Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40501) steewcv65 válasza abridabri (#40500) üzenetére


steewcv65
őstag

Sc12 kipróbálnám

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#40502) IzI


IzI
senior tag

Sziasztok!

Van értelme ház aljába rakni ventilátort,ami mondhatni a VGA alatt lenne? Vagy felesleges,csak ez miatt olyan házat venni,amelyikbe lehet?

(#40503) Grózi válasza abridabri (#40500) üzenetére


Grózi
Topikgazda

De miért pont fekete-szürke.. :F

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#40504) abridabri válasza Grózi (#40503) üzenetére


abridabri
veterán

citromsárgánál ez is jobb :D

(#40505) atesss


atesss
addikt

Üdv !
12cm erős ventilátort keresnék, egyáltalán nem az eredeti felhasználásra.
Egy szabadulószoba játékelemébe kerülne. A játékelem teljes átépítése van épp tervben, szóval szeretnék biztosra menni, nem baj ha drágább csak legyen tartós és feleljen meg a lehető legjobban.
Jelenleg 4db Arctic P12 (ACFAN00119A) van benne. Ugyan valahogy ez is elmegy, és még nem is ment tönkre fél év alatt, de szintet lépnék a cserével.

- Ipari venti is jöhet, nem kell hogy konkrétan PC-s legyen. A technológiák; csapágyazás; motortípus; stb. gondolom kb. ugyanazok.
(adott esetben a PWM, na meg az RPM visszajelzés lehet hogy jól jött volna, de nem feltétlen kell.)
- 230V felejtős. 12VDC leginkább, esetleg lehet 24VDC.
- Úgy van használva, hogy állandóan ki-be lesz kapcsolgatva, percenként többször. Melyik fajta csapágyazás bírja vajon ezt a legjobban ?
(ez a régi Artic elvileg "Fluid Dinamic Bearing", és még bírta; de ha van ami ilyen célra jobb, akkor legyen jobb.)
- Jól jönne ha a lehető leggyorsabban fel tudna pörögni. Meg a lehető leghamarabb meg is állna a feszültség megszűnésekor. Ez a mostani Artic ebben nem túl jó az tény.
- Legyen jó erős, min. 3000rpm és ezt is inkább a vastagabb (38mm) kivitellel.
- Le is lesz fogva a légáramlata: Szívó oldalon lesz egy erős porszűrő (komoly por van a venti közelében, így lehet két réteg is !).
Felül pedig egy erős és viszonylag sűrű rács amit nem lehet benyomni vagy széttörni (így ez is lehet két réteg végeredményben).

Milyen technológiájú ventit ajánlanátok erre a célra ?

(#40506) mgoogyi válasza atesss (#40505) üzenetére


mgoogyi
senior tag

38mm-est nem ismerek, ez a 30-as sem szokványos: PHANTEKS T30
Elvileg a Noctua csúcs 120mm-es dízájnját lopták és vastagították:
https://merlinhardver.hu/termek-reszletek/phanteks-t30-pwm-120mm-es-ventilator-3-darab-fekete-ph-f120t30_bg_3p-109561
https://merlinhardver.hu/termek-reszletek/phanteks-t30-pwm-120mm-es-ventilator-fekete-ph-f120t30_bg-109562

Azt nem tudom, hogy mennyire tartós, egy ötletnek talán jó.

(Ha jól tudom, általában véve golyós csapágyas ventiket tesznek olyan helyekre, ahol fontos a tartósság.)

[ Szerkesztve ]

(#40507) abridabri válasza mgoogyi (#40506) üzenetére


abridabri
veterán

Nana , nem a Noctua szrta a spanyol viaszt :N
[link]

(#40508) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Sziasztok!

