Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) band1103 válasza edk- (#2550) üzenetére


band1103
őstag

Szívesen :R , és úgy van. Az UVD egységet dolgoztatja meg a DXVA.

PuMbA: Ugyan már :DD Csak elég gyors a CPU kell hozzá :))

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#2552) siriq válasza PuMbA (#2515) üzenetére


siriq
őstag

Nalam csak a driver van fent meg is megy a DXVA.

szerk: regen valaki linkelte ezt a filmet mint teszt peldanyt :Q-R_Utawarerumono_OP_-_Musouka_(BD_x264_1920x1080_VFR).mp4
Akkor meg nem mukodott a DXVA, viszont most mar igen. Haladnak a sracok.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#2553) PuMbA válasza band1103 (#2551) üzenetére


PuMbA
titán

Nincs mindenki tele 4 magos procikkal. :C

1029-es MPC-HC : support for MLP/True HD in MKV

siriq: mostmár ezt is tudom :R

[ Szerkesztve ]

(#2554) edk-


edk-
őstag

Ha egyedül a DVXA-s lejátszás a kritérium, jobban teljesít egy 4350-es kártya, mint egy 2400Pro-s, vagy utóbbi is ugyanazt tudja e tekintetben?

A RAM 256M mindkettőn, a CPU P4 2.8, a gépben 1 G RAM van, az op.rendszer XP.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#2555) band1103 válasza edk- (#2554) üzenetére


band1103
őstag

Mivel fejlettebb az UVD egység a 4350-ben mit a 2400-ben ezért van rá esély hogy több filmet tud hw-en gyorsítani.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#2556) vargalex válasza band1103 (#2555) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Igaz, itt közösen még nem találtunk ilyen filmet. De az esély az megvan. :-)

Alex

(#2557) iMaverick válasza band1103 (#2555) üzenetére


iMaverick
addikt

A jómúltkorjában linkelt valaki egy cikket és abból nekem az jött le, hogy az újabb UVD-k nem nagyobb kompatibilitást hoztak, hanem több feladatot vesznek át a CPU-tól a dekódolás folyamán. A lejátszó felé ugyanannak mutatja magát a kompatibilitás miatt. Ezért nem hinném, hogy több film fog DXVA-val lejátszódni. :)

szerk. vargalex: nem hinném, hogy fogunk... :D

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#2558) edk- válasza iMaverick (#2557) üzenetére


edk-
őstag

Ez azt jelenti, hogy tovább csökken a CPU terhelése lejátszáskor?

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#2559) edk- válasza iMaverick (#2557) üzenetére


edk-
őstag

Azt is olvastam, hogy az UVD2 az MPEG2 streameket is dekódolja. Bár minek? Hiszen DVD-t egy PIII is minden további nélkül lejátszik.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#2560) band1103 válasza iMaverick (#2557) üzenetére


band1103
őstag

Erről lemaradtam. Magyar link volt?

edk-: Mert van még pár régi HD film ami azzal volt kódolva és ahhoz már nem lenne elég egy PIII-as. A HD kamerák mibe rögzítenek? (nem tudom ezért kérdem)

vargalex: Pont ezért fogalmaztam így :)) :R

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#2561) persil


persil
nagyúr

Hali!

Nekem az a problémám, hogy bármilyen hd cuccot akarnék megnézni, akkor helyette zöld, meg itt-ott színes az egész kép -.-"
Sima codec hiba lehet, vagy valami más esetleg?
(5200+ x2, hd3850, 2gig ram)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#2562) PuMbA válasza persil (#2561) üzenetére


PuMbA
titán

Tedd fel a legújabb 9.3-as Catalystot és próbáld meg ezzel : [link] + [link] + a programban View menü--->Options-->Internal Filtersben pipálj be mindent.

band1103: AVC-ben rögzítenek

[ Szerkesztve ]

(#2563) band1103 válasza persil (#2561) üzenetére


band1103
őstag

És próbálj minden feltelepített külső codec-et letakarítani a gépről mert az MPC-HC-hoz nem kellenek.
PuMbA: :R

