Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) _ak_


_ak_
addikt

Nem tudom, h postolta-e már valaki, de a legfrissebb (1015) mpchc-val már intel 4500-el is van gyorsítás [link], igaz szeret olykor "beakadni" a kép az elején, plusz mintha egy kicsit sok sharpness lenne a videókon.

Let's begin, de gozaimasu!

(#2502) Yahhher válasza PuMbA (#2498) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Csak éppen mpeg4 blu-ray-el nemigazán futottam még össze..

(#2503) iMaverick válasza band1103 (#2500) üzenetére


iMaverick
addikt

A 9.1-gyel és a 9.2-vel nem volt DXVA WinXP alatt, nem?

Ráadásul a 9.2-öt azért sem tettem fel a "játszós" gépre, mert a 64bites Vista alatt sem ment... (Legalábbis a Known issues részben ezt írták a fejlesztők)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#2504) band1103 válasza iMaverick (#2503) üzenetére


band1103
őstag

Még egyszer mondom mert jó napom van :DDD : az AGP karisoknak volt DxVA bármely 9-es catalysttal . Csak a PCI-E karisoknak nem volt DxVA. Pont ebben a topikban jelezték az AGP karitulajok hogy nekik nincs gondjuk és hülyének néztek minket PCI-e karisokat.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#2505) iMaverick válasza band1103 (#2504) üzenetére


iMaverick
addikt

Igaz! :R

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#2506) PuMbA válasza Yahhher (#2502) üzenetére


PuMbA
titán

Pedig abból van a legtöbb. [link]
Ezen az oldalon az összes Blu-ray megtalálható és csak 18.06% MPEG2-es,a lap alján lévő összegzés szerint.

[ Szerkesztve ]

(#2507) Yahhher válasza PuMbA (#2506) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Jah... Az avc azt jelenti ? :-) Teszek is vele próbát.

(#2508) V_imi


V_imi
csendes tag

Sziasztok!

Visszaolvastam itt a topicban pár száz kommentet és megpróbáltam működésre bírni a DXVA-t. Hát úgy tűnik nem sikerült. Van fent új DirectX, Media Player Classic és új catalyst.

A proci 100%-on, a hang csúszik és néha szaggat... A 4850-est meg nem használja.

[ Szerkesztve ]

(#2509) PuMbA válasza V_imi (#2508) üzenetére


PuMbA
titán

XP vagy Vista? A hozzászólásod szerint sima MPC-d van,de csak MPC-HC-vel működik a hardveres gyorsítás.Beállításoknál az Internal Filters menüben minden be van pipálva?

(#2510) V_imi válasza PuMbA (#2509) üzenetére


V_imi
csendes tag

A Home Cinema 1.2.908 van fent. Vista az oprendszer és a világon minden be van pipálva.

[ Szerkesztve ]

(#2511) PuMbA válasza V_imi (#2510) üzenetére


PuMbA
titán

Ez ujabb MPC-HC : [link] . Beállításoknál az Output meg EVR Custom Presenteren legyen(legalsó). Catalystból akkor a 9.3as van feltéve? Vista SP1 fent van?

[ Szerkesztve ]

(#2512) V_imi válasza PuMbA (#2511) üzenetére


V_imi
csendes tag

Tehát az 'Output'-on belül a DirectShow Video legyen EVR Custom Preset-en? :)

Igen, Vista SP1 és a legújabb Catalyst.

Amúgy, most nézem, hogy nem is a hang csúszik. Az normális, hanem a kép a lassú.

[ Szerkesztve ]

(#2513) #67688960 válasza PartyShan (#2487) üzenetére


#67688960
törölt tag

próbáld vista kódek pakkal, ha felírat is kell hardveres kódolásnál akkor kell a 32bites pakk is a vobsub miatt, de akkor csak a 32bites wmp-vel lesz a 64-esel nem és a wmc-vel sem, mert abból csak egy 64bites van

[ Szerkesztve ]

(#2514) V_imi


V_imi
csendes tag

Egy keresztkérdés még. A teljes Catalyst drivert kell telepíteni, vagy elég a 'driver only' is?

Ja, még mindig nem jó valami. A kép még mindig mászik...

