Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43451) blp85 válasza oreg0503 (#43445) üzenetére


blp85
aktív tag

Ilyenre gondoltál?

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#43452) oreg0503 válasza Zamma (#43450) üzenetére


oreg0503
tag

Köszi szépen.

Zalman-zm-t7-fekete, GIGABYTE B450M GAMING, AMD Ryzen-5-5700G, G.Skill Aegis16GB DDR4, WD 2TB Blue SN570 M.2 PCIe M.2 2280, BE QUIET! System Power 9 400W, Samsung S27E500C Monitor

(#43453) Killer01 válasza oreg0503 (#43445) üzenetére


Killer01
őstag

Szerintem ezt keresed: [link]
Van eladó a hardveraprón bár nem olcsó, 12 centis 8490; 14 centis 9490.

(#43454) Torry


Torry
addikt

Sziasztok!

A Thermalright Macho 120-asomra keresek egy 120-as ventit, mert szegény már hangos lett.
A bestbuy Arctic P12 Pwm-el lenne bármi probléma? Vagy ez csak házhűtésre alkalmas?

Köszi,
P

(#43455) Rowon válasza Torry (#43454) üzenetére


Rowon
veterán

Szia,

Ár-érték arányban a P12 Maxot ajánlanám.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#43456) abridabri válasza Torry (#43454) üzenetére


abridabri
veterán

Mehet rá nyugodtan ,simán átfújja.

(#43457) janos666 válasza janos666 (#43444) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Meg van, mi volt a gond: a FanControl bekalibrálja a minimális fordulatot is, de ezek szerint rosszul. Lenulláztam a min értékeket, és most már be tudom irtálni, hogy hány % a ~200 RPM.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#43458) Torry válasza abridabri (#43456) üzenetére


Torry
addikt

P12 Max lett végül. Köszönöm neked és Rowon, neked is!

[ Szerkesztve ]

(#43459) Rowon válasza Torry (#43458) üzenetére


Rowon
veterán

Használd egészséggel! Ha nem veszed tolakodásnak... személyes meggyőződésem, hogy minden hardverajánlós topiknak jót tennének az egyéni vélemények. Ha megjön a venti, kipróbáltad, és legalább egy pár sort írnál a többieknek róla, az szerintem sokat jelentene. :R

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#43460) Zamma válasza Rowon (#43459) üzenetére


Zamma
őstag

Pláne igaz ez az agyoncsepűlt P12 Maxra... :U

(#43461) Torry válasza Rowon (#43459) üzenetére


Torry
addikt

Eddig imádom, óriási a különbség. 6 év garit pedig nem tudom mikor kaptam utoljára bármire :D

[ Szerkesztve ]

(#43462) Zamma válasza Torry (#43461) üzenetére


Zamma
őstag

Nem pont úgy van ahogy gondolod, mert a max 0-ról indul, nem 2000-ről. Ahogy szokták mondani a hiba a te készülékedben van. Állítsd át a biosban DC-ről PWM-re a vezérlést, vagy ne a pumpa körére kösd, hanem a CASE_FAN-ra. Esetleg kalibráld be a biosban, az is segíthet, vahy a minimális rpm-er manuálisan írd be 0 vagy 200-ra.

(#43463) Torry válasza Zamma (#43462) üzenetére


Torry
addikt

Igen, sorry, közben megtaláltam a megoldást!
Jelenleg a táp a leghangosabb, szegény már 15 éves Chieftec CTG, ideje lenne a cserének.

Edit: Rossz fan beállítások miatt 2000rpm-en tartotta magát a venti.

[ Szerkesztve ]

(#43464) Zamma válasza Torry (#43463) üzenetére


Zamma
őstag

Ugye, ugye hogy user error... :U

(#43465) Torry válasza Zamma (#43464) üzenetére


Torry
addikt

Persze, esetek 95%-ban... :)

(#43466) Sonja


Sonja
veterán

Válaszolok az nVidia tulajok OFF topikja #118488-as hozzászólásra.