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#2564) iMaverick válasza edk- (#2558) üzenetére


iMaverick
addikt

Igen. Csak az a vicc, hogy egy alapórajelen hajtott Core2-es gépen még a fullHD is 10-12%-os CPU terheltséget okoz (MŰKÖDŐ DXVA MELLETT ÉRTEM!), szóval ezt tovább faragni? Emlékszem, amikor az XVID még gondot okozott a gépemnek... Most meg hol járunk? :DDD

band1103: vissza kellene olvasni a hozzászólásokban, megmondom őszintén: nem emlékszem. :W (Magyar rémlik, de mérget nem vennék rá.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#2565) iMaverick


iMaverick
addikt

No, egy kis Google mire nem jó... :DD

[link]

Nekem az jön le a cikk elolvasása után, hogy inkább a teljesítményre mentek rá. Azért hogy több filmre is működjön, inkább a driver-t kellene cizellálni...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#2566) persil válasza PuMbA (#2562) üzenetére


persil
nagyúr

Köszi szépen megnézem a programot.
(cata meg dx mindíg friss van fent)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#2567) persil válasza persil (#2566) üzenetére


persil
nagyúr

Felpattintottam a programot, és most már szépen le tudok mindent játszani:)
Ugyan az első másodpercben még mindíg zöld minden, de rögtön utána teljesen tökéletes végig, nem csúszik, nem szaggat, minden remek, szóval köszi a segítséget :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#2568) band1103 válasza iMaverick (#2565) üzenetére


band1103
őstag

A cikk szerint az UVD2.2 többek között azt hozta hogy az előző UVD-khez képest teljes bitstream támogatást nyújt H.264/MPEG-4 AVC és VC-1 video stream-ekre.
Bennem az merült fel hogy ha nem teljes a bitstream támogatás akkor lehetnek olyan filmek amiket már nem tud gyorsítani vagy nem rendesen.
Nem tudtam hogy erre a cikkre gondolsz mert ez el van nekem mentve :B

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#2569) iMaverick válasza band1103 (#2568) üzenetére


iMaverick
addikt

Eddig még senki sem hozott példát ilyen esetre...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#2570) Knilee


Knilee
tag

helló

ezen a gépen elvileg minnie kellene a fullhd-s filmeknek nem?
gigabyte ep31ds3l
intel e5200
4gb ram
msi ati hd 3850

a SAW 5 fullhd TRiNiTY verzió vlc -vel szaggat vistán. más oprendszeren nemtudom kiproóbálni. mi lehet a gond?

(#2571) PuMbA válasza Knilee (#2570) üzenetére


PuMbA
titán

A VLC a baj,ezzel próbáld : [link]

(#2572) MEKK


MEKK
aktív tag

Hali

kérdésem az lenne hogy adott a TV-m ami 1366x768-as max felbontásra képes.
Tegyük fel hogy leszedek egy 1080-as HD filmet akkor az nem fog futni sem vagypedig lejátsza majd csak lebutítva?

(#2573) PuMbA válasza MEKK (#2572) üzenetére


PuMbA
titán

Lejátsza ,csak nem lesz 1080p-d hanem "csak" 768p.

(#2574) band1103 válasza MEKK (#2572) üzenetére


band1103
őstag

Nekem a 19'-os CRT-m van és azon is simán tudok 1080p-s filmeket nézni de csak abban a felbontásban amire a moncsi be van állítva, tehát erősen butítva. A lejátszó (ill a codec-ek és filterek amiket használ) méretezi át a képet.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#2575) roti86


roti86
őstag

Sziaasztok.