(#2515) PuMbA válasza V_imi (#2512) üzenetére


PuMbA
titán

Igen.
A Catalyst Software Suite-ot(teljes) telepítsd,ne csak a drivert.

[ Szerkesztve ]

(#2516) Jozsoka


Jozsoka
csendes tag

Hello!
Egy kis segítség kéne, ez a konfig: ATI HD4670 512mb, AMD X2 5200+, 4gb DDR2 boldogul a full hd videokkal?? A kártyán nem lenne HDMI kimenet csak DVI, azon lehet full hd képet küldeni a TV nek?? Fontos lenne, mert egyáltalán nem értek a témához. Előre is köszi!!

(#2517) band1103 válasza Jozsoka (#2516) üzenetére


band1103
őstag

Az nem baj ha valaki nem ért hozzá, jó helyre jöttél. Úgy látom többszörösen bebiztosítottad magad :DDD . A proci maga képes megoldani izomból (max.70%-os terheltséggel) a Full HD-k lejátszását. Továbbá a VGA is képes DxVA ready HD filmeket lejátszani max 15%-os cpu terheltséggel. Memória is elég. A HDMI nem létfontosságú a Full HD filmek képanyagának kiküldésére. Ha csak a képet kell kiküldeni akkor jó a d-sub vagy a DVI kimenet is. A hdmi arra szokott kelleni hogy egy kábelen menjen ki a 1080p-s kép és a többcsatornás hang is.

V_imi: Tehát ahogy PuMbA mondja nem elég csak a drivert feltelepíteni. De ha azt akarod hogy a kezelőfelület magyar legyen akkor sajnos a Catalyst Software Suite nem jó neked mert abban nincs magyar nyelv. Sajnos az atinál ha valaki magyar nyelvű Catalyst-ot akar használni ahoz külön külön kell letöltenie a drivert, a WDM drivert, a magyar Catalyst-ot.
De ez még nem minden. A hibajelenségre van egy egyszerű magyarázat is ami a kollégáknak nem jutott eszükbe: Ha jó a hang de csúszik a kép az az esetek 80%-ban azt jelenti hogy a HD film nem DxVA ready. Oka: értelmetlenül és indokolatlanul nagy DPB size -el való encodolás használata. A DxVA használatának sajnos vannak korlátai. A mediainfo nevü progival megnézheted hogy a film ami nem megy, mekkora num_ref_frames -es a DPB-el rendelkezik. Ezen a linken pedig megnézheted hogy amit megállapított a mediainfo progi az DxVA ready-e vagy sem.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#2518) Yahhher válasza PuMbA (#2495) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Közben ki tudtam próbálni és a transformerst, truhd-vel, mpeg4 blu-ray-en.
1080p mkv és ez között nekem alig van különbség terhelés szempontjából.

(#2519) PuMbA válasza Yahhher (#2518) üzenetére


PuMbA
titán

Milyen lejátszóval?Milyen gépen? Én ArcSoft TotalMedia Theatre-rel próbáltam,mert a PowerDVD csak trükkel viszi HDD-ről a Blu-rayt.Más programban meg még nincs Dolby TruHD támogatás (MPC-HC felismeri,de csak a sima Dolby Digital részét dekódolja a processzorterhelésem is 15-20% körül volt ellenben az ArcSoft DXVA+TruHD 50-60%-ával).

[ Szerkesztve ]

(#2520) Yahhher válasza PuMbA (#2519) üzenetére


Yahhher
aktív tag

e5200, 1,9-en használom. Mphc, semmi más.

(#2521) TiMoN


TiMoN
senior tag

PuMbA: Nemtoom h észrevetted e de az általad linkelt MP-HC
döglött linkre mutat. Kb visszanéztem az utolso 40 hozzászólásod és
ebből legalább 38x linkeltél ugyan azt. Ménem utalsz mindig vissza 1
jó hozzászólásra. :)

Döglött link: http://ipon.hu/utils/MPCHC_beta Mint általába az ipon.hu ...
a progit nem lehet letölteni :(
ami jo is:
http://mpc-hc.sourceforge.net/

[ Szerkesztve ]

-TiMoN-

(#2522) iMaverick válasza TiMoN (#2521) üzenetére


iMaverick
addikt

Hát nem tudom, de nekem működik az iPon-os link...

