Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40801) steewcv65 válasza chopin42 (#40800) üzenetére


steewcv65
őstag


Csak arctic venti van a gepben.
6db p12 pwm pst
2db p14 pwm pst.
A meres 20centire tortent a gephaztol :C

800-900rpm kozott vannak .... Szóval chopin nem mond hulyeseget.Nekem meg nem romlott el arctic ventim :))

[ Szerkesztve ]

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#40802) ACE- válasza tasiadam (#40791) üzenetére


ACE-
addikt

Akkor a 3 pin-es CHA_FAN2 az semmiképpen nem lesz szabályzós?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#40803) tasiadam válasza ACE- (#40802) üzenetére


tasiadam
veterán

Az egyik ugy muxik hogy feszultseget allit, a masik ugy, hogy raengedi feszt, majd ezt elveszi. Tehat pl 50% RPM-et egyik ugy eri el, hogy fix 6v (ez csak pelda), a masik meg 0-12-0-12-0...
De az alaplapnak meg lehet mondani, hogy a 4 pines PWM az melyik fajta.
Ha 3 pines az alljzat, a 3 pines ventiket 4 pines kabellel is radughatod, 3 pineskent fognak uzemelni.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#40804) kelna91


kelna91
senior tag

Sziasztok! Azon gondolkozok, hogy a BQ Silent Base 801 házam Pure Wingseit Silent Wingsekre cseréljem, és még egyet betegyek pluszban, mert több légmozgás kellene, de nem hangosabban. Ezzel kapcsolatban pár kérdésem van:

1. Van-e a BQ Silent Wings 3-nál olcsóbb, de ugyanolyan csendes VAGY nem olcsóbb, de csendesebb 140 mm-es, 3 pines venti?

2. Ha egymásra rakok két ventilátort, akkor együtt nagyobb légszállításra képesek? Gondolom, hogy igen, mert számos toronyhűtő két ventivel működik.
2.1 Ha igen, akkor úgy járok jobban, ha a hátsó ventilátorhelyre dupla ventit rakok, vagy ha a plusz ventit inkább a ház tetejére rakom, ahol egyébként egyáltalán nem lenne olyan jó az áramlás, kicsit le lenne fojtva?

3. Lehet-e kapni plug&play megoldást, amivel egy 3 pines házventi (Pure Wings 2) konnektorról vagy USB-ről üzemeltethető?

Szerk: A házventiket a ház saját vezérlőjének 1-es fokozatán szoktam járatni, és ez így maradna a jövőben is a 3+1 ventivel.

[ Szerkesztve ]

(#40805) abridabri válasza kelna91 (#40804) üzenetére


abridabri
veterán

SB 801 sajnos meleg lesz ,mivel teljesen zárt ,levegő nem jut be.
2 ventit egymásra rakni nincs értelme ,nemhogy nőne, inkább csökken a teljesítmény úgy . Létezik ugyan venti "stacking" ,de azt 2 különböző irányba forgó ventivel lehet elérni . Pl Scythe Kaze flex +Kaze flex slim páros (egyik balra /másik jobbra forog ) . A páros szerver ventik is így működnek : [YT demó]
Próbáld ki ezt : a házadnak leveheted az előlapját mivel teljes porszűrő van mögötte, akkor szellőzni is fog ,és a ventiket is lejjebb tekerheted ,így halkabb és hűvösebb lesz. A 3gyári venti is elég lesz úgy . 2x 14 PW2 elöl, 1x14 PW2 hátul.

(#40806) kelna91 válasza abridabri (#40805) üzenetére


kelna91
senior tag

Cáfolnám, hogy nem szellőzik. Hallottam már ezt a véleményt mástól is ezzel a házzal kapcsolatban, de a valóság az, hogy nincs nagy különbség levett előlappal. Többször próbáltam már, és nincs értelme levenni, mert jóval hangosabb, de a hőmérsékletek nem változnak. Egyáltalán nem szellőzik rosszul alapból. Elöl két oldalt teljes magasságban van szellőzőrács, ahol elég levegőt tud beszívni.

