Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) greenity válasza #73959936 (#6950) üzenetére


greenity
aktív tag

Azt nézd meg, hogy a törlés előtt honnan léptek be, mert oké 4 napja USA, de azóta, amikor a levelek törlődtek?

[ Szerkesztve ]

"Egy mosolynál jobb a több"

(#6952) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

sziasztok
valaki megnézné,hogy a címtár bejön-e az email kliensben böngészőbe.
mert nálam csak a "még dolgozunk" szöveg látszik

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#6953) kispx válasza Kicsirics77 (#6952) üzenetére


kispx
addikt

A címtár nekem bejön. (régi html-es nézettben próbáltam)

(#6954) greenity válasza Kicsirics77 (#6952) üzenetére


greenity
aktív tag

Mindkét fiókomnál működik.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#6955) Kicsirics77 válasza kispx (#6953) üzenetére


Kicsirics77
veterán

érdekes ott bejön,és mikor visszaváltottam alapnézetre most már ott is bejött
de tegnap sem volt minden rendben vele mert folyamatosan azt írta,hogy elérhetetlen a szolgáltatás és közben be voltam jelentkezve.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#6956) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Hogy tudom beállítani azt, hogy ha pm-et kapok és jön róla mail, nem külön jelezze azt a gmail, hanem egy csoportba?

(#6957) greenity

Régebben valamit elállítottam gmail-ben, mert előtte az értesítőket mindig úgy jeleztek ki gmail, hogy csoportosította. Vagyis az egy felhasználótól érkező levelek együtt jelentek meg.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#6957) greenity válasza oriic (#6956) üzenetére


greenity
aktív tag

Nem értem a kérdést :(

Nálam ez úgy van megoldva, hogy a ph-s beállításoknál mindig csak az elsőről kapok mailt.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#6958) atillaahun válasza oriic (#6956) üzenetére


atillaahun
veterán

Szűrőt kell létrehozni hozzá, ahol bepipálod, hogy kihagyja a Beérkező üzenetek mappát, és egyből egy Címkét alkalmazzon rá.
Csak így meg nem tudom mi értelme az értesítésnek. :U

(#6959) EmberXY válasza atillaahun (#6958) üzenetére


EmberXY
addikt

Ezt pedig én nem értem, vagy félreértettem valamit... :F
Attól, hogy külön cimke alatt van, és nem ömlesztve a bejövőben, még ugyanúgy értesülünk róla, ha új érkezik... Én is így használom, ugyanúgy szinkronizálja a mobil is, és webes felületen is jól látszik, ráadásul igényesebb is, ha rendezve vannak az egy csoportba tartozó levelek...

Up the Irons!

(#6960) oriic válasza atillaahun (#6958) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A poén az hogy nem kell semmi szűrő hozzá, csak nem emlékszem mit állítottam el. Eddig úgy volt hogy ha egy feladótól jött több email, akkor egyet mutatott webes gmail, és ha megnyitottam akkor ott volt a friss üzenet, meg fölötte a korábbi üzenetek is.

Live-Die-Respawn

(#6961) EmberXY válasza oriic (#6960) üzenetére


EmberXY
addikt

Akkor az lesz a gond, hogy a beszélgetési nézetet kapcsolhattad ki a beállításokban.

Up the Irons!

(#6962) oriic válasza EmberXY (#6961) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Bazzz és tényleg, köszi. :) :Y :R

Live-Die-Respawn

(#6963) EmberXY válasza oriic (#6962) üzenetére


EmberXY
addikt

Nincs mit. :R

Up the Irons!

(#6964) oriic válasza EmberXY (#6963) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

De ne kérdezd hogy mikor és egyáltalán miért kapcsoltam ki: :DDD

Live-Die-Respawn

(#6965) EmberXY válasza oriic (#6964) üzenetére


EmberXY
addikt

Előfordul az ilyesmi, én is szoktam olyat csinálni, hogy egy-két dolgot átállítok/beállítok, közben ugyanennyi dolgot el is cseszek, mert mire a végére érek, azt se tudom, hogy miket kattintgattam össze. :D

Up the Irons!

