD-m miatt, és minden indításkor lefut az ACHI telepítője (BIOS frissítéssel sikerült ezt pár másodperce minimalizálni de kiküszöbölni nem, mindegy) de amikor a Maxtort kéne észlelnie leáll és nem jut tovább. (A gépemet annyira nem akartam bolygatni, hogy csak emiatt IDE módba rakjam a rendszert)

Adatokat menteni nem szeretnék róla (szűz Win 7 bármikor pótolható). Látványos, általam észrevehető külsérelmi nyomok nem keletkeztek rajta. Én azt gyanítom, hogy végleg megpihent. Körülbelül 5 éves és volt egy pár hónap amikor szinte 24/7 ment, lehet elfáradt benne valami.

Érdemes még megnézni valamit, hogy megerősítsem a halál beálltát? Használtan, alkatrésznek el lehet adni az ilyet? Nagyságrendileg mennyiért? (Szervizbe nem tervezem vinni, már nem költenék rá)

[ Szerkesztve ]

(#16708) liksoft válasza hreblay (#16707) üzenetére


liksoft
nagyúr

A drive igazából egy ST3160812AS. A MAXTOR név továbbvitelét vállalta a felvásárláskor, de a típusok életben tartását nem. Belső hiba miatt a firmware sérülhetett benne. Nem érdemes vacakolni vele, mert többe kerül a leves mint a hús. Adatmentéses cégeknek érhet valamennyit. Viszont a hiba megtalálása, kiküszöbölése nekik is pénz (és lutri mi használható a későbbiekben), így szerintem értéket igazán nem képvisel. Ha segíteni szeretnél másokon, akkor ha ilyen cégnél leadod, az valamikor majd segítség lehet olyannak, akinek a mentéséhez valami ebből használható.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16709) hreblay válasza liksoft (#16708) üzenetére


hreblay
csendes tag

Köszönöm a választ. :)

(#16710) nyikszi


nyikszi
őstag

Sziasztok! Van egy Toshiba Store Alu külső hdd és egy win 98-as op rendszer, régi alaplappal. Nem ismeri fel, mindig hibaüzenetet ad és nem látja. Kerestem drivert de sehol nem találtam. Amikor a gépet kikapcsolom akkor látja a TC egy pillanatra, de az ugye nem elég. Valaki esetleg tud valami megoldást? Az alaplap elvileg USB 1.0-ás.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#16711) Lajkó válasza liksoft (#16678) üzenetére


Lajkó
őstag

A pontosa típusa ST3802110ACE
Mielőtt felraktam a gépre, figyelmes lettem arra, hogy ha vertikális irányba megrázom, akkor valami vékony, fémes, kattogó hangon lötyög benne valami! (Mintha el szált volna a csapágyazása.) Egyből arra gondoltam, hogy hardveres geb@sz van, de ezután applikáltam, és ment még 10 órát úgy, hogy közben szénné teszteltem! Reggelre meg semmi.... :U

(#16712) Imco válasza nyikszi (#16710) üzenetére


Imco
őstag

Nem akarok poénkodni a win98-on, biztos meg van az oka.
De manapság már életképtelen. Abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán kezelnie kéne a külső usb-s HDD-t. Ha kezelné a sebesség probléma sem elhanyagolható. Lehet hogy a tápod fáradt már hozzá, főleg ha a W98-cal egyidős a masinád.

Ha van még ilyen, w98 fórumon próbálkozz. Manapság már az XP-t sem támogatják egyre több helyen.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#16713) Jester01 válasza Imco (#16712) üzenetére


Jester01
veterán

A win98 SE kiadásban már tűrhető szabványos mass storage támogatás van, de alap win98-ra is sikerült anno általános drivert telepíteni ha jól emlékszem. Arra guglizz, hogy "generic usb mass storage driver for win98" vagy hasonló.

Jester

(#16714) liksoft válasza nyikszi (#16710) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link] Letöltöttem már régen, de nem próbáltam.

