Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) makszi


makszi
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Pana TH42PV70 es plazma tv 2 hdmi bemenettel. Kitaláltam hogy veszek egy hdmi-s kimenetű videokártyát meg egy kábel és összekötöm a pc-t a tv-vel és a 720p meg a 1080p-s anyagokat a tv-n nézném...
Ilyen VGA-ra gondoltam: http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=15577
Szerintetek menne a dolog?
Tudom hogy a TV-m csak HD nem Full HD de nekem már az is boldogság lenne ha HD be lesegethetném a planet earth-öt... :)

Ha van valakinek ilyen tapasztalata az össze meg velem lécci :R

(#2302) kormi0312


kormi0312
senior tag

Teljesen új 32-es XP-t raktam fel. uj DX és 9.1 catalist. MPC legujabb. eddig ez ment rendesen. most meg se kép se hang. van vkinek ötlete hogy miért? minden source és transform filter bekapcsolva.
esetleg vki el tudja magyarázni hogy a BSplayerbe hogy lehet aktiválni a MPC dekóderjét amivel elméletileg megy a dxva? :R

[ Szerkesztve ]

(#2303) kormi0312


kormi0312
senior tag

ha az EVR custom-ra rakom akkor megy a film, de nincs dxva..mert ugy XP, de egyik wmv7/9-el sem megy a film..., ááá

(#2304) ArGab válasza kormi0312 (#2302) üzenetére


ArGab
őstag

XP alatt MPC-HC-val nincsen DXVA sem a 9.1 sem a 9.2 Catalysttal. Tedd vissza a 8.12-t, ha DXVA-t szeretnél használni.

(#2305) kormi0312 válasza ArGab (#2304) üzenetére


kormi0312
senior tag

valóban jó a 8.12-es. Viszont!: 10képkockát dob el másodpercenként... és csíkozodik is picit, a pulldown decetion-t nem engedi variálni, azaz szürke a kocka ahová a pipát lehetne tenni...
nálatok volt ilyen hogy ennyire sok képkockát dob el?

(#2306) PuMbA válasza kormi0312 (#2305) üzenetére


PuMbA
titán

WMR9 alatt előfodul ,mert szar renderer.Nekem is volt ilyen sok filmnél.

[ Szerkesztve ]

(#2307) kormi0312 válasza PuMbA (#2306) üzenetére


kormi0312
senior tag

nade hogy minden 2. képkockát ne jelenítse meg?! - az oké hogy egy teljesen fekete képet nem renderel le meg a felét eldobálja, de hogy egyfolytában?...
az MPC video decoder-t hogyan lehet a BSplayer-be működésre bírni?

(#2308) kormi0312


kormi0312
senior tag

vhogy az overlay mixerel megy a dxva, viszont nincsenek shaderek, anélkül meg olyan "matt" a kép. a felíratot még vhogy megoldanám (vobsub vagy vmi hasonlo) de a shader problémára van vkinek ötlete hogy lehet előcsalni máshogy?

(#2309) iMaverick válasza kormi0312 (#2305) üzenetére


iMaverick
addikt

Látom a fórumban is nyomod a témát... :))

Nekem is csinált XP alatt ilyet, hogy nem lehetett a Pulldown detection-t bekapcsolni (ez pedig feltétele, hogy legyen pl. a BSPlayer alatt DXVA!), viszont sajna én csak az XP reinstall-al tudtam megoldani. Pedig próbáltam új Catalyst-el, meg a régi telepítés teljes letörlésével is... Semmi. Csak a reinstall... :(

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#2310) kormi0312 válasza iMaverick (#2309) üzenetére


kormi0312
senior tag

na vmi isteni csoda folytán nem dobálja el a képkockákat, szépen folyamatosan megy.
viszont visszatért a régi problémám, a pulldown-al, csíkozódik. Próbálkoztam az Ati Tray Tools-al, ott be is lehetett pipálni a 3:2 Pulldown-t, de sajna semmi eredmény nem volt még ujraindítás után sem... milyen deinterlace módot használsz?
esetleg leírnád nekem hogyan sikerült a bsplayer alatt a dxva (akárhogy próbálom "unknown format" fogad :( )
köszi

