Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Szeretnék átirányítást eszközölni a privát gmail-es címemről, de csak adott domain-es címről érkező levelekre.
Példának okáért a címemre küldött összes freemail.hu-s címről küldött levelet irányítsam át a publikus e-mailcímemre (vipmail).
Mit, hol? :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6902) greenity válasza macilaci78 (#6901) üzenetére


greenity
aktív tag

Beállítások\szűrő\új szűrő létrehozása az oldal alján

"Egy mosolynál jobb a több"

(#6903) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,

Újabban ha az OS X Mail-ben, vagy az iPhone Mail alkalmazásban törlök egy üzenetet a kukából, az nem törlődik a szerverről. Minden eszközömről eltűnik, de a böngészőben nézve látom, hogy ott van a szerveren. Ez normális? Nem lehet megoldani, hogy véglegesen törlődjön, ha az eszközeimen kiürítem a kukát?

Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#6904) macilaci78 válasza greenity (#6902) üzenetére


macilaci78
nagyúr

190 szűrő van beállítva ilyen-olyan nem spamnak érzékelt marhaságokhoz és címkékhez, köszönöm.

Beállítom a feladónál a @freemail.hu-t, szűrő készítése keresés alapján, továbbításnál továbbítási cím megadása és minden bejövő levelet átdobna a másik címre. Ez az, ami a rossz megoldás.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6905) greenity válasza macilaci78 (#6904) üzenetére


greenity
aktív tag

És ez miért is rossz megoldás?

"Egy mosolynál jobb a több"

(#6906) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Srácok,

A google talk nem kompatibilis a win 8.1-el? feltettem ezt az új winfos csodát, de a talk nem indul el az Istennek se a rendszerrel együtt és hiába a chrome az alapméretezett böngésző, mégis explorerben nyitja meg a maileket. :Y

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#6907) macilaci78 válasza greenity (#6905) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mert nem az összes levelet akarom átirányítani, hanem csak egy bizonyos domainről érkezőket.

A kollégáktól véletlenül a privát címemre érkezőket a cégesemre.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6908) greenity válasza macilaci78 (#6907) üzenetére


greenity
aktív tag

Továbbra sem értem mi a gond ezzel de rendben... de mint látod nem tülekednek a számodra jó megoldással ; és nem is írtad, hogy a szűrők rosszak előre, így nem tudhattam hogy ez neked nem felel meg!

"Egy mosolynál jobb a több"

(#6909) macilaci78 válasza greenity (#6908) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Semmi kedvem a teljes magánlevelezésemet átirányítani a cégesre. Ha te ebben nem látsz rációt, az a te dolgod.
2-3 hónapja alkalomszerűen átbogarászom a gmail felületét, és nem jöttem rá a jó megoldásra, ezért kérdeztem.

Még ha megadok átirányítási címet, akkor sem tudom szelektálni, hogy mit küldjön, mit ne, illetve a fogadóoldalon sem tudok beállítani olyat, hogy azt az egy gyűjtőt leszámítva töröljön mindent.

Én megmondtam, mit akarok: csak egy bizonyos, jól definiálható körből érkező leveleket átirányítani, és olyat kaptam, ami mindent feltétel nélkül átirányít. Ezt nem nevezem segítségnek.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6910) DeFranco válasza macilaci78 (#6909) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ööö... beírtam a gugelbe,hogy gmail domain filter goobyplz, és első találatra leírta, hogy mit kell csinálni.

feltéve persze, hogy az a feladat, hogy pl. az összes @defranco.hu -s levelet át tudj irányítani máshova.

(#6911) macilaci78 válasza DeFranco (#6910) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen, a feladatot jól látod. Linkelnéd a leírást? :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6912) DeFranco válasza macilaci78 (#6911) üzenetére


DeFranco
nagyúr

te, én nem akarok kötözködni, semmi okom rá, jóban vagyunk, de írd már be a gugelbe hogy "gmail domain filter" (idézőjel nem kell) és kattints már rá az első találatra goobyplz :B

(#6913) greenity válasza macilaci78 (#6909) üzenetére


greenity
aktív tag

Ezt meg is értem és egy szóval sem mondtam, hogy az egész magánlevelezésedet küldd át, hanem a szűrővel keresd ki azokat amiket így küldtek. Ha félreérthető voltam bocs.

