Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) band1103 válasza edk- (#2900) üzenetére


band1103
őstag

Nem tom pontosan mi az a tearing (talán az a ring ahol a teák boxolnak? :DDD ) de hasonlít arra amit mondtál. Van mikor csak simán szaggat a play de amikor durvább mozgás van a képen akkor előfordul az amit mondtál.

Na de megvan! Próbálgattunk állítgatni mindenfélét a lejátszóban és kiderültek a turpisságok. A wmr9(renderless)-ben van 1-2 állítási lehetőség mint pl.: wmr9 keverő mód. Ez alapból be van kapcsolva. Mikor kikapcsoltam rögtön megszűntek minden egyes filmnél ezek a szaggatások. Mi ez a wmr9 keverő mód? Mi az a yuv keverés pontosan? Mire jók?
És melyik átméretező adja a legszebb képet az 5 közül? Kérek mindenkit hogy ha linkelne angol nyelvű lapot akkor előtte vegye figyelembe hogy nem tudok angolul és a webfordítók szart sem érnek.
Köszönöm :R !

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#2902) eae


eae
csendes tag

sziasztok!:]

(VIGYÁZAT LÁMAVESZÉLY!:])

nos, a kérdésem a következő:

amennyiben 720p-s mkv kiterjesztésű filmfájlokat (2 - 4,3 gb méretűek) szeretnék kiírni mezei 4.7 gb-s dvd lemezekre (verbatim), méghozzá azzal a céllal, hogy lehetőleg az írás után ne csak olvasni lehessen a tartalmat, hanem uram bocsá' visszamásolni is a vinyóra, akkor mi a teendő?

(grátisz hülye kérdés: ha a nero-ban UDF-el írok ki vmit, az automatice csak olvasható lesz a későbbiekben?)

mivel hivatalos papírom van arról, hogy láma vagyok, ezért lehet, h hülyeséget írok, de elképzelhető az, hogy az ominózus mkv fájlokból image fájlokat lehessen gyártani, és ezeket, a kiírás után szabadon visszapakolhatom a gépre, majd pedig virtualclone-nal, v daemon-nal bemountolom őket?(:

az ideális válasz az volna, ha valaki tudna olyan megoldást, hogy mindenféle komolyabb hókuszpókusz nélkül vissza tudjam varázsolni az mkv fájlokat kiégetés után.:]

segítségeteket előre is köszönöm!

(#2903) Alex91 válasza eae (#2902) üzenetére


Alex91
félisten

:C :C :Y :Y :C :C

Minek bonyolitod? :) Kiirod UDF-be, aztan pedig szepen Sajatgepben megnyitod a DVD meghajtot, es utana megragadod az egerrel az mkv file-t, es kidobod az Asztalra. Es mar a wincsin is van... Minek ide daemon...? :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2904) iMaverick válasza eae (#2902) üzenetére


iMaverick
addikt

Esküszöm nem értem a problémádat... Biztos így szombat reggel 8:20-kor nem vagyok magamnál... :DD

Szóval van egy 720p-s filmed és ketté is van vágva. Kiírod UDF fájlrendszerrel a DVD lemezekre. Namost ezt mindenféle trükk nélkül vissza is fogod tudni másolni a winyóra!!! Akár egy Total Commander-rel vagy az Intézővel... :K

A gártisz kérdésedre: a DVD lemezről visszamásolva a fájlokat winyóra ugyanúgy írhatóak/olvashatóak/törölhetőek lesznek a fájlok... :R

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#2905) Lui76


Lui76
őstag

Ő izé azt esetleg tudjátok , mi nem jó olyankor 720p-s anyag MPCHC-vel nézve, a mozgás szinte hullámszerűen begyorsul.
Gyalogol a muksó akár, és beszaporáz majd vissza normál ,és így végig...

www.kezmuveskeramia.hu

(#2906) band1103 válasza eae (#2902) üzenetére


band1103
őstag

A számítástechnika alapjaiban foglaltak szerint amit olvasni már tudsz azt másolni is. Tehát ha meg tudod a lemezről nyitni a kedvenc playereddel akkor azt másolni is tudnod kéne a winyóra.