(#2311) kormi0312


kormi0312
senior tag

na hogy azt a nyomdafestéket nem tűrő anyját neki!!! - megszűnt a csíkozás, ha a Lock back-buffer be van pipálva az Output-nál. - egyébként vhogy a fent említett progival ráerőszakoltam a 3:2 Pulldown-t.
azért még mindig kivancsi lennék hogy sikerült a bsplayerrel a dxva :)

(#2312) kormi0312


kormi0312
senior tag

viszont így a CPU terhelés is a duplájára nőtt...
az overlay mixer-el beéri 2-3% körül, wmr9 5-6%, ha a back-buffer lock-olva van akkor meg 10-11% egy átlag 720p-s filmnél.

(#2313) front3r


front3r
őstag

Lehet furán néztek, de meglepődtem hogy a monitoromon még mindig van black bar az "1080p"-s filmeknél. Az NFO-ba belenézve nem is 1080-as a felbontásuk, csak kevés film van ami pont ilyen felbontású. Lesz ebben pozitív változás a jövőben, vagy ahány féle szokás annyi felbontás?

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#2314) iMaverick válasza kormi0312 (#2310) üzenetére


iMaverick
addikt

Hali! Bocsi, hogy csak most jelentkezem, csak éppen költözés előtt állok, és a szobámban alig tudok leülni a gépem elé. (Még jó, hogy van internet! :DD )

Naszóval: WinXP SP3, BSPlayer, MPCHCVIDEODEC.ax

Az MPC HC videódekóderét beregisztráltam az XP-be. A BSPlayer-ben beállítottam kizárólagos szűrőnek, a DXVA-t kipipáltam a beállítási fülén. A videórendering-et Overlay mixer-re raktam, sajnos a többivel nem akar menni... :F

A VGA beállítópaneján kipipáltam a Pulldown detection-t...

Hirtelen ennyi jut eszembe. Ezekkel megy a BSPlayer alól a DXVA. Ja és a 8.9-es Catalyst-ot használom!!! A 9.x-esekkel gond van DXVA ügyileg. Legalábbis XP alatt.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#2315) PuMbA válasza front3r (#2313) üzenetére


PuMbA
titán

Egyre inkább ez fog elterjedni,már nem csinálnak 16:9-es filmet csak szélesebbet(2:40:1).
TV esetében maradni fog a 16:9 majd ha bejön a HD sugárzás,így nem lesz csík.

[ Szerkesztve ]

(#2316) kormi0312 válasza iMaverick (#2314) üzenetére


kormi0312
senior tag

köszi szépen, sikerült.
azt szeretném kérdezni, hogy mikor csinálnak új renderelt? olyat mint az overlay mixer, csak tudja kezelni a felíratokat és a shaderket! nálam az overlay-el 2% a prociterhelés wmr9-el 10%. ugyanazon 720p-s filmnél.
de ugye a wmr9-et használom mert felíratozik és kezeli is a shadereket. az overlay egyiket sem.

[ Szerkesztve ]

(#2317) Zealot


Zealot
tag

Nem pont a filmek lejátszásával van gondom, hanem a kontraszttal a monitoromon. Egyszerűen nem értem, hogy hogy lehet az, hogy a fekete sáv (ha a képarány nagyobb mint 16:10 ugye) sokkal feketébb mint magán a filmen levő feketék. Illetve szürkék. Rosszul van beállitva valami filter, vagy ez tényleg a TN panel korlátozottsága?

A monitor amúgy egy samsung 2443BW. Lejátszó program JetAudio, vagy MPC ffdshow és Haali media splitter társaságában.

(#2318) ArGab válasza Zealot (#2317) üzenetére


ArGab
őstag

Ez tipikus probléma, hibás Luma range használat. Monitoroknál 0-255 közötti értéken tárolják, tévénél viszont 16-235 között. A rip ilyen forrásból készül, és monitoron megjelenítve a 16-os érték ami a legfeketébb lenne csak sötétszürke. VMR9 és EVR esetén fordul nálam elő.
Ha csak FFDShowt használsz dekódoláshoz, akkor az Output fülön felül az YUV és RGB-k közül az RGB32-n kívül minden más pipát vegyél ki, így az ffdshow átkonvertálja megfelelően. Ha nV kártyád van, ott valahol az újabb driverekben úgy tudom be lehet ezt állítani. Illetve ha EVR-t használsz, akkor az MPC-ben a Shaderek között van ilyen ami szintén megcsinálja a konverziót (16-235 -> 0-255).