Ha arra az Optimized All opcióra gondolsz a Q-Fan Control részen, akkor igen, azt elvégeztem. :K Most, hogy belegondolok, lehet, hogy utána kezdödött ez az egész. :F Az alaplapon 3db CHA_FAN csati van. A CHA_FAN 1-re van réve a hátsó kifelefújó venti egyedül. A CHA_FAN 2-re van téve egy elosztóval 2 venti, ami elől szív be, illetve a CHA_FAN 3-ra van téve elosztóra 2 venti, ami a ház tetejében van kiszivó.

Csináltam képeket a venti BIOS beállításról, feltettem Google Drive-ra!

Sajnálom amúgy, mert tetszik a halksága/szél fújása. Pontosan ezt kerestem volna, de ezen mellékhang nélkül. :(

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#43467) Zamma válasza Sonja (#43466) üzenetére


Zamma
őstag

Most, hogy belegondolok, lehet, hogy utána kezdödött ez az egész. :F
Ezt fejtsd már ki bővebben, mert nem világos hogy mire akarsz itt utalni...

A CHA_FAN 2-re van téve egy elosztóval 2 venti, ami elől szív be, illetve a CHA_FAN 3-ra van téve elosztóra 2 venti, ami a ház tetejében van kiszivó.
A CHA_FAN 2-es körön lévő ventik azonosak? A CHA_FAN 3-es körön lévő ventik azonosak? Ha nem, akkor azonosakat köss össze.

A legegyszerűbb az lenne ha egyelőre a biosban a proci hűtőn kívül csak 1 ventivel PWM vezérléssel csinálnád meg a Q-Fan Control-n belüli optimalizálást. Nekem is ASUS lapom van, én is így csináltam.

Illetve a cpu fan profilt ne írd át, tedd mondjuk silent-re, utána rakhatod át ismét manualra . A cpu fan speed low limit legyen 0, 200, 300.

Ha mindez nem vezet sikerre, akkor megoldás lehet a DC vezérlés, viszont nem tudod akkor majd kb. 1200-1500 rpm alatt hajtani...

[ Szerkesztve ]

(#43468) Sonja válasza Zamma (#43467) üzenetére


Sonja
veterán

Elsőnek vettem egy P12 Max-ot, azt tettem hátra kifújónak (addig a többi rossz F14-es ventik maradtak benne, mert a hátsó volt a legrosszabb, azért csak azt vettem ki), a CHA_FAN 1-re. Így használtam egy hétig, és semmi problémám nem volt, akkor nem adott ilyen hangot ki. Utána vettem még 4 db P12 Max-ot, és azokat is beköttöttem úgy, ahogy írtam, tehát 5 db P12 Max ventim van, azaz azonosak! Na, ekkor szépen csináltam egy Optimized All-t és beállítottam a ventiket. Ekkor már mindegyik venti (a hátsó is) adott ki ilyen hangot. :(

Na, legalább neked is ASUS lapod van, két P12 Max beszívó ventid van, ha jól emlékszem. Naálad akkor nincs gond? Hmm... Rá kell jönni, mi a fene van.

Oké, akkor majd megpróbálom 1 ventivel is az optimalizálást. Lehet, erre már csak holnap lesz időm! :R

Szerk: Azóta a CPU ventit átállítottam Standard-ra, és úgy használom. Ha marad mindenben, akkor még megpróbálok venni egy olcsóbb PWM-es ventit és tesztelni. Illetve elviszem máshoz is a P12 Max ventiket tesztelni. Kíváncsi vagyok, hogy mi a probléma.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#43469) Zamma válasza Sonja (#43468) üzenetére


Zamma
őstag

Ne vegyél egyelőre más ventit, tutira! Biztosan vezérlési problémád lesz.
Próbáld ki egyesével / vidd át máshoz kipróbálni. Nem lehet baj...

Korábban ezt írtam:
Illetve a cpu fan profilt ne írd át, tedd mondjuk silent-re, utána rakhatod át ismét manualra . A cpu fan speed low limit legyen 0, 200, 300.

Most olvasom hogy nem cpu fan, hanem CHA_FAN 1, CHA_FAN 2, CHA_FAN 3 akart lenni, bocs!