Amit Te ajánlasz, az a hivatalos (szerintem ritkán frissített) website-ja.

Ha valóban nem jó neked az iPon, akkor szedd le a www.xvidvideo.ru -ról.

Nem kell megijedni hogy ruszki, mert van rajta annyi angol szöveg, hogy megtalálod az MPC HC-t.... :))

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#2523) TiMoN válasza iMaverick (#2522) üzenetére


TiMoN
senior tag

Sajnos nekem nem jó továbbra sem ezt kapom ha le szeretném tölteni:
http://img15.imageshack.us/my.php?image=hiba.jpg

[ Szerkesztve ]

-TiMoN-

(#2524) band1103 válasza TiMoN (#2523) üzenetére


band1103
őstag

Valahol nálad lehet a hiba mert nekem sincs gondom az orosz oldallal.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#2525) Yahhher válasza TiMoN (#2521) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Nekem is jó.

(#2526) siriq válasza iMaverick (#2522) üzenetére


siriq
őstag

Erdekes...

Nekem sem sikerult meg az iponrol letolteni az MPC HC-t. Probalkoztam parszor de meg soha nem jott ossze. Elosszor arra gondoltam hogy a kulfodi vonalat nem szereti de TiMoN-nak sem jott ossze, igy mar ez az elmelet sem muxik.

szerk: ugyan ez a hiba uzenet. Most nezem mar van 23-s verzio. megyek aztan levadaszom mashonnan. Az orosz oldalt is probaltam de ott sem jon le.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#2527) siriq válasza TiMoN (#2523) üzenetére


siriq
őstag

Hali

Innen siman le lehet szedni. Probald ezt.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#2528) edk-


edk-
őstag

Szervusztok,

BSPlayerrel szeretnék DXVA-támogatott lejátszást. A hardver AMD X2 5200, ATI X1300.

Eddig BSPlayer 1.37, ffdshow, Haali splitter volt. Letöltöttem az MPC HC standalone filterei közül az MPCVideoDec.ax-et és a MatroskaSplitter.ax-t. Regsvr32-vel regisztráltam őket, BSPlayerben hozzáadtam a filterekhez az MPC Matroska Source-t, MPC Matroska Splittert és MPC Video decodert. Video renderingnél VMR7 renderless-t állítottam. 2009 márciusi DirectX-et telepítettem.

A lejátszáskor azonban nem csökkent lényegesen a CPU-használat. Sőt, egy 720p-s anyag első percének lejátszása során korábban 25, most 30 másodpercet töltött a CPU-n a BSPlayer. (A növekedés abból adódik, hogy most tovább tart a megnyitás.) Egy 1080p-s anyagnál 1 per 5 másodpercről 53 másodpercre csökkent ez az idő.

A fájlok adatai:

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.0
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 8 frames
Muxing mode : Container profile=Unknown@4.0
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 1h 49mn
Bit rate : 6 589 Kbps
Nominal bit rate : 6 974 Kbps
Width : 1 280 pixels
Height : 544 pixels
Display aspect ratio : 2.35
Frame rate : 23.976 fps
Resolution : 24 bits
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.395
Writing library : x264 core 65 r1026M 745a48b
Encoding settings : cabac=1 / ref=8 / deblock=1:-3:-3 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=9 / psy_rd=0.9:0.0 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=-2 / threads=6 / nr=0 / decimate=0 / mbaff=0 / bframes=3 / b_pyramid=1 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=1 / wpredb=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40(pre) / rc=2pass / bitrate=6974 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=1:0.80
Language : English

és

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 3 frames
Muxing mode : Container profile=Unknown@4.1
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 1h 13mn
Bit rate : 6 411 Kbps
Nominal bit rate : 6 800 Kbps
Width : 1 920 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16/9
Frame rate : 23.976 fps
Resolution : 24 bits
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.129
Writing library : x264 core 58 r763M 0949975
Encoding settings : cabac=1 / ref=3 / deblock=1:-1:-1 / analyse=0x3:0x113 / me=tesa / subme=7 / me-prepass=0 / brdo=1 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=2 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=0 / threads=6 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / bframes=2 / b_pyramid=0 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=3 / wpredb=1 / bime=1 / keyint=150 / keyint_min=1 / scenecut=40(pre) / rc=2pass / bitrate=6800 / ratetol=1.5 / rceq='blurCplx^(1-qComp)' / qcomp=1.00 / qpmin=5 / qpmax=40 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / vbv_maxrate=29400 / vbv_bufsize=9781 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=1:0.4:5.0
Language : English

Mit csináltam rosszul?