A házzal tehát nincsen baj. Baj azzal van, hogy a GPU és a CPU együtt 300W, és néha órákig 100%-on mennek együtt, és olyankor felgyűlik annyi meleg levegő bent, amit nem tudnak elszállítani a ventik. Ilyenkor a CPU hűtő felpörög 1200 RPM fölé, ami már hangos. Ha felnyomom maxra a házventiket (3-as fokozat), akkor nincs semmi probléma, hűvös a ház, a CPU hűtő 1000 RPM alatt marad, csakhogy ilyenkor meg a Pure Wingsek hangosak, és összességében hangosabb a gép. Ha kicserélném mindhármat Silent Wingsre, elvileg kb. 8 dB-lel halkabb lenne, de a légszállítás nem nőne meg. Bár magasabb fordulaton is járathatnám talán, de mégis inkább betennék egy negyediket 1-es fokozaton. A gondom csak azzal van, hogy felül elszívóra kellene betenni, de akkor a fedlapot fújná a venti, és csak néhány résen tudna távozni a levegő. Ennél jobbnak tűnne a dupla felállás hátulra. Amiket ajánlottál az jó lenne, köszi, de slimet csak 120-asban látok. :( Más ilyen jobbra-balra forgó párost nem tudsz 140-esben? :R

Szerk: Most nézem, hogy a Dark Rock 4 Pro két Silent Wings ventije, bár nem teljesen egyforma, de ugyanarra forog:

Ez alapján szerintem mehetne egymásra két SW, nem?

[ Szerkesztve ]

(#40807) ACE- válasza tasiadam (#40803) üzenetére


ACE-
addikt

Nálam nem lehet megmondani az alaplapnak hogy milyen venti, és semmit nem állít egyik csatin sem, olyan ventikkel, amik sima 3 pinesek. Amikor stressz tesztet csinálok csak a prociventi pörög fel, a másik két házventi, 3 pines és 4 pines sem pörög fel egy darab RPM-et sem. Erről az alaplapról van szó, nem tudom számít-e:

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#40808) steewcv65 válasza ACE- (#40807) üzenetére


steewcv65
őstag

Dc vezerlest nem enged a biosban?

[ Szerkesztve ]

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#40809) abridabri válasza kelna91 (#40806) üzenetére


abridabri
veterán

A toronyhűtőkön levő push/pull ventiknek sima ventik, ha van több centinyi ellenállás köztük (borda pl ) ,az már "irányba állítja "a levegőt ,nem lesz turbulencia ,így már foroghat egy irányba a 2venti . De te közvetlen 2 ventit akarnál összerakni ,az meg nem működik. Nem tudok sajna mást a Kaze Flexen kívül, mert nincs piaca/értelme ennek a venti "stackingnak" egy PC ben.
300W összfogyasztás nem számít soknak ,ha már ennyi hő meg tud rekedni 3db 14 es ventivel ,akkor mégiscsak rossz a szellőzése :B
Én nem költenék egy vagyont SW3 -akra . A PW2 viszont tényleg gyenge ilyen zárt előlapos házakhoz . Én a helyedben beraknék 2db statikus nyomásra kihegyezett ventit előre (Arctic P14 pwm pst-alaplapra kötve ) ,hátul meg maradhat 1es fokozaton a gyári PW2 . Fentre továbbra sincs értelme abbana házban.

(#40810) rErEaT válasza steewcv65 (#40801) üzenetére


rErEaT
senior tag

1 ventivel megvertél. :))
Nekem 3 db P12 van az AIO hűtésen, 3 db P12 elől és 1 db P14 hátul :D

#40796 mester777
"viszont tartok attól amiről beszámoltak sokan hogy zajos tud lenni bizonyos esetekben/fordulaton"
Maxon kipörgettem mindet és akkor is alig hallhatóak, természetesen azért akkor már a levegőnek is van hangja ahogy kicsit mondhatni süvít, de maga a venti szerintem nagyon csendes, részemről mindig is utáltam ha egy kis nesz is kihallatszik, de ezeknél szinte semmi sincs :D

[ Szerkesztve ]

(#40811) tasiadam válasza rErEaT (#40810) üzenetére


tasiadam
veterán


cries in 2xP14+1xF12 :D (Régi kép, azóta nem poros, meg világít :D )

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#40812) ACE- válasza steewcv65 (#40808) üzenetére


ACE-
addikt

nincs ilyen beállítás hogy DC... de akkor leszarom, veszek egy 4 pines elosztót, a CHA_FAN1 vezérlésnek mennie kell, és akkor majd az vezérli az összeset...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#40813) steewcv65 válasza ACE- (#40812) üzenetére


steewcv65
őstag

Ennyi ;)