(#6966) oriic válasza EmberXY (#6965) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mostanában arra nem tudok rájönni, hogy a Chrome-ban használt "Checker Plus for Gmail" miért jelzi ki hogy van üzenetem, amikor előtte már rá mentem arra hogy "Olvasottnak jelölje". (vagy akár arra hogy törlés). Amúgy jó kiegészítő nagyon régóta használom, csak ez az egy dolog zavar benne.

Live-Die-Respawn

(#6967) EmberXY válasza oriic (#6966) üzenetére


EmberXY
addikt

Ezt így hirtelen nem tudnám megmondani, de arra tippelek, hogy egy mail-lel csak egyszer foglalkozik, ha már kiértesített, akkor le van tudva és kész...

Up the Irons!

(#6968) oriic válasza EmberXY (#6967) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Passzolom dolgot, most épp rendesen működik. :D

Live-Die-Respawn

(#6969) atillaahun válasza EmberXY (#6959) üzenetére


atillaahun
veterán

Épp ezt írtam, hogy szűrővel ki lehet hagyni a bejövőt, és egyből címke (/csoport) alá rakni, akkor nem kapsz róla értesítést. Már ha ez az igény. De ezek szerint nem ez volt. :U

(#6970) EmberXY válasza atillaahun (#6969) üzenetére


EmberXY
addikt

A szűrő/cimke dolgot értem, én is használok sokat, nekem az "így nem kapok róla értesítést" dolog nem tiszta. Ez alatt mit értesz? Mert pl androidon ugyanúgy szinkronizálódnak a cimkék is, és jön az értesítés, mintha bejövő alá érkezett volna a levél. Ha webes felületre lépek, ott is meglátom, ha egy cimke alatt új levél van.
:R

Up the Irons!

(#6971) atillaahun válasza EmberXY (#6970) üzenetére


atillaahun
veterán

Gyors példa.
Én a facebook értesítéseket címkézem, plusz kihagyatom velük a beérkező mappát. Android szinkronizálja őket, így ha rájuk nézek ott vannak, de értesítést nem kapcsoltam be hozzájuk, hogy ne pittyegjenek napjába 3-szor.

Hogy amúgy akkor minek szinkronizálom őket azt ne kérdezd. :D Lényeg hogy ilyen is van. :B

[ Szerkesztve ]

(#6972) EmberXY válasza atillaahun (#6971) üzenetére


EmberXY
addikt

Ja, hát a facebook az más, ahhoz már lassan külön mail szerver kell sok embernél, na de mondjuk pl. nekem ph-s levél (és egyéb cimkék levelei is) max 1-2 naponta jön, nálam nyugodtan jelezhet. :DDD
A lényeget értem most már, tulajdonképpen azon áll a dolog, hogy valaki akar-e értesítést kapni bizonyos cimkékről vagy nem, a lényeg, hogy a levelek a megfelelő csoportba érkezzenek, és "valamikor" értesüljünk róluk. :D

Up the Irons!

(#6973) StLui válasza EmberXY (#6972) üzenetére


StLui
veterán

És miért van szükség az email-ekre FB-tól? Én kikapcsoltam mind.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#6974) EmberXY válasza StLui (#6973) üzenetére


EmberXY
addikt

Hát jótól kérdezed, én a profilomat is töröltem már évekkel ezelőtt. :DDD

Csak példaként hozta fel atillaahun a szűrők/cimkék témában.

Up the Irons!

(#6975) fgabor87


fgabor87
tag

Sziasztok.
Azt meg lehet oldani valahogy, ha egyik tabfülön belépek a gmailbe (firefox), akkor a másik tabfülöm megnyitott google-be vagy youtube-ba ne legyek bejelentkezve?

(#6976) DS39 válasza fgabor87 (#6975) üzenetére


DS39
nagyúr

hogyne, felteszed a Private Tab nevű kiegészítőt, nyitsz egy privát tabot, ott bejelentkezel, az csak arra vonatkozik, a többi lapra nem lesz érvényes.
(btw engem youtube-ba nem jelentkeztet be, csak google, gmail, maps, drive, stb.)