[ Szerkesztve ]

(#2319) Zealot válasza ArGab (#2318) üzenetére


Zealot
tag

Köszi :R Már gyanús is volt hogy ennyire nem lehetnek szarok a mai lcd monitorok ;)
Csak igy, hogy egyedül az RGB32 van kipipálva pixeles lett a kép. Ezzel lehet valamit kezdeni? Igaz csak 720p-t néztem, de sztem annak is jobbnak kellene lennie.
Igen, nvidia kártyám van, meg is találtam a beállitást. Szóval akkor 16-235-re kell állitani vagy 0-255?

(#2320) ArGab válasza Zealot (#2319) üzenetére


ArGab
őstag

Nincs nv kártyám, de vsz a kijelző tartományát kell beállítani, és akkor 0-255 kell szerintem.
Az ffdshow-val is mennie kellene amúgy nálam így beállítva működik, nem pixelesedik.

(#2321) Zealot válasza ArGab (#2320) üzenetére


Zealot
tag

Ez a menürész nekem is igy van és továbbra is pixeles. Nem tudnád esetleg elküldeni az exportált beállitásokat ffdshowhoz? email - priviben

[ Szerkesztve ]

(#2322) lajszer


lajszer
tag

Lehet hülyeséget kérdezek:

Létezik valami olyan lejátszó PC-re, ami ha benyomok egy DVD-t, feljavítja (felskálázza) 720p-re (legalább 720 :D) ?
Az tudom, hogy van ilyen asztali, de hogy gépre van-e az nem... :DD

(#2323) Sanyix


Sanyix
őstag

Létezik olyan hogy szoftveres 100hz-esítő? Van az az interpolálós trükk néhány tv-ben. Azt szoftveresen nem lehet elérni? Az mpc-hc-ben is van mindenféle shader mindenféle effektet meg képjavítást lehet vele elérni. Ilyen 100hz shader nincs?

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#2324) Sanyix válasza lajszer (#2322) üzenetére


Sanyix
őstag

létezik. Elindítod bármelyiket, és széthúzod a lejátszóablakot 1280*720-ra, úgy hogy kitöltse az ablakot. Ennyire egyszerű :)

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#2325) lajszer válasza Sanyix (#2324) üzenetére


lajszer
tag

??? :U

És ez nem okoz minőségromlást? :Y

(#2326) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok,

Igazából nem is az mkv lejátszásával, sokkal inkább a hanggal kapcsolatban lenne kérdésem.
Adott egy Denon házimozi erősítő, ami képes mindenféle DTS jel feldolgozására, valamint 5 hangfal 5.0 rendszert alkot.
Az erősítő optikai kábellel van a számítógéphez kötve, ahonnan a filmet - és annak hangját - játszom.
A filmeket KM Playerrel játszom, kiválasztom a filmben a DTS adatfolyamot. A gondok itt kezdődnek: Amennyiben direkt módba kapcsolom az erősítőt, csak sztereo jelet lát, és ad tovább. Amennyiben DTS-re teszem, nem kapok hangot. Az erősítőt át tudom kapcsolni virtuális surroundba (5ch stereo, Dolby ProLogic II, DTS NEO 6), de ez nem a valós jel, csak a sztereót keni szét.

Szóval segítségetek kérném, hogyan tudom megoldani, hogy a valós DTS jelet adjon az erősítő?
Ugyanez vonatkozik az AC3 alapú 5.1 jelre is.