Az ilyen lámai láma kérdéseket :R úgy kellene feltenni a közeljövőben hogy mit csináltál->mi lett az eredménye(hibajelenségek), és mit szerettél volna elérni. Csak tényszerűen! Mivel egyelőre még nem értesz hozzá ezért nem szabad találgatásokba bocsátkoznod, csak közöld a tényeket szárazon és egyszerűen.
Egyébként nagy fájlokat csak udf-be szabad kiírni. Próbálgass újraírható lemezen hogy ne menjen sok nyers lemez a kukába. Tanulni jó az újraírható :R .

Lui76: Milyen rendszer alatt, milyen beállításokkal megy a progi, milyen codec csomag van fent még pluszba?

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#2907) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, nem tudtam, hogy mitől szaggat csomó mkv film, most figyelve a hsz-eket, kikapcsoltam a wmr9-nél a mixing mode-ot, mindjárt minden megy tökéletesen...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2908) sirdond


sirdond
őstag

bakker, valaki megszámolná hányszor is írtam be? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2909) CPT.Pirk válasza sirdond (#2908) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mit gondolsz, honnan tudtam, mivel kell próbálkozni? Csak gondoltam leírom, hogy sikerrel jártam. Ezért fórum, nem? :P

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2910) sirdond válasza CPT.Pirk (#2909) üzenetére


sirdond
őstag

amúgy még mindig ati kártyád van?
mert nekem is az van. lehet hogy ezek nem szeretik a deinterlacinget hd filmeknél :F

(#2911) band1103 válasza sirdond (#2908) üzenetére


band1103
őstag

Jó oks megszámolom :DDD !
2szer adtad tanácsba 2szer pedig megkérdezted hogy mi a fene az. Ez nem olyan sok hogy így kiakadj tőle :))
Azóta rájöttél? Ha igen akkor oszd meg légyszi velem is :R .

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#2912) sirdond válasza band1103 (#2911) üzenetére


sirdond
őstag

igen kaptam választ máshol,de jelenleg nem tudom belinkelni, mert nem jön be az oldal
amint jó lesz megosztom itt is
sajnos angol nyelvű

(#2913) CPT.Pirk válasza sirdond (#2910) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah ati, és a köv pár évben is még tuti ati lesz. Amúgy aktuális catalyst-al mindig.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2914) Lui76 válasza band1103 (#2906) üzenetére


Lui76
őstag

Szóval WinXp (laptop AMD 2x1800Mhz 2Gb Ram 6100Go)
itt olvasottak alapján csak az MPCHC és semmi codec pakk.
Film : Street Kings 720p
(Transformers 720p ugyanitt milliomodszor nézve nem volt gond)
Bár az 1080p-s hangcsúszás miatt babráltam ezt azt de mivel nem volt hatással
asszem visszaraktam mindent ahogy alapban van.

www.kezmuveskeramia.hu

(#2915) CPT.Pirk válasza Lui76 (#2914) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mennyire használja közben procit a gép? Gyanítom, hogy maxon.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2916) eae


eae
csendes tag

először is köszönöm a villámgyors válaszaitokat; remélem nem toltam az egekbe a vérnyomásotokat.:]

(csak, hogy ne kelljen mindegyikőtöknek külön válaszolnom)

@Alex91
@iMaverick
@band1103

pár napja kezdtem még csak hd ripeket szedegetni, s az eltelt időben sok mindennek utánaolvastam különböző fórumokon; az ominózus kérdés csak azért volt égetően fontos számomra, mivel ezzel kapcsolatban több helyen olyan infókat olvastam, hogy UDF-ben való kiírás után (is) csak olvasható lesz az állomány. a gonosz nero is erre figyelmeztetett, amikor kísérletképpen (először még láma módjára persze ISO-ban) bedobtam a 4,3 gb méretű cuccost. persze UDF-ben nem sikonyált, de attól tartottam, ha így írom ki a cuccot, akkor sem tudom a későbbiekben visszamenteni. summa summarum: időt, lemezeket és sok-sok monitornak kiosztott pofont szerettem volna csupán megspórolni.

