Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40751) Kovbob


Kovbob
senior tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni ventilátor szabályzás kapcsán. Vettem én egy ilyen aerocool házat. Ehhez kaptam 4db argb ventilátor és egy hubot hozzájuk. Ez alapján a rajz alapján szépen be is kötöttem, tök jó szépen világítanak lehet állítgatni a színeket az uefiből (ez mondjuk pont kevésbé érdekel, mert a szellőzés miatt vettem :D) , ellenben hiába állítgatom a fordulatot az uefiben, ezek akkor is olyan fordulatok forognak ahogy nekik van kedvük. A control mode-ot már átraktam pwm-re hátha automatikusan nem jön rá, hogy azt kéne küldenie, de nem így sem szabályoz. Az alaplapom egy Asrock b450 pro4. Mit kéne tennem, hogy szabályozni is tudjam őket? Köszönöm előre is a segítséget.

(#40752) xtremist válasza Kovbob (#40751) üzenetére


xtremist
senior tag

Ha a rajz helyes, akkor nem pwm alapján tudod a fordulatszámot szabályozni, hanem a voltage controllal, ami a 3 pines ventik szabályozási módja. Biosban ki lehet választani, ha tud hibrid pwm-et az alaplapod (szerintem tud, mert van egy ugyan ilyen alaplapom csak matx- ben, és az tudja.)

(#40753) Kovbob válasza xtremist (#40752) üzenetére


Kovbob
senior tag

Szia! Köszi a segítséget. Közben megoldottam, valami miatt csak akkor megy a vezérlése, ha a cpu1 csatiba dugom a fan hubot. A többiben valamiért nem megy hiába lehet választani dc és pwm vezérlés közt. Így most úgy van megoldva, hogy mivel a cpu hűtőm pont olyan, hogy y-ba van osztva a vezeték és lelehet venni róla a pwm jelet, így arról kapja a fan hub és együtt vezérli az alaplap a cpu hűtővel.

[ Szerkesztve ]

(#40754) mzso


mzso
veterán

Helló!

A nem használt ventillátor nyílásokat mivel lehet befedni normálisan? A házamon van felül, meg két oldalt is amit nem tervezek használni.
(Top 120mm fan x 2, Left side 120/140mm fan x 2, Right side 120mm fan x 2 )
Bőven elég a rácsos eleje, meg a CPU hűtőm amúgy is elölről hátra fúj.

De így csak porgyűjtőnek jók, meg veszélynek teszi ki a gépet bepergő/fröccsenő dolgokra.

Van ezekhez kapható ilyen vak panel? Vagy eszkábálni kell valamit?

[ Szerkesztve ]

(#40755) Arphox válasza mzso (#40754) üzenetére


Arphox
tag

Én leragasztottam festőragasztó szalaggal. Sokáig fent marad, nem hagy nyomot ha leveszem. Engem nem érdekel hogy csúnya, úgyse nézi más :D

[ Szerkesztve ]

A konfigomat lásd az adatlapomon.

(#40756) rErEaT válasza rErEaT (#40358) üzenetére


rErEaT
senior tag

Sziasztok!

Elől 3 db ARCTIC P12 PWM PST RGB venti van!
Hátra tervezek egy 14mm-eset kifújó ventinek?

Ezek elől olyan atom halkak, hogy hihetetlen, hasonlót szeretnék hátra, mert a Gyári ASUS TUF amit adtak a gépházhoz elég hangos... :)

Tudnátok egy ventit ajánlani? RGB csak azért lenne fontos, hogy mindenhol az legyen ;) de ha van nem RGB-s ami szerintetek jobb mint az RGB-s változat akkor az is jó! :C

Árban pedig nem is tudom 5-10 ezernél csak nem drágább egyetlen 14mm RGB kifújó ventinek :D

[ Szerkesztve ]

(#40757) varmi2 válasza rErEaT (#40756) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ugyan úgy arctic p14 pwm

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#40758) abdulka1 válasza rErEaT (#40756) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Az összahang kedvéért, én a helyedben maradnék márkán belül, és ARCTIC P14 PWM PST RGB-t vennék.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#40759) rErEaT válasza abridabri (#40391) üzenetére


rErEaT
senior tag

#40757 varmi2
#40758 abdulka1

Köszi! Az alábbi ventit ajánlották még, nem jobb kifújó ventinek egy Kaze Flex 140RGB esetleg?
Egyébként én is a P14et venném, mert a P12esek nagyon beválltak, esetleg nem lesz hangos, hogy az nem szív hanem fújja át a gépház lyukain?

(#40760) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok,

Laptopom 4 éves lett és a ventilátora most először csapágy problémás lett.

Keresnék Lenovo ideapad 520 - 15IKB laptopba ventilátort.
Ha tapasztaltabbak vagyok, már ismertek boltokat, akkor tudtok légyszíves segíteni?

Próbáltam google-ban keresni, de csak külföldről látok rendelési lehetőséget, pl. AliExpress. Én Magyarországon szeretnék vásárolni újat.

Köszönöm.

(#40761) Grózi válasza Orionk (#40760) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem a topic témája,de én a helyedben felkeresnék egy komolyabb pc boltot ahol szervizelnek is-biztos lesz bontva.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#40762) abdulka1 válasza Orionk (#40760) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Hardveraprón a kollégánál szerepel a listában a modell, esetleg kérdezz rá. LINK

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#40763) attilla84


attilla84
tag

Sziasztok! van 2 darab ilyen venti: [link] [link]
Van egy 10-éves alaplap: [link]
Milyen átalakítóval tudnám összekötni? köszi előre is a segítséget!
Pár kép a ventilátorok csatlakoztatójáról:
[link] , [link] , [link] , [link]

(#40764) jokeph válasza attilla84 (#40763) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Biztos hogy ilyet akarsz venni ?

Kb. semmivel sem kompatibilis, csak a pár hozzápasszoló házzal, azokba be van építve a szükséges csatlakozás és kontroller (gyártói oldal végigolvasása után ez jött le).

Nem mondom hogy megoldhatatlan az átalakítás, de hogy létezik-e hozzá átalakító. :U

Gondolom, barkácsolni meg nem szeretnél.

Ha rá is tudod csatolni, szabályozni nem lehet őket, fix fordulatosak, illetve kontroller nélkül az ARGB-t sem tudod vezérelni (ehhez kellene a modernebb alaplap vagy a hozzávaló kontroller ami meg tudja hajtani).

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#40765) attilla84 válasza jokeph (#40764) üzenetére


attilla84
tag

Szia!
Hát sajnos már megvannak, tavaly ősszel megvettem, beraktam a házba, de nem tudtam beüzemelni még. Igen, barkácsolni nem szeretnék, inkább semmi vagy veszek mást. Egy régi gépbe vettem, hűtésnek a házba.

Sajna, nem vagyok jártas a témába és megvettem, mielőtt utána néztem volna a beszerelésnek.

Például ez milyen átalakító, nem ennek való véletlen úgy-e? [link]
Vagy ezek valamelyik? [link] , [link]
Vagy ez, valami adapter vagy mi? [link]

Az nem lenne gond, hogy nem tudom szabályozni az RGB-t vagy a fordulatszámot...csak indulnának el végre :) Régi vas, sokat nem megy, és talán olyan nagyon nem lesz zajos max fordulaton...
Köszönöm, és bocsi a sok linkért...

[ Szerkesztve ]

(#40766) mzso


mzso
veterán

Helló!

Ezt meg tudja fejteni valaki, hogy van kitalálva?

Az a pöcök siklócsapágyként funkcionálna a másik felében a rézszínű hengerrel? Ez nem tűnik logikusnak, mert akkor minek kéne a helyén tartania egy sima felületű bevágás nélküli pecket. És ki is csúszik idővel.
Viszont akkor nem tudom megállapítani, hogy hol a csapágy. A pecek a lapátokhoz képest mintha nem mozogna. (De lehet, hogy nagy az ellenállása a motor miatt és ujjal nem tudom így megforgatni.)
A hűtőhöz rögzített felében meg mintha csak egy réz henger lenne egy belefúrt lyukkal.

(Sajna második fele úgy néz ki nem volt fókuszban.)

(#40767) jokeph válasza attilla84 (#40765) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ezek sajna sima 3 és 4 pin szabvány cuccnak tűnnek. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#40768) rErEaT válasza rErEaT (#40759) üzenetére


rErEaT
senior tag

Egyszerűen imádom ezeket az Arctic P12, P14 ventiket :D
Halálosan csendben vannak még maximális fordulaton is csendesek!

(#40769) zolee0307 válasza rErEaT (#40768) üzenetére


zolee0307
őstag

Nem véletlen bestbuy :K

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#40771) jokeph válasza abridabri (#40770) üzenetére


jokeph
nagyúr

Úgy néz ki műkszik.
Na, majd megnézem régebbi gépen is, most egy Z170-es lapon próbálom. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#40772) Werkly


Werkly
őstag

SSD hűtőborda ami nem patentos nem veszélyes, hogy leesik ha elengedi a "ragasztás"? Vagy nem szabad ilyet venni? Kösz!

(#40773) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Adott egy Deepcool beépített vízhűtéses házam, amiben van egy rakat ventilátor, és egy kicsit bizonytalan vagyok, melyik hogy legyen :)

Adott az 1-2-3-as ventik (az a vízhűtésé), azok kifele fújnak, az úgy ok.
A TÁP venti szintén adott, lentről szív, hátrafele fúj, az el is van szeparálva a ház aljában, az is ok.
A 4-5-ös venti perpill befele fúj(na, ha be lenne kötve...) azt is jónak érzem, de a 6-os venti iránya kérdéses: befele fújjon, hogy minél több levegő menjen a víz felé, és a meleg levegő fent távozzon, vagy az kifele fújjon, hogy átszellőzzön arrafele is a ház? :)

A CPU-n a vízhűtő blokkja van, a két VGA-n pedig saját léghűtése, a chipsetnek meg nem árt egy kis levegő, kap majd egy kis tuningot :)

Előre is köszi,
Attila

(#40774) varmi2 válasza KrAt (#40773) üzenetére


varmi2
nagyúr

4-5 befelé, 6 kifelé.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#40775) steewcv65 válasza varmi2 (#40774) üzenetére


steewcv65
őstag

En az aio ventikrt is befele kuldenem.

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#40776) boogie84 válasza steewcv65 (#40775) üzenetére


boogie84
veterán

Olyan mennyiségű por kerül a radiátorra hogy porszívóval kell eltávolítani majd. Én is megfordítottam.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#40777) Atish19


Atish19
őstag

Sziasztok. Tudtok esetleg ajánlani valaki megbízható A-RGB Hub-ot? (5V/3PIN) Körülbelül 8 eszközt kellene kiszolgálni. Sokat keresgéltem, de nem nagyon van ezekről információ.
Eddig ezt a kettőt találtam:
ID-COOLING HA-02
Lamptron SP901
Ha nem vág a topik témájába akkor elnézést, de nem találtam kifejezetten ezekre szakosodottat. Előre is köszönöm :R

(#40778) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Hali!

Elvileg csak egyforma ventiket lehet egy aljzatra összekötni. De ha közel ugyan azokkal a paraméterekkel rendelkeznek, akkor mehetnek?
Konkrétan egy Sctyhe Kama 92 PWM és 2 db ID-cooling no 9215 xt lenne. A Sctyhe normál 25mm vastag a másik kettő slim (csak ez fér be). A max fordulat mindegyiknél 2500 RPM, a minimum az viszont 300/800. Viszont a Sctyhe 0,07A a másik meg 0,16.

(#40779) abridabri válasza hegegabi80 (#40778) üzenetére


abridabri
veterán

Minden gond nélkül fog működni a 3venti egy aljazatról.

(#40780) hegegabi80 válasza abridabri (#40779) üzenetére


hegegabi80
addikt

OKs köszi, ez akkor szuper.
És melyiket érdemesebb elsőként az alaplapra dugni? Mert akkor elvileg az alapján fogja szabályozni a többit is. Én a Scythe-re gondoltam, és minimum fordulatnak beállítom a 800-at. Vagy legyen inkább a másik és akkor nem kell variálni a minimum fordulattal?

Ma este teszek egy próbát. A Scythe venti már megvan régebbről, meg az IS-47K-ról leveszem a slim ventit, annak ugyan azok a paraméterei mint az xt argb-nek.

(#40781) rErEaT válasza boogie84 (#40776) üzenetére


rErEaT
senior tag

nekem van egy porszűrő a gépház tetején, és szintén kifelé fúj, rádiátor van a legtetején, aztán alatta a ventik kifelé fújnak.

Te hogyan érted a megfordítást? radiátor maradna ebben a poziban és csak a ventiket forgatnád?

(#40782) boogie84 válasza rErEaT (#40781) üzenetére


boogie84
veterán

Régi: [link] , befelé szívott mindent, pedig volt "porszűrő" felül.... Örültem, hogy ki tudtam szívni porszívóval a radiátorok lamelláiból a port.

Új: [link] Itt már felül távozik a meleg levegő. Szvsz sokkal kevesebb lesz vele a probléma. (persze így a vga hő nagy része is ezen keresztül távozik, szóval így a radi teljesítménye csökkent, de nem gáz)

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#40783) rErEaT válasza boogie84 (#40782) üzenetére


rErEaT
senior tag

értem, tehát akkor ahogy nekem is van, felfelé (kifelé) fújjon szerinted :D

Nekem ez volt alapvetően a logikus, hisz a meleglevegő felfelé száll és belekavarna a légáramba ami pedig előlről jön hátra felé

(#40784) tasiadam


tasiadam
veterán

üdv

PiNAS (igen, ez a neve) milyen 40mm-es ventit ajánlatok? Leginkább 5v-on kéne járatni, vagy ami a raspberry-ről leszedhető fesz, igazából a minél csendesebb működés lenne az ideális, de a noctuát kicsit tulzásnak érzem.
Static nyomás valszeg jobban kéne jelen helyzetben, mint az airflow.

Nincs elérhető leírás.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#40785) Arphox


Arphox
tag

Sziasztok!

Új gép összeszerelés közben vagyok, és segítséget szeretnék kérni.

A gond: nem fér oda a CPU hűtő ventilátora a RAM-októl.

Alaplap: ASUS TUF GAMING Z690-PLUS D4
CPU-hűtő: be quiet! Dark Rock 4

Itt látszik hogy túl kevés a hely:

Itt mit érdemes tenni?
1. Próbáljam meg a lefogató drótot behúzni alulra? Azt néztem hogy lehet hogy sikerülne, de akkor a drót egészen biztosan természetellenes állapotban lenne, illetve a ventilátor külső váza nyomná a RAM-ot felülről.

2. Rakjam át a másik oldalra, fordítva, így? Ilyet szabad? (másik irányba van forgatva a lap itt, szóval a levegő mozgásiránya ugyanaz mint egyébként)

Előre is hálásan köszönöm a segítséget!

Még alternatívaként az jutott eszembe hogy megpróbálhatom megfordítani a CPU hűtőt (szóval hogy a be quiet felirat fejjel lefelé legyen ahogy oldalról nézem a gépházat ha bele lenne rakva) mert ahogy elnéztem kissé asszimetrikus a hűtő és talán úgy jobban odaférne.
Azért így raktam mert videókban így csinálták.

[ Szerkesztve ]

A konfigomat lásd az adatlapomon.

(#40786) abridabri válasza Arphox (#40785) üzenetére


abridabri
veterán

A gyári rögzítő drót valóban nem enged sokat ,de házilag simán megoldható ,hogy feljebb told a ventit ,csak drót helyett pl [kábelkötegelővel] /befőttesgumival /saját drót hajlításával stb rögzíted a toronyhoz. De nálad a 160mm magas hőtőt fogadó házadban már nem férne be. Így egyetlen lehetőséged a másik oldalra rakott venti,ahogy fotóztad is. Nincs sok jelentősége, hogy fújod a hideget a lamellákra vagy szívod le róluk a meleget . 1-2C eltérés lehet max. Viszont ,ha túl közel lesz a hátsó kifújó ventid a cpu ventihez ,akkor érdemes azt inkább kivenni ,vagy mindíg nagyobb fordulaton járatni mint a CPU venti ,így nem alakul ki turbulencia.

[ Szerkesztve ]

(#40787) Arphox válasza abridabri (#40786) üzenetére


Arphox
tag

Pure Base 500 DX házba megy, oda 190mm magas CPU-hűtő fér bele szóval ezzel nem lenne gond.
Érdemes csak simán magasabban odarögzíteni az első képen látható pozícióba?
Vagy akkor inkább legyen a második képes fordított?

A konfigomat lásd az adatlapomon.

(#40788) tasiadam válasza Arphox (#40787) üzenetére


tasiadam
veterán

Ez nem egy 130as venti 120as lefogatással? Ha igen, akkor elölre tegyél valami sima 120/120-ast, hátra menjen ez a 130/120-as.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#40789) abridabri válasza Arphox (#40787) üzenetére


abridabri
veterán

Rajtad múlik,amelyik szimpatikusabb , hőfokban ugyanott lennél.

tasiadam
Totál felesleges ilyen közepes méretű egytornyos hűtőre a push/pull.

[ Szerkesztve ]

(#40790) ACE-


ACE-
addikt

Hali, az alábbi rendszerben egy olyan házba, amiben gyárilag 2 db PWM-es venti van, és ha nem elég raknák bele előre még egyet, hogyan érdemes az alaplapra kötni a ventiket, hogy ne forogjon eszeveszetten? Melyik csatit vezérli az alaplap?
Egy Zalman T7-be tervezem berakni de ha esetleg van jobb ehhez a laphoz hasonló árkategóriában, azt is meghallgatom. Köszi.

Asus P8P67 REV 3.0, 8G RAM (alacsony), i5-2500K (Arctic 7), Gigabyte GTX1060 6GB GDDR5 GV-N1060WF2OC-6GD (kb. 230 hosszú), Seasonic SSR-550RM 550W 80 Plus Gold táp.

Ilyenek az alaplap csatijai:

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#40791) tasiadam válasza ACE- (#40790) üzenetére


tasiadam
veterán

y splitter. Általában 1 csatlakozó elvisel 2 ventilátort, ha nem, akkor vegyél olyat, aminek a sárga kábele megy az alaplapra, a többi 2 vezeték pedig molex/sata-ra. A sárga vezérli őket, így a táp nem az alaplapon keresztül, hanem közvetlen a tápegységről jön. Ez működik akkor, ha minden ventilátort ugyan olyan, mert csak 1 venti jelét fogja látni.

https://www.akasa.com.tw/search.php?seed=AK-CB002

Pl ő pont ilyen, függetlenül attól, hogy PWM, megy 3 pinen is

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#40792) ACE-


ACE-
addikt

Másik kérdés, van egy Gigabyte GA-B85M-HD3 gép is, amire csupán egy prociventi (gyári) van kötve, viszont semmilyen sebességszabályzás nincs. Konstans 1050-1100 körül működik, ha 30 fokos a proci, ha 60. Ezzel mi lehet? A proci egy egyszerű P G3220. Ez lenne a hűtő alapsebessége, nem is tud 1000 alá menni? Erre köthetek még egy házventit az szabályzós lesz?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#40793) tasiadam válasza ACE- (#40792) üzenetére


tasiadam
veterán

Lehet par dolog
1: nem jo a venti szabalyzoja
2: nem jo az alaplap szabalyzoja
3: nem jo az alaplap huto profil

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#40794) Arphox


Arphox
tag

Most nézem hogy az ARCTIC P14 PWM PST 140mm (ACFAN00125A) hűtőnél a gyári oldalon lecserélték a korábban írt 10 év garit 6 évre.
Gondolom rájöttek, hogy túllőttek azzal a 10 évvel :D
(Bár szomorú hogy csöndben sunyiban tették meg mindezt...)

[ Szerkesztve ]

A konfigomat lásd az adatlapomon.

(#40795) tasiadam válasza Arphox (#40794) üzenetére


tasiadam
veterán

hamarabb fogok a morgása miatt cserélni ventit, mint amiatt, mert nem megy

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#40796) Arphox


Arphox
tag

Egyébként pont most nézegetek új ventiket az új gépembe.
be quiet! Pure base 500 DX a ház, alapból járt hozzá 3 darab Pure Wings 2 140mm (DC), de sajnos ezeknek van alapból valami halk, de észlelhető és zavaró berregő-recsegő-morgó (nem is tudom hogy mondjam) hangja, és ezeket akarom lecserélni.

A Dark Rock 4 hűtőhöz járó Silent Wings 3-al egyébként teljesen meg vagyok elégedve, azt 60%-ra állítottam be alapból (~840 RPM) mert ott még nem hallom, mert hangosak nála a kb. 500 RPM-en pörgő Pure Wings 2-k. :-/

Tippeket várnék erre :)

Info-k:
- Ház: be quiet! Pure base 500 DX
- CPU: i5-12600K
- CPU-hűtő: Dark Rock 4
+ venti a hozzá járó 1400 RPM-es 135mm-es PWM-es Silent Wings 3-al, viszont nem a RAM-oknál van a venti hanem a másik oldalon, viszont a fújás irány ugyanaz (a ház hátulja felé fúj)
- GPU: 1050 Ti (de majd idővel erősebbre fogok cserélni)
- 140mm-es PWM-es ventiket keresek
- a házventik úgy vannak berakva hogy 2 elöl befelé fúj, 1 hátul kifelé fúj. A ház fenti nyílását pedig teljesen betakartam egy könyvvel (Nem akarom hogy kijöjjön ott se fény, se zaj, se semmi. Méregettem és az hogy befedtem semmi hatást nem váltott ki a hőfokokban.). Ugyanezt a felállást tartanám meg az újakkal is ha nincs ellenvetés.

A legfontosabb az lenne hogy a lehető leghalkabbak legyenek a ventik és lehetőleg sokáig bírják.

Beállítás tekintetében az a terv hogy belövöm azt a forgási sebességet az összes ventinél amit még nem hallok, és azon fognak mindig pörögni, onnan pedig teljesítmény függvényében pörögnek jobban fel.

Néztem a következőket:
ARCTIC P14 PWM PST 140mm (ACFAN00125A) - ebbe az a jó hogy csak 3000 Ft, sokan ajánljátok viszont tartok attól amiről beszámoltak sokan hogy zajos tud lenni bizonyos esetekben/fordulaton. Pozitívum hogy 6 év gari van.

be quiet! Silent Wings 3 PWM 140mm - kb. 8700 Ft darabja, alapból szimpatikus a be quiet, + ahogy írtam a CPU hűtőjükkel is elégedett vagyok. Negatívum hogy csak 3 év garit vállalnak. Max 1000 RPM.

Viszont ott van a Noctua is amire régóta fáj a szívem, mert elvileg azok a legjobbak, azokból ezt néztem ki:
Noctua NF-P14s redux-1200 PWM - Elvileg nagyon halk, Noctua minőség. ~6800 Ft szóval olcsóbb is mint a Silent Wings 3. Pozitívum hogy 6 év gari van.

Mit gondoltok? Én hajlok a Noctuára.

[ Szerkesztve ]

A konfigomat lásd az adatlapomon.

(#40797) tasiadam válasza Arphox (#40796) üzenetére


tasiadam
veterán

Volt reduxom, csak 600-as. Na az pusztulat halk volt, ez nemtom mennyire lehet.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#40798) Arphox válasza tasiadam (#40797) üzenetére


Arphox
tag

Amúgy azon gondolkoztam hogy ugyebár van az 1200-as és az 1500-as redux is, a kettő azonos RPM-eken vajon ugyanolyan halk? Azt gondolnám hogy igen, innentől viszont akkor az a kérdés hogy minimum nekem 350 vagy 450 RPM kell (redux 1200 vs redux 1500).

De szerintem airflow szempontból az 1200-as is elég lenne abból kiindulva hogy most a PW2 is elég (csak zajos).

[ Szerkesztve ]

A konfigomat lásd az adatlapomon.

(#40799) tasiadam válasza Arphox (#40798) üzenetére


tasiadam
veterán

Amit en olvastam, a reduxok kb feszultseg beallitastol fuggenek. Szoval ha azonos a motor es a lapat, akkor azonos fordulaton ugyan az a zaj. Nekem 6 vagy 7db volt. Persze 600rpm-en

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#40800) chopin42 válasza Arphox (#40796) üzenetére


chopin42
őstag

P14 pst. Többi pénzkidobás. Egyáltalán nem zajos.
És eredetileg 6 év volt pwm stoppal, majd lett 10 pwm stop nélkül, most megint 6.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.