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#40814) tasiadam válasza ACE- (#40812) üzenetére


tasiadam
veterán

tökéletes

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#40815) kelna91 válasza abridabri (#40809) üzenetére


kelna91
senior tag

Köszi a tippet, átgondolom. :R

(#40816) kelna91 válasza abridabri (#40809) üzenetére


kelna91
senior tag

Megnéztem a speckókat, és sajnos bármilyen csábító lenne az olcsó Artic P14, nem lenne jó vétel.
A meglévő Pure Wings:
Air Flow (m3/h): 104
Air Pressure (mm H2O): 0.76
Noise level (dB(A)): 18.8

A Silent Wings:
Air Flow (m3/h): 101.09
Air Pressure (mm H2O): 1.08
Noise level (dB(A)): 15.5

Az Arctic P14:
Airflow: 50.66 m³/h
Static Pressure: 0.60 mm H₂O
és valami 20 dB zaj

Szóval a SW toronymagasan nyer a 4-szeres árával. :/ Mégiscsak zsebbe kell nyúlnom.

(#40817) Pakmara válasza kelna91 (#40816) üzenetére


Pakmara
őstag

Gyártói spec=autó gyári fogyasztás

(#40818) kefe13 válasza kelna91 (#40816) üzenetére


kefe13
tag

Amennyiben igaz amit írnak :)

(#40819) steewcv65 válasza kelna91 (#40816) üzenetére


steewcv65
őstag

Ezt el is felejteheted :DD :C

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#40820) tasiadam válasza kelna91 (#40816) üzenetére


tasiadam
veterán

Nemtom hol nezted a p14et de az a legnyomas biztos nem annyi

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#40821) kelna91 válasza tasiadam (#40820) üzenetére


kelna91
senior tag

A gyártói oldalon. A többieknek: OK, de akkor miből lehet kiindulni? Mindkét helyen a gyártói adatokat néztem. A ti megközelítésetekkel evidens, hogy mindkét fél hazudik, de várhatóan ugyanakkorát hazudnak, ergo még így is várhatóan az a jobb termék, ahol jobb értékeket hazudnak, vagyis semmi sem változik. Választás szempontjából a valós adatok lényegtelenek, az egymáshoz viszonyított képességek számítanak. Ha pedig abból indulunk ki, hogy bármekkorát hazudhatnak, akkor a feltüntetett értékek semmit sem számítanak, és totál lutri az egész. Hát én ezt azért nem hiszem, ez nem a Wish vagy az Aliexpress.

(#40822) varmi2 válasza kelna91 (#40816) üzenetére


varmi2
nagyúr

Honnan vetted az arctic adatait? Arctic P14 pwm pst
Ezek a helyes adatok:
PerformanceFan Speed:200 - 1700 rpm
Airflow:72.8 CFM/ 123.76 m³/h
Static Pressure:2.40 mm H₂O
Noise Level:0.3 Sone
Operating Ambient Temperature:0 - 40 °C

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#40823) abdulka1 válasza varmi2 (#40822) üzenetére


abdulka1
őstag

A kolléga a P14 Silent adatait nézte.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#40824) kelna91 válasza abdulka1 (#40823) üzenetére


kelna91
senior tag

Igen: link

(#40825) chopin42 válasza kelna91 (#40824) üzenetére


chopin42
őstag

Gyári adat fos, de akkor vegyél 6000-ért egy max észrevehetetlenül minimálisan jobb ventit, ami ugyanannyira garis.
P14 brutál teljesítményt tol szinte verhetetlen zaj-teljesítmény mellett. Á értékben pedig nincs párja.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#40826) rErEaT válasza kelna91 (#40824) üzenetére


rErEaT
senior tag

https://www.arctic.de/en/P14-PWM-PST/ACFAN00125A/ - Nem ezt akartad nézni? Ezt ajánlják a topicban többen is

(#40827) kelna91 válasza rErEaT (#40826) üzenetére


kelna91
senior tag

Nem, mert nem kell ilyen nagy fordulatszám. Most 1000 RPM-es Pure Wingsek vannak bent, ezeket szinte kizárólag 1-es fokozaton, azaz kb. 500-on járatom. 750-1000 RPM-nél már hangosak. Nem megyek semmire azzal, ha 1700-at tud egy venti, ha sosem fog annyin menni. Sőt, az 1700-as azért sem jó, mert az 1-es fokozaton is már 850-en menne, ami valszeg szintén már hangos lenne, főleg, ha nem 3, hanem 4-5 lenne belőlük.

