Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39501) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Sharkoon T3W házamban a két első gyári ventilátor megadta magát.
Az egyiket kivettem és 120x120x25mm-es.
Fontos, hogy piros led-es legyen!
Ilyen táp csatlakozói vannak: [link]
Milyet típust vegyek, ne legyen se a legolcsóbb, se a legdrágább?!

(^)(>.<)(^)

(#39502) chopin42 válasza MPowerPH (#39498) üzenetére


chopin42
őstag

A zaj teljesítményt fejelted ki a képletből. Azonos rpm-en jobb az eloop, azonos decibelen minimum egál. Meg ugye a p14 pst darabja 2k, az eloop b14ps meg 8k.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#39503) MPowerPH válasza chopin42 (#39502) üzenetére


MPowerPH
félisten

A tablazatbol nem ez jon le, pont azt neztem.

31,5dBA korul az eLoop 76 fokot produkal, a P14 meg kicsit hangosabban 86 -ot. Es ugye vizhutesnel nem nagyon szoktuk a ventiket 50% folott kergetni.
Kar, hogy e melle nem tartozik fordulatszam is, abbol lehetne tudni, hany szazalekra vannak huzva.

Egyebkent lehet, hogy rovidre zarom. Veszek 3db -ot, azokat egyebkent sem value packban vennem, aztan letesztelem a Monsta radin oket.

abridabri: Btw, ranezesre sokkal surubbnek tunik, mint az Alphacool, bar meg csak egy helyen szedtem le a wrappot rola. Ez alapjan tenyleg eleg lehet, nem kell akkora koncentralt legaram, mint amit az eLoop tud.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#39504) chopin42 válasza MPowerPH (#39503) üzenetére


chopin42
őstag

31,5 dba az az alapzaj. Nem delta. :U Gondolom látod az ábrán 33 körül, meg 35 körül, is.
De mindegy, lényag az az, hogy a p14 pst a b14 ps-nél nem rosszabb kb semmivel ami gyakorlati dolog, de negyed annyiba kerül. (Majd jól letesztelem őket, ha lesz kis pénzem :D)
De jó ötlet a teszt is.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#39505) MPowerPH válasza chopin42 (#39504) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, de mekkora fordulaton? Mert hat onnet indul a meres. Azt ertem, hogy dBA -ra lottek be a ventiket, ahhoz kapcsoltan mertek, nem fordulatra, es ez tok logikus, csak az meg egy hasznos info lett volna, hogy ez melyik ventinel mekkora fordulatot jelentene.

Sajnos ilyen eszkozom nincs, ahhoz nem tudok visoznyitani, igy csak a fulemre tudnek hagyatkozni. Az biztos, hogy az eLoop -ok 600RPM -ig rendben vannak, maxra tolva oket mar hangosak.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#39506) Grózi válasza MPowerPH (#39505) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Tapasztalataim alapján 600 rpm körül az eLoop jobban teljesít és az én fülem számára kellemesebb a hangja mint a P14-nek.
Viszont a különbség minimális és egy Mora esetén ez hőfok terén nem fog számottevően jellentkezni.A pénztárcád viszont örülni fog ha a P14-nél maradsz.Eleve az anyaghasználat,kinézet természetesen gyengébb mint az eLoop-nál.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#39507) chopin42 válasza Grózi (#39506) üzenetére


chopin42
őstag

A műanyag valóban nem néz ki valami szupernek a p14 esetén, azonban egy dremel szerű cuccal levágni a sarkait nem volt könnyű, kemény, mint a fene :D
Emellett kb az összes thermalright venti gagyibb érzetre. Amik ugye nagyon jónak vannak bekategorizálva.
Az eloopok valóban kiemelkedőek anyaghasználatra, de a p14 esetén sincs sorja, illesztési hiba, és nem rezonál jobban, mint drágább társai.
Szóval igen, negyed áron, ha rosszabb is kicsit nem kérdés melyik a választás. (Kb mint a topmodell csaj munka nélkül, meg a kicsit kevésbé topmodell szomszédlány tisztes fizetéssel)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#39508) Grózi válasza chopin42 (#39507) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Van az úgy hogy az ember fia a topmodell lányt választja,hiszen az tetszik és megengedheti magának... ;)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#39509) chopin42 válasza Grózi (#39508) üzenetére


chopin42
őstag

Végülis :D Csak lehet, hogy a szomszédcsaj ugyanazt tudja az ágyban és eltartja magát, ugye ez is csak akkor derül ki, ha az ember kipróbálja mind a kettőt. :C
Ahogy MpowerPh tenné a 3 p14-el, ki tudja, még a végén megveszi a maradék 20-at is, ami Mo-n van :D

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#39510) MPowerPH válasza Grózi (#39508) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, de azert vannak hatarok... Szvsz mindketto MO-RA -ra nem kerult volna akkor sem eLoop, azert a francnak sincs kedve kiadni 270EUR -t meg ventikre. Az a 1.5db radi ara. Egyikre raktam volna csak az eLoop -okat ugy, hogy meg vettem volna 3 -at a meglevokhoz.

A 18db Arctic meg megvan 37k -bol. eLoop -okat meg vagy eladom, vagy berakom felulre hazventinek. Tulnyomasos kuckot akarok, szoval felul tolhatjak a lapra a levegot.

Na meg az sem utolso, hogy holeado most lesz eleg, szoval a ventik nem nyomnak annyit a latba. Es amint kinez, nincs is szukseg extrem statikus nyomasu ventire.

Kinezet masodlagos, ugyis megy ra a racs. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#39511) MPowerPH válasza Grózi (#39506) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mondjuk maxra porgetve mindegyiket azert az Arctic erosebb lesz.

Jok az eLoop -ok, imadom oket, azert nehezen szabadulok. :B No meg van egy olyan hatranyuk, hogy bizony vastagsagra ugye nagyobbak, mint a normal ventik. Es abbol jon egy olyan hatranyuk, hogy ha a takaro grill kozel kerul hozzajuk, akkor nagyon durvan porszivo hangjuk lesz. Es nem tudom, hogy a MO-RA -ra ha felrakom a grillt, akkor ott mennyi hely lesz. Sejtesem szerint nem sok... Meg nem tudom, mert most grillt nem vettem, csab labakat.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#39512) Grózi válasza MPowerPH (#39511) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Értelek és hidd el én is a P14-t választanám erre a célra-de attól még amit írtam az áll.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#39513) MPowerPH válasza Grózi (#39512) üzenetére


MPowerPH
félisten

Megvettem a 18db P14 -est. :R

Don't Tread On Me

(#39514) TechN7ne válasza MPowerPH (#39513) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

RGB változat nincs ebből a csodás A. 14 ből?

MPowerPH
Köszi! :F

[ Szerkesztve ]

(#39515) MPowerPH válasza TechN7ne (#39514) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nincs. Fekete es feher valtozata van csak. Sot, tudtommal a Bionix szeriabol sincs.

Don't Tread On Me

(#39516) drAmano


drAmano
csendes tag

sziasztok!

szeretném lecserélni a hűtést egy Palit RTX 3080 Gaming Pro-n, mivel úgy vettem észre, hogy jóval melegebb (~+7-8 fok) mint az előző MSI RTX 2080 Ti Trio X-em volt.

gondolom azért van ez, mert a kártya hűtése jóval kisebb (?). tudnátok ajánlani erre az esetre valamit? néztem standalone GPU coolereket (pl. ARCTIC Accelero Xtreme IV), viszont a vélemények alapján nem jár hozzá a memóriára hűtés? ezt lehet valahonnan pótolni?

köszönöm a segítséget előre is!

(#39517) TechN7ne válasza drAmano (#39516) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ha garanciális én nem nyúlnék hozzá ,ellenkező esetben meg eladnám és vennék egy jobb hűtéssel szereltet.

(#39518) drAmano válasza TechN7ne (#39517) üzenetére


drAmano
csendes tag

sajnos ebből a kártyából nem igen fogok mostanában válogatni egy másik hűtéshez :/ ha normalizálódnának az árak, akkor én is ezt csinálnám, de ilyen körülmények között (jelenleg dupla annyiért mennek mint amennyiért vettem tavaly) inkább más megoldás után néznék.

(#39519) TechN7ne válasza drAmano (#39518) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Add te is dupla annyiért ,hisz annyi az áruk...
Hidd el elviszik ,hamarabb mint gondolnád :)

[ Szerkesztve ]

(#39520) boogie84 válasza drAmano (#39516) üzenetére


boogie84
veterán

Mielőtt cseréled a hűtést (ami garanciavesztéssel jár) próbálj meg egyedi ventiprofilt készíteni! 60-65 fok felett tekerjenek már rendesen azok a ventilátorok!
Az sem árt, ha jól szellőző házad van, mert a 3080-ak valóban termelik a hőt!

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#39521) MPowerPH válasza drAmano (#39516) üzenetére


MPowerPH
félisten

Matricas a hatulja?

Don't Tread On Me

(#39522) geckowize válasza boogie84 (#39520) üzenetére


geckowize
őstag

Szia,
VGA venti profilt milyen progival erdemes allitani? :R

(#39523) szabeska válasza geckowize (#39522) üzenetére


szabeska
addikt

Ha van saját progija, akár azzal, vagy MSI Afterburnerrel. Én az utóbbit javaslom az egyszerűsége miatt.

[ Szerkesztve ]

F1

(#39524) vacs válasza vacs (#39501) üzenetére


vacs
veterán

Sziasztok.
Sharkoon T3W házamban a két első gyári ventilátor megadta magát.
Az egyiket kivettem és 120x120x25mm-es.
Fontos, hogy piros led-es legyen!
Ilyen táp csatlakozói vannak: [link]
Milyet típust vegyek, ne legyen se a legolcsóbb, se a legdrágább?!

(^)(>.<)(^)

(#39525) boogie84 válasza geckowize (#39522) üzenetére


boogie84
veterán

Én is MSI AB-t használok.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#39526) barry26 válasza Grózi (#39484) üzenetére


barry26
csendes tag

Valóban halkabb, F12-nek még van némi hangja de az sem vészes. De szerintem maradok P12-nél, rendelek majd még 2-t belőle.

(#39527) geckowize válasza boogie84 (#39525) üzenetére


geckowize
őstag

Koszi a tippet! :R
Eddig is hasznaltam AB-t, csak meg nem tevedtem a Fan tabra, nagyon kiraly, nem tudtam, hogy ilyen funckio is van benne.

(#39528) MPowerPH válasza Grózi (#39512) üzenetére


MPowerPH
félisten

Megjottek a P14 -ek. Szoval, amilyen olcsok, pont annyira olcsonak neznek ki az eLoop -okhoz viszonytiva. De tenyleg csondesek. :)
A MO-RA radin meg lefedve egyebkent is hot mind1, hogy mennyire puritan a kinezetuk. A hazba majd beteszem a szep eLoop -okat, ugyis kapora jonnek, mert feherre valtottam.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#39529) morfondőr


morfondőr
őstag

Sziasztok!
Fractal Define Mini C házba hátulra keresnék airflow ventit, ami halk is. Egyelőre a Noctua NF-S12B redux-1200 PWM tűnik a legjobbnak, esetleg van-e valami olcsóbb alternatíva?
Toronyhűtőre (Scythe Kotetsu) is újítani szeretnék, oda static pressure ventit gondoltam, pl. Arctic P12.
Mindenképp a csendességre törekednék, elől 3 db. 12 cm-es Noiseblocker eLoop lesz/van.
Előre is köszönöm a választ!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#39530) chopin42 válasza morfondőr (#39529) üzenetére


chopin42
őstag

Ha jó áras ventit akarsz, akkor nyugodtan vedd az arctic p12 pst-t kifújónak is, egál egy eloop b12 ps-el zaj-teljesítményben. Teszteltem. A noctua árban magas csak, minden másban átlagos.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#39531) morfondőr válasza chopin42 (#39530) üzenetére


morfondőr
őstag

PWM vagy DC lenne jobb választás? Az eLoop-ok közül egyik PWM-es és annak hallhatóan nagyobb a motorhangja, mint a DC-seknek. Arcticnál nincs ilyen összehasonlítási alapom.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#39532) chopin42 válasza morfondőr (#39531) üzenetére


chopin42
őstag

Dc nekem nincs, csak a p12 pst. Pwm szerintem jobb, dc-nek nem tudom, mennyi lehet a minimum fordulata. A pst-nek 250-300 körül.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#39533) morfondőr válasza chopin42 (#39532) üzenetére


morfondőr
őstag

Igazad van, DC-nél nem is írnak min fordulatot, pwm-nél 200-nál indul.
Köszi a válaszokat! :R

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#39534) Grózi válasza MPowerPH (#39528) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem véletlen írtam a kinézetet-anyaghasználatot,egy eLoop után valóban gyenge.De halkak,erősek és arra a célra mint írtam én is azt választottam volna.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#39535) MPowerPH válasza Grózi (#39534) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nagyon csondesek, es tenyleg piszok erosek. :K Megnezem majd fusttel, hogy mennyire koncentralt a legaram az eLoop -hoz kepest.

Don't Tread On Me

(#39536) KreedSmith


KreedSmith
csendes tag

Akadt egy kis problémám
.
Van egy ilyen lapom:
GIGABYTE B550M DS3H

...és van egy ilyen hűtőm (ryzen7 3700x-hez):
Arctic Freezer 34 eSports DUO

Sajnos a kettő alapból nem kompatibilis, ugyanis az alaplap hátlapja ("backplate") lötyög a hűtő 4 csavarjának becsavarása után (a megfelelőket használom).

A hátlap 4 menete/lába belóg az alaplap síkjába és a hűtő 4 alapcsavarja "apa" és nem "anya" típusúak, tehát amekkora a hátlap 4 lábának a túllógása (5mm), annyira lötyög (nagyon).

Az összes ezen alaplappal kapcsolatos videón azt látom, hogy ezeket a műanyag távtartókat használják (a képen az a szürke henger ("plastic spacer")), ilyen meg nem volt sem az alaplaphoz, sem a hűtőhöz (a kitguru.neten le is ellenőriztem, hogy nem csak kimaradt-e véletlenül a csomagból: nem, nem jár).

Szóval kompatibilisek lennének, ha lenne 4 ilyen megfelelő magasságú műanyagom. De nincs.

A kérdésem: cseréljem vissza a hűtőt vagy ilyen eltartó műanyagokat lehet valahol kapni?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#39537) Grózi válasza KreedSmith (#39536) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szerintem nem a megfelelő topicban tetted fel a kérdést.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#39538) Dobi 562 válasza KreedSmith (#39536) üzenetére


Dobi 562
addikt

A hűtő manualjában ott van a megoldás.

(#39539) KreedSmith válasza Grózi (#39537) üzenetére


KreedSmith
csendes tag

Mea culpa...

(#39540) KreedSmith válasza Dobi 562 (#39538) üzenetére


KreedSmith
csendes tag

Köszönöm!

(#39541) laskr99 válasza Grózi (#39428) üzenetére


laskr99
addikt

Esetleg hasonló design a gyárihoz képest? Fehér bél és fekete keret+lapát :R

(#39542) Grózi válasza laskr99 (#39541) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Olyat nem tudok mondani.Még az eLoop áll ehhez a legközelebb.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#39543) abdulka1 válasza Grózi (#39542) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Bionix P sorozat?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#39544) Grózi válasza abdulka1 (#39543) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igazad van,abban van fehér keretű fekete lapátos-nem jutott eszembe! :R

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#39545) MPowerPH válasza Grózi (#39544) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, ss azt meg meg kell emliteni, hogy toronyhuton a 29mm szeles venti azert problema lehet.

Don't Tread On Me

(#39546) Calogero


Calogero
addikt

Sziasztok!

A Cryorig M9A típusú hűtőmön elkezdett hangoskodni a ventilátor.
Ezért 92mm-es ventilátor keresek, eddig ezt a kettőt találtam, de még nem tudtam dönteni, hogy melyiket vegyem. Csendesebbet szeretnék mint ami a gyári volt.

Nanoxia Deep Silence PWM 92- 1400
Akasa Ultra Quiet Amber Series 92mm

Segítséget, tanácsokat, javaslatokat előre is köszönöm.

(#39547) Grózi válasza Calogero (#39546) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha muszáj a kettő közül választani,akkor mindenképp a Nanoxia a jobb.
Ez viszont annál is jobb választás: [link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#39548) Calogero válasza Grózi (#39547) üzenetére


Calogero
addikt

Nem kötelező... köszi megnézem a Coolinkot is

(#39549) Grampy


Grampy
aktív tag

Sziasztok!

Egy picit át szeretném alakítani a hűtésrendszerem a gépemben.
Fractal Define 7 gépházba menne pár db Noiseblocker NB-eloop venti.
A terv, hogy előre 3db 140mm-es intake-nek(3 pin), hátulra 1db 120mm-es exhaust-nak(3 pin), és a 360mm-es AIO-ra 3db 120mm-es.(B12-PS 4pin PWM)

A kérdésem az lenne, hogy a 140mm-es 3 pin-esből elég lenne-e a B14-1, ami 43,3 CFM-re képes 5.7 db zajszint mellett, vagy el kellene a B14-2, ami 64,2 CFM - 16.9 db?
Ugyanúgy vonatkozna a kérdés a B12-es exhaustra, B12-1 vagy B12-2?

Az adatlapomban szereplő konfigot kellene átszellőztetnie.
(i9 9900, 32GB, RTX 2070 Super)

Örülnék, ha minél halkabb rendszert sikerülne összehozni, viszont ne menjen a megfelelő légáramlás rovására.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#39550) abridabri válasza Grampy (#39549) üzenetére


abridabri
veterán

Zárt elejű házhoz nagy rpm, statikus nyomás szükséges. Nagyon nem elég a B12/1 oda.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.