Adott egy GIGABYTE AORUS C700 GLASS ház, amibe gyárilag be van kötve az RGB és ventillátor vezérlő doboz. Működik is minden, világít, forog, DE.... az ház elején található venti fordulatszám szabályzásra nem reagál semmit. Bios-ban kell átállítani a ventiket, hogy ne PWM szabályzás legyen, hanem manuálisan lehessen a ház elejéről vezérelni őket? Nem jöttünk rá a nyitjára.

(#40509) mgoogyi válasza Cingáriusz (#40508) üzenetére


mgoogyi
senior tag

A ház eleji ventik hova vannak bekötve ezen a hub-on?

(#40510) Cingáriusz válasza mgoogyi (#40509) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Huh, na ezt havernál meg kell nézni, mert az ő gépe.
Gyárilag össze volt dugdosva minden.

(#40511) mgoogyi válasza Cingáriusz (#40510) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Így vakon azt tippelném, hogy nem a "PWM FAN" csatikra vannak rákötve az első ventik.

(#40512) Cingáriusz válasza mgoogyi (#40511) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Az a baj, hogy annyira szét kéne bontani az egész házat hozzá, hogy ez meg lehessen állapítani, amit én tuti nem vállalok be. Olyan sok kábel van, olyan láthatatlan helyeken elvezetve, hogy a büdös életbe nem állapítjuk meg, hogy melyik csatik az első ventikhez tartozók.

(#40513) Cingáriusz válasza mgoogyi (#40509) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Na, a másik, aminek nem jöttünk rá a funkciójára, az ez a kábel:

Az alaplapon a megfelelő csatira rádugtuk a V,D,NP,G csatlakozót, de akkor nemes egyszerűséggel egyáltalán nem indul be a gép, fel sem pörögnek a ventik. Ha lehúzzuk, egyből indul. Ez a kábel milyen RGB-t vezérel pontosan?

(#40514) mgoogyi válasza Cingáriusz (#40513) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Az alaplap és a ház manuálját kéne átnyálazni, nem vagyok otthon argb csatikban.
Milyen alaplapról van szó?

A megállapítás kérdése:
A ház oldalát kell levenni és megszámolni, hogy a pwm-re annyi cucc van kötve, ahány venti van a házhoz.
Ha eddig nem juttok el, akkor meg tökmind1, mert átdugni sem fogjátok a kábeleket.

(#40515) Cingáriusz válasza mgoogyi (#40514) üzenetére


Cingáriusz
őstag

(#40516) Zwiebi válasza atesss (#40505) üzenetére


Zwiebi
tag

https://noctua.at/en/nf-f12-industrialppc-24v-3000-q100-ip67-pwm

Ez 24V-os, de viz, por es mindenallo. Nezzel korul a Noctua Industrial ajanlatai kozott, van tobb valtozata is (12V-osak), de ez a legstrapabirobb.

(#40517) geckowize válasza szabeska (#39299) üzenetére


geckowize
őstag

Sziasztok,

2 db 140mm Aerocool DS (Dead Silence) ventit használok intake-nek úgy, hogy UEFI-ben DC mode-ra állított 4 pines chassis fan csatira egy ilyen 4 Pin PWM Splitterrel vannak az alaplapra kötve.

A problémám az, hogy csak 700 RPM-mel megy úgy, hogy UEFI-ben is és FanControl progival is 100%-ra van állítva.

Megnézve a venti specifikációját látom, hogy valóban írja a 700 RPM-et, mégpedig itt:

Tehát ez a 4 pin PWM splitter egy "7V Voltage Reduction 3pin Adapter"-nek számít?

Ez így akkor elég harmatos, tekintve, hogy a specifikáció szerint az air flow így csak a valós 57%-a...

Az indok, hogy miért használok 4 pin PWM splittert. Így lehet jobb lenne valahogy átrendezni a ventiket a csatikon, mert ilyen durva air flow csökkenéssel szerintem nem tud pozitív nyomás kialakulni a házamban...