Imco: Én használom, bőszen. Sőt a DOS a legjobb barátom. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16715) Hitman


Hitman
aktív tag

Ma a kezeim közé került egy asus a2500h notebook, indításnál látszott, hogy valószínűleg hdd hibás (win boot-ig el se jutott), kivétel után átalakítóval (P-ATA) rákötöttem asztali gépre.

Hd Sentienel szerint már szinte halott a Samsung HM121HC vinyó > kép < (120GB, p-ata, 2009.02 hónapban gyártott matrica szerint)

> SMART adatok <

szerk.: A samu hdd-n 2 partíció van, ebből a win csak a másodikat látta, a rendszerpartíció felszívódott...

Ráeresztettem egy HDD regenerator-t, de ~3500 hibás szektor javítása után (mindezt alig 5% átvizsgálása után produkálta) leállítottam, mivel a becsült javítási idő a szoftver szerint több mint 100 órát igényelt volna, amihez se kedvem se időm nincs.

Kérdésem az volna, hogy érdemes -e hozzáállni még "megjavítani", vagy inkább kuka?
Formázás segíthet -e rajta (akár low level format), vagy megint megpróbáljam a hdd regenerator-t?

A másik dolog, hogy a tulaj állítása szerint ezt a hdd-t nemrég cserélték, ebből meg az következik, hogy vagy piszok rosszul (hanyagul) kezelték a gépet, vagy más hardverhiba vágta agyon a merevlemezt. (Hozzáteszem a notebook-ban nem volt akkumulátor, amikor kézhez kaptam...) Tehát, ha most beleteszek egy zsír új hdd-t, még akkor sem garantált elvileg a hibamentes működés. Jöhetnek a javallatok' :D

[ Szerkesztve ]

(#16716) Imco válasza liksoft (#16714) üzenetére


Imco
őstag

Megértelek. Sőt indokolt is. A DOS-t magam is használom, a 98-at nem.
Szerencsére nincs rá szükségem. Nincs is kellően lassú gépem hozzá. :)

Üdv! Imco

(#16717) nyikszi válasza Imco (#16712) üzenetére


nyikszi
őstag

Nem az enyém a gép, nekem azért bírja a win7-et is a gépem:) Egy XP-ét tennék fel, de nem tudom bírná-e a gép. Majd meglátom.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#16718) nyikszi válasza liksoft (#16714) üzenetére


nyikszi
őstag

Köszi, meglátjuk mire jó. Hátha működik.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#16719) Schanyee


Schanyee
senior tag

Helo

Van egy 250GB-os samsung winyóm, kb 2 éves. Az a kérdésem, hogy az normális hogy elég lassú? Mármint lassabb mint egy 11 hónapos 500GB-os notebook winyó. Kb fél éve volt töredezettségmentesítve és átlagba van rajta 30-40GB szabad hely (most konkrétan 50GB) Van rá valami megoldás, hogy lehetne kicsit rendberakni?

Most vettem ssd-t, 4 magos 2.5Ghz-es procival egy rar-t 1:41 alatt tömörít ki a gépem (átlag 20-30%-os prociterhelés) ha az ssd-n van, és 3:12 alatt ha a hdd-n(folyamatosan 5% alatti prociterhelés). Ugyanezt laptopon 1.3Ghz-es 2 magos (u4100) procival az 500GB-os laptop merevlemezen 2:50, ott pedig minden lassabb proci és winyó is (utóbbi csak elvileg).

(#16720) infectedmann


infectedmann
őstag

Üdv

Eléggé kezdő n00b kérdés.
Vettem egy 1TB-os vinyót. Ezt a hosszabb élettartam érdekében érdem 3-4 részre partícionálni?

(#16721) Imco válasza infectedmann (#16720) üzenetére


Imco
őstag

Azért nem!
Szerintem...

Üdv! Imco

(#16722) alex89


alex89
senior tag

Estét!