A megoldás meg ezek szerint megvan :) (végülis csak szűrő kellett hozzá...)

[ Szerkesztve ]

"Egy mosolynál jobb a több"

(#6914) macilaci78 válasza DeFranco (#6912) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ki tudom szűrni a kérdéses leveleket, nem ezzel van gondom. Az átküldést szeretném automatizálni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6915) greenity válasza macilaci78 (#6914) üzenetére


greenity
aktív tag

A szűrőnél be tudsz állítani egy továbbítási címet. Még mindig nem értem mi a gondod.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#6916) macilaci78 válasza greenity (#6915) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Most már semmi. :) Végig abban a hitben voltam, hogy az átirányításnál megadott címre minden egyes bejövő levél átmegy, ami nekem nem jó. Azt nem mondtátok, hogy ez nincs feltétlenül így. :)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6917) greenity válasza macilaci78 (#6916) üzenetére


greenity
aktív tag

Csak azok mennek át amiket szűrsz, ha a szűrőnél állítasz be forwarding címet :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#6918) macilaci78 válasza greenity (#6917) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem volt eddig semmilyen forwarding cím megadva, az külön menüpontban adható meg és régi emlékeim szerint vagy mindent átirányít, vagy semmit. :)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6919) greenity válasza macilaci78 (#6918) üzenetére


greenity
aktív tag

A szűrők beállításainál van olyan, hogy továbbíthatod a kiválasztott cuccokat egy általad választott emailcímre. Én ezért nem értettem, hogy Neked miért nem felel meg a szűrő... :U

szerk.: a sima továbbítás persze hogy mindent továbbít, nem véletlenül ajánlgattuk neked a szűrőket.

[ Szerkesztve ]

"Egy mosolynál jobb a több"

(#6920) macilaci78 válasza greenity (#6919) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen, de a szűrőnél csak a továbbításnál már beállított címek közül lehet válogatni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6921) greenity válasza macilaci78 (#6920) üzenetére


greenity
aktív tag

Ez igaz, de mivel a szűrőnél állítod be, nem fogja az egészet elküldeni, nem véletlenül van ott a tipp is:

"Egy mosolynál jobb a több"

(#6922) Thomas16


Thomas16
tag

Sziasztok!

Barátnőmnek akadt egy "kis" problémája.
Egyszerűen eltűntek a Bejövő levelei. Nem csinált semmit, nem törölt egy levelet sem, a Kukában sincs egy elem sem.

Valakinek van ötlete ehhez?

Köszi!
Üdv: Thomas

(#6923) greenity válasza Thomas16 (#6922) üzenetére


greenity
aktív tag

Nézd meg az összes levelek címkét, remélhetőleg ott meglesznek.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#6924) #73959936


#73959936
törölt tag

Nah sziasztok. Nekem is lett 1 piros sáv/csík, hogy valaki az usában be kíván törni a fiókomba.

Nem vitát nyitni szeretnék, csupán azt megkérdezni hogyan tudom beállítani, hogy csak a régiómban lehessen bejelentkezést indítani a fiókomba, vagy csak annyit tiltani, külföldről nem-....

Választ köszönöm...

(#6925) Dluinet válasza #73959936 (#6924) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a kétlépcsős bejelentkezés nem jó?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6926) #73959936 válasza Dluinet (#6925) üzenetére


#73959936
törölt tag

Sajnos :N

A teló helyhezkötött
Nem tudom hordozni, hiába hívják mobilnak...

(#6927) StLui válasza #73959936 (#6926) üzenetére


StLui
veterán

kétlépcsőst csak a nem felhatalmazott gépeken fogsz alkalmazni, tehát az a megoldás, a megszokott gépeken csak egyszer kell a bevezetés után megcsinálni, utána már simán belépsz

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#6928) #73959936 válasza StLui (#6927) üzenetére


#73959936
törölt tag

Köszönöm, de a kétlépcsős NEM jó megoldás.

Nem tudom megvalósítani, mert a mobil mint azt már írtam is nem hordozható.