hála nektek, most teljesen nyugodt vagyok. még egyszer köszönöm a válaszaitokat!:]

(#2917) band1103 válasza eae (#2916) üzenetére


band1103
őstag

Hajráá! :R
És használj előbb RW lemezt majd ha minden klappol mehet R-re is

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#2918) CPT.Pirk válasza eae (#2916) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az iso módban írt lemezen a fájlok maximum 2Gb méretűek lehetnek (egyenként), ha nagyobb egy fájlod, akkor udf módot kell használni. Ha jól emlékszem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2919) Lui76 válasza CPT.Pirk (#2915) üzenetére


Lui76
őstag

720p 50-50 %-ra terheli.

www.kezmuveskeramia.hu

(#2920) CPT.Pirk válasza Lui76 (#2919) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Arra gondoltam, aminél gond van a lejátszással.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2921) Lui76 válasza CPT.Pirk (#2920) üzenetére


Lui76
őstag

Én is.

www.kezmuveskeramia.hu

(#2922) iMaverick válasza eae (#2916) üzenetére


iMaverick
addikt

Nincs mit... :D

Viszont ha Te is lemezes vagy (mint én), akkor javasolnám, hogy (mivel amúgy sem hiszem, hogy lemezről nyitod meg a lejátszóprogival) csomagold be valamelyik tömörítőprogrammal a filmet és úgy írd ki lemezre... Persze csak "tárolás"-os csomagolásra gondolok és pár száz MB-os kötetekben...

Így ki tudsz írni 8-12GB-os filmeket is (ami egyben van) és ráadásul biztos lehetsz benne, hogy sértetlenül kapod vissza amit kiírtál... :C

Én egy ideje már így teszem el a filmeket és eddig semmi gond. (Na jó, volt hogy kifogtam jó kis hamisított TDK DVD-ket, de ez nem a filmelrakási mód hibája! ;] )

Ui. így nem kell szenvedni az UDF-fel sem! :DD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#2923) band1103 válasza Lui76 (#2914) üzenetére


band1103
őstag

A "Nézet->beállítások->lejátszás->kimenetet állítsd át wmr9-re és a "wmr9 mixer mód"-ot kapcsold ki, és jelezd hogy mi lett.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#2924) Bertalanfi


Bertalanfi
csendes tag

Szervusztok, olvasgattam a hozzászólásokat mert érdekelt a hardveres gyorsítás. Nem sikerült beállítanom megfelelően a MPHC-t (nincs kép, illetve van feketeség).....de nem is ez a lényeg. Gondoltam megosztom veletek, hogy a Nero 9 Show Time nevezetű lejátszójában be lehet állítani egy pipával nagyon egyszerűen a hardveres gyorsítást, és láss csodát tényleg működik (legalábbis nálam ennél a filmnél.) Az üröm az örömben, hogy vannak filmek amiket viszont egyáltalán nem hajlandó lejátszani. :W

[ Szerkesztve ]

(#2925) band1103 válasza Bertalanfi (#2924) üzenetére


band1103
őstag

Mert vannak olyan filmek amiknek a DPB size mértéke olyan nagy hogy nem fér bele a hardveres gyorsítás kereteibe. De a szóban forgó nero lejátszó problémái nem csak ebben merülnek ki hanem abban is hogy vagy nem tartalmaz minden codec-et vagy néhány hibás. Ez van. Szvsz a Nero-t száműzni kell és váltani a codec és neromentes megoldásra mert az MPC-.HC saját codecjeiben kevesebb a hiba..