Így néz ki jelenleg:

Tudnátok valami tippet adni? :R

[ Szerkesztve ]

(#40518) abdulka1 válasza geckowize (#40517) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Az UEFI-ben megvolt a ventilátorok kalibrálása? (Q-Fan/Optimize all)
A PWM elosztó nem tud feszültség/fordulatszám cskkentő adapterként üzemelni, ahhoz kellene egy beépített ellenállás is!
Ha nem bízol benne akkor próbáld ki 3 pines elosztóval.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#40519) geckowize válasza abdulka1 (#40518) üzenetére


geckowize
őstag

Szia,

Igen, az UEFI-ben nem sokkal a hsz postolása után megcsináltam a Q-Fan/Optimize all-t, aztán manuálisan beállítottam a görbét úgy, hogy folyamatosan 100%-on menjen és ugyanúgy csak 700 RPM-en megy (ezt mutatja mind UEFI, mind FanControl, mind AIDA64 is).

Az a gond, hogy nincs 3 pines elosztóm, de hétvégén majd kipróbálom úgy, hogy a CHA_FAN2 csatira (ahova most 4 pin PWM splitterrel vannak mindketten csatlakozva) csak az egyiket kötöm, míg a másikat az AIO_PUMP csatira, ami bár nem Q-Fan Controlled, de a default speed az Full-Speed, így legalább kiderül, hogy maga a venti adta-e fel (majdnem 5 évesek már), vagy csak valami gond van a splitterrel.

Ha a splitter a baj, akkor lehet úgy átrendezem, hogy a CHA_FAN1-re kötött exhaustnak használt Scythe Kaze Flex-et átrakom CPU_OPT-ra, így a CHA_FAN1 és CHA_FAN2 felszabadul a DS-eknek.

(#40520) galaktikus válasza abridabri (#40450) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani nekem valami nagyon jóféle 140-es slim házventit? Kraken X63-ra menne, mert a gyári ventik túl vastagok és nem fér el pont a GPU a hossza miatt. Nem kell semmi RGB, csak minőségi legyen, és alkalmas legyen radiátorhoz.

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#40521) abdulka1 válasza galaktikus (#40520) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Ezzel bajban leszel, mert amik elérhetők, azok 120mm-es ventilátornak megfelelő rögzítéssel vannak. pl. Prolimatech Ultra Sleek Vortex 14

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#40522) IzI


IzI
senior tag

Hi

Megtudja mondani vki,hogy Phanteks PHF140SK pwm [link] helyett,mi lenne előre lépés? Amik az összefoglalóban vannak,azokon kívül van még ajánlott vagy naprakész? 140mm,pwm,4pin,halk,ami fontos lenne

(#40523) geckowize válasza geckowize (#40519) üzenetére


geckowize
őstag

Sziasztok,

Hétvégén megbontottam a gépet, és kiderült, hogy én már egy jó ideje a ventikhez járó plusz kábeleket is felhasználtam (hogy szebb legyen a cable management), amelyekről azt hittem, hogy csak szimpla hosszabbítók, de kiderült, hogy ezek nélkül megy mindkét venti a specifikációban foglalt 1000 RPM-en (tehát 12V-ot kap).

Ezzel az is kiderült, hogy ezek nem szimpla hosszabbítók voltak, hanem ezek voltak a specben leírt 7V Voltage Reduction 3pin Adapterek:

A specben írja is az Accessories-nál, hogy ez az ami jár hozzá, tehát csak meg kellett volna néznem... :W

[ Szerkesztve ]

(#40524) tudos4


tudos4
tag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni hogy érdemes illetve mennyi ventilátort ajánlotok beszerelni ebbe a házba?
[link]
Csak erre a 2 helyre lehet tenni, méréseim szerint 80mm-esek a rögzítések közti távolságok.
Elölről nézve a gép bal oldala és a hátulja.
Az alaplap egy asus prime b560m-k, egy i3-10105-el.
A manualt itt lehet letölteni.

[link]

Alaplapot előlről nézve pedig a ház jobb oldalára lehet ráfogatni.