(#6977) fgabor87 válasza DS39 (#6976) üzenetére


fgabor87
tag

Köszönöm, tökéletesen működik. :)

(#6978) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok!

Van valamilyen mód a gmail felület olyan módon való megváltoztatására, hogy:
- minél kevésbé legyen felhasználó barát
- a lehető legjobban eltüntetni a lenyíló-továbbnyíló-"advanced módos" 3 soros kisnyilakas vackokat
- minél több részlet minél nagyobb részletességel egyből megjeleníteni. Minél több információt egyszerre látni.
Magyarán kiiktatni ezt az újkori trend betegséget: a felhasználó barát felület okozta információ hiányt, végletekig való egyszerűsítését.
Gondolom nem csak én küzdök ezzel a problémával. Köszi

free your mind

(#6979) greenity válasza Jazz (#6978) üzenetére


greenity
aktív tag

Használd a régi HTML nézetet.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#6980) nand válasza atillaahun (#6881) üzenetére


nand
csendes tag

mi a saját smtp-t használunk, akkor minden ok a maszkolt gmail-es fióknál.

(#6981) nand


nand
csendes tag

üdv,

céges levelezésre kb 20 darab személyes gmail fiókot használunk.

Szerintetek ez szabályos használat vagy várhatom azt, h valamikor elfogy a Gmail türelme?

eddig jól működik hál Istennek, de most kellene még 5-10 darabbal bővíteni az új kollégák miatt.

Ha elfogy a türelmük, akkor szólnak vajon előtte, v simán törlik a fiókot és vessek magamra?
/természetesen van biztonsági mentés, de azért kellemetlen lenne az a reggel, amikor pl törölnék ezeket a fiókokat... /

Részletesen:
Személyes fiókokat használunk, nem a gmail cégeset (Nem Google Apps Fiókok (Nem vállalati)-it).
Saját domainünkre vannak maszkolva, a saját domain-es email cím az alapértelmezett mindegyikben.
A saját domain-es email címekre kapjuk a leveleket és a saját domain-es címről küldjük a leveleket. Biztonsági emailnek a céges központi email van megadva, telefonszámnak is szinte mindenütt egy telefonszám van megadva.

Köszönöm.

N

(#6982) atillaahun válasza nand (#6981) üzenetére


atillaahun
veterán

Biztos vagyok benne, hogy a G-nek ennél sokkal fontosabb dolga is van mint hogy ez(t) figyelje / érdekelje. ;)

A céges levelezés pénzért cserébe nyilván többet is tud admin/kezelői szinten, plusz reklámmentes, de ha valaki ezt nem igényli, még mindig boldog a G, hogy a publikus fiókokban tolhatja neki a reklámokat - tehát azt se "ingyen" használjátok.

[ Szerkesztve ]

(#6983) TigerCat válasza nand (#6981) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekünk is van egy halom céges felhasználásra regisztrált fiókunk és semmi gond velük. Viszont a saját domain-es az nagy királyság. Nekem az van és iszonyat jó...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#6984) nand válasza TigerCat (#6983) üzenetére


nand
csendes tag

mármint cégesnek használt személyes fiókokat használtok?
vagy fizettek érte a Google Apps szolgáltatésért?

mi 85%-ba outlookban imappal bedrótozva használjuk. van hogy csak én lépek be böngészőből 3-4 havonta egyszer ha csekkolom. szóval monitorozni tudnak és abból piackutatni, de reklámozni nem (vagy csak naív vagyok :D ).