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#2529) iMaverick válasza edk- (#2528) üzenetére


iMaverick
addikt

Szia!

Milyen Windows? Ugye nem 64bites Vista, mert azalatt nekem sem működik. 32-es XP alatt müxik.

Észrevételek: csak az MPC HC videdekóderét kell a parancssoros megoldással felrakni. A Matroska-t egyszerűbb feltelepíteni. A BSPlayer-nek CSAK az MPC HC videodekóderét kell megmutatni.

Kilett pipálva az MPC HC videódekóder property fülén a DXVA? Plussz: amikor megnyitod a filmeket, check-old le a BEÁLLÍTÁSOK/FILTEREK gyorsmenüben hogy viszi-e a DXVA-t?

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#2530) band1103 válasza edk- (#2528) üzenetére


band1103
őstag

A fájlok szerencsére dxva ready filmek és lehet hogy mindent jól csináltál. Viszont utánanéztem tüzetesen a VGA-nak és sajnos azt kel hogy mondjam hogy az a kevés. Sajnos a x1300-as nem támogatja a HD lejátszás semmilyen formáját mivel csak ATI Avivo™ Video-al rendelkezik. A HD lejátszás gyorsításához ATI Avivo™ HD Video kell, amit viszont nem tud. Ha csak ezért vetted a karit akkor valaki átvert.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#2531) PuMbA válasza Yahhher (#2525) üzenetére


PuMbA
titán

[link] Ezzel megpróbálnád a lejátszást? Kíváncsi lennék,hogy TruHD + DXVA-val mennyi a CPU kihasználtság és hogy DXVA nélkül (videó beállításoknál ki tudod kapcsolni) elbír-e a procid egy Blu-rayt.
Az 1,9Ghz-es Athlon 64 X2-m nem bírta.

[ Szerkesztve ]

(#2532) vegyszer


vegyszer
addikt

Szervusztok!

segítséget szeretnék érni.
bizonyosan nem én vagyok az első aki kéri, de hogyan kell bekonfigolni a Media Player Classic Home Cinemá-t, esetleg The KMPlayer-t, hogy az a DXVA videók kódolását a vgaval végeztesse.
egy jó link többet érhet ezer szónál. na én pont ezt a linkte nem lelem...

lassan két éve nézek 720p.x264 es mkv filmeket, de most lecseréltem a videókarimat, ami már elvileg ezt is tudja. (ati 9550XT lett Asus AH3450/HTP/256M-re cserélve. a proci 3000+ A64, + 3GB ram, a 720p csak nagyritkán szaggatott be a The KMPlayer-rel)
ha hihetek a hálón lévő infóknak, meg lehet tenni. és ez akár az 1080p filmekkel is elboldogulhat.

a segítséget köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2533) PuMbA válasza vegyszer (#2532) üzenetére


PuMbA
titán

Legújabb MPC-HC [link] + legújabb DirectX [link] + View-->Options-->Internal Filters-nél mindent be kell pipálni + ne legyen semmi kodek a gépen.