Köszi,
Mosqu!to

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#2327) Mosqu!to válasza Mosqu!to (#2326) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Kisebb fejlemény, hogy a beállításokat bíbelve az erősítő most már magától látja, hogy valamit csinálnia kell, illetve a dolby jel meg is jelenik rajta, valamint bal oldalt látja a bejövő jeleket, de valamiért továbbra is 5channel surroundban akaródzik jelet adni.
A win hang beállításainál teszteltem a dts-t, akkor fel is villan az erősítőn a dts jele, úgyhogy tuti működik, csak valahogy a szoftver beállításokkal szívok.
Amit még nem értek, azt a mellékelt kép ábrázolja:

Bemeneten látja a DTS jelet (mondjuk hogy miért 128kbps azt nem értem), de a kimenetre már mindenáron AC3-at pakol. Miért?! Mit kéne beállítanom, hogy jól továbbítson?
Esetleg tudtok másik lejátszót ajánlani, ahol ezzel nem szívok?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#2328) PuMbA válasza Mosqu!to (#2327) üzenetére


PuMbA
titán

[link] + [link].View menü -->Options-->Internal Filtersnél mindent bepipálsz.Kétkatt az AC3-ra és a DTS-re és bejelölöd,hogy SPDIF(tehát összesen 4 helyen),majd az Outputnál a DirectShow Audiot kirakod SPDIF Out-ra.

[ Szerkesztve ]

(#2329) Mosqu!to válasza PuMbA (#2328) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Szuper, működik!
Köszi a segítséged :)

Újabb problémát szült azonban, hogy annyit piszkáltam a beállításokat, hogy most a Dark Knight-et nem hajlandó rendesen lejátszani. KM Playerben a kép esik szét, MPC-ben pedig a hang akadozik.
Minden más DTS alapú fullhd filmet tökéletesen játszik. Mit szúrhattam el?

[ Szerkesztve ]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#2330) PuMbA válasza Mosqu!to (#2329) üzenetére


PuMbA
titán

Próbáld megy úgy,hogy az AC3 és a DTS elől kiveszed a pipát és az External Filters menüben pedig beadod neki az AC3Filtert és Prefer-re teszed a beállítását.Konfigolj be mindent az AC3Filter-be és mennie kéne.

(#2331) Mosqu!to válasza PuMbA (#2330) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Működött ez is, de egy újraindítás teljesen helyrehozta a problémát. Köszi ;)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#2332) Womb


Womb
senior tag

Üdv!

Gondom van az mkv fájlok lejátszásával KMPlayer alatt.Bizonyos idő után elcsúszik a hang,a felirat és a kép,majd kb. 10perc után egy pillanatra minden felgyorsulva, újra szinkronban vannak.
A gép egy CD4400-as, két gigás memós, GF 9600GT videókártyás megoldás,tehát véleményem szerint elég erős ahhoz,hogy megbírkozzon akármilyen HD anyaggal.
Vagy mégse?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#2333) PuMbA válasza Womb (#2332) üzenetére


PuMbA
titán

[link] + [link] + View menü -->Options-->Internal Filtersnél mindent bepipálsz.

(#2334) sztothj


sztothj
tag

Üdv a guruknak!
MKV lejátszás hardveres gyorsításához milyen vga-kártyát javasoltok. Fő szempont a gazdaságosság, HDMI (hanggal), a kártya csendes legyen és időtálló.
Köszi a válaszokat előre is. :R

Az idő a legjobb tanár - eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli.

(#2335) Womb válasza PuMbA (#2333) üzenetére


Womb
senior tag

Köszönöm!

(#2336) Womb válasza PuMbA (#2333) üzenetére


Womb
senior tag

Angol hang alá,hogyan varázsolsz feliratot?
Felirat menü szürke...
Köszi a választ!

(#2337) PuMbA válasza Womb (#2336) üzenetére


PuMbA
titán

Vista vagy XP? View menü --->Subtitles is szürke?

[ Szerkesztve ]

(#2338) Womb válasza PuMbA (#2337) üzenetére


Womb
senior tag

Vista alatt, és ott is szürke.
KMPlayer-szűrők-matroska reader....na, ott működik a dolog,bármelyik audió ill. felirat kiválasztható,de a MPC-ba nem megy.
Miért lényeg az oprendszer? Elméletileg támogatva vagyon mindkettő.

[ Szerkesztve ]

(#2339) PuMbA válasza Womb (#2338) üzenetére


PuMbA
titán

Beállításoknál az Output EVR Custom Presenteren van(alapból ott kéne lennie)?Azért lényeges,mert XP-n nincs olyan videóleképező,mint Vistán.