És egyébként is DC ventiben gondolkozok, mert a PWM-es csak az alaplapra tudnám kötni, én pedig szeretem a ház saját vezérlőjét. Tehát vagy a P14 Silent vagy a Silent Wings jöhet szóba, és utóbbi jobbnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#40828) tasiadam válasza kelna91 (#40827) üzenetére


tasiadam
veterán

Én úgy bánok, hogy ha win10 megy, és 60c alatt van minden, akkor ne pörögjön semmi, olyan 25%on mennek, bőségesen ezer rpm alatt az f12 és P14-ek. Amint beindul a CPU, felpörögnek. Jobb lenne, ha az alsó P14 a GPu tempet követné, a felső meg a CPU, de sokra nem mennék, ha úgyis az 1 darab f12 szívná ki azt, amit betol. FPS limit mellett a túlmelegedés és a hang sem probléma.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#40829) ACE-


ACE-
addikt

A Zalman T7-ben milyen ventik vannak? Megfelelő lenne hozzájuk egy ARCTIC P12 PWM PST 120mm ha egy elosztóval lennének csatlakoztatva az alaplaphoz?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#40830) garga01


garga01
senior tag

Sziasztok!
Van régi P4-es gépem, amit néha bekapcsolok 1-1 régebbi program miatt (soros portos flashelés,stb..) meg van rajta pár régebbi játék is. Viszont a hangja hagy némi kívánnivalót, főleg a cpu és a vga hűtő... Ebben kérnék segítséget, milyen lehetőségem van cserélni ezeket? Karban van tartva, kiporolva, újrapasztázva, de magák a ventik hangja most már sok nekem. Egy 478-as Ascrock alaplap+gyári Intel hűtő van rajta, de sajnos el is tört a leszorító műanyag az egyik oldalon... Illetve egy GeForce FX5500 VGA van benne, erre milyen ventilátort tudnék rakni?
Ilyen a hűtés rajta:

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#40831) Ben.93


Ben.93
tag

Üdv!

Azt szeretném megkérdezni, hogy lehetséges-e valamilyen airflow-ot kivitelezni, ha csak a gép oldalán és hátulján van ventihely?

Egy Spire SPT1413B-HDU3 Tricer 1413 típusú budget gépházam van.

Elől is látok ventihelyeket, kettőt is, a probléma az, hogy a gépház eleje totál le van fedve. Azt hittem, a gépház elején van az a két darab kis rács alul, ami arra való, hogy ott szívja be a levegőt, de valójában csak díszek és azok is fedettek. Nem is értem, akkor mi értelme az egésznek...?

Az oldalsó ventihely sajnos pont a VGA felett van valamivel, és nem egy szintbe vele, pedig ott lenne probléma, mert játék közben a gépház oldalán az alja olyan forró, hogy néha attól félek megolvad a gépház oldala :DDD :DDD (ettől függetlenül a VGA teljes terhelés alatt csak 70 fok....).

Arra gondoltam, esetleg oldalról menne be friss levegő, hátul meg ki. Lenne bármi értelme?

Üdv.

(#40832) abridabri válasza Ben.93 (#40831) üzenetére


abridabri
veterán

Hátul van kifele szívó venti ? Előbb oda rakj , ha nincs
Ha egyáltalán elfér a VGA mellett a venti, akkor igen van értelme oldalra egy befújót rakni , és a VGA latt szedd ki az összes takarólemezt .

(#40833) Ben.93 válasza abridabri (#40832) üzenetére


Ben.93
tag

Szia!

Köszi. Van egy 80-as hátul. De befelé fújatom a levegőt vele, bár sejtettem, hogy rossz megoldás, sajnos nem sokat értek hozzá.

Pontosan a kártya felett lenne az oldalsó venti sajnos, de legalább így elfér.