(#40525) tudos4 válasza tudos4 (#40524) üzenetére


tudos4
tag

Ha nem sokal drágább akkor jó ha pwm-es is.

Egyenként nem szeretnék 10k-nál többet kiadni értük bár 90% hogy nem is szükséges.

(#40526) Grózi válasza tudos4 (#40524) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Felejtsd el,ez a ház 20 éves..
Ne költs 10K-t ventire,inkább vegyél 17-18K-ért egy már használható házat amibe vannak ventik.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#40527) tudos4 válasza Grózi (#40526) üzenetére


tudos4
tag

Nem 20 éves, 10-11 és egyelőre megtartom.
De hátra vettem egy noctua nf-a8 pwm-et.

[ Szerkesztve ]

(#40528) tudos4 válasza tudos4 (#40527) üzenetére


tudos4
tag

Oldalra inkább nem teszek mert csak bekavarna.

(#40529) abrtom87


abrtom87
tag

Sziasztok. Egy Aerocool Astro 12 van a házamban (120mm). A lap egy MSI B350M. Az RGB ledek körben néha felvillannak, egyszer egyik oldalon aztán random máshol, villognak. A lapon csak JLED1 csatlakozót találtam, oda kötöttem be. Ilyennek kell ennek lennie? Youtube videókon azt látom, hogy körbe mennek a színek pl. Mit ronthattam el?

[ Szerkesztve ]

(#40530) olivera88


olivera88
veterán

Megvettem első RGB s ventilátoromat, egy CM Sickleflowt. Láma kérdés, de miért nem világít? Kellene még vmit venni hozzá?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#40531) woci


woci
csendes tag

Sziasztok,

Tudtok olyan 9cm-es ventiről ami nem vastagabb mint 17mm? Végig túrtam már mindent, de mindegyik 25mm vastag. Nem PC-be kell, és sajnos a szabványméret nem fér be.
Előre is köszönöm.

(#40532) Tomko78 válasza woci (#40531) üzenetére


Tomko78
őstag

Pl ez ? [link]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#40533) woci válasza Tomko78 (#40532) üzenetére


woci
csendes tag

Szia,
Profi vagy! Ezen valahogy átsiklottam. Pedig a 12cm-es vátozatát a SCYTHE slim-nek a mai napig használom a saját PC házamban.
Köszönöm!

(#40534) abdulka1 válasza olivera88 (#40530) üzenetére


abdulka1
őstag

Bekötötted minkét csatlakozóját? Ha igen, látja a vezérlő szoftver?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#40535) Tomko78 válasza woci (#40533) üzenetére


Tomko78
őstag

Nincs mit ;)

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#40536) Zolee__


Zolee__
csendes újonc

Sziasztok!

Ha egy arctic p12 pwm-t és egy p14 pwm-et ugyanarra az aljzatra dugok,úgy is működik vajon mind a kettőnél a fordulatszám szabályozás jól?Mert úgy látom csak annyi a különbség hogy a p12 max 1800-on pörög,a p14 meg 1700-on...

(#40537) abridabri válasza Zolee__ (#40536) üzenetére


abridabri
veterán

Igen.

(#40538) varmi2


varmi2
nagyúr

Tudtok ajánlani 18cm ventit, aminek jó a légnyomása, mert radiátorra kerülne.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#40539) abridabri válasza varmi2 (#40538) üzenetére


abridabri
veterán

Silverstone AP széria a legjobb . (AP 181 /182 /183)
[750rpm] en használtam 45mm vastag radin

(#40540) Zolee__ válasza abridabri (#40537) üzenetére


Zolee__
csendes újonc

köszi

(#40541) desigo


desigo
senior tag

A ház elől lévő ventije a sys fan 1 a hátsó ami kifújja a meleg levegőt a sys fan 2 ?
Mi történik ha fel van cserélve a két csatlakozó? Hol méri a hőmérsékletet a rendszer ami alapján változtatja a fordulatszámokat?

