Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39851) Vismajor01 válasza abridabri (#39849) üzenetére


Vismajor01
addikt

MSI Mystic Lighttal vezérlem, alaplapra van dugva, bordára van rakta a venti. A videón is látszik h a fehér inkább kék. Beirom a vezérlőbe, hogy 255-255-255, a occó' kinai ventiket is fehérre állitom, a Devil 6700xt-t is fehérre állitom saját programjában, mindenki fehér kivéve az Artic, mert az kék. Nna mindjá csinálok videót megmutatom. Persze lehet h a vezérlő szar, de akkor mivel tudnám vezérelni...

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#39852) Vismajor01 válasza Vismajor01 (#39851) üzenetére


Vismajor01
addikt

Videó róla

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#39853) Zοltta válasza Vismajor01 (#39852) üzenetére


Zοltta
senior tag

Csak egy kérdés, miért hagyatkozol szín kódra?
Ha egész mást mutat a program és a ventilátor színe én inkább, be állítás közben mozgatnám a skála csuszkáját az adott színre ,hogy összhangban legyen, nem kötekedni akarok, csak egy javaslat :) Pl narancsból fehér lett, nekem ott lett gyanús..

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#39854) Jofi81 válasza Vismajor01 (#39851) üzenetére


Jofi81
őstag

Szerintem nálad lesz a hiba, mert például nálam tökéletesen ugyanolyan színű a 4 darab Arctic P12 A-RGB, mint a processzoron lévő Pulsar HP ARGB. Ha fehérre állítom, fehér mindegyik. Szintén MSI Mystic Lighttal vezérlem.

(#39855) abridabri válasza Vismajor01 (#39852) üzenetére


abridabri
veterán

Na én is levideóztam az enyémet. Nálam fehér a fehér.
[Arctic ARGB]

[ Szerkesztve ]

(#39856) Vismajor01 válasza abridabri (#39855) üzenetére


Vismajor01
addikt

Mivel tudod vezérelni a ventit?

Mivel MSI alaplapom van gondoltam MSI Mystic Light működni fog de ezekszerint nem...

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#39857) abridabri válasza Vismajor01 (#39856) üzenetére


abridabri
veterán

Gigabyte RGB fusion van nálam.

(#39858) Tamás2310


Tamás2310
csendes tag

Sziasztok!

120x120 -as hűtőből lehet kapni 20 mm -es vagy alatti vastagságú ventilátort.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#39859) Viktor77 válasza Tamás2310 (#39858) üzenetére


Viktor77
titán

Az Arctic P12-ből van slim.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#39860) abdulka1 válasza Tamás2310 (#39858) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Akasa AK-FN078
Noctua NF-A12x15 PWM
Scythe Kaze Flex 120 Silm
Alphacool SL-15 PWM
Arctic P12 Slim PWM PST

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#39861) Tamás2310 válasza abdulka1 (#39860) üzenetére


Tamás2310
csendes tag

Köszönöm a segítséget!
Rendeltem is egy Scythe Kaze Flex Silm-et.

(#39862) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok!

3 db 92mm-es hűtőre lenne szükségem maximum 5-6e ft-ért. Vga-t hűtene teszt jelleggel.
Pwm kell, sorba kötés előny.
Néztem az Arctic F9 pwm (esetleg pst)-t, megfelelő lenne, de nem tudom a sok össze-vissza netes/webshopos kép/modellszám alapján, melyek a régi, és melyek az újabb modellek [link]
Ha van más ajánlat, az is érdekel :R

F1

(#39863) szabeska válasza szabeska (#39862) üzenetére


szabeska
addikt

Hopp, közben találtam egy ilyet [link], tesztnek jó lesz merlinmod pwm elosztóval :C

F1

(#39864) abdulka1 válasza szabeska (#39863) üzenetére


abdulka1
őstag

Ezt jól megbeszélted! :DDD
Egyébként vízszintes elhelyezésre, ha megoldható a rögzítése, akkor az Arctic Cooling F9 Pro PWM PST-t ajánlanám a fordított csapágyazás miatt.
Adapterrel akár a kártyáról is vezérelheted őket.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#39865) szabeska válasza abdulka1 (#39864) üzenetére


szabeska
addikt

Gondolkodom egy ilyen átalakítón [link] , ha beválik a deshroud. A kártya vertikálisan van, szóval a csapágyazás nem számít. Aztán ha vége a bányaláznak, úgyis visszamennek a gyári ventik ;] Addig sem nyúznám őket.