A probléma, hogy a ház alja és a VGA között igen kevés a hely, és valami iszonyatos forróságot csinál a GTX1050Ti, néha alig merem megérinteni a ház oldalát, annyira forró. A vicc, hogy a kártya meg mint írtam 70 fok felé nem megy full terhelés alatt sem.

Egyik ismerősöm azt mondta, sz***m le, ameddig a hőfokok jók, ne törődjek vele, de engem mégis zavar.

A slotokat ki tudom pöckölni, plusz vannak még ilyen plusz lyukak, nem tudom mire jók, de azok is kitörhetők könnyen, direkt úgy van megcsinálva.

(#40834) abridabri válasza Ben.93 (#40833) üzenetére


abridabri
veterán

Az nem gond ha felette van ,befúj a VGA alá is . A ventik 99%-a [tölcsér] alakban fúj ,nem egyenes vonalban.
Venti ldalt be - hátul ki . Hátsó takarólemezek kidobva ;és kihoztad a maxot abból a házból.

(#40835) Werkly


Werkly
őstag

Oldallapra szívó vagy fújó állásra érdemes tenni a ventit? Hozhat javulást? Jelenleg szív, fordítva nem próbáltam. Kösz!

(#40836) ACE-


ACE-
addikt

Ha nincs Arctic Freezer 7 X akkor helyette mit javasoltok ami ezzel egyenértékű? i13x jó lehet, az csak annyi hogy AM-re nem jó? Nekem Intel 1155-re kell. Magasság lenne neki bőven.
Vagy vegyek inkább szürke a 7X-et?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#40837) Ben.93 válasza abridabri (#40834) üzenetére


Ben.93
tag

Üdv újra!

abridabri kolléga segítségének köszönhetően jelentősen csökkentettem a forróságot a gépházban.

Kilöktem minden takarólemezt és hátul bekötöttem egy kifelé fújó ventit.

Na gondoltam azért nem hagyom annyiban, és vettem egy 12 centis Molex/3 pin ventit a gépház oldalára. Amivel nem számoltam, hogy ez ugye tápegységre megy, rá is kötöttem, de brutális fordulatszámon pörög és nyilván nem szabályozható...

Az eszméletlen hanghatás a kisebb gond, a nagyobb, hogy ahogy észrevettem, beleszól a procihűtő működésébe, ugyanis a venti nem úgy pörgött mint előtte, és a hőfokok is el kezdtek ingadozni a procinál, így kiszereltem a házból ezt a ventit.

Érdemes vennem egy 5V Molex-3 pin átalakítót és leszabályozni azzal 5V-ra?

Alaplapra nem tudom kötni, mert a System fan foglalt a hátsó venti miatt, illetve amúgysem tudnám szabályozni a 3pin-est tudtommal.

:R

(#40838) abridabri válasza Ben.93 (#40837) üzenetére


abridabri
veterán

3pin -es ventit szinte minden alaplap tud vezérelni . 4pines fan header-re is rá lehet kötni , biosban DC módba kell rakni a vezérlést adott fan header-nél ,ha automatán nem állítja be magának.
Milyen alaplapod van ?
De amúgy van olyan adapter is ami 5 vagy 7V -ot ad a ventinek : [PCX]

(#40839) Ben.93 válasza abridabri (#40838) üzenetére


Ben.93
tag

H410M H V3 (rev. 1.0) Key Features | Motherboard - GIGABYTE Global

De mint írtam, a System Fan foglalva van a hátsó ventinek, így arra nem tudom rákötni, meg kell egy a CPU-nak is.

(#40840) tasiadam válasza Ben.93 (#40839) üzenetére


tasiadam
veterán

splitterel tudsz ugyan olyat, elbírja

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#40841) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Nos bekötöttem elosztóval a 92-es scythe kama ventit a 2 db id-cooling 92x15 ventivel.
Szépen megy is, viszont biosban 0 rpm-et ír, hwinfo nem is mutatja egyáltalán.
Ez teljesen normális, vagy elosztónál ez ilyen?
Igaz nem egy hármas elosztóval, hanem 2 db kettes. Lehet még próbálgatom másképpen bekötni.
Most úgy van, hogy első elosztó 3 pinesen 1 id-cooling venti, 4 pinesen a másik elosztó, majd ennek a 4 pinesén van a kama a másik 3 pinesen az id.cooling.