Akinek gondja van HD film lejátszással: nekem ez jött be: MPC + Klite codec pack
Xp és Vista alatt is szépen futott.
Ha így sem megy akkor valószínüleg hardver miatt nem megy. Nekem sem ment Celeron procival de Core Duo-val most már elfutogat GMA 950-el. /Csak azt sajnálom hogy nincs hardveres HD gyorsítás így a proci terheltség 60-70% között mozog/

(#2576) Yahhher válasza roti86 (#2575) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Nekem ennyi kell csak: mphc (xp sp3)

(#2577) sittes79


sittes79
addikt

sziasztok,

Van nekem egy dell indpiron 9300 laptopom 1.73 dothan procival, 1080p-t
amelyik nagyon tömörítve van, vagy magas a bitráta, már nem viszi,
az a kérdésem ha beleraknék egy nagyobb procit, pl m770 2,1ghz, elvinni
már a videókat?

köszi

(#2578) PuMbA válasza sittes79 (#2577) üzenetére


PuMbA
titán

Semmi esély,1080p-hez egy 2Ghz-es dual core a minimum.

(#2579) roti86 válasza sittes79 (#2577) üzenetére


roti86
őstag

Szerintem is egy kétmagos proci kell hozzá minimum, ez már nem a szoftveren múlik hanem a hardveren.

(#2580) band1103 válasza roti86 (#2579) üzenetére


band1103
őstag

És a Klite codec pack -ból mit használsz? Vagy nem is tweakeled csak felnyomod fullosan?

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#2581) dzsessz


dzsessz
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy 1080p-s filmek lejátszásánál a 45-55%-os processor terhelés reális-e, vagy lehet-e csökkenteni.

A konfig:
Athlon x2 4850e 2,5ghz-en
Radeon hd4670 ultimate
2*2gb geil dragon ram ddr800

A környezet pedig x64 Vista Ultimate, 64bit Media Player Classic HC-val. Nincs külső codec isntallálva a gépre. WMR9 renderless felület a belső feliratozás végett.

Reális-e ez a terhelés, valamint hol tudom ellenőrizni hogy a DXVA müködik-e valamint a vga kártyára eső terhelést?

Előre is köszönöm!

szerk: nem frissítettem direct x-et

[ Szerkesztve ]

a és b kongruencia modulo n

(#2582) CPT.Pirk válasza dzsessz (#2581) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

EVR Custsom** -ra tedd az mpcHC-t úgy már a videokártyát fogja használni a filmlejátszáshoz. Nekem úgy feliratok is vannak tökéletesen.

A lejátszás közben nyomsz jobb gombot, rámész a filters részre, ott az MPC video decoder-t választod és a feljövő ablak alján vagy az van, hogy not using DXVA, vagy jó esetben h264 valami, no FGT szöveg fog kijönni, meg a vidkarid típusa, na akkor megy a dxva (HD dekódolás).

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2583) PuMbA válasza dzsessz (#2581) üzenetére


PuMbA
titán

[link]
A linken lévő legújabb MPC-HC-t szedd le és a kimenetet pedig rakd EVR Custom Presenterre,mert Vistán csak azzal van DXVA(felirat megmarad).

Szerk: lemaradtam...

[ Szerkesztve ]

(#2584) dzsessz válasza CPT.Pirk (#2582) üzenetére


dzsessz
csendes tag

Hát 1-1 sör mindkettőtöknek. Köszönöm szépen :D

a és b kongruencia modulo n

(#2585) dzsessz


dzsessz
csendes tag

Esetleg probálkozott valaki GOM player alatt beállítani DXVA-t?

a és b kongruencia modulo n

(#2586) roti86 válasza band1103 (#2580) üzenetére


roti86
őstag

Igen felteszem a fullt, csak 1-2 segédprogramot lövök ki amiket úgysem használok.

(#2587) band1103 válasza roti86 (#2586) üzenetére


band1103
őstag

Sok codecpack között a legbarátságosabb és legmegbízhatóbb ez a k-lite. De a HD tartalmakhoz nem kell. Bár nem ide tartozik de sok xvid-es filmet (Dr.House s03-s04 és a legutolsó mentalista) nem tudok rendesen lejátszani pusztán az MPC-HC saját codeceivel, ezért ahoz az ffdshow-t kell használni.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#2588) roti86 válasza band1103 (#2587) üzenetére


roti86
őstag

Én nem ismerem az MPC-HC-t ezért ajánlottam a Klite-ot amiben benne van az ffdshow.

