Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39351) Hegyirabló válasza chopin42 (#39349) üzenetére


Hegyirabló
veterán

A kérdés megint csak az, hogy mit nem értesz azon, hogy át van állítva az összes ventilátor PWM-re UEFI-ben, még sem működik, amit írtok???? Írd már meg légyszíves, hogy melyik részét nem érted ennek!?!?!? Nem az áll feljebb, hogy nem működik a gépem (Egyébként működik, jobban, mint itt sokaké.), hanem az, hogy láthatóan megállt itt az értelem. Persze ez nem az én bajom, egy legyen mindenkinek a maga baja. Ettől még én az maradok, aki vagyok, meg mások is azok maradnak, akik.

Nem tudom hanyadszor írom le, hogy végigzongoráztam azt, amit javasoltatok, de nem jött be! Tényleg melyik részét nem érted ennek?????????

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#39353) Hegyirabló válasza dugo_ (#39352) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Azt is leírtam, hogy nem tartom kizártnak, hogy ki lehet most már manuálisan irtani, de a korábbi verziót nem sikerült teljesen kiirtani, csak a Windows újratelepítés használt. Azt meg most nem vállalom be, addig marad így. Ami nem rossz helyzet, mert alapvetően a Suite vezérli a ventiket, csak pontatlan, lehetne jobb is. Nem kockáztatom, hogy leszedem, nem sikerül, utána meg vissza sem lehet rakni (korábban így volt), és akkor utolsó lépésként marad a Windows újratelepítés, amit sokadszor írok, hogy nem vállalok most be.

Nem figyeltek rám, aztán meg nekem estek. Nem jó ez így... :(

Szerk: Még annyit, hogy hivatkozott hozzászólással én is le is zártam a témát, ahogy olvasható is, de csak jöttek a jobbnál-jobb ötletek, hogy mit kellene még csinálnom.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#39354) Nerazim válasza boogie84 (#39344) üzenetére


Nerazim
őstag

Koszi szepen. Hogy allitsam be oket, ket elso befele fujjon, a hatso kifele stivjon, a felso szinten befele fujjon?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#39355) chopin42 válasza Hegyirabló (#39351) üzenetére


chopin42
őstag

De mégis MI nem jött be? Az aisuite szól, hogy "a ventik pwm módban vannak,, de leszarom", vagy mi a tököm? :W Mindössze annyiról szól a tanács, hogy "állítsd át a ventiket pwm módra a biosban, ha olyan ventijeid vannak". PONT. Ha ezt megtetted, követted a tanácsot. Másról nem szól a fáma. Az aisuite hogy innentől mint csinál, tökmindegy, nem számít, mert a saját görbéjével vezérli a pwm-es ventit, a lap pedig pwm jelet ad nekik. Így nem megy tönkre egyik sem, ami pwm-es, legalábbis ettől nem.
Mindegy, innentől téma lezárva, ez már rohadtul nem a topik témája. :W

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#39356) Hegyirabló válasza chopin42 (#39355) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Jó, neked van igazad. Jó lesz így?

Aquila non captat muscas.

(#39357) boogie84 válasza Nerazim (#39354) üzenetére


boogie84
veterán

Elöl:be
Hátul,felül: ki

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#39358) Erdei88 válasza boogie84 (#39357) üzenetére


Erdei88
veterán

Venti elrendezés szempontjából neked mi lett az ideális? A napokban én is átköltöztem a Dynamic igaz Minibe, de a kialakítas ugyanaz.
Nekem most alul be, oldalt, felül ki. Kompakt a tetején push-pull, az oldalában pullba egyelőre.

(#39359) boogie84 válasza Erdei88 (#39358) üzenetére


boogie84
veterán

Ez maradt, de ez a proci pont nem releváns eredményt ad, mert nem melegíti fel a vizet sem. Gyakorlatilag a kupak nem ad át hőt. 60%-on van a pumpa, 50%-os mennek a ventik és kész. Akár milyen terhelés van. Ehhez kb felesleges.

Ha pl egy 10900K felmelegítené rendesen akkor már lehetne tesztelni, hogy ideális a légáramlás meleg levegővel a radiátoron át. A kifújó ventik most kb a vga melegét fújják ki hatékonyan.
Most állítottam görbét a vga-hoz, így 60 fok körül van, alig van bent meleg a házban. Mivel bordák ebben a pozícióban az üveg fal felé adják le a hőt, csak az üveg ami meleg kicsit.

Lényeg:
ha izmos proci lesz a gépben, akkor én is az alul be, oldalt és felül ki venti elrendezést próbálnám ki.
Holnap kipróbálom a phanteks vga holdert, hátha így még az üveg sem fog annyira melegedni. Holnap próbálgatom, ma már inkább játék, holnap teszt.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#39360) geckowize


geckowize
őstag

Sziasztok,

Milyen 120 mm-es RGB header csatlakozoval ellattot (nyilvan RGB-s) hazventit tudtok javasolni, ami melto utodja lenne egy 120 mm-es Lepa BOL.Quiet PWM Blue-nak?

Melto utod alatt arra gondolok, hogy a kovetkezo specifikaciokban kene kozel allnia:

Noise level: 8 - 18 dbA (ettol ne legyen sokkal nagyobb)
Air flow: 30.61 ~ 81.45 CFM / 52.01 ~ 138.39 m3/h (hozza azert ez ezt a szintet)
Static pressure: 0.538 ~ 1.923 mm-H2O
MTBF: ≧160,000 hours

A haz amibe menne (hatso ventinek) egy Phanteks Eclipse P400S TG, front ventinek van mar 2 db 140mm Aerocool DS (Dead Silence).

(#39361) geckowize válasza geckowize (#39360) üzenetére


geckowize
őstag

Az Alpenföhn 120mm Wing Boost 3 ARGB meg mindig az egyetlen ajanlott RGB venti? Bar van ARCTIC BioniX P120 A-RGB (ACFAN00146A) kicsit olcsobban.

Az Alpenfohn fele huz a szivem kicsit, mert feher, es jol illene a tobbi reszegyseghez, de ha barki hozzaerto szerint a ketto kozul egyertelmuen az arctic a jobb, akkor elfogadom a tanacsot. :R

Ezek ugy latom egyuttmukodnek az Asus AuraSync-kel, ugyhogy gondolom ha radugom az RGB headerre akkor minden szep es jo lesz, igaz?

(#39362) Pakmara válasza geckowize (#39360) üzenetére


Pakmara
őstag

Szia!

Követve a fórumot 3 szokott felmerülni, ahogy én látom. Amellett hogy fuj-fuj rgb :)

Wing Boost 3 ARGB
NB-eLoop-X
Arctic P120 RGB

Azt, hogy melyik mennyire rossz/jó majd megmondják a hozzáértők. (szvsz non rgb lesz az ajánlás). Alpen készlet hiányosnak tűnik, ill. ahol kapható ott jellemzően 1 év garival. A másik kettő van 12+48 hónappal a pcx-nél (bár a gyári gari nincs ennyi).

Pakmara

kieg. a #39361-re: Annyi, hogy mind 3 pin-es A-RGB. 4 pines lapról csak átalakítóval tudod szabályozni ha olyan van.

[ Szerkesztve ]

(#39363) chopin42 válasza Pakmara (#39362) üzenetére


chopin42
őstag

A fúj-fúj argb az részemről van, mert a költségnövelésen kívül leginkább csak elvesz a ventiből, hozzá nem ad semmit (sokszor undorító). De amiket felsoroltál azok vehetőek.
geckowize #39361
Ha jól tudom, a te lapodon viszont nincs argb header, csak 4 pines 12 voltos (ezek 3 pines 5 voltosak).
Esetleg ezt bepróbálhatod, nem rossz venti, és kompatibilis a lapoddal (de azért nézz utána az rgb csatlakozónak!).

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#39364) geckowize válasza chopin42 (#39363) üzenetére


geckowize
őstag

Ezt jó hogy mondod, igen, az alaplapomon 2 db 4 pines 12V-os RGB header van....

Arctic BioniX P120 A-RGB-nél 2x A-RGB Fan 8-Pin Connector kell,
míg az Alpenföhn Wing Boost 3 ARGB-nél 4-pin PWM + 3-pin ARGB-t ír...

Úgyhogy valószínűleg ezek tényleg nem kompatibilisek az alaplapommal, viszont egy ilyen mezeibb user, mint én, simán belefut ebbe, ha nem néz utána rendesen, mert csak azt nézi, hogy na, Asus AuraSync kompatibilis, akkor oké...

Köszi a tanácsot, megnézem a Scythe Kaze Flex 120mm PWM RGB-t. :R

(#39365) Pakmara válasza chopin42 (#39363) üzenetére


Pakmara
őstag

Nem te vagy az egyetlen :). Más topikban is találkoztam már vele. Nem támadás akart lenni, el tudom fogadni mint vélemény, mert az adott eszköz teljesítményéhez tényleg nem ad hozzá. Az üveg/plexi oldalú házak korában ugyanakkor sokaknál fontos lehet.

Hogy on is legyen a múlt héten váltott nálam szintén Lepa BOL. Quiet-et (fura hangja kezdett lenni) teszt jelleggel pont egy Arctic BioniX A-RGB. Bizonyos tartományokban valóban "visít a motor". 4 pines RGB aljzattal rendelkező lappal átalakítón keresztül kommunikál. Próbálgatom kicsit aztán elválik, hogy marad-e vagy sem. Valahogy le kellene tesztelnem, de még nem tudom hogy álljak neki.

(#39366) abridabri válasza Pakmara (#39365) üzenetére


abridabri
veterán

Nàlam 780 -1020 rpm között vinnyog a p12. Fixàltam őket 1050 re nonstop, így még nem hangosak.

(#39367) mgoogyi


mgoogyi
senior tag

Egész sokszereplős 12cm-es ventiteszt:
https://www.youtube.com/watch?v=6TcdPkdV3WA

Összeszedtem pár nekem érdekesebbet egy excelbe, így jobban átlátható:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1c8Skt-wwSoqoRMxgNz1gUyUa6a0Pnn6W1pAI69-IR-M/edit?usp=sharing

(#39368) abridabri válasza mgoogyi (#39367) üzenetére


abridabri
veterán

Ezt a tesztet ott rontotta el ,hogy nem azonos rpm-en tesztelte a ventiket ,hanem % os összehasonlítást csinált . Nyilván egy 3000rpmes venti 50% on sokkal jobb lesz mint egy 1200rpmes venti 50% on.
Így ez semmire se jó .
A teszt akkor teszt ,ha minden venti fix 500 / 700 /1000 stb fordulaton megy.

[ Szerkesztve ]

(#39369) mgoogyi válasza abridabri (#39368) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Semmire nem jó azonos rpm-en tesztelni.
Azonos hangerő melletti hűtési teljesítményt kell mérni.
Te nem az rpm-et hallod, hanem a zajt.

Nézd meg az excelt, amit becsatoltam.
Látszik belőle, hogy a NF-A12x25 mindent elver, mert az van a bal alsó sarokhoz a legközelebb.
Kis zaj mellett egész jó az SW3, picit nagyobb teljesítménynél meg egész jó a Kaze Flex.

[ Szerkesztve ]

(#39370) Pakmara válasza abridabri (#39366) üzenetére


Pakmara
őstag

Na majd hétvégén próbálgatom. Átmenetileg visszakerült a régi HEXA tápom a gépbe uh jelenleg nem hallok semmit rajta kívül.

Venti teszt: én régen ezeket néztem. Amennyire meg tudtam ítélni jó tesztek, de sajnos már rég nem aktívak. [link] [link]

(#39371) abridabri válasza mgoogyi (#39369) üzenetére


abridabri
veterán

Igen értem én ,de akkor nem hűtési teljesítmlnyt tesztelsz hanem hangot .1000 rpm vs 1000rpmen meglátszik melyik hűt jobban. Utána kell eldönteni ,hogy az a 2fok ér -e pl 2 db-el nagyobb hangot.

(#39372) mgoogyi válasza abridabri (#39371) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Nem látszik meg, elég sokfajta kialakítású venti van.
1000 RPM-nél valamelyik Noiseblocker már hangos, viszont 500 rpm-nél már tök jól hűt.
Egy Arctic P12 meg 1000 RPM-nél még halk, viszont még nem hűt annyira és van benne 100-200 RPM felfelé.
Ha jól tudnának mérni, akkor pl. 35/40/stb. decibelre belőnék a fordulatszámot és ott néznék meg az oda tartozó hőmérsékletet.

Valami ilyesmire gondolok:
https://youtu.be/PUdsTiRmuuU?t=501

[ Szerkesztve ]

(#39373) geckowize válasza geckowize (#39364) üzenetére


geckowize
őstag

Sziasztok,

Átnéztem az összes téma összefoglalóba írt, ajánlott 120mm-es (3 pines és 4 pin PWM-es) venti adatait és lenne néhány kérdésem:

1) Nem a max airflow és max noise level számít legjobban egy ház ventinél?
Az alapján a Cooltek Silent Fan 120 PWM lazán a legjobb vételnek számít, mivel 112.8 CFM az max air flow-ja és emellett a max noise level csak 17.1 dbA, ráadásul mondhatni fillérekért kapható, 2311 Ft a legolcsóbb (egyetlen helyen) árukeresőn.
Viszont amikor visszaolvasgattam nem nagyon ajánlgattátok senkinek, hanem - mint ahogy az összefoglalóban is - az Arctic P12 / P12 PWM-et látom best buynak címkézve, holott holmi 770 Ft-tal olcsóbb a P12 PWM a Coolteknél úgy, hogy a Coolteknek több, mint 2x akkora az air flow-ja (Arctic P12 PWM 56.3 CFM vs Cooltek 112.8 CFM) és halkabb (Arctic P12 PWM: 22.5 dbA vs Cooltek 17.1 dbA).
Bár tudom, még a gyártói honlapon megtalálható datasheetekben szereplő noise levelek sem tekinthetőek összehasonlítási alapnak, de azért az air flow csak összehasonlítható nem?

2) Ha mégsem az air flow számít házventinél akkor mi az a datasheetekben megtalálható adat, ami szerint összehasonlíthatóak lennének? Kizárólag tesztek alapján lehet dönteni? Tesztek alapján készült a téma összefoglaló is?

3) Lepa BOL.Quiet PWM vs Scythe Kaze Flex 120 RGB PWM
Úgy merültem ennyire bele, hogy elkezdtem összehasonlítani a jelenlegi Lepa BOL.Quiet PWM-emet a a Scythe Kaze Flex 120 RGB PWM-mel (plusz több, nálam eddig megfordult ventivel), hogy vajon mennyire lesz zajosabb, és nyilván mennyire lesz hatékony az utóbbi, de amíg a fenti kérdések nyitva állnak, úgy kicsit vonakodom a megrendelésétől, mert hát a 6110 Ft is pénz. :)

Azt látom, hogy a Kaze Flex kb 3%-kal elmarad max air flowban a Lepától (79.76 CFM vs 81.45 CFM) és emellett még a max noise level 35.8 a 18 dbA helyett, ami a ha minden igaz majdnem 20x annyi.

Persze tudom, mint ahogy említettem, ezek a noise levelek nem összehasonlíthatóak egymással, valamint azt is kell nézni, hogy ezek a noise levelek a max fordulatszámra vonatkoznak, ami a Lepának 1600 RPM, míg a Scythe-nak 1800 RPM, viszont nyilván nem 100% fordulatszámon vannak/lesznek ezek használva...

Aki ezt végigolvasta, annak köszönöm, aki még válaszol is bármelyik kérdésre, annak örök hála! :R

(#39374) abridabri válasza geckowize (#39373) üzenetére


abridabri
veterán

Cooltek Silent fan 120 : 112,8 m³ / h ami CFM ben csak 66

(#39375) mgoogyi válasza geckowize (#39373) üzenetére


mgoogyi
senior tag

1, A gyári adatok semmire sem jók. Ahány gyár, annyi szokás.
2, Csak tesztek + pl. Grózit érdemes megkérdezned, temérdek ventit kipróbált már.

Itt találsz egy rakás CFM mérést + szubjektíven zajszintről is írnak:
http://www.dvtests.com/120mm-fans-catalogue/
Ha nincs szinte semmi akadály a venti előtt, elméletben a CFM a releváns.
Ha ez nem áll fent (borda, radiátor, nem mesh a ház eleje, stb.), akkor képbe jön a statikus nyomás.

Itt kevesebb ventit mérnek több variációban és nem csak 12-est:
https://www.hardwareluxx.de/index.php/artikel/hardware/kuehlung/42019-testpraxis-lueftertests-im-windkanal.html

Illetve ez a youtube csatorna csinált pár átfogóbb venti tesztet:
https://youtu.be/PUdsTiRmuuU?t=501

Nekem alapvetően a Silent Wings 3 ventik jöttek be legjobban.
Összeségében pozitív tapasztalatom van még ezekről: Arctic P14, Noctua NF-A15, Scythe Kaze Flex 12cm PWM, Coolink SWiF2 1201
Kevésbé pozitív: Pure Wings 2 14cm


(#39376) geckowize válasza abridabri (#39374) üzenetére


geckowize
őstag

Akkor a gyártó elrontotta (cooltek.de)?

#39375 mgoogyi: Köszi a linkeket. :R
Úgy látom a Scythe Kaze Flex 12cm PWM-et konkrétan említed, hogy pozitív tapasztalatod van róla, gondolom nem az RGB-s változatról, de csak nincs akkora különbség köztük.

(#39377) mgoogyi válasza geckowize (#39376) üzenetére


mgoogyi
senior tag

passz

(#39378) Huriusz


Huriusz
csendes tag

Sziasztok!

R9 295x2 videokártyának a radiátorára szeretnék venni egy normális ventit :) Szerintetek melyik lenne a jobb választás?

Akasa Viper 120mm
vagy
Corsair SP120 (nem az rbg-s)

A rágógumi nem tartozék.

(#39379) chopin42 válasza Huriusz (#39378) üzenetére


chopin42
őstag

Artic p12 (ha pwm kell akkor p12 pst, összeköthető)

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#39380) Atish19


Atish19
őstag

Mennyire káros ha egy ventilátort huzamosabb ideig alacsony fordulaton használok? IDLE a VGA ventik 20%-ra vannak belőve a házventik pedig 30%-ra. Érdemes feljebb vinni vagy ez így még nem káros az élettartamot tekintve?

(#39381) Grózi válasza Atish19 (#39380) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Egyedül 3 pines ventiknél kell vigyázni,hogy tartósan ne járasd az indítófeszültség környékén vagy alatta.Ez minden venti esetében más érték és a gyártó fel szokta tüntetni(operating voltage alsó értéke).

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#39382) aradebil2


aradebil2
senior tag

Sziasztok!

Van egy pici házam (Meshify C), amibe indokoltatlanul nagy VGA került be (ugye válogatni most nem lehet, azt veszi az ember amit éppen talál)... így viszont sajnos a gyári Fractal front venti nem fér be a VGA elé fölötte fúj. Arra gondoltam, hogy betennék még egy slim ventit a VGA elé, had levegőzzön picit jobban. 120 mm-es kellene (bár 140-es is elfér, lehet azzal jobban járnék, halkabb lenne?), és fontos lenne hogy halk legyen (asztalon lesz a gépház). A 14 mm mély Noctua-kon kívül mi az ajánlott a kategóriában?
Köszönöm előre is! :R

(#39383) Huriusz válasza chopin42 (#39379) üzenetére


Huriusz
csendes tag

Köszi, de inkább próbálok EK-Vardar-t szerezni :))

A rágógumi nem tartozék.

(#39384) Erdei88 válasza aradebil2 (#39382) üzenetére


Erdei88
veterán

Én slimből is Arctic P12-őt vettem, teljesítménye és emiatt a hangja is szerényebb.
Mekkora a kártya hossza, hogy előre már nem fér el normál venti?
Nekem Mini C-m volt ebből és én 3dbot előre, kettőt felülre és egyet hátra tettem. Az összes P12.
Szerintem ár/értékben nagyon jó választás

(#39385) aradebil2 válasza Erdei88 (#39384) üzenetére


aradebil2
senior tag

Köszi szépen, ahogy nézem pont nem kapni ezt a slim P12-t,de most jelentettek be belőle új verziót, remélehetőleg kapható lesz nemsokára :)
330 mm a GPU, elvileg 330 mm a hely front fan nélkül a max :D De igy sincsen sok híja hogy elféjrnek a rendes 25 mm mély venti, szerintem még egy slim pont jó lenne előre, hogy fújja a kártyát :DD

(#39386) Bubee76


Bubee76
csendes tag

Sziasztok
Ki milyen ventiket ajánl ? De lehetőleg megfizethető áron (140mm és 120mm ventiket)
Válaszokat elöre is köszi

Üdv Bence

(#39387) abdulka1 válasza Bubee76 (#39386) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Ennyi infó alapján, jók lehetnek a P12/14 sorozat 3 illetve 4 pines verziói is attól függően, hogy mit tud vezérelni a lapod!

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#39388) Bubee76 válasza abdulka1 (#39387) üzenetére


Bubee76
csendes tag

Asus B450-f 4 pineseket is tudja vezérelni

Üdv Bence

(#39389) Bubee76


Bubee76
csendes tag

Arctic BioniX F140
104 CFM ez valós adat ?

Üdv Bence

(#39390) chopin42 válasza Bubee76 (#39389) üzenetére


chopin42
őstag

Nem. Azt vedd, amit ajánlottak. P12/p14 pst, a kábel végén van egy + csati a másik ventinek, így összeközhető több is.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#39391) Bubee76 válasza chopin42 (#39390) üzenetére


Bubee76
csendes tag

Rendben. De hogy szerezek hozzárezgés csillapítókat ?

Üdv Bence

(#39392) chopin42 válasza Bubee76 (#39391) üzenetére


chopin42
őstag

Miért kell? Amúgy erre gondolsz?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#39393) Bubee76 válasza chopin42 (#39392) üzenetére


Bubee76
csendes tag

Ez mennyire hatásós ? de igen erre gondoltam

Üdv Bence

(#39394) chopin42 válasza Bubee76 (#39393) üzenetére


chopin42
őstag

Ez speciel elég kemény, de nem is feltétlenül szükséges, amúgy megteszi, hatásos. Van többféle, a linken keresgélhetsz, google segít. A miért kell kérdésre nem kaptam választ.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#39395) Bubee76 válasza chopin42 (#39394) üzenetére


Bubee76
csendes tag

nem szeretném ha a ventik a háznak átadnák a rezgést és igy hangosak lennének

Üdv Bence

(#39396) chopin42 válasza Bubee76 (#39395) üzenetére


chopin42
őstag

Amit ajánlottunk, nem nagyon csinálnak ilyet, csavar is megteszi. A többit megoldod, ha neked úgy nem jó,mm linkeltem, amit kell.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#39397) Krisz0418


Krisz0418
őstag

Sziasztok. Ez jó lehet szerintetek? Eddig nem láttam, gondolom új cucc még.

[link]

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#39398) chopin42 válasza Krisz0418 (#39397) üzenetére


chopin42
őstag

Ez a kifejezettne KERÜLENDŐ kategória. A ventiknek nem szabvány, hanem okádék 6 pines csatlakozója van, amihez mindenképpen kell a hub, de ezáltal a hub sem kezel más ventiket. Igazi kapufa.
A venti maga 12 egy tucat rgb cuccnak néz ki.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#39399) Krisz0418 válasza chopin42 (#39398) üzenetére


Krisz0418
őstag

Mit ajánlasz akkor? Van most 2db 140es pure wings 2 es 3db 120as pure wings 2. Ezeket erdemes lecserelni?

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#39400) chopin42 válasza Krisz0418 (#39399) üzenetére


chopin42
őstag

Egyéb infó? Mire kell? Gépház? Mi a baj velük? Alapalpod tud-e pwmet? Kell-e rgb?
Nem barkóba, mindegyikre írj valamit.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.