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#2926) sirdond válasza band1103 (#2925) üzenetére


sirdond
őstag

szóval VMR9 mixer mode:
One important thing - mixer mode is needed if you want to view 1080p h.264/vc-1 video correctly. These are encoded with 1088 lines which need to be cropped to 1080 before display. VMR9 only does this with Mixer mode enabled. Without it the aspect ratio is distorted slightly (1088 lines squeezed into 1080, with a 1080p display) and on some movies there will be "noise" (flashing pixels etc.) in the bottom 8 lines.

ergo nem létfontosságú

és a weboldal:
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/dd390956(VS.85,loband).aspx

jaj bocs, nem erre akartam válaszolni

[ Szerkesztve ]

(#2927) Lui76 válasza band1103 (#2923) üzenetére


Lui76
őstag

Ahh közben már kiírtam (és darabokban van) töröltem . A transformersben meg nem csinál ilyent.
Viszont az aláírásomban szereplő gépen ezt beállítva a prociterhelés lement 15-18%-ról 1-4%-ra !!!

www.kezmuveskeramia.hu

(#2928) band1103 válasza sirdond (#2926) üzenetére


band1103
őstag

AHHHAAAAAAAA!
A gogli fordítója nyerte a versenyt mert bár messze nem tökéletesen de legalább érthetőbben fordította le mint más fordító. Persze neked is :R a segítségért!
Most már értem hogy mit és miért csinál az a mód. mondjuk néha elkelhet...

Lui76:
Jut eszembe: wmr9 (renderless) beállítását akartam javasolni nem pedig a sima wmr9-et, de úgy látom sikerült jól értetted :R. Azok után amit most megtudtam a wmr9 mixing mod-ról nem csoda hogy leesett a cpu terheltség miután kikapcsoltad :DDD.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#2929) sirdond


sirdond
őstag

ok, sikerült találnom egy beállítást, amivel nem szaggatnak a hd filmek vmr9 mixer mode mellett. az internal filters fülön a source filters résznél a matroska mellől ki kell venni a pipát
előtte azért haali media splittert telepíteni kell, mert csak azon belül lehet audio hangsávot és feliratot váltani

valaki kipróbálná még?

(#2930) sirdond válasza tdd587 (#2888) üzenetére


sirdond
őstag

na és talán sikerült megoldani a 24p-s problémát is
most már az is normálisan működik
de ez még hosszabb tesztelést igényel, mert csak bele-bele nézegettem egy két filmbe

(#2931) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

Sziasztok!

Feltettem ezt a mocskos FFDShow-t és elcseszett nekem valami beállítást az MPC HC-ben.. Azóta leinstalláltam, de néhány mkv filmnél csak a nagy feketeséget látom, a hang az megy viszont egyes mkv-k meg mennek jól. Azelőtt ment minden film úgy ahogy kell, de egyszerűen nem jövök rá, hogy mi állítódott el... 1081-es MPCHC a 2009.03-as DX-el.

Valami tippet adjatok légyszi, már két napja szívok vele...

(#2932) PuMbA válasza Poplacsek (#2931) üzenetére


PuMbA
titán

View-->Options-->Internal Filtersben mindent bepipálsz.

Más: 1070-es MPC-HC változtatás : increased the limit ref_num up to 16 (Nvidia) only for Vista and HD(1280 and upper). Vajon miért csak nVidián?

[ Szerkesztve ]

(#2933) Poplacsek válasza PuMbA (#2932) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Köszi, sajna még gubanc van...
Na szóval, ha az internal filtersnél a Transform Filters alatt a H264/AVC (DXVA) be van kapcsolva akkor néhány filmnél nincs kép.. Ha kikapcsolom van kép csak szaggat és nincs GPU gyorsítás... És ez az FFDShow felpakolása óta műxik így...

(#2934) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

Tudja valaki, hogy pontosan hol tárolja a MPC HC a beállításait? Alaphelyzetbe állítás nélkül hiába teszek fel másik verziókat, a problémám jelentkezik minden verzióban...

(#2935) CPT.Pirk válasza Poplacsek (#2933) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez érdekes, sokáig használtam együtt mpcHC-t ffdshowal, sosem keveredtek össze. ffdshhow-t a sima mpc-hez használtam csak.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2936) band1103 válasza Poplacsek (#2933) üzenetére


band1103
őstag

"...Ha kikapcsolom van kép csak szaggat és nincs GPU gyorsítás..."
Mert ekkor átveszi az FFDShow a lejátszást a saját ffmpeg codec-ével ami viszont nagyobb CPU igényű mert jobb minőségben játszik le.