N

(#6985) TigerCat válasza nand (#6984) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Csak nekem van személyes fiókom saját domain-nel, a cég normál Google felhasználó. A munkatársak online felületen dolgoznak, mert a Thunderbird már nem az igazi, amit nagyon sajnálok, hiszen lényegesen kényelmesebb és hatékonyabb kliensen keresztül adminisztrálgatni a leveleket. Office nem nagyon van a cégnél, csak 2 gépen, ahol nagyon kell, ezért az Outlook kilőve. Viszont az OS X és az iOS frankón támogatja, így csak akkor lépek be, ha muszáj...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#6986) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Van lehetőség előre ütemezett levelek beállítására gmail-ben? Úgy értem, mondjuk ma megírom, összeállítom készre, és beállítom hogy holnap reggel 7-kor küldje el. Mindezt úgy, hogy nincs bekapcsolva a gépem.

:R

(#6987) Littoral válasza erahurka (#6986) üzenetére


Littoral
aktív tag

Tudomásom szerint csak külső program alkalmazásával megy az időzített küldés.

http://hvg.hu/tudomany/Idozitett_levelek_kuldese_a_Gmailbol_video_6OZTIR

http://goo.gl/HHR1gu

(#6988) unravel


unravel
őstag

Üdv

Gmail webes felületén hogyan lehet a leggyorsabban kijelölni és kitörölni 877 emailt?

¯\_(ツ)_/¯

(#6989) nand válasza unravel (#6988) üzenetére


nand
csendes tag

ha rákeresel egy kulcsszóra és a találatoknál összes kijelöl és töröl.
asszem így, bár nem teszteltem...

(#6990) TigerCat válasza unravel (#6988) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha van közös jellemző, akkor szűrj rá, jeleníts meg minél többet, összeset kijelölöd és törlöd. Kb. így tudom, de OS X Mail-t használok, így kicsit egyszerűbb. Vagy feldobsz egy eM Client-et (Windows-ra) és azzal 1 perc.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#6991) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!
Megbolondult a Gmail??
Láttatok már ilyen jelentést?

Pedig ma még egy levelet sem küldtem!!

(#6992) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok!

Firefox ESR 24.5.0-em van.

A Gmail-ről nem tudom letölteni a mellékelteket. Ugye valami hülye flash vagy java alapú az egész. Hiába kattintok a letöltésre, nem történik semmi. (persze megtudnám oldani, html nézetben leszedni, vagy elküldeni Google drive-ra aztán onnan leszedni, na de nem már....)
Hogy tudnám fixálni a problémát, van erre valami ötlet?

Köszi

free your mind

(#6993) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!
Hogyan tudok hozzáadni újabb címeket ehhez a listához?

A "Fiók hozzáadása"-val próbálkoztam de nem jegyezte meg és legközelebbi megnyitáskor az új nem volt a listán.

Egyáltalán hány címet lehet így tárolni?

köszi

(#6994) atillaahun válasza csferke (#6993) üzenetére


atillaahun
veterán

Nekem se mindig jegyszi meg, nem tudni mitől függ.
De ha többször bejelentkezel egybe akkor előbb-utóbb ott marad.
Nekem van vagy 6.

[ Szerkesztve ]

(#6995) Sn00k


Sn00k
veterán

Valamit véletlenül át állíthattam, vagy benyomtam a bill-emen, mert gmail-en belül, ha levelet akarok írni, akkor kissé fura módon tudok , illetve nem tudok egy szóban 2 betű közé egy másikat írni, mert ha valamelyik betűre viszem a kurzót , azt kijelöli és azt írja át. Tud valaki segíteni, ez mitől lehet ?

(#6993) csferke Nálam is van vagy 5-6 megjegyzett fiók. Én semmi extrát nem csináltam , csak folyamatosan használom ezeket a fiókokat és simán megjegyezte...

(#6996) Sspot KÖSZI!! :R

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#6996) #81999360 válasza Sn00k (#6995) üzenetére


#81999360
törölt tag

Insert? :P

(#6997) smallmer


smallmer
őstag

sziasztok,
tudtok mondani valami segítséget arra, higy a sok hírlevelet tudjam törölni? illetve olyat lehet csinálni hogy bizonyos emailról érkezett üzeneteket külőn mappába rakja a gmail? illetve olyat lehet beállítani hohy kitől nem kérek mail-t?

