Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39051) trialboj


trialboj
őstag

Hello, egy havernak kellene segítség. Van egy ilyen [kép] venti kontrollere, és szeretné tudni mi ennek a sok pines. bemenetnek a neve. Illetve kell e spéci kábel hogy rakösse az alaplapra. Kapta ezt a cuccot nem ért hozzá ő sem, de szeretne rgb-s ventiket.
Köszi

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#39052) mgoogyi válasza trialboj (#39051) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Ez valami ilyen cuccnak tűnik:
https://www.amazon.co.uk/CiT-Controller-Lighting-Connector-Personality/dp/B07G7VMQVX
Elvileg a táp molex csatijáról kapja az energiát és táirányítani is lehet (IR receiver).
A másik végén nemtom mit kéne ennek kezdenie a reset switch-csel.

A 6 pines fan header-re 6 pines venti kell:
https://www.bestmarkt.hu/alkatreszek-periferiak/szamitogep-alkatresz-c1043/hutorendszerek-modding-c21/rendszer-haz-huto-c256/csatlakozo:6-pin

Arra kerestem rá neten, hogy "6 pin rgb fan controller".

(#39053) abridabri


abridabri
veterán

ARCTIC BioniX P-120 A-RGB vs Be Quiet Silent Wings3 HS
Na erre azért nem számítottam.

(#39054) mgoogyi válasza abridabri (#39053) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Az rgb-re vagy a teljesítményre? Az utóbbi nem meglepő a sima P12 / P14 tesztek alapján.

(#39055) boogie84 válasza abridabri (#39053) üzenetére


boogie84
veterán

Napokban gondolkodtam h melyik legyen radiátoron a H150i gyári Corsair ventik helyett, SW3 120 HS, vagy P12 PST PWM. Azt hiszem az utóbbi lesz.

SW3-nál is már csak a márkanevet kell megfizetni, hogy 4x drágább mint az Arctic?

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#39056) mgoogyi válasza boogie84 (#39055) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Azért arra nem biztos, hogy fogadnék, hogy az Arctic tartósabb venti.
Régebben hullott szét már Arctic ventim és az anyagának minőségérzete az új P14-nek sem jobb.
Bár neked kell 3 darab, az már nagyon zsebbenyúlós lenne drága ventikkel.

(#39057) abridabri válasza mgoogyi (#39054) üzenetére


abridabri
veterán

Hogy halkabb mint az sw3

(#39058) chopin42 válasza abridabri (#39053) üzenetére


chopin42
őstag

Beszéltem arcticcal annó, hogy lesz ilyenjük. Minden leírtam, ami az rgb ventikkel gond, a tag mondta, hogy van, ami nem fog tetszeni (így is lett). Majd berendelem, letesztelem, és talán tényeg lesz egy jó rgb venti. Amúgy szélcsatornában ezek átlagban tudnak max 2-3 m/s-t, statikusra pedig a p12 olyan 1,4-1,5 mmh2o-t tud MAX, ennél kíváncsi leszek, mennyi.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#39059) chopin42 válasza chopin42 (#39058) üzenetére


chopin42
őstag

Nos kicsit jobban utánanéztem a gyártó honlapján: más motor, 2 év gari 10 helyett, a gyári adat is kevesebbet igér mint a sima p12, de legalább 2,5X annyi az ára. Szóval minden benne van, ami számomra kivetnivaló: a teljesítmény beáldozása a világításért, az drágaságról nem is beszélve, a gari is kevesebb. Szó szerint ezt írtam le nekik annó: ha már rgb, akkor vegyék az átlátszó lapátos p12-t, és a közepébe tegyenek ledeket, mint ahogy az eloop-x-nél van. Ott legalább a venti ugyan az, csak világít. Erre írta a support, hogy már kész, és van, ami majd nem tetszik.
De!
Lehet, hogy jó lesz, az itthoni ára dönti majd el, illetve a valós teljesítmény-zaj arány. De ha ez is 6k+ lesz, akkor felejtős...