Mostanában egyre gyakrabban írja ki a gépen a "nem sikerült a késleltetett írás" hibaüzenetet, először a ram hibára gondoltam,de a ram.os topicban felvetette valaki a hdd probléma lehetőségét is, ami szintén nem hülyeség,sőt valószínűleg igaza is volt,de kérdés, hogy mennyire biztos ez, mert ha igen akkor veszek új hdd, viszont ha nem szükséges feleslegesen nem szeretnék :B

így néz ki a dolog, és nem mindig csinálja :

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#16723) olbeteam


olbeteam
tag

Szevasztok!
Van egy 160 GB-os Samsung S2-es külső vinyóm, van rajta cca. 25 GB adat, nem használtam 2 hétig, majd bedugtam a gépbe és le akarja formázni, minden áron...pedig, ugye tele van adattal, HD Sentinel látja a vinyót...

Mi tévő legyek, nem szeretnék bukni egy rakás képet, stb..??

I can resist everything but temptation.

(#16724) Imco válasza alex89 (#16722) üzenetére


Imco
őstag

Vezess neki egy sentinelt! Okosabbak leszünk!

Szerintem...

Üdv! Imco

(#16725) mirci18


mirci18
addikt

Üdv mindenkinek.

lenne két kérdésem a winchesteremmel kapcsolatban.
500 gb-os satás átalakítóval van berakva egy ide-s helyre.

Mióta megvan napi szinten megfigyeltem hogy van mikor torrentezés vagy más közben lefagy A gép egeret tudom mozgatni de semmi más ilyenkor újraindítom.

Ez mitől lehet?
A sok újraindítástól nem lessz baja a vinyónak?

Másik gondom pedig az lenne mióta megjártam a régi vinyóval és ki kellett erre cserélnem azóta hdd sentinellel figyeltetem.
Az lenne a kérdésem hogy így hogy átalakító is van a vinyó és a gép között így majd a vinyó valódi állapotát fogja mutatni vagy nem?

Előre is köszi

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#16726) alex89 válasza Imco (#16724) üzenetére


alex89
senior tag

100/100-as, ill: A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák. Amennyiben hirtelen fagyás, újraindulás tapasztalható, érdemes adatkábelt cserélni (ajánlott a minél rövidebb 80 eres SZALAGkábel használata).

Nincs szükség beavatkozásra.

kép

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#16727) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok, volna egy problémám. Van egy külső rackben egy 1tb-os Hitachim, amire filmeket szoktam tenni, majd tv-re csatlakoztatni.
Most is így volt, rádugtam a gépre, bekapcsoltam, és a windows valami eszközillesztőt telepített (nem értem miért, nem először tettem rá), én meg közben véletlenül kikapcsoltam a racket. azóta a vinyó nem kapcsol be, felpörög, de utána semmi. se a tv-n, se a gépen. ha csak natúrban bekapcsolom, akkor meg ilyen érdekes vinnyogó hangot ad ütemesen.
Gondolom vége van és vihetem a boltba. vagy esetleg van valami orvosság itthon?
köszi

(#16728) anmazol


anmazol
csendes tag

üdv! pár napja írtam a hdd gonddal.Megnéztem a tápot, volt rajtak is égés...és már kiderült hogy 6 éves úgyhogy az volt a gond.Vettem ujat, hdd t is, és tápot is, tegnap ment is a gép orákon át,kiderült hogy a régi vinyom elszállt., ma bekapcsolnám, felpörög és leáll...felpörög és leáll....most a régi táp kinyirta a procit is, és ma reggelre ment tönkre?

(#16729) Taifa Díaz


Taifa Díaz
őstag

Sziasztok. 320 GByte-os SATAII-es merevlemez meghajtóm van egy Gigabyte EP45-DS3 lapban, ami hat egyforma sárga SATAII-es csatlakozóval rendelkezik. A HDTunePro azt írja az információs fül alatt, hogy UDMA Mode 6 (Ultra ATA/133) a támogatott, de UDMA Mode 5 (Ultra ATA/100) az aktív. Hogyan tehetem aktívvá az UDMA Mode 6-ot?