:R

F1

(#39866) abdulka1 válasza szabeska (#39865) üzenetére


abdulka1
őstag

4 pines PWM adapter hazai webshopban is fellelhető, de az általad linkelt csatlakozóval szerelt cucchoz, még nem volt szerencsém.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#39867) Zedroxine


Zedroxine
tag

Sziasztok!
Adott egy Zalman Z9 Neo Plus a maga gyári ventijeivel. Eljött a nagy meleg és igen csak érződik sajnos hogy kevéskék.
Ezeket szeretném kicsit erősebb ventikre cserélni (tervezek proci hűtőt is cserélni gondoltam letudom 1ben a kettőt.

Semmi csillivilli nem kell, bár szeretném hogy a gyárihoz hasonlóan a top 2x120 és a hátsó 120-as az kék legyen (bár a jobb légáramlásért ettől el tudok tekinteni). Az első 2x140-esre nincs ötletem (nem tudom hogy 140-es a foglalata vagy 120-as).

Ebben kérnék némi helpet.
Egy MSI B250M Mortar lakja jelenleg gyári hűtővel (ARCTIC Freezer 34 eSports DOU-t néztem ki rá).

Köszönöm a segítséget

PUBG: WonderMonkey ||"Én normális vagyok, a hangok is ezt mondták"

(#39868) Zedroxine válasza Zedroxine (#39867) üzenetére


Zedroxine
tag

Lejárt a szerkesztés és időközben lebeszéltek egy másik CPU hűtő javára
ID-COOLING SE-224-XT lesz a befutó. Amennyiben ez lényeges a többi ház venti kiválasztásakor.

PUBG: WonderMonkey ||"Én normális vagyok, a hangok is ezt mondták"

(#39869) gabber01 válasza Zedroxine (#39868) üzenetére


gabber01
addikt

Ha minden igaz a Neo Plus ugyanaz, mint a sima Neo, csak full plexi oldal lappal.
Van 120 és 140mm-es rögzítő pont elöl, szóval nem probléma egyik sem. De ha lepattintod az előlapot, akkor egyből láthatod is a lehetőségeket. Nekem amúgy épp Z9 Neo van.
Én Arctic P12 PWM-eket javaslok, illetve ha 140mm-eset akarsz előre, akkor értelemszűren P14-et oda. Létezik RGB-s is, viszont azok jóval drágábbak.
Scythe Kaze Flex-ek is jók lehetnek (min. 1200rpm-es változat), de azok meg aztán tényleg nem olcsók. :)

Ja, amúgy ugyanilyen ID-Cooling hűtőm van, teljesen jó cucc. :)

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#39870) Ispy


Ispy
veterán

Sziasztok,

szeretnék 4 darab világító csodát a gépbe, kettő menne a cryorigra és kettő a ház tetejébe.

Ahogy olvasom max. a wing boost széria vehető, szóval a kérdésem az, hogy hogyan megy most ez, lehet alaplapra kötni? Egy MSI Z270-em van, azon ha jól sejtem van rgb vezérlő csak most meg nem mondom hány V.

Van most 2 darab kék lepa a házban, de ahogy nézem már nem kapni ezeket sajna....