(#6998) EmberXY válasza smallmer (#6997) üzenetére


EmberXY
addikt

A nem kívánt hírlevelekről érdemes inkább leiratkozni (küldőnként külön-külön, egy kicsit talán macerás, de az adott helyről legalább nem jön több), a levelek alján lennie kell ilyen lehetőségnek, talán praktikusabb, mint később törölgetni.
Ezen túlmenően van lehetőség szűrők létrehozására is, amikkel az adott cím(ek)ről érkező leveleket törölheted, vagy külön cimke alá rendezheted. Beállítások, szűrők, szűrő létrehozása, majd konfigurálod és kész is.
Küldőt ignorálni nem lehet, esetleg a levelet törölni a beérkezéskor.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#6999) ceia


ceia
őstag

Sziasztok. Ma felettébb dühítő dolog történt, megosztom veletek mert nem árt tudni, hogy ma már mire is képes a Google. Gyakorlatilag megvonta tőlem az egyik email fiókomat! Kettő van, az egyik az, amelyik kapcsolódik a YouTubehoz is (gondolom ezért azt hagyta meg), és amit elvett, azt "csak" komoly célokra használtam, pl. Iponos, PCX-es várósárláshoz, Vaterához. Annak az azonosítója a vezetéknevem volt egy az egyben, se több se kevesebb, és ezt értékes dolognak tekintettem. (mert más nem happolta el) De nézzük sorjában mi is történt?

Éppen megvettem valamit a Vaterán, és meg akartam nézni, hogy írt-e már az eladó. Csakhogy be voltam jelentkezve a másik ID-vel. Kiléptem, és amikor be akartam lépni ebbe a fiókba, azt írta ki, hogy "szokatlan tevékenységet" észlelt az accountomon, és megpróbálta megszerezni a telószámomat - vagyis ha azt megadom, akkor küld egy kódot, amivel beléphetek. Természetesen inkább a további opciókat választottam, amiből egy kikérdezősdi lett, azt ígérve, ha jól válaszolok, resetelik a belépési kódom. Végigcsináltam, és bár mindent korrektül kitöltöttem, azt írták, hogy a megadott információk nem egyeznek az accountomon lévőkkel.. Csak éppen ez az egész egy nagy színjáték, csak arról szólt, hogy elvegyék azt a fiókomat, amelyikhez nem csatlakozik semmilyen más Google szolgáltatás. (Google+ -ba sem léptem be)
A tények:
- Jó kódot adtam meg. Különben ha direkt rosszat írtam be, akkor csak azt írta ki hogy nem stimmel a kód, és nem vitt tovább a kérdésekhez! Csak a jó kóddal!
- Kérdezte a második email címet, amin "ha szükséges" kapcsolatba léphetnek velem. Volt ilyen megadva, oda is írtam - de miért nem használták?
- Kérdezte a biztonsági kérdést, és arra is megkapta a jó választ. Akkor miért nem hitte el, hogy tényleg én vagyok? Akkor mire való?
- Megkérdezte, hogy mikor léptem be utóljára a fiókba (hányadikán) és mikor hoztam azt létre?? Nem is tudtam hogy ezeket meg kell jegyezni, de beírtam sacc/kb adatokat.
- Kérte, hogy adjak meg email címeket, akmikre rendszeresen írtam arról a fiókról! Ezt át lehett ugrani, így is tettem.
- Adjak meg további Google termékeket, amiket használok ezzel a fiókkal. Nincs ilyen, csak email és a Youtube, de azt nem lehetett választani..

A jó kóddal, alternatív email címmel, biztonsági kérdésre adott jó válsszal nem hiszik el hogy én vagyok, de ha megadom a telószámom, akkor elhiszik? Addig álljanak féllábon.. Készítettem képernyőfotókat az egészről, aki akarja, itt megnézheti kép

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#7000) TigerCat válasza ceia (#6999) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én is buktam már el Google e-mail fiókot hasonló módon. Szívás. Sosem kaptam vissza. Most saját domain-nel használom, így a káposzta is megmarad és a kecske is jóllakik. Ráadásul elég kúl...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.