(#40842) chatran


chatran
őstag

Sziasztok,

Egy ilyen SilentiumPC házba raktam egy MSI msi b450-a pro max lapot, egy AMD Ryzen 5 3600-at, egy sata SSD-t, két 5400-as winchestert. A processzort egy SilentiumPC Fera3 hűti. A videokártya egy EVGA 3060XC. A táp cooler master G550M.

Nyomtam egymás után pár 3Dmark, Firestrike meg Timespy benchmarkot, olyan 70 fokig ment fel max a hőmérséklet a GPU és a CPU esetében.

Kérdésem, hogy érdemes cserélni a gyári 3db 12cm-es DC ventiket 14cm-es PWM-esekre?

(#40843) varmi2 válasza chatran (#40842) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ebben a melegben a 70C nem rossz.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#40844) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello, van egy Gigabyte GZ-X2 típusú házam (a kép nem az enyém). A kérdésem, hogy szerintetek ennek le lehet valahogy venni a front paneljét, hogy hozzáférjek az elülső ventilátorhoz? (Ki akarom cserélni.) A gépen belülről biztos nem megy, mert útjában vannak a HDD tartó keretek. A manual-ban sincs szó erről, de pl. a rajzokon front panel nélkül ábrázolják.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#40845) jokeph válasza SunMount3r (#40844) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Esélyes, hogy hagyományosan oldalanként 3 összenyomható műanyag hasított kör alakú bolha fogja, ezeket kell összenyomni és a egyszerre kinyomni a lyukból.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#40846) Selynelar


Selynelar
aktív tag

Üdv Mindenkinek!
Gyors kérdésem lenne. Jelenleg 3db Silent Wings 3 14cm 3pines 1000rpm venti van a házban. Gondolkodom a PWM-es 1600rpm verzióra váltásán.
Szerintetek a PWM-es jobb lenne a Dc-s helyett?

Alaplap egyébként MSI Z490 Unify

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#40847) steewcv65 válasza Selynelar (#40846) üzenetére


steewcv65
őstag

Biosban ezt is tudod állítani, de dc vezerlessel.Nekem az alaplapom engedi.

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#40848) Selynelar válasza steewcv65 (#40847) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Köszönöm válaszod. Egyébként szerinted az 1000rpm elég gaming pc-hez? Vagy azért érdemes nagyobb fordulatszámú ventikben gondolkodni. 2 14cm elől beszívó és 1 14cm kifújó hátul.
Érdemes lenne még egy-két venti a gépbe vagy jó ez így?
Van egyébként a sebességekkel kapcsolatban valami tematika? Pl kifújónak nagyobb vagy kisebb fordulatszám mint beszívónak vesa-versa.

A ház egy Pure Base 500dx. De a Vga eléggé nagy(MSI 3080 GAMING Z TRO) s a procihűtő pedig egy Noctua NH-D15. Szóval jó lenne a jó légáramlás.

Előre is köszönöm válaszod.

(#40849) steewcv65 válasza Selynelar (#40848) üzenetére


steewcv65
őstag

Kicsit kesobb kifejtem a kis gondolatomat ezzel kapcsolatban

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#40850) steewcv65 válasza steewcv65 (#40849) üzenetére


steewcv65
őstag

Szóval itt nem a fordulatszám a lényeg, nem az a mérvadó.Te esetedben az átmozgatott levegő mennyisége a cél, de gondolom ezt a lehető leghalkabban szeretnéd!?
Ismerem a házad , volt nekem is. Én azt mondanám, hogy előre raknék 3db 12-es ventit, és pluszban egy 14 centist a cpu fölé ami kifele szállít. Tehát hátul és felül lenne kiszállításod, illetve az elejében ami befele küldi a levegőt. Az elejébe olyan ventit raknék ami nyomásra optimalizált, ezt azért, hogy a cpu-hoz minél gyorsabban jusson be a levegő.
Mivel láttam nagy a vga teljesítmény, így gondolom játszani is szoktál. Ez esetben a pci-e szenzorra állítanám a hátsó és a felső ventik fordulatát , míg az elsőket a cpu szenzorra.Így alapvetően amikor csak netezel vagy ilyesmi, akkor lenne egy picit túlnyomásos rendszered, de , ha játszol, akkor viszont egy jól öblítő házad, de csak akkor, ha jól állítod be a venti profilokat.

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.