Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43901) moddingR


moddingR
aktív tag

Sziasztok!

ID-Cooling SE-226-XT Black cpu hűtő ventijét szeretném lecseréni egy (A)RGB-s halkabb, jobb teljesítményűre.
Ebben kérném a segítségeteket. Köszönöm! :R

(#43902) sittes79 válasza abridabri (#43900) üzenetére


sittes79
addikt

Sima is lehet, nem vagyok rgb fan sőt..köszi az ajánlásokat. :R

(#43903) bnorci71


bnorci71
addikt

Sziasztok!

Most fogom átköltöztetni a konfigot egy Asus Prime AP201 házba
Asus TUF B450M Pro-S + R3 3500X + Asus TUF 6700XT OC

ami a kérdés
A VGA és a ház alja között kb 2ventilátor vastagság lesz max. Lehet ide ventit betenni ez nem gond alulról fújná a VGA-ra a levegőt.
Ami az aggodalmam a ventilátorok között egy bizonyos távolság alatt olyan a turbulencia, hogy az első venti ront a második hatásfokán jelen esetben a VGA-n.
Persze ez venti fordulat stb függvénye.
Ami felmerült bennem. Egy keret amivel a VGA rögtön a ház aljáról a kinti levegőt szívná. Itt a porszűrő negatív hatása a kérdéses

Vélemény?

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#43904) Zamma válasza bnorci71 (#43903) üzenetére


Zamma
őstag

Létezik olyan a Noctua-nak külön ecélra kapható venti "távtartója", megnyzgtatlak, nem fog a turbulencia bekavarni, szerintem ezt némileg túlgondolod...

Egyszerűen tegyél oda 2 db jól nyomó és halk ventit (pl. Ventro Pro), ezzel a gondot meg felejtsd el. ;)

A vga-d ventije is később fog bekapcsolni, ezáltal kíméled azok ventijeit és nem kell aranyáron majd cserélned sem.

(#43905) Zamma válasza sittes79 (#43902) üzenetére


Zamma
őstag

Ha megnézted volna akkor láttad volna hogy egyik sem rgb-s... :U

(#43906) sittes79 válasza Zamma (#43905) üzenetére


sittes79
addikt

what?

mondom nem érdekel az rgb, nem értem a kérdést :F

(#43907) bnorci71 válasza Zamma (#43904) üzenetére


bnorci71
addikt

Ok köszi.
1x valahol régen láttam valami videót erről és megmaradt bennem mint lehetséges probléma. Úgy is nézegetni fogom a hőmérsékleteket az elején csak gondoltam ha valakinek van konkrét tapasztalata minek tapossam az ösvényt :D
Az érveid az én fejemben is megfogalmazódtak, hogy a VGA venti később kapcsol kevesebbet kel mennie ami előny.
Be Quiet! venti van 2db a többi is az lesz a házba azok bejöttek, vagy Asus lassan minden Asus a házban lap, VGA, ház,

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#43908) kavalkád


kavalkád
aktív tag

hello, kellene egy kis segítség.
nagyon zúgott a tápom ventije, kiszereltem, mondván veszek bele újat, a baj csak az, hogy vagy félreértek valamit, vagy nem találok ilyen méretet.

ez a típusa: Silence RL4Z B1352512LB-3M.
lemértem és valóban 135mm a szélessége és ilyet sajnos nem találok. a házba beférne a 140mm-es is, de nem tudom, hogy annak jó helyen lesznek-e a furatok.
két szomszédos furat távolsága 120mm.

a kérdés az, hogy a 140-es ventillátoroknak is 120 a furattávja, ez szabvány lenne?

(#43909) abdulka1 válasza kavalkád (#43908) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Sajnos ezeknek a speciális ventilátoroknak, egyedi a méretezése. A szabvány140-es ventik furatközép távolsága 125mm a 120-as ventilátoroké pedig 105mm.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#43910) moddingR válasza moddingR (#43901) üzenetére


moddingR
aktív tag

Esetleg ARCTIC P12 A-RGB 120mm (ACFAN00231A)?
A konfig az adatlapomon szerepel, továbbá 5V-7V-on lenne főként használva.

(#43911) Zamma válasza sittes79 (#43906) üzenetére


Zamma
őstag

És miért nem érted? :F

Kaptál egy kérdést és két ajánlást adribadritól:
"RGB vagy lehet sima is ?
TT Toughfan14 / BQ SWings4 140 -re szavazok."