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#16730) Imco válasza alex89 (#16726) üzenetére


Imco
őstag

A vinyó tipusát nézve szinte biztos vagyok benne hogy halodik.
Táp, kábelek ellenörzése, szükség szerinti cseréje. Ha nincs változás, érzékeny búcsú.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#16731) Imco válasza HellGreg (#16727) üzenetére


Imco
őstag

Gépbe téve? Szoftver mit mond? Objektiv adatokra volna szükség

Szerintem...

Üdv! Imco

(#16732) Imco válasza anmazol (#16728) üzenetére


Imco
őstag

Nem valószínű.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#16733) Imco válasza Taifa Díaz (#16729) üzenetére


Imco
őstag

Vagy a HDD vagy a lap nem támogatja. Esetleg táp, vagy kábel miatt visszavette az OS.
Másik gépben teszt, kábel és/vagy táp csere, eszközkezelőben eltávolítani és restart.
Ha ezek után sem megy akkor tovább kérdezni!

Szerintem...

Üdv! Imco

(#16734) Taifa Díaz válasza Imco (#16733) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Értem. Van több fajta kábel? Mert a P45-től sokkal gyengébb felszereltségű lapok némelyike még az UDMA Mode 7-et is tudja, úgyhogy én kizárom, hogy a lap nem támogatja. A táp egy 460 W-os Gigabyte Superb, ez sem a leggyengébb pontja a konfigomnak, így marad a kábel...A mellékelt képen láthatod, hogy a program szerint a HDD támogatja a 6-os módot.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#16735) HellGreg válasza Imco (#16731) üzenetére


HellGreg
őstag

Gépbe téve: kb 3 perc alatt jön fel a bios, a szokásos 10 mp helyett. ha feljön a bios, nem látja a vinyót, egyáltalán.
Így sajnos szoftver nem mond semmit, mert odáig el se jutunk.
Ha csak úgy bekapcsolom a rackben a vinyót, és nem dugom rá a racket semmire, akkor ad érdekes hangot a hdd:
kb így: katt-bíííp-katt-bíííp-katt-bíííp.
Találtam egy oldalt, ahol különféle hdd-meghibásodások hangjai vannak fölvéve. sajnos ez egyiküknek sem feleltethető meg pontosan. Ez az oldal: http://datacent.com/hard_drive_sounds.php

(#16736) ruti válasza HellGreg (#16735) üzenetére


ruti
Közösségépítő

utolsó próbálkozásként egy másik külső rack-ben próbáld USB-n, hátha látja a win az eszközt (bár az elmondottak alapján nagyon kicsi az esélye)
ha nem ismeri fel, akkor halott a drive :(
kezdj el gondolkodni, hogy kellene-e valami adat róla...
ha adatmentős lesz, ne pörgesd-próbálgasd tovább feleslegesen

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#16737) oxox


oxox
addikt

Sziasztok,

A mybook-omon lévő filmek elkezdtek akadozni, javasolták, hogy sentinel-el nézzem meg, hogy mi az állapota (kb fél éves), 14%-ra itélte (rossz álapotúra), és, hogy 88 bad sector van rajta...rá egy fél órára már 34%, és 33 hibás szektor van rajta (tehát javult az állapota magától)

minden sz.rt megőrzök de persze ennek nem találom a papírjait (iponba vettem)

van valakinek valami ötlete, hogy lehetne javítani (nem hiszem, hogy hardveres gond ennek ellenére...nem volt melege sose, nem lett mozgatva, még csak a hangját sem hallottam)

gyors formázáson túl vagyok (minden adatot simán lementettem róla), de a helyzet továbbra is 34%....egy normál formázásnak lenne értelme? vagy valami egyéb ötlet?

thx
oxox

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#16738) HellGreg válasza ruti (#16736) üzenetére


HellGreg
őstag

Kb egy hónapja vettem az AB informatikában. Ha visszaviszem, csere lesz vagy küldik szervizbe? Mert akkor még van némi esély, hogy az adatok megmaradjanak, nem?