Másrészt: tényleg csak azt szeretném beállítani, hogy külföldről, vagy mondjuk a régiómon kívülről ne lehessen bejelentkezést kezdeményezni.

A kérdés csak az: hogy ezt az asztali gépemen be tudom-e, és ha igen, hogyan tudom beállítani.

:R

(#6929) kispx válasza #73959936 (#6928) üzenetére


kispx
addikt

Azt nem tudod.

(#6930) #73959936 válasza kispx (#6929) üzenetére


#73959936
törölt tag

Eszerint talán mégis ?

"A gyanús, más városból, más országból érkező aktív bejelentkezéseket ki is lehet itt tiltani."

[ Szerkesztve ]

(#6931) kispx válasza #73959936 (#6930) üzenetére


kispx
addikt

A cikk a kétlépcsős azonosításon rugózik, amire azt mondtad, hogy nem jó megoldás.

A más városból való kitiltásos mondat pedig eléggé szerencsétlenül van megfogalmazva, mivel ott csak ki lehet jelentkezni a másik aktív munkamenetből. Végleg letiltani nem lehet. Próbáld ki, ott van a jobb alsó sarokban :
Legutóbbi fióktevékenység: 1 perce
Jelenleg 1 másik helyen van használatban Részletek
Katt a részletekre

[ Szerkesztve ]

(#6932) #73959936 válasza kispx (#6931) üzenetére


#73959936
törölt tag

Értem köszönöm.

Jelszó védelmi szint szerintem jelentősen emelve...(megoldva)

Próbálok nem arra koncentrálni, hogy valaki azon ténykedik....hogy feltörje

:R

(#6933) kispx válasza #73959936 (#6932) üzenetére


kispx
addikt

Feltörni a gmail nem fogják. Max tőled tudják a jelszót ellopni.

(#6934) #73959936 válasza kispx (#6933) üzenetére


#73959936
törölt tag

Az nehéz lesz. Csak az agyamban létezik és mégcsak nem is egyszerű...és nem is rövid

(#6935) StLui válasza #73959936 (#6928) üzenetére


StLui
veterán

Még mindíg nem értem miért kell hordozhatónak lennie a mobilnak, de azt csinálsz amit szeretnél,
Én hónapok óta nem találkoztam kétlépcsős megoldással, mert van 3 gép ahol be szoktam lépni, és ott mindenhol engedélyeztem a belépést állandóra, sehonnan máshonnan nem is lépnek be azóta.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#6936) StLui válasza #73959936 (#6934) üzenetére


StLui
veterán

Hidd el nekem is ilyen van, és mégis ellopták a jelszót valahogy

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#6937) EmberXY válasza #73959936 (#6934) üzenetére


EmberXY
addikt

Ha el akarják lopni, el tudják. Elég egy trójai, vagy egy keylogger a gépedre, egyszer úgyis beírod a jelszót, onnan kezdve a leütött billentyűk alapján meg is van. Ezután csak begyűjti a jóakaró a pecázott adatokat, és kész. És ha mondjuk olyan eszközön is belépsz, ami eredetileg nem a tiéd, ott eleve nem tudhatod, hogy milyen programok futnak a háttérben, stb...

Up the Irons!

(#6938) huniross


huniross
tag

Sziasztok, az érdekelne, hogy a google naptárban létrehozott bejegyzések törlődnek e maguktól egy idő után, vagy örökre megmaradnak, ha nem törlöm?

Köszi

(#6939) Dluinet válasza huniross (#6938) üzenetére


Dluinet
nagyúr

örökös, mint a nyomorúság

legalábbis nekem több éves bejegyzések is megvannak benne

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6940) huniross válasza Dluinet (#6939) üzenetére


huniross
tag

Kösz

(#6941) EmberXY válasza huniross (#6938) üzenetére


EmberXY
addikt

Google szolgáltatásból, hogy valami magától törlődjön, mert már felesleges? Ilyen még nem fordult elő és nem is fog szerintem. :D

Up the Irons!