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#39060) Capt.Obvius válasza chopin42 (#39059) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Találtam is 6k+-ért :D

(#39061) chopin42 válasza Capt.Obvius (#39060) üzenetére


chopin42
őstag

Igazi bestbuy (főleg, hogy szarevő és szarrágó ipon kemény 6 hónapot vállal a szaros 2 évből is) :W :W :W :W :W

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#39062) Motion_Blur válasza chopin42 (#39061) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Hogy a brébe lehet 6 hó garival adni? :Y

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#39063) snecy20 válasza Motion_Blur (#39062) üzenetére


snecy20
veterán

Ezt írják alá: A törvény által előírt időtartamra a fennmaradó időszakban a szavatosság szabályai mérvadók. :DD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#39064) chopin42 válasza Motion_Blur (#39062) üzenetére


chopin42
őstag

Gondolom 10k alatti, arra pedig nem kötelező 1 évet se vállalni a régi szabályok szerint se, és az új is csak a 10k fölötti időtartamokra ír elő kötelező jótállást. Mert ugye olyan jól keres mindenki, hogy 10k Ft az semmiség, gyakorlatilag naponta darálják le az emberek, vagy égetik el szórakozásból, ezért ami ennyi, azt kidobják, mert annyira semmiség...
snecy20 Ehhez legalább nem kell céges tulajnak lenni, mintha gpu-t venne az ember. Minden kárban egy kis haszon, ugyebár :W :W :W

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#39065) Grózi válasza chopin42 (#39061) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A zárójeles rész bár törlendő lenne,de annyira egyezik a véleményemmel hogy nincs szívem törölni... ;] De legközelebb hagyj ki egy karaktert vagy tegyél bele @-t stb. légyszíves!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#39066) chopin42 válasza Grózi (#39065) üzenetére


chopin42
őstag

Bocs, sajna nem a legjobb az élet, ki kellett adni a gőzt, de majd figyelek legközelebb (ahogy általában). :R
Bár az továbbra is rendkívül idegesít, hogy itthon az ilyen semmirekellő boltok élnek és virulnak a vv11-be való alkalmazottaikkal együtt. :W :W

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#39067) poolbig


poolbig
aktív tag

Hali!
Remélem jó helyre írok, ha nem, bocsi és akkor kérek útbaigazítást. :D
Szóval van egy Sharkoon QB One házikóm, a tápegység az elejében van és kifelé tolja a levegőt a házból. Egy vonalban van a cpu ventivel. A ház átellenes oldalára elfér egy 80mm-es venti, azt hogy szereljem fel? Hogy jobb, ha az befelé szívja a levegőt és így egy hátulról előre folyó levegőáram van, vagy az is kifelé fújja inkább a levegőt és így mind a tápegység, mind a hátsó venti úgymond "leszívja" a levegőt a cpu-ról? Nem okozhat ez a megoldás némi rossz turbulenciát? És ha már venti, akkor a csendesség jegyében (TV alatti médialejátszó szerepe van) 5.000 Ft +/-10% erejéig mi ajánlható?
Köszi

(#39068) Capt.Obvius


Capt.Obvius
aktív tag

Halihó!

Tudnátok segíteni, hogy ilyen ventit honnan tudnék szerezni mondjuk EU-ból? USA Amazonon láttam eddig csak :(

thermaltake toughfan 12

(#39069) Dobi 562 válasza Capt.Obvius (#39068) üzenetére


Dobi 562
addikt

UK Amazonon van fent single pack-ban, nem tudom szallitanak-e Magyarorszagra. UK hardverboltokban is van de ok mar sajnos nem szallitanak EU-ba.

(#39070) chopin42 válasza Capt.Obvius (#39068) üzenetére


chopin42
őstag

Minek? P12-nél észrevehetően még a nfa-12x25 SEM jobb.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#39071) abridabri válasza chopin42 (#39070) üzenetére


abridabri
veterán

TT Toughfan 12 = fekete NF12x25 . Akinek a csúcs kell ,de nem szereti a barnát annak ez kell.

(#39072) nyozo


nyozo
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, Többen is ezt a ventilátort ajánlották: Arctic P14 PWM PST 140mm (ACFAN00125A)

Viszont nekem jelenleg ledes ventik vannak a gépben, és maradnék is azoknál, de azért fontos, hogy abból is normális legyen. Ezt a fajtát néztem: Alpenföhn 140mm Wing Boost 3 ARGB PWM. Ez sokkal rosszabb légszállítás illetve zajszint szempontjából?

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#39073) Capt.Obvius válasza abridabri (#39071) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Szééép :D

Tudtam, hogy megkapom a magamét ezért :D

(#39074) chopin42 válasza abridabri (#39071) üzenetére


chopin42
őstag

Idén jön tán a fekete nfa12x25 ill. a 14x25 is :R

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#39075) Grózi válasza nyozo (#39072) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kicsit kevesebb a légszállítása a P14-hez képest és nagyon minimálisan hangosabb.Az egyetlen "ajánlható" rgb-s venti.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#39076) chopin42 válasza abridabri (#39071) üzenetére


chopin42
őstag

Amúgy nem véletlenül írtam, van mindkettő, az nfa12x25 nem éri meg a felárat, de 6k-ért is meggondolandó a tartozékokat is figyelembe véve. Az arctic telibetalálta a lényeget a p szériával, a bionix, f, és rgb ventikkel már sokkal kevésbé. Illetve a félpasszív móddal tényleg tökéletes volt a p12/p14 pst, de mivel kivették belőle (állítólag a sok garanciáztatás miatt, amit a hülyék olvasás helyett csináltak), ezért rontottak azokon is. Szóval az arctic is letért az útról, miszerint a lényeget adják olcsón, rámennek a külsőségekre leszarván a tökéletes ár-értéket.
Amúgy ez a tt toughfan miért ilyen jó? Van róla teszt, hogy féláron nfa12x25? :F

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#39077) nyozo válasza Grózi (#39075) üzenetére


nyozo
aktív tag

Köszönöm a választ! a 12cm-es változata is "ajánlott"? :F

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#39078) chopin42 válasza nyozo (#39077) üzenetére


chopin42
őstag

Igen. Rgb-ből ez az ajánlott, amíg az arctic bionix p120a nem megy 6k közelébe/alá (illetve míg nem tesztelem :D)

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#39079) abridabri válasza chopin42 (#39076) üzenetére


abridabri
veterán

Már 1x link -eltem , sajnos nem találtam több tesztet ezen kívül.

(#39080) chopin42 válasza abridabri (#39079) üzenetére


chopin42
őstag

Hamarosan változás áll be az életemben (negatív irányban), csrébe több időm lesz tesztelni, illetve több pénzem magamra (de kevesebb összességébem). Veszek ventiket, és tesztelgetem őket. Az eredényekről beszámolok majd. Amit biztosan tudok, hogy p12 pst>=eloop b12ps, negyedáron. Nfa12x25 minimálisan jobb, kevésbé vibrál, minimálisan erősebb maxon (több lapát, magasabb fordulat). 7x áron. Tt tougfan ha lesz, letesztelem azt is.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#39081) Capt.Obvius válasza chopin42 (#39074) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Amúgy nem értem ezt a noctua radmapet. Oké, fejlesztenek új ventit, ez eddig oké, de a többi?
Évek kellenek ahhoz, hogy most nem f@sbarna szinezéket használunk a fröccsöntő üzemekben??? :DDD :DDD :DDD
Az ilyeneken sírok. Aztán majd duplája lesz a barnának, csak azért mert képzeljétek, tudunk feketét is :DDD

(#39082) chopin42 válasza Capt.Obvius (#39081) üzenetére


chopin42
őstag

A noctua szigorúan tartja magát az elveihez. Egyik ilyen, hogy azonnal felismerjék a termékeiket (fosbarna szín). Csak ugye időközben rájöttek ők is arra, hogy "az elv olyan, mint a fing: mindenki addig tartja, ameddig bírja". És csináltak fekete cuccokat is. Meg szürke redux cuccot. A förccsöntést nem tudom, hogy csinálják, de álllítólag a kínai és a taiwani fröccsöntött cuccok árnyalata eltér(t?). GN csinált "tesztet".
Persze szerintem is marketing bullshit, hogy a sterroxot nem tudják feketében kikeverni, mert a barna is egy szinező, de az is lehet,m hogy a festék változtat a molekulákon, ha belekeverik.
Egy biztos: sokkal drágább lesz a fekete nfa12x25, mint a sima, és veszik majd így is :D

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#39083) Capt.Obvius válasza chopin42 (#39082) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Az tuti, hogy venni fogják. Bevallom van nekem is noctua ventim, de nem használom. Most az arcticocat raktam be a gépbe és azzal tesztelem. Teljesítményben jók, de pl pont abban a tartományban ahol szeretném hajtani pulzál :D 1000-1200, de még alatta is bizonyos fordulatokon csinálja. És nem egy darab van a házban.
Csak arra próbálok törekedni, hogy szinte hangtalan legyen a gép. Az 1200-as fordulat környékén fellépő szélzaj nem is lenne gáz, de nekem ne vinnyogjon a venti. Sajnos sokat ülök a gép előtt munka miatt is és allergiaás lettem a zajokra. Én fogom valszteg berendelni a TT 12 ventiket. Egyelőre jobb megoldást nem látok.

(#39084) chopin42 válasza Capt.Obvius (#39083) üzenetére


chopin42
őstag

Igen, sajna ez a p12 sajátja, hogy 500-600 között, és 1100 körül halk, de magas hangon vinnyoghat :(
De ugye nincs rózsa tövis nélkül, és ezeket elkerülve egy normális vezérlést beállítva nincs gond. Én erre argus monitort használok.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#39085) Capt.Obvius válasza chopin42 (#39084) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

WOW. Köszi a programot. Ez free verzióban szenved valami hátrányt, jobb megvenni?

(#39086) poolbig


poolbig
aktív tag

Lenne egy másik kérdésem is. :)
DS918+ba mi javasolható venti csere esetén olyan max 3-4000 forint körül. Sajnos https://www.arukereso.hu/szamitogep-huto-c3094/noctua/nf-a9-flx-p246355269/# [link] nekem (asszonynak) drága én simán megvenném. :DD
Egyébként még nem szedtem szét a NAS-t, amit linkeltem az tuti jó bele? 3 vagy 4 pin-est kellene vennem?

[ Szerkesztve ]

(#39087) chopin42 válasza Capt.Obvius (#39085) üzenetére


chopin42
őstag

30 napig teljeskörűen tesztelhető, és ha tetszik, akkor kell megvenni, ha nem, simán leszeded. (nekem 3 évre van most megvéve)

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#39088) Capt.Obvius válasza chopin42 (#39087) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Köszönöm a választ :R

(#39089) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok!

Fortis 3 hűtőn előrelépés lenne ventit cserélni? Wing Boost 3, Akasa Viper, Noctua NF-P14R Redux pl? Hirtelen ezeket találtam. Jobb stattal rendelkeznek, legalábbis az alapján amit a gyártó megadott az SPC Sigma Pro-hoz.

[ Szerkesztve ]

F1

(#39090) chopin42 válasza szabeska (#39089) üzenetére


chopin42
őstag

Nem. 1, nagyon max 2°C ide-oda. Gyári adat amúgy is kamu (mielőtt még valaki nem hiszi, nincs egységes mérés mint a tápoknál, így különböző gyártók amúgy sem összehasonlíthatóak egymással, illetve hazudnak is, hogy jobb színben tűnjenek fel).

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#39091) szabeska válasza chopin42 (#39090) üzenetére


szabeska
addikt

:R

F1

(#39092) kapy


kapy
csendes tag

Sziasztok, adott egy CoolerMaster MB400L mATX ház, amibe ventiket szeretnék cserélni, előre 2db 140-es felülre 2db 140-es és hátulra 1db 120-as fér, szerintetek az megfelelne, ha előre 1db Arctic P14 pwm pst és 1db Arctic P14 pwm menne befújáshoz(azért így, hogy nem vegyen el két alaplapi csatit), hátra pedig egy Arctic P12 pwm kifújásra. Az airflow tekintetében nemtudom, hogy segítene-e bármit, ha tennék fentre is befújásra/kifújásra ventit.

(#39093) Grózi válasza chopin42 (#39090) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ezzel vitatkoznék.Macho koppintás az a borda és azon én rengeteg ventit kipróbáltam.A TY-147A és a Viper R között is volt 5 fok difi.Ebből kiindulva,a gyári ventihez képest biztos 5-8 fokot lehet nyerni egy Viper R-el mondjuk.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#39094) chopin42 válasza Grózi (#39093) üzenetére


chopin42
őstag

Bocs, annyira nem néztem meg, én macho x2-n próbáltam ty 141-et, 149-et, gyári ventijeit (fix800 push-pull), wing boost 3-at. És nem voltak nagy különbségek azonos körülmények között, ilyen +-2 fok difi. A zaj-teljesítmény arányról nem is beszélve, a viper r-t nem ismerem, csak hangos a tetején, annyit tudok (innen). Tehát ha jobb is, hangosabb is. Próbáltam sigma pro-t is, nem voltam tőle elájulva, és nem is volt jobb a felsorolatktól.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#39095) szabeska válasza Grózi (#39093) üzenetére


szabeska
addikt

A Viper R bejon, maximum a hangja aggaszt, utanaolvastam. Megerhet azert egy probat?

F1

(#39096) Grózi válasza szabeska (#39095) üzenetére


Grózi
Topikgazda

900 rpm felett megjön a hangja,de alacsony fordulaton is brutális légszállítással bír és 800 rpm-ig csendes.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#39097) abridabri válasza szabeska (#39095) üzenetére


abridabri
veterán

Ritkán van lamellázva a Fortis3 , csak úgy mint a Macho . Nem kell rá bika venti , mert nem lesz jobb tőle . Igen a ViperR hozhat akár 5 fokot maxon hajtva , cserébe dupla olyan hangos lesz . Ha viszont a hangból nem szeretnél engedni akkor ugyanúgy fog teljesíteni mint a gyári Stigma . Vagy 1-2 fokkal előrébb leszel. 5K egy Viper R . Én nem költenék rá annyit . Akkor már inkább eladnám a Fortist és vennék használt DRP4 / Fuma2 -t 20k alatt . Az nagyobb előrelépés lenne.

(#39098) szabeska válasza abridabri (#39097) üzenetére


szabeska
addikt

Köszi! :R

F1

(#39099) GIJoe


GIJoe
addikt

Sziasztok, egy légtechnikai eszközben szeretnék coolert (SUNON EE80251B1-000U-G99) cserélni, hangosnak találom, tudnátok ajánlani megfizethető kapható hasonló teljesítményű, de jóval csendesebb ventit...
Köszönöm :R

(#39100) Medajk


Medajk
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a tanácsotokat kikérni.
Lian Li LANCOOL II Mesh white lesz az új házam és ehhez jár már 3 db alap rgb venti.

A kérdésem az, szerintetek úgy jó lehet a ház ventilátorozása, hogy ebből a 3 ventiből az egyiket hátulra tenném a másik kettőt felülre és előre vennék 2 db 140mm-es ventit? Vagy esetleg milyen elosztásban gondolkodjak? (ha lehetséges rgb-s ventiket szerelnék bele Alpenföhn 140mm Wing Boost 3)

Köszönöm előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.