"...ha a H264/AVC (DXVA) be van kapcsolva akkor néhány filmnél nincs kép....."

Azért nincs akkor kép mert az nem DXVA ready film. Ekkor kellene betöltődnie az MPC-HC saját (ffmpeg) jelzésű H264/AVC vagy VC1 codec-je. Csakhogy szvsz a FFDShow a feltelepülésénél észlelte hogy a rendszerben nem saját ffmpeg codec van beregisztrálva ezt hibának vélte és az MPC-HC(ffmpeg) codec-ének a regisztrációját felülírta. A player észlelte hogy a film nem DXVA ready és szerette volna betölteni a saját ffmpeg codec-ét de helyette csak az FFDShow ffmpeg-jét töltené be sajátjaként de nem tudja mert nem a sajátja. Viszont mikor kikapcsolod a playerben akkor már engedi a player hogy az FFDShow betöltse saját ffmpeg-je.

Végül mikor leszedted az FFDShow -t az természetesen kitörölte magát a regisztrációs adatbázisból is de nem regisztrálta vissza azt az MPC-HC (ffmpeg) codec-et aminek a regisztrációját akkor törölte mikor feltelepítette magát.
Ez persze erősen szvsz úgyhogy úgy tudnád leellenőrizni a felvetésem ha manuálisan újra tudnád regisztrálni az MPC-HC (ffmpeg) codec-ét.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#2937) Poplacsek válasza band1103 (#2936) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Halihó!

Köszi az eszmefejtegetést! Szerintem jól gondolod, valami ilyesmi történhetett, mert ez megmagyaráz mindent. Most már csak azt kellene kitalálni, hogy hogy lehet újra regisztrálni az MPC-HC saját kodekjeit. Ha hazaértem megpróbálom az installálós verziót, hátha az megcsinálja. :U

Az egyébként normális, hogy az FFDShow saját kodekjével AMD 5200+-os kétmagos procival is szaggatnak az 1080p-s filmek 50-70%-os magterhelések mellett?

(#2938) band1103 válasza Poplacsek (#2937) üzenetére


band1103
őstag

szvsz nem normális. Annak a procinak már izomból kéne elvinnie a filmet. Milyen kimenet van választva? Ha xp-d van válaszd a wmr9(renderless)-t és benne kapcsold ki a wm9 mixing (keverő) módot.

CPT.Pirk: Én már régebben jártam így de már nem emlékszem tisztán...

PuMbA: Vajon miért csak nVidián?
Ez így ebben a formában nem újdonság, hiszen a 1280x405 -ban eddig is DXVA ready volt a ref_num 16. Majd ha 1920x1088-ban is menni fog neki ekkora érték mellett majd az lesz a hír.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#2939) PuMbA válasza band1103 (#2938) üzenetére


PuMbA
titán

Az van odaírva,hogy megy 1920x1088ban : "1280 and upper"

[ Szerkesztve ]

(#2940) band1103 válasza PuMbA (#2939) üzenetére


band1103
őstag

Bocs, (nekem) nem volt egyértelmű hogy a felbontásról beszél azt hittem build :B
Egyébként honnan az infó?

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#2941) PuMbA válasza band1103 (#2940) üzenetére


PuMbA
titán

[link] 1065 és 1070

[ Szerkesztve ]

(#2942) band1103 válasza PuMbA (#2941) üzenetére


band1103
őstag

:R
Nehezen igazodok ki ezen az orosz oldalon.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#2943) vargalex válasza band1103 (#2940) üzenetére


vargalex
félisten

Itt mindig megtalálod a change logot.

Alex

(#2944) Poplacsek válasza band1103 (#2938) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Feltettem a friss-ropogós installálós 1093-as MPCHC-t, de nem jó továbbra se... :W Érdekes, hogy visz DXVA kompatibilis és nem kompatibilis mkv-kat is jól, viszont egyes filmek meg el se indulnak, csak a fekete képernyő + hang. Köcsög FFDShow hogy a rákba csinálta ezt :F Ezt az FFMpeg újra regisztrálást valahogy ki kellene okoskodni, nem akarok Winreinstallt :(

(#2945) band1103 válasza Poplacsek (#2944) üzenetére


band1103
őstag

Még nem csináltam úgyhogy csak találgatok.
Az a jó hogy külön is le lehet tölteni azokat a codec-eket amik egyébként a progiba vannak integrálva, de továbbiakban használjuk rájuk a filter szót.
Tehát töltsd le a filtert innen a 32bites op.hoz innen pedig a 64bites op-hoz. A zip tartalma egy MPCVideoDec.ax file lesz amit akárhova tehetsz de előnyős ha inkább az mpc-hc könyvtárába teszed.
Majd vedd elő a playert és a Nézet->beállítások->külső szürők-nél válaszd a "szűrők hozzáadását". Az előugró ablakból a bal sarokba van egy tallózás gomb. Azzal nyisd meg az MPCVideoDec.ax fájlt és add hozzá a listához és a jobb oldalt válaszd a "Használat" -ot.
Nem tudom hogy újra kell-e indítani az egész rendszert de a progit biztos. Remélem ez hatásos lesz. Ha nem akkor már én sem tudok mit kitalálni.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#2946) Poplacsek válasza band1103 (#2945) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Cimbora!
Most jött el az ideje, hogy bontsak egy sört az egészségedre! :R Úgy csináltam ahogy leírtad és végre flottul működik minden filmmel az MPC-HC, úgy ahogy FFDShow install előtt! DXVA gyorsítással, gördülékenyen és nincs többé fekete képernyő, nem kell win reinstall, Köszönöm szépen! :K
Melegen ajánlom mindenkinek a lenti leírást aki szív az MPC-HC filterekkel valami egyéb kodekcsomag miatt!!!

[ Szerkesztve ]

(#2947) sanzi89


sanzi89
addikt

Könyörgöm, valaki segítsgen mert már a falat kaparom, olyan ideges vagyok.

Van egy ASUS noti, Intel P8600-as procival egy HD3650 társaságában, és az 1080-as mkv filmek nézhetetnelenk. Az alap VLC (9.8) eddig mindent vitt, bár mkv-t még sose próbáltam, csak avikat, de most elég sűrűn beakadozgat. Olvasgattam neten, feltettem a KMPlayert, azzal a nagy semmin kívül nem értem el sokat. Majd valami Media Player Home Cinema izét, azzal kép sem volt. Ez után jött a Matroska telepítése, de mintha fel se tettem volna. Ajánlottak Power DVD-t, hogy a nem tudom milyen filtert adjam hozzá a Media Player Classishoz, de az se jött be. Most ott tartok, hogy itt egy 250e-es noti, és nem tudok megnézni egy tetves videót. Mit csináljak?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2948) PuMbA válasza sanzi89 (#2947) üzenetére


PuMbA
titán

Törölj le minden kodeket ,lejátszót,splittert a gépről és: [link]

(#2949) Lordus


Lordus
senior tag

hali!

szeretnék venni egy asztali dvd lejátszót.
feltételeim: hdmi csati, usb csati ÉS az, hogy lejátssza az egy dvd-nyi *.mkv filmet. (gondolom ez már tömörített)
Van erre esélyem? Létezik ilyen a piacon elfogadható áron?

köszi!

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#2950) band1103 válasza Lordus (#2949) üzenetére


band1103
őstag

Láttam már ilyet. 1 éve volt 75 ezreske. Érdemes keresgélni hátha azóta lentebb ment.
De a ma már más a sláger. Végy egy WDTV-t (olcsó és jó) és végy hozzá egy külső usb-s vinyót (ha még nincs de jó egy 16GB-os pendrive is) és go!

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.