(#2534) Yahhher válasza PuMbA (#2531) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Oké, otthon kiprópálom. Nem dxva komp. az igp-m. Az nem fog bezavarani :-)

[ Szerkesztve ]

(#2535) vegyszer válasza PuMbA (#2533) üzenetére


vegyszer
addikt

A segítséget köszönöm!

felraktam őket.
egyetlen pipa nem volt berakva, megtettem.
a Pirates.of.the.Caribbean.Trilogy.BluRay.1080p.DTS.HUN.x264.dxva-NaS-ban lévő Pirates.of.the.Caribbean.I.2003.BluRay.1080p.DTS.HUN.x264.dxva-NaS Sample-je bizony alig tud 17-18 kockát.
és ez semmivel sem jobb eredmény, mint a kiindulási 9550XT tudott :F :W
de a proci ugyanúgy 100%-on pörög, mit a kmplayerrel előtte...

de a Pinocchio.1940.BluRay.720p.DTS.x264.dxva-EuReKA,
és a Bolt.2008.BluRay.1080p.DTS.x264.dxva-BTT sem vezetett más eredményre.

a catalist serint a vga 10-12% terhelést kapott :O

Lehet itt a hiba: A vga gyári lemezen lévő meghajtőja van fent.
ha megpróbálom a 8.12-esre, vagy a 9.3-asra frissíteni a telepítő elszáll: szerinte nincs ATI kártya a gépemben??? :Y :Y

ötletek?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2536) PuMbA válasza vegyszer (#2535) üzenetére


PuMbA
titán

XP-d van?

(#2537) Yahhher válasza vegyszer (#2535) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Az a proci mennyin megy? Mert én 1,9-en használom a 2,5-ös intelem, és simán megy minden. Dxva-m nincs.

(#2538) band1103 válasza vegyszer (#2535) üzenetére


band1103
őstag

Előbb uninstalláld a régi drivert, és utána tedd fel a 9.3-as Catalyst-t. De lehet hogy a filmek nem DXVA ready-k. Az hogy mi van a release névbe beleírva még nem minden.
A DxVA használatának sajnos vannak korlátai. A mediainfo nevű progival megnézheted hogy a film ami nem megy, mekkora num_ref_frames -es a DPB-el rendelkezik. Ezen a linken pedig megnézheted hogy amit megállapított a mediainfo progi az DxVA ready-e vagy sem.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#2539) vargalex válasza vegyszer (#2535) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Abból, hogy 9550-et cseréltél, gyanítom AGP-s a mostani kártyád is. A gyártó oldalán keress friss drivert, vagy AGP hotfix-et tölts le.
A filmek DXVA kompatibilitását már többször kiveséztük, kicsit olvass vissza. MediaInfo-val ellenőrizheted, hogy megfelel-e az itt található kritériumoknak.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#2540) vegyszer válasza PuMbA (#2536) üzenetére


vegyszer
addikt

IGEN XP

Minden a gyári értékeken megy.

Igen AGP (Abit AV-8 -as az alaplapom)

vargalex: tudnál konkretizálni? pl tavaly nyáron ment, mert 2500 hsz az egy kicsit sok...

hiába szedem le a AtiCimUn.exe-vel az összes ATI cuccot, csak nincs vgam...
a neten meg nincs újabb a gyártó oldalán.

más:
lehet annyira töketlen az asus, hogy csak az általa módosított meghajtók menjenek fel?
vagy inkább egy teljes rendszerújrapakolás után, ha a hiba marad, csak akkor fakadjak ki magamból?

ja a ccc ennyit ír ki:
melyik is a verziószám???
Illesztőprogram csomag verzió 8.52-080708a1-067107E-Asus
Szolgáltató ATI Technologies Inc.
2D illesztőprogram verzió 6.14.10.6844
2D illesztőprogram-fájl útvonala System/CurrentControlSet/Control/Video/{BB8F9B05-D5F8-431E-80FD-B122BD6E1D0E}/0000
Direct3D Verzió 6.14.10.0603
OpenGL Verzió 6.14.10.7867
Catalyst® Control Center - verzió 2008.0708.2141.37011
AIW/VIVO WDM illesztőprogram verzió 6.14.10.6238
AIW/VIVO WDM SP illesztőprogram verzió 6.14.10.6238

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2541) Yahhher válasza vegyszer (#2540) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Mondjuk egy leharcolt rendszer is tud galibát okozni. Egy újratelepítés sosem árthat.

(#2542) edk- válasza band1103 (#2530) üzenetére


edk-
őstag

Ha csak a videokártya nem jó, az rendben van. A CPU úgyis elviszi az 1080p-t. Ez a telepítés csak próba volt, az igazi egy olyan gépen menne, ahol a CPU csak egy P4 2.8, a VGA pedig egy ATI HD2350.