(#16739) zalman90


zalman90
őstag

üdv . a multkor készitettem 1 képet hogy az új hdd-m kondícioja 47% os és 361 nap van vissza , 16 nappal késöbb semelyik érték nem változott , csak az élettartam 3 nappal

KÉP

akkor lehet hogy esetleg a hdsentinel ir fake adatot?

vélaszt előre is köszi

[ Szerkesztve ]

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#16740) Imco válasza HellGreg (#16735) üzenetére


Imco
őstag

Kukának tűnik.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#16741) Imco válasza HellGreg (#16738) üzenetére


Imco
őstag

A cégen múlik mit csinálnak vele. Egyébként ez bőven cserés, csak van ahol még az élmény kedvéért ráhúznak 1-2 hetet. Az adataidra semmi esély, ha kiadod a kezedből a vinyót. Ha kell valami akkor először adatmentés és utána szerviz, már ha nem bontották meg a mentéshez.
Az előbb lemaradt, hogy egy másik gépbe még betenném, hogy 100% legyen.

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#16742) greenstone


greenstone
csendes tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem van, hogy mi okozhatja egy külső wincseszternél azt, hogy csak úgy elszáll az NTFS fájlrendszere? Van egy WD MyBook 1TB-os külső USB-s HDD-m, amit jórészt csak egy géphez használok, nem húzogatom ki-be, magyarán semmi oka nem lenne erre. Most is pl. este minden oké volt még, kikapcsolom a gépet, szépen kikapcsol vele a vinyó is. Reggel kapcsolom be, és akarom megnyitni. Erre több perc gondolkodás után közli velem, hogy a meghajtó nincs formázva, és hogy megformázom-e most. Hát nyilván nem... NTFS recoveryvel vissza tudom róla szedni az adatokat, de egyrészt az több napos feladat, és addig jóformán semmit nem tudok csinálni a géppel, másrészt meg el kell kérnem mástól egy másik 1TB-s vinyót, hogy ráférjenek az adatok. Egyszóval bonyolult. És mivel már nem először csinálja, és (szerintem) tényleg oktalanul, ezért kérdezném, hogy mi lehet ennek az oka? Mire figyeljek, vagy lehet hogy hibás (1 éves, és még van rá 2 év garancia)? Gondolkoztam rajta, hogy FAT32-re leformázzam-e, mert ott ilyen jellegű gondok nincsenek, de nekem a 4GB-os fájlméretkorlát az nem tartható, szóval a FAT32-ről lemondtam...
Mindenféle segítséget, tippet köszönök.

(#16743) liksoft válasza zalman90 (#16739) üzenetére


liksoft
nagyúr

Látom, a sárga mezőt nem olvasod el. Csak a százalékokat.

Ha az autódat szervizbe viszed, akkor csak a számla végét nézed, vagy azt is, mi került annyiba?

Szerk: A program honlapja viszont a sárga mezők elolvasása utáni kérdéseidre szinte biztosan válasz ad!

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16744) liksoft válasza greenstone (#16742) üzenetére


liksoft
nagyúr

OS, driver, USB csatoló, drive. Csak ennyi hibalehetőséged van. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16745) HellGreg válasza Imco (#16741) üzenetére


HellGreg
őstag

Hát, tudom hogy most már nem ide illik a téma, de hogy lehet egy ilyenről adatot menteni, ha mondjuk az olvasófej ment tönkre?

(#16746) liksoft válasza HellGreg (#16745) üzenetére


liksoft
nagyúr

Adatmentéses szakember igénybevételével. Ez már nem otthoni "tuning".

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16747) HellGreg válasza liksoft (#16746) üzenetére


HellGreg
őstag

Hát, annyit nem ér, szerencsére semmi pótolhatatlan nem volt rajta, de munka az volt benne :W
Köszi a segítséget, ha lesz egy kis időm, feltöltöm a hangot valahova, hátha segít majd másoknak a hiba azonosításában.

(#16748) aclandiae


aclandiae
senior tag

Milyen programmal tudok külső HDD-n partíciókat készíteni?

(#16749) liksoft válasza aclandiae (#16748) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az OS beépített lemezkezelőjével, vagy a külső lemezegység gyártójáéval.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16750) greenstone válasza liksoft (#16744) üzenetére


greenstone
csendes tag

Ok, és hogy teszteljem le őket? :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.