[ Szerkesztve ]

(#43470) Sonja válasza Zamma (#43469) üzenetére


Sonja
veterán

No, most megcsilnáltam 1 ventivel a CPU-n kívül az Optimized All-t, de sajnos így is csinálja ez az egy is. :( Talán ritkábban, de csinálja.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#43471) Zamma válasza Sonja (#43470) üzenetére


Zamma
őstag

Vezérlési dolog ez, be kell jól állítani. Esetleg DC, de vidd át haverhoz is mind az 5-öt, nézzetek ott is rá.

(#43472) TMaX


TMaX
csendes tag

Sziasztok, jelenleg 2db 14cm Artic P14 PWM PST szívja be elől a friss levegőt a házba, most újítok gépet(nvidia 4070ti, 5800x3d cpu) szóval lesz hőtermelés bőven.
Lenne értelme lecserélni valami jobb 3db 12cm-es ventikre(pl. ADATA XPG VENTO PRO 120 PWM) amiknek nagyobb a statikus nyomásuk vagy maradhatnak ezek a ventik?

A ház egy régebbi CM MasterBox 5 mesh előlapos ház [link] , tehát alulra nem tudok ventiket rakni nincs opció rá hogy a vga onnét kapjon friss levegőt, hátul 1db 12cm venti van(Arctic P12 PWM PST jelenleg) felülre meg semmi sem fér mert a lap VRM hűtése útban van, amúgy meg csak 1db 12 vagy 14cm férne felülre.
Szóval egyedül a mesh előlapon keresztül kapnak friss levegőt ezek a komponensek, a cpu hűtő jelenleg egy brocken 3 gyári 14cm Wingboost ventivel.

(#43473) Zamma válasza TMaX (#43472) üzenetére


Zamma
őstag

Alapból mindenkinek próbálok a meglévő konfigjából kiindúlni és abban megoldani a hatékony hűtést, viszont sajnos a te házad nem megfelelően szellőztethető ezért javaslom hogy keress másikat.
Látom olvasgatod a témát, örülök hogy tájékozott vagy, azt is jól érzed hogy szükséges a vga támogatása friss levegővel, de az is fontos hogy ne csak befelé hanem kifelé is tudjon gyorsan távozni a meleg a házból. A procid is melegedős fajta és a vga is fog bőven hőt termelni. Nem érdemes elgagyizni sem a procihűtést, sem a házhűtést.
Mesh elejű, elöl 3 db-ot, alul is min 2 ventit fogadni képes modellt nézz mindenképp.
Arra is érdemes figyelni hogy 3 db 120-as venti halkabb és erősebb mint 2 db 140-es.

A P14-ek mehetnek majd hátra kifújónak, a Vento Pro-t csak akkor érdemes venni ha akadályozott a levegő útja (sűrű, pici lyukas szúrő, hdd konzol, kevés légbeömlő nyílás, stb.)

[ Szerkesztve ]

(#43474) TMaX válasza Zamma (#43473) üzenetére


TMaX
csendes tag

a vga támogatása friss levegővel főként az idióta rtx 4000 széria venti vezérlése miatt van szükség.
Esetemben(Gainward Phoenix 4070 ti), ha a vga eléri a 63 fokot akkor egyből 0-ról 30%-ra kapcsolnak a ventik(1100rpm körüli érték), és sok olyan játéknál eljátsza a vga hogy felmelegszik 63 fokra majd bekapcsolnak a ventik mivel a játék alig terheli vga-t az gyorsan visszahül a min. 30% fordulat miatt aztán 10 percre rá megint ugyan ezt eljátsza.
Ez nem tesz jót sem a vga ventik élettartamának sem pedig a gpu chip élettartamának sem az állandó 20-25 fokos ingadozás 10 percenként ezeknél a játékoknál.
Tehát szeretném kímélni, csökkenteni a terhelést a vga-n és jobban kitolni azt az időt ház ventikkel hogy később kapcsoljon be a vga venti és passzívan a borda tovább tudja hűteni a vga-t.