(#6942) #73959936


#73959936
törölt tag

Köszönöm mindenkinek :R

De: nem nagyon lépek be összesen csak 2 helyről. Az egyik otthon, a másik munkahely. Az otthoni gép gdata védelmet élvez router mögött, a munkahelyi router mögött pedig eset szofver van....

Hát nem is tudom. Nem nagyon hiszem a vírus települ dolgot....Sokan azt mondják, elég 1 nem fizetős víruskergető is a router mögé, ha jól be van állítva ?!

Igazán meg nem is tudom mit akarok védeni annyira a gmail-es fiókban...

Na üdv. mindenkinek szép napot !!!

Csaba

(#6943) EmberXY válasza #73959936 (#6942) üzenetére


EmberXY
addikt

Lehet védekezni mindennel szemben, de a 100%-os védelem nagyon ritka, néha nem árt némi óvatosság és egészséges bizalmatlanság... Egy keyloggert lehet belülről is telepíteni, elég csak összeveszni egy jóakaró családtaggal vagy ismerőssel, stb...
A vírus feltelepülésekről meg csak annyit, hogy ha pl. megnézed a spam mappádat bármely szolgáltatónál, általában dugig van spamekkel, szerinted azokat hogyan juttatják célba? Zombihálózatokkal, amik esetenként több ezer, tízezer fertőzött gépből állnak, valahogy ők is megfertőződtek... ;]
Nyilván ha tudatosan próbál az ember védekezni ezek ellen, akkor kisebb az esélye, hogy kár éri.

Up the Irons!

(#6944) #73959936 válasza EmberXY (#6943) üzenetére


#73959936
törölt tag

Nem retteghetek állandóan attól, hogy valamiért feltörik a jelszavamat....bár pl. a belülről jövő, általad említett segítő szándékú családtag nem lehetséges. Sem tudás, sem az összeveszés nem reális ezen a téren és nem is jellemző....

A spam mappában valóban sok sza* van, de nem tudok mit kezdeni velük...
Azt tudom, hogy az otthoni levelező kliensen túl ugye a gdata is átnézi mielőtt bejön 1 levél...

Na köszönöm, egyébiránt igazad van, tökéletes védelem nincs....

Szép napot

(#6945) EmberXY válasza #73959936 (#6944) üzenetére


EmberXY
addikt

Nem állítom, hogy paranoid módon rettegni kell mindentől, csak vigyázni kell, valójában a #6934-es hsz-ed miatt reagáltam.
Szép napot neked is.

Szerk.: a spames mondandómat szerintem félreértetted, arra utaltam, hogy a spamek megléte a legegyszerűbb bizonyíték arra, hogy rengeteg fertőzött gép van, nem azt sugalltam, hogy a spamek önmagukban veszélyesek lennének.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#6946) #73959936 válasza EmberXY (#6945) üzenetére


#73959936
törölt tag

Így hát nincs más hátra, mint remélem a legjobbakat ezen a téren :K

Nem is jött több értesítés azóta, hogy valaki valamit akart újból, ámbár a spam mappában lévő 2 levél huss-eltűnt....

(#6947) greenity válasza #73959936 (#6946) üzenetére


greenity
aktív tag

Ha elég régiek, mint 30 nap, a rendszer automatikusan törli őket.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#6948) #73959936 válasza greenity (#6947) üzenetére


#73959936
törölt tag

A gond az, hogy kb. hete jöttek (2 külön feladótól...)
4 napja kb. belépési kísérlet, jelszót változtattam, majd huss, mintha ott sem lettek volna... :Y

[ Szerkesztve ]

(#6949) greenity válasza #73959936 (#6948) üzenetére


greenity
aktív tag

Ebben az esetben viszont körbenéznék a saját házam táján..

"Egy mosolynál jobb a több"

(#6950) #73959936 válasza greenity (#6949) üzenetére


#73959936
törölt tag

Kizárt. Otthoni gép, két felhasználó. 2. nincs képben nagyon...csak alapszinten...

Munkahelyi gép: nem hiszem. (tudom azt a templomban kell, mármint hinni) Ki és miért tenne olyat ?
Kollégák, kolléganők minimum évtizede együtt dolgozom velük...Nincs haragosom...

És: a belépési kísérlet az usából jött....

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.