Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43801) HREH válasza Malfroy (#43800) üzenetére


HREH
senior tag

FanControl

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#43802) Malfroy válasza HREH (#43801) üzenetére


Malfroy
aktív tag

b550m pro lapom van. megnéztem biost,csak a cpu fan állitja, ott is egy smart curve mód van csak, ami 65 fok alatt 20 százalékon tartja, 65 felett 75 százalékon. én ki akarom kapcsolni a 4 ház ventit , azzal érek el zajtalanabb hangot igazából. fancontrol csak vga-mat látta.

(#43803) HollyBoni válasza Malfroy (#43802) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nekem is B550M Pro4 lapom van. BIOS-ban tudod "grafikonnal" szabályozni a ventiket (mindet), illetve ugyanezt meg tudod csinálni gyári Asrock progival Windows-ban. Utóbbit én nem szeretem, mert nálam állandóan a BIOS beállításait akarja használni újraindítás után, nem azt amit a programban állítottam be. Van egy olyan funkció is ahol megnézni minden ventinél hogy melyik a legalacsonyabb és legmagasabb fordulatszám amit el tud érni. Illetve ugye te %-ban adod meg a ventifordulatot, de ilyenkor azt is kiírja hogy pl. 50% mekkora fordulatszámot jelent valójában. Talán ez a fan-tastic nevezetű dolog.
Van egy-két turpisság, pl. CPU hűtő csatlakozón csak PWM-es ventit tudsz szabályozni, de többiről megy a 3pin feszültség alapú szabályozás is, szvsz jól használható cucc. Kikapcsolni szerintem nem biztos hogy tudsz vele ventit, de ha leveszed 200-300rpm-re, biztos hogy nem fogod hallani.

[ Szerkesztve ]

(#43804) Malfroy


Malfroy
aktív tag

Corsair 4000D Airflow házam van,a benne levő ventillátorok sebességét akarom szabályozni. fancontrol és corsair icue nem látja. mit kell tennem?

(#43805) Rowon válasza Malfroy (#43804) üzenetére


Rowon
veterán

Az alaplapra vannak dugva a ventilátorok? FanControlt emlékeim szerint rendszergazdaként kell indítani, az talán segít.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#43806) Malfroy válasza Rowon (#43805) üzenetére


Malfroy
aktív tag

na végre, egy hasznos segitség :) rendszergazdaként inditottam most, és lát mindent :) pump fan (ha jól tudom ez a táp), cpu és gpu curve kéne most belőnöm minnél halkabbra,úgy hogy játék közben ne főjjön meg semmi.

(#43807) Rowon válasza Malfroy (#43806) üzenetére


Rowon
veterán

Pump fan az a kompakt vízhűtéshez tartozik. Tápban nem tudsz külön vezérelni, csak kődrága tápokban van ilyen funkció, esetleg lehet barkácsolni, de az külön történet.

A rendszerhűtőket látod-e?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#43808) elektrotank


elektrotank
tag

Sziasztok!

Adott egy ASUS TUF Gaming GT502, amibe 10 db 12 centis ventit szeretnék tenni, kizárólag PWM-eseket. Sajnos nem a leghűvösebb ház, épp ezért egy kicsit tanácstalan vagyok az ügyben, hogy milyent is lenne érdemes. A tervek szerint ezeket a ventilátorok egy 10 portos, pwm-es Thermaltake ventilátor HUB-ba lennének kötve. Hozzátenném még, hogy ezek kizárólag rendszerhűtők lennének, tehát se radiátorra, se bordára nem mennének.

Különösebb kiváltságom nincs a kinézetével kapcsolatban. Fehér a gépház. Nem kell világítania. Ha világít is, jobban szeretem a gyűrűs megoldásokat.
Nyilván, szeretném, hogy minél jobb teljesítményű legyen, minél halkabban, de azért nincsenek tévképzeteim. Inkább hajlok a hangosabb és nagyobb légszállítással rendelkező ventilátor felé, ha azzal eredményesebben csökkenthető a ház belső hőmérséklete.

Láttam a T30-ast, ami sok tesztnél platinás helyet foglal el, de kb. 13k itthon. Eddig nem biztos elmennék árban, mert az már 130k lenne. De bármit szívesen meghallgatok. Tetszenek az Artic Bionix féle ventilátorok (legalábbis az egymásba fűzhető lehetőségük).

Jómagam a be quite-t nézegettem leginkább. Kíváncsi vagyok a véleményetekre. :R

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#43809) Zamma válasza Malfroy (#43800) üzenetére


Zamma
őstag

bocsi, nem aktuális...

[ Szerkesztve ]

(#43810) Domestos


Domestos
tag

Sziasztok!

A Thermalright AXP90 X47-el járó slim 92mm-es ventit érdemes lecserélni valami másra?

(#43811) Zamma válasza Domestos (#43810) üzenetére


Zamma
őstag

Igen, mint minden 15 mm-es ventit...
Ha viszont nem fér el a 25 mm-es, akkor max. Noctua, ami meg aranyár kb.
Egyébként milyen procit hűtenél milyen házban, milyen a vga?

[ Szerkesztve ]

(#43812) Domestos válasza Zamma (#43811) üzenetére


Domestos
tag

Sajnos pont annyi hely van a bordának, hogy slim ventivel is épphogy befér. A kérdésem arra utal, hogy a Termalright venti vélhetően mennyire jó, érdemes-e cserélni?

(#43813) Zamma válasza Domestos (#43812) üzenetére


Zamma
őstag

Te, figyelj már ide! Szerinted mitől függ az hogy érdemes-e cserélni?

Attól hogy mennyire melegszik a géped a procitól, vga-tól, vagy hogy gyenge-e a házad szellőzése...
Te meg nem írsz semmit és mi jósoljuk meg hogy neked valyon cserélni kell-e a ventit a hűtődön? :F Legalább azt írnád hogy meleg vagy hangos, de te semmilyen konkrét infót nem írsz...

Az a minimum hogy leírod hogy milyen konfigod van, egyébként esélytelen hogy bárki válaszol...

Pl. ha gyenge a konfigod nem lehet baj, de ha erősen melegszik a procid - amiket az utóbbi 2 évben hoztak ki - akkor esélyes hogy a topflow 15 mm-es ventis hűtő csak hangos lesz és egyfolytában throtthlingol a géped...

(#43814) Domestos válasza Zamma (#43813) üzenetére


Domestos
tag

Azért nem írtam konkrét gépet, mert még nincs összerakva, most rendelgetem össze az alkatrészeket. Egy Asrock deskminit rakok össze intel 14500-al és a fent említett Thermalright AXP90 X47-al, amiből sikerült full rezet rendelni. Amit nem tudok, hogy a Thermalright valami kutyaütő ventit ad rá, vagy teszem azt, majdnem noctua minőséget. Igazából ezt próbáltam megkérdezni. Hangja amúgy tuti lesz rendesen, bármit teszek bele, mert ez a hűtő egy kis low-profile borda, a ventillátor pedig közvetlenül a ház kilyuggatott rácsa mögött van, pedig jó lenne egy légrés a hang szempontjából. Csak nem mindegy, mennyire lesz hangos, és milyen karakterű lesz a hangja. Amúgy ez a konfig nem csak hűtésre ígérkezik limitesnek, hanem teljesítményre is, mert egy 120W-os tápot adnak hozzá, pedig a proci egyedül fel tudna menni 150W-ra csúcson, amit persze ez a hűtő nem bírna el.

(#43815) Rowon válasza Domestos (#43814) üzenetére


Rowon
veterán

Szia,

Itt érdeklődd meg. [link] Szoktam olvasgatni a témát és van olyan fórumozó, aki ugyanezt a barebonet használja egy 5700g-vel és ugyanez a full réz TR hűtője van rajta. Hátha tudnak segíteni.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#43816) Domestos válasza Rowon (#43815) üzenetére


Domestos
tag

A configot ott már kérdeztem, csak a venti ügyében küldtek át ide :).

(#43817) blp85 válasza Domestos (#43816) üzenetére


blp85
aktív tag

Szia!

Ha minden igaz, azon a hűtőn ez van [Thermalright TL-9015]
A Redditen elvileg összehasonlító tesztnek vetették alá, ahol egész jól szerepelt [link].
Ha lehet hinni a tesztnek a Noctua sem sokkal halkabb ennél, úgyhogy szerintem ne kukázd rögtön.

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#43818) Rowon válasza blp85 (#43817) üzenetére


Rowon
veterán

Szerintem se, ha már meg van rendelve a hűtő, akkor előbb ki kellene próbálni.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#43819) blp85 válasza Rowon (#43818) üzenetére


blp85
aktív tag

Nekem az NZXT H7-ben is a felső és hátsó hűtő is Thermalright, szerintem jó minőséget gyárt és olcsó is.

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#43820) barry26


barry26
csendes tag

sziasztok, beszereztem egy Thermalright TL-M12 ventit, a meglévő thermalright assassin x 120-as hűtőre akartam rakni, de úgy néz ki hogy nem tudom felfogatni, mivel 4mm-el szélesebb mint egy normál 120-as venti, elforgatva meg hülyén néz ki. Van ötlet mivel tudnám felfogatni ? vagy inkább engedjem el

(#43821) Domestos válasza blp85 (#43817) üzenetére


Domestos
tag

Köszi a választ mindenkinek! Először kipróbálom majd a saját ventivel.

(#43822) Zamma válasza Domestos (#43814) üzenetére


Zamma
őstag

Van sok tapasztalat már a Deskminivel, a megrendelt réz hűtő nagyon jól belepasszol és abszolút hatékony is, ne cseréld le addig amíg nem próbálod ki szerintem. Ha hangosnak találod akkor jöhet a Noctua slim, de csak a legvégén érdemes.
Ahogy Rowon is írta van fórumtárs aki ezt a hűtőt használja, de ő - mivel neki hangosnak tűnt - később mégis Noctuára cserélte...

(#43823) Zamma válasza barry26 (#43820) üzenetére


Zamma
őstag

Házibarkács megoldás lehetséges, gyorskötöző vagy nagy gemkapocs ráhajlítva esetleg...

(#43824) Rowon válasza blp85 (#43819) üzenetére


Rowon
veterán

Igen, jó a TR. Rendszerhűtő ventim még nem volt tőlük.

Zamma:

Ahogy Rowon is írta van fórumtárs aki ezt a hűtőt használja, de ő - mivel neki hangosnak tűnt - később mégis Noctuára cserélte...

Na lol erről viszont nem tudtam. Hát ja, csak jó az a Noctua ventilátor. :C

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#43825) blp85 válasza Rowon (#43824) üzenetére


blp85
aktív tag

Még decemberben rendeltem ilyen ventilátorokat Thermalright TL-C12C-S X3, a 6 darab (2 doboz) szállítással együtt volt 42 euró , a légszállítása és minősége is rendben van, az ára meg főleg.
Amúgy a processzor hűtőkön is ez a ventilátor van (ami nekem van Phantom Spirit eredetileg fekete volt rajta, de inkább ilyet raktam rá (csak az A-RGB miatt).

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#43826) Zamma válasza Rowon (#43824) üzenetére


Zamma
őstag

Az SFF téma egy külön állatfajta...
Nyilván a kis ház miatti kiélezett melegedési helyzet halk és hatékony megoldása győzelmet hozott a Noctua slim javára, csak győzze az ember mindezt megfizetni...
Ha meg a teljes rákölrést veszem alapul maga a réz hűtő sem olcsó, de a plusz Noctuával már aranyár!

Na, így lehet a rézből aranyat csinálni... :U :B

(#43827) Rowon válasza Zamma (#43826) üzenetére


Rowon
veterán

SFF forma eleve nem olcsó. Akinek arra van pénze, lesz Noctuára is. Én nem turkálok más zsebében, arra költi, amire akarja.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#43828) Sonja


Sonja
veterán

Régebben ugye vettem Arctic P12 Max PWM ventiket (5db-ot), ami problémákat okozott és visszavittem (#43468). Elvileg mind hibás volt. :( Most lecseréltem a házamat, és úgy döntöttem, hogy Arctic P12 PWM PST ventiket veszek bele. Adtam tehát még egy esélyt az Arctic-nak. Nos, ezek a sima P12 ventik bizony nagyon jók! Halkak, de fújnak is! Ja, és nincs semmi olyan problémám vele, mint volt a P12 Max-al (morgás, kerregés, konstans le és felpörgetés)! :K :CMondjuk nem is tudom, hogy mi lenne az előrelépés erről?! :F

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#43829) Rowon válasza Sonja (#43828) üzenetére


Rowon
veterán

Nah, én személy szerint örülök neki, hogy végre jó ventijeid lettek. Emlékszek az esetre.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#43830) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

be quiet! Silent Wings 4 140mm (BL095) -at tudnék vásárolni 7700 ft-ért. Így már megéri? Olcsóbb, mint a Thermaltake Toughfan 14 Black :R

(#43831) Zamma válasza smallmer (#43830) üzenetére


Zamma
őstag

Csak művelődésképpen:
A táblázatban a A BQ PRO modellje fért be ár/érték alapon. A mai ÁK-s árak alapján 300 Ft a difi a két modell (TF-BQ) között. Én simám a Toughfant választanám... :K
Bár azt sem írtad hogy mire használnád... :U

(#43832) smallmer válasza Zamma (#43831) üzenetére


smallmer
őstag

Köszönöm!

Alapvetően ház hűtésre használnám. A legfontosabb, hogy halk legyen és jól "szellőztesse" a házat. :R Toughfan-nál nincsen jobb szerinted?

(#43833) Zamma válasza smallmer (#43832) üzenetére


Zamma
őstag

De van, ökör áron!
Vehetsz például Phanteks T30-akat is és attól instant elemelkedik az asztallapról a házad mint egy drón - csak nem zümmögve, hanem halálos csendben.
Házhűtőnek simán overkill a Toughfan 14 is, de még azt sem tudod hogy milyen házad lesz... :))
Hozzáteszem hogy a leendő konfigod prociját Thermalright Phantom Spirit, vagy Thermalright FROST SPIRIT alatt nem hűteném semmivel.
Háznak meg olyat válassz ahol alulról direktbe tehetsz a vga-ra fújó ventiket a ház aljára.
Oda mehet a 2 Toughfan 14, sima házhűtőnek elég lehet e P14 is.

(#43834) smallmer válasza Zamma (#43833) üzenetére


smallmer
őstag

Az a baj, hogy még én sem tudom, hogy milyen lesz a ház, mert egyelőre azon szenvedek, hogy levegő hűtés legyen vagy aio víz... Szívem szerint az utóbbit tenném, de félek a szivárgástól.

(#43835) smallmer válasza Zamma (#43833) üzenetére


smallmer
őstag

Meg van, hogy milyen házam lesz. Egy Corsair 5000D. Ebbe van szükségem a ventilátorokra.

120mm-esből 7 darab befér, 140mm-esből 4 darab. A 140mm hatékonyabb gondolom.

(#43836) Zamma válasza smallmer (#43835) üzenetére


Zamma
őstag

Melyik 5000d?
A bal oldalit ne vedd semmiképp, mert bedöglik a melegtől a hardvered.
Ha a vga-dra nem fúj direktebe venti az sem jó!

(#43837) smallmer válasza Zamma (#43836) üzenetére


smallmer
őstag

A középső :)

(#43838) smallmer


smallmer
őstag

120mm-es ventikből ház hűtésre mi az ajánlott? A Corsair 5000d-hez.

(#43839) chopin42 válasza smallmer (#43838) üzenetére


chopin42
őstag

Szerintem vegyél egy 5-ös p12 pst packot. És tegyél előre 3-at, hátra és felülre 1et és kösd őket össze. Lehet 8-10* annyit is költeni, de jelentős előrelépés nem lesz, sem zajban, sem teljesítményben. Igen, van Toughfan, vagy T30, van Nfa12*25 és klónjai, de nem igazán indokolt szerintem házhűtésre, hacsak nem kell rgb, speckó dizájn, vagy egyéb extra.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#43840) smallmer válasza chopin42 (#43839) üzenetére


smallmer
őstag

Nincs értelme egy beQuiet-nek vagy egy noctuának? Annyira furcsa, hogy annyi az 5 darab artic mint egy noctua mondjuk.

(#43841) chopin42 válasza smallmer (#43840) üzenetére


chopin42
őstag

Kicsit van, adnak hozzájuk cuccokat, prémiumabb stb. De teljesítményben nagyon nem érik meg a felárat Ha a pénz nem akadály, persze mehet a bequiet is meg a noctua/akármi, de 50%-ig nagyon csendesek az arcticok, max annyi lehet velük, hogy bizonyos rpm-en hummognak, de nem vehető észre, beállítás kérdése (nálam az egyik 5-600 között kicsit "nyíg" de alatta felette néma). Mellesleg előre a p14 pst-ből mehet kettő, hátra pedig a p12-ből kettő, teljesítményben ugyanott leszel, de még csendesebb lesz.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#43842) smallmer válasza chopin42 (#43841) üzenetére


smallmer
őstag

Az elmondható, hogy ha előre rakok be kettő darab 140mm-es ventilátort, azt hatékonyabb mint 3db 120 mm-eset?

(#43843) chopin42 válasza smallmer (#43842) üzenetére


chopin42
őstag

A saját lian li lancool2-ben kipróbáltam, teljesítmény ugyan az, zaj kicsit kisebb. +-1 °C. Most is így használom.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#43844) Zamma válasza smallmer (#43842) üzenetére


Zamma
őstag

Százszor felmerült kérdés, ár/érték/zajszintben a 3x120 jobb.

(#43845) demmer123


demmer123
őstag

Arcit p12 max helyett van más alternatíva proci hűtőre? Cicergő hangot ad ki legksiebb fordulaton is és már zavaró főleg hogy így asztalon van a gépházam fülem mellett kb.

(#43846) Rowon válasza Zamma (#43844) üzenetére


Rowon
veterán

Zajszintben?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#43847) chopin42 válasza Zamma (#43844) üzenetére


chopin42
őstag

Említett ventiknél kb egál, kontrollált körülmények, saját teszt.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#43848) Grózi válasza Rowon (#43846) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Abban eleve a 2 db 140-s nyer.viszont teljesítményben a 3*120.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#43849) Rowon válasza Grózi (#43848) üzenetére


Rowon
veterán

Ez szerintem is így tűnik logikusnak, azért is lepődtem meg Zamma válaszán, hogy a három 120-as venti halkabb, mint a két 140-es.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#43850) Grave_444 válasza Rowon (#43849) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Én kiszámoltam a légszállítást, esetemben 2x140 5-10%-on belül volt, viszont a zajszint jóval kevezőbb, így amellett döntöttem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.