Tehát ez a fő célom, akkor ezek szerint olyan házat kell keresnem amibe alulra tudok tenni legalább egy ventit ami közvetlen a vga-ra fúj és elvileg elég lesz annyira hogy kitoljam a passzív hűtés idejét alacsonyabb terhelésű játékoknál. A táp normál méretű semmi extra( Bitfenix Formula 650 Gold), tehát elvileg nem volna a táp részéről méretbeli probléma ha alulra is teszek ventiket egy olyan házba ami támogat ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

(#43475) DravenMoral válasza TMaX (#43474) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Az már rég rossz, ha csak 63fokon kapcsolnak be a ventik, mert akkor a gpu hot spot-a legalább 70fok körül mozoghat. Idle állapotban is akkor ezek szerint..
55fok körül kapcsoljanak csak be a hűtések nyugodtan, nem fognak azok tönkremenni vagy csapágyasak lenni nálad, ezért kell legutoljára aggódnod. Inkább menjenek halkan, szép lassan, de legalább a kártya folyamatosan hűtés alatt van. Pont az nem tesz jót, hogy a hot spot állandóan 70fok körül van terhelve.
És ott az alulfeszelés lehetősége is, amit abszolút mindenkinek ajánlott elvégezni!
Itt egy link a kártyádhoz: [link]
Ezzel rengeteget fogsz nyerni, és még erősebb is lesz a kártyád úgy, hogy sokkal hűvösebb marad. Nem az első kártyámat undervoltolom, tudom, hogy sokat számít.

De igen, a videokártya alatti befele fújó ventik sokat tudnak segíteni, nem 1-2fokról beszélünk, főleg nem idle állapotban. Arra viszont mindenképpen figyelj oda, hogy egyenletesen fújjanak befele, és kifele is a ventik. Esetleg 9ventinél el lehet azt játszani, hogy 4befele, és 5pedig kifele fúj.

[ Szerkesztve ]

(#43476) TMaX válasza DravenMoral (#43475) üzenetére


TMaX
csendes tag

igen 63 foknál 70 fok körüli a hotspot, de tudtommal ez teljesen normális az rtx 4000 szériánál, ha nem lenne az akkor nem ez lenne a gyári alap beállítás.
Afterburnerben sem tudok 30%-nál alacsonyabb fodulatot beállítani a ventiknek, ez az abszolút minimum max. csak firmware moddal lehetne ezt megváltoztatni. Tehát 63 foknál kapcsolnak be a ventik 40 foknál meg ki. Idle most ilyen szoba hőm. mellett(20fok), 37 fok, szóval elég alacsony.
Alul van feszelve a vga, 1.0V(1.1V helyett)@2820Mhz, ram nincs tuningolva.
A linkelt videóban pont hogy rosszul mutatja az alul. feszelés módját, nem ez a helyes módja a vga alul feszelésének.
Ha azt akarom hogy kevesebb por legyen bent a pc házban akkor jobb ha nagyobb a beszívó légnyomás mint a kifújó, ha meg fordítva van akkor meg minden honnan szív be port a házba a kifújó ventik(minden kis résen keresztül is).
Ezért is akarok egyforma házventiket(van 5db P14PWM PST ventim anno egy pakkban vettem és ebből csak 2-őt használtam fel a többi még új), így könnyebb ezt kivitelezni mivel mindegyik ventinek egyforma a specifikációja míg eltérő ventiknél már nehezebb ezt megoldani.
Jó volna ha fel tudnám majd használni a meglévő arctic ventiket, majd rákérdezek a házas topikban hogy miket ajánlanak ATX-ben amiben alul is van ventinek hely és nagy álló ATX ház, nem akarom az asztalra tenni meg egy vagyont sem akarok rá költeni(lehetőleg 40k alatt).

[ Szerkesztve ]

(#43477) DravenMoral válasza TMaX (#43476) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Ha ennyire kened-vágod, miért kérdeztél itt? ;)
Sohasem volt alapértelmezetten jó hőfok a folyamatos 70fok hot spot, szimplán csak nem akarják a gyártók, hogy több éven át működjenek stabilan a kártyák, ez nekik egyáltalán nem céljuk.
Illetve alapból magasabb értékekkel megy az összes kártya, mint ahogyan mennie kéne, hogy biztosan stabil maradjon minden hardver komponens esetén. Csak hogy ez hosszú időn át nem jövedelmez a hardver életciklusának.