(#2589) Balinov


Balinov
félisten

sracok, tudom,hogy a topik a hd filmrol szol, de dxva-t nem lehet hasznalni mezei SD xvid/divx eseten?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2590) CPT.Pirk válasza Balinov (#2589) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

mplayer egy régebbi gui-s verziójában láttam ilyet, hogy simán vidkarit akarná használni filmek lejátszására, de az még jóval a dxva elött volt, meg ha jól emlékszem, nem is működött.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2591) Balinov válasza CPT.Pirk (#2590) üzenetére


Balinov
félisten

aham.koszi, vegulis se nem hatrany,se nem elony,hogy a cpu jatsza le az sd tvripeket

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2592) band1103 válasza Balinov (#2589) üzenetére


band1103
őstag

A DXVA -nál nem az a lényeg hogy SD vagy HD az anyag hanem az hogy mivel van kódolva. Régen látam olyan SD filmeket amik x264-el voltak kódolva. Azok mennének DXVA-val. De ez csak szvsz :R

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#2593) Gézengúz válasza band1103 (#2592) üzenetére


Gézengúz
addikt

Érdekelt mit lehet még ennyit beszélgetni hd gyorsításról mióta kijött a leguccsó coreavc....ami ugye a cudával dolgozik (nvidia)

Aztán visszanézegettem a konfigjaitok és rájöttem...ati, ati, ati......nehezen zárkózik fel úgy látom...... :))

(#2594) iMaverick válasza Gézengúz (#2593) üzenetére


iMaverick
addikt

A CoreAVC előbb-utóbb fel lesz készítve az OpenCL-re (Ati). Akkor menni fog Ati-val is.

Jelenleg nem hinném, hogy a CoreAVC-sek foglalkoznak ezzel, mert jelenleg az OpenCL csak a HD4XXX-es széria sajátossága. Azt ígérték, hogy a régebbiek esetén is használható lesz egy újabb driverrel.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#2595) edk- válasza Balinov (#2589) üzenetére


edk-
őstag

Lehet, ha x.264-gyel és megfelelő opciókkal van kódolva. MeGUI-hoz vannak DXVA SD profilok. Én is azokat használom DVD -> MKV átalakításhoz.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#2596) negro válasza PuMbA (#2571) üzenetére


negro
őstag

Erdekes, nekem pedig a VLC az ami nagyon bejon, egyszeru, gyors, es akadas mentesen tudom megnezni a 720p filmeket. Tekeresnel se szaggat be...A gepem meg nem egy nagy szam: 2800+ AMD, 2 Giga ram meg Ati 2600XT. A rendszer meg XP SP3.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#2597) Balinov válasza edk- (#2595) üzenetére


Balinov
félisten

na ez nem hangzik rosszul, koszi a tippet. bar kb ezer eve nem csinaltam dvdripet.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2598) CPT.Pirk válasza negro (#2596) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

720p filmet többnyire még Barton 2500+ proc egymagában is elvitt simán, nem is az miatt van probléma. Viszont egy rendes fullHD filmet azzal a proccal soha nem fogsz szakadás mentesen lejátszani, mert oda már a vidkari ereje kell, amit a vlc nem tud kihasználni.

Amúgy használtam egy ideig vlc-t, de valami ritka fapados progi volt, semmit nem lehetett beállítani benne akkoriban, ami érdekelt volna.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2599) PuMbA válasza negro (#2596) üzenetére


PuMbA
titán

CPT.Pirk kollega válaszolt helyettem. Hardveres gyorsítást tud a videókártyád,de VLC nem használja ki.

[ Szerkesztve ]

(#2600) MLaci2009


MLaci2009
csendes tag

hello !
help ha valaki tud
hogyha nekem működik a DXVA az eddigi összes filmemnél de az egyik filmnél nem (The.Dark.Knight.2008.1080p.BluRay.DTS.x264-ESiR) ugye akkor elvileg az nem jó ?? és lehet vele valamit csinálni hogy működjön ??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.