(#40542) abdulka1 válasza desigo (#40541) üzenetére


abdulka1
őstag

Nem a házban való elhelyezkedés szabja meg, hanem az hogy melyik alaplapi portra van kötve a ventilátor. Nézd meg az alaplapod kézikönyvében a csatlakozók számozását.

Ha azonos vezérlési módokra képesek, akkor semmi probléma nem lehet ha felcseréled.
Ha az egyik csak DC míg a másik PWM vezérlésre is alkalmas akkor ezt figyelembe kell venni a csatlakoztatásnál, illetve a ventilátor beszerzésénél.

A lapokon eltérő helyeken vannak szenzorok, talán erről is van infó a kézikönyvben, vagy modernebb lap esetén agyártói oldal ismertetője is adhat támpontot.

Pl:

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#40543) desigo válasza abdulka1 (#40542) üzenetére


desigo
senior tag

Ma szereltem be a két új Arctic p12 pwm-et előlre,hátra plusz új ID-Cooling SE-224-XT Basic CPU hűtőt azon is 12-es venti van.(Nagyon tetszik,hogy azon van négy puha szivacs ami még plusz rezgést csillapít)
Az alaplap egy Gigabyte GA-Z77M-D3H-MVP. [alaplap] [alaplap2]
Nem volt egyértelmű,hogy a két sys_fan csatira a ház első vagy a hátsó vantije menjen.

(#40544) abdulka1 válasza desigo (#40543) üzenetére


abdulka1
őstag

Ahogy nézem, a két SYS_FAN aljzat fix 12V-ot ad, és nem szabályozható az oda kötött ventilátor.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#40545) weiss


weiss
addikt

Arctic P12 nektek nem zörög picit, ha fektetve van, és felfelé /tehát mint ha klasszikusan egy tápban lenne/ fúj?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#40546) Grózi válasza weiss (#40545) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem szabadna neki,több gépbe is szereltem így gond nélkül.Viszont azért most már egypár(kb. 10-15 db pár százból) selejtes darab is megfordult nálam-azokat gariban cseréltettem.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#40547) weiss válasza Grózi (#40546) üzenetére


weiss
addikt

Akkor csak lehet kifogtam 2 rosszabb darabot :(

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#40548) mgoogyi


mgoogyi
senior tag

https://jisakuhibi.jp/review/thermaltake-toughfan-14
Erről elég nehezen találtam review-t, de nem vagyok tőle hanyattesve.
1200 RPM-en kb. olyan hangos, mint 1100 RPM-en az NF-A14 és nincs 1 foknyi előnye sem.

Valahogy ez az "új" ventidesign (Gentle Typhoon / NF-A12x25 / Toughfan 12) 14 centin lehet nem üt akkorát.
A Noctua vajon emiatt ül ennyit a következő generációs 14-es ventijén?

Másik: valaki próbálta az NF-A15-öt pullban? Az NH-U14S-em leírása szerint a mellékelt vastagabb padding-gel pull ventinek is normálisan használható.

(#40549) laja80


laja80
tag

Sziasztok!
Msi RTX 2080 VGA-ra keresnék hatásos hűtést, mert olyan szinten felzúg időközönként hogy az vmi borzalom. A kártya terhelés alatt 85fokon megy.
Nemrég volt újra pasztázva, egy darabig nem zúgott,dem ost újra el kezdte.
Aki tud vmi ötletet és ajánlatot kérem segítsen.
Köszönöm! :R
https://www.arukereso.hu/videokartya-c3142/msi/geforce-rtx-2080-8gb-gddr6-rtx-2080-aero-8g-p431835909/

Bárminek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem.:)

(#40550) steewcv65 válasza laja80 (#40549) üzenetére


steewcv65
őstag

Erre lehet kapni id-cooling-tól aio hűtést, ami teljesen jó lehet erre, vagy az evga-nak is van ilyen megoldása

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.