[ Szerkesztve ]

(#43478) spleenszuru válasza DravenMoral (#43477) üzenetére


spleenszuru
őstag

Ezzel nem értek egyet. 70 fokos hotspot manapság kb. mindenki álma lehetne. :)
A 7 fok delta meg egyenesen mennyei.

Malaka!

(#43479) DravenMoral válasza spleenszuru (#43478) üzenetére


DravenMoral
senior tag

70 fok hot spot idle vagy kis terhelésnél? Ne hülyéskedjj. Az borzasztó.
Egy kártyám hot spot-ja sem volt 60fok fölött idle vagy kis terhelésen..
1070ti, 1080, 1080ti, 2080ti. A 3070ti és 3080-at nem állítgattam annó.

[ Szerkesztve ]

(#43480) Rowon válasza DravenMoral (#43479) üzenetére


Rowon
veterán

Pedig nem sok a 70. Az 5700 XT-hez a 110 fokra azt nyilatkozta az AMD, hogy, idézem "within specs". Tehát szerintük ez így jó. Mindenesetre én alulfeszeltem, padet cseréltem, újrapasztáztam és így van a hotspot nálam is 70 körül. A 110-hez képest ez is jelentős változás.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#43481) Speedy007 válasza Rowon (#43480) üzenetére


Speedy007
őstag

Függ a VGA-tól is a hotspot hőmérséklete nekem az MSI-től volt az 5700XT-m Gaming X pedig akkor arra azt mondták hogy az az egyik legjobb hűtésű kártya de feszt 110C°-n tekert a hotspot, megint szert tettem egyre mert a 7900XT-m szervízben van ott 80-83C°még a legnagyobb melegben is 7DB 14CM-s ventillátorral is de vissza az 5700XT-re amire szert tettem az kapot Arctic kúrát MX-4-t és TP-3-t de a hotspot 95C°-nél feljebb nem megy még úgy sem hogy OC-ra van állítva a VGA-n a kapcsoló silent módban is hasonló eredmények jönnek ki a Power Color Red Devil esetén

(#43482) Grave_444 válasza DravenMoral (#43479) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Egyetértünk, idle soknak tűnik az a 70 hotspot.

Terhelve úgy gondolom RTX kártyáktól kezdve és AMD párjukkal együtt kb 70-80, esetleg 85 fok hotspot, amire azt lehet mondani, hogy jónak minősül. 90-100+ az sajnos már rossz, hiába bírna 110 fokot. Ilyenkor jellemzően már a gpu is 80+ és a hűtés is nagyon teker.
Nekem is volt több kártyám, jelenleg 70-75 fokos maximum terhelésen a hotspot, gpu 60-62. Mindezt minimális ~1100rpm-en, ami szerintem kiválónak mondható.
Beszáradt paszta és padok eredményeképp vagy alapból gagyi hűtés miatt sajnos vannak valóban kártyák, ahol elérhetetlen ilyen érték.

Működés szempontjából azok sem "hibásak" csak hozzáértőnek zavarhatja a szemét, illetve fülét. Szvsz amíg nem throttlingol, addig gariban sem foglalkoznának vele.

[ Szerkesztve ]

(#43483) TMaX válasza DravenMoral (#43477) üzenetére


TMaX
csendes tag

a venti témában kérdeztem hogy célszerű volna-e lecserélni a jelenlegi 2x14cm arctic ventiket nagyobb statikus nyomású 3x12cm ventikre ez volt a lényegi kérdésem.

(#43484) abridabri válasza TMaX (#43483) üzenetére


abridabri
veterán

Mivel full mesh a házad eleje ,így teljesen jó a jelenlegi 2x14 Arctic P14 . Nem látom értelmét cserélni őket , nem rossz ház az .