A két ajánlott venti egike sem RGB-s!

Erre írod hogy "Sima is lehet, nem vagyok rgb fan sőt..köszi az ajánlásokat. "

Erre írom hogy "Ha megnézted volna akkor láttad volna hogy egyik sem rgb-s..."

Leesett már? ;)

(#43912) Zamma válasza bnorci71 (#43907) üzenetére


Zamma
őstag

A BQ-t nem véletlenül nem írtam. :B
Próbáld ki, de ha nem lesz jó akkor ne lepődj nagyon meg. :R

(#43913) Zamma válasza moddingR (#43910) üzenetére


Zamma
őstag

Igen, annak jónak kell lennie.

(#43914) Zamma válasza kavalkád (#43908) üzenetére


Zamma
őstag

Gyorskötöző, ragasztópisztoly, stb... nem agymátét, meg lehet ezt oldani.
Az Arctic P12/14-et ajánlják a tápjavítás topikban erre a gondra, ha további kérdésed volna fáradj át légyszi oda, ez itt off.

(#43915) kavalkád válasza Zamma (#43914) üzenetére


kavalkád
aktív tag

Valóban nem agymátét, sőt agyműtét sem. A kérdésem a furat távokról szólt - mint gondolom olvastad - nem arról, hogy mit vegyek helyette, vagy hogyan oldjam meg. A topik readme pedig nem írja, hogy nem lehet tápventilátoros kérdést feltenni, én nem gondolnám offtopic-nak. Remélem nem zaklatott fel nagyon a kérdésem.

abdulka1: Kösz, hogy megválaszoltad a tényleges kérdésemet!

(#43916) Rowon válasza kavalkád (#43915) üzenetére


Rowon
veterán

Alternatív megoldásként rakhatsz bele bármilyen ventilátort, csak vezesd ki a házból és kösd rá az alaplapra. 135 mm-es méretben talán Hong Huát lehetne netről vadászni, vagy van olyan Be quiet! hűtő, amit 135-ös ventivel árultak. Azt ritkán, de látni Haprón.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#43917) sittes79 válasza Zamma (#43911) üzenetére


sittes79
addikt

Szerintem engedjük el :DDD

(#43918) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

Van arra kidolgozott megoldas (termek), hogy a ventiket magnessel lehessen rogziteni a hazikoba?
A hazba egy mesh oldalfalra szeretnek rogziteni (lehetoleg nem diy modszerrel) a ventit anelkul, hogy elkezdenem furkalni.

Ha mar diy ...
Most az alaplap vrm huteset egy m.2-es hutobordaval oldottam meg ugy hogy gyorskotozovel rogzitettem. [kép] [kép]
Erre van szofisztikaltabb megoldas?

:R

(#43919) bnorci71 válasza Zamma (#43912) üzenetére


bnorci71
addikt

a kisebb légszállítása miatt?

detroirtw
ez milyen jó ötlet :C
a megoldásnak meg én a melegragasztóval a csavar helyére a mágnest. Vagy csavar a csavarhelyre és mágnes
vagy a Noctua távtartót csavarozod a ventihez és úgy a mágnes

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#43920) detroitrw válasza bnorci71 (#43919) üzenetére


detroitrw
addikt

Ha nincs akkor a szabadalom dijmentesen felhasznalhato! :))

Egy ilyen vibratormentes (vagy mi :B ) megoldassal lenne a legjobb, a lapos vegebe egy pici eros magnes beagyazva :U
Akar ugy hogy ez a gumis anyag a magnest teljesen korbefogja, hogy ne legyen fem a femmel kapcsolat.

Amugy igen meg tudnam oldani, de ezt annyira olcso megoldasnak iteltem, hogy kar lenne belekezdeni. Inkabb megvennem boltba :P

[ Szerkesztve ]

(#43921) detroitrw válasza detroitrw (#43920) üzenetére


detroitrw
addikt

A link kimaradt :DDD

(#43922) bnorci71 válasza detroitrw (#43920) üzenetére


bnorci71
addikt

Be Quiet! ventinek van aminek gumi ágya van és egy műanyag tüskét tolsz bele a másik oldalról.
Na most a műanyag tüske helyett a megfelelő méretű mágnest bele?
Biztos van más ventinek is ilyenje.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#43923) Vigneau válasza bnorci71 (#43922) üzenetére


Vigneau
félisten

Pl. a NoiseBlocker eLoop is hasonló. :K Bár azt meg csak push-ban javallott használni.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#43924) detroitrw válasza bnorci71 (#43922) üzenetére


detroitrw
addikt

nem mondom hogy nem lenne elég ereje annak a kis mágnesnek, de inkább nagyobb lenne jó, így utólag belegondolva :K
valami ilyen süllyesztett likas ~15mm-es átmérővel klikk (bár ezzel meg lehet tönkreb@sznám a házat ha le akarnám szedni :DDD )
lenne egy 200-as venti is nem szeretném ha valami oknál fogva elengedné magát a kicsi mágnes :))

más:
van most egy 2 tornyos cpu hűtőm, amire 120-as ventik vannak azzal a fém szorítóval rögzítve
van egy bontatlan 140-es SHADOW WINGS 2, ezt tudnám valahogy rögzíteni? léteznek ilyen fém rögzítő adapterek 140-es ventikre?
ill. ezek a rögzítések mennyire vannak szabványosítva? (gondolom semennyire, de hátha mégis ;] )

:R

[ Szerkesztve ]

(#43925) bnorci71 válasza detroitrw (#43924) üzenetére


bnorci71
addikt

https://www.euromagnet.hu/pot-m%C3%A1gnesek-1
minden IS van, gumírozott is
nézd meg mit tart meg egy mágnes :Y
5x2mm 0,6kg ebből raksz fel 4db-t 2,4kg
5x6mm 0,9kg

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#43926) abridabri válasza bnorci71 (#43925) üzenetére


abridabri
veterán

Gondolom hamar kinyír egy venti motort egy ilyen erős csapágy .

(#43927) S:type


S:type
lelkes újonc

Sziasztok!
Szeretném fejleszteni a konfigom hűtését.
Fractal Design Pop Air házam van, kaptam már ezért bőven kritikát de nekem nincs vele bajom. A hozzá kapott ventillátorokat szeretném cserélni. Elől 2x120mm, hátul pedig 1x120mm venti van.

A következőképpem képzelem el az új hűtési rendszert:
Elől: 2 x 140 mm (RGB)
Felül: 2 x 140 mm (nem RGB)
Hátul: 1 x 120 mm (RGB)

Bevittem már egy PC boltba, akkor azt mondta az eladó, hogy teljes átépítés mert ez így gatya de ez most nem opció. Egyébként Ryzen 7 5800x + Dark Rock Pro 4 dolgozik még a házban.

Milyen jó minőségű hűtést ajánlanátok? Bármilyen opció szóba jöhet.
A be quiet!-ről sokat olvastam és a jó hűtés mellett a hang is nagyon fontos ezért elsősorban ezekben gondolkodtam. Konkrét típus is jöhet.

(#43928) bnorci71 válasza abridabri (#43926) üzenetére


bnorci71
addikt

na látod ez nem jutott eszembe, bár attól, hogy erős nem tudom mekkora az erőtere eléri-e a motort

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#43929) IvI88


IvI88
tag

Sziasztok!
Gigabyte B550M Aorus Elite alaplapom van amin 2 db rendszer ventilátor csatlakozó van. Lehet olyat csinálni, hogy egy kettes és egy háromas elosztóval kötöm be az 5 db ventilátoromat? A kettes ágon 2db 140mm-es bequit (be), a háromas ágon 3db artic f12 (ki) lenne.

üdv: Tomi

(#43930) abdulka1 válasza IvI88 (#43929) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Lehet! Az alaplapi csatlakozók lazán elbírnak ennyi ventilátort.
Ha elfogadsz egy tanácsot, először csak két ventilátort köss be kifúvó irányba, mert ha meglesz a pozitív nyomás, talán kevésbé fog porosodni a ház beltere.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#43931) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Sziasztok!

Van egy Kolink Observatory Mesh házam és jelenleg a távirányítójával használom a ventilátorokat. (sebesség és világítás szabályzás egyaránt)
Szeretném az alaplapra is rákötni, de nem egészen tudom hogyan kellene ezzel a kábellel.

Ez egy Msi B350m Mortar lap, de ilyen 3 pines csatlakozó nincs rajta tudtommal.
Hogyan lehetne ezt megoldani?
Köszönöm a segítséget!

(#43932) techlock válasza bnorci71 (#43903) üzenetére


techlock
csendes tag

Ilyen házam van nekem is. Jó választás, nagyon szép élőben. :C
Jelenleg még nincs benne VGA, ezért nem tudok még valós adatokat mondani a hőfokokról, de az alábbi videó lehet, hogy tud segíteni.

https://www.youtube.com/watch?v=-xDw0gxslCY

Alfa Romeo 159 Sportwagon

(#43933) bnorci71 válasza techlock (#43932) üzenetére


bnorci71
addikt

köszi
közben kiderítettem a ház elejére a táp alá is mehet egy HDD a másik meg alá a aljára így 2 venti biztos befér a VGA alá.
A hőfokokat majd meglátjuk.

Tegnap elkezdtem összerakni illetve csak kiszedni a régi házikóból a gépet. Kap a régi 4x4Gb helyett 2x16Gb-t. Jött is rögtön a probléma a Kingston Ram magasabb így a BQ SHADOW ROCK LP nem megy fel.
Illetve felmegy csak fordítva és ez a kérdés a tömeghez nagy gond?
a lap egy Asus TUF B450 gaming

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#43934) Zamma válasza bnorci71 (#43919) üzenetére


Zamma
őstag

Pontosan. Halk, ellenben nem hatékony.

(#43935) Zamma válasza S:type (#43927) üzenetére


Zamma
őstag

Első körben ár/érték alapon az Arctic P12/P14 szériát tudom javasolni.
Ha BQ-ben akarod megoldani ezt a kérdést nem lesz sem halkabb, sem hatékonyabb, csak drágább.
A procid nem meleg némileg és amiatt hangosak a házventik? Mert a DRP4 nem épp a legjobb választás az új Ryzenekre.
Max UV, PBO-val tudsz némileg a hőn lejjebb húzni. Ha a vga-d 6700/3070-nél nagyobb akkor inkább ennek a cseréjét javaslom a ventik helyett.

(#43936) S:type válasza Zamma (#43935) üzenetére


S:type
lelkes újonc

A CPU 40 Celsius körül mozog, terhelés alatt kb. 60.
RTX 3070 Ti GPU van a gépben, 30-40 Celsius kb. a hőmérséklete.
Némi konfiguráció után sikerült megtalálni az optimális beállításokat a BIOS-ban. Alapvetően nincs bajom ezzel a rendszerrel most de szeretném a maxot kihozni belőle. Ha ugyan ezeket a hőmérséklet értékeket tudnám hozni halkabban már annak is örülnék. A gép egyébként fejmagasságban van, mellettem ezért nem mindegy mekkor a zajterhelés.

A BQ termékekhez nem ragaszkodom, ezekről olvastam, hogy halkan és hatékonyan üzemelnek ezért gondolkodtam ebben. Csak, hogy valami konkrét is legyen:

1x Be quiet! LIGHT WINGS 120mm PWM (RGB)
2 x Be quiet! LIGHT WINGS 140mm PWM (RGB)
2 x Be quiet! Pure Wings 2 140mm (nem RGB)

Ezt a rendszert javasolták egy helyi PC üzletben.

Ha bármilyen más konkrét javaslat van akkor szívesen veszem és utána nézek.

(#43937) Grózi válasza Zamma (#43935) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kicsit túltolod megint a P12/14 imádatot,mert azért a Silent Wings nem egy kategória vele mínőség terén és a hang/teljesítmény mutatója is jobb,még ha nem is akkora léptékkel mint az ára.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#43938) Zamma válasza Grózi (#43937) üzenetére


Zamma
őstag

Lehet hogy túltoltam.

Ha valaki nem ír árat én alapvetően alulról indulok, ár/érték alapján, mindenkitől elnézést! :R
(Nekem sem Arctic-ok vannak kizárólag... van Noctuáig sok minden)

Az lett volna a célravezető hogy Silent Wings-et ajánlok egyből? De hát abban nincs is RGB-s...

(#43939) Zamma válasza S:type (#43936) üzenetére


Zamma
őstag

Felülre felesleges kettő ventit tenni, elég csak a fenti hátsóba.

Ha halkabb rendszert akarsz akkor jó lesz amit írtál, de majd jön Grózi és megszakérti.

(#43940) bnorci71 válasza Zamma (#43934) üzenetére


bnorci71
addikt

ehelyett a XPG Vento Pro helyett alternatíva?
nem kapható, HA-n sem találtam
illetve ha Best Buy az se baj :)

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#43941) Zamma válasza bnorci71 (#43940) üzenetére


Zamma
őstag

Most látom hogy hogy elment a Ventro ára...

Párat olvass feljebb hogy mi az olcsón jó, nem írom már le újra mert kikapok... :B

(#43942) tomgabor


tomgabor
senior tag

Noctua Redux NF-P14s mennyivel hangosabb(motor hang, lapát vibráció) mint az NF-A14 PWM? Az A14 nekem túl hangos már 20%-on is, a motor búgását lehet hallani ami engem zavar.

2021 előtti Arctic P14 PWM jó volt, de amit 2022-ben vettem már fütyülnek több rpm tartományban. Az A-RGB elvileg nem fütyül, de búg-e?

Igazából valami olyasmit keresek mint a szürke Arctic F14 PWM PST CO, ezek nem búgnak/fütyülnek, nincs lapát vibráció, egyetlen hibája hogy 2 év után elfogy a csapágy kenése és mivel zárt maga a csapágy, így se olajozni, se zsírozni nem tudom.

(#43943) konci79 válasza tomgabor (#43942) üzenetére


konci79
őstag

Ha külföldi rendelés is játszik, amazon.de, Thermalright ventik jó áron vannak, és nálam kiválóan teljesítenek.
Pedig háklis vagyok a zajokra.
Én 3 db C12-t és 2 db B14-et vettem, abszolút megérte. Csak itthon nincsenek sajna.

[ Szerkesztve ]

(#43944) demmer123


demmer123
őstag

ASUS ROG STRIX XF120

Cpu bordára megfelel? Arctic p12 maxtól megválok

(#43945) Zamma válasza demmer123 (#43944) üzenetére


Zamma
őstag

Mi a probléma, hangos vagy meleg? Mondjuk a R7700X tud melegedni... :U

(#43946) demmer123 válasza Zamma (#43945) üzenetére


demmer123
őstag

Cicereg, legalacsonyabb fordulaton is elkezd időközönként keregni.

(#43947) Zamma válasza demmer123 (#43946) üzenetére


Zamma
őstag

Mennyi összeget szánsz rá, 1 vagy 2 ventit használsz?

Amit leírtál több fórumtárs a magas fordulaton való járatást próbálta és némelyeknek segített. Próbáld ki, hátha megoldja... ingyen. ;)

[ Szerkesztve ]

(#43948) demmer123 válasza Zamma (#43947) üzenetére


demmer123
őstag

Próbáltam fél napot ment úgy, semmi javulás... 2 db kéne

10-12k két darabért együtt. Asus annyiból kijön.

[ Szerkesztve ]

(#43949) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

FractalDesign Torrent Compact-ot használok, Fronton (a gyári) 2x180-as fan-okkal push, hátul 1x120 pull, alul 2x120 push (VGA alatt közvetlen) felállásban. CPU cooler egy PeerlessAssassin. (komplett setup a leírásom alapján)

Lamentálok, hogy lecseréljem-e a PA-t egy AFIII-ra. Abban kérném a tanácsotok első sorban, hogy milyen setup-ban rendeznétek át az airflow egy AIO esetében. Frontra 360 vagy alulra 280-as radiatoros verzióban? Illetve az adott radiátor milyen módon helyeznétek el (push/pull)?

AIO-m sose volt, így lehet blődséget írok, de bennem az alábbi koncepciók fogalmazódtak meg:
a, Frontra egy 360-as setup, push-ban, Alul-ra átrakni a 2 180-as ventit push-ba. Mondjuk így csak egy pull marad hátul, így erősen "túlnyomásos" lenne a ház, nem?
b, Alulra 280-as setup pull-ban, fronton maradna a 2x180 push-ban.

Mit javasoltok?
Ref.:

+1: FanControl fan profile létrehozáshoz valami best practise/guide-ot tudtok?

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#43950) Zamma válasza demmer123 (#43948) üzenetére


Zamma
őstag

Nézve a mostanság látható pofátlan árakat azt mondom próbálj rá, tesztekben a kezdeti felpörgésnek van némi zaja, egyébként 50% alatt halk darab.
Egyébként amire neked kell arra tipikusan a Vento Pro-t ajánlottam volna, de az is elszállt, az EU-ban is készlethiány van és háromszoros áron kapható mint egyébként...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.