Kettőt ráraknék a fanra, a másik kettőt meg a sys1-re, vagy nem tudom, ez így jó elképzelés vagy teljesen hülye vagyok hozzá? :D

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#39871) MésziGab


MésziGab
tag

Sziasztok
Szeretném a gépemet szépen kiegyensúlyozottan hűteni(tetőtéri szoba)!
Ház.: Thermaltake Versa H17 Window
Alaplap+táp.: ASUS PRIME A320M-A /// Thermaltake 600 W
CPU.:AMD Ryzen 5 2600 gyári hűtővel
VGA.:RTX 2060 SUPER iChill X3 ULTRA

Hova milyen fújó/szívó ventilátort ajánlanátok? :DD
Köszönöm Szépen :R

(#39872) Vismajor01 válasza MésziGab (#39871) üzenetére


Vismajor01
addikt

Ha kigyensúlyozottan szeretnéd hűteni akkor egy olyan ház is kéne amiben lehet kiegyensúlyozottan hűteni.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#39873) jimpo válasza MésziGab (#39871) üzenetére


jimpo
aktív tag

Oda egy ház is kell, mert az egy majdnem teljesen zárt doboz. Így a ház és benne az alkatrészek átszellőztetése nem megoldható normálisan.

Valami mesh előlapos ház kell neked Phanteks P400A vagy P360A.
Arctic P12 családi csomag, illetve akkor már javallott a processzor hűtőt is lecserélni. Persze ha nem morog a ventilátor rajta akkor maradhat. :B
Így "kiegyensúlyozottan hűteni" lehet majd a gépet amennyiben nincs 30°C a szobában. Plusz a zajszinttel sem lesz probléma... :DDD ;]

Egyébként előre szerintem 3 x 120mm Beszívó és hátra egy illetve mehet fentre is Kifújó.
Ha van honnan szívni a levegőt akkor jó ez a felállás. :K

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#39874) DaFok


DaFok
csendes tag

Sziasztok,
Szeretném lecserélni a Lancool II Mesh ház gyári argb ventiket PWM-es 12-esekre.
Sajnos nincs argb header a lapomon (B450M Mortar), ezért a gyári hub-ot használnám ami a házban van. Ezzel kapcsolatban 2 kérdésem van.

Alapból 3 csati van a hubon, lehetne-e egy 4. ventit rákötni?
Néztem WB3 (sima és high speed verziót is) és P12-ket, kb egy árban vannak. Melyik lenne jobb választás? Esetleg más alternatíva 15k-ig?

Hőfokokkal nincs gondom a mostani gyáriakkal sem, de ezek hangosak nekem.

(#39875) demmer123


demmer123
őstag

Érdemes 3db Thermaltake Riing 12 120mm ventit lecserélni 3db Alpenföhn® Wing Boost 3 ARGB 120-re? Igazából mindegyik bentről szivná ki a levegőt. Észrevehető javulás lenne cpu - gpu téren? Lancool 215 ház.

[ Szerkesztve ]

(#39876) abridabri válasza demmer123 (#39875) üzenetére


abridabri
veterán

Nem :N Inkább vegyél pár liter jégkrémjet ,annak több értelme van :))

(#39877) Zamma válasza abridabri (#39876) üzenetére


Zamma
őstag

bocs, elrontottam...

[ Szerkesztve ]

(#39878) Zamma


Zamma
őstag

Sziasztok!
Olyan gondom van hogy vettem házventiket, konkrétam Arctic p12 pwm 5 darabost, de 750 fordulattól én nem vagyok megelégedve vele, mert HANGOSnak találom (2 hónapja próbálom megszeretni). Mással nem tudtam összemérni csak egy Scythe Kaze Flex 120 800-assal, nyílván utóbbi SOKKAL halkabb... :D
Van a kettő közti alternatíva? Mindenképpen 1000 alatt járatnám egy grafkártya nélküli munkagépben. Nem feltétlenül szeretnék Noctuát, de ha muszály akkor esetleg be quiet! Silent Wings 3... vagy Scythe Kaze Flex 1200? Igazából 5-6 ezernél többet nem szánok rá/db...
Egyébként a procihűtőm Scythe Mugen PCGH (ezen van 2 Kaze Flex 800), ezt is csak 400 fordulaton hajtom, 35-36 fok idle. Ezért fontos hogy ez is pozitív nyomás mellett is 600-700 fordulaton halk legyen...
A válaszokért hálás köszönetem! :R

[ Szerkesztve ]

(#39879) Zamma


Zamma
őstag

Bocsánat, nem tudom szerkeszteni már, az Arctic 550 fölött nem megfeleően halk, nem pedig 750-től.

[ Szerkesztve ]

(#39880) carl18


carl18
addikt

Üdv! :)
Nekem is ma jöttek meg a ventik, az egyikkel van is gondom.
Egy fekete Artic F14 PWM PST ventilátor van a gép oldalába, sajnos még 40%-os fordulatszám mellet is idegesitően zajos.
Ez normális? Vagy én fogtam ki egy hibás darabot.
A számítógép nélküle 3X halkabb, de a Artic alapjáraton is idegesítően zug.
ARTIC F14 PWM PST Noisy Problem. New fan...
Nem zavar ha valaminek hangja van, de ez már túl hangos.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#39881) abridabri válasza carl18 (#39880) üzenetére


abridabri
veterán

Ránézésre túl közel van a venti a rácshoz .Ha kiveszed kézbe fogod a ventit akkor is hangos ? Ha nem ,akkor a megoldás ,ha raksz be a venti és a rács közé valami távtartót . Pl kartonpapírból vágsz egy venti méretű keretet .

(#39882) carl18 válasza abridabri (#39881) üzenetére


carl18
addikt

Sajnos már probálgattam, de semmi eredmény. Sajnos a ventilátor zug így ha kézben van akkor is. :S :U

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#39883) abridabri válasza carl18 (#39882) üzenetére


abridabri
veterán

Most nézem, Voltage conrol van bekapcsolva pwm vezérlés helyett nálad a biosban, próbáld meg pwmel , hátha.

[ Szerkesztve ]

(#39884) Zamma


Zamma
őstag

Látom carl18 pajtásnak már akadt segítsége. Nekem erre [link] tud valaki ajánlással szolgálni? Köszi!

(#39885) abridabri válasza Zamma (#39878) üzenetére


abridabri
veterán

Valami más probléma van nálad ,mert a p12 NEM hangos 750rpmen ,de még 1000 sem.
Nem rég csináltam összehasonlítást az általad említett kaze flexx 800 rpm ellen :
[itt]
Neked is azt tudom javasolni ,hogy próbáld ki gépből kivéve is.

(#39886) Zamma válasza abridabri (#39885) üzenetére


Zamma
őstag

Köszi! Láttam ám a videót már korábban! :D
YT accom nincs, nem tudtam megköszönni, de ezúton köszönjük szépen a nép nevében! :R
Az összes ventim vagy mágneses porvédőről szív (alul 2 db), vagy porvédőre fúj (1 db fölső) Cooler Master NR200 házban. Nagyon vacilálok hogy 3 db Kaze Flex 1200 lesz belőle max. 800-as fordulaton oszt' jónapot! Vagy mit tehetek még vele?

[ Szerkesztve ]

(#39887) abridabri válasza Zamma (#39886) üzenetére


abridabri
veterán

Nekem is mágneses szűrők vannak, van amelyik beleér a p12-be és daráló hangot ad ,kicsit meg kellett hajlítanom :D
Amúgy más ötletem nincs sajnos
Egyébként emgaon 3k alatt van a 800rpmes Kaze Flex (igaz 3pines )

(#39888) abdulka1 válasza Zamma (#39886) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Vezérlési mód beállítása rendben van?
abridabri szemfüles volt, és kiszúrta, hogy a kollégánál nem stimmel, és akár ez is okozhatja a rendellenes zajt.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#39889) gabber01 válasza abdulka1 (#39888) üzenetére


gabber01
addikt

Az hogy feszültséggel vagy rendes pwm jellel van szabályozva a venti szerintem a hang szempontjából irreleváns, nem?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#39890) abridabri válasza gabber01 (#39889) üzenetére


abridabri
veterán

A 4pines ventik nagy része működik dc vezérléssel is gond nélkül, de van olyan amelyik nem tolerálja ,és búg a motorja. Próba szerencse.

(#39891) gabber01 válasza abridabri (#39890) üzenetére


gabber01
addikt

Elképzelhető.
(amúgy nem tudom miért tetted off topikba, hiszen idevág :) )

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#39892) carl18 válasza abridabri (#39883) üzenetére


carl18
addikt

Igazad volt valóban a gépház oldal lapja szólt közbe, most ékkeltem rajta és kicsivel jobb lett. De még így se a igazi, ha a ventilátor leveszem a gépházról majd nem teljesen halk.

Más megoldás van erre a problémára? Ékeltem rajta de még most se a igazi. Valahogy nem árulnak erre valami szerszámot? :R

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#39893) abridabri válasza carl18 (#39892) üzenetére


abridabri
veterán

Lehet venni ventikhez
[gumi/szilikon csavart]
vagy ami még jobb
[szilikon rezgéselnyelő keretet]
De ha valami puha anyaggal ékelted ki a ventid 4sarkát (0,7 -1cm táv elég szokott lenni) ,és nem segített akkor ezek sem fognak.

(#39894) Zamma válasza abdulka1 (#39888) üzenetére


Zamma
őstag

Manualban van PWM-mel vezérelve ASUS Rog Strix bios-ában... DC-t is próbáltam.
Áhhhh.... rutintalan voltam, első saját gépösszerakásom... :B
Miután összeszereltem és minden ment, azonnal csatasorba állítottam. :F
Valszeg szétszedem, de nem nagyon akaródzik... először csővel meghallgatom hogy ez mindre vagy csak 1-re vonatkozik. Apropó, ezeknek nemigen van rezgéscsillapítójuk az lehet-e gond?

(#39895) Zamma válasza abridabri (#39887) üzenetére


Zamma
őstag

A 800-asnak elegendő a légszállítása? Ha igen akkor nem venném az 1200-ast mert az hangosabb. Viszont a Mugen bordáján a két 800-as kaze flex simán kordában tartja stress teszt alatt a procit úgy hogy szinte semmi sem hallható...

(#39896) abridabri válasza Zamma (#39895) üzenetére


abridabri
veterán

Statikus nyomásban gyenge a 800as kaze flex .De szerencsére az NR200 ban elég nagy perforációk vannak ,és a szűrők sem túl sűrű szövésűek ,szóval rendben leszel.

(#39897) Zamma válasza abridabri (#39896) üzenetére


Zamma
őstag

Juhééé! :DD Titkon reméltem hogy elég lesz az is, köszi! :))
Megnézem melyik lesz jobb árban és kész pasz!

(#39898) carl18 válasza abridabri (#39893) üzenetére


carl18
addikt

Amennyire tudtam kiékeltem de már majd nem elfogyott a csavar.
Javult a probléma sokat de ez se végleges megoldás! :)
Egyenlőre elhasználom így, majd gondolkozok egy porszűrő beszerzésén hátha javít valamit ezen a fura zajon.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#39899) Zamma


Zamma
őstag

Még egy fontos kérdés merült fel - és ma már ígérem nem hallotok felőlem - hogy y csatis, azaz sorba köthető-e a Kaze Flex, vagy kell hozzá hub, vagy efféle? Köszi!

(#39900) abdulka1 válasza Zamma (#39894) üzenetére


abdulka1
őstag

Neked is hasznos lehet a #39893. hsz.
A csillapítás hiánya rezgést kelthet a gépházban, főleg vékonyabb anyaghasználat esetén.

#39889 gabber01
A prémium kategóriás PWM tipusok jobban tolerálják a DC vezérlést.
Az is mutatja, hogy tartozékként jár hozzájuk feszültség csökkentő adapter. Az olcsóbb modellek, tapasztalatom szerint kevésbé szeretik a tervezettől eltérő vezérlési technológiát. Anno az F12-14 PWM ventik búgó hangot adtak a feszültség alapú vezérlés hatására. A P szériát még nem próbáltam.
A PWM tipusok fix 12V üzemre vannak tervezve. A DC ventilátorokhoz képest jóval magasabb az induló feszültségük, ezért is okozhat rendellenes motorhangot az alacsony feszültség.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.