(#43485) TMaX válasza Grave_444 (#43482) üzenetére


TMaX
csendes tag

valamit félreértettél az idle hotspot nem 70 fok az 37 fok(gpu mag) a hotspot meg olyan 45 fok körül lehet. A 70 fok hotspot azért jön össze mert ha terhelés miatt felmegy addig a hőfok akkor az alap beállítás szerint a vga ventik csak 63 foknál indulnak be addig passzívan hűt a vga borda nem forognak a ventik.
Ezelőtti kártyám egy 2060 super volt annak még magasabb hőm. értékei voltak terhelve 74 fok körüli hotspottal és köszöni szépen így 4 év után is vígan teljesít az új tulajnál, szóval a 70 fok körüli hotspot tökéletesen jó bárki bármit is ír. De szerintem ez már inkább a vga topikba tartozik picit OFF téma itt.

[ Szerkesztve ]

(#43486) spleenszuru válasza TMaX (#43485) üzenetére


spleenszuru
őstag

Nem akartam már írni, hogy én sehol nem láttam az eredeti posztoló, azaz általad írt idle 70 fokot. :)

Malaka!

(#43487) Zamma válasza abridabri (#43484) üzenetére


Zamma
őstag

4070ti + 5800x3d pároshoz szerintem kevés, pontosabban hangos...
Ha csendet szeretne előnyösebb a 3x120-as kombó.
A sima P12/P14-eket én inkább kifújónak használnám 1-et hátulra, egyet felülre a hátsó részre.

(#43488) TMaX válasza spleenszuru (#43486) üzenetére


TMaX
csendes tag

úgy látom másnak sem tűnt ez fel hogy nem írtam ezt, de ettől nagyobb probléma ne legyen az életben. :DDD

(#43489) DravenMoral válasza TMaX (#43488) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Jaja, ennél ne legyen nagyobb probléma az életben.
Futtában félreértelmeztem a kérdésedet, de utána elvittetek azzal, hogy a 70fok idle egyáltalán nem magas, utána már csak arra reagáltam. Ehhez tartom a véleményemet, igenis magas, nem is kicsit.

(#43490) TMaX válasza Zamma (#43487) üzenetére


TMaX
csendes tag

amúgy anno volt kavarodás a CM Masterbox 5 házakkal mivel volt vagy 5 féle verzió, amit linkeltem gyári oldalt az egy másik verzió vagyis a ház teteje tömör nincs hely venti felfogatásnak de az enyémen van hely tehát a hátsó rész teteje nyitott a háznak és 1db 12 vagy 14 cm-es ventinek van ott hely. Tehát a meleg ott is ki tud menni akár van ott venti akár nincs lásd. [link] , ilyen a házam hátulja, a többi megegyezik a hivatalos oldalon lévő képekkel.
Na már most, találtam egy elég jó házat amibe alulra is tudok tenni 2db 14cm ventit ami direktbe fúj a vga-ra(lian li lancool 216), lenne értelme lecserélni arra ezt a meglévő házamat(csak is hűtés szempontából kérdezem semmi más nem érdekel, kinézet, szerelhetőség másodlagos szempont). Vagy ne dobjak ki az ablakon feleslegesen 46k-t ezért a házért mert annyival nem lesznek jobb hőfokok?

[ Szerkesztve ]

(#43491) abridabri válasza Zamma (#43487) üzenetére


abridabri
veterán

Szerintem meg 2x140 p14 csendesebb mint 3x120 adata és teljesítményben is közel azonos.
Kifújónak meg felesleges elpazarolni a statikus nyomásra tervezett ventiket ( p14) ,oda bármi jó.
Persze, le lehet cserélni 3x12re 20ezer FT ért ,de mit ér el vele ?
.
Másrészt oda lehet fogatni bármelyik házba ahol van elég hely a VGA alá 1-2 ventit egy kis kézügyességgel [kép] / [2] . Az alatta levő pci slot covert kipattintva meg tud is szívni friss levegőt ,és máris megoldódott 60C ig fanstopos vga probléma.

[ Szerkesztve ]

(#43492) Zamma válasza TMaX (#43490) üzenetére


Zamma
őstag

...lenne értelme lecserélni arra ezt a meglévő házamat... Vagy ne dobjak ki az ablakon feleslegesen 46k-t ezért a házért mert annyival nem lesznek jobb hőfokok?
Erre a kérdésre nincs egyértelmű válasz - sajnos. Mert ha kifogtál pl. egy melegedő vga-t (talán spleenszuru-nál ha jól emlékszem pont ez volt), akkor csinálhatsz akármit (azaz a deshroud tud segíteni még a dolgon vagy a víz) akkor sem lesz számottevően jobb hőfok.

Ha viszont nem így van akkor halkabb, hűvösebb lesz a konfig.

Nekem azért vannak fentartásaim azzal kapcsolatban hogy lehet hogy a vga alá csak 1 db venti fér a táp miatt... A házas topikban kérdezz rá hogy akinek van sikerült-e betenni 2 ventit...

(#43493) Zamma válasza abridabri (#43491) üzenetére


Zamma
őstag

Félreértettél. Én sem vásárlásra biztattam....
Én alapvetően nem ajánlottam a Vento Pro-t csak végső esetben. A 3x120 venti lehet P12-től bármi. A P14-ből 5-öt vett korábban, több maradt a fiókban, nem jár további kiadással.
Én is szoktam a PCI slotos trükköt javasolni, de ha nem ismert az alaplap és a ház alsó lemeze (táp rekesz) közti távolság akkor nem ajánlom ezt csak úgy vaktába.

(#43494) abridabri válasza Zamma (#43493) üzenetére


abridabri
veterán

Rakott be korábban linket a házáról. Végtelen hely van a VGA alatt :
[Masterbox5]

(#43495) Rowon válasza abridabri (#43494) üzenetére


Rowon
veterán

Atya világ, de jó kis ház! Ezt még nem is ismertem. Tetszik az elrendezése. :C

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#43496) Grave_444 válasza TMaX (#43485) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Így teljesen rendben van, nem is neked írtam, hanem a szóban forgó ezek szerint téves "idle 70 és 110 fokon" akadt meg a szemem. :)

[ Szerkesztve ]

(#43497) Midguardian válasza TMaX (#43490) üzenetére


Midguardian
csendes tag

Pár hete volt itt ajánlva a topikban ez a keret [link] , amivel lehet 1/2 ventillátort berakni a vga alá. Ez is jó megoldás lehet esetleg.

(#43498) Henker2


Henker2
addikt

Sziasztok!

Pirosan világító 12cm-es ventiket ajánlotok nekem? Egy a proci hűtőre kerülne, a másik a ház hátsó oldalán fújja kifelé a levegőt.
Jó hatásfokú, halk ventik legyenek. Bár van ventiszabályozó panelen. A procihűtőn lévő meg úgy is a lapra lesz dugva

Köszönöm

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#43499) degec


degec
senior tag

Tiszteltem,
Van egy Noctua NF-A) FLX ventim [link] ulna kábelel egy NAS-ban muzsikál, fél éve, de kezdetek óta így ütemesen katt katt hangja van..., rettentő halkan, nem hibás a működése, hanem mintha kapna áramot mintha nem.. nem tudom jobban körbeírni, folyamatosan pörög de katt katt hangja van folyamtosan ami nem változik, nem halkul nem hangosodik...mintha mechanikus zaj volna ez jó ez így ? :D Köszönöm ha valaki segít.. :R

[ Szerkesztve ]

(#43500) Angie™ válasza Henker2 (#43498) üzenetére


Angie™
addikt

Szerintem elment a piac olyan irányba, hogy van az RGB-s venti meg a sima. Régebben szinte mindegyik gyártónak voltak egyszínű LED-es ventilátorai, de ezek mostanában már kikoptak. Szerintem a legegyszerübb, hogy veszel egy RGB-s ventit és beállítod pirosra ;)

#43499
Ha fél évig bírtad hallgatni akkor nálam kiérdemeltél egy maximum respect-et. Én utoljára vmi hasonlóba az arctic p12 max ventikkel futottam, alacsony fordulaton számomra idegeítő, kattogó hangja volt. Én fél napig bírtam hallgatni :)

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.