(#2340) Womb válasza PuMbA (#2339) üzenetére


Womb
senior tag

Ah..köszönöm uram,meglesem!

(#2341) Alpee


Alpee
aktív tag

Sziasztok.

Ki akartam probalni a DXVA-t.
Van egy 720p-s mkv-m. Ha MPC-HC val akarom lejatszani allandoan tolt, mintha bufferelne valamit, lejatszas pedig nulla :O. VLC-vel meg mplayerel megy rendesen, de akkor nincs hardveres gyorsitas :(
Valami otletetek, h mi okozhatja?

Kodek nincs a gepen egyaltalan. Csak a VLC van fennt meg az MPC-HC.

(#2342) PuMbA válasza Alpee (#2341) üzenetére


PuMbA
titán

#2333-as hozzászólást nézd meg.Ott van a legújabb MPC-HC és DirectX ami kell hozzá.

(#2343) Alpee válasza PuMbA (#2342) üzenetére


Alpee
aktív tag

Feltettem oket de semmi valtozas :( :O
Ezt nem ertem. Mit bufferelhet az MPC? Amit a VLC nem...
Mar nagyon idegesit. :W
Otletek?

(#2344) Alpee válasza Alpee (#2343) üzenetére


Alpee
aktív tag

Megvan a bibi, csak egy haali splitter kellett neki. :W :K
(Meghogy bufferel... :W :DDD )

(#2345) Jámbor


Jámbor
tag

Egy Giga 8500 GT jó lenne HD-videók gyorsítására, ugye? Vista SP1, MPC-HC, ffdshow, gépem az adataimnál.

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd, hogy soha.

(#2346) band1103 válasza Jámbor (#2345) üzenetére


band1103
őstag

Persze! Jelenleg az egyik legjobb arra a célra.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#2347) Alpee válasza Jámbor (#2345) üzenetére


Alpee
aktív tag

Az ffdshowt sztem folosleges feltenni, hacsak nem hasznalsz olyan cuccokat amit csak o tud. MPCHC + Haali Splitter mindent lejatsz. mkv nak meg boven eleg. MPCHC a feliratokat is egesz korrektul kezeli. Nem azt mondom h az ffdshow nagy vagy sokat foglal, vagy belassit, csak ha amugy sem hasznalod, akkor meg minek. (Persze mindenbol a legfrissebb verziot tedd!)

[ Szerkesztve ]

(#2348) sztothj


sztothj
tag

Köszönöm a segítséget PuMbA mesternek, nagyon korrekt segítőkész volt amikor a HD lejátszással bénáztam. De mostmár minden oké! Még1x thanx! :R

Az idő a legjobb tanár - eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli.

(#2349) tdd587


tdd587
őstag

Sziasztok,

Egy olyan problémám van, hogy jópár mkv lejátszásánál, amikor nem teljesülnek a DXVA lejátszás feltételei (erről volt itt is egy cikk valahol, hogy mikor nem) akkor pár másodpercig szemetes képet kapok, majd (ha nem vagyok elég gyors megállítani) reseteli magát a gép, ami igen kellemetlen.

KMPlayer, EVR C/A, powerdvd7.3 codec, Ati 4870-es kártya, win7, 9.1 Catalyst. Ezzel 1% körüli proci terhelés szoktam tudni elérni a legdurvább rippel is, már ha megy a film.

A kérdésem az lenne, hogy mitől reseteli magát a gép (BSOD is van talán előtte egy pillanatra), mert az értem, hogy el van cseszve a film és nem megy a DXVA2.0, ilyenkor VMR9-re szoktam visszaállni és DXVA1.0-val szokott menni majdnem minden. Komoly 1080p-s rippek persze ezzel még szaggatnak, ha nagyon felszalad a bitráta.

Na de reset egy vacak hibaüzenet helyett elég durva, nem?

Üdv

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#2350) PuMbA válasza tdd587 (#2349) üzenetére


PuMbA
titán

PowerDVD kodekje nem nagy szám(vannak sokkal jobb ingyenesek).Próbáld ki ezt : MPC-HC [link] + legújabb DirectX 9 [link] + Beállítások--->Internal Filtersnél minden be van pipálva

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.