Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40992) Chal


Chal
addikt

Egy lakásban megörököltem a régi tulaj konyháját, ami egy 15 éves IKEA Faktum (ugye ez már kifutott). Volt benne egy Siemens elektromos sütő, erősen kendácsolva. A sütő alsó tartókonzolok sem Ikeásak voltak, ráadásul a régi tulaj, vagy az asztalosa szétbarmolta az egészet: csavarok beszakítva, a lap szétszakadva a csavaroknál, stb... Na ebbe a kókányba szeretnék tenni egy Neff B45CR-t. A régi sütő kiszedése után már láttam hogy ez nem fog menni, ezért tervezem a teljes sütőszekrény elem cseréjét Ikea METOD-ra.

Csinált már valaki ilyet? Mindkét rendszer 60x60x80 méretű, így gondolom a Metod szekrény betehető a Faktum alsószekrány sorba. A Neff B45CR beépítési doksi az alábbi belső méreteket várja el:

szélesség: 560mm
magasság: 600mm

Kinézett Metod szekrény:

https://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/70213569/

Konzol:

https://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/10301960/

A legfőbb gond, hogy nem tudom, hogy a konzollal együtt mennyi lenne a Metod belső mérete, lesz e 560mm széles hely. A mostani konzol is azon vérzik el (a mellett hogy szét van gányolva), hogy a konzol + a rögzítőcsavarjainak a feje miatt a Neff már nem megy be, illetve nagyon meg kéne nyomorgatni + szétkarcolni, amit nyilván nem szeretnék. Az új konzolra azt írja az Ikea, hogy 56.4cm a szélessége (56 cm a Neff sütő), de a belső szélesség nincs meg. Ugye van anyagvastagsága is a lemeznek + ha kilógnak egy kicsit is a csavarok, akkor cseszhetem ezt is :(

Illetve a másik amit nem tudok, hogy a konzollal kihozható e 600-as magasság a munkalap alja és a konzol közöttl. Mondjuk ez a kisebb gond, mert nyilván oda fúrom ahova akarom...

Ha szerelt már valaki Metod szekrénybe bármilyen 56 széles sütőt, akkor jöhetne egy kis ész :) Holnap meg kéne vennem a motyót, mert jön az asztalos (ő csak munkalapot fog cserélni) + villanyszerelő hétfőn, ha pedig akkor kéne kapkodva elmenni venni valamit, akkor ezek itt fognak hagyni, és 2030-ban lesz legközelebb szabad időpontjuk :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.