Viszont erről az x1300-ról itt azt írják, támogatja a DXVA-t... :F

Érdemes a legfrissebb Catalystot feltenni a DXVA-sításhoz?

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#2543) vegyszer válasza edk- (#2542) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem a CCC ATI Avivo™ Video-t ír ki. A HD lejátszás gyorsításához ATI Avivo™ HD Video kell. A 3450 elvileg kellene, hogy tudja a dxva módot... vagy nem ?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2544) vargalex válasza vegyszer (#2540) üzenetére


vargalex
félisten

Hali!

Nekem Sapphire HD2600XT AGP van. Itt mindig fenn van az utolsó Catalyst, eddig mindig egyezett at ATI féle HotFix-es verzióval, csak azt most nem találom. Persze elképzelhető, hogy az ASUS más drivert igényel mégis. Azért egy próbát megér.
Nem kell visszaolvasni, a lényeget le is írtam. Ellenőrizd a MediaInfo-val, hogy megfelel-e a band1103 által is linkelt oldalon leírtaknak.
A lényeg:
1080p esetén a DPB értéke max. 4 lehet. (A MediaInfo num_ref_frames-nak hívja.)
720p-nél 9 ez az érték.
A nem pontosan ilyen felbontásoknál pedig a hozzá legközelebb eső, de nagyobb felbontáshoz tartozó érték a mérvadó.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#2545) kovsol válasza vegyszer (#2543) üzenetére


kovsol
titán

igen tudja a 3450
nekem Mobility HD3470 -el működik is

May the Force be with you!

(#2546) Yahhher válasza PuMbA (#2531) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Ez a program megfogja a gépet, nem csodálom, hogy gondod van...

[ Szerkesztve ]

(#2547) rol33


rol33
aktív tag

Sziasztok!

feltettem a fentebb linkelt MPC-HC-t és most a navigate menüm nem aktív. szürke az egész. eddig jó volt, valamit elállíthattam?

®

(#2548) PuMbA válasza Yahhher (#2546) üzenetére


PuMbA
titán

Hát igen,de az MPC-HC nem tud Tru-HD-t dekódolni.PowerDVD se jobb ,mert az is ennyire terheli a gépet(csak ez a 2 lejátszó bír Dolby Tru-HD-t vagy DTS-HD-t lejátszani).Aki tehát Blu-rayt akar nézni annak muszály a DXVA,mert csak a proci ezekhez a programokhoz már nem elég.

[ Szerkesztve ]

(#2549) band1103 válasza edk- (#2542) üzenetére


band1103
őstag

Akkor még tisztázni kell 1-2 dolgot:
DXVA: DirectX Video Acceleration magyarul: DirectX segítségével történő videó gyorsítás. A fogalom tehát nem definiálja hogy milyen videó gyorsításáról van szó tehát az lehet HD és lehet "hagyományos" videó is.
Egy ATI Avivo™ Video támogatással rendelkező VGA csak és kizárólag arra tudja használni a DXVA-t hogy hagyományos videókat gyorsítson vele tehát mindent ami nem HD.
A DXVA csak akkor tud HD filmeket is gyorsítani ha a VGA ATI Avivo™ HD Video támogatással bír. De jól látod a helyzetet: A cpu izomból úgy is megoldja. :DDD
Amit elmondtam csak az ATI karikra igaz mert a nV kariknál Purevideo ill. PurevideoHD van.

vegyszer: Azzal ne törődj mit ír ki a CCC mert az félrevezethet téged. Nálam is (HD4550) Avivo™ Video -t ír ki mégis megy a HD gyorsítás .

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#2550) edk- válasza band1103 (#2549) üzenetére


edk-
őstag

Köszönöm a felvilágosítást.

Sajnos úgy látom, a fő célomat nem fogom tudni megvalósítani kártyacsere nélkül. Itt ugyanis azt olvasom a HD2350-ről, hogy az tulajdonképpen egy HD2400Pro, amiben letiltották az UVD-t, mert egyes gyártási tételek hibásak voltak. Márpedig az UVD végzi a H